gevonden lichaampjes velkomeniiden- tisoh. Mond- en Klauwzeer in onze provincie. Naar aanleiding van het heerschen van het mond- en klauwzeer in onze provincie en het verbod van vee-invoer schrijft het Zeeuwsch Landbouwblad: Ondanks dat verbod is vee inge voerd. In eene gemeente van Zeeland is die invoer ontdekt, het vee is in be slag genomen, eenigen tjjd in quaran taine gehouden en daarna door den burgemeester der gemeente verkocht. BWjj meenen zoodanige wjjze van optreden, al is zy ook wettig, afkeu renswaardig. Alle vee, dat frauduleus wordt in gevoerd, dient zonder nader onder zoek gedood en ten bate van de schat kist verkocht te worden. Geven de tegenwoordige wetten daartoe geen recht, dan dienen zy ten spoedigste gewijzigd te worden. Met kooplieden, die er niet om geven eene gehecio streek te besmetten ora zelf een klein winstje te behalen, behoeft men hoegenaamd geene con sideratie te gebruiken. Zware boeten b(j fraudeleuzen invoer zouden hier zeer heilzaam werken. Doch het zijn niet alleen de koop lieden, maar ook enkele veehouders, die om een klein winstje bf uit onkunde öf uit onverschilligheid den invoer van vee van buiten de provincie be vorderen. Wanneer door den aaHkoop van dat ingevoerde vee in eenigen stal mond en klauwzeer mocht uitbreken, dan verdienen ook dezen niets beter dan dat al hun vee zonder eenige andere vergoeding dan de opbrengst van het goedgekeurd vleesch geslacht wordt. Zoo veel medelijden wij gevoelen met hen, by wien de ziekte buiten eigen schuld uitbreekt, en zoo gaarne w(j zouden medewerken om hun alle verlies tot den laatsteu cent toe te vergoeden, zoo streng zouden wij wenschen te zien optreden tegen hen, die door winzucht of onverschilligheid tal van hunne medeburgers aan de grootste verliezen blootstellen. Wij meenen daarom wel te doen, wanneer wij alle veehouders in Zee land ten sterkste aanraden bjj den aankoop van vee de grootste voor zichtigheid in acht te nemen. Rechtzaken. Kantongerecht te does. In de zitting van 10 Juli 1911 zyn veroordeeld wegens Overtr. leerplichtwetL. V. en P. R. te Goes, D. S. te Wolfertsdjjk, ieder f 0,50 b. s. 1 d. h.I. S., T. d. N. en G. d. K. te Goes, H. O. te Ierseke, C. S. en H. v. A. te 's-Heor Arends- kerke, D. S. te Kapelle, J. V. te We- meldinge, allen f 1 b s. 1 d. h. M. R. en W. S. te Baarland, L. O. te 's-Heeren- hoek, J. B. te 's-Heer Arendskerke, P. B. te Hoedekenskerke, ieder tot f 2 b. s. 2 d. h.H. B. te 's-Heer Arendskerke, tot 2 maal f 2 b. s. 2. maal 2 d. h.G. J. te Hoedekenskerke, G. M. te 's-Heer Arendskerke, f3 b. s. 2d. h.; M. d. V. te Driewegen, tot f4 b. s. 3 d. h. In gesl. Jachtt. jagen zond. consent en verg.: J. J. J. B. te Hoedekenskerke, 2 maal f5 b.s. 2 maal 4 d.h., verb, verkl. haas, uitl. gew. of f 2 s. 1 d. h. Id. en op Zondag: P. V. te Krui- ningen, 2 m. f 3 b. s. 2 m. 3 d. h., uitl. gew. of f 2 s. 1 d. h. In gesloten jachttijd wild vervoeren J. G. te Biezelinge, f 1 b. s. 1 d. h.L. W. te Goes, f 3 b. s. 3 d h, verb, verkl. haasM. S. Mz. te Ierseke, J. S. Mz. te Ierseke f2 b. s. 2 d. h., uitl. haas f 0,50 s. 1 d. h. Niet beletten dat hond wild op spoort J. R. te Ovezande f 2 b. s. 2d. h. Eieren van waterwild zoeken zonder verg. J. d. B. te Wolfertsdyk, A. A. te Kats f 2 b. s. 1 week tuchtseh. J. M. en C. M. A. te Kats f 2 b. s. 2 d. h. Visschen zonder verg. J. K. teYer- seke f 3 b. s. 3 d. h. Visschen zonder acte en verg C. Z. te 's Gravenpolder 2 X f 2 b. s. 2 X 2 d. h. verb, verkl. kruisnet M. de J. te Hoedekenskerke 2 m. f 2 b. s. 2 m. 2d. h. uitl. kruisnet of f 0.25 b. s. 1 d. h. Nachtrumoer W. C. d. V. te Goes f 3 b. s. 3 d. h. Kippen in anders tuin laten loopen A. K. te Oudelande f 3 b. s. 3 d. h. Loopen over bezaaiden grondL. E. te Kapelle berisping, M. E. te. Kapelle f 1 b. s 1. d. h., B. J. Az. te Heinkenszand f 3 b. s. 3 d. h. In Mei over hooiland loopen: J. d. J. Jz. en J. P. Cz. te Yerseke ieder f 3 b. s. 3 d. h. Loopen over .verboden toegang" J. W. en F. J. S. te Hansweert teder f 2 b. s. 2 d. h. Overtred. wapenwetfl. v. d. P. te Kloetinge f 3 b. s. 3 d. h. Overtred. arbeidswet: A. d. J. te Waarde f 2 b. s. 2 d. h. Loopen over spoorweg W. V. Cz. en M D. v. O to Ierseke f 2 b. s. 1 w. tuchts., M. v. M. te Made f 3 b. s. 3 d. h. Id. zonder consent pogen wild te bemachtigen loopen over verboden toegang W. V. HLzrt. te RJLand- Bath 3 m. f 2 b. s. m. 2 d. h. Overtred. regl. bescherming trek honden A. D., te Wolfertsdyk 2 m. f 1 b. s. 2 m. 1 d. h. Een 2e persoon op rijwiel meevoe ren C. F., te Hansweert f I b. s. 1 d. h. Fietsen op verboden wegA. N. te Hansweert f 1 b. s. 1 w. tuchts. Op openb. weg een voor publiek hinderlijk spel spelenF. J. v. d. V., M. d. tVJ. C. B. te Goes tot be risping. Id. on ryden over voetpad anders dan met kruiwagenW. F. v. R. te Goes 2 m. f 1 b. s. 2 m. 1 w. tuchts. Openb. vermakelijkheid gevenP. R. te GoeB f 3 b. s. 2 d. h. Te hard rijdenC. P. te Arends kerke f 1 b. s. 1 d. h. Zitten op hondenkar met niet ge muilkorfde hond W. N. te Goes 2 m t'0,50 b. s. 2 m. 1 d. h. Voor de gezondheid schadelijk vleesch vervoerenH. W. te Katten- dijke f15 b. s. 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder lantaarn J. T. te Wissenkerke f2 b. s. 1 w. tuchtseh., C. B. v. S. te Goes, A. P. v. H. Mz. to Wissenkerke, M. d. N. en A. M. L. te Kamperland, C. D. en M. v. 1). te Heinkenszand, ,j. v. B. en P. v. B. to Hansweert, W. K. en W. N. to Krabbendijke, P. A., A. d. V. en J. Z. te Borssele, J. S. te Ierseke ieder f2 b. s. 2 d. h. In dyk graven J. J. v. d. M. Pz. en P. v. d. M. Pz. te Wissenkerke, ieder f2 b. s. 2 d. h. 's Nachts geankerd liggen zonder licht: B. d. D. Lz. te Santvliet f5 b. s. 3 d. h. Schelde bevisschen zonder consent J. P. Cz. te Ierseke f 1 b. s. 1 w. tuchtseh., C. L. O. Bz., en F. v. K. te Santvliet, J. M. Jdr., J. de K. Jz, J. H. Jdr. te Ierseke, ieder f2 b. s. 1 w. tuchtsehD. M. Jdr. en L. B. S. Jz. te Ierseke tot berisping. P. S. Jz. te Ier seke f 3 b s. 1 w. tuchtseh. A. M. Adr. te Wemeldinge f 2 b. s. 2 d. h., H. A. v. S. Jz. te Ierseke en B. M. te Sant vliet ieder f3 b. s 3 d. h. Idemen opgeven valsehen naam J. C. v. K. te Santvliet f 3 en f 5 b. s. 3 en 5 d. h. Zond. verg. in Schelde anders af gebakend perceel bevisschen L.V. Az. te Krabbendijke, L. M. en C. M. Jdr. te Yerseke f 3 b. s. 3. d. h. DronkenschapA. K. te Goes, A. K. te Yerseke f 2 b. s. 2 d. h. H. C. G. te Goes f 3 b. s. 3 d. h. Idemby 16 herh.J. V te Hans weert 10 d. h. en 6 mnd. R. W. I. Vrijgesproken werdenC. W. te Arendskerke, J. R., te Wolfertsdyk, J. G, te Driewegen van overtred. leerplichtwet. J. D. Cz. en J. v. G. te Coljjnsplaat van straatschenderij i H. W.N. te Gravenpolder van overtred. Regl. wegen en voetp. Voorts werd bekrachtigd het ver- stekvonnis d.d. 27 Mei 1.1. waarbij A, H. te Goes wegens overtr. Polder- regl. werd veroordeeld tot 3 m. f 3 b. s. 3 m. 3 d. h. Sport. De Europeesche rondvlucht. De eindclassificatie en de lyst van gewonnen pryzen, na de aankomst van Védrines en Barra, te Bue, luidt aldus 1. Beaumont, 58 u. 37 min. 127.650 francs gewonnen. 2. Garros, 62 u. 16 min. 56.225 fr. gewoanen. 3. Vidart, 73 u. 32 min. 54.300 fr. gewonnen. 4. Védrines, 86 u. 34 min. 50 000 fr. gewonnen. 5. Gibert, 89 u. 42 min. 34.000 fr. gewonnen. 6. Kimmerling, 93 u. 10 min. 30000 francs gewonnen. 7. Reoaux. 110 u. 44 min. 20.000 fr. gewonnen. 8. Barra, 206 u. 2 min. 15.000 fr. gewonnen. De Verwey-Prijs. Een prijs van 20,000 francs zal uit geloofd worden voor den aviateur, die voor 31 December 1911 in den kortsten tijd van Soesterberg over Den Haag, Amsterdam en Arnhem en Ede naar Soesterberg vliegt. Van een monoplan bedraagt de snelheid min stens 150 K.M. en vaneenbiplan 120 K.M. in het uur. Zoodra de aviateur ingeschreven is, heeft hij drie dagen, om de vlucht te volbrengen. Men herinnert zich, dat om dezen prys gevlogen zou worden tydens de Suropeesche rondvlucht, doch, dat te .Soesterberg deze wedstrijd wegens het slechte weder werd uitgesteld. Liltge te 's Oravenhage. Lütge heeft pech. Vrijdagavond zou hij op Duindigt vliegen, doch aange zien zijn motor niet goed liep, zag hjj na een korte vlucht daarvan af ei wilde zyn machine in den hangar laten brengen. Zijn impresBario Bush '-i-rzette zich hiertegen. Hij meende, d.„t het allemaal gekheid was, dat de motor uitstekend liep en dat er best gevlogen kon worden. Lütge bleef evenwel by zijn voornemen en wei gerde met een defecte motor omhoog te gaan. Eensklaps zagen de omstan ders er waren enkel vrienden en genoodigden dat de,machine zich over het terrein voortbewoog. De impressario was in de vliegmachine gaan zitten en had contact gemaakt. Gelukkig voor den man, dat de motor inderdaad slecht werkte en de machine alteen met eenige snelheid naar voien over uen grond ging, doch met het noodlottige gevolg, dat het vliegtuig met een vaart tegen de renbaan-om heining aanvloog, waarbij een blad van de schroef afbrak en de neus vernield werd. Bush werd uit de machine geslingerd en kwam er, won der genoeg, alleen met een ergen schrik af. Een paar dames, die by de omheining stonden, konden nog juist uit den weg komen, doch waren bijna door de schroef geraakt. Was alles in orde geweest en was de machine de lucht ingegaan, dan zou de impressario, die niets van de vliegkunst verstaat, er ernstiger aan toe zijn geweest. Het zal nu eenige dagen duren eer Lütge een poging zal kunnen wagen om de prjjzen, die door verschillende heeren zijn uitgeloofd, te kunnen winnen. I'rovlncienieuws. RAADSVERKIEZINGEN. Wolfermdijlt, Gekozen als lid voor den gemeenteraad Houterman, Mol en en Van Nieuwenhuyzen. lloedekensqeoke. Herkozen W. C. Groonewego, met 110, J. Jasperse en A. Walraven ieder met 128 st. Op dhr. P. de Bart Lz. waren 96 stemmen uitgebracht. Krabbendijke. Aantal kiezers 348. Geldige stemmen 321, van onwaarde 6. Herkozen J. P. Krijger mat 182 en Tac, Welleman met 170 stemmen. Op P. v. Hekken en Jae. Verlare waren resp. 137 en 139 st. uitgebracht. 's-Heer Arendskerke. Herkozen B. de Jager met 246, K. Janse met 311 en N. Remyn met 285 stemmen. Gekozen P. v. d. Dries met 233 st. A. Kakebeeke verkreeg er 227. Driewegen. Herkozen C. Vaar met 57 stemmen. Gekozen C. de Jager met 59 en Johs. vau Oosten met 57 st. Verder verkregen P. Koeman 55 en de aftredende leden W. Westveer 48 en J. L. Mol 46 van de 109 geldige stemmen. Kapelle. Herkozen P. J. van der Mandere met 212, Jan Rottier met 177 en J. Zegers met 231 stemmen. P. Gijzel verkreeg er 122. Schore. Geldige stemmen 112, van onwaarde 2. Herkozen W. in 't Anker Sr. met 64 en M. Karelse met 57 st. J. Mieras verwierf 46 st. Wemeldinge. Aantal kiezers 328, geldige biljetten 314. Herkozen J. Njjssen met 170 stemmen. Gekozen J. Lindenbergh Gzn. met 164 stemmen. K. Dominions en A. Vleugel verkregen resp. 162 en 110 st. Kortgone. Aantal kiezers 208 en geldig uitgebrachte st. 178. Herkozen A. G. C. Danckaerts en Z. C. Salomé resp. met 154 en 157 st. Gekozen J. Koert met 99. Op. J de Korte (.aftr.) waren 80 stemmen uitgebracht. Wisseksrke. Herkozen W. de Jonge met 266, A. v. d. Maas 268, S. J. de Regt met 228 en J. Rottier met 242 stemmen. C. B. v. d. Berg verkreeg er 85 van de 336 geldige stemmen. Waterloo collecte. De Waterloo collecte bracht op te Wemeldinge f 5,415, Wolfertsdjjk f 6,20, Riiland-Bath f 5,88, Ierseke f 16,94. De zuivere totaal opbrengst in alle gemeenten van Zuid- en Noord-Beve land bedroeg f254,97. Nisse. 1 en 2 September zal alhier het 10-jarig bestaan van de Schiet- (Weerbaarheids)vereeniging „Pro Pa- tria" feestelijk gevierd worden met het houden van een grooten twee- daagschen schietwedstrijd. De wed strijd zal georganiseerd worden door den Zeeuwschen Schietbond, uitslui tend voor leden van dien bond. Op minstens vjjf banen zal geschoten worden. 's-Heer Arendskerke. Bjj den Zaterdag gehouden schietwedstrijd van de vereeniging „Pro l'atria" alhier, behaalde voor den korpswedstrjjd de le medaille „Nederland en Oranje" te Nieuwdorp, 2e medaille „Pro Patria" van Nisse, 3e medaille. Voor Nederland en Oranje" te Kloetinge. Op de personeele baan 1ste prys J. Gele Kloetinge, met 163 punten, 2e pr. C. Snyder Heinkenszand, met 109 p., 3e pr. J. Schipper Az. met 109 p, 4e pr., G. Mullie met 109 p., 5e pr. Johs. Karelse 's Gravenpolder, met 109 p., 6e pr. J. Weststrate met 108 p., 7e pr. J. Lutein 's-Heer Abtskerke, met 1C8 p8e pr. J. Drijgers, 's-Heer Abtskerke met 108 p., 9e pr. Johs. Schaik met 108 p., 10e pr. C. van Sluis 's-Heerenhoek, met 106 p. Op de vrije baan 1ste prijs M. Walrave Kwadendamme, 2e pr. J. van Schaik, 3e pr. R. Kloosterman Nisse, 4e pr. C. J. Bos Ni3se, 5e pr. A. de Blaajj Nisse, 6e pr. F. Drijgers 's-Heer Abtskerke, 7e pr. K. Janse, 8e pr. J. van Damme. De winnaars, achter wier namen geen wooupl. ats vermeld is, wonen allen alhier. Heinkenszand. Tot wederopzeg ging is benoemd tot plaatsvervanger van den districts-veearts met stand plaats Dordrecht, dc geëxamineerde veearts A. Risseeuw alhier, zulks met iDgang van 4 Juli. Door dhr. H. van Iwaarden, her kozen als lid van den Gemeenteraad alhier, is ter eere vau dat feit Zater dag een vet varken geslacht en onder de armen van alle gezindten verdeeld Wolfertsciljk. dag .«e.J do"" „Doel naar Hoog ett n concours ge ul uien, waarin wer deel genome door 92 schutters. 1 - kiep, J. Ryk, „Willem Tel II" Ovuzande, 2e klep, A. Visser, „Kroonprins" Kats, 3e klep, A. Ryk, „Diana" 's Heerenhoek. le ajjvogelt A. Rijk, „Willem Tel II' 2e zijvogel, J, Scheele, .Claudius Civilis", Ierseke. le kal, N. Werri, „Diana" 2e kal- C. Goense van idem. Hoedekenskerke. Zaterdag j. 1. was door de jongelingsvereeniging alhier ter gelegenheid van de Hein- kenszandsche markt, die ook hier nog wordt gevierd een ringryderij te paard georganiseerd. Toeschouwers waren ook uit andere gemeenten ruimschoots opgekomen, zoodat werkelijk eenige drukte op het dorp heerschte. De eerste prjjs werd behaald door A. nelmstrijd. 's Avonds werd van de gelegenheid tot dansen druk gebruik gemaakt, terwyl het feest gelukkig zonder eeni ge rustverstoring afliep. Driewegen- Alhier heeft zich weer eeu geval van mond- en klauwzeer voorgedaan onder de schapen van den landbouwer J. Nijsse Gz. De boerenknecht M. alhier, be zig zynde met het hooi lossen, had daarbij het ongeluk dat hy den arbei der H. zoodanig met eon vork in de hand stak, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Wissenke ke. Tot ageut van po litie te Vlissingen is benoemd G. L. C. v. d. Heyde alhier. Kortgone. In de vergadering der afdeeling „Noord-Beveland" van het Ned. Ond. Gen., jl. Zaterdagnamiddag in de gemeentekamer alhior gehouden, waren alle vier gemeenten van dit eiland vertegenwoordigd. Als introducé was aanwezig dhr. J. Waveryn, on langs als ouderwijzer te Wissekerke benoemd. Als lid had zich aangegeven mej. J. J. Dormaar, onderwijzeres te Kolijnsplaat. Ingekomen was een schrijven van dhr. W. Chr. de Priester van Geersdijk, in de vorige vergade ring als afgevaardigde naar de a. s. algemeene vergadering te Breda be noemd, meldende dat hjj voor die benoeming bedankte, waarop zyn plaatsvervanger, dhr. P. Luteyn van Kats, verklaarde deze opdracht te aanvaarden. Verder werden eenige frappante punten van den beschrij vingsbrief voor de 66ste a.s. alg. ver gadering te Breda besproken, doch het resultaat was, dat men den afge vaardigde een vry mandaat gtf. Na uitvoerige bespreking over de meest rationeele wijze om geregeld de afge vaardigden dezer afdeeling naar de alg. vergadering aan te wjjzen, werd besloten, deze zaak in de a. s. Sep- tembervergadering andermaal aan de orde te stellen en deze daartoe op de agenda van die vergadering te plaat sen, teneinde alle leden er mede in kennis te stellen. Vrijdagavond had de knecht van een motorschip alhier de onvoorzich tigheid een brandende lamp met ben zine bij te vullen, waardoor de vlam in de bus sloeg, en ontplofte. In een oogwenk stond de knecht in vlam. Gelukkig had hij de tegenwoordig heid van geest in de haven te springen, zoodat de vlammen spoedig waren gedoofd. Vreeselyk aan hoofd, borst en handen gewond is het slachtoffer op advies van een geneesheer in een ooglydersgestieht opgenomen, waar voor behoud van beide oogen gevreesd werd. &Eaasnienw». Aangenaam bkzoek. Toen dhr. v. d. R., schoenmaker, enz., in de Papegaaistraatalhier,gister avond vaneene wandeling thuis kwam, vond hjj de deur van zijn winkel openstaan eu binnen een man liggen slapen. De politie werd met het geval in kennis gesteld en nu bleek de in dringer een oud vriend van den be woner te zyn, die tijdens diens afwe zigheid z'n woning was binnengeslo pen. om daar zijn roes uit te slapen 1 Hoewel v. d. R. oorspronkelijk meende de voordeur goedgesloten te hebben, wees een onderzoek uit, dat die niet geforceerd was, zoodat zy vry zeker niet gesloten is geweest. Wijl niets vermist werd, moeten slechte bedoe lingen geheel buitengesloten zyn, zoo dat den vreemden bezoeker dan ook maar gelegenheid werd gegeven ter plaatse weer bjj z'n positieven te ko men. Opleiding onderwijzers. Zaterdagmiddag werd in de „Prins van Oranje" alhier de jaarlyksehe vergadering gehouden van onderwij zers en onderwijzeressen, belast met de opleiding van onderwijzers en on derwijzeressen in Zeeland. Daar te goiijkertjjd een bijeenkomst plaats had vau onderwijzers in het Arrondisse ment Middelburg, was do opkomst mioder talryk dan gewoonlijk. Door het bestuur zal getracht worden maat regelen te nemen om deze reden tot verhindering voor het vervolg uit den weg te ruimeD. De vergadering werd geopend door dhr. van der Have van Zierikzee met de niededeeling, dat tot voorzitter is gekozen dhr. W. H. Hasselbach van vliddelburg, ter vervanging van dhr. van Kuy ven, overleden. De benoei i- r eerst na de pauze s- H iwoordig zijn. Dhr. van dor Have, aan de beu "t van aftreden, werd by acclamatie als bestuurslid herkozen, terwijl in een bestaande vacature werd gekozen dhr. C. Hagers, directeur der R. N. L. te Axel- De rekening over 1910 werd goed gekeurd in ontvang op f 103 95, in uitgaaf op f 47.28 en sloot dus met een batig saldo van f 56 67. Dhr. A. Luijendijk van Tholen hield een pleidooi voor het toetreden als lid der Nederlandscho vereeniging van onderwijzers aan Ryks-Normaal- lossen in Nederland, teneinde bij de I.egeering krachtig te kunnen aan dringen op betere inrichting dier lessen en op ruimere bezolding der ouderwijzers. Dit laatste wordt te meer wenschelijk, daar reeds goede leerkrachten zyn overgegaan naar Bijzondere Normaalscholen, omdat het onderwijs daaraan veel beter beloond wordt. Na de pauze werd het presidium overgenomen door dhr. Hasselbach, die tevens optrad als inleider van het puntDe inleiding van den onder wijzer in verband met de voorstellen der Ineenschakelings-Commissie. Hy besprak eerst de wordingsgeschiede nis dezer Commissie en wees op de uitgebreidheid van het rapport (ruim 1800 bladzijden druks) dat beBchouwd mag worden als een belangrijke po ging van de Regeering tot verbete ring van het onderwijs in zjjn geheelen omvang. Na hot verschijnen van het rapport echter werden van particuliere zij len protesten en klachten geuit en verauderingen voorgesield, waardoor het moeitevolle werk als het ware weer werd ontrafeld en de commissie eerder een Uiisehakelings-Commissie mocht worden genoemd. Daar bovendien in vele sub-commissies geen eenheid heerschte, werd door spr. van de voorstellen, voorloopig althans, weinig succes verwacht. Verder wees hy er nadrukkelijk op, dat in het rapport het Lager Onderwijs zeer stiefmoe derlijk wordt behandeld en de wijze van opleiding van onderwijzers aan weinigen voldoet. Spr. kwam tot de conclusie, dat het rapport netjes in elkaar zit, maar niet veel verbetering voorstelt dat niet alle plannen voor verwezenlijking vatbaar zyn en het dus noodig is ze nog eens in over weging te nemen; we zijn dankbaar, maar niet voldaan. Hierop volgde eenige discussie en spoorde de inleider de aanwezigen aan deze voor het onderwijs zoo be langrijke zaak met belangstelling te biijven volgen. Met dank voor de opkomst, inzon derheid aan de schoolopziener in het district Goes, die als genoodigde nu ook weer tegenwoordig was, sloot de voorzitter daarna de vergadering. ttenieiiKd Vieuws. Branden. Te Zwartsluis is een boerenhuizinge met inboedel en al in de asch gelegd. Te Haar lemmermeer brandde een tuiniers- woning af. Een groot deel van den inboedel ging mede verloren. Door onbekende oorzaak zyn te Voorburg een paardenstal met schuren en hooi bergen totaal afgebrand. Door het vuurtjehtoken van kinderen geraakte onder Woensel een onbewoonde boer derij ih brand. Het huis benevens de belendende schuur werd een prooi der vlammen. Te Westerleek en Wehl werden mede pcrceelen door het vuur verwoest. Ongelukken. Bij het rietsnyden te Gameron is een landbouwer te water geraakt en verdronken. Eenzelfde lot trof een infanterist uit Middelburg, die te Venlo in de Maas was gaan zw emmen. Te Den Haag werd een 18 jarig meisje door een auto over reden. Eenige oogenblikken later reeds trad de dood in. Een Amsterdam mer liep door dezelfde oorzaak een gebroken been op. Een maaier te Mddam (Fr.) is op het veld door de warmte bezweken. Te Neerbosch viel een vrouw door een kelderluik en bezweek aan de gevolgen. Op een stoomschip te Amsterdam stortte een man in het laadruim en was on middellijk een lyk. Te Rotterdam kreeg een 67 jarige schipper een stort bak met ijzererts op het hoofd, die hem den schedel verbryzelde. By het vertrek van de Fransche kruiser, die president Faillières naar z'n land teiug zou brengen, geraakten te Ymui- den twee matrozen van de „Gelder land" te water. Twee Fransche matrozen sprongen onmiddellyk over boord en hadden het geluk de dren kelingen behouden aan wal te brengen. Staking te Oldenzaal. Alle wevers en weefsters der firma W. Kan te Oldenzaal hebben de staking aange kondigd tegen 15 Juli. Van water verstoken. In de hoofd buis der waterleiding van De Punt naar Groningen is bij De Punt Zater dagmiddag zulk een lek ontstaan, dat heel Groningen van water verstoken was tot Zonuagmorgen. Vondeling. Aan den dyk te Kc- k"rdom, gemeente Ubbergen, is een jongetje van ongeveer een half jaar ge vonden, dat was toegedekt met een wollen deken, waarop een in het Duitsch geschreven briefje, waarin 't kind in de liefdadigheid van dc in gezetenen werd aaunevolen. De p„lit;e s,.:it con onderzoek in nsar de oudeis. -- Poging t vcrdv.i*tnrinj Hot be richt, dat do sommies H van het huofdbe-tnni der post en telegrafie in Den Haag een wissel van f 20.000 heeft geïnd en dit geld ten eigen bate aanwendde, eischt verbetering. De som ligt nog volkomen intact bij een ban-

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2