daarvan la wel de t(Jd van maaien. Gedurende den groei van Uet gran komt er een tijd, dat dit de meeste voedende bestauddeelen bezit, aan het hooi den besten geur en smaak zal geven en het lichtst verteerbaar zal zijn. Die tjjd is het oogenblik, waarop het gras gaat bloeien en dus het meest geschikt is om gemaaid te worden. Na dien tijd wordt het hard, onsmakelijk, slecht verteerbaar en groeit weinig meer bij, zoodat de op- bi engst niet veel vermeerdert. Men mag daarom den bloeitijd aannemen als het oogenblik, waarop het gras zijn bes ten groeitijd heeft bereikt. Blijkbaar is men hiervan niet algemeen over tuigd, want gewoonlijk wordt ge maaid, als de bloei van het gras voorbij is. Men oogst dan wel iets meer, maar het hooi is dan van mindere kwaliteit. Nu is het waar, dat men niet altijd kan maaien als men wil, in de eerste plaats wegens de ongun stige weersgesteldheid en ten andere door gebrek aan werkvolk Heeft men een groote oppervlakte te doen, dan kan men vroeg beginnen, maar met het laatste gedeelte zal men toch nog te laat komen. In dit geval geeft de maaimachine een goede werkkracht. Het is voldoende gebleken, dat maaien in den bloeitjjd verre de voor keur verdient. De hoeveelheid hooi van laat gemaaid gras is wel grooter, maar de voedingswaarde er van zoo veel te minder, waarbij nog komt, dat een kleine massa geringer arbeid en loon eischt voor de bewerking. Nog zon te wijzen zijn op een in direct voordeel van maaien, als het graszaad nog niet rijp ismen weet, dat een menigte onkruidzaden uit de schuur en den stal weer op het land gebracht worden en als die niet tot rijpheid zijn gekomen, zullen ze later ook niet ontkiemen en opgroeien op plaatsen, waar men ze niet gaarne ziet. Het boven gezegde is evenzeer van toepassing op klaverhooiwordt kla ver te laat gemaaid, dan verliest het hooi zelfs nog meer aan voedings waarde dan grashooi. Reclame. Bij braakloop en zomerdiarrhó bj kinderen heeft „KUFEKE" zonder bijvoeging van melk,inwater gekookt, zich als een uitstekend voe dingsmiddel loeren kennende zich in „KUFEKE" bevindende eiwit stoffen bieden aan de ongunstig in werkende organismen een slechten voedingsbodem. Sport. Wijnmalen. Omtrent het jongste ongeval, dat Wijnmalen overkwam en ten gevolge waarvan hy besloot den strijd op te geven, heeft hij aan den Bpeeialen correspondent van het Hbld. het vol gende medegedeeld „Vliegende op een hoogte van 200 M. boven Eblinghem, bij een niet al te sterken wind, hoorde ik den rechter vleugel van mijn toestel kraken als een stuk hout, dat doorgebroken wordt. Ik trachtte nog te sturen, een val was echter niet te vermijden. Zigzagsge- wijze kwam ik naar b-ueden. Op onge veer 30 M. hoogte brak mijn toestel boven mijn hoofd, ik zat vast aan mijn gordel, maar toen het toestel met ge weld tegen den grond sloeg, braken de touwen en ik werd op den grond geslingerd voor het toestel uit, dat omgekeerd lag met de raderen naar boven. „Ik had dood kunnen vallen, ik heb het er echter gelukkig afgebracht behalve de kneuzingen, die ik eer gisteren heb opgedaan, heb ik geen enkel letsel. „Vermoedelijk vlieg ik niet meer met een tweedekker, maar zal ik in het vervolg van een ééndekker ge bruik maken". Wijnmalen is zeer kalm, maar ten hoogste verstoord over den fabrikant van zijn toestel. Hjj blijft te Calais om bjj den terugkeer van de vliege niers uit Londen tegenwoordig te zijn. Prov. Staten van Zeeland. De zomervergadering van de Prov. Staten van Zeeland werd gisteravond half acht door den Commissaris der Koningin, den heer H. J. Dijckmees- ter in naam der Koningin geopend. Tegenwoordig waren 41 leien. Af wezig de heer Wondergem, met ken nisgeving. Het eerst was aan de orde het onderzoek der geloofsbrieven van de nienw gekozen leden, de heeren H. P. den Bouwmeester, W. Kakebeeke en S. Duvekot. Met dit onderzoek werd belast een commissie, beBtaande nit de heeren Heiiso, Van Voorthujjsen en Moerdijk. Tijdens dit onderzoek werd de zitting geschorst. De commissie, teruggekeerd zjjnde, concludeerde bij monde van den heer Hejjse tot toelating van de gekozenen. Dienovereenkomstig besloten. De nienw gekozen leden werden daarop door den griffier binnengeleid en logden in handen van den voor zitter de by de wet voorgeschreven eeden af. De voorzitter hield daarna de vol gende toespraak By™ den aanvang van deze ver gadering zal uw oog zich gericht hebben op den zetel in het college van Gedeputeerde StateD, die onbezet is. Den Wden Mei j.l. werd het lid van Gedeputeerde Staten, de heer M. de Jonge, na eene korte ongesteldheid onverwacht uit dit leven weggenomen. Mjj aansluitende bij hetgeen van den hooggeschatfen overledene elders is gezegd en geschreven, wenseh ik in deze vergadering, waarin de Jonge van 1892 af zitting had, er aan te herinneren dat in hem is heengegaan een man, bezield met oprechte toe wijding in de behartiging der belangen van Zeeland. In 1903 tot lid van Gedeputeerde Staten benoemd, heeft hp in deze jaren met beleid en bekwaamheid het hem toevertrouwd mandaat vervuld. Zijne nagedachtenis zal by u in eere blijven. De heeren jhr. C. J. J. A. van Tey- lingen en mr. C. Lucasse maken geen deel meer uit van uwe vergadering. Aan beiden is de provincie dankver- schnldigd. Jarenlang hobben zy met kennis van zaken on y ver de belangen der pro vincie bevorderd. Beiden hadden ge durende eenige jaren zitting in het college van Gedeputeerde Staten. Werd mr. Lucasse door U wairdig gekeurd om in de Eerste Kamer der Staten-Generaai van Zeeland een zetel in te nemen en daarmede zjjne werk zaamheid voort te zetten, ik vertrouw op uw alier instemming, wanneer ik van deze plaats vanjhr. van Teylingen, die ontslag nam, de betuiging van uw leedwezen overbreng wegens zjjn heen gaan en tevens de verzekering dat zjjn arbeid gedurende 31 jaren ten dienste der provincie, niet zal worden vergeten. Daarna werd mededeeling gedaan van verschillende ingekomen stukken, houdende Koninklijke goedkeuring van door de Staten genomen besluiten, welke mededeeiiDg voor kennisgeving werden aangenomen. Ingekomen was een adres van het dagelyfcBch bestuur der vereeniging „Ambachtsbelang" te Axel, houdende verzoek om toekenning van een subsi die van f 150 voorden cursus 1911-'12. V erder een adres van den raad der gemeente Stavenisse, om het daarheen te leiden, dat in den door de spoorboot te volgen weg ook de gemeente Sta venisse wordt opgenomen, omdat thans geen verbinding tussehen Stavenisse en Middelburg bestaat, hoewel door vele ingezetenen handel gedreven wordt met de gemeente Middelburg. Beiae adressen werden gesteld in handen van God. Staten om daarom trent in de najaarsvergadering een voorstel te doen. In handen van Ged. Staten, ter af doening, werd gesteld een adres van K. Moens te Middelburg, om te wordeu benoemd tot matroos op een der bootea van den dienst MiddelburgZierikzeo. Mededeeling werd gedaan van een brief van mevr. wed. de Jonge te Goes, bevattende mededeeling van het over lijden van de heer M. de Jonge Jz. Overeenkomstig een voorstel van den voorzitter werd besloten dit schrijven met een brief van rouwbeklag te be antwoorden. Overgelegd werd vervolgens een verslag vau den toestand der provincie over 1910, waarvan een gedrukt exem plaar aan de leden zal worden toe- gezouden. Vervolgens werden door Ged. Staten enkele metlodeelingen van huishou- deljjken aard gedaan en verder aan de Staten mededeeling gedaan dat, ter uitvoering vau bet besluit der Prov. Staten van 18 November betreffende de verbetering der middelen van ge meenschap tnsschen Noord- en Zuid- Beveland, een commissie is benoemd om daaromtrent een onderzoek in te stellen. Den 28 Jnni is van deze commissie bericht ingekomen dat binnenkort een verslag met conelnsie kan worden verwacht. Hierna werd overgegaan tot benoe ming van een lid van Ged. Staten, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer M. de Jonge Jz. Tot leden van het stembureau wer den benoemd de heeren Van Dam, Louwerse, Mulder en Hombaeh. Uitgebracht waren 41 stemmen. Hiervan verkregen de heeren mr. P. Dieleman 28, Heijse 4, de Veer, Hon- terman en Gerlach ieder 1 stem, ter wijl 6 stemmen blanco waren. De heer Dieleman was dus gekozen en op een desbetreffende vraag van den voorzitter verklaarde hy zich, on der dankzegging voor het vertrouwen dat de leden in hem gesteld hadden, bereid de benoeming aan te nemen. De voorzitter wenschte den heer Dieleman geluk met zyn benoeming. Gedachtig aan zyn vroegere werk zaamheid in het college, zeide de voorzitter, spreek ik het vertrouwen uit dat zyn arbeid goede vruchten moge opleveren voor het heil der provincie. Daarna was aan de orde de benoe ming van een lid der Staten, bedoeld in art. 89 der provinciale wet. Herkozen werd de heer mr. A. A. de Veer met 28 van de 40 stemmea. Verder verkregen de heeren Heijse, Tichelman, Fokker, Giljam en Hani- macher ieder 1 stem, terwyi 4 brief jes blanco waren. De heer de Veer liet zich deze be noeming welgevallen. Naar aanleiding van het vooratel van Ged. Staten tot aanhouding van het verzoek van A. B. Atthennis te Groede voor verkoop van grond aan den weg van Sohoondyke naarïzen- d'jke, was een nader adres ingekomen om dit verzoek nog in de zomerver gadering te behandelen. De voorzitter deelde mede dat Ged. Staten het onderzoek nog niet hebben beëindigd en dus voorstellen het ver zoek aan te houden. Alzoo werd besloten. Nog werd, overeenkomstig de voor stellen van Ged. Staten, besloten tot aanhouding vanbet adres van den gemeenteraad van Middelburg, om den aanleg te willen bevorderen van een verbindingsweg tussehen Noord-Bra bant en Zeeland het verzoek van mr. J. Adriaanse es. te Middelburg, om de wegen op Walcheren in beheer by de provincie te nemen of de tollen daarop af te koopen en het verzoek van E. Huyghebaert te Assebrouck, om een renteloos voorschot uit de provinciale kas voor den aanleg van tramwegen in Zuid-Beveland. Het aangehouden voorstel van mr. P. Dieleman c.s., betreffende de jaar wedden van de vaste arbeiders op de provinciale wegen, werd in verband met de nadere toelichting in de voor stellen, verzonden naar de afdeelingen. In verband met het voorstel tot verhooging van het subsidie van de Zeevaartschool te Vlissingen en tot afwijzing van het adres van P. Smogghe e. a. om daaraan do voor waarden te verbinden dat ook zoons van Belgische inwoners van Vlissingen tot de school moeten worden toege laten, was nog een adres van het be stuur der Zeevaartschool ingekomen. Aan dit adres ontleenen wi.j, dat indien de Provinciale Staten besluiten aan de vereeniging de gevraagde subsi- dieverhooging toe te kennen volgens het concept-besluit, dat door Gedepu teerde Staten wordt vastgesteld, dat zoo eenigszins mogelijk in dien zin gewijzigd dat de termijn van vijfjaar vervalle of op een jaar teruggebracht worde, aan dat besluit verbinden de voorwaarden dat de de Rujjterschool toegankelijk worde gesteld voor de zoons van Belgische ingezetenen van Vlissingen op gelijken voet met de Nederlanders met dien verstande dat indien zich meer leerlingen aanmelden dan er plaatsen open zyn, een verge lijkend examen van toelating worde gehouden," het bestuur zich be reid verklaart die voorwaarde te aanvaarden, en de Belgen op gelijken voet met de Nederlanders toe te laten, zoodra het gevraagde verhoogde Rijkssubsidie eveneens is toegekend. Ook de andere voorstellen van Ged. Staten werden naar de afdeelingen verzonden en werd daarna tot trekking der afdeelingen overgegaan en werden deze als volgt samengesteld eerste afdeeling de heerenDekker, Louwerse, Tichelman, Van der Vliet, Den Bouwmeester, Van Dam, Duvekot, Hocke Hoogenboom, Vogelaar, Van Voorthuysen, Van Dalsum en Vorster- man van Oyen en als leden van Ged. Staten de heeren Dieleman en De Casembroot tweede afdeeling de heerenHom baeh, Heijse, Dumoleyn, Wondergem, Bolle, Fokker, Kakebeeke, Hollestelle, Moerdijk, Giljam, Gerlach van 3t. Joosland en Neoieson en als leden van Ged. Staten ds heeren Van Rompu en Frujjtier derde afdeeling do heerenHouter man, Van de Putte, Noordyke, Mer- ckens, IJsebaert, Hammacher, Maar- leveld, Mulder, Van Oeveren, Erasmus, De Veer en Sprenger en als leden van Ged. Staten de heeren Siegers en Blum. Door den heer Giljam werd, overeen komstig art. 23 van het reglement van orde voorgesteld het volgende besluit te nemenDe Staten der provincie Zeeland besluiten het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland te wijzigen als volgt: Burgemeester en Wethouders kun nen ontheffing verleenen aan het in art. 966, 105a, 1066 en 106c bepaalde, alsmede van het bepaalde in art. 107 c voor den tyd tussehen zonsop- en zons ondergang, mits het doorgaande ver keer niet worde belemmerd. Daar dit voorstel werd ondersteund door minstens 2 leden zal den voor steller gelegenheid worden gegeven het in de eerstvolgende zitting toe te lichten. Hierna werd, op voorstel van den voorzitter besloten de volgende bijeen komst te honden op Vrijdag 14 Juli, des voormiddags 10, uur en werd deze avondvergadering gesloten. Stadsnieuws. College van Regenten. Zooals we onzen stadgenooten gis teren reeds per bulletin meedeelden, is tot voorzitter van het college van regenten der strafgevangenis alhier, vacature-J. Fransen v. d. Putte, be noemd dhr. mr. C. Lucasse, lid vrn dat college, en tot lid dhr. mr. J. H. M. Stieger, beiden alhier. Geslaagd. Onze vroegere stadgenoot dhr. M. J. Smit, oud leerling der R H. B. S. alhier, slaagde gisteren te Utrecht voor het candidaats-examen schei kunde, waarbij hy de hoogste onder scheiding „eum lande" verwierf. Een Jubileum. Naar wjj vernemen zal Mej. J. da Graaf op 5 Ang. a.s. den dag herden ken, waarop zy vóór 30 jaren in functie trad als onderwijzeres in do handwerken aan de Meisjesschool alhier. Achtebuitgang. Als een bewijs, dat de Israëlietische bevolking van Goes sterk acbteiuit gegaan is, meldt men aan de N. II. Crt., dat do Israëlieten alhier geen gemeente meer vormen, maar worden ingedeeld bij Middelburg. Iti'clitzakcfi. By beschikking der Arroudissements- Rechtbank te Middelburg is de bui- tenvervolgingstelling bevolen van J.N. 49 jaren, werkman, geboren to Bors sele, wonende te Hansweert, beklaagd van ontuchtige handelingen met min derjarige meisjts. 1* r o r i ii c i e h i e u n s 's-Heerenhoek. In de gemeente raadsvergadering van 1 Juli waren 5 leden tegenwoordig. Afwezig M. v. d Meulen zonder kennisgeving, I vaca ture. De begrooting Burg. Armbestuur 1912 werd door den voorzitter aan geboden tot oen bedrag van f 650,69? met een subsidie nit de gemeentekas van gelijke grootte. Het sup. kohier H. O. werd opgemaakt tot een bedrag van f 13,155. De gemeenterekening over het jaar 1910 werd den leden voorgelegd en voorloopig vastgesteld tot een bedrag in ontvangst van f9225,185 en in uitgaaf van f9U54,87f, dus met een goed slot van f 170,31 1 Juli was het 30 jaar geleden, dat mej. Jacoba Vermeule, echtgeuoote van Nie. v. 't Westeinde alhier, als onderwijzeres in nuttige handwerken aan de openbare school alhier in functie trad. De gemeenteraad schonk baar by die gelegenheid een gratifica tie voor hare onafgebroken plichtsbe trachting. (Te laat ontvangen voor het vorig nummer). Ellewoutsdijk- Maandagmorgen ge raakte de motorboot „l'Esperance„ van de firma Reinierse en Oo. onder deze gemeente met zwaar buiig weer onklaar. De bemanning, drie man, verkeerde in levensgevaar, doordat het schip door de hooge zeeën gevaar liep om te slaan. Een gedeelte van den bovenlast, kisten met fiesschen, ging verloren en zonder hulp was er geen kans Vlissingen te bereiken. Twee zeilschepen, de ijzeren klippers „Neeltje" en „Vriendschap" met de kapiteins A. Bolier en P. Paulusse, verleenden hulp. Met veel moeite slaagden zy er in de motorboot in Vlissingen binnen te krijgen. De kop peling van den motor is verbrand. Driewegen. De raad vergaderde Zaterdag. Present 6 leden, afwezig M. de Dreu. De rekening der gemeente over 1910 werd voorloopig vastgesteld in ontvang op f 11667,57? en in uitgaaf op f 11462,23, alzoo met een goed slot van f' 205.34'. In de hegrooting van 1911 werd eene kleine af- en overschrijving aangebracht. Oudolande. De dnif, welke hier verleden week is opgevangen, werd bereids aan den eigenaar te Werti- stead (E.) teruggezonden. Tot loon voor zijn moeite en kosten ontving de afzender 4 shillings (f 2,40), een niet onaardig buitenkansje voor hem. Hoedekenskerke. Bij koninklijk besluit is op het beroep, ingesteld door onzen gemeenteraad tegen het besluit van Ged. Staten, waarby na wjjziging ambtshalve van het door dien Raad op 18 Maart 1910 voorloopig vastge stelde ontwerp, een gewijzigde ligger der wegen en voetpaden in deze ge meente is vastgesteld, beslist, dat de gemeente Hoedekenskerke en de aan palende iandgebruikers, of de gebrui kers van den dyk op den ligger der wegen en voetpaden, behooren vermeld te blijven als onderhoudsplichtigen van de in de gemeente gelegen aarde- en zandwegen, ook voor zooveel zij bin nen het gebied van hei waterschap Hoedekenskerke gelegen zijn. Kloetinge. By de Dinsdag gehouden stemming voor drie leden van den Gemeen* eraad werden uitgebracht 187 stemmen, van onwaarde 0. Aan tal kiezers 250. Dhr. H. M. Bruynzee) (aftr) verkreeg 133 St., C. van Iwaar den 53 St., A. M. Peman Kakebeeke (aftr.) 100 St., C. v. Liere Wz. 102 st. J. Straub 48 St., G. Zandee Az. 82 st. Gekozen de heeren: H. M. Bruyn- zeel, A. M. Peman Kakebeeke, C. v. Liere Wz. Kapelle. Een arbeider van 's-Gra- venpolder, die alhier vlas moest komen plukken, had het ongeluk met zyn fiets in een droge sloot te rjjden met het treurig gevolg, dat hij zijn pols op twee plaatsen brak. Kruiningen. Ds. J. Koelewyn, pre dikant bij de Ger. Gem. alhier, is alszoodanig beroepen te Ridderkerk. Wlsserikorko. Met algemeene stemmen benoemd tot Ontvanger- Griffier van den Willempolder, tevens Ontvanger-Griffier van het Water schap Willem c.a. in de plaats van zijn vader, die voor deze betrek king had bedankt de heer C. N. van der Hejjde, Ontvanger-Griffier van polders alhier. Kate. Bij de gisteren gehouden stemming voor 3 leden van den ge meentcraad werden L. Bareraan Sr. met 59 en A. Markusse met 46 der 68 uitgebr. geldige stemmen herkozen, en in de vacature P. J. Tazelaar werd gekozen A. Visser (1.) met 17 stemmeu. J. v. Dis fa.) verwierf 33 stemmen. Vlissingen. Naar aanleiding van een bemiddelings-voorstel, door de commissie nit het Belgisch loodsen- corps alhier gedaan aan 't bestuur der „De Ruyterseliool" heeft dit col lege beslist, dat de Belgische inge zetenen te Vlissingen voortaan, wat betreft toelating tot die school, op voet van gelijkheid zullen worden behandeld met de Nederlanders, in dien althans de gevraagde subsidio- verhooging door Provincie en Rijk wordt toegekend. Door die heslissing is thans de netelige kwestie, zeer waarschijnlijk tot oplossing gebracht. Axel. Zondagmorgen is in de wo ning van den molenaar Ch. C alhier ingebroken. Vermist werden een bakje met cenig geld, een horlogeketting en wat brood en worst. Het mocht de politie gelukken spoedig den dader op te sporen, een buurjongen, die naast den molenaar woont. Door het op schuiven van een raam was hy in de woning gekomen. Gemengd Nieuws. Ongelukken. De trein Apeldoorn richting Het Loo heeft een wielrijder overreden by een overweg, die niet door sluitboomen wordt afgesloten. De ongelukkige, gebuwd en vader, is aan de gevolgen overleden. Een 12-jarige jongen te Utrecht wilde op de in volle vaart zjjnde tram springen, geraakte er onder met het gevolg, dat hem een been werd afgereden en stierf kort daarop. Te s Graven- hage is een 9-jarige jongen te water geraakt en, hoewei spoedig op het di*oge gebracht, overleden. Te Elden werd een vreemdeling over reden door een auto. In ernstigen toestand werd hy naar het ziekenhuis te Arnhem vervoerd. Maandag avond werd door een trein van Hat- tum naar Apeldoorn een kindje van 3 jaar overreden. Het kind, dat aan den weg speelde zonder toezicht, is op de jlyn geraakt met genoemd treurig gevolg. Des nachts is de kleine overleden. Op het stoomschip „Batavier IV", is een Duitscher, die als matroos was aangemonsterd, over een stoompijp gestruikeld en in het tusschendek gevallen. De man be kwam een hersenschudding. Op het rangeerterrein der R. T. M., te Fijenoord is, bij het aehteruitzetten van een waggon, een buffel gebroken. Een rangeerder werd er door getrof fen en met een zware hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. Te Wormen is een jongetje van 4 jaar in een sloot gevallen en verdronken. De leidekker G. de Groot, uit Nnenen, die verleden week van den kerktoren te neeze viel, is aan de gevolgen van zyn val overleden. Onweer. Te Ilavenswaay sloeg de bliksem tijdens den dienst in de consistoriekamer van de kerk. Onge lukken kwamen niet voor, maar de ontsteltenis was zoo groot, dat de dienst geen voortgang kon hebben. Te Ewyk werd een huis getroffen en de vrouw des huizes onherkenbaar verminkt. Zjj is niettemin nog in leven. Te Oijen zyn twee zoons van een landbouwer te Oss, die aan het hooien waren, door den bliksem getroffen. Een was terstond dood, de ander bleek gelukkig maar licht geraakt te zyn. Te Neede is de bliksem in een schuur geslagen. De schuur brandde geheel. Twee koeien kwamen in de vlammen om. Brutaal Te Loosduinen hebben dieven een vet varken in een weide aan de Loozerlaan geslacht, schoon gemaakt en na ook de huid afgevild tc hebben, meegenomen. Van de da- derB geen spoor. Een model candidaat. De vorige week liep iemand te Geleen (Linburg) met een lijst door het dorp, ten einde handteekeuingen te verzamelen voor zyn eigen candidatunr als lid van don gemeenteraad. Toen hij het vereischte aantal handteckeningen had bijeen gebracht en op weg was naar het raadhuis om de ljjst in te dienen, werd hij onderweg door den veld wachter ingepikt wegens open bare dronkenschap. De man werd naar het arreBtantenlokaal overgebracht om zijn roes uit te slapen. Klachten van miliciens. „De Tyd" meldt, dat de te Roermond gedeta cheerde miliciens van het 2e en 6e regiment infanterie, ter versterking van het garnizoen aldaar, zich tot H. M. de Koningin hebben gewond met een bezwaarschrift, waarin zy luide klagen over do behandeling, die zij van een tweetal met naam ge noemde 2e luitenants ondervinden. In dat request moet o.m. worden be weerd, dat zij (de miliciens) gaarne goed en blond veil hebben voor Koiiiugin en Vaderland, doch dat de al te strenge tucht, die op hen wordt toegepast, hunne .gemoederen niet anders dan kan verbitteren, on daar door juist het tegenovergestelde be reikt wordt, als waarvoor ze in diens- zijn gekomen. Het eten moet bovenf dien veel te wenschen overlaten, iq

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2