kan staan, rOór bet hooi er last van krijgt. Hooibroei komt niet voor, mits het gewas winddroog wordt opge laden en de hoopen niet te groot ge maakt worden. Soms worden de hoopen bjj fel drogenden wind wel eens om gedraaid j daarvoor steekt men twee draagstokken onder den beladen ruiter, die daarop in zjjn geheel wordt opgelicht en omgezet door twee of vier man. De massa is dan spoedig droog. Dezefde ruiters kunnen meermalen in één zomer gebruikt worden. Na de eerste snede klavers komen de erwten en daarna een tweede snede of bruine boonen. Bij al de genoemde voordeelen zijn de ruiters weinig kostbaar, daar ze jaren lang bruikbaar blijven. Wanneer men gemiddeld op 50 per H.A. rekent en aanneemt, dat ze 12 jaar kunnen dienst doen, dan zijn de kosten per H.A. en per jaar ongeveer f 2, of per gemet 80 cent, welk bedrag in ver houding tot de voordeelen zoo gering xs, dat het gebruik van ruitets eiken landbouwer ten zeerste kan aanbe volen worden. De brochure besluit met de opmerkingWanneer het ge was op ruitêrs staat, wordt het geacht zoo goed als thuis te zijn. Wie nadere inlichtingen wenseht, kan zich wenden tot de Directie der Nederlandsche Heidemaatschappij te Utrecht, die ze, zoo mogeljjk, gaarne zal verstrekken. Koost en Wetenschap. De voedingswaarde van kaas. Een boterham, belegd met kaas, is voor menschen, wier smaak nog niet verwend is, een kostelijke spijs en ook als nagerecht, ter bevordering van de digestie, wordt, naar men weet, de kaas juist bij overvloedige maal tijden geregeld opgediend. Minder bekend is, dat zij ook als voedings middel een hooge waarde bezit. Wel zegt een oude spreuk„Kaas is 's morgens goud, 's middags zilver en 's avonds lood", doch geheel juist is dit nietin de eerste plaats komt het op de hoeveelheid van het genotene en op de soort aan, en bovendien speelt het verteringsorgaan van den mensch daarbij een niet onbelangrijke rol. Op de Internationale Hygiëne ten- toonatelling te Dresden vindt men in de populaire afdeeling aan een rijk voorziene uitstalling van allerlei kaas soorten aangetoond, hoe groot de voedingswaarde van enkele soorten is en welke beteekenis de kaas in de rij onzer voedingsmiddelen toekomt Het door de tentoonstelling verspreide blaadje vergelijkt de voedingswaarde van de kaas met ons belangrijke, eiwithoudende voedingsmiddel, het vleesch, en vindt dau, dat zelfs ma gere kaas, de zgn. Harzer Kiise, ongeveer dubbel zooveel eiwitstoffen bevat ais mager rundvleeseh, dat op 1 KG., 180 gram eiwitstoffen bevat, terwijl Harzer Kase 410 gr. bevat. Bij halfvette en geheel vette kaas Ver schuift de verhouding zich iets en in Zwitsersche kaas is b. v. even zooveel vet als eiwit voorhanden 1 KG. bevat ongeveer 300 gr. eiwit en 300 gr. vet. Men ziet echter, dat deze soorten buitengewoon voedzaam zjjn. Zij be vatten evenals de magere kaas, slechts in nog sterkere mate, veel meer voedingsstoffen, eiwit en vet, dan mager en tamelijk vet rundvleeseh. Wanneer men zich de bereiding en samenstelling van kaas voor den geest haalt, dan vindt men, dat kaas de voedingsstoffen van melk bevat, daar onder eiwit (kaseïne), vet en soms ook wat melksuiker, bovendien nog zout en water. De smaak en reuk van de kaas worden gevormd door de medewerking van een groote massa bacteriën en schimmelmicroben daarenboven worden de eigenlijke voedingsstoffen, eiwit en vet, chemisch veranderd, lichter verteerbaar ge maakt. Toegegeven moet worden, dat menschen met zwakke spijsverterings organen voorzichtig moeten zjjn met het eten van kaasin het algemeen echter verdient zg meer dan tot nu toe als voedingsmiddel gewaardeerd te worden. Boeken en Tijdschriften. Uitgaven van de Hollandia Drukkerij, Baarn. In de serie „Groote Godsdiensten" verschenen „Animisme, Spiritisme en Feticisme onder de volken van deo Ned -Indischen archipel" door prof dr A. W. Nieuwenhuis en „De Godsdienst der Babyloniërs en Assyriërs" or prof. dr. B. D. Eerdmans In de serie „Schoolhervorming", „Nederlandsche Taal" door J. Ligthart en „Aardrijkskunde" door C. L. van Balen. In de serie „Levensvragen" „Modern of Orthodox" door prof. dr. H. M. van Nes. Waarom ik niet geloof, door een gewezen katholiek. In deze lijvige brochure zet een gewezen katholiek de redenen uiteen, waarom hg zgn geloof neeft verloren. Het boek heeft tot motto: „Dalevens- kracht der Kerk is vooral gelegen in haar verbod van vrg onderzoek dit is de rots, wa:trop zg steuntwaar die steun wegvalt, valt ook het katho liek geloof. Ook voor de priesters geldt dit ver bod van onderzoek." Rechtzaken. Kantongerecht te Goes. Bg vonnis van het Kantongerecht te Goes zgn veroordeeld wegens In April zonder verg. eieren van waterwild zoekenC. R Mz. en G. v. N., Baarland, ieder f2 b. s. 1 d. h., G. T. en J. S., ieder berisping. Straatschenderg K. v. d. B., Colgns- plaat, f 3 b. s. 1 week tuchtschool, J. B. Jz., Ierseke, f 2 b. s. 1 w. tuchts C. G. v. L., Biezelinge, berisping. Overtr. Drankwet: J. R. Cz., Ove- zande, f25 b. s. 8 d. h. Overtr. WoningwetJ. P. de B., Borssele, f 5 b. s. 3 d. h., D. W., aldaar, f10 b. s. 5 d. h. Overtr OngevallenwetL. H. K,, Colgnsplaat, f10 b. s. 3 d. h. Overtr. SpoorbrugreglementD. T,, Hamburg, f10 b. s. 5 d. h. Rgden met gekoppelde voertuigen M. S Goes, f 2 b. a. 1 d. h., L. del3., Colgnsplaat, 10,50 b. s. 1 w. tuchts. Op straat gillen M. de P., Colgns plaat, f 0,50 b. s. 1 w. tuchts., D. V, Hd. en A. K., aldaar, ieder berisping. W. P. B., Goes, f 0,50 b. s. 1 w. tuchts. Loopen op gras van plantsoen J. M. K., Goes, f 0,50 b. s. 1 w. tuchts.. L. D. B„ J. M. K, H. M. B., M. G. en J. H. G., aldaar, ieder berisping. Op straat voetballen: W. M. L., L. G., J. J. L. en M. G., Goes, ieder berisping. Gestorven vee niet oneetbaar ma ken: J. do J., Borssele, f 3 b. b. 2 d. h. Als motorbergder veiligheid in ge vaar breugen A. V., R.-Bath, f 10 b. s. 5 d. h. 's Avonds fietsen zonder lantaarn A. M. de V., Wissenkerke, f2 b. s. 1 w. tuchts. Schelde bev. zonder consentJ. N. R. Jz. en J. den H,, Ierseke, ieder f 2 b. s. 2 d. h., J. v. I. Cz., Oostdgk, fl b. s. 1 w. tuchts., C. V., J. D. Jz., 1. P. Ad., J. S. Pz., C. V., B. v. W.Tz P. K. AzM. M. Fd„ P. v. K. Ez. en M. E. W., allen te Santvliet, ieder f 3 b. s. 2 d. h., M. v. U., P. A. en J. v. K., Beirendrecht, ieder f3 b. s. 2 d. h., J. C. N., Wemeldinge, berisping. Zonder verg. eens anders afgeb. perc. in Schelde bev.J. de R. Pz., Glinge, f 3 b. s. d. h. DronkenschapP. J. G., Heinkens- zand, eu J. v. W., Ellewoutsdgk, ieder f 2 h. s. 2 d. h., A. W. de M., tlansweert, f 5 b. s. 3 d. h., A. V., Rruiningen, 3 dagen hechtenis. Iemand bij opsp. van wild met kunstlicht bijstaanJ. de J., Hoede- kenskerke, f 20 b. s. 8. d. h. Vrggesproken werdJ. B., 's-Hee- renhoek, wegens overtr. Leerpl. wet. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. De arrondissements-reehtbank te Middelburg veroordeelde den 47-jari- gen J. M. te Colgnsplaat en den 57- jitrigen C de L. te Biezelinge wegens landloopery tot 2 dagen hechtenis en opzending naar een rgkswerkinrich- ting voor den tgd van 9 maanden Uit de Per». Naar aanleiding van de beraad slagingen in de Tweede Kamer over de vraag, ot de Kamer bet goedvindt, dat minister Talma een ziekteverzeke ring maakt zonder geneeskundige hulp, schryft het Volk o.a. onder den titel Politiek Verderf. Het feit waarvoor wij staan is dit daar ligt een slecht, gebrekkig, ge vaarlijk stelsel. De slechte eigenschap pen van het stelsel worden algemeen erkend, het wetsontwerp zou, volgens alle logische rekening, teruggezonden moeten worden, maar neen, de meer derheid, die het slecht vindt, aanvaardt het, stemt er voor. Want, er is een belang dat hooger in tel is dan het belang van vyf kwart millioen arbeiders en dat is het belang der regeerende koalitie. Die koalitie staat voor het gevaar dat ze, aan het einde der vierjarige periode, voor de kiezers komt te staan in dezelfde kleedy, als waarin het mi- nisterie-Kuyper in 1905 voor de kie zers stond, n.l. in haar hemd. Drie en een half jaar zit het ministerie al. Twee jaar is het geleden dat dit mi nisterie een meerderheid van 60 te gen 40 achter zich kreeg. Eu op dit ^ogenblik is niet alleen nog niets go sohiod op het gebied der arbeider.' verzekering, maar datgene wat voo' ons ligt, wat is voorgesteld, is eigen lijk onaannemelijk, voor wie reëele, iets beteekenende hervormingen wil. Neemt men het echter niet aan, ja, dan staat men daar, in Kuyper's kostuum. Dat moet voorkomen worden, dat; is het voornaamste, dó£raan wordt net arbeidersbelang geofferd. Het is immers veel belangrijker voor het land dat de politieke heerschappij van de drie klerikale klieken blyit voort bestaan, dan dat een groot raillioeji arbeiders bevryd zullen worden van de rampen, die de gevolgen van de ziekte hun slaat. De heer Van Vliet heeft, in zijn eenvoud, het spel verraden. „Er be staat tusschen dezen minister en ons jarenlange vriendschap.' Die vriend schap moet de geschiedkundige hulp maar vervangen. Wat geeft het, als later de arbeiders hebben te staan voor de gevolgen, als ze in tijd van ziekte nog altijd hulpeloos staan. De vriendschap tusschen Talma en de antirev. Kamerklub is immers be waard 1 Al wat de minister in zijn speech gezegd had was te voren in konfe- renties behandeld, loslipte de naïeve heer Van Vliet, daarmede nog eens verradend dat de boel te voren be konkeld was. Zelden is zóó openlyk het groote, algemeene volksbelang in de offerbus van het politieke partijbelang gewor pen. Hoe men het aanpakt bleek nog te duidelijker uit de verklaringen van Talma zelf, omtrent de toestand te plattenlande. stadsnieuw». Raadsvaoature. Naar we vernemen is het lid van den Raad onzer gemeente dhr. Van de Ven, wegens vertrek naar elders, voornemens als zoodanig ontslag te nemen. Journalistiek. De heer J. F. B. A. Later, vroeger werkzaam aan ons blad, thans re dacteur-correspondent voor Midden- Java van het Soer. Hbld.} is met in gang van 1 Juli a.s. benoemd tot mederedacteur by het dag blad De Locomotief. Ontslag aangevraagd. De heer J. de Hoogh, hoofd van de Chr. school in de Wijngaardstraat, heeft wegens gezondheidsredenen te gen 1 November a.s. eervol ontslag als zoodanig aangevraagd. Comm. t. w. v. Sceoolverz. Tot voorzitter van de commissie tot wering van schoolverzuim alhier is benoemd dhr. J. Donner, zulks als opvolger van wylen dhr. J. Fransen van de Putte. Hoogere krijgsschool. Na toelatings-examen voor den intendance-cui sus der Hoogere Krijgs school te '8 Gravenhage zyn er van de drie eandidaten, die zich voor de drie beschikbare plaatsen hadden opgegeven, twee geslaagd, o.a. onze oud-stadgenoot de 1ste luitenant-kwar tiermeester by het Indische leger, dhr. J. J. van den Berge. Onze R. H. B. S. Onze R. H. B. S. schynt aan verval van krachten te lyden. Voor den nieuwen cursus hebben slechts 18 eandidaten verzocht tot de eerste klasse te worden toegelaten, terwijl het aantal parallelklassen, gedurende den cursus 19091910 drie, 1910 1911 twee bedragende, voor 1911 1912 tot nul gereunceerd wordt. Het onmiddellijk gevolg van dezen achter uitgang is, üat van twee leeraren, een in de Wiskunde en een in de Ned. taai en Geschiedenis, wier aan stelling voor een jaar van kracht was, de benoeming voor het volgende schooljaar niet gecontinueerd wordt. Andere leerkrachten worden aan merkelijk in hun salaris getroffen. Of de bewering, dat verschillende ouders het volgen van M. U. L. O. voor den toekomstigen loopbaan hunner kin deren voLdoende achten, een der juiste oorzaken weergeeft, dan wel of andere beweegredenen hier van invloed zijn, is niet met zekerheid te zeggen. Pro vincienieuws. Waterloo-collecte. De opbrengst der Waterloo-collecte bedroegte Baarland f4,11, Ottdelandc f 5,16, Borsele f3,40, Wis-ieukerke f 27,65, Hoedekenskerke f 4,07, Schore 15. 's Heer Abtskerke. Ook alhier heeft zich 't zoo gevreesde mond- en klauwzeer vertoond, en wel in eene weide van den landbouwer L. K. alhier. De besmette weide ligt midden in den poel, waar honderden andere dieren grazen van over heel Zuid- Beveland verspreid wonende bezitters. Nisse. Tot onderwyzeres te Bigge- kerke is benoemd mej. G. W. v. d. Plank, onderwijzeres alhier. Vrijdagmiddag geraakten paard en wagen van do Rotterdam., ohe petro ledm-maatsehappij „Petrolifère", even buiten bet dorp it een sloot. Na veel moeite gelukte b 4 paard en wagen weer op het droge te brengen. Be houdens een verlies aan petroleum en een paar uur vertraging liep het on geval zonder schade af. Heinkenszand- Bij een inwoner van ons dorp zgn een partijtje aard appels ontvreemd uit een kuil op het land. Dader(B) onbekend. Bakker A. ilhier vond dezer dagen een varkei van ongeveer 200 pond dcod in hi hok liggen. Het cadaver in onde> politietoezicht be graven. Op de hoeve van den landbouwer L. Kloosterman nan de Dorpstraat alhier is mond- eu klauwzeer gecon stateerd bij een rund. Politie bewaakt de hoeve. Kloetinge Behalve de aftredende raadsleden zullen ook andere personen gecandideerd worden, zoodat er stem ming voor leden van don gemeenteraad zal moeten plaats hebbeD. De heer B. v. Liere, aftredend raadslid ("wethou der) heeft te kennen gegeven, dat hy wegens gevorderden leeftijd niet meer in aanmerking wenseht te komen. Aan den plaatselijken wedstrijd vanwege den Zeeawsehen Schietboud werd door 14 leden van de sehietver- eoniging deelgenomen, waarvan 6 het diploma behaalden, n.l.: l.J. Siervogel, die ook de medaille kreeg 24 rozen ("max. 27j, 2 J v. Liere, 3 P. Corne- lissen, 4 Jan Ötiauo, 5 J v d. Plasse, 6 U de Jonge. Deze leden kunnen nu deelnemen aan de districtswedstrijden. 's Heerenhoek, Zaterdag hield de handboog-sociëteit Eensgezindheid een concours naar den vasten vogel. Deelgenomen werd door 60 schutters van 10 verschillende sociëteiten. Ie hoofdvogel a f 15 werd geschoten door P. de Jonge Mz2e hool'dvogei a f9, door D. Pieterse, le zg vogel a f9 door P. ltemijn, allen van „Eens gezindheid". le zgvogel a f9 door J. Vermue van „Les amis rénnis" van Vlake. 1 kal a f3 door C. Verdonk van „Diana van 's Heerenhoek. 1 kal a f3 door D. Boonman van Eensgezindheid" 1 onderkal a f 3 door H. Paree van Concordia II" 's Heerenhoek. 1 onderkal a f3 door M. Rjjk Pz. van „Concordia I" 's Heerenhoek. De koninklijk erkende Handboog- Sociëteit „Coneordia" alhier hield gis teren een wedstrijd naar het koning schap, waarbg Hub. Vermue Jacz.de meeste punten behaalde, en als zege vierende koning uit het strijdperk trad. Gisteren werd door de Hand boog-sociëteit „De Vrije Schutters" alhier om strijd geschoten naar den lossen vogel voor het koningschap, en kwam M. Rijk Wz. als overwinnaar nit den strijd. In den wedstrijd naar het koning schap door de Handboog-Sociëteit „Eensgezindheid" alhier, werd de zege behaald door den schutter D. Pieterse, die als koning werd ge proclameerd. Het koningschap, waarom door de Handboog-Sociëteit „Diana" alhier werd gestreden, behaalde de schutter P. van 't Westende Hubz. 's Gravenpolder. Door do neutrale kiesvereeniging „De Candidaat" zjjn van de a. s. gemeenteraadsverkiezing de aftredende leden de heeren S. Paul, L. Schouten en C. Kosten ge candideerd. Hansweert. Aan den zeedyk alhier is een lij 1c, in verregaanden staat van ontbinding, aangespoeld. Volgens de op hetzelve gevonden papieren bleek het te zijn een zekere Swensen te Gothenburg, vermoedelijk zeeman. Het fijk werd zoo spoedig mogelijk op de begraafplaats te Krniningen ter aarde besteld De kommies te water 2e klas T. van Dijk alhier wordt met ingang van 1 Juli a.s. bevorderd tot kommies le klas. Ierseke* Mejuffr. B. Huebregtse, onderwijzeres te Kapel-Avezaath, vroe ger te Ierseke, is als zoodanig be noemd te Tiel. De vryzinnige kiesvereeniging „Algemeen Belang" alhier heeft beslo ten by de aanstaande raadsverkiezing tegenover den heer D. Schipper (aftr geen candidaat te stellen. Voor de beide andere plaatsen candideerde z\j de heeren J. C. v. d. Burght (aftr.) en P. J. Poley. Kruiningen. Zaterdagvoormiddag werd de kermis ingeluid. De bezoe kers kunnen te kust en te keur gaan. De stooincaroussel van Janvier met zjjn prachtig door eleetrieiteit gedre ven orgel zal weer menig draailustig paartje trekken. Daarnaast lokt do bioscoop van Peeters door zjjn steeds wisselend programma tot bezoeken en dan die muziek er in I Voor hon gerige magen zorgt de Hollandsche gebakkraam van Leenhouts en de wafelkraam van Fluit. Wie zal de kermis verlaten zonder een pakje wafels Ziet ge ze niet, die fietsen, waaraan een pakje bengelt, als ze huiswaarts keeren. Liefhebbers van schietvermaak bezoeken de schiettent en kunnen bun harten daar ophalen. De luehtsehommel op de Breedte is het element voor meer luidruchtige waaghalzen en nog ten laatste wordt het tooneelgezelschap Bakker ver wacht, dal jaren achtereen de Krui- ningers zooveel genot verschafte. Werkt de weersgesteldheid nu maar mee, dan kan Kruiningen Donderdag en Vrydag veel bezoekers tellen. Door den aankoop van een per ceel grond aan het Achterwegje al hier en een te Hansweert voor de te stichten gasfabrieken aldaar is het feit van de oprichting beslist. B, gin No vember zal volgens overeenkomst het eerste gas geleverd word6n. Als nu de aansluitingen maar koinon 1 Kortgeno. Behoudens nadere goed keuring van H. H. Ged. Staten zal er aan den polder „Anna" een tlinke los- en ladingsplaats gemaakt worden voor rekening van de heeren J. J. van ArenthaJs, alhier en H. v. d. Maas e. a. te Kats Voorwaar een nuttige verbeteririg, temeer waar ge noemde heeren er ook eene weegbrug zullen plaatsen. Gisteren mocht dhr. C. Male- paard, Brigadier der Ryksveldwaeht alhier, den dag herdenken, waarop liy voor 25 jaar by het corps in dienst trad. De districtscommandant, tevens Inspecteur der Ryksveldwaeht in het 5e Distriet, was voor deze gelegenheid van Middelburg overgekomen en reikte den jubilaris de eeremedaille met brevet voor 25 jarigen trouwen dienst uil onder de woorden: Brigadier Malepaard. Het leven gaat snel, hoe eentonig ook velen het wel eens schetsen. Toen gü op jeugdigen leeftijd bjj de rjjksveldwacht in dienst traüt, als liet ware in de lente des levens, deedt (.'ij dit voorzeker als zoo velen met de noodige illusie, zoo onontbeeriyk voor de goede vervulling uwer trak in het niet altyd even gemakkelyk leven van den Politieman en zaagt gij U, naar ,k vertrouw, in Uwe biliyke wenschen niet teleurgesteld. Als gelukkig echtgenoot en vader bereiktet gy den zomer van het leven, de volle middaghoogte van den inannelyken leeftijd, en moogt met welgevallen terugzien op den dienst- tyd, die achter U ligt. baar deze Juui-dag van Uwen levenszomer is vootzeker rijk aan herinneringen en stemt U tot vreugde, niet het minst omdat hij U in het bezit brengt van het eereteeken, door H. M. onze ge- eerbiedigde Koningin ingesteld by besluit van 7 April 1909 no. 22, voor 25-jarigen trouwen dienst by de ryks veldwaeht, van welk corps gy U door gedrag en dienBtyver getoond hebt een waatdig lid te zjjn. Het is my dan ook een voorrecht U heden de Koniuklyke onderschei ding op de uniform te hechten, met den weusoh gy haar nog lang zult dragen in het genot eener goede ge zondheid, gespaard moge blijven voor uw geziu en als kranig politieman van het Oorps Ryksveldwaeht, dat goede krachten behoelt en waardeert in het belang der ordelievende maatschappij. Ook van de burgery mocht dhr. Malepaard menig blyk van belangstel ling ondervinden op dezen heuglyken dag. Wissenkerke. Eindelijk hebben de Geersdykers bun wenseb naar een oftteieelen tydaaugever in vervulling zien gaan. J.l. Vrydug toch werd de klok in den toren der o. 1. school aldaar geplaatst. Met spanning volg den vele bewoners de voorbereidende werkzaamfieden. En esn glans van voldoening verscheen op alter gelaat toeD „klokke vier" verkondigde dat ook voor Geersdijk in vervulling was gegaan een zy het dan niet vanaf de schepping dan toch sedert vele jaren gevoelde behoefte. Jammer dat van wege gemeentebestuur niet eens oen afgevaardigde aanwezig was om de aanwezigen met dit feit in den ontwikkelingsgang, die hun plaatsje bezig is ook te doormaken geluk te wenschen. 't Had hun zeker goed ge daan En niet waar kleine at tenties onderhouden eene aangename verstandhouding. De klok is geleverd door onzen dorpsgenoot P. den Boer, die daarmede weer een fraai stuk werk leverde, dat de kroon spant van al de offieieele tydwyzers in deze ge meente wyl deze klok den tijd „h la minute" aangeeft. Middelburg. Zaterdagmiddag is zekere P., die in de Langeviele, ter hoogte van de Lange Geere, van de in beweging zynde electrische tram sprong, gevallen en ongeveer 10 meter medegesleept. De man werd aan den hals verwoud en in het naby zjjnde verpleeghuis binnen gedragen. Dagelyks kan men tal vau personen van en op de tram zien springen en uit het bovenstaande blykt weer op nieuw, dat deze roekeloosheid op deu duur ongelukken tengevolge heeft. De heer J. A. Vertregt, die door de auti-revolutionnaire kiesvereeni ging uandidaat is gesteld voor den gemeenteraad in het 1ste distriet, heeft voor deze eandidatuur bedankt. Naar we vernemen zal toch nog getracht worden een ander te candi- deeren. Vlissingen* Door de S. D. A. P. alhier zyn voorloopig candidaat gesteld de heeren G. F. Lisdeyer en J. de Mey. De eerste is propagandist dier partij en de .tweede matroos by het Neder! Loodswezen Het ligt in de bedoeling genoemde heeren in de drie districten te stellen. S p o r t„ Een automobilist over Zeeland. In de Auto schryft een der lezers De propagandatooht naar Zeeland verleden jaar blykt het doel piet ge mist te hebben.Van een tweedaagschen tocht teruggekeerd, mocht ik onder vinden, dat de bevolking overal aller vriendelijkst tegenover de automobi listen gestemd was, zelfs de boeren met schichtige paarden waren niet in Let minst verstoord en evenmin angstigzy hadden de paarden goed in de hand. Van de tollen had ik geen last, dank zjj de maatregelen van de „Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer" te Middelburg. Het pasaeeren van

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2