Binnenland. Provincienieuws geregelde lij nun hebben alle vaste bemanningen, die geen lust hebben, hnn goede plaatsen eraan te geven. In arbeiderskringen is men zeer on tevreden over de houding der zee mansbonden uit Duitsohland. De Doitschers hebben niet alleen ge weigerd zich bjj de staking aan te ■luiten, zegt men, maar zy hebben zelfs niet gepoogd, om te beletten dat er plaatsvervangers uit hun land naar Antwerpen zouden gezonden worden. Men verwjjt den Duitschers, dat zy zich door den Internationalen Zee- vaartbond, die aan de Duitsche reeders bevel gegeven heeft om de loonen der Duitsche matrozen te ver- hoogen, om den tuin hebben laten leiden. Deze verhooging van loon werd toegestaan om des te gemakkelijker in üuitschland plaatsvervangers voor de stakers te kunnen vinden. In het algemeen verwachten de •takende zeelieden, dat de dokkers door de uitbreiding der beweging ten •lotte zullen verplicht zijn, ook aan de staking deel te nemen, en dat de zaak dan spoedig een oplossing zal krijgen. Het scheepsvolk is zeer ver bitterd tegen de aanbrengers van plaatsvervangers, die in alle landen mannen trachten aan te werven, die nog nooit op zee geweest zijn. Incidenten van beteekenis kwamen tot heden gelukkig nog nergens voor. Uit Berlijn wórdt melding gemaakt van een groote krastexstaking, waardoor verschillende toonaangeven de Duitsche bladen niet konden ver schijnen. Deze staking is niet ontstaan door loonsgeschillen, maar omdat twee meesterknechts werden ontslagen, waarop alle drukkers der betrokken bladen het werk neerlegden. De leiders der arbeidersorganisaties zijn het in alles eens met de patroons en hebben besloten de contractbreken- de drukkers uit den bond te ver wijderen. Verder weet de .Deutsche Tagesztg" mee te deelen, dat vandaag het Ber- ïynsche electrische-tram-personeel de algem&enlt staking zal proclameeren. Alle maatregelen zjjn door de politie getroffen, om mogelijke ongeregeld heden energiek te bekampen. Wan neer de staking morgen uitbreekt, znllen alle stations door de politie bezet worden. De „Grosse Berliner" heeft nog steeds een groot aantal reservemanschappen, zoodat men hoopt dat het trambedrijf niet geheel en al zal stilliggen. Tenslotte nog een woordje over Castbo. De Votsische Zeitung schrijftDat de samenzwering van Castro tegen de Venezolaansehe republiek berust op een wel overlegd plan, blijkt hieruit, dat h(j niettegenstaande de zorgvul dige bewaking, ongemerkt van Tene- riffa ontkomen kon. De Venezolaan sehe geheime agenten bewaakten Castro stap voor stap. Maar op een goeden morgen was hy spoorloos ver dwenen. De Venezolaansehe regeering heeft zelfs een inspecteur naar Euro pa gezonden, die de geheime agenten moest controleeren. Opmerkelijk is het, dat ook Castro's vroegere aan hangers, onder wie de rijke bankier Mendoza, die in Parijs en elders in ballingschap leefden, eveneens ver dwenen zijn en zich met Castro aan boord van een stoomschip moeten be vinden. Castro's poging tot landen wordt nu vandaag of morgen ver wacht. Totalisaior-verbod De voorzitter van de Tweede Kamer zal in de vergadering van a s. Dinsdag voorstellen, den volgenden dag, na de eindstemming over de SteenhouWers- wet te behandelen de interpellatie vau den heer Van Karnebeek betreffende toepassing van het totalisator-verbod. De Zeeliedenstaking. Zaterdagmorgen is het stoomschip „Batavier III" te Botterdam aangeko men met 26 Chineezen. Dadelijk na aankomst stapten deze Chineezea met hun bagage over op de langs zijde gekomen sleepboot „Veritas", die hen naar de Lloydkade bracht en hen daar aan wal zette op het terrein van den Rotterdamschen Lloyd. In het monsteren op Engelsehe stoom- «chepen was te Rotterdam een ver andering ten goede gekomen. Voor stokers en matrozen is de gage van 3 pond 5 shilling en 3 pond 10 shilling verhoogd tot 4 pond 10 shilling. Vertegenwoordigers van The Natio nal Sailors en firemen's Union hebben verklaard, er geen bezwaar tegen te hebben, dat op deze verhoogde gage gemonsterd wordt. Te Amsterdam bleef de toestand vrijwel dezelfde. Rijksmiddelen. De opbrengst der middelen is in Mei niet minder dan f 1,873,344 hooger geweest dan in de overeenkomstige maand van het vorige jaar, een accres zoo groot als zelden is voorgekomen Deze opbrengst is hooger dan ooit in Mei het geval was. Daartoe hebben echter de successie rechten niet minder dan f720,346 bijgedragen, een uit den aard der zaak geheel toevallige winst. Verder hebben vooral de ont vangsten uit de directe belastingen veel tot de behaalde gunstige uitkomst bijgedragen. Zy gaven te zamen f 547,955 meer, oen vermeerdering, die vrijwel gelijkelijk over de verschil lende belastingen verdeeld is. De grondbelasting leverde 1 181,492 meer op, de personeele belasting f 119,675 meer en de bedrijfsbelasting f219,917. Een record, althans wat de maand Mei betreft, is er ook te boeken bjj de invoerrechten, die een stijging van niet minder dan f200,448 (20'/3 pet.) hebben aan te wijzen. Maken dus de ontvangsten over Mei een alleszins bevredigenden indruk, ook over de opbrengst der middelen in de eerste vijf maanden van het loo- pende jaar kan de schatkist tevreden zjjn. Het totaalcijfer is niet minder dan f 3,226,221 boven dat van 1910, een uitkomst waartoe, met uitzonde ring alleen van de domeinen en van den zoutaccijns, alle middelen hebben bijgedragen. Voor de directe belas tingen bedroeg het accres f917,366, hoofdzakelijk door de ruime opbrengst van bedryfs- en vermogensbelastingen, die resp. f347,536 en f317,621 meer afwierpen. Vervolgens komen de indirecte belastingen met een accres van f762,049. Liimlbouw, Veeteelt en Vissclierij. Mond- en Klauwzeer. (Slot). En zoo kom ik dan op de vierde plaats op de ongelooflijk geringe ont wikkeling van een deel van onzen boerenstand, waarvan men geen be grip heeft, als men er niet dagelijks mede in aanraking komt, onder om standigheden als de tegenwoordige. Honderden menschen zien voor hun oogen, hoe de ziekte zich van dier tot dier, van hoeve tot hoeve, en van weide tot weide uitbreidtzy zien de voorbeelden bij tien- en honderdtallen, hoe men de ziekte kan krijgen, door aankoop van varkens bijv., afkomstig uit een besmette streekof door aan koop van ander vee; of door bezoek van vreemde personen in den stal of door allerlei aanleiding, waarvan ik minstens achtereen 100 voorbeelden zou kannen opnoemen, en toch blijven zy maar stoksty f beweren niet aan de besmettelijkheid van deze zoor b(j uitstek besmettelijke ziekte te ge- looven. Een natuurlijk gevolg van de ave- rechtsche opvattingen over het ont staan en de verbreiding der ziekte zjjn groote zorgeloosheid en roekeloos heid bij het personen- en veeverkeer, en het verwaarloozen van de een voudigste voorzorgen om zijn vee voor de besmetting te vrijwaren. Zoo hebben de maatregelen geen succes, waardoor zy alweer niet aan populariteit winnen, want, zeggen de boeren, die ondanks al onze pogingen de tongblaar zich zien verspreiden zie je wel, dat deze ziekte niet te keeren is? Neen, dat dank je de drommelOp zoo'n manier gaat het zeker niet. Maar aan wie de schuld Als iemand water pompt in een zeef, dan heeft men het recht hem op het onzinnige daarvan te wjjzen. Want hjj krijgt de zeef nooit vol, het is onbegonnen werk. Maar als de man de gaten van de zeef zorgvuldig stopt, dan heeft hy kans. Als er nu echter een 20 kwajongens komen, die de ga ten weer open peuteren, zoodat het water met gang wegloopt, hebben dan diezelfde kwajongens het recht den man spottend toe te roepenzie je wel. dat je geen water in een zeef kunt houden Is de man, die zijn best deed of zijn de kwajongens, die hem dwarsboom den en die een pak op hun broek moesten hebben, daarvan de schuld? Wil men een voorbeeld van zulke kwajongenstreken? Een landbouwer te H., een gansch onbesmette gemeente, had het ongeluk tongblaar onder ziju vee te krygen, ik meen door aankoop van varkeus. Hij deed onmiddellijk aangifte, en het veeartsenijkundig staatstoezicht zette aile zeiten by. Het vee werd dadelijk opgestaid en den landbouwer werden nauwkeurige voor - schriften aangaande ontsmetting, enz. gegeven. De voorschriften werden even nauwkeurig en trouwhartig op gevolgd en met goed resultaat. Het bleef by dat ééne geval in die ge meente tot nog toe. Het vee is alweer hersteld en na ontsmetting in da weide gebracht. Maar nu de buren. Zoa men nu meenen, dat die den man dankbaar waren, dat hy zoo zy'n best gedaan had om hen voor schade te vrijwaren Neen, hoe ongelooflijk het khnke, zy namen hem hoogst kwalijk, dat hij aangifte van het geval by den burge meester gedaan had. In de westelijke helft van Utreeht, waar de enkele goedgezinden als witten raven gemakkelijk te tel len zy'n, werden die enkelingen, die al hun best deden om zich en hun omgeving voor de ziekte te vrijwaren, openlyk gehoond en uitgelachen. En als zij eindelijk voor de overmacht moesten bukken, en hun pogingea niet meer baatten, wel, dan was dat koren op den molen van degenen, die bet altijd wei gezegd hadden, dat de ziekte niet te keeren was. Vrage: Is dat nu kwajongeaswer of niet? Een laatste reden voor de inpopu- lariteit der bestrijdingsmaatregelen zyn de gemoedsbezwaren. Ik zal de laatste zjjn, die geen respect zou too- nen voor elk eerlijk gemoedsbezwaar, al berust het ook op onjuiste over wegingen. Vooral voor gemoedsbezwaren, die geld kosten of die den bezwaarde komen te staan op schade, verlies van aanzien of eer en dérgelyke, heb ik het hoogste respect. Maar als het gemoedsbezwaar jnist klopt met het eigenbelang, dan zet ik in stilte al een dik vraagteeken en kiik de zaak eens aan. En als de gemoeds bezwaarde om een gulden of wat eigen voordeel aan andere honderden en duizenden schade durft berokkenen, dan weet ik met een huichelaar en schelm te doen te hebben, die het vrome praatj j als een schild vooropschuift om daar achter zijn eigen kleine egoïstische belangen te dienen, zich niet bekom merende om het kwaad, dat hy daar door voor anderen teweeg kan brengen. „'t Zijn geen menschen, die 't je aandoen", en „Wie 't niet krijg uil moet, zal het ook niet krijgen", zijn een paar prachtige lenzen om nog gauw wat verdacht of besmet vee te ver- koopenlang met de aangifte te wachten om zoolang mogelijk ue melk aan de fabriek te kunnen leveren alle maatregelen als uit den booze te achten en tegen te werken zyn eigen kinderachtige zorgeloosheid te voeden en aan te kweeken tot eigen en an- derer schade. Duur vee. By de Donderdag op de Koningin Emmahoove, in den Koningin Emiaa- polder, gemeente Clinge, gehouden ver- kooping van den kapitalen inspan waren uit alle deelen der provincie Zeeland koopers of belangstellenden aanwezig. Hooge prijzen werden ge maakt, vooral voor de paarden. De 37 paarden waaronder 29 merries, brachten f 21.750 op. Er werd besteed voor merries van f510 tot f1290 per stuk. He' veulen der merrie van f 1290 bracht f700 op. Merries mat veulen werden betaald met f720 tot f1000. Veulens van f260 tot f 700. Acht jaar lingen werden verkocht voor f4135. De prijzen daarvoor besteed bedroe gen f 370 tot f 650 Als onkosten moest worden betaald 12V, Mond- en Klauwzeer in Zeeland. By den landbouwer Sturm op den Veerschen weg moot ook die ziekte uitgebroken zijn. nieuws, Promotie. Onze vroegere stadgenoot dhr. Ph. J. Ketner, redacteur-hoofdcommies aan het Ministerie van Landbouw, afd. Handel, te 's Gravenhage, is ter be schikking gesteld van de Iudische regeering, teneinde te worden benoemd tot referendaris aan het Dept. van Landbouw te Buitenzorg (Ned.-Indië.) Ned. Hebv. Gsm. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van het kiescollege der Ned. Herv. Gem- te Amersfoort tot het formeeren van een zes- en drietal ter voorziening in de vacature-Vunderink, werden o.a. op het zestal geplaatst dhrn. ds. J. J. Homburg en ds. P. J. Steinz alhier, die beide 28 van de 54 uitgebrachte stemmen op zich ver- eenigden. Bij de formatie van een drietal kwam evenwel geen der ga- noemde heeren in aanmerking. Collecte. De heden alhier gehouden Waterloo- collecte heeft opgebracht f 32,23 Polderbenoemingen. Bij Koninkljjk besluit zyn benoemd tot gezworene van den Nieuwlander- poider B. Nieuwenhuise Kruiningen van den Nieuw Noordbevelandpolder P. K. Boone Colijusplaat, van den Oorustpolder C. H. Leendertse Wis- senkerke, van den Soelekerkepolder P. Dieleman, WiBsenkerke, van den Adriaanpolder J. P. van Oeveren, Cortgene, tot dijkgraaf van den Heer- janspolder J. L. Marcusse, tot gezwo rene van dien polder D Verburg, beiden Wissekerke, tot dijkgraaf vau den Mariapolder Noord-Beveland A. van der Maas Wissekerke, tot ge zworene J. de Kan, Wissekerke, tot id. van den Thoornpolder M. J. van Hee, van den Willempolder Noord- beveland A. Breure, beiden WisBe- kerke, tot dijkgraaf van den Emma- nuelpolder D. Bal, Waarde, tot ge zworene van het waterschap Elle- woutsdijk A. Smallegange Jzn. Eell- woutsdjjk. Biezelinge. De Zeeuwsche zen dingsdag der Geref. kerken zal, zoo als wij reeds meldden, 28 Juni a. s. alhier plaats hebben. Als aansluiting hieraan kunnen wij melden, dat de plaats der samenkomst zal zyn in den fraaien kersenboomgaard vanmej.de wed. J. la Betz. In den voormiddag heeft een bid stond plaats in de Geref kerk, waarin zal optreden ds N. Postema alhier. Des namiddags treden op ds. G. W. Akkerhuis van Ierseke, met het onder werp: „Christusen het Zendingswerk" ds. Chr. Bruins van Axel, mot: „De zending", ds. T. Ferwerda van Vlis- singen, met: „De Onbekende God", ds. A. Seheele van Veere, met: „De. hoop der heerlijkheid" en ds A. Merke- lijn, de missionnair predikant van Zeeland. 's-Heer Abtskerke- Zaterdag avond vergaderden een aantal inge zetenen alhier tot t oprichten van een Musschengilde. Het bestuur is samen gesteld uit dbrn. J. Tolhoek, Voorz P. Remijnse, Beer., J. de Jonge, l'en- ningm. en J. Lokerse, bode. Ieder lid moet jaarlijks 40 musschou inleveren en hy, die 't hoogste aantal inlevert, is Koning en ontvangt diarvoor eon premie van t 1.50. Mollen zjjn er niet by opgenomen (hoewel enkelen dit voorstelden), ais zijnde nuttige dieren. Wemeldinge. Zaterdag vergaderde de Raad dezer gemeente. Afwezig met kennisgeving dhr Lindenbergh. In gekomen waren een schrijven van Ged St., dat het kohier H.O. 1911 was goedgekeurd, benevens een dank betuiging voor de verhooging van hu-. tractement vau de dames Mooij en Staal, hoofd en helpster van de be waar- en handwerkschool. Aan dhr. Sauer is wegens vertrek afschrijving van H. O. verleend over 8 maanden. Een wijziging in de begrooting, dienst 1910, van het Burg. Armbest. werd goed gekeurd en de gemeente-begrooting dienst 1910 daarop gewijzigd vastge steld. Besloten werd de borgtocht vau den gemeente-ontvanger over te dra gen aan de Maatschij. tot zekerheids stelling van ge ueente-ambtenaren tc Amsterdam. B. en W. deelden mede dat van de 395 rondgezonden circulaires er 373 waren tei ug ontvangen, onder welke er 222 warea, die voor aansluiten waren aan een te stichten gasfabriek, waarom dan ook werd besloten B. en W. een erediet van f 100 te verleenen tot een grondig onderzoek naar gaaf a - brieatie. Kloetinge. Als tydelyk onderwijze res is bier voor den tijd van 19 Juni tot en met 15 Juli as. benoemd mej. M. Schrier te Kapelle. Dhr. S. v. d. Vrede, ouderwijzer 2e klasse te Curaïto (West-Indië), die gedurende anderhalf jaar met ziekte verlof hier verblijf hield, is thans goedgekeurd om zijn diensten in de tropen te hervatten. Zyn vertrek is bepaald op 23 Juui a s. Dhr. Lenshoek alhier kocht op de verkooping van den landbouwin- span van dhr. Hombaeh een vemen van 3 maanden voor de kolossale som van f700, onverminderd 12 Vi pOt. onkosten. De moeder van het beest bracht niet minder dan f 1290 op. Nieuwdorp. Bjj 't omkeeren met de hooihark kreeg de landbouwer J. de J. alhier een klap van het paard tegen z'n been. Op een sleep naar huis vervoerd werd de hulp ingeroepen vau dokter Gelderblom, die consta teerde, dat het bean boven den voet was gebroken. Ierseke. Zaterdagvoormiddag is in een oesterput in den Hardenhoek al hier een meisje van ongeveer drie jaar ongezien te water geraakt en, men weet niet hoeveel later, dry vende gevonden. Zoo spoedig mogelijk is geneeskundige hulp ingeroepen, maar deze heeft niet mogen batende levens geesten konden niet meer opgewekt worden. (M. Crt.) Schore. Zatermiddag vergaderde de gemeenteraad alhier, afwezig dhr. Karelse. Ingekomen waren een berieht van Ged. Staten, houdende goedkeuring van het kohier H. O. en Hondenbe lasting, en de begrooting 1911ver der 2 reclames H. O. 1911 en 1 recla me Hondenbelasting. De gevraagde ontheffing hondenbelasting werd ver leend omdat adressant J. Koleinl911 geen hond houdt, terwijl de reclames H. O. werden aangehouden tot de tijd van reclame verstreken is. Dhr. Verhaagen vraagt of het niet mogelijk is, deze reclames eerder te behandelenals de Raad besluit deze zoolang te laten liggen (ongeveer 3 maanden), dan is dat in strijd met de wet, welke voorschrijft dat de be handeling zoodra mogelijk moet ge schieden. De voorzitter erkent zulks, doch onlangs las hy nog in de courant, dat ook de gemeenteraad van Krab- b end ij Re zoo gehandeld had. Dhr. VerhaagenDus als één steelt, moeten wjj d in allen dieven worden De voorzitter: Neen. Dhr. VerhaagenAls één gemeente raad de wet met voeten treedt, moe ten dan alle gemeenteraden dat gaan doen? De voorzitterNeen, doch de men- Bchen lyden geen schade, als wy de reclames aanhouden. Dhr SterkVoorzitter, kunt u geen motief noemen, waarbij de raad vrijuit gaat als zij de reclames aanhoudt De voorzitterB. eu W. hebban nog niet onderzocht of de reclame» gegrond zyn en kunnen den raad nog geen inlichtingen geven. Dhr. VerhaagenDit is voldoende, dan kunnen wij ze uitstellen tot later. Daarna wordt een stembureau ge kozen en Baamgesteld als volgt Ambtshalve de burgemeester, voor zitter, dhr. W. Rijn, plaataverv voorz., dhrn. In 't Anker en Karelse, leden, dhrn. Rottier en Sterk, pi. verv. leden Daarna komt in behandeling een voorBtel der gezondheidscommissie om een buis van C. Stro isnjjder onbe woonbaar te verklaren. B. en W. steunen dit voorstel. Dhr. Sterk kan zich hiermede niet vereenigen, omdat de woning goed te maken is en ook goed gemaakt zal worden. Dhr. Verhaagen kan zich ook niet met het voorstel vereenigen, omdat woningen, die veel sieehler zyn, niet voorgedragen worden, ja zelfs het krot der krotten, bewoond door A. Saamen, zal blijven bestaan en deze woning, die goed te maken is en al in orde gemaakt zou zyn als de be woonster bet gedoogde, af te keuren en een armen man te ruïneeren, daar gaat spr. niet in mede. De voorzitter zegt dat de man niet geruïneerd zal worden en het huis zeer bouwvallig is. Hoogstens kan de KOoper een paar honderd gulden kwyt zijn. Dhr. in 't AnkerDat is niet te dragen voor dien man en 't huis kan oest in orde komen. Het voorstel, in stemming gebracht zijnde, wordt aangehouden, omdat de stemmen staken. Voor onbewoonbaar verklaring stemden de voorzitter en de beide wethouders tegen dhrn. in 't Anker, Verhaagen eu Sterk. Thans komt aan de ordeleening kasgeld. De voorzitter stelt voor om van de geleende flQOO slechts t'öOJ terug te betalen en de andere f50ü als kasgeld te gebruiken tot 1 Januari 1912uit een overgelegd staatje van inkomsten en uitgaven bljjkt dat nog ruim f200 in kas blyft als f500 worden terug gegeven. Dhr. Verhaagen vraagt hoeveel er van de f1200 11.0., die 1 Juli a.s vervalt, reeds geïnd is. De voorzitter zegt dit niet te weten, doca dat zal luttel zyn. De gemeentabode wordt op infor matie uitgezonden en daarna wordt medegedeeld dat f 101 is geïnd. Dat is veel te weinig, zegt dhr. In 't Anker en stelt voor maatregelen te nemen. De voorzitter stelt alsnu voor om de 1500 te behouden zoolang er be hoefte aan is. Het kost de gemeente slechts f 10 aan rente voor «j jaar. Dhr. Sterk zegt: Het behoeft niets te kosten. Dhr. Verhaagen stelt voor het ge- heele bedrag op 1 Juli af te lossen eu de belasting tc innen Da', kan best, de kleinen, die 11 cent oi 60 cent te betalen hebben, zullen en kunnen het betalen en de gegoeden moeten betalen. Daarop wördt besloten de gehaeie som at te betalen en den gemeente ontvanger op te dragen de belasting te innen. Bij de rondvraag vestigt dhr. Ver haagen de aandacht van B. en W. óp bet snoeien van de eikebooman langs de rioleeriug bij de hofstede Rust na Onrust", die verstopt zit, en op de wo ning van dhr. Knuyt waarvoor in Maart reeds een certificaat voor be woning werd afgegeven en waar tot heden alle pannen nog niet op bet dak liggen. Spr. wees 21 Maart 1. 1. daar reeds op. De voorzitter zal de iepenboomen van hun overbodige takken doen bevrijden en wat aan gaat de rioleering begrijpt hy niet, dat de wegwerker zulks niet meldt of verbetert en wat aangaat de woning van Knuijt zullen onmiddellijk maat regelen genomen worden. Daarna sluiting. Kruiningen. Tengevolge van de aanhoudende droogte vond dhr Vetmue alhier de vorige week twee zyner runderen dood in de weide. Op advies van den veearts mocht aan de overige dieren slechts een emmer water per dag worden toegediend, daar men anders ook voor het leven dier beesten vreesde. Heinkenszand. Zondagavond is in de Ned Herv kerk alhier het orgel, uit de Ned. Herv. kerk te Nisse naar hier overgebracht, ingewyd. Van hein de en verre waren nieuwsgierigen opgekomen, zoodut het kerkgebouw overvol was Ds. Muller alhier hield de feestrede naar aanleiding van Ephezer 5, vers 19, het orgel werd bespeeld door dhr. Wisse uit den Haag, leerling aan het conservatorium aldaar, en voldeed zeer goed aan de eischen. Door het Ztnggezelschap „Excelsior" alhier werden eenige passende zang stukken uitgevoerd. De milicien A. Ryk alhier was pas eenige dagen na de inlijving als infanterist te Middelburg in dienst, toen hij bemerkte, dat hy zyn porte- monnaie miste, inhoudende een spaar duitje van pl.m. tien gulden. De dader bleef onbekend. Kolijnsplaat Het bestuur der in 't vorige jaar alhier opgerichte „Oranje vereeniging" besloot dezer dagen tot ontbinding der vereeniging wegens gebrek aan contribueerende leden. De eigendommen zullen bij eventueel te houden Oranje leesten alhier ter be schikking gesteld worden van de als dan gekozen feestcommissie. Kortgene. Als leden van den ge meenteraad moeten dit jaar aftreden de navolgende heeren A. G. C. Danckaerts (burg), Jacs. de Korte (wetb.) en Z. C. Salomê. Middelburg. By het alhier op 15, 16 eu 17 Juni gehouden eindexamen slaagden voor afueeling A. de heeren B. B. van den Hoorn en J. H. Koop- uiana, yoor afdeeling B, de heer P. 4

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2