landen berokkend'wordt, is mon'eerat recht onverschillig, 't Denkbeeld, dat men zich drok zon maken voor alge meens belangen 1 neen maar, dat moes,, er nog bekomen! Alen neef't het druk genoeg met zijn direete eigen belangen en een ander moet ook maar zien, dat hy zjjn eigen mast ophaalt. Men ziet de oude Kaïnsgedachte„Den ik mjjns broeders hoeder Hoe vergist men zich daarin even wel. Men ziet te veel voorbij, dat het eigenbelang toch ook voor een groot deel samenhangt met het algemeen belang. Men ziet voorby, dat, als hel buitenland voor ons vee zijn grenzen slnit, de veeprijzen belangrijk moeien dalen, en het dus in de eerste plaats de boer is, die mindor ontvangt voor zyn producten. En dan, die onschuldigheid van het mond- on klauwzeer is toch ook inaar heel betrekkelijk, ik herinner mij (ik meen in den zomer van 1897) een groote sterlte onder het rundvee, van wege het mond- en klauwzeer, waar genomen te hebben in de provincie Groningen. Ik herinner mij, hoe enorm groot de verliezen kunnen zijn in 't spoelingsdistrict en bij de vetmesters, als het vee op warme stallen staat. Behalve de sterfgevallen heeft men dan de belangrijke schade van de klauwverzweringen in 't vleeseh als gevolg van kneuzing en dóórliggen, en de algeheels uitputting der lijden de dieren, die soms na maanden lijden voor een appel en een ei aan den vilder worden verkocht. Dit voorjaar teekende ik, wat de directe sterfte aangaat, toch ook op dat alleen in mijn ambtsgebied vóór 1 Mei reeds gestorven waren 9 koeien, ongeveer 140 kalveren en meer dan 200 biggen. Op dat tijdstip was de tongblaar in genoemd district nog niet zeer uitgebreid. En ieder weet, dat gedurende den staltijd bjj goede ver zorging de tongblaar veel lichter ver loopt dan 's zomers in de weide, voor al by warm weer. Als nu eens een statistiek werd openbaar gemaakt van wat er in de maand Mei aan vee ge storven is wegens tongblaar, zou men vreemd opkijken. Zoo meldde een veearts mij voor eenige dagen, dat in één gemeente binnen 24 uren 17 koeien aan tong blaar gestorven waren, behalve de kalveren en de varkens. En ik duri gerust voorspellen, dat gedurende den a.s. zomertijd de sterfte heel wat groo- ter zal worden, vooral wanneer de zomer wat warm is. Ik mag dat voor spellen, door de ondervinding geleerd. Wie zal berekenen de schade, ver oorzaakt door verlies aan melk, door verlies aan vleeseh, door sterfte van vee, door langdurige slepende naziek- ten, afgezien nog van de sluiting onzer grenzen Vroeger heb ik de schade voor ons geheele land bij een algemeen door zieken van onzen veestapel wel eens berekend op 25 millioen gulden Thans nu onze veestapel volgens de laatste telling (1910) meer dan 2 millioen stuks rundvee, 1 millioen en 260,000 varkens en bjj na 900,000 schapen be draagt, zou ik do schade voor dit bedrag zeker niet willen stoppen. Dit te weten en dan van 10 boeren, die men spreekt, zeker 7 maal te moeten hooren, dat het beste middel zou zyndoorziekenWel, er is een bovenmenschelijk geduld toe noouig om bij dit aanhooren steeds zyn ziel in lijdzaamheid te bezitten en altijd zijn kalmte te bewaren. Slot volgt). 63ste Landhuishoudkundig congres Te Venlo is het 63ste Landhuishoud kundig congres begonnen. Na een bi- spreking van Ongevallen- en Ziekte verzekering in het landbouwbedrijf door de heeren Posthuma en Verheg gen, nam het congres een motie aan, waarin het eenstemmig als zijn mee ning uitspreekt, dat den boerenbond de verzekeringsplicht mag worden opgelegd, doch dat de uitvoering der verzekering onder afdoende contröle van den staat aan dlandbouwers zelf moet worden overgelaten. De heer Hoffman uit Utrecht sprak daarna over de herziening van ons kadaster. Uit de Pers, Wat nofc restte met kans op succes was de Militiewet, eene uiterst noodige herzienïrg en nu steekt de roomsch- katholieke party een stok tussehen dc wielen. Het is één fiasko al fiasko, waar het wezenlijke herzieningen betreft. Al lengs meer zal, vreezen wjj, de Tarief- wet op den voorgrond worden ge schoven.'' K e c 1 a m e. '■■Haar Abtskarka. bHetMbericht getarief der Spoorwegmaatschappijen Het best gebleken Voedsel voor gezonde,aan maag en darm lijdende en zwakke, in de ontwikkeling achterlijk gebleven Hinderen. S t a"'« s t? i c u w s. Geslaagd. Aan de hoogeschool te Leiden slaagde voor het doctoraal examen in de rech ten onze vroegere stadgenoot de heer j. A. A. Fransen van de Putte. Nog een gratificatie. Ook de Zierikzeesche Brandwaar- borgmaatseh. heeft de Goesche Brand weer een gratificatie van f25 doen toekomen, als blijk van waardeering der bij den brand in de Nieuwstraat bewezen diensten. Te water. Gistermiddag geraakte even over de spoorlijn een paard en wagen op hol, met het gevolg, dat het geheele zaakje in een sloot terecht kwam Het rijtuig was vry wat gehavend, ver schillende personen, van wie twee vrouwen, ondergingen een modderbad, maar het geval liep niettemin bijzon der goed at, daar de schade zich be paalde tot het materiaal. Wkgloopmanie. 't Minste behoeft er onzen tegenwoor dige jongelui niet in den weg gelegd te worden naar 't schijnt, oi de bengels poetsen de plaat, hun ouders, enz natuurlijk in doodelijke ongerustheid achterlatende. Thans weer kreeg een R. H. B. scholier, tweede klasse al, dus een manneke van 13 h 14 jaar, het in z'n hootd er tussehen uit te knijpen, omdat hij mot had gehad op schooi, naar men zegt. Een brief kaart aan z'n ouders meldde dat men zich niet ongerust behoefde te maken dat hjj er van door was en misschien wel eens terug zou komen als Pa en Ma hun tegenwoordige woonplaats met Arnhem zullen hebben verwisseld. De politie werd direct met het geval in kennis gesteld en seinde naar links en rechts om op den vluchteling te letten, Ma stapte op den trein richting Bergen op Zoom, daar o.a. van Rilland- Bath tjjding was ontvangen, dat het broekie daar gezien was, een maaltijd had besteld, maar merkende, dat men z'n praatjes als zou hij uit Tilburg komen, niet geloofde en begreep, dat hy uit Gojs kwam, de piek maar weer geschuurd had, en tenslotte werd hij weer opgepikt en kwam hedenmorgen vroeg reeds onder moeders trouwe hoede weer hier aan. Eene Serenade. Maandagavond bracht de Harmonie „Euphonia dhr. A. F. de Paauw al hier eene serenade als bewjjs van dankbaarheid voor het onthaal dat den leden tijdens de vliegweek door toedoen van gen. heer was ten deel gevallen. Na afloop ging het in op tocht naar de „Korenbeurs", waarde eene speech na de andere werd af gestoken, op het comité, op de vlie geniers, de monteurs, de muziek, de Zeeuwsche sohoonen, ja op wat niet al, zoodat het reeds vrij laat was eer men aan scheiden dacht, en daarmee is de Goesche viiegweek voor de bui tenstaanders voor goed geëindigd. Proiincicnieuws Uitstel der Militiewet. De N. R. Ctde onmacht der re- geeringspartyen om hun program al te werken besprekende, zegt „Alles misluk.- De soeiaie plannea van minister Talma vallen in duigen De Bakkerswet is noodlijdendde Stu wadoorswet zal het wordenby de Steenhouwe'rswet kwam de ernstigste oppositie uit de regeeringspartyen de Ziekteverzekering vlot niet, aan andere zijde wil men haar thans zelfs van het program schrappendat de Invaliditeitswet er spoedig zal zyn, kan niemand gelooven. Minister Kolk man heeft alles opgeraapt wat hy tegenover zijn voorgangers bestreden had, tot het Debietrecht op tabak toe. doch het wil met het wsrk niet op schieten De kust lefor.S'a ligt stil Vat het Zuiderzeevraagstuk hoort men niet meer. Van de administratieve recht spraak evenmin. Een onnoozel eeds wetje moest worden „ontmand". Mi nister Heemskerk is aan de grondwets herziening bezig, waarvan men niets meer verneemtals de staatskommiBsie gereed is, zal de tyd voor grondwets herziening in deze periode voorby zyn. EEN ADRES. Door 172 onderteekena irs is aan de Provinciale Staten van Zeeland een adres gezonden, waarin zy zich, al werkende of rustende beambten va: net Belgische loodswezen, beklager over het niet toelaten van hunne zoons tot de zeevaartschool te Vlissingen. Ofschoon hunne zoons niet anders wensehen dan de gewone lessen te volgen, worden zy gedwongen te Oostende of Antwerpen een dure op leiding te zoeken. Waar de Vereeniging werkt met ruime subsidie uit drie openbare kas sen en adressanten zelf op zeer ruime wyze aan alle kassen oontribueeren, is h.i. de uitsluiting grievend en on billjjk. Vun concurrentie kan hier geen sprake zijn, daar jaarlyk» niet meer dan 8 it 10 Belgische jongelieden naar zee gaan. AVaat adressanten tevergeefs naai ?eu tweede inrichting heboen gezoen., waar eene dergelijke uitsluiting tegen over in Nederland gevestigde vreem delingen wordt toegepast, verzoeken zij daarom de Provinciale Staten aan 3ventueele subsidieverlening ten bate ■Ier school de. voorwaarde te verbin den, dat aan deze onbillijkheid een eind worde gemaakt. omtrent den gehouden plaatseljjken schietwedstrijd, eischt eene wijziging. Niet 11 schutters behaalden 4 ge tuigschriften, zooals daar wordt ge zegd, maar 11 schutters verwierven 't getuigschrift. O, dat drukfouten- duiveltje Wolfaartsdijk. Tot hoofd der open bare school te Ruige Lange Weide is benoemd dhr. C. P. v. d. Ende, onder wijzer te Dinteloord, geboortig en vroeger onderwijzer te Wolfaartsdijk. Driewegen. De raad vergaderde Zaterdag. Present alle leden. Tot on derwijzeres werd met iDgang van 1 Juli a.s. benoemd mej K. J. van der Slikke te Vlissingen. liet stembureau voor de Prov. Staten werd samen gesteld uit dhrn. W. van Loo, plaats- verv. voorz. en C. Vaar en W. West- veer leden. Dat voor den gemeente raad uit dhrn. W. van Loo, W. Noels en M. do Dreu. Besloten werd, dat de nieuwe school zal worden gebouwd op een stuk bouwland bij de kom der gemeente, dat daarvoor zal worden aangekocht, terwijl de daarvoor in het bestek noodige wijzigingen werden goedgekeurd. Ovezande. De raad vergaderde Vrijdag. Present 6 leden, aiwezig dhr. D. v. d. Dries. Tot leden van het stembureau der Prov. Staten werden benoemd P. B. Thomaes, plaatsverv. voorz., A. v. d. Slikke en C. Vermeule. Voor de stemming gemeenteraad L. Goense en D. v. d. Dries. Besloten werd het deel van den Zakdyk, dat door het waterschap wordt begrint, in onderhoud bij de gemeente te nemen. Verder werd nog besloten tot verbouw van het ge meentehuis. lerseke. By de Maandagavond gehouden verkiezing van een notabele der Ned. Herv. Kerk werden door 111 van de 238 kiesgerechtigden 108 gel dige stemmen uitgebracht. De uitslag was, dat herstemming moet plaats hebben tussehen dhr. P. J. Lavooij, die 40 en dhr. G. Meeuwse, die 27 st. kreeg. Verder kregen nog dhrn. M. van Stee en C. Klaasse resp. 19 en 12 st. Er heerseht hier zooveel gebrek aan drinkwater, dat men zyn toevlucht genomen heeft tot de waterleiding van Bergen op Zoom. Iemand heeft van daar een scheepslading water laten halen, dat voor 2 cent den emmer verkocht wordt. Dhr. J. J. Sipma, opzichter der vissoherij alhier, verwierf by de alg en intern, tentoonstelling te Brussel een zilveren medaille. Krabbendijko. In de Maandagge houden vergadering van den Raad dezer gemeente waren afwezig dhrn. v. Nieuwenhuyse en Vogelaar. De reclames U. O. zullen later wor den behandeld. Ken verzoek van J. Leendertse om verlaging van school geld werd gesteld in handen van B en W. Verder werd medegedeeld, dat eene buitengewone subsidie is toege staan van f1650. Uit de mededeelin- gen betreffende de uitkomsten der jongste volkstelling bleek dat hier woonachtig zyn 15 menschel! boven de 80 jaar, 23 tussehen 75—79 jaar, 33 70-75 Voorts dat tot de Ned. Herv. Kerk behooren 1092, tot de Gereformeerde kerk 377 en tot de Oud-Gereformeerde gemeente 588 personen. De rekening van het Burg. Armbe stuur werd vastgesteld in ontv. op f759,95, uitg. f754,70, batig saldo alzoo f5,25 Tot lid van het Burg. Armbestuur (vacature D. Boone) werd benoemd dhr. A Hirdis. Op voorstel van B. en W. werden de staten van oninbare posten op den H. O. en hondenbelasting vastgesteld op t 40,79 en f6. Op verzoek werd aan dhr. Krjjnsen 3 kwartalen vergunnings rechten ad f 18,75 terugbetaald. Tot leden van 't stembureau voor de verkiezing Prov. Staten werden be noemd dhrn J. Sonke en C. P. Voge laar, tot dat voor de gemeenteraads verkiezing dhrn. J. Zeevaart, J. Sonke en J. v. Gorsel. Rilland-Bath. Voor het bouwen eener bergplaats ten behoeve van een lijkwagen voor rekening dezer ge meente is ingeschreven als volgt J. Nieuwenhuijse t 885, J. v. d. Sande f 853, G. Windho'-t 1 740, allen alhier. Gegund aau G. Windhorst. Middelburg. In de gistermiddag gehouden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken advi seerde de daartoe benoemde commis sie van onderzoek de Tweeije Kamer te verzoeken het ontwerp-debietbe- lasting op tabak niet aan te nemen. Eenzelfde advies werd uitgebracht aangaande het ontwerp tariefwet en wel op" grond van lo. de protectionistische strekking die daarin is nedergelegd, op grond.dat de Kamer zich geheel plaatst aan de zijde van den vrijhandel. 2o De zéér ort lyhe en zware be lasting van een gr ot aantal der eerste ievensbehoeiten, e 3o. de dikwyils inconsequente en onjuiste classificeer ing der voorwerpen in verband met elkaar en met de grondbeginselen van het tarief be schouwd. Verder werd besloten, dat de Kamer zieh zal uitspreken voor het weder invoeren van de vroeger toegestane, thans vervallen reductie op het baga- voor houders van abonnementen, en een eventueel door de Nederlandsc.be Handelsreizigers vereeniging aan den Aliuister van Waterstaat te zendeD adres in dezen geest, zal steunen. Aan de gisteren in het district Middelburg gehouden stemming voor een lid der Provinciale Staten, vaca ture jhr. C. J. J. A. van Teylingen, werd doelgenomen door 4178 van de 5272 kiezers De heer H. P den Bouw meester (vryz.) verkreeg 2112 stemmen en de heer W. A. de Rycke (antirev.) 2066 stemmen Gekozen is dus de heer Den Bouw meester. De stand der pariyon in de Staten van Zeeland, 19 antirevolutionairen, 16 liberalen, 7 katholieken, is door dezen uitslag onveranderd gobleven. Veere. By den alhier gehouden provincialen schietwedstrijd ter ge legenheid van het dertigjarig bestaan onzer vereeniging tot vry willige oefe ning in den wapenhandel „Prins Hendrik", behaalde o. a. „Nimrod- te s-Heer Abtskerke den 3en prys met 266 p.„Willem Teil" te Baarland den 5en prys met 261 p., beide op het Ryksgeweer. Op het cylindergeweer veroverde „Pro Patria" te Nisse den 2en prys met 259 p., terwijl by de persoonlijke wedstrijden dhr. J.Brug- geman te Baarland den prijs behaalde op de vrye baan. Vlissingen. Een Duitseh kellner uit den restauratiewagen Berlijn—Vlissin gen wilde een bad nemen in de Schelde by de Dykstraat alhier. Daar het laag water was werd hij door ver schillende personen gewaarschuwd dit niet te doen. In weerwil daarvan be gaf hy zich toch te water, terwijl een collega op zyn kleeding, die op het strand lag, een wakend oog hield. Vermoedelijk heeft hij zich te ver in hot water begeven, waardoor hy in den stroom kwam, met het gevolg, dat hij na een paar malen om hulp geroepen te hebben in de diepte ver dween. Zyn ljjk is niet gevonden. De ongelukkige deed pas zijn eerste reis op de route BerlijnVlissingen. tieiueugd Kieuws. Branden. Te Goor is brand ont staan in de margarinefabriekvanGebr. Muller, aan wier bedrijf tevens een vleeschrookerij verbonden is. Een zeer groote partij hammen en andeie vleeschwaren ging door de vlam men verloren. De fabriek was by beurspoiis verzekerd. Door onbe kende oorzaak brandde het huis af van mej. K. te Saasveld. Huis en in boedel waren tegen biandschade ver zekerd. Zakkenrollers aan 't werk. Op het Stationsplein te Amsterdam is Zater dagmiddag aan een heer een gouden horloge met ketting ontrold. Op den Dam is Zaterdagavond aan iemand, die daar stond te kijken, een zilveren horloge ontrold en Zondagmiddag aan iemaud een gouden horloge met ketting. Ooed bij kas. Te Delft werd Zondagavond iemand wegens dronken schap in arrest gesteld, die maar even f 9000 aan effecten en f 3000 aan bankpapier by zich had. 't Was zijn eigen geld. Levensgevaarlijk gewond. Te Gouda geraakte de dertienjarige B. tussehen de zaagmachine in de pak- kistenfabriek van Vergeer. Er is weinig hoop op behoud, daar de jon gen ernstig aan den buik is verwond. Verdronken. Bij de baggerwer ken in den Hssel onder Baak, ge meente Steenderen, is de 37-jarige J. J. H. Bax, wonende te Zutphen, overboord geslagen en verdronken. Bax was gehuwd en vader van vier kinderen. Te Amsterdam is een 10-jarig jongetje by het vlieger opla ten te water geraakt en verdronken Een driftig heertje. Een wande lend paartje te Amersfoort, hij 18 jaar en zy ook nog by lange na gern duizend weken, had ruzie gehad met 's meisjes moeder en nu vond de a. s. jongeman het maar het beste zich gezamenlijk van het leven te berooven. Z'n liefje had daarin evenwel nog geen zin en toen pogingen om haar mee in hot water te trekken mislukten, sprong het levensmoede jangmensch alleen in dc golven en vordwesn in de diepte. Z'n lijk werd den volgenden morgen opgehaald. Hevige vechtpartij. Zondag had, na sluiting der kermis, in de Walstraat te Deventer een hevige vechtpartij plaats tnssehen een groot aantal bur gers en vier huzaren, waarbjj den 18- jarigen fabrieksarbeider I. K., met een mes eene diepe levensgevaarlijke wonde in den onderbuik werd toege bracht, welke by opname van K in het St. Geertruide-gasthuis zoo ernstig bleek te zyn, dat onmiddellijk tot operatie is overgedaan De vier nuzaren zjjD bekend. De nol t'e stel» een onderzoek in De huzaren en', kennen en beweren uit zelfverdedi ging alleen met hunne broekriemen to hebben geslagen. Een andere ar beider, uit Dieren, zekere Pis met een bierfleseh ernstig aan het hoofd gewond. Nachtvorst. Gisternacht heeft het in Twente nog al hard gevroren. De schade iB niet onbelangrijk. Te Driebergen heeft de nachtvorst van Zaterdag op Zondag veel schade aan gericht. Op sommige plaatsen zijn de aardappels en stamboonen totaal be vroren. Zondagnacht heeft de vorst te Kaatsheuvel eu in omliggende plaat sen veel schade aan de te veld staande gewassen veroorzaakt. Vooral de aar dappelen, die er zeer goed bij stonden, en een rijken oogst voorspelden, heb ben veel geleden. Geheele akkers zyn afgevroren. De schade voor de land bouwers is groot. In Friesland heeft het Zaterdagnacht flink gevro ren. De boontjes, de aardappelen en andere veldvruchten zijn zwart. De schade is groot Te liarneveld heeft het Zondagnacht zóó sterk gevroren, dat sommige aardappel- en boonen- velden geheel zwart zyn geworden. Levend verbrand, Op de Steencn- kamer, AVjlp, gem. Voorst, is Zater dagavond een ernstig ongeluk gebeurd. Eenige jongens en meisjes waren be zig een vuurtje te stoken. Toen het dreigde uit te gaan, wilde het 9-jarig dochteilje van den landbouwer J Roskam het aanwakkeren, door te zwaaien met hear rokjes Deze vatten echter vlam en weldra stonden de kleeren der kleine in lichtelaaie. De speelkameraadjes, geheel van streek, wisten geen hulp te bieden Toen oudere personen toesnelden, was de kleine reeds geheel met brandwonden overdekt. Zondag ia ze onder hevige py'nen overleden. Tegen den woeker. Te Bergen op Zoom worden door de verschillende Kerkgenootschappen, Diakonieën en de Besturen van andere Vereenigingen, die armenzorg behartigen, pogingen in het werk gesteld om van gemeente wege de wederoprichting eener Stede lijke Bank van Leening te vcrkrjjgen, teneinde daardoor den sehromelyken woeker, waaraan sommige zoogenaam de Pandjeshuizen zich schuldig ma ken, tegen te gaan. Storm. Zaterdagavond heeft te New-York een zeer zware storm ge woed, die buitengewoon groote scha de heeft aangericht. De wind woei met een snelheid van 70 myl per uur en smakte daken van de huizen, maakte telegraafgeleidingen onklaar, sloeg schepen van de kettingen en bezaaide de straten met gebroken ruiten. Het regende zoo hevig, dat de riolen de watormassa's niet meer kon den bevatten en sommige straten in bevaarbare kanalen werden herscha- pen Op verschilende plaatsen ont stond een paniek, het hevigst echter te Flushing, een voorstad op Long Island, waar tienduizend personen in tenten verschillende voorstellingen gegeven voor een liefdadig doel, bij woonden. In één dier tenten, waar circusvoorstellingen gegeven werden en drieduizend personen byeen waren zakte plotseling de tent in, juist toen olifanten hunne kunsten zouden gaan vertooncn. De toeschouwers trachtten allen tegelyk onder het zeildoek van daan te komen en tot overmaat van ramp stortte ook nog het amphitheater in. liet duurde drie uren voor het doek weggeruimd was en allen be vrijd waren. Een twaalftal personen bleken toen zoo ernstig gewond, dat zy naar het ziekenhuis overgebracht moesten wor- den. Twee compagnieën padvinders ver- leenden hulp by de redding en haalden honderden menschen onder de inge storte tent vandaan. Automobiel verpletterd. Op de spoorlijn tussehen Kopenhagen en Körsor werd 's nachts een automobiel door een sneltrein gegrepen. De inzit tenden werden gedood en de automo biel totaal vernield. De ljjken van de slachtoffers werden vreeselyk ver minkt teruggevonden. Een menschenjacht. T» Lehnin heeft dezer dagen een woeste jacht plaats gehad op een inbreker, die, zich ontdekt ziende, een schilder met een koevoet had toegetakeld en daarna was ontkomen. In het plaatsje Netzen werd de boef ten Blotte door een stee is nauwer wordende kring van politie en inwo ners omgeven. Hij vluchtte nu een weide in en toen de menschen op hem toegeloopen kwamen, trok hjj een revolver, waarmee hy vlak achter elkander verscheidene schoten op zyn vervolgers afvutrde. Gelukkig bad de bandiet zya munitie verschoren vóór hy al te groote onheilen aangericht had Een klein kind, dat zich in zyn nabijheid bevond, werd door den onverlaat met een gummistok neer geslagen. Daarop ontstond een woe dend gevecht tussehen den dief en de politie, waarbij een van de agenten nog een stuk uit zyn arm werd ge beten. Met enorme moeite werd de man overweldigd en toen bleek men met een arbeider, Lamenta, te doen te hebben, die reeds vyf maal wegens inbraak was gestraft. Middeneeuwsch Rusland De nieuwe opper-procurator der Heilige Synode heeft aan t ministerie van btnnenlandscho zaken te Petersburg medegedeeld, da de Synode bet met het standpunt der Russische kerk on verenigbaar acht, dat Joden Christe lijke namen dragen. Dientengevolge zyn alle rabynen met een desbetreffend verbod in kennis gesteld. wer in het buitenland. Over het algemeen is de temperatuur in geheel Europa sterk gedaald. Hapa- randa en Seydisfjord rapporteerden 1.Q

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2