Landbouw, Veeteelt eu Vissciterij. a -'1 8 55 i e u s. Pktkol.kcü als vaste stop. Waaneer men een automobilist drie jaren geleden verteld zou hebben, dat het mogelijk: was genoeg petroleum in den vestzak te dragen om van Londen naar Brighton of van Berlijn naar Crandenburg te rijden, zou deze wel een ongeloovig gezicht gezet heb ben. En toen de Daily Express in November j 1. meedeelde, dat het ge makkelijk was petroleum als vaste stof te vervaardigen, werd deze mede- deeling door wetenschappelijke bladen belachelijk genoemd. Des ondanks is men er in geslaagd vaste petroleum te vervaardigen. De nieuwe uitvinding, aldus lezen wij in de Fratikf. Zeitmaakt 't mogelijk 2000 K. M. af te leggen, zonder te stoppen, terwijl de petroleumvoorraad in een pak wordt meegenomen. Vaste petroleum ziet er uit als vuil ys. Voor de automobielsport en scheepvaart kan de nieuwe uitvinding van belang zijn. Gegoten huizen. Te Santpoort is men begonnen met den bouw van gegoten huizen. Er is over deze nieuwe bouwwijze die beoogt -. het bouwen van massa woningen, schooner, beter en goed- kooper dan nien tot heden vermocnt in den laatsten tijd nog al wat ge schreven. Men heeft onder het motto gegoten huizen, in kranten en perio dieken telkens berichten op zien dui ken, die, nu eens vaag, dan weer schijnbaar op hechtere basis berustend, immer weer de belangstelling en het blije verwachten van velen wekten. Er is echter nog nergens ter wereld ietB definitiefs gedaan, en het getuigt wel van een breeden kijk, dat een kleine groep van Hollandsche zaken mannen gaarne bereid bleek, om aan deze zaak hun finaneieelen steun te verleenen. Dit werk heeft lange jaren van ingespannen denken en onophou delijk herhaalde proefnemingen ge- ëischt. Het is dan ook aan de energie der beide bedrijfsleiders te danken, dat de ingewikkelde sa aenstelling van dit ijzeren raadsel ten slotte voltooid werd en dat binnen enkele dagen de oplossing daarvanhel gegoten huis, gegrondvest zal zijn op Hollands grond. Engelsclie Landbouwkundigen in ons land. Maandagmiddag hebben de in ons land reizende leden van dc uuishtp- fal Company of Hardeners, onder lei ding van den heer Kogels, chei van de wetenschappelijke afdeeliug van het Departement van Landbouw to Londen, het aangekondigde bezoek aan het Phytopathologisch Instituut te Wageningen gebracht. Na afloop werd de directeur 1 rof. Kitzema Bos door den heer Kogers Uitgenoodigd bij de volgend jaar te Londen te houden groote Tuinbouw tentoonstelling een exposé te geven van onzen Phytopathologischen dienst, welke uitnoodiging hij voorloopig heeft aangenomen. Van den stal naar de weide. Alle overgangen werken min of meer nadeelig, naarmate zij min of meer plotseling plaats hebben. Deze waarheid is teil volle toepasselijk op ons vee, dat den stal verlaat om de weide te betrekken. Het verschil in deze verblijfplaatsen is niet gering, en de overgang van de eene naar de andere moet dan ook geleidelijk ge beuren. Vast gebonden in den stal, gedurende den gebeelen winter of zeker het grootste deel van den dag, in tegenstelling met vrjje beweging in de weidedroog voedsel in plaats van jeugdig saprijk groen de warme atai in plaats van de frissche, koude buitenlucht, ziedaar tegenstellingen, waarmede te rekenen valt. Gaat het vee plotseling van de eene in de andere over, dan is het niet onwaarschijnlijk, dat het daarvan eenig nadeel zal ondervinden, al ziet men dat met altijd even duidelijk. Het is daarom raadzaam die plotse- lingo overgangen te vermijden en dat kan goed. Wat het voedsel betreft, men zorge in de laatste weken van den staltijd wat saprijk voeder te eeven, en daartoe zal elke veehouder wel gelegenheid hebben, want wie voert tegenwoordig geen peeën, man gels of rapen Komt het vee daarna in het gras, dan lijdt de spijsvertering minder door de vele sappen, die zich in het jeug dig groen bevinden en als gedurende de eerste dagen van den weidegang het vee 's nachts wordt gestald, dan kan weer eenig droog voer worden gegeven. Met het oog op de wisseling van temperatuur is het ook. af te keuren zoo van den stal voor goed in de weide, te meer omdat de voorjaarsnaehtan nog zeer kond kunnen zijn; vooral iong vee mag aan zulk een behande ling niet worden blootgesteld. Het is zeker bezwaarlijk om vee, dat voor ver afgelegen weiden is bestemd, nog 's nachts te stallen maar om dat te kunnen, houde men het eenigen tijd in een weide dicht bij huis. Over het algemeen wordt te laat met den weidegang begonnenal is er nog niet veel gras, het is aan te beve'en het ver roeg in het^voorjaar de ruimte te geven, maar dan savonds tydig weer binften; het gewent dan beter'aan de verandering*van~bewe- ging, voedsel en weersgesteldheid.' Om de dieren te beschutten tegen regen ;^en kou wordt ;in de laatste jaren; veel. gebruik gemaakt; van dekkleeden en 'die-; zijn ,een ;best middel daartegen, mits ze waterdicht zijnzijn ze dat niet, dan doen zo meer kwaad dan goed, want na een flinken regen zijn ze natuurlijk duor- uat en heeit die opgehouden, dan blijft het vee met dien natten zak op den rug loopen, tot hij weer droog is, maar dat drogen kost heel wat lichaamswarmte en doet het dier in dubbele mate kou lyden. Het gaat er mee als met iemand, die een doornat pak zou aanhouden tot het droog is; hij zou dan over warmte niet te klagen hebben. Gaat het vee in het voorjaar ge woonlijk te laat naar buiten, in het najaar daarentegen gaat het meest te laat naar binnen. De nachten zijn dan al koud en het voedsel raakt op of heeft veel van zijn voedende kracht verloren. Het vee staat dan 's avonds al vroeg aan het hek der weide te hunkeren naar den stal, als vragend om binnengelaten te worden. Een goede behandeling werkt op een dier even sterk als goed voedsel en het is zeer de vraag ot de ver schillende veeziekten voor een kleiner of grooter deel niet voortvloeien uit een verkeerde behandeling. Reclame. Hat best gebleken Voedsel .■yfrkla voor gezonde.aan i£.f SyVssJ maag en darm lijdende en zwakke, a in de ontwikkeling achterlijk gebleven Kinderen, Geslaagd. Bij het overgangs-examen aan de Rijkslandbouw winterschool te Boskoop slaagde o. a. onze stadgenoot K. A v. Langeraad. Jeugdige Boefjes. De politie heeft proces verbaal op gemaakt tegen twee 10- en 11-jarige broertjes alhier, die den 28 April jl. van een vrachtrijder van Hansweerc een pakje kregen ter bezorging by een kleermaker te dezer stede, van welke gelegenheid het tweetal gebruik maakte om een rijksdaalder uit be doeld pakje te ontvreemden. i"r o viücicuiBti te*. Wilheiminadorp. Hedenmiddag vergaderde de Kaad dezer gemeente. Mededeeling werd gedaan, dat Ged. St. hunne goedkeuring hebben gehecht aan het besluit tot het aangaan eener geldleening voor de Waterleiding maatschappij, alsmede aan het ont werp kohier B. O. Verder was inge- ko tien een schrijven van de N. V. Waterleidingmaatschappij Z.-Beveland, houdende kennisgeving, dat nog 9v. van het aandeelen-kapitaal dier N. V. door de gemeenten gestort moet wor den en dat het Bestuur bereid is alle formaliteiten voor de leening bij de Rijkspostspaarbank, enz. op zich te nemen. Eene al- en overschrijving .gemeente-begrooting 1910 1911 werd met alg. stemmen goedgekeurd, waar na ten slotte de leden der stembureaus voor de a. s. verkiezingen werden her benoemd. 's Gravenpolder. In de Maan dagavond gehouden raadsvergadering waren alle leden aanwezig, behalve dhr. Hnbregtse, afwezig met kennis geving. Goedgekeurd werd de wijzi ging, gebracht in de begrooting voor i 911 tot een bedrag van f3200 van dè waterleiding. Besloten werd tot het aangaan van een geldleening ad f 1600, rentende hoogstens i voor de bestrating van den Achterweg. Verder werden B. en W. gemachtigd in overleg met de gemeenten Hoedekenskerke en Baarland hot contract inzake den ge- meenschappelijken gemeente-genees heer voor den tijd van 3 jaren te ver nieuwen. Wemeldinge. Maandag vergaderde de Raad. Tegenwoordig alle leden. Het kohier Schoolgeld werd goedge keurd en in verband met de geld leening voor de waterleiding werd de gem. begrooting, dienst 1911, ge wijzigd; ook werd gewjjzigd het kohier Hoofd. Omslag 1911. Op voorstel van B. en W. werd het traetement van het hoofd der bewaar- en handwerkschool met ingang van 1 Juli met f 50 eu dat van de helpster aan die school met f25 verhoogd. Als leden der commissie reclames H. O. werden benoemd dhrn. F. Wabeke, O. van Oosten en P. Linden- bergh. Ais leden van het stembureau B. en W. Aangaande het stichten van een gasfabriek stelde de voorzitter voor circulaires bij de burgers rond te zenden om te zien of er kans bestaat een voldoend aantal aansluitingen tc verkrijgen. lerseke. Maandag was het 25 jaar geleden, dat hier de school voor Ge reformeerd Christelijk onderwijs ge opend werd. Deze dag werd voor jong enlond tot een waren f eestdag gemaakt. Des voormiddag8 kregen de leerlingen vrfl, na den middag werden zjj mild onthaald. Later op den dag begon ii de versier ie school het eigenlijke feet waarbjj o. a. enkele onderwijzers u i naburige gemeenten tegenwoordig waren. -} Verscheidene uren bie< f mei daar gezellig en opgewekt bijeen. Hansweeri. net Nederiandseh zeil schip „Drie Gebroeders'1, schipper De Zeeuw, met eene lading rogge van Rotterdam naar België, werd gister middag bij Walsoorden door een wind vlaag overvallen, waarbij bet groot zeil wegvloog. De sleepboot „Alerte" heeft het schip hier binnen gebracht. Middelburg. De vrijzinnig-demo cratische kiesvereeniging alhier heeft voorloopig candidaat gesteld voor de vacature in het district Middelburg, ontstaan door het bedanken van den heer jhr, C. J. J. A. Van Teijlingen, de heeren dr. J. C Bolle, H. P. Den Bouw meester, wethouder te Middelburg en oud-lid der Prov. Staten en J. li. Tak te Serooskerke. Oostburg. Het maatschappelijk kapitaal voor de tram, welke oostelijk en westeljjk Zeeuwsch-Vlaanderen verbinden zal, is volteekend. Zoodra de Staten Generaal het wetsontwerp tot het verleenen eener rijkssubsidie goedgekeurd hebben, zal met de werkzaamheden voor den aanleg der lijn begonnen worden. Men verwacht dat de tram in 1915 zal rjjden. Lenten» <1 \ieuws. Een verkwikkenden drank in mijn vestjeszakje zoo schrijft een toerist heb ik altijd byi me. Ik laat me een kop kokend water geven, doe daarin een Maggi bouillon blokje (2 v* et) en heb oogenblikkelyk een uitstekend vlceschnat. Dit verwarmt, is opwekkend, en heeft geen verslap pende nawerking zooals alcohol Ver schillende soorten bouillon blokjes heb ik geprobeerd, de Maggi bouillon blokjes met de Kruisster kan ik iedereen ten sterkste aanbevelen. Minister Colijn en de drank. De nieuwe genie-kazerne te Utrecht wordt gebouwd in een nieuwe wijk van de stad, achter het Wilhelminapark, welk stadsgedeelte door den Gemeenteraad tot „verbodswijk" verklaard is. In ver band hiermede is door het Utrechtsche Drankweercomité aan den Minister van Oorlog verzocht om in die nieuwe kazerne een drankvrye cantine in te richten. De Min. heeft echter het ver zoek niet willen toestaan. De Juliana*bloempjes. Te Utrecht werd voor ruim f 3U00 verkocht, Haarlem i 4390, 's-Hertogenbosoh f 809, Gouda i 473. Door een auto aangereden. Nabij Hengelo is iemand uit Enschedé door den auto van den heer J. uit Goor aangereden. De man is ernstig gewond in het Ziekenhuis gebracht. Bijgeloof'. Onder den rook van Groningen heelt zich eenigen tyd ge leden een geval van bijgeloof voor gedaan, voor de waarheid waarvan wordt ingestaan. Een knaapje had een buil voor 't hoofd, die met den dag dikker w erd. Zijn ouders werden zoo ongerust, dat zij den dokter raadpleegden. Deze zei- de, dat het geval geopereerd moest worden als de buil nog dikker werd. De ouders vonden dat minder prettig en zochten een ander, volgens hen, beter middel, dat ook gevonden werd. Zij gingen naar iemand, die bekend stond als eep goede geestenbezweer der, als iemand, die overal raad voor wist. De wyze man sehudde diepzin nig het hoofd, toen hij den buil zag. Ten slotte zei hij, dat er maar één middel was. De buil moest bestreken worden met de hand van een doode. Toevallig was er pas iemand overleden in 't huis vlak naast dat van den wyze. Den volgenden dag kwam de vader met zyn kind het sterfhuis bezoeken, nam een hand van den doode en streek er zorgvuldig mede over 's knaapjes voorhoofd, flink over den buil. Iu gespannen ver wachting werden de gevolgen tege moet gezien. Eeniga dagen lang werd de buil nog grooter. De roem des geestenbezweerders begon reeds te tranen, tot op een dag de buil even groot bleef en daarna kleiner en klei ner werd, tot zjj tenslotte verdwenen was. 't Geloof in de kunde van den wij zen man is nn niet weinig versterkt Eigenaardige manier van optre den. Te Exloo vervoegde zich gisteren de onderwijzer B., uit Valthermond bjj den burgemeester. Indien de bur gemeester hem niet schriftelijk over plaatsing beloofde, dreigde hij hem te dooden en daarna zich zelf. De on derwijzer werd aangehouden door den gemeente-veldwachter, die een revol ver met zes scherpe patronen in zijn zak vond. Voorloopig werd B. weer in vrijheid gesteld. Sterk overdreven Het bericht „Beter dan Staatspensioen door ods uit Bet Volk overgenomen, blykt sterk overdreven te zijn. De a.r. wethouder van Souburg is nl. niet bemiddeld hjj kon den 66-jarige niet in z'n dienst houden en hem evenmin pensionnee- ren. De betrokken arbeider is wel in dienst van dien wethouder kreupel geworden door een slag van een paard, doeh dit hindert hem weinig. Ver moedelijk zal de man wel weer werk krijgen. Ongeluk in de Oranje-Nassaumijn. In de^Oranje-Nassamnyn te Heerlen viel gisteren de mijnwerker Duyzings, gehuwd en vader van vier kindereu, in een schacht. De ongelukkige werd verpletterd. Een vreemde bouwplaats. Als een bijzonderheid wordt gemeld, dat een vogelpaar zyn nest gebouwd heelt iu een der brievenbussen te Devenitr. Drie eitjes zyn reeds in het nost en het bloéden zal dus spoedig een aan vang nemen. De brievenbestellers ne men by het lichten der bus de noodige omzichtigheid in acht om het meezen- paar niet te storen. Verpletterd. Op de Nieuwehaven te Rotterdam heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Bij het bijsohen van balen tabak voor het pakhuis dei firma v. d. Heyden en Molenaar, viel een pak tabak uit den strop en kwam terecht op den 64-jarigen werkman B. De B. Hij brak den halswervel en was bijna onmiddellijk een lijk. Per transportwagen van den ontsuiettings- dienst is het lyk naar Crooswyk ge bracht. Vliegongelukken. De N. Ct. ver neemt, dat te 's-Gravenhage een iele gram uit Parijs is ontvangen van Wijnmalen, waarin hij meedeelt ge vallen te zijn en lichtelijk gewond aan hoold en beenen. Terwijl Wijn malen zijn telegram verzond, werden zijn wonden gehecht. Hij hoopt in 8 dagen weer geheel hersteld te zijn. Wijnmalen was te Buc bezig met het beproeven van een tweedekker van 100 paardenkracht. De oorzaak va.il het ongeval is nog niet bekend. Wei vernemen we nog, dat de schade aan de machine niet aanzienlijk is. tls te hopen, dat lijj spoedig weer op de been zal wezen. Het plan toch bestaat, dat hy de volgende week te Brussel in het huwelijk zal treden. Reuter seint uit Miilhausen in den ElsasDe luitenant Roser van het regiment veld artillerie te Saarburg, die onlangs het exameD als vliegenier heeft afgelegd, is boven Habsheim vliegend, van e :n hoogte van 60 meter naar beneden gevallen. De toestand van den luiie- nant is hopelooszyn toestel is ver brijzeld. Volgens een „Oavas"- bericht deden de militaire vliegers, de gebroeders Matzevitsch te Sebas- topol, een doodelyken val. Branden. Te Brooklyn is de groote Arbuckle Sugar Refinery tot den grond toe afgebrand. Er waren 120 arbeiders bij het uitbreken van den brand in de gebouwen aanwezig, maar allen konden zich redden. Een aantal brandweerlieden liepen bij het blussebingswerk verwondingen op. De schade wordt op meer dan een half millioen dollars geschat. Door een brand is ongeveer een vierde gedeelte van de stad Bangor, o. a. de geheele handelswijk, in de asck gelegd. De schade wordt op zes millioen dollars geschat. Moordaanslag in een schouwburg Te Vologda heeft een vrouw, waar schijnlijk om politieke redenen, in den schouwburg eenige revolverschoten gelost op den inspecteur van het ge vangeniswezen, Yefimoff, die voor baar gezeten was, Yefimoff kreeg de kogels in de hand en in den nek, terwijl zyn echtgenoote, die hein ver gezelde, een kogel in de wang kreeg. De daderes wist te ontkomen. Mijnongeluk in België. Door een ongeluk met de kooi bij schacht I van de kolenmijn Eseouffiaux bij Bergen (Henegouwen) zyn twee mijnwerkers gedood en 15 gewond. Familiedrama. Te Marseille heeft de luitenant ter zee Paul Maurin,die sedert eenigen tyd gescheiden leefde van zijn vrouw, zijn vrouw en zyn kindje ernstig verwond door een revol verschot en zijn by zijne vrouw in wonende tante doodgeschoten Daarna joeg de officier zichzelf een kogel door het hoofd. Zoo jong nog Een droevig geval is te Weenen voorgekomen, waar een tweetal arbeiderskinderen, meisjes van 10 en 12 jaar, zich door lysol hebben getracht van het leven te berooven. Het meisje van 10 jaar, Anna Kopciz- ky, was wanhopig, naar zij in een brief aan haar na te laten betrekkin gen scheef, over den dood barer moe der; het andere meisje, Stephanie Zitek, dreef de angst vooor slechte oyfers op haar schoolrapport tot de daad. Beide kinderen, ijlings naar het gasthuis vervoerd, hoopt men nog te kunnen redden. Het verontrustende van het geval, zegt de Köln. Zeitis wel, dat het hier arbeiderskinderen geldt, waaruit blykt dat overgevoelig heid ook by de kinderen uit de ar beidersklasse der groote steden meer en meer toeneemt. B'af het lezen van Nick Carters en Buffalo Bills veroorzaakt. Een twaalf jarige schooljongen te Köpenisk, wiens hoofd totaal in de war was door de overdadige lectuur van de genoemde ril-, schiet- en bloedver aa len, oefende zich eergisteren iu het revolverschieten door van het balkon van zijn ouderlijk huis in alle kalmte des gemoeds te schieten op de op straat spelende kinderen. Hjj trot oen jongetje van vier, en een meisje van drie jaar in de borst, begaf zich ver volgens op straat, en verwondde daarop nog een kame.ra.idjo zwaar aan het hoofd. Het gevaarlijke rerol- verkereltje zal zich voor den rechter te verantwoorden hebben. gj— Moedermoord te Weenen. Te Wee nen pleegde op den avond van den laatsten April de 23-jarige Friedrich Schob moord op zijn 46 jarige stief moeder Francisca Schob, onder om standigheden, waarvan de tragisehe bijzonderheden eerst thans bekend zyn geworden. Schob, beambte, aan het ministerie van Financiën, was een stille, vlytige jongen, van zeer huiselijken aard. Pas in den laatsten tijd werd een opmer kelijke verandering ten kwade by hem waargenomen, lly had connecties aan geknoopt met een vrouwelijke hure u- collega eu zette ook buiten de muren van het ministerie zyn omgang met het meisje voort. Van dien tijd af begon hy nalatig in den dienst te worden. De plotseling in hem ontwaakte vrijheidsdrang leidde herhaaldelijk tot getwist met zyn ouders Op zjjn bureau kreeg Schob een paar dagen geleden een uitbrander van zijn chef, wyl ny met zijn werk ten achteren was. Hierdoor nam zyn zenuwachtige overspannen toestand nog toe, en hy bleef ver scheidene dagen zonder verontschul diging van het bureau weg, hetgeen weer aanleiding gaf rot bittere ver wijten van de zijde zyner ouders. Zondag wilde Schob zijn vriendin netje gaan bezoeken. Zyn stiefmoeder verbood hem dit echter en sloot de woning af om hem zoo te beletten, het buis te verlaten. Bij zjjn verhoor verklaarde Schob, dat bjj hierover met zyn stiefmoeder in heftige woordenwisseling was ge raakt, en haar gedreigd had, zich het leven tc zullen benemen, in den loop van bet twistgesprek gat' zjjn moeder hem een slag in 't gezicht. Daarover was hy zoo woedend geworden, dat hjj haar by den strot had gegrepen en zoolang had geknepen, tot zij dood ineenzakte. Hjj had haar gedood, om op deze wjjze in het bezit van den sleutel te geraken en het huis te kun nen verlaten. Na het plegen zyner schrikkelijke daad doorzocht Schob de zakken van zijn stiefmoeder en roofde haar por- temonnaie, die 17 kronen bevatte. Daar hjj den sleutel niet kon vinden, klom hjj gekleed in zyn Zondagsche pak en met zijn hoogen hoed op, door een venster en kwam zoo met behulp van een ladder op straat. Hjj wilde zijn vrijheid,gekocht door moord, benutten, om zijn meisje op te zoeken, maar trof haar niet meer op de af gesproken plaats en begaf' zich nu naar het Prater. Daar bezocht hij verschillende café's en openbare vermakelijkheden en koos zich teu slotte een prostituee tot ge zellin, met wie hy de rest van den avond doorbracht. Van de laatste tram maakte hij ge bruik om naar het hoofdbureau van politie te rijden en daar zichzelf aan tc geven. De vermoorde dame, uitnemende pianiste, had haar stiefzoon, die zelf zeer muzikaal was, en goed piano en viool speelde, onderwijs in de muziek gegeven. Terwijl in de eene kamer de moord gepleegd werd, sliep de vader, die directeur is van de comptabiliteit aan het ministerie van Financiën, gerust in een afgelegen vertrek. Toen hjj wakker werd was zijn vrouw reeds een lyk. Een Vorstin den hongerdood ge storven. Te Moskou is de millionnaire, vorstin Sjachawskoi, aan den honger dood gestorven De oude vrouw leidde sedert tientallen van jareD in haar ruime woning, waar zij slechts twee kamers bewoonde, die niemand be treden mocht, het leven van een klui zenaarster. De beide vertrekken had zij in de laatste twintig jaren nooit verlaten. Wel hield de zonderlinge vrouw er een huishoudster op na, wie zjj het geld door den kier van de deur toestak, doch wanneer het eten werd opgediend, verdween de vorstin in de andere kamer om eerst weer te verschijnen als haar huishoudster ver dwenen was. De beide kamers werden nooit gereinigd, nooit gelucht. Eens heeft de gouverneur van Moskou ge tracht tol de vorstin door te dringen om te zien, of zij nog leefde. Zjj schreeuwde hem echter toe, dat zjj zich dooden zou, wanneer men het wagen mocht de deur open te breken. De gouverneur heeft de oude vrouw toen maar met rust gelaten, doch be. lastte gravin Tolstoï met de curateele over het vreemde schepsel. Toen men echter één dezer dagen de kamerdeur openbrak, nadat eenigen tjjd niet om de huishoudster was gescheld, vonden de binnentredendon een onbeschrijfe lijk vuilen boel, terwijl 'ter allesbe halve frisch rook. Het vermagerde lichaam van de vorstin lag in lompen gehuld op den vloer, zjj bleek aan hartverlamming gestorven te zijn. By haar bed vond men een millioen aan baar geld. Bovendien laat de vorstin verscheidene huizen en landerijen na. Het verlies van haar bruigom, kort voor de bruiloft, moet op de eens als een schoonheid gevierde vorstin een noodlottigen invloed gehad hebben. Het heeft haar waarschijnlijk tot het menschenschuwe wezen gemaakt, als hoedanig men haar langzamerhand alleen kende. Gefusilleerd. Onlangs schoot de soldaat Francisco Cerda te Valencia den sergeant Aroca dood. De moor denaar bekende dat hy die daad met voorbedachten rade begaan had»

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2