bokken, 26 inelkgeiten en 43 jonge geiten voor de P. V. aangekocht worden. Aan 27 geitenfokvereenigingen werd voor den aankoop van een dekbok en van melkgeiten een subsidie verleend tot een gezamenlijk bedrag van f536,95, terwijl aan 17 particulieren samen f82,7 Is van de koopsom der geiten gekort werd Er werden twee algemeene verga deringen gehouden n.l. één te Goes en één te Middelburg, die beide druk bezocht waren. De rekening over 1910 sloot met een nadeelig saldo van f 133,40 Vs (uitgaven 1463,04 i/j en ontvangsten f 1329,64) Vlasteelt. In de laatste jaren, zoo wordt aan de S. K Ct. geschreven, was de vlasteelt en de vlasbewerking door de minder goede uitkomsten en de uitbreiding van de bietenteelt in Zeeuwsch-Vlaanderen wat op den achtergrond geraakt tot groote schade van de veldarbeiders, die daardoor elders werk moesten gaan zoeken. Thans echter schijnt door de hoogere prijzen, die voor het vlas betaald worden, er een nieuw leven ingekomen te zijn. In jaren is er zooveel lijnzaad niet uitgezaaid als in de laatste dagen. Belgische vlashandelaars hebben hier vlasland gehuurd en betalen 110 tot 120 gulden per gemet, terwjjl vorige jaren maar 60 tot 80 gulden betaald werd. De vlasprijzen blijven hoog. Vlaamsche handelaars betalen voor uitstekend vlas 70 tot 75 stuivers per gemet (v. j. 50 tot 55)terwijl voor gebrokt vlas 16 tot 18 francs betaald wordt (v. j. 10 tot 12). Reclame. De spier- en beenderenvorming bij zuigelingen wordt door de voeding met „KUFEKE" soep en koe melk uitstekend bevorderd. De van „KUFEKE" gekookte soep is zeer goed met melk te vermengen, voor komt dat die in de maag in grove klonten stolt, zoodat ze gemakkelijker verteerd wordt en verhoogt door het aan de moedermelk nabijkomende ge halte aan stikstofhoudende- en eiwit stoffen de voedingswaarde. I' r v i it c t e n iu w s. Wilhelminadorp. In de gemeente raadsvergadering van Maandag werd besloten tot het aangaan van eene geldleening groot f 42120.voor de N.-V. Waterleidingmaatschappij „Zuid- Beveland". Eenige af- en overschrijvingen op de begrooting 1910 werden gedaan. Het kohier hoofd, omslag en honden belasting werd opgemaakt. Door den heer P. K. van Daalen is ontslag genomen als wethouder dezer gemeente. In de vergadering van stemge reehtigde leden der Ned. Herv. kerk alhier, is met alg. st. besloten het beroepen van predikanten en het kiezen van een kerkeraad de eerst volgende tien jaren over te laten aan de leden dier gemeente. Heinkenszand. Toen een voerman alhier gisteren met z'n zwaar geladen wagen een afrit onder 's-Heerenhoek passeerde, kwam een wielrijder vlak voor de paarden te vallen. De dieren schrokken hevig, maakten een zij sprong, waardoor de wagen omsloeg en de voerman eenige onbeduidende kwetsuren opliep. De fietser kwam met den schrik vrjj, zoodat het ongeval bepaald werd tot materieele schade. Borssele. B. en W. hebben tot opzichter bij den aanleg van een keiweg in deze gemeente benoemd dhr. A. C. Bijl te Vlissingen. 's Gravenpolper. In de Maandag avond gehouden raadsvergadering wa ren alle leden tegenwoordig. Een be sluit werd genomen tot het aangaan van een geldleening ad f 32000 plus 8 pCt. voor reserve voor deelname in de N. V. Waterleidingmaatschappij „Zuid-Beveland. Verder werd besloten den achterweg in zijn geheel tot de begraafplaats te biJtriten me t keien. Kloetinge In de Maandag gehou den raadsvergadering werd besloten eene geldleening aan te gaan voor het aandeel in de drinkwaterleiding. Het kohier van den H. O. en de hon denbelasting werd vastgesteld. Aan den onderwijzer D. M. Sandee werd eervol ontslag verleénd met ingang 16 Juni e. k. wegens zijn benoeming te Krimpen aan den IJssel. Gisteren is bericht uit Antwer pen ontvangen van den afzender van het ballonnetje, dat verleden week door C. v. H. is gevonden en opge stuurd. Aangezien een belooning iu buitenlandsehe postzegels voor v U. geen waarde had, heeft hij 3 coupons internationaax van 28 centimes ont vangen, waarvan 2 voor beloooning en 1 voor gemaakte onkosten. Wemeldinge. Het festival, alhier te houden op den 2den Pinksterdag, belooft nog al wat. Uit Zuid- en Noord- Be v., Walcheren en Schouwen hebben nu reeds dertien gezelschappen bericht gezonden dat op hunne medewerking kan gerekend worden. Het is te voor zien dat er nog enkele bjjkomen, zoo dat de termjjn van deelname, die op 1 April gesteld is, niet zal worden over schreden. Waarde. Maandag j. 1. had alhier de openbare les plaats van de leer lingen van den landbouwcursus van het le leerjaar, onder toezicht van dhr. Smits, leeraar aan de Rjjkslandb. wintersehool te Goes en een commis sie van toezicht bestaande uit de H.H. C. Thorenaar, J. J. Mol en J. Bom. Twaalf leerlingen woonde deze les bjj. Met 18 begonnen, waren er 6 successievelijk niet meer gekomen. Na afloop der lessen, door de onderwijzers v. Weele en de Jager gegeven, wer den de leerlingen door dhr. Smits toegesproken en hun vooral op het hart gedrukt, dat ze het geleerde van dezen winter zooveel mogelijk nog moesten bijhouden, want dat zou hun in den a. s. winter zeer goed te pas komen, daar ze anders van het nog te ontvangen onderwijs den volgenden winter weinig of geen nut zouden hebben. Na een woord van dank aan com missie en onderwijzers, sloot hij daarop deze bijeenkomst. Rilland-Bath. Te Utrecht slaagde voor het examen als derde machinist groote stoomvaart dhr. M. van de Linde alhier, leerling der Zeevaart,; school te Vlissingen. Kolijnsplaai. Door den Noord- Oosterstorm van Zondag heeft de pol der Oud-Noord-Beveland schade aan de steenglooiing gekregen op 1590 Al. buiten de kom der gemeente, even voorbij de hofstede van den heer M. de Regt alhier. De schade wordt op f500 geschat. De toeschouwer kan aldaar goed zien, hoe de groote steenen by de onderste ry perkoenpalen door den stroom zyn losgewoeld en hoogerop zijn geslagen. De dijkwerkers zijn al druk aan 'twerk op twee plaatsen, om den onderoever weer goed vast te leggen. Kortgene.Tot secretaris-ontvanger van den Calamiteuzen Annapolder werd heden met algemeene stemmen benoemd dhr. J. M. Versprille alhier. Tot dijkgraaf van den Adriaan- polder is benoemd dhr. J. de Korte alhier. Middelburg. Een paar weken ge leden werd de 18-jarige dienstbode van den winkelier Meinsma alhier gearresteerd, wegens diefstal van geld en goederen ten nadeele van haar patroon. Eenige dagen na de arre statie ontving de heer Meinsma een brief, waarin zoowel hjjzelf als vrouw en kinderen met een misdrijf tegen het leven gericht bedreigd werden, zulks onder bepaalde voorwaarden en in verband met de arrestatie. Na een uitgebreid en ernstig voortgezet onder zoek is thans door de politie aange houden de 26-jarige machinist L. de R., die eerst hardnekkig ontkende iets van den brief af te weten, maar eindeljjk erkende hem geschreven te hebben. De R. is naar het huis van bewaring overgebracht. In den nacht van Zaterdag op Zon dag bevond het 29-jarig boertje J. W., uit .Vlissingen, die alhier eenige inkoopen had gedaan, en die door het bezoeken van eenige café s eenigs- zins onder den invloed van sterken drank verkeerde, zich in de Zandstraat alhier. In die straat werd hjj door twee hem onbekende personen aange vallen en mishandeld. De beide aan randers sleepten den boer naar een der buitensingels, waar zy hem be dreigden met een mes en hem bevalen alles at te geven, wat hij aan waarde by zich had. Ook deden de onver laten eene poging hun slachtoffer in de Vest te gooien, waarop deze, voor zjjn leven bevreesd, zyn portemonnaie afgaf. De woestelingen, hiermede niet tevreden, onderzochten de kleereu van W., en ontnamen hem nog een zakje, waarin twee gouden knoopen, een nikkelen horloge met zilveren ketting, aan welken ketting twee gouden schuifjes waren. Op het ge roep van den boer „Help, moord, moord!", gingen de beide mannen op de vlucht. De politie heeft als verdachten aan gehouden den 26-jarigen smidsknecht J. J., en den 24-jarigen fabrieksarbei der, KI. L. Maandagavond laat mocht het den commissaris gelukken, de mannen tot bekentenis te brengen en op aanwij zing van J., die daartoe geboeid onder sterk politiegeleide 's nacl its naar den Vlissingschen weg werd gebracht, werden by de halte Ijsbaan der electrische tram opgegraven de ge stolen voorwerpen, die daar door hem waren begraven. Siadgnieuws. De moderne Organisatie en Coöperatie van den Middenstand. Op verzoek van de hier ter stede ge vestigde vereeniging „Handelsbelan gen" trad Maandagavond in de Prins van Oraijje alhier op dhr. J. S. Meuw- sen van Amsterdam, voorz. van den Ned. Bond van Vereen, v. d. Handel- drjjvenden en v. d. Industrieelen Middenstand, met bovengenoemd on derwerp. Dhr. A. S. J. Dekker, voorz. v. „Handelsbelangen", leidde den spr. met een kort openingswoord in, waarna dhr. Meuwsen z'n rede begon met er aan te herinneren, hoe de ge- heele aandacht der maatschappij heden ten dage bijkans uitsluitend is gevestigd op de belangen van den arbeider, terwjjl toch.zooalsdr.Kuyper in eene zitting van de Staten Gene- raal in 1901 zoo terecht opmerkte, de oplossing van het sociale vraagstuk ook wel degeljjk betrekking heeft op den Middenstand. Juist in die jaren begon n.l. in ons land de zoogo- naamde Middenstandsbeweging, die in alie mogelijke cultuurstaten zich te harer t(jd openbaarde. Wat de reden daarvan was? Teruggaande tot de historie zien we voor ongeveer 100 jaar de gilden, vakorganisaties, zooals men ze thans niet volmaakter kan begeoren, in hun manier van werken belemmerd. De Fransche Revolutie bracht overal de nieuwe ideeën van vrjjbeid, de uitoefening van welk bedrjjf ook moest vrij zjjn eQ zoo duurde het maar heel kort of de patroons, die eerst na het afleggen van hun vakexameu dien graad gekregen hadden, zagen naast zich etteljjke beunhazen in hun vak opkomen, menschen, die op z'n aller mooist een blauw-Maandag by een baas hadden gewerkt, maar meer nog personen, die hun eigen vak vaarwel gezegd hadden en nu een concurrent werden van buurman, wiens werk kring ze zooveel gemakkelijker en nog bovendien winstgevender vonden. Dat de vakbelangen daardoor ont zettend geschaad werden, laat zieh denken, temeer, toen de hoop van velen dai het oordeel van de klanten wel een eind zou maken aan 's beun hazen bestaan, ijdel bleek. Vooral in Oostenrijk deden de gevolgen zich onrustbarend gevoelen. Daar toch brachten de groote uitvindingen en het oprichten van groote fabrieken den klein-industrieel, die op zoo iets geens zins was voorbereid, dermate in het nauw, dat geheele streken al heel spoedig armoede leden en de Staat ongeroepen zieh genoodzaakt zag om in te grijpen. Van Staatswege werd toen een oiüeieele enquête ingesteld (evenals thans in ons land het geval is I) en daarbjj kwamen schromelijke misstanden aan het licht. De winkel stand had vakkennis als een overbodig iets aan kant gezet, terwijl men boek houden al evenmin noodzakelijk achtte, zoo dat de winkelier er absoluut geen notie van had, hoe zyn zaken er voor stonden, 't Gevolg was dan ook, dat het aantal faillissementen legio was. De klein-industrieelen hadden maar zoo spoedig mogelijk eigen baas zien te worden, zonder zieh te bekommeren om voldoende bedrijfskapitaal en vak kennis. Geen wonder, dat de fabrieken daar een gemakkelijken strijd hadden te voeren Trouwens, de Middenstanders van eenzelfde vak gunden elkaar het dag licht niet en ze deden alle mogelijke moeite om elkaar tegen te werken, inplaats van een broederschap te vor men. Zoodoende kon de Staat voor- loopig niets anders doen dan die fouten aan het licht brengen en op verande ring, verbetering by den Middenstand zelf aandringen. Na heel wat moeite en tegenwerking gelukte het tenslotte organisaties te stichten, die haar benoodigd materiaal gezameljjk aan kochten, waarbij al spoedig bleek, dat ze zoodoende vaak 100 k 200 goedkooper konden inkoopen, en dien tengevolge maakten deze eerste vak- vereenigingen een zoet winstje, wat anderen tot navolging aanspoorde. Toen nam de organisatie hoe langer zoo grooter afmetingen aancursus sen werden geopend in eenvoudige boekhouding, handelscursus6en in het leven geroepen, waar de zoo gewenscht gebleken vakkennis kon worden ver worven, enz. Van staatswege werden „meestercursussen" gehouden, waar de patroons met de nieuwste uitvin dingen op elk gebied kennis konden maken en zich vertrouwd maken met het gebruik ervan, tentoonstellingen werden doorloopend georganiseerd, teneinde langs dien weg de patroons door deskundige voorlichting behulp zaam te zyn by de keuze van voor zijn inrichting doelmatige machines, enz., enz. En de resultaten dier bemoeiingen zijn in één woord schitterend. Niet alleen, dat de techniek in elk bedrijf tot veel grooter hoogte is opgevoerd, maar de klein industrie kan thans gerust coneurreeren met het groot bedrjjf, steden te''dorpen, die door de concurrentie der fabireken dreigden onder te gaan, kwamen weer tot grooten bloei I Zoo iets nu is niet alleen in Oos tenrijk mogelijk, ook onze Midden standers kunnen de rijke vruchten plukken van organisatie en coöpera tie. Wanneer zjj eerst eens de hand in eigen boezem steken, zal de Re geering verder gaarne het hare er toe bjjdragen den Middenstand in ons land, de kern der bevolking, tot groo teren bloei te brengen. De krachtige opwekking van dhr. Menwsen om zich aan te sluiten by de vereen. „Handelsbelangen" had tot onmiddeLljjk gevolg, dat zich een 10 tal aanwezigen als lid opgaven, en we twijfelen niet of de duidelijke rede van den spr., alsmede de reeks lichtbeelden, die ter opheldering op het doek gebracht worden, zullen velen aansporen dat voorbeeld te volgen. Met eenige goed gekozen woorden van dank aan den spr. voor zjjn wel sprekende voordracht en aan het tal rijk opgekomen pubiiek voor de on verdeelde aandacht, waarmee men alles gevolgd had, sloot de voorz. te circa hall elf de vergadering. Op hol. Hedenmorgen sloeg het tweespan van dhr. M. te Nisse door het neer laten der afsluiting aan den overweg der S. S. alhier op hol. In hun dolle vaart stortten de viervoeters zich boven op een wagen, die iets verder op den weg reed, met het gevolg, dat het voertuig bjjna geheel vernield werd en de voerman tegen den grond sloeg. Gelukkig werden de hnrddra vers spoedig gegrepen, waaraan het te danken was, dat geen meusehen levens vallen te betreui en eu alleen aanzienlijke materieele schade werd aangericht. Goed afoeloopen. Gistermiddag had de vrachtrijder H. van Driewegen het ongeluk even voorbij het café De Tel met paard en kar in een sloot terecht te komen Hulpvaardige handen brachten bet geheele zaakje spoedig weer op het droge, waarna bleek, dat alleen de vrachtgoede!en onbelangrijke .schadi hadden opgeloopen. Voerman, paard en wagen bleven ongedeerd. Zaadcontröle. De volgende bandelaren in- zaai zaden hebben zieh onder openbare controle van het Rijksproefstation voor Zaadcontröle gesteld D. J. van der Have, Kapeile bij Goes, Van den Bosch en Co. en Wed. P. de Jongh, Goes. Gemengd \icuws. Alweer de drank. Te Valthcr- mond werd Zondagmorgen het lyk opgevischt van de vrouw van den arbeider H. S. uit Weerdingermond. Beide echtgenooten hadden Zaterdag avond in de eerstgenoemde plaats ver toefd en verkeerden toen in beschon ken toestand. Twee personen verbrand. Bjj een feilen brand in een brandstofpakhuis te Rotterdam verbrandden een man en een vrouw, die boven het pakhuis woonden. Tevens verbrandden 3 paar den. Burentwist. Een 80-jarige wednwe te Amsterdam kreeg 's nachts oneenig- heid met een harer buren, een vrouw van verdachte zeden. De ruzie liep zoo hoog, dat de buurvrouw de wed. een petroleumlamp naar het hoofd wierp, zonder haar ernstig te deren. Daarop werden de vrouwen handge meen en werd de oude vrouw door haar buurvrouw van de trap gewor pen. Met een ernstige hoofdwonde en zwaar inwendig letsel moest zy per auto-brandeard naar het O. L.' Vrou- we-gasthuis worden overgebracht. De politie stelde een nader onderzoek in en vond termen de strijdlustige buur vrouw in arrest te stellen. Schoorsteen ingestort. Maandag morgen wilde de heer B. Vliegen, te Kunrade, L., met behulp zijner vrouw een fornuis onder den schoorsteen plaatsen, waartoe echter een kleine hindernis moest opgeruimd worden. Terwijl zy hiermede bezig waren, kwam bijna de geheele schouw met schoorsteen naar beneden, en beiden werden gedeeltelijk onder dien ouden rommel bedolven. Op hun geschreeuw waren spoedig eenige bnren bjj de hand, die hen onder de steenen uit haalden. Vliegen kwam er met 'n ge kneusde hand af, zijne vrouw echter was er slechter aan toe. Deze had een gebroken arm en was aan eene zjjde van bet lichaam zoo gekneusd, dat zij naar het hospitaal te Heerlen moest vervoerd worden. Een internationale oplichting. Een Hollander te Londen, richtte Maandag tot iemand te IJmuiden het telegrafi sche verzoek, om spoedig een zekere som gelds over te maken, daar eon familielid in geldnood verkeerde, daar hem zijn geheele bezit was ontstolen. De ontvanger van het telegram meen de zeker te weten, dat bedoeld fami lielid onmogelijk te Londen kon ver toeven en stelde zich spoedig van een en ander op hoogte. Er werd bericht ontvangen, dat zijn vermoeden juist was. De justitie heeft de zaak in han den. Dat het gevraagde bedrag niet afgezonden werd, behoeft nauwelijks vermeld. Een moeder. Eenige dagen geleden liet een vrouw der zwervende gemeente haar kind van 9 weken te Arnhem onverzorgd achter. Deze week werd zij te Amersfoort aangehouden, nadat zij aldaar een tweede kind in den kinderwagen op den Arnhemschen straatweg aan zyn lot had overgelaten. Brutale inbraak. Een 80-jarige juffrouw te Rotterdam was als naar gewoonte de huur van eenige huisjes gaan ophalen. Zjj had alle deuren harer woning, niet alleen met de sloten, doch ook nog met een hangslot afgesloten. Toch had een inbreker zich toegang weten te verschaffen, want toen zij thuiskwam, vloog haar een kerel voorbjj, die haar terloops nog haar tasehje met geld uit de handen Bloeg. In haar woning bleek alles ogenge- broken en uit een geldtromme) miste zy twee effecten van 1500. Van den dader was geen spoor te ontdekken. De chauffeur, die zich wreekt. De Duitsehe bladen vertellen een verma kelijke geschiedenis, welke dezer da gen plaats heeft gehad. Een bekend Hamburgsch rechter springt in een taxi, ten einde zich, too snel mogelijk naar het paleis van justitie te begeven, waar hij een belangrijke zitting moet bijwonen. De chauffeur rijdt met de voorgeschreven snelheid van 10 K.M. per uur. Met groote voorzichtigheid rjjdt hij om de hoeken der straten, wacht achter een omnibus, waaruit menschen stappen, enz. In de taxi trappelt de rechter van ODgeduld, maar de chauffeur schy'nt niets te hooren. Eindelijk schreeuwt hij, vol woede, uit: Waarom rjjdt je op zulk een belachelijke wjjze Heel eenvou dig, mijnheer de rechter, antwoordt de chauffeur, omdat u mij gisteren tot 50 Mark boete veroordeeld heeft, we gens overtreding der reglementen. Sedert houd ik me er nauwkeurig aan. De rechter moet daarna niet veel meer gezegd hebben. Vrouwenbeweging. De afdeeling Berlijn van den „BnDd tür Alutter- schutz' hield dezer dagen een ver gadering om te spreken over de be naming juffrouw (Frflalein) van de ongehuwde vrouwen. Aan het slot der vergadering werd een motie aan genomen van den volgenden inhoud „De vergadering verklaart, dat de benaming „juffrouw" in dezen tyd van vrouwenbeweging en emancipatie een belachelijk anachronisme is. Zy is van meening, dat de waarde der vrouw, evenals die van den man, ligt in de persoonlijkheid, den aard en de werkzaamheden der vrouw en niet in haar burgerlijken staat. De classifl- ceering van vrouwen, die op het stad huis waren en er niet waren en het feit, dat zij daarom verschillend wor den genoemd en toegesproken, moet als onzedelijk beschouwd worden. Daar volgens wet en recht door niets wordt verhinderd, dat elke vrouw als „mevrouw" (Frau) wordt aangespro ken, moet ieder, wien de eer en de waardigheid der vrouwen ter harte gaat, er voor ijveren, dat voortaan de benaming „mevrouw" zal gebruikt worden. Evenals voor den volwassen man den titel van „mjjnheer", zoo moet ook voor elke meerderjarige vrouw den titel van „mevrouw" als een beschavingsnoodzakelykheid ge- eischt worden". Aldus luidde de motie. Over 'n jaar willen ze in de spraak kunst masculini generis gedeclineerd wordendes vrouws, den vrouw" 1 Inderdaad, 't is ook wel wat kleinee rend voor de vrouwen, dat zij geen n in datief en accusatief krijgen. Betasting op oude vrijers, enz. Senator Beall, uit Illinois, bekend on der den naam van den „ooievaar burgemeester uit Alton'1 heeft in den Senaat van den staat Illinois een ont werp ingediend op een belasting voor onde-vryers en het toekennen van een premie aan moeders. In een uit gebreide memorie van toelichting tracht de senator aan te toonen, dat. ondanks alle reeds genomen maatre gelen, de bevolking van Illinois hoe langer hoe meer in aantal achteruit gaat eu dat er veel te veel jongelui ongetrouwd bly ven en de getrouwden te weinig kroost krygen. De teruggang in aantal is vooral waarneembaar by de meer gegoede klasse. Het wetsontwerp houdt daar mede ook rekening en bepaalt, dat jongelui uit den gegoeden stand, die op hun vijt-en-dertigste jaar nog niet getrouwd zyn, een jaar.yksehe belas ting van 10 dollar moeten betalen, tenzy zjj voldoende redenen kannen opgeven, waarom zjj geen huwelijk aangaan. De door deze belasting verkregen gelden zullen nu aangewend worden tot aanmoedigingvan het moederschap. Elke vrouw, die binnen 2 jaar na haar huwelijk moeder wordt, krijgt 1' 0 dollar en evenzoo voor elk kind, dat zy binnen elke 2 jaar krijgt. Voor tweelingen ontvangt men 200 dollar en voor drielingen 300. Met 4-, 5- en meerlingen houdt het wetsont werp geen rekening. In de memorie van toelichting op het ontwerp wordt er nog op gewe zen, dat de vermeerdering van bevol king door geboorten in Illinois nog ge ringer is dan in FraBkryk en dat meer dan 30 pCt van de bevolking bestaat uit jongens en meisjes bene den 21 jaar. Afloop Aanbestedingen en Verknopingen. Goes. Bij de gisteren ten overstaan van notaris E. C. van Dissel gehouden verkooping van een woonhuis aan de Adoif van Westerwjjksbuurt alhier, bewoond door Scheffers, weid kooper dhr. A. Verhage alhier voor f950. De uitslag van de gisteren ge- honden aanbesteding van voor Weesh. en Gasth. benoodigde vleesehwaren is, dat de leverancies voor het Weesh. werden gegnnd aan L. Melse, het rundvleesch voor f 1,10, kalfsvleeseh voor f 1,40 en varkensvleesch voor f 0,76 per K.G. De levering van rund- en kalfsvl. voor het Gasthuis werd opgedragen aan P. Goedbloed, resp. voor f 1,10 en fl,40 per K.G., van varkensvl. aan L. Melse voor fO,73 per K.G. By de heden alhier door het bestuur van het watersohap de Breede Watering Bewesten Ierseke gehouden aanbesteding van 2070 M3. grind waren ingeleverd 4 biljetten, t.w. van A. J. de Bok, Nijmegen, f 2,46 per M3.H. H. de Waal, Werkendam, f 2,37 R. P. Meeusen, Dordrecht, f 2,30W. Boraag

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2