Gemeente- Publicatiën, Hinderwet. Doopsgbï. Gbu. Zondag 5 Maart 's morg. 10 uur Da. T. II. Siemelink. TekstGen. 37 19. Onderw die meeaterdroomer Gemengd Nieuws. Carnaval-vreugd, Te Heerlen en omstreken heeft men dit jaar carna val gevierd op een wijze, als nog maar zelden ia voorgekomen. Op ver schillende plaatsen kwam het tot schermutselingen met messen, waarbij ook bloed vloeide. Zondagavond be gon het al met een vechtpartij tus- sehen Oostenrijkere en Duitschers in de kolonie aan den Sittarderweg. hen der vechtersbazen kreeg een steek in de heup, zoodat hij naar het hospitaal moest vervoerd worden, waar het bleek, dat zjjn toestand ernstig was. Dinsdagavond hadden twee vecht partijen plaats, een aan den Sittarder weg en een aan het station. Op den Sittarderweg werd met een revolver geschoten. Er heeft toen echter geen bloed gevloeid. Bij de schermutseling aan het sta tion was het erger. Daar kreeg een persoon een hevige messteek in den linkerarm. Het moet nogal raak ge weest zjjn, want eenige spieren wer den doorgesneden. Ook kreeg; de zelf de man een steek in het hoofd. Te Heerlerheide werd bij een vecht partij een man gewond aan bovenarm en borst. Dank zij de activiteit der politie zjjn van al deze misdaden de daders in verzekerde bewaring ge steld. Van een gebraden eend. De heer X. is ten eten gevraagd bjj de familie IJ. X. staat, behalve als geestig cau seur en soms gewaagde grappenmaker, ook bekend als iemand, die de tafel gaarne eer bewijst. Men zit met z'n tienen aan tafel en iedereen lacht om X's geestige uit vallen. Daar komt de meid binnen met een heel grooten schotel, waarop een heel kleine eend. X. buigt zich over het beestje heen, beschouwt het aandachtig en glimlacht. H\j glimlacht eenigszins raadselachtig, zoodat de gastvrouw, een aardigheid verwach tende, vraagt: Waaraan denkt u, meneer X.? Ik denk aan wat die eend denkt, antwoordt de grappige heer X. En wat denkt die eend dan? Allen luisteren gespannon en de heer X. debiteert wjjsgeerig Die eend denktwat 'n menschen, wat 'n menschen. De gastvrouw kleurt en wordt daarna wat bleek. Er wordt een ander onder werp van gesprek gevonden. De heer X. is voor 't laatst geïnviteerd. Bloedvergiftiging. Van een be jaarde vrouw op Urk, die haar hand niet noemenswaard aan de kachel ver wond had, begonnen kort daarna hand en arm zoo dikte worden en te kleuren, dat geneeskundige hulp ingeroepen werd. Deze mocht evenwel niet baten, blijkbaar ten gevolge van bloedver giftiging is de vrouw overleden. Een Nederlandsch priester ver moord. Een verschrikkelijke misdaad heeft de parochie Dampreny (Belgiëj in opschudding gebracht. In den nacht van Maandag op Dinsdag zjjn twee dieven in de pastorie gedrongen en hebben den 61-jarigeti pastoor J. F. de Jong, geboortig van Gilse (N.-B en zijn 68-jarige huishoudster ver moord. De misdadigers zijn door den tuin het huis binnengedrongen met behulp van een ladder, na een venster te heb ben ingedrukt. Na den geestelijke overrompeld te hebben, bonden zij hem de handen, wrongeu een doek in zijn mond en dwongen hem de brandkast te openen, waarin gouden en zilveren kerksieraden en andere kostbaarheden waren geborgen. Daarna sloegen zjj hem den schedel in het ijk is voor de geopende brandkast gevonden. De huishoudster, die door het geraas wak ker was geworden en haar meester te hulp wilde snellen, werd in de gang afgemaakt. Of de buit in geld voor de dieven-moordenaars groot is geweest, wordt betwijfeld, daar de pastoor een uiterst liefdadig man was. De justitie meent op het spoor der misdadigers te zijn, die den avond te voren in de nabijheid werden opge merkt en van wie een vrij nauwkeu rig signalement kon gegeven worden. Aanvaring. De Woensdagavond te Vlissingen van Queensboro binnen gekomen mailboot Koningin Regentes is op de haven tegen de zuidelijke aanlegponton geloopen. Schip en pon ton zijn beschadigd. De aanvaring is ontstaan, doordat de mailboot met de kastbalken tegen de punt van de ponton aanvoer, waardoor de brug rechtstandig .vcrd opgeduwd en be langrijke materieele schade ontstond. De mailboot bekwam geen averij vu is gistermorgen weer vertrokken. De zich op de ponton bevindende per sonen moesten in allerijl vluchten, doch niemand bekwam letsel. inbraken. Woensdagnacht is er ingebroken in het aan den Haarlem merstraatweg bij Zandvoort gelegen tolhuis. Er is ontvreemd een trommel met geldswaardige papieren, benevens eenig los geld. Daders onbekend. In het bootwerkershuisje in de Boompjes te Rotterdam is Woensdag namiddag uit een kantoortje van een opzichter een bedrag van f249 ge- stolen, welk geld op een stoel naast de brandkast lag. Men heeft zich met een valschen sleutel toegang ver- SCiiatt. Denzelfden middag is ingebroken in de woning van een zetkastelein aa" ,de Wijnstraat aldaar. Dit ge schiedde tijdens de afwezigheid der bewoners Uit een kast is ongeveer f250 gestolen. Ook aan het kantoor van een expe- diteursfirina op de Leuvehaven heb ben ongewenschte gasten een bezoek gebracht. Uit twee lessenaars, die opengebroken werden, is een bedrag van f150 en 15 mark gestolen. In het aangrenzende perceel ontvreemd den de dieven twee paar dameslaarzen. Een zonderlinge aanrandinq. Te Iloorn is Grietje Vlet, huisvrouw van Jan blot van Berkhout aan de Huik (by Hoorn) overvallen door een on bekend man. Deze heeft haar opge nomen en in het water geduwd. De vrouw wist zich zelf te redden. Zaterdagavond heeft onder Scha ffen een dergelijke aanranding plaats gonad.. Een nieuwe uitvindinq. De N. Arnh. Crt. meldt: Wy werden in kennis gesteld met een nieuwe uitvinding, welke voor het spoorwegverkeer van groote beteeke- nis kan blyken. Het betreft een automatische zelf werkende rem voor goederenwagens. ^ooals men weet, geschiedt het remmen van goederenwagens door middel van handremmen en is do machinist geheel van de remmers af hankelijk. De automatische rem, aan iederen wagen aangebracht, treedt onmiddel lijk en gelijktijdig in werking, zoodra de machinist stopt. Deze is daardoor met langer afhankelijk van de rem mers. Het toestel is eenvoudig en kan met geringe kosten worden aange bracht. Er wordt thans een miniatuur goe derenwagen vervaardigd, bestemd om de werking der automatische rem te demon8treeren. De uitvinding is afkomstig van den machinist N., terwy'l de wagen met het toestel worden vervaardigd door n Vi' 'reinsmid> beiden in dienst der h. ij. s. Ook een jubi'eum. Een zeldzaam jubileum is dezer dagen in het llötel „Stads Elberfeld", te Amsterdam, ge- vierd. Een buitenlandsch reiziger herdacht deu dag, waarop hy voor 50 jaar voor het eerst in dit hotel afstapte. De Nederlandsche driekleur was uitgestoken, en een exquis diner, waarvan het menu een akrostichon over den naam van den gevierde vormde, werd dezen heer aangebo den. De directeur do heer R. Scherer, hield een welsprekende rede en over' handigde den jubilaris een zilveren beker met inscriptie. Zeldzame dood. Een Rus, ge naamd Komaroff, heeft te Parijs op ongiiieele wijze zelfmoord gepleegd. Hy' klom op den Eiffeltoren, slingerde zich over de balustrade van een der omgangen en sprong van den toren. Na een paar buitelingen kwam hij met doffen plof op de straat terecht en was terstond een lijk. De man leed aan zwaarmoedigheid. Een oudje. Te Longview, in den staat Texas, ligt een dame op sterven wellicht is zjj al dood die het gebracht heeft tot den gezegenden leeftyd van 136 jaar. Zy lag ziek ten huize van haar dochter, die ook al de honderd is gepasseerd. Deze hon derd-zes-en-dertig-jarige is (of was) een mevr. Lucie Owens, geboortig uit JSoord-Carolina. Zy heeft nog de da°-en van den vrijheidsoorlog beleefd Toen zy drie jaar oud was, heeft zij George Washington gezien, en het heet dat zy de laatste overlevende is geweest die den eersten president van de Ver- eenigde Staten heeft aanschouwd (Washington stierf in 1799). De hooge ouderdom van mevr. Lucie Owens is dikwyls in twijfel getrokken, maar een onderzoek in oude geboorteregisters heeft bewezen, dat de opgegeven ouderdom de juiste is. Nog maar een jaar geleden was mevr. Lucie Owens nog goed van gezicht en gehooren ook kon zjj nog, met een krukje, door haar kamer loopen. Brutale diefstal aan boord. Een Amerikaansche is gedurende de reis van Engeland naar Amerika, aan boord van een boot der Hamburg- Amenka-lyn, het slachtoffer geworden m10 brutalen juweelen diefstal. Mr. Maldwin Drummond bemerkte bii aankomst to New-York, dat men heur juweelen, ter waarde van f 1.560 000 had ontstolen, tusschen Zaterdagavond 10 uur en Zondagmorgen 10 uur. Z i reisde met haar tweeden man en was sedert drie jaar niet in Amerika ge weest, waar zij thans eenige bloed verwanten in t Westen wilde bezoe- r ,Gewoonlijk droeg zy haar drie piachtige parelsnoeren by dag, maar egde die 's avonds af, omdat zij er met gaarne mee sliep. Mevrouw Drum mond, die nooit haar kajuit sloot bemerkte 's morgens, dat hare parelen verdwenen waren. Men heeft niet het minste vermoeden, wie de dader van dezen diefstal kan zyn. Mrs. Drum- en0 de heïr'"If116' dat 1>aar kamenier wf ?,dlende van baar echtgenoot boven alle verdenking verheven wa ren. De Hoboken-politie werd per draadloos telegram van het geval ver- W-jtjgr,..^n een detective kwam on middellijk aan boord, om een onder zoek in te stellen, dat echter tot nu toe geen resultaat opleverde. De broedsche kip en de doleantie. Een der predikanten uit den Z. W.- van Friesland wenschte kuikens te zien geboren worden uit de eieren van zyn getrouwe kippen. Zou deze wenech echter worden vervuld, dan moest er een kip komen, die genegen was hare moederlijke plichten te ver vullen. Een van de getrouwo gemeen tele- den verkreeg de vereerende opdracht zyn WelEerwaarde een broedsche kip te mogen bezorgen. Nadat by verschillende Broeders te vergeefs was aangeklopt, werd ten slotte iemand gevonden, die aan do- miné tydelyk een kip wou afstaan. De kip bleek bijzonder ingenomen met de hooge eer, die haar le beurt viel en ving dadelijk aan, de haar toegedachte taak naar behooren te vervullen. Doch hoewel dankbaar voor zoo veel goeden wil en hartelijkheid was dominé's vraag toch -Wel, vrind, en wie was nu zoo goed die kip te geven De Broeder keek wat verlegen, noemde toen den naam van een niet coalitieman. We* ^n met die kipGeen synodale kip op doleerende eieren!" En de voet van dominé voorkwam dat een synodale kip doleerende kui kentjes uitbroedde. Een brutale diefstal. Te Panama is een bruiale diefstal gepleegd, in veel opzichten overeenkomend met de beruchte inbraak in Houndsditch, ge lukkig echter zonder dat er menschen- levens te betreuren vallen. De dieven hadden d.1. vier maanden geleden een kamer gehuurd achter het bankgebouw van Brandon Brothers en daar onder voorwendsel, dat zij eiectrotechnici waren, allerlei elec- trische toestellen neergezet. Toen boorden zy een tunnel onder de kluis van de bank en konden zich dus kalm van den inhoud meester maken. Toen nu Maandag j.l. de kassier de kluis wilde openen, en hem dat niet mocht gelukken, liet hy ze met ge weld openbreken, waarop men be merkte, dat een gat was gemaakt in den bodem van de kluis, en dat de dieven op die wjjze 17,090 dollars hadden buitgemaakt. Een nader onder zoek bracht aan het licht, dat zij des ochtens voor 2000 dollars een motor- boot hadden gekocht, geweren, revol vers en ammunitie aan boord hadden gebracht en toen koers gezet naar het Zuiden. Er zyn onmiddellijk twee motor- booten met gewapende politie-beamb- ten afgezonden om de dieven op tc sporen. Drie dagen op een ijsschol. Te 1 etersburg is uit Iiroonstadt bericht ontvangen, dat van 500 mannen, vrou wen en kinderen, die zich op een ijsschol by het eiland Lavansari be vonden en door een windstoot de zee in werden gedreven, slechts 120 zijn gered. De geredden hadden op zee drie dagen en nachten in den vreese- jijken angst doorgebracht. De ijsschol brokkelde voortdurend af en telkens raakten ijsmassa's, waarop zich 40 tot 50 personen bevonden, los en zonken weg in de diepte voor de oogen van de verbijsterde overgeble venen. Zieke katten. In Devonshire e. a Engelsche provincies stierven eens klaps een groot aantal katten. Z(j la boreerden aan een ziekte, die door veeartsen een soort influenza geacht werd. Poes werd lusteloos, wilde niet eten, begon erg te zweeten van koorts en kreegdiarrhee. In de pro vincies begreep men er niets vifti. En zonder behoorlijke verpleging stierf er menige poes. Die epidemie heeft zich nu ook tot Londen uitgebreid. En den tyd van't jaar in aanmerking genomen, is het geen wonder, dat zy snel wordt ver- spreid. In sommige buurten van Lon- den, waar veel joude dames en der halve veel katten zyn gehuisvest, slaapt men thans by zonder rustig. Want vele zieke poezen werden naar een veearts gebracht, alwaar ze inet ty'dige goede verzorging weldra de -flue" weer kwijt raken. Protestantsche kloosters. In Meck lenburg heeft men nog protestantsche kloosters, waar meisjes van adellijken huize om niet hare opvoeding kunnen ontvangen De onderwijzers van een van die kloosters, het rjjke klooster Dobbertin, hadden zich in het najaar van 1909 tot de bestuurders gewend, me'een verzoek, om, wegens hunne moeielyke omstandigheden, hunne be zoldiging te verhoogen. Het verzoek bleef onbeantwoord. In het najaar van 1910 herhaalden supplianten hun ver zoek Thans is daarop het volgende bescheid ontvangen „Ingesloten zenden wy u het hier ontvangen verzoekschrift ongelezen en met de opmerking terug, dat wy niet in staat zyn, dergelijke gemeen schappelijke verzoekschriften in ont vangst te nemen, en van de onder wijzers van het klooster moeten ver wachten, dat zy de hun by elke ge legenheid bewezen tegemoetkoming beter trachten te waardeeren dan door dergelijke gemeenschappelijke ver zoekschriften." Het klooster Dobbertin herbergt slecht enkele freules en heeft in het afgeloopen jaar 100,000 mk. schoon overgehouden. De kloostervoogd v. Ltitzow trekt echter voor zyn baantje, dat niet meer dan een sinecure is, 16'000 mk. in het jaar. Uiirojc-Uikf Nianii van Goes. 1 3 Maart. Geboren: 1, Leonardos Johan nes, zv. Johannes Hoogkamer en Maatje Visser, Pietornella Elisabeth, dv. Jacob van Riet en Leuntje Crucq, Maria Louisa dv. Jacob Glerum en Catharina van Hekke. 3, Wilhelmina Johanna, dv. Leendert (lorstanje en Sara Burger. Overleden: 1, Machiel, 1 mud zv. Pieter Albert Mol en Pieternella Suzanna Schippers. 2, Pieternella 5 j., dv. Hendrikus Schipper en Maria Cornelia Schouwenburg. P o s t. e r ij e 11. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten van hier verzonden ge durende de 2e helft der maand Febr. 1911. A. Hootsmans, Eindhoven; Hanvs, VeenhuizenFred. Emblin, London. Afloop Aanbestedingen en Verknopingen. mijnheer de Redacteur, bij voorbaat dankend voor de verleende ruimte in uw blad M. PUBLIEK. A atergetijen foor lerseke. 's Gravenpolder. Woensdag werd ten overstaan van den Notaris H. W. Neervoort, in de herberg by dhr. L. Verbeek alhier, in het openbaar ver kocht 3.73.50. H. A. weiland te 's lïeer- Abtskerke. Kooper werd van de per- ceelen I en II, samen groot 2.32.80 H. A., dhr. H. Drydyk te Baarland voor f782 per 39 A. 24 cA., is voor den koop f 4639.39van perceel III, groot 1.40 70 II. A., dhr. J. Priem te Baarland voor f782 per 39 A. 24 cA.. is voor den koop f 2803.96. Totale opbrengst f7443.35, onverminderd 8 Va pCt. oDkosten. Laatste eu TeSegrafische Berichten. Eversdijk. Dat men in Zuid-Heve- land voor de hcerschende paarlen- ziekte nog niet erg bang is, bleek gisteren op de door Notaris Van Dissel te Goes alhier gehouden verkooping van een inspan. Voor paarden werden de volgende sommen besteed Voor werkpaarden van 1360 tot i 740. Een 3-jarige merrie werd verkocht voor f825; een 4 jarige voor f740; een 5- jarige voor f 735de 2 jaarlingen brachten op f180 en f 285. Voor melkvee van f182 tot f280; de kalf vaarzen brachten op tot f 196. net overige jonge vee werd duur verkocht. Kwadendamme. Heden werd ten overstaan van den notaris Van der Kloes in de herberg van de wed. J. Bal alhier verkocht een woonhuis met schuur, toebehoorende aan de erven Verbeem en Boonman voor de somma van f 862. Kooper werd de' heer A. de Koning. Seiegraflscli Weerbericht naar waarnemingen in den morgen van 3 Maart medegedeeld door het Kon. Bed. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779,4 te Biarritz. Laagste barometerstand 728,7 te Seydisfjord. Verwachting tot den avond van 4 dezertoenemende tot krachtige westelijke tot N.W.-lijke wind, betrok ken tot zwaarbewolkt, regenbuien, zelfde temperatuur. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Re dactie. De opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins dat de Redactie er mede instemt). Mijnheer de Redacteur. Beleefd verzoek ik U een plaatsje in Uw veel gelezen blad, en wel voor het volgende Ais bezoeker van de opvoering van „Voerman Henschel" viel my weder een euvel op, dat ik by meer derge lijke uitvoeringen ook reeds opmerkte, n. 1. het indeelen en verkoopen der plaatsen. De verhouding van de derde rangsplaatsen tot die van den eersten en tweeden rang, laten reeds veel te wenschen over, het aantal is veel te gering, is dat om het mindere publiek te weren aan wien ligt hiervan de schuld Daarby komt, en dat is mijn grootste grief, dat er veel meer eerste en tweede rangen verkocht worden dan er zijn, zoodat net als op den avond van bovengenoemde uitvoering, het publiek van den tweeden rang nog een groot gedeelte van den derden rang innam. Hopende, dat hierin in 't vervolg eenige verandering komt, door het inzenden van dit stukje, bljjf ik U, Dagen. Hoogwater. Laagwater. Vrm. Nam. Vrm. Nam 4 Maart. 5.28 5.47 11.01 11.16 b 6.01 6.23 11.43 11.55 6 V 6.37 7.03 -.07 —.19 7 V 7.17 7.48 -.34 1.02 8 8 08 8.46 1.24 1.58 9 9.18 10.10 2.26 3.08 10 10.53 11.47 3.59 4.55 Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat door C. BLOKPOEL te Goes, een verzoek is ingediend tot hot oprichten van een slachthuis, in het perceel, gelegen in de Korte Nieuwstraat B. no. 80, kadastaal be kend gemeente Goes, sectie D. no 1268. Voorst dat het verzoek met bijlagen op de Secretarie zjjn ter visie gelegd en dat op Vrjjdag, den 17 Maart 1911 des voormiddags 10 uur in het ge meentehuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het ver zoek in te dienen en toe te lichten. Goes, 3 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders, voornoemd, DE KONING KOOIJ. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Jioud- eu Klauwzeer. De Burgemeester der gemeente Goes, Gelet op het bepaalde bij provinci aal blad no. 26 van dit jaar, brengt het volgende ter kennis van belang hebbenden Aangezien mond- en klauwzeer dik wyls wordt overgebracht door perso nen, die in aanraking zyn geweeBt met dieren, welke aan die ziekte le den, b. v. door veehandelaren, ver dient het aanbeveling, geene lieden op de boerderij toe te laten, van wie men vermoeden kan, dat zij de smet stof bjj zich kunnen dragen. Boven dien is het zeer wenschelyk, dat de veehouders bijzondere aandacht wij den aan hnnne schapen, daar deze meermalen het eerst door mond- en klauwzeer worden aangetast. Het is daarom geraden, wanneer deze dieren eehig verdacht verschijnsel, b. v. kreupelheid vertoonen, dadelijk den veearts te raadplegen. Goes, 3 Maart 1911. De Burgemeester voornoemd, DE KONING KOOIJ. Hinderwet. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat door J. VERSCHUURE te Does, een verzoek is ingediend om vergunning tot oprichting eener brood-beschuit en kleingoed bakkerij op het perceel (kadastraal bekend in (sectie C. no. 1352) gemeente Goes. Voorts dat het verzoek met de bij lagen op de Secretarie zijn ter visie gelegd en dat op Vrijdag den 17 Maart, des voormiddags te 10 uren in het Gemeentehuis gelegenheid zal gegeven worden om bezwaren tegen de oprichting in te dienen en toe te lichten. Goes, den 3 Maart 1911. Burgemeester en Wethouders, voornoemd, DE KONING KOOIJ. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Jflurkiltenchleu. Middelburg2 Maart 1911. Ter graanmarkt van heaen was de aan voer niet groot. Handel slap De prijzen wai en als volgt jarige tarwe I a nieuwe dito f 7,50 a f 7,75 logge f 5,50 a f 6,wintergerst a f zomergerst f 4,75 a 5,25 haver f 8,50 a f 4,paardeboonen f 7,75 a 8,25kroonerwten f 14,a 16, luin- boonen f0,— a f 0,— ivitte boonen f 15,25 a 16,25 ronde bruine boonen f 12,a j 13,lange dito 13,— a f 14,kool zaad f a falles per mud. Kar- v eizaad f Ver kilo. Noteering der boter en eieren. Voter j 0,70 a f 0,75, voor particulieren f 0,77xh per halve kilo. Eieren 3,60, voor particulieren f 4,— per 100 stuk AMSTERDAM, 2 Maart 1911. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in Aardappelen. Aardappelen. per Hectoliter. Zeeuwsche Bonten f 3,60 a f 4,60 Zeeuwsche Blauwen -3,60 a - 4,30 Spuische Eigenheimers -4,25 a - 4,60 Flakkeesche Eigenheimers - 4,25 a - 4,40 Drentsthe Eigenheimers - 2,70 a - 2,90 Brielsche Eigenheimers - 0,— a - 0,— Geldersche Blauwen - 2,60 a - 2,75 Friesche Borgers - 8,90 a - 4,10 Friesche Blauwen - 3,60 a - 4,20 Friescht Bonten -3,30 a - 3,80

Goessche Courant | 1911 | | pagina bijlage 2