BIJVOEGSEL G0E$CH6 COURANT St 1 n ii e ii a n tl. It echtzaken. Kunst en Wetenschap Landbouw, Veeteelt en Visschcrij. I* r o v i n c i e n i e u w s. s i a (I s ii i e u tv s„ VAN DE vail ZATERDAG 4 MAART 1911. De volksgezondheid in gevaar. In verband met het stuk van den heer J. S. M., in de Middenstandsbond over „vleesch'invoer in Amsterdam schrijft men aan het Centr. uit het land van Ravesteijn „Ofschoon ik gaarne erken met den toestand in onze hoofdstad en om streken niet al te best op de hoogte te zijn, ten minste wat betreft het gilde: „Koud- en Rotslachters", sta ik toch zonder aarzelen aan de zijde van hen, die den heer J. S. M. deze gegevens verstrekten. Ik ben er zeker van, dat een der gelijke toestand niet alleen te Amster dam voorkomt, doch in elke groote plaats. Nijmegen b. v. heeft ook de eer gehad, dat in haringtonnen de cadavers werden binnengebracht. Ik ben er zeker van, dat jaarlijks duizenden en duizenden kilo's vuil vleeseh, schadelijk voor de consump tie, worden verhandeld, doch dit ge schiedt hoofdzakelijk gerookt en ge droogd, en dan, in den vorm van worst of rookvleesch, komt dit vuile goedje heel gemakkelijk verzeild in de magen van duizenden in dit op zicht onwetende stadsbewoners. Of men echter overal machteloos staat om deze schandelijke en voor de volksgezondheid schadelijke misbrui ken den kop in te drukken, betwijfel ik ten zeerste, doeh voor het algemeen belang en welzijn van het Nederland- sche volk wordt het toch wel hoog Lijd, dat doeltreffende en afdoende maatregelen van regeeringswege wor den aangewend, om aan dezen toestand een einde te maken. Arbeids-beurzen. Te Arnhem heeft de algemeene vergadering van de Vereeniging van Nederlandsche Arbeidsbeurzen plaats gehad. Besproken werd de vraag om trent de arbeidsbemiddeling ten platte lands, waarover door de heeren R. van Zinderen Bakker te Naarden en J. Smid te 's Hage praeadviezen wer den uitgebracht. De laatste kwam daarin tot de conclusie, dat de behoefte aan ar beidsbemiddeling niet sterk gevoeld wordt, maar toch bestaatdat zeer vele gevallen voorkomen, waarin een behoorlijk ingerichte arbeidsbemidde ling aan arbeiders en werkgevers van nut zou zyn en dat de richting, waarin zich de arbeidsverhoudingen ontwikkelen, de behoefte aan arbeids bemiddeling doet toenemen. De heer van Zinderen Bakker be antwoordde de beide vragenBestaat er behoefte aan arbeidsbemiddeling ten plattelande? en: kan de Vereeni ging van Nederlandsehe Arbeidsbeur zen daaraan tegemoet komen on voorwaardelijk met ja, althans wat betreft sommige gemeenten in Friesland. Zedelijkheids-wetgeving. Men meldt aan Het Vad. als histo risch van de Veluwe Nu de heeren in Den Haag bezig zijn ons voor te schrijven wat we itl of niet mogen zien op de prentbrief kaarten, enz, enz., lijkt het ons niet ondienstig ons wedervaren aan de vergetelheid te onttrekken. 't Was dezer dagen hier gemeente raadsverkiezing en dan is zoo'n dorps gemeentehuis het tooneel eener bedrij vige drukte. Ook nu gaan en komen de kiezers af en aan. Op de trappen van 't gemeentehuis staat onze ge meenteveldwachter en inspecteert een kistje „ansichten" dat aan een touwtje bengelt aan den hals van een koop man in deze dingen. Ongeveer een 10- tal wordt door dezen dienaar van de Heilige Hermandad in beslag genomen. Op de vraag waarom, antwoordt deze „Er is in Den Haag een nieuwe wet gemaakt en nu moet ik deze kaar ten in beslag nemen I" Het fraaiste van deze voorbarige zorg voor de geestelijke belangen onzer Veluwenaren was wel, dat de briefkaarten bij nadere beschouwing bleken bestemd te zijn als propaganda tegendrankmisbruik. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. In de zitting van heden (Vrjjdag) zijn veroordeeld wegens Diefstal: Or. van D„ 17j., schippers knecht te Wolphaartsdyk, gedetineerd te Middelburg tot 6 weken gevange nisstraf met mindering der preven tieve hechtenis. MeineedL. de J., 32 j. arbeider te 's Heerenlioek, gedetineerd te Mid delburg, tot 9 maanden gevangenis straf met mindering der preventieve hechtenis. Mishandeling en beieediging: W. D, 25 j, zonder beroep en C. B, zon der beroep, huisvr. H. D, 50 j. beiden te Oudelande ieder f'5 b. s. 5 dagen hechtenis. Door den officier van justitie te Middelburg is hooger beroep aange- teekend tegen het vonnis der arron- dissements-rechtbank aldaar van den 17 Pebruri j.l, waarbij M. A. F, land bouwersknecht te Wissenkerke, werd vrijgesproken van de hem ten laste gelegde mishandeling van den rijks veldwachter F. Alweer van Dalsum. In eene buitengewone zitting van de civiele kamer der rechtbank te Middelburg is behandeld de zaak tegen H. A. van D, notaris te Hulst, be klaagd van het niet juist vermelden op den kant van een in Juli 1909 ge passeerde acte van de daarin door gehaalde regels en woorden. De be klaagde was niet verschenen, zoodat er verstek tegen hem werd verleend. Na voorlezing van het proces-ver- baal van den ontvanger der registratie te_ Hulst werd door den officier van justitie een geldboete geëischt van f 3. Prof. van 't Hoff overleden. Onze beroemde landgenoot Prof. van 't Hoff is Woensdag in den ouderdom van 59 jaar te Berlijn overleden. Hij werd na zijn promo tie in 1874 in 1876 benoemd tot leeraar aan 's Ryksveeartsenysehool te Utrecht in '77 tot lecter, en het jaar daarop tot hoogleeraar aan de Amsterdam- sche universiteit. Daar bleef van 't Hoff' tot 1896, toen de prachtige aanbieding uit Ber lijn hem voor ons land deed verloren gaan. De rol van internationale beteeke- nis, door van 't Hoff gespeeld in de wereld der chemici, vangt aan in 1874 met de verschijning, in dat jaar, van zijn brochure getiteld: „Voorstel tot uitbreiding der tegenwoordig in de scheikunde gebruikte structuur- formules in de ruimte, benevens de daarmee samenhangende opmerking omtrent het verband tusschen optisch actief vermogen en chemische consti tutie van organische verbindingen". De in deze brochure ontwikkelde denkbeelden hebben den stoot gege ven tot de ontwikkeling van de leer der stereochemie. In tal van talen is dit merkwaardige geschrift vertaald en, telkens opnieuw uitgebreid en aangevuld, herdrukt. Van 't Hoff's beteekenis als geleer de is zoowel in Nederland als in Duitsehland en tal van andere landen erkend door eere-doctoraten, benoe mingen tot lid van geleerde genoot schappen, enz. In 1901 werd hem de Nobel-prijs voor scheikunde toegekend; in December 1907 viel hem een eere doctoraat der T. H. te Delft ten deel. Ook Utrecht schonk hem een eere doctoraat. Allerzielen verboden. De Delftsche Courant, dato 1 Maart 1911 bevat het volgende Het verbod van „Allerzielen". Het besluit van 27 Februari, waarbij de opvoering van Heijermans' werk hier verboden werd, luidt De Burgemeester van Delft Gehoord het mondelinge rapport van den heer commissaris van politie van heden, berichtende, dat het voor nemen bestaat, op Woensdag 1 Maart a.s. in Stads Doelen te doen opvoeren het tooneelspel „Allerzielen", gezjen het adres van de afdeeling Delft van den Roomsch-Katholieken Volksbond, en het schrijven van den heer Deken van Delft, beide dato 26 Februari j.l, houdende bezwaren tegen de opvoering van dit, volgens adres santen, voor de Roomsch-Katholieke Kerk en hare dienaren onaangename stuk, juist op een hoogen kerkelijken feestdag nog gehoord de nader door den heer Deken mondeling gegeven toe lichting, o. a. met betrekking tot de opgewondenheid, ten deze onder een zeer groot deel der bevolking be staande gelet op art. 188, tweede lid, der gemeente-wet heeft besloten de opvoering van bovenvermeld tooneelstuk in Stads Doelen op Woensdag 1 Maart a.s niet toe te staan. Afschrift dezes zal woi den verstrekt aaa den heer commissaris van politie ter uitvoering en aan den heer Deken ter informatie." School en Kerk. Examens L. O. Bij beschikking van den Min. van Binnen). Zaken van 2 Maart 1911 is bepaald, dat de commissie, belast met het afnemen van de examens ter ver krijging van de akte van bekwaam heid, bedoeld in art. 77, o. a. van de wet op het L. O, voor de arrondis sementen in de provincie Zeeland zitting zal honden te Middelburg, en dat als lid en voorz. dier commissie zal fungeeren de schoolopz. in het distr. Goesals leden, de schoolopz. in de arr. Gouda, Tholen, Zierikzee, Middel burg en Utrecht 11; als leden-plaatsv, de schoolopz. in het distr. Dordrecht en de arr. Goes, Hulst, Neuzen en Vlis- singen. Mond- en Klauwzeer. De directeur-generaal van den Landbouw beeft aan onderscheidene (ongeveer 90) fabrikanten van vee voederartikelen een schrijven gericht van den volgenden inhoud: „Het zal u wellicht bekend zijn, dat op enkele plaatsen in ons land onder het vee het mond- en klauwzeer is uitgebroken. „Van Staatswege wordt streng tegen deze ziekte opgetreden, terwijl alle mogelijke voorzorgsmaatregelen wor den genomen, om verspreiding der smetstof te verhinderen. „Als overbrengers van de ziekte van den eene» stal naar den anderen worden o. a. gevreesd de kisten en ander verpakkingsmateriaal voor vee voeder, dat door u gebezigd wordt om veekoeken te verzenden. „Indien toch kisten aanvankelijk gebruikt zijn op een stal, waar de ziekte heerscht, en derhalve zeer in de gelegenheid zijn geweest, met smet stof bezoedeld te worden en vervol gens weder door u gebezigd worden, om koeken naar een anderen boer te zenden, bestaat er groot gevaar voor verbreiding der ziekte. „Het is in verband met het boven staande, dat ik mij tot u wend met het verzoek, wel te willen zorg dragen voor eene afdoende ontsmetting (welke ontsmetting het best kan geschieden door middel van kokend heet soda water, waarmede de kisten enz. ge boend moeten worden), van boven bedoeld verpakkingsmateriaal, telkens voordat het voor een nieuwe zending zal worden gebruikt. Ik vlei mij met de hoop, dat gy aan mijn verzoek zult voldoen en dat mijn beroep op uwe bereidwilligheid, waar het geldt de bestrijding van eene voor den Nederlandschen veehandel zoo na- deelige ziekte, niet vergeefs zal zijn". Middelburgsche Landbouw tentoonstelling. Het programma voor de afdeeling Tuinbouw en Bijenteelt van boven genoemde in September te houden tentoonstelling wijst 4 rubrieken aan. A. Bloemkweekerjj, b. Ooftteelt, c, Groenteteelt, d, Bijenteelt. De inzen ders in deze afdeeling moeten zonder onderscheid woonachtig zijn in de provincie Zeeland en onderteekenen by hun inschrijvingsbiljet eene ver klaring, dat de door hen tentoonte- stellen artikelen door henzelf in Zee land gekweekt of gewonnen zijn. De commissie behoudt zich het recht van contröle hierop voor. Van het geven van deze verklaring z(jn enkele rubrieken vrijgesteld. Uit de Staatscourant. Tot adjunct-hoofdopzichter der do meinen in Zeeland is ter standplaats Middelburg benoemd de heer A. G. Verhoeven, civiel-ingenieur te Sprang. Kloetinge. Het herhalingsonderwijs voor jongens is afgeloopen. Thans zal echter gedurende de zomermaanden een cursus voor meisjes gegeven wor den. Er hebben zich 5 leerlingen aan gemeld. Heinkenszand- Gisteren vergader den de leden der Esperanto-vereeni- ging „La verda Stelo", de Groene Ster, alhier. Uit de rekening en verant woording door den penningmeester bleek, dat de ontvangsten bedroegen f 16,45, de uitgaven f 4,89 i/i, een goed slot aizoo van f 11,55 i/j. Herkozen werden de aftredende be stuursleden E. Ch. Cappon, G. P. Beaufort en A. Simonse, resp. als voor zitter, secretaris en penningmeester. Kruiningen. In de gisteravond ge houden vergadering van de Scbiet- vereeniging „Christiaan de Wet" wa ren 13 leden tegenwoordig. De door den penningmeester aangeboden re kening over 1910 met een ontvangst van f(116,16 ifo en een uitgaaf van f91,78, werd door de vergadering goedgekeurd met een batig saldo van f 24,48 V«- De begrooting over 1911 werd vastgesteld in ontvangst en uit gaaf op f 125,28 »i. De beide aftredende bestuursleden H. C. Baarrens en H. Bouwens werden met algemeene stem men hex'kozen, terwijl in plaats van den secretaris, den heer J. Visser, werd benoemd de heer A. Linden- bergh. Besloten werd bij de regeering subsidie aan te vragen voor het on derhoud van de baan aan den Sehei- dedjjk, die dringend verbetering be hoeft. In beginsel werd verder beslo ten het 10-jarig bestaan der vereeni ging te herdenken met het houden van een huishoudeljjken wedstrijd. Het bestuur zal verder uit de beste schutters der vereeniging een vyftal leden aanwijzen, die als korpsschut- tevs de vereeniging op provinciale wedstrijden zullen vertegenwoordigen. Daarna werd de vergadering, na een genoegelyk samenzjjn, gesloten. Kolijnsplaat. Dinsdagavond hield alhier de Christelijke werkliedenver- eeniging „Draagt elkanders lasten" in een der lokalen van de openbare school een zeer drukbezochte buitengewone vergadering naar aanleiding van een verzoek van een ziek lid der vereenig. om zijn uitkeering, die h(j reeds 13 weken genoten had, te mogen blijven behouden. Na veel bespreking werd met 86 tegen 38 stemmen het verzoek afgewezen. De penningmeester deelde nog mede, dat reeds f 800 in de laat ste drie maanden aan zieke leden was uitgekeerd en f500 uit de spaarbank gehaald was, om in die uitgaven te voorzien. Het geheele aantal leden bedraagt thans 187. J.l. Donderdagavond gaf het fanfaregezelschap „Wilhelmina" alhier in het hotel „Zeelandia" eene niet druk bezochte uitvoering. Met genoe gen werden een zestal muziekstukken door het publiek aangehoord endaar tusschen werd opgevoerd „De Student huiten", kluchtspel in één bedrijf en „De Berenleider", blijspel in één be drijf en een viertal komische voor drachten, die niet weinig op de lach spieren der aanwezigen werkten. Na afloop 'oleven nog velen voor het bal gezellig bijeen. Wissenkerke. De zangvereeniging „Zang en Vriendschap' alhier, gaf gisteren een uitvoe: ing. De als steeds keurig gezongen zangstukjes werden afgewisseld door de opvoering van eene operette in twee tafereelen, een blijspel en als nastukje no. 999 in de staatsloterij. Alle dames en heeren, die aan de uitvoering dier stukjes deelnamen, verdienen een woord van lof voor de goede vervulling hunner rollen. Het lokaal der openbare school, waarin de uitvoering plaats vond, was vol. Minstens 100 betalenden waren tegenwoordig. De vereeniging mag dus ook in dat opzicht den avond als welgeslaagd boeken. Zierikzee. De uitslag van de gis teren alhier gehouden tentoonstelling van zaaigranen is als volgt Kortloof-erwten. Ie prijsVan den Bosch Co., Goes 2e pry's idem. Kroonerwten. Ie pry'sBosman Van Goozen, Middelburg 2e prijs Van den Bosch Co. Schokkers. Eerv. Verm.Bosman Van Goozen. Chevaliergerst. Ie prijsNiet toe gekend 2e prijsVan den Bosch Co. Zomergerstle prys Niet toege kend; 2e prys: Van den Bosch Co. Haver, le prijsVan dén Bosch Co., voor Royal Jubilee 2e pry'sidem, voor New Market3e prijs idem, voor Zegehaver4e prijsJ. W. Romeijn, Onwerkerk, voor Ligowo. LaDge bruine boonen. leprys: Van den Bosch Co.2e prijs idem3e prijsBosman Van Goozen. Ronde bruine boonen Eerv. Verm. Bosman Van Goozen. Poot-aardappelen. Eerv. Verm.L. van der Haven Dz., Oosterland. Bouwmeester in „De Prins". 't Was vol gisteravond in „De Prins van Oranje", eivol en geen wonder Wanneer Bouwmeester komt, dan weet ieder, dat er kunst gegeven wordt, en dan komen niet alleen Goe- senaren, maar ook inwoners zelis van Ierseke en Krabbendyke, ja Noord Bevelanders om onzen grooten man te zien. En hij mag nog gezien wordenAl heeft hij onlangs reeds zijn 50-jarig jubileum als tooneelspe- ler kunnen vieren, zoodat het aller jongste er bij hem wel degelijk af is, al hebben de stormen des levens ook hem niet ontzien, zijn kunst, de mach tige, onvergelijkelijke, is gebleven en doet nog steeds het publiek verstomd staan. Dat bleek gisteravond in Voer man Henschel. Als Bouwmeester op treedt als Voerman Henschel, dan geeft hij zich geheel, dan is hij al spoedig niet meer Lonis Bouwmeester, die een afspiegeling geeft van Voer man Henschel, meer dan is het Hen schel zelf, dien we voor ons zien, wiens leven we een tijdlang meeleven We zijn er getuige van, als hy z'n vrouw op haar sterfbed belooft, niet een duren eed, dat hy nooit zijn dienst meid, Hanne, zal trouwen, en als hy dan later ondanks die belofte toch meent haar te moeten nemen, dan voeren we mee den tweestrijd, dien hij in z'n binnenste voert, maar vooral als tenslotte de wroeging komt, als z'n vrienden hem alle afvallig worden, als Hanne, nu z'n vrouw, hem achter z'n rug bedriegt, daD, ja dan worden we mee wanhopig onder den druk van het noodlot en 't is duidelijk, wat het einde moet worden. Prachtig, onverbeterlijk als altyd, gaf' hij ook thans weer z'n voerman Henschel, en een daverend applaus loonde hem voor die prestaties. Dan niet alleen met applaus wilde Goes Bouwmeester huldigen, een comité van vereerders had de harten van velen hier warm doen kloppen voor zyn talenten en zag zich zoodoende in staat hem naar verdienste hulde te brengen. Aan het einde van het vierde bedrijf dus reikte dhr. I. D. Fransen v. d. Putte met en kele goed gekozen woorden vol waar- deering den kunstenaar een fraaien krans over, onder hetLeve Bouw meester, uit aller kelen, wat de ge vierde dankbaar aanvaardde. Was het derhalve voor den hoofd persoon een succesavond, ook de overige acteurs en actrices vonden een gul onthaal, al moest hun spel dan ook uit den aard der zaak ach terstaan by dat van den grooten meester. De heer en mevr. Smits b. v. gaven hun rollen van Siebenhaar, hotelier, en Hanne, dienstbode en la ter vrouw Henschel, uitstekend weer, dhr. van Sprinkhuysen bleek behalve een model-kellner ook een galant cavalier, mej. de la Mar was een ty pische spring in 't veld, kortom het geheel maakte een gunstigen indiuk en zal zeker bij allen aanwezigen nog lang in aangename herinnering blijven. CoÜP. VoORSOHOTVEREENIGING en Spaaruank. Gisteravond werd in de „Prins van Oranje" alhier de jaarlyksche alge meene vergadering gehouden van de leden van bovengenoemdevereeniging. Slechts enkele leden waren tegen woordig. Uit het 42e jaarverslag, dat loopt van 5 Febr. 1910 tot 5 Febr. 1911, blijkt, dat het ledental by den aanvang van het boekjaar 297 be droeg in den loop van het jaar tra den 25 nieuwe leden toe, terwyl 14 leden de vereeniging verlieten, zoo dat zij op 5 Febr. j.l. 368 leden telde. De rekening van den kassier werd goedgekeurd. We ontleenen daaraan de volgende getallenhet aandeelenkapitaaï bedroeg op 5 Febr. 1911 f 22145.58, het reservefonds f 17885/24, het bedrag aan spaargelden f 139909,255, ingeschreven in 1303 boek jes nog onafgeloste voorschotten be liepen f 135125, in posten van f 25 tot f 5000de behaalde interest be droeg f 8557,40; de bijgeschreven of uitbetaalde interesten, de onkosten en salarissen samen f 5892.535, zoodat er een zuivere winst gemaakt is van f 2664.865 oi 71/4 procent. De bepaling van het bedrag der op te nemen gelden en de wijze van be legging van kasgeld boven een bepaald bedrag werd vastgesteld als vorige jaren. In de vacature van Commissaris, ontstaan door het overlijden van dhr. P. A. Penniugs, werd gekozen dhr. J. T. van der Leenw, die de benoe ming aannam. Ten slotte biacht de voorzitter een warm woord van hulde en dank aan de nagedachtenis van den overledene. Dhr. Pennings was de oudste com missaris in de vele jaren, dat hy als zoodanig zitting had, was hy steeds in de vergaderingen tegenwoordig en op drukke zitdagen verleende hy gaarne zyn gewaardeerde hulp, zoo dat de Vereeniging in hem een goed en bereidwillig bestuurslid heeft ver loren. Magazijn-Wilking. Zooals uit eene annonce in dit nummer blijkt, zal het nieuwe ma gazyn-Wilking eindelyk morgenavond worden geopend. Krantenmenschen hebben uu eenmaal een beetje meer recht dan gewone stervelingen en zoodoende werden wij reeds gister morgen in de gelegenheid gesteld een kykje te nemen in deze grootBche inrichting, 't Spreekt vanzelf, dat een legio aardige jongedames, geassisteerd door het mannelyk personeel nog hard moeten ploeteren om alles vóór- de opening in orde te hebben, maar niettemin konden we by ons bezoek vrij goed een overzicht krijgen over het geheel. De indruk, dien we daarvan ontvingen, laten we het maar dade lijk zeggen, was overweldigend. Zelis de kleinste kleinigheden wyzen er op dat de ondernemers kosten noch moeite gespaard hebben om zoc eel mogelijk het volmaakte te nadeen. Alles is er op gebaseerd de bez ers zooveel mogelyk alles wat ten er- koop wordt aangeboden, en ci is heel wat, op gemakkelijke wyze te doen overzien. Geen enkel hoekje van de kolossale ruimte is ongebruikt gelaten en toch is er geen sprake van over-volheid. Integendeel, de prac- tische indeeling doet elk artikel vol komen tot zijn recht komen, daarin op niet te onderschatten wijze ge steund door de schitterende verlichting. Wie zich nu evenwel voorstelt, dat het daar binnen alles blinkt en schit tert van pracht en praal, die vergist zich deerlijk. De inrichting is hoogst eenvoudig, maar door en door solide en strekt den leverancier, Rich. Rudau te Berlyn, zeer tot eer. De Nederland sehe fabrikanten kunnen aan hem een voorbeeld nemen en na ernstige studie misschien ook eens die hoogte berei ken. Denken we b.v. nog maar eens even aan die keurige stofvrije etalage kasten, welker groote glazen deuren als veertjes zoo licht heen en weer geschoven kunnen worden, die prac- tische van massief palmhout vervaar digde rokkenstandaards, die ruime tafels voor 't etaleeren, die maar neen, we willen onzen lezers ook niet alles in eens verklappen. Wie belangstelt in eene voorbeeldige win kelinrichting, late niet na bovenge noemd magazijn met een bezoek te vereeren. Men kan dan meteen eens gaan zien, wat er al niet te koop is! Het collectief ontslag. Naar de Middelb.Ct. van betrouwbare zijde verneemt, moet de aanleiding tot het collectief ontslag van het bestuur der Goesche brandweer ge legen zyn in de minder aangename verhouding van den machinist van de motorspuit, die benoemd is door het college van Burg. en Weth., en een der brandmeesters. Chr. Nat. Wehkm. Bond. De afdeeling Goes van den Chris- telijken Nationalen Werkmanshond hield gisteravond hare gewone drie- maandelijksche vergadering. Volgens verslag van den penningmeester was ontvangen f 43.59 '/j, uitgegeven f 56.94 i/s dus meer uitgegeven f 13.35. Van het ziekenfonds bedroegen de ontvangsten f 131, de uitgaven f216, waarvan f 206 aan de zieken uitge keerd, zoodat het tekort f 85 bedroeg.

Goessche Courant | 1911 | | pagina bijlage 1