Kaas! De Kanter Hordijk's Bank, Gemeente- Publicatie u. Ü!e«st egeling Spoorwegen. ADVEKTENT1EN. Openbare Verkooping. Vrijdag 10 Maart 1911, Openbare Verkooping. op Vrijdag 31 lïïaart 1911, Een partij nieuwe Hoot- waren en eenige Hekken. 1 HAAGSCHE WINKEL. Vergoeding thans 3°|0, Doodgedrukt. De treinconducteur H. te Nijmegen geraakte Woensdag avond tusschen twee wagens bekneld en werd onmiddellijk gedood. Set hekje. Voor het wachthuisje by Artis staan, waehtens-drenzerig en vjjandig, zes, zeven menschen. Je hddt, met 'n doffen, klammen haat, degenen, met wie je aanstonds zult worstelen by de bestorming van 'n tram, die je vóórvoelt, dat bjna vol zal zjjn. Komt in de mistige verte 't groene licht aandeinen. Tot de tram met 'n grauwe staalknoersing stilwrikt voor 't huisje. De menschen kolderen naar binnen, dwars tegen de menschen in, die naar buiten willen. De conducteur gebaart machteloos, en korte zinnet jes flitsen, hateljjk van dreiging, „Kijk uit, waar dat je je poote neerzet". „Furdom jefraa je staat op me teene". „Hei zeg, mal merakel, denk om me hoed". „Excuses mag ik u verzoeken, uw parapluie niet in mjjn oog te steken Dan komt er haast-evenwichtige rust. Maar een dikke juffrouw is buiten moeten blijven. Ze priemt verleidelijke blikken naar de heeren, die binnen zitten, maar die zyn rotsvast gehecht aan hun bank. Dan Hapt ze, met nij- digen ruk, dat 't metaal kwekkerend galmt, 't afsluithekje neer. De conducteur kwakt 't weer op, nijdiger. De juffrouw flapt 't néér. De conducteur kwakt 't op. „Dat hekkie mot op, juffrouw". „Dat hekkie mot neer, je ziet om- mers dat 'k 't soomedeen hfieg?" „Dat khn wel", argumenteert zwaar de conducteur, „dat kan héél best, maar 't mag niet neer." „En ik zeg, dat 't neer mót!" duf- tigt de juffrouw, die venjjn spuwt. De tram schrijnt jankend een bocht om, en de plotse zwieping dreigt de juffrouw van 't balcon te vegen, lyk een speelsehe golf 'n kinderfortje ont doet van 'n tronend vlaggetje. „Daar zien je-'t-nou gilt ze, dwaasoverstuur, en 'r hand irampt star om de koperen greep van 't hekje. „En nou doen ik 't hekkie néér!" Kwdts I „En ik doen 't Hekkie opkomt sarrig de conducteur. Bhnng „En nou vraag ik je nou vraag ik je maar es, wharom of nou dat hekkie niet néér magmaalt zeurig- huilerig de juffrouw. „Omdat 't niet mag, juffrou, omdat 't regelement, dat zeit 't regele- ment dat zeit datte de hekkies zon der by wage niet neer magge. En nou uwe weer „'t Regelement 't Regelement Jullie moste je schhme met zoo'n regelementJullie doene de mense de dood an mit zoo'n regelement. En nou wil 'k er af 'k b.jjf hier geen menuut meer in doodsgevaar. Hou op stoppe!" By de volgende halte botst de tram stil. De juffrouw laat zich zakken op de modder-vette keien, kyvend en ontdddn. De tram boldert verder. De passagiers grinneken vaagjes na. De conducteur is bleek. Leo. {Tel.) Sprokkelingen. Men moet dik wijls spreken, omdat men door zwij gen te veel zeggen zou. Die in alles blijft bij 't oude, eet blykbaar liefst beschimmeld brood. Liehamelyk is iedereen in de verte klein en naderbij grooterze delijk is menigeen in de verte groot en wordt naderby kleiner. Met een ridderorde wordt uw borst wel ridderlyk, maar uw inborst nog niet. De groote kracht van de klein- industrie, en ook van den flinken zaakkundigen kleinhandel, ligt vóór alles in het particulier initiatief. Operaties in ouden tijd. In dezen tyd, waarin de chirurgie zoo ver ge vorderd is, kunnen wij er ons nauwe lijks een voorstelling van maken, hoe ontzettend ruw, primitief en naïef de chirurgie in vroegere tyden werd toe gepast. Het was reeds een vooruitgang, toen men, om na amputaties van lede maten het bloed te stelpen, den stomp in kokende olie stopte. Toen omstreeks 1170 markgraaf Declo aan vetzucht leed, sneden de geneesheeren hem eenvoudig den buik open. Natuurlijk was hy voor eeuwig van zijn lijden verlost. Hertog Leopold van Oostenrijk was den 26sten December 1194 by een tournooi ter aarde geworpen en had het onderbeen zoo ongelukkig gebro ken, dat de beensplinters uit den huid staken. De dokters verbonden hem doch zetten het been voorloopig niet af. Den volgenden dag was er brand by gekomen en nu waagden zy niet meer het been af te zetten. Toen zette de hertog zelf een bijl op zijn been en zjjn kamerdienaar sloeg driemaal met den hamer er op, zoodat het been er at ging. Natuur- ljjk stierf ook deze patiënt. Nog twee eeuwen later ging men niet veel zachter te werk. Toen aarts hertog Albreeht, de latere keizer, meende, dat hij vergiftigd was, hin gen de dokters hem op met het hoofd naar beneden en staken hem een oog uit „opdat 't vergif weg zou vloeien." Als men zoo met de grooten der wereld te werk ging, hoe zal dan wel de behandeling jvan het volk ge weest zyn? J* I A s u I e 11 VV Si. Wie niet boorkn wil, moet voelen. Maakten we onlangs op deze plaats melding, dat de politie proces-verbaal had opgemaakt tegen eenige jongens, die in de Brouwersgang het voetbal spel beoefenden, deze maatregel schijnt nog niet afdoende te zyn. Jonge men schen zijn nu eenmaal over het alge meen wat hardleersohDezer dagen toch zijn opnieuw enkele leerlingen van de Ambachtsschool de dupe ge worden van hun voetbalwoede, waar om we er hier nogmaals nadrukke lijk op wijzen, dat van hooger hand de desbetreffende artikelen der ge meentelijke verordening streng ge handhaafd zullen worden. Maar er is meer, waarvoor we meenen te moeten waarschuwen. De spes patriae veroorlooft zich n.l. de laatste tyden op in 't oogloopende wijze de vryheid eens anders grond gebied in bezit te nemen, hetzij door op stoepen sociëteit te houden, hetzy door zelfs brutaal in vensterbanken plaats te nemen. We behoeven maar even er aan te herinneren, hoe vol het eiken avond op den hoek van de Markt, voor het sigarenmagazijn Stokmans staat, en men zal begrijpen, hoe prettig de betrokken eigenaars het vinden met dergelijke bezoeken vereerd te worden. Ook daarvoor, en zeker niet ten onrechte, is de politie in den arm genomen Een paar be keuringen hebben dientengevolge reeds plaats gehad en als er geen einde komt aan die lastige samen scholingen, zullen zeker meer volgen. Wie niet hooren wil, moet dan maar voelen Laatste eu Telegrafische Berichten. KapelleGisteravond gaf het fan faregezelschap „Ons Genoegen" een soiree aan z'n donateurs en begunsti gers. Een viertal muziekstukken, eenige comediestukjes en een voor dracht vielen zeer in den smaak bij de aanwezigen. Nadat dit programma was afgewerkt, werd er nog menig toertje gedanst. Kloetinge. Heden raakte door het schrikken der paarden voor eenige bossen slroo, die door den wind wer den opgestuwd, het rijtuig van den heer Lenshoek in een sloot. Het on geval liep zonder ongelukken af; alleen het rjjsuig werd beschadigd. Kolijnsplaat. Alhier is door een der dijkwerkers aan Glasjesnol een reddingsboei gevonden, gemerkt Charles Graveline 389. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. *Nisse.Woensdag werd in de herberg bij C. de Blaey alhier, ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht bouwland, in de gemeente 's-Heer Abtskerke, nabij het dorp aan de Thyshoekschen weg, groot 3.6860 H.A., aan dhr Jan Meijers te Nisse, voor 1510 per H.A., is voor het geheel f 5565,86. Kats. Gisteren werden in de her berg „Het wapen van Kats" alhier, ten overstaan van not. Pilaar, publiek verkocht le. Een burgerwoonhuis en erf op het dorp alhier, groot 1 Are 48c.A., aan David Cornells Bouwense voor f 955 2e Een burgerwoonhuis en erf, groot 1 Are 49 c.A. aan Mar. Korte- knie, voor f 9553e Een burger woonhuis en erf, groot 1 Are 47 c.A. aan Anth. Munter voor 9004e Een woonhuis en erf, groot 39 c.A., en een woonhuis, schuurtje en erf, groot 1 Are 78 c.A., samengevoegd, aan H. de Boer voor f 900, samen f3710. De koopers wonen allen alhier. Rilland Bath. By de door de Landbouwv. „Reygersberg" alhier ge houden aanbesteding van 160 K.G. rood Rosendaalsch Klaverzaad waren hoogste inschrijvers J. Dronkers en Zn. alhier met f 1,10 per K.G; laagste was A. J. Hofman te Veendam met t 0 92 per K.G. De levering is ge gund aan J. A. Colpaard alhier voor f 1 per K.G. Kruiningen. Door de notarissen M. C. Schram te Kruiningen en E. Fiocco te Antwerpen werd op Don derdag 23 Februari j.l. ten verzoeke van mevrouw Elzen te Antwerpen, geveild en verkocht de hofstede „Oomshoek" te Kruiningen, groot 48 H. A. 80 A. en 5 cA. Koopers werden van Perc. 1., 24 gem. 237 r. P. Kosten, Wemeldinge, f 851 perc. '2, 9 gem 36 r. J. M. Panny, Krabbendflke f 725 perc. 3, 3 gem. 280 r. J. Vermue Mz. lerseke f 777 perc. 4, 5 gem. 187 r. F. Do minions, Wemeldinge 1 790perc. 5, 4 gem. 188 r. J. Vermue CzKrui ningen f 603perc. 6, 2 gem. 83 r. C. van Strien, St. Fiiipsland f 621 perc. 7, 6 gem. 205 r. J. Vermue Jz. f 573 perc. 8, 1 gem. 210 r. P, Witte, f 621 perc. 9, 3 gem. 18 r. C. Min naar, f 676 perc. 10, 7 gem. 96 r. A. Dek Az., f 931, allen te Kruinin gen Gecombineerd perc. 1 en 10, 32 gem. 33r. J. Wisse, Anna Jaeoba- polder f 870 en perc. 1 tot en met 10, P. Koster Wemeldinge f771; perc. 11, 7 gem 170 r. C. Minnaar, f 856 perc. 12, 2 gem. 275 r. M. Wonder- gem en E. Sinke, f 861 perc. 13, 3 gem. 247 r. C. Minnaar, f 926, allen teKruiningenperc. 14, 3 gem, 132 r. J. Weststrate, Waarde f796; perc. 15, 6 gem. 199 r. C. Minnaar f 1056 perc. 16, 13 gem. 147 r. J. Vermue en A. Dek, f 888 Gecouib. perc. 15 en 16, 20 gem. 46 r. f943,53 perc. 17, 1 gem. 278 r. P. Karelse, f 1076 perc. 18, 1 gem. 197 r. C. Dek Az., f1094, allen te Kruiningen perc. 19, 4 gem. 260 r. C. van Strien, St. Fiiipsland f 804perc. 20, 4 gem. 256 r. J. Wisse, Anna Jacobspolder f701; perc. 21, 4 gem. 8 r. A. P. der Wedu wen, Dreischor f722; Gecombineerd perc. 19, 20 en 11 groot 13 gem. 224 r. f743,62. De opbrengst van perc. 1 tot en met 21 groot 124 gem. 109 r. in massa was f817,70- Alles per gem. Door den bouwkundige Le Clercq te Kruiningen werd voor den heer P. van Iwaarden aldaar aanbesteed het bouwen van een woonhuis en schuur. Ingeschreven werd doorC. Won- dergem, f 3885 00M. Baveco f3760.00 beiden te Kruiningen J. C. van 't Veer Kapelle 3576.00; A. Paasse Kruiningen 3337.00; A. Wabeke Mz. Krabbendyke 3288.00. Gegund aan den laagste inscbrjj ver. .Hafaiheritbieii. Middelburg, 23 Febr1021. Tet graanmarkt van heden ivas de aan voer redelijk. Prijzeuo nveranderd, uitgeno men Kroonei nten, welke 50 cent lager wer ven verhandeld. Stemming flauw. De prijzen waren als volgtjarige tarwe a y nieuwe dito f 7,50 a 7,75 y rogge f 5,50 a f 6,y wintergerst a f y zomergerst f 4,75 a f 5,25 y haver 3,a f 4,y paardeboonen 7,75 a f 8,25 y kroonerwten f 14,a 16, - y tui n- boonen f 0a f 0,y witte boonen 15,25 a I 16,25 y ronde bruine boonen f 12,a f 13,y lange dito f 13,— a f 14,kool zaad f a falles per mud. Kar- v eizaud f - a fper 50 kilo. Soteering der boter en eieren. lloter (0,6? a (0,75, voor particulier en f o,76 per hal.e kilo. Eieren f 3,60, voor particulieren f 4, P' r 100 stuks. AMSTERDAM, 23 Febr. 1911. Ingezonden door JAC. KNOOP, Commissionair in Aardappelen. Aardappelen. per Hectoliter. Zeeuwsche Bonten J 3,50 a f 4,20 Zeeuwsche Blauwen - 3,50 a - 4,— Bpuische Eigenheimers - 4, <.0 a - 4,50 Flakkec&che Eigenheimers -4,20 a - 4,40 Drentsche Eigenheime/s -2,70 a - 2,80 Btielsche Eigenheimers - 4,— a - 4,40 Geldersclu Blauwen - 2,50 a - 2,60 Friesche Borg er s 3,00 a - f, Friesche Blauwen - 3,50 a - 4, Friesche Bonten -3,30 a - 3,70 Eigenheimer Poters -2,40 a - 2,60 blauwe Poters - 2,a - 2,i0 Bonte Poters -1,80 a - 1,90 Andijker Blauwen - O,a - 0, Beverweker zand - 5,— a - 5,25 Duitsche rooden -3,a - 3,10 Bravos -4,25 a - 4,50 Nieuwe Maltha 100 K.G.) - 9,— a - 9,25 Telegratiscli H «erbericht naar waarnemingen in den morgen van 25 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 771,8 te Coruna. Laagste barometerstand 720,6 te Christiansund. Verwachting tot den avond van 25 dezerstormachtige, westelijke tot noord-westelijke, later tijdelijk afne mende en krimpende wind, zwaarbe wolkt tot betrokken, aanvankelijk regen of sneeuwbuien, kouder. Burgerlijke Stamt van Goes. Van 2224 Febr. Huw. aang.23, Jacob van Breemen, 54 j. weduwnaar van Marcolina Does, te Haarlem en Adriana van de Visse, 44 j. jd. te Goes. Geboren24, Johanna d v. Mattheus Frankin en Veronica Rosalia Adregi- sina Francisca Lockefeir. Overleden 23, Leendert Reynhout, 79 j weduwnaar van Johanna Beuns. Politie. GEVONDEN VOORWERPEN. Aan het politiebureau alhier zijn inlichtingen te bekomen omtrent de volgende voorwerpen een bankbiyet van f 25,—, een vouwsehaartje, een zilveren broche, een kindermantel, een paar katoenen handschoenen, een zilveren hoeden- speld en verschillende portemonnaie's, waaronder met eenig geld. Goes, den 23 Februari 1911. De Burgemeester, DE KONING KOOIJ. Ingezonden Stukhen. (Buiten verantwoordelijkheid der Re dactie. De opname van de in deze rubriek voorkomende artikelen bewijst geenszins dat de Redactie er mede instemt). M. de R. 1 Vergun my s.v.p. een plaatBje in Uw blad voor bijgaand. Het bericht in nw vorig nummer over de jongste vergadering van de Groene Kruis Afdeeling alhier bevat een paar onjuistheden. lo. Uw berichtgever meldt: „De secretaris bracht het jaarverslag uit, waarin o.a. voorkomt, dat de brancard van Heinkenszand, gebezigd tot bet vervoeren van bier naar Middelburg, zoo ondoelmatig is gebleken, dat die reis zeven uur heeft geduurd." In het verslag staat over die zaak enkel het volgende „Op een der laatste Novemberdagen werd van de afdeeling Heinkenszand in gebruik gekregen de brancard ter overbrenging eener vrouw naar het ziekenhuis te Middelburg. De reputatie van genoemd vervoermiddel schijnt door dien tocht niet verhoogd te zyn." 2o. De rekening wees aan als ont vangsten 117 gld. en uitgaven 99,0CP gld. en niet 94 en 76 gld. volgens uw berichtgever. Met beleeiden dank voor de opname UEd. dn. C. ALLAART. Secretaris der Afd. v/b Groene Kruis. Borssele, 23 Februari 1911. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend dat ter secretarie dezer gemeente ter inzage zjjn neder- gelegd de ontwerpen voor de zomer dienstregeling 1911, aangeboden door de Noord Brabantscb-Duitsche Spoor weg-Maatschappij. Eventneele opmerkingen moeten vóór of op 1 Maart 1911 rechtstreeks worden ingezonden aan het Depar tement van Waterstaat. Goes, den 24 Februari 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. D. VAN DEN BOUT, 1. b. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Rekening Pensioenfonds. De rekening over 1910 van het Gemeente-Pensioenfonds, goedgekeurd door Burgemeester en Wethouders, ligt gedurende de maand Maart voor be langhebbenden ter visie op de secre tarie der gemeente van des voormid dags 9 tot des namiddag 2 aren. Goes, 24 Februari 1911. Burg. en Weth. van Goes, D. D. VAN DEN BOUT, 1. b. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Fonds tot ondersteuning van de weduwen van gemeente-ambtenaren. De rekening over 1910 ligt gedu rende de maand Maart voor belang hebbenden ter visie op eiken werkdag van des voormiddags 9 tot des namid dags 2 uren ten bureele van den secretaris der gemeente. Goes, 24 Februari 1911. Burgemeester en Wethouders van Goes, D. D. VAN DEN BOUT l.-b. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Den len Maart a. s. hoopt DINA DE WINTER haar 80en geboortedag te vieren. Ellewoutsdyk, 25 Februari 1911. V Geboren: CORNELIA MARIA HUBERTA, dochter van H.' LE CLERCQ en J. C. LE CLERCQ—Soense. Gerard Scholtenstraat 32 B. Rotterdam. A.s. Dinsdag 28 Febrnari hoopt onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder MAATJE KARELSE— Wed. Jsn Rottier Lz. haar 80sten geboortedag te gedenken. Hare dankbare Kinderen, Behuwd-, Klein- en Achterkleinkinderen. Borssele, 25 Februari 1911. Heden behaagde het den Heer van leven en dood van onze zyde weg te nemen, onzen geliefden Vader, Be huwd- en Grootvader, JAN DE BESTE, na een smartelyk Iyden van slechts 4 dagen, id den gezegenden ouderdom van 83 jaar, 2 maanden en 27 dagen. Zijn diepbedroefde kinders, bebuwd- en kleinkinders, C. DE BESTE. N. DE BESTE—Schipper. W H. DE BESTE. J. DE BESTE-de Vos. P. HOEK VAN DIJKEde Beste. J. HOEK VAN DIJKE. E. VAN DE BERGEde Beste- L. VAN DE BERGE. C. SCHIPPERde Beste. A. SCHIPPER en kleinkinders, Oudelande, 23 Febr. 19U. Medisch Haargroeimiddel „EXCELSIOR". Wettig gedep., beslist eenig doel treffend middel tegen kale plekken, uitvallen der haren en baardziekte. Recept van een der meest gevierde H.lt. Doctoren te 's-Gravenhage. Heele flacons f 2,50, halve f 1,25. Verkrygb. by Gebrs. VAN AN- KOOIJ en H. M. BRUGGEMAN, Coiffeurs, Goes. S3F- Die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zjjn aan de na latenschap van Mej. de wed- J. Kou semaker, geb. Nonnkkes, gewoond hebbende te Ooes en aldaar overleden IS Februari 1911, worden verzocht daarvan opgave of betaling te doen ten kantore van den notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, vóór of op 15 Maart 1911 By beschikking der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg, d.d. 22 Februari 1911, is het faillissement PE TRUS MEUWÜORP, koopman, wo nende te Rilland-Bath, opge heven. i De Curator, A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE. Zy, die iets te vorderen hebben van ot verschuldigd zjjn aan de nalaten schap van den heer C. J. van den Hoek, Med. Doet. en Tandarts, ge woond hebbende te Middelburg, aan de Heerenstraat aldaar, overleden 20 Februari 1911, worden verzocht daar van opgave of betaling te doen ten kantore van den Notaris E. C. VAN DISSEL vóór of op den 4 Maart 1911. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK, te Goes, zullen des namiddags om 1 uur, ten verzoeke van den heer Hanken, als directeur van den Wïlhelminapolder, aan zyn koetshuis te Wïlhelminadorp, VERKOOi'EN 16 PAARDEN, als: zwarte Hengst, oud 2 jaar, bruin lier Merrie, 4 jaar, zwarte Merrie, 6 jaar, bruine Merrie, 6 jaar, Schimmelmerrie, 7 jaar, zwart liere Merrie, 7 jaar, vos liere Ruin, 7 jaar, bruin liere Merrie, 9 jaar, bruine Merrie, 9 j., vos liere Ruin, 10 jaar, bruine Merrie 11 jaar, vos Merrie, 13 jaar, zwarte Merrie, 14 jaar, vos Merrie 14 jaar, zwarte Merrie, 16 jaar, bruine Merrie, 16 jaar. Eenige paarden zyn uitBtekend ge schikt voor sleeperswerk. Te bezichtigen alleen op den dag der verkooping van af 's morgens 9 uur. Er wordt geen gelegenheid gegeven tot stcdling met het oog op de ziekte in Zeeland. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's Gravenpolder, zal, ten verzoeke van dhr. C- van Liere, te 's Gravenpolder, wegens uitscheiding van bedrijf, des middags 12 uur, op het door hem bewoonde hofsteedje, in het openbaar verkoopen Een Merriepaard oud 2 jaar, 5 Melk- en Kalf koeien, 10 drach tige Zeugen, een partij Loop varkens, een partij Biggen, een partij Haverstroo, een zoo goed als nieuwe Veerkar, voorts: Goede Nagelkaas 16 ct. Oude 20 ct, Witte of Goudakaas 25 ct. Echte Edammerkaas 45 ct. Beste Edammers 4 p.) f 1 Oude id. f 0,55. GOES. DEPOSITO-RENTE. voor een jaar vast 4 V

Goessche Courant | 1911 | | pagina bijlage 1