kozen de heer F. J. H. Hummelen, tot directeur de heer J. C. Anderson. Wai.ohersohb Fruit- bn Groentknkwbskerij. Gistermorgen vergaderden in het Hotel Centraal alhier een 40-tal leden van de Walchersche Fruit- en Groen- tenkweeherij te Middelburg en O. De voorzitter, den heer C. Mat- thyssen van Middelburg, deelde na opening mede, dat den 15 Februari de eerste waggon groenten naar DnitBchland is verzonden. De prijzen bedroegen voor wijnpeeën fl,80 per 100 K.G., voor kroten f 1,80, voor spruiten 1315 ets. per K.G., voor veldsla 4 4 5 ets., voor appels 15 ets., voor kleiperen 21 k 22 ets., voor prei 4 ets. per K G. en voor knolselderij f8,90 per 1000 stuks. Over het alge meen bljjkt de Zeeuw,sche groente in Duitschland zeer in den smaak te val len, de augurken van hier zijn sterker dan die, welke te Venlo en Omstr. geteeld worden zoodat Duitschland ook voor deze vrucht een goed afzetgebied belooft te worden. Indien de zaad voor raad het toelaat zullen dezen zomer op Zuid-Beveland 24 gemeten en 135 roeden, op "W alcheren 25 gemeten augurken worden verbouwd, alles be stemd voor Duitschland. Het vormen van onderafdeelingen heeft de benoeming van bestuursleden voor Zuid-Beveland noodig gemaakt, waarom door het Hoofdbestuur dhrn. E. de Jonge te Ierseke en Paulus de Dreu te Goes als zoodanig zijn aan gewezen, die tevens als ladingmeesters en controleurs van de van Z.-Beveland te verzenden groente zullen fungeeren. Staande de vergadering sloten zich nog 10 personen als lid van deze jonge vereeniging aan, die zoodoende reeds 150 leden telt. Nadat tenslotte nog verschillende wenken omtrent de nieuwe cultuur der augurken waren gegeven, deelde de voorzitter verder mede, dat de eerstvolgende alg. verg. te Middelburg zaL worden gehouden, terwijl men van plan is in Juni te Goes eene congres- verg. te beleggen, na afloop waarvan enkele kweekerjjen in de buurt bezocht zullen worden. Vanwege het Hoofd bestuur zullen dezen zomer 1 bestuurs lid uit Walcheren en 1 uit Z.-Beveland de zouterjj, enz. te Roelof Waddings veen bezoeken. Dhr. Matthijssen zal Dinsdag a. s. alhier eene lezing houden over de augurkencultuur, zoodat wel alle krachten worden ingespannen om 'de te nemen proeven te doen slagen. Ons Mannenkoor. 't Ging den laatsten tyd niet naar wensch met ons Mannenkoor. Verschil lende leden toch schoten zoover in hun plichten te kort, dat ze vele re petities maar gedeeltelijk, ja zelfs heelemaal niet bijwoonden, 't Gevolg was natuurlijk, dat de vorderingen ook te wenschen overlieten en den directeur te miniem voorkwamen om de op heden bepaalde uitvoering te laten doorgaan, waarna er stemmen opgingen om het koor maar te ont binden. Zoo ver is het gelukkig evenwel niet gekomen 1 In eene Maandagavond gehouden vergadering heben de zondaars nl. boete gedaan en beterschap beloofd, en ons Mannen koor blgft Ontvangen gift. Door den penningmeester is in dank ontvangen f10 voor verleende hulp der wijkzuster. Reclame. T)e rationeele voeding van ge. zonda kinderen vereischt een voedsel, dat de moedermelk het meest nabijkomt. Zulk een voedsel vindt men in „Kufeke". Met de melk vermengd, verhoogt het hsar voedingsgehalte, bewerkt een fljnvlokkiger stolling in de maag van het kind en maakt de melk daardoor lichter verteerbaar. De met „Kufeke" en koemelk gevoede kinderen groeien daarom evenzoo goed als borstkinderen op, zijn rustig, sla pen goed, hebben eene geregelde spijs vertering en normale toename van lichaamsgewicht. Rechtzaken. Arrondissements-Rechtbank'te Middelburg. In de zitting van Woensdag 22 Febr. zjjn veroordeeld wegens Het als ambtenaar van den burg. stand vóór de voltrekking van een huwelijk zich de bewijsstukken niet laten geven, die de burg. wet vordert, 3 X gepleegd L. K. v. d. H., apotheker en ambtenaar van den burg. stand te Middelburg, tot 3 geldboeten van f 20 of 3 X 4 dagen hechtenis. Provincienieuws. Kloetinge. In de raadsvergadering van Maandag werden de ingekomen stukken voor kennisgeving aangeno men. Dhr. A. Blok werd herbenoemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim. Aan dhr. W. J. Woittiez werd met ingang van 16 Juni eervol ontslag verleend als onderwij zer, zulks wegens vertrek naar Oost- Indië. Besloten werd een onderwijzer op te roepen tegen een salaris van f75 boven 't wettelijke minimum, behoudens nadere "goedkeuring van Ged. Staten. De helpster der ge meentebewaarschool kreeg eene ver hooging van salaris van f 25. Bij de rondvraag werd gevraagd, hoever men thans is gevorderd met het.plan om een nieuwe woning te bouwen voor het hoofd der school. Meegedeeld werd, dat een bestek zal opgemaakt worden. Daarna slui ting. Wilhelminadorp. Ds. Boissevain alhier komt voor op het drietal te Vlaardingen 's Heer Hendrikskinderen. De uitslag van den schietwedstrijd, van wege de schietvereeniging „Nooit Terug" alhier, luidt als volgt a. Personeele baan le pr. F. Bak, 2e pr. P. Lejjs, 3e pr. H. J. v. Strien, 4e pr. P. de V isser, 5e pr. M. Schipper, 6e pr. Jb. Houw, 7e pr. G. Timmer man, 8e. pr. J. Weststrate, 9e pr. J. Kloosterman, 10e pr. A. C. van Fraassen. b. Vrije baanle pr. H. J. van Strien, 2e pr. M„ Walraven, 3e pr. J. Kloosterman, 4e pr. J. Jansen, 5e pr. P. Traas, 6e pr. E. Rouw, 7e pr. P. Kloosterman, 8e pr. P. Leijs, 9e pr. Joh. Schipper Pz., 10e pr. P. de Visser, lie pr. W. Mol. 's-Heer Arondskerke. Maandag herdacht de heer A. Diffninck alhier den dag, waarop hij vóór 25 jaar bij de rijkspolitie werd aangesteld, 's Mor gens werd hem door den Insp. Com mandant van de Rijksveldwaeht de medaille voor 25-jarigen dienst over handigd. Het fanfaregezelschap „Excelsior" bracht hem een serenade, terwijl hij van collega's en vrienden vele ge- lukwenschen ontving. Gisteravond gaf dhr. Camman, landbouwleeraar, hier een lezing over fruitteelt. Spr. gaf met lichtbeelden duidelijk te zien, hoe door een volledige bemesting, de groei niet alleen bevor derd, maar ook hoe daardoor een ruim beschot verkregen wordt, en wees er nadrukkelijk op. wat hier nog te doen valt aangaande de behandeling van het fruit, de w(jze vau verpakking en sorteering. Lang stond spreker stil by het doelmatige kalken en besproei en tegen de insecten en in't bijzonder voor de zooveel voorkomende kanker. Het talrijk opgekomen publiek heeft spr. met aandacht aangehoord. Hedenmiddag werd met 6 van de 9 stemmea benoemd tot onderwi jzer alhier dhr. J. Eversdjjk, geboortig van Kloetinge, thans alszoodanig te Kaalte. Heinkenszand. In de gisteravond gehouden algem. verg. van de Zang- vereeniging „Excelsior" bleek de reke ning over 1910 te sluiten met een nadeelig saldo van f 1,18. De aftr. bestuursl. dhrn. Snijder en De Vriend werden herkozen, terwijl besloten werd het nieuw ingerichte tooneel tegen brandschade te verzekeren. Borssele. Maandagavond hield de afdeeling van „het Groene Kruis" alhier een algemeene vergadering. De secretaris bracht het jaarverslag Uit waarin o.a. voorkomt, dat de brancard van Heinkenszand, gebezigd tot het vervoeren van hier naar Mid delburg, zoo ondoelmatig is gebleken, dat die reis zeven uur heeft geduurd, waardoor dat vervoermiddel niet in reputatie heeft gewonnen. De ontvang sten bedroegen f94, de uitgaven f76. Wegens bedanken van Ds. van Hengel als bestuurslid werd als zoo danig gekozen Dr. W. F. Pfeiffer met 42 van de 48 stemmen, terwjjl dhr. J. L. Richel bij acclamatie werd be noemd als eere-voorzitter, hetgeen door Z. E. A. werd aangenomen. Kapelle. Maandagavond had alhier de stemming plaats over de vraag of kerkeraad of kiescollege bij vacature den predikant zou beroepen en leden van den kerkeraad zou benoemen. 85 kiezers namen er aan deel, waarvan 67 zich voor het kiescollege verklaar den en 17 voor den kerkeraad. Het blijft hier dus bij het oude. Kruiningen. Maandagavond hield de heer M. J. Hoencamp uit Den Haag, op uitnoodiging van de werklieden vereeniging alhier een lezing over de tegenwoordige kiesrechtbeweging, op touw gezet door den „Vrijzinnig De- mocratisehen Bond en het Algemeen Nederlandsch Werklieden Verbond". Na uiteengezet te hébben wat het woord Vrijzinmng Democraat betee- kent, bestreed hij de bezwaren, die tegen het algemeen kiesrecht werden ingebracht en wees met nadruk óp de noodzakelijkheid van invoering van het vrouwenkiesrecht. •Verder sprak hij zijn leedwezen nit over de weigering van de zijde der „Liberale Unie", om te teekenen op het adres van genoemde bonden en bestreed hy het standpunt der Sociaal democraten, dat van den klas- sestryd. Een der aanwezigen vroeg nadere inlichtingen omtrent het vrou wenkiesrecht, welke de heer Hoen camp hem gaf. Deze stelde daarbij te vens nog in het licht dat de Vrijzin nig Democraten uitbreiding van het kiesrecht verlangen uit het oogpunt van billijkheid. Rilland-Bath, Door de Bathpolders en den Fredericapolder is in samen werking met enkele landbouwers nit den Reygersbergschenpolder opnieuw in België een hengst aangekocht. Middelburg. In de hier gehouden algemeene vergadering van aandeel houders der Zeenwsche Hypotheek bank is tot directeur dier bank be noemd dhr. mr. M. C. van der Minne te 's-Gravenhage. Geoiengil Aieuirs Fabriek stop gezet. De directie der stroosstoffabriek „De Phoenix" te Ommelanderwjjk, heeft besloten met 15 Maart a. s. haar fabriek stop te zetten. In verband daarmede is aan 40 van de 60 arbeiders medegedeeld, dat hun tegen dien datum ontslag zal worden gegeven. Rattenplaag. Dat de rattenplaag aan den Langendyk groot is, blijkt wel hieruit, dat door de tuinbouw- vereeniging „De Eendracht" te Oud- karspel, blykens het jaarverslag, in 1910 voor 1792 ingeleverde doode ratten een premie is betaald. De afd. Zuid-Soharwoude van de Tuinbouw- en Handelsvereeniging be sloot, te begiunen met l Maart, weer 15 cent uit te loven voor iedere ge- doode rat. Flatseiinge dood. Do- heer J. Miihreö,' ofiderwljfsèr te Hoorn, die Zondag "een ongèstelden collega een bezoek wilde brengen, zakte bjj het binnentreden van diens woning dood ineen. Storm. Door den hëvigen wind is het huié van v. Riel te Tilburg omver gewaaid. Persoonlijke ongeluk ken kwamen niet voor. In den nacht van Zaterdag op Zon dag is een stuk ijzer, ter zwaarte van ongeveer 15 K.G., van den Ab dijtoren, beter bekend onder den naam Lange Jan, te Middelburg ge waaid en gelukkig zonder schade aan te richten op straat nedergekomen. Twist en doodslag. Te Eindho ven ontstond op het terrein van de in aanbouw zijnde fabriek der firma Mignot en Bloeq een ernstige twi3t tusschen de gebroeders K., uit St. Oedenrode, en een zekeren A. v. D., uit Eindhoven, waarby de laatste zoo ernstig gestoken werd, dat hij aan de gevolgen overleed. De gebroe ders K. zjjn in hechtenis genomen. Waarschuwing voor kamerverhuur ders. Zaterdagavond vervoegde zich bjj een juffrouw in de Otterstraat te Utrecht een als heer gekleed persoon, voorgevende monteur te zijn. Hij wilde kamers huren, vond den prijs goed en kwam dienzelfden middag thuis e'en. Zondagmorgen stond de nieuwe kostganger op, maar toen men vond dat hjj wat heel erg lang in z'n kamer bleef, ging men eens kijkenhij was verdwenen en had en passant ook nog f 100 mede genomen van dé bewoners. Alweer de drank. Te Ossenisse by Houtenisse is een man met het hoofd in den modder gestikt gevonden. Drankmisbruik schijnt aan dit ongeval niet vreemd te zy'n. Vermist. Sedert een maand is te Meers-Elsloo op geheimzinnige wjjze spoorloos verdwenen de 27-jarige Anna C. Enkele dagen na hare ver dwijning werden hare klompen langs de Maas ouder Urmond gevonden. Aanvankelijk werd vermoed, dat hare vermissing in verband stond met eene liefdeshistoriethans wordt verteld, dat het meisje zoude zijn aangevallen en in haar angst in de Maas geloopen. Wat er ook van zij, de ouders van het meisje verkeeren in duizend ang sten over het plotseling verdwijnen hunner zeer oppassende dochter. Treffend. Van een echtpaar, dat onlangs 63 jaren gehuwd was, stierf Vrijdag eerst te Schiedam de vrouw, en den volgenden dag de man. Zjj werden tegelijk begraven. Doodgedrukt. Bij het afiaten van een piano nit een werkplaats te Schiedam, schoot deze uit den takel en trof den fabrikant, die naar het aflaten stond te kijken, zoodanig, dat hy tegen den grond sloeg en aan hoofd en borst, alsmede inwendig ge kwetst, in zijn huis werd gebracht en aan de gevolgen is overleden. Zoogenaamde alcoholvrije dran ken. De volksbond tegen drankmis bruik liet ver over de 100 alcohol vrije dranken onderzoeken, en er waren er bij, die ,7.60, 8 en 8.10 pCt. zuiveren alcohol bevatten, dus bijna driemaal meer dan gewoon lager bier. Het voorbeeld van den Volksbond wordt in den, laatsten tijd gevolgd door de Friesche Propaganda-Gom- missie van de Nederl. Ver. tot af schaffing van Alcoholhoudende dran ken. Deze commissie liet 46 merken onderzoeken. Geen enkel is absoluut vrij van alcohol bevonden. Het alcohol gehalte liep van 0 03 tot 11.41 pCt. Tien soorten bevatten meer dan 0.60 pCt. alcoholde Hollandiawiin uit i raneker 11.41 pCt. Toch wordt deze als alcoholvrij geannonceerd. De onderzochte kogelflesschen be vatten alle een sterk schuimende vloei stof, hetwelk den indruk moet geven, alsof men met echte vruchtensappen te doen heeft. Inderdaad wordt dit echter veroorzaakt door sporen sapo- ninehondende stoffen, die, omdat ze af komstig zijn uit onzuivere zeephout- extracten, tot de giftige stoffen moeten worden gerekend. Aan lager wal. Te Alkmaar is aangehouden een ex-hoofdonderwijzer uit Groningen, dia aan lager wal ge raakt was. Reeds een heele poos had hij rondgezworven en was Zaterdag avond in Alkmaar aangekomen. Niet meer wetende wat te beginnen, zon hij op een middel om in de gevan genis te komen en toen hy de kans schoon zag, nam hy by een goudsmid een bord met gouden en Zilveren artikelen weg. Het werd hem echter ontnomen, en de goudsmid gaf het geval niet aan. Den volgenden dag nam de man een ander middel te baat, hij wierp bij eeu advocaat in de Langestraat, schuins tegenover 't bureau van politie, een ruit in. Dat hielp 1 Proces-verbaal werd opgemaakt en de ex-onderwijzer, die eertijds een betrekking in de provincie Groningen bekleedde en in het bezit is van ver schillende acten, o. a. de bootdacte en drie taalacten, had zijn zin en werd naar het huis van bewaring overgebracht. Een rijksveldwachter doodgescho ten. De rijksveldwachter P. Stevens was in gezelschap van twee onbezol digde rjjksvelwachters in den nacht van Zaterdag op Zondag op surveil lance in het jachtveld onder de ge meente Well, gemeente Bergen (Lim burg). Zij ontmoetten.daar tw.ee stlfist.. pers uiet den lichtbak. Het was eeu stikdonkere nacht en geweldig storm achtig. Toen de stroopers bemerkten, dat de politie hen op de hielen zat, loste een hunner een schot, dat ,den ryksVeldwachtèr Stevens trof. Hjj had nog gelegenheid, van zjjn revolver gebruik te maken én schoot op een der vluchtende stroopers, dié' daar door in het dijbeen getroffen werd. Stevens viel daarna zelf neer. Door dat het zoo duister was bemerkte 's mans collega's het niet. Eerst latei- vond men zjjn lijk, dat bewaakt werd door zijn trouwen hond, die verwoed tegen ieder, die in de nabijheid kwam, gromde. De dokter kon eerst den dood con- stateeren, nadat een kind van den verslagene het waakzame dier had weggehaald De verslagene is een oppassend man, gehuwd eu vader vau zeven kinderen. De vermoedelijke dader is gearres teerd. Bloedvergiftiging. Een vrouw te Zaamslag, die zich aan den vinger verwondde, is aan de daardoor ont stane bloedvergiftiging overleden. Verdronken. Zondag heeft te Heerjansdam en treffend ongeluk plaats gehad. Een meisje van 14 jaren is bij het scheppen van een emmer water in een diepe sloot ge vallen en daar ef geen tjjdige hulp by de hand was, jammerlijk ver dronken. Vreeselijk. In de staalfabriek te Jeumont, in België, is eene gent ijzer ontploft en als eene vurige rivier stroomde het gesmolten metaal voort. Twee werklieden werden door dien stroom verrast en verkoold. Elf ande ren zijn zoo deerlijk gekwetst, dat men voor hun leven vreest. Genees- heeren van Erquelines en Jeumont snelden ter plaats. Onder de gekwetsten zijn eenige Franschen. Nieuwigheid. Een curiositeit op tooneelgebied is het theater tp Dil- lingen aan den Donau, een stadje van 6000 inwoners. De bezoekers be hoeven geen entree te betalen, doch moeten na afloop van het stuk hun plaatsbewijs voldoen indien het stuk hun is bevallen. Is de uitvoering, of het tooneelspel zelf niet naar den zin van den bezoeker geweest, dan betaalt hij geen Pfenning. Moord te Brussel. Het volgende drama speelde zich te Brussel af. Eene dienstmeid, die vroeger te Antwerpen woonde, was daar haren echtgenoot, een dokwerker, ontvlucht. Hy had weldra hare schuilplaats ontdekt, kwam haar opzoeken en drong aan, dat zjj het echtelijk leven zou her nemen. Op hare weigering greep de woestaard de vrouw bij de haren, slem-de haar over den grond en zijn mes trekkend sneed hjj haar met brutaal geweld de keel over. Daar de ongelukkige %ch nog ver dedigde, ondanks hare diepe wonde en haar groot bloedverlies, en wilde ontvluchten, trok hjj zijn revolver en schoot haar nog drie kogels in den rug, waarop hjj, de vlucht nam. De politie deed het slachtoffer met den anto van het gasthuis weghalen. De toestand dér vrouw is hopeloos en men verwacht alle uren eênenóod- lottige ontknooping. De moordenaar wordt door de politie van Brussel en ook door die van Antwerpen opgezocht. Slimmer dan slim. In een Duitsch blad wordt het verhaal verteld van drie zoons, die hun gierigen vader, die met allo geweld van zijn geld iets in den dood wilde meenemen, be loofden, dat zjj hem elk 100 pond als reisgeld op zjjn reis in het don kere land in de kist mee zouden geven. De beide oudsten vervulden ook hunne belofte en legde ieder 100 pond sterling evenwel niet in baar geld,maar op eenehèqne geschreven in de kist. De jongste echter schreef een chèque van 3u0 pond, legde die in de kist en nam voor zichzqlf de bei de ehèqnes der broeders, die hjj voor 2Ü0 pond inwisselde. Hjj had zijn slimme broers over troefd. De oogsttijd van de verschillende deelen der Aarde. De nienwe statistiek v/d. Koninkl. maatschappij van land- boaw te Londen geeft een overzicht van den oogBttijd der verschillende landen van de wereld. Daaruit bljjkt, dat er elke maand in eenig deel van de wereld geoogst wordt. Begint men met de eerste maand van het jaar, dan vertelt ons de lijst, dat Jannari de oogstmaand is voor Argentinië, Chili, Australië en Nieuw Ierland. Februari is de oogstmaand voor Indië en in Maart pleegt men in Boven Egypte den oogst binnen te lutlen. In Mexico, Cuba, Beneden Egypte, Syrië, Perzië en Klein Azië wordt in April en in de volgende maand in Noord-Amerika, eenige dee len van Znid-Amerika, in Japan en Lliina geoogst. In Juni zjjn Italië's producten, verder die van Zuid Frank rijk en de westelijke deelen van de Vereenigde Staten oogstrjjp. Juli is vervolgens de oogstmaand voor Oos tenrijk Hongarije, Noordelijk Frank rijk, Zuid-Rusland en een groot deel van Canada. Duitschland en En geland oogsten in Augustus, evenals België, Nederland en sommige deelen van FraDkrjjk en Canada. Voor Rus land en de Scandinavische landen valt de oogsttijd in September, voor Peru in October, terwyl voor Zuid-Afrika November de oogstmaand is en de laatste maand des jaars in Zuid-Aus- tralië wordt geoogst. Liefdadigheid. Het was een arme drommel, met onde versleten kieeren aan, vuil gezicht, ongekamde haren en smerige schoenen het type van een verschoppeling. Hjj was de trap pen van één der groote bankinstel lingen opgestrompeld en vond een jongen bediende, die de klachten over zjjn armoede en zjjn hongerige maag met deernis aanhoorde. De jonge man gaf hem zelfs een dubbeltje, dat gietig door de groezelige hand werd aan gepakt „En wat ga je nn doen met dat geld?" vroeg de jonge ambtenaar. „Jonge man", antwoordde de ver schoppeling en hjj keek zjjn weldoe ner met aandacht aan, „u ziet mjj zooals ik ben, als een arm, deernis waardig man. Toch ben ik een éér lijk man en ik zal u een eerljjk ant woord geven. Ik zal mjj allereerst een goed middagmaal laten voorzetten, dan ga ik een bad nemen, daarna zal ik mjjn haar laten knippen en ten slotte koop ik een nieuw pak kieeren. En als ik dan nog grid over houd, ik beloof het u plechtig, dan kom ik het bij uw bank in deposito geven en nergens anders. Zoo waar ik een eerljjk man ben en ik zal woord honden. Goeien dag Laatste en Telegrafische Berichten. Borsole. 22 Febr. Hedenmorgen omstreeks 10 uur nam een rukwind paard en karretje van den slager B. nit EUewoutsdijk op en smakte het te BorselBChe steiger van den dijk. Won der boven wonder liep het ongeval byna geheel zonder schade af. Rilland-Bath, 22 Febr. In de heden morgen gehouden raadszitting werd vastgesteld het kohier hondenbelas ting tot een bedrag van f 91, met een getal aangeslagenen van 42. Her kozen werden tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim in den Völekerpolder dhrn. W. C. Braat, J. Overbeeke, C. Overbeeke, F. Neve en J. G. Michielsen, en in Bath dhr. M. Petri. Niese. Heden werd in de herberg bij C. de Blaejj alhier, ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht bouwland, in de gemeente 's-Heer Abtskerke, nabjj het dorp aan de Thjjshoekschen weg, groot 3.6860 H.A., aan dhr. Jan Meyers te Nisse, voor f 1510 per H.A., iB voor het geheel f 5565,86. Geïnstalleerd- Middelburg, 22 Febr. Dbr. Mr. J. W. Zjjlstra, nieuwben oemd rechter in de Arrondissementsrechtbank alhier, is heden in de openbare civiele te rechtzitting als zoodanig geïnstal leerd. Beëedfgd. Middelburg, 22 Febr. Voor de Arondissements-rechtbank alhier is heden beëedigd als advocaat en pro cureur by dié Rechtbank dhr. Mr. A, J. Sauer te Middelburg. Storm op de Noorsche kust. Kristiansund, 22 Feb. Tijdens den orkaan zijn drie visschersbooten ver gaan. Elf man verdronken. Een boot wordt nog vermist. Afioop Aanbestedingen en Verknopingen. Goes. Gisteren werd alhier in de Prins van Oranje ten overstaan van Notaris Pilaar publiek verkocht een hoefje in de gemte. Goes a/h begin van den 's Heer Hendrikskinderendijk, bestaande uit woonhuis, schuur met erf, boomgaard en uitweg, samen groot 41 aren 86 centiaren. Kooper werd dhr. P. Verburg Gz., alhier voor f 5100. Goes. By de gisteren alhier ge houden veiling van het huis, bewoond door den heer J. Wingender, werd kooper de heer J. J. Quist te Haar- lem voor f3601. burgerlijke Stand van Goes. Van 2022 Febr. Overleden: 20, Adriana Olivier^ hX j. geb. met Jan Slimmens.

Goessche Courant | 1911 | | pagina 2