BIJVOEGSEL GOESCHE COURANT Gemeente- Publieatiën. m n VAN DE van DINSDAG 21 FEBRUARI 1911. siaasnieaws. Geslaagd. Te 's-Gravenhage slaagden Vrijdag voor de nuttige handwerken de dames M. J. Dominious van Wemeldinge en H. C. J. Rietveld de Ilondt van Ierseke, leerlingen der R. N. L. alhier. Een goed voorbeeld. In de heden gehouden zitting van het kantongerecht alhier werden o. a. eenige personen veroordeeld wegens gillen op straat. In dit opzicht zou ook hier in Goes nog zeer veel te verbeteren zijn. Wie bv. 's middags zoo tegen 2 uur, dus kort voor het ingaan der school aan de Vlasmarkt, de Keizerstraat en andere omliggende buurten passeert, zal zich evenals wij meermalen geërgerd hebben aan het oorverdoovend getier, dat daar op dat moment heerscht. Verbieden staat gelijk mot aan een doove mans deur kloppen en eerst als het klokje van tweeën zich heeft doen hooren, luwt de storm. Als daarin van hooger hand eens verandering gebracht kon wor den, zouden de bewoners van bedoel de Btraten van een groot last bevrijd zijn. Lichtbebldenavond. Onder betrekkelijk zeer weinig be langstelling gaf dhr. N'onhebel Vrijdag avond zijn aangekondigden lichtbeel denavond in de Sociëteit V. O. V. Waaraan die geringe opkomst moet worden toegeschreven is ons onbe kend, maar wel weten we, dat de afwezigen al heel weinig gemist heb ben. De explicatie toch liet veel te wenschen over en de plaatjes waren zeker wel geschikt voor een kinder voorstelling, maar voor ouderen was het weinig zaaks, zoodat we het dan ook overbodig achten er meer plaats ruimte aan te wijden. Overplaatsing. De heer A. uperij, klerk bij de Staatsspoor te Eindhoven, wordt met ingang van 1 Maart overgeplaatst naar hier. Chr. School. In de Vrijdagavond gehouden ver gadering van het Bestuur der Chr. school in de Wijngaardstraat alhier werd met bijna algemeene stemmen besloten door eene bovenverdieping drie lokalen aan genoemde school toe te voegen, zulks met het oog op de uitbreiding tot H. U. L. O. Gemengd Aieuws. Vreeselijk. In een der sasgebou- wen van de artillerie-inrichtingen aan de tlembrug is bij het vullen van slag hoedjes een machine uit elkaar ge sprongen, tengevolge waarvan de sergeant-majoor H. de Ruijter, gehuwd oud 46 jaar, uit Zaandam, een stuk koper tegen het lichaam kreeg, dat hem de borst als het ware openreet. De dood trad onmiddellijk in. Bjj dit ongeval werd verder nog gewond de 34 jarige werkman H. van der Horst, te Zaandam. Deze kon per brancard naar zyn woning worden vervoerd. Van het dak gevallen. Vermoe. delijk tengevolge van den hevigen wind viel een 18-jarige loodgieter te Amsterdam van het dak van een in aanbouw zijnd perceel in de Nic. Maesstraat. De man was dadeljj k dood. Per auto-ziekenwagen werd hij naar het W ilhelminagasthuis ver voerd. Bot gevangen. Jl. Vrjjdag werd Doetinchem bezocht door een viertal leden van het kwartjesvindersgilde. Ten gevolge van de waarschuwing door de Arnhemsche politie, was, toen de trein te 11,01 aankwam, een poli- tiegeleide op het perron aanwezig. Een der gasten bleek reeds te Wehl uitgestapt, twee vereerden Doetinchem met een bezoek, terwijl de vierde de reis naar Terborg voortzette. Over gebrek aan attentie van de zijde der politie hadden ze allerminst te klagen. Eén hunner bracht zelfs het grootste deel van den middag op het politie bureau door. Bij bekkenslag werd de burgerij van het onwelkome bezoek in kennis gesteld. Onder den trein. Door den laat- kten trein van Amsterdam is Vrijdag avond op het stationsempiacemen t te Apeldoorn een 20 jarigen loodgie tersknecht het hoofd afgereden. Ontsnapt. In den avond van 14 Februari j.l. is uit het krankzinnigen gesticht te Venray een hoog3t ge vaarlijk misdadiger ontvlucht. Zijn naam is Joannes Henricus Moors, ge boren te Echt 27 October 1872, slager. Hij is ongeveer 1,75 M. lang, heeft bruin haar en dito knevel. De voor zijde van een zijner onderarmen is getatoueerd met twee harten met de letters J. M. en M. v. B omstrengeld met rozen en het onderschrift „Sou- vernir d'amonr". Zjjne aanhouding en terugbrenging naar het gesticht wordt door den heer Officier van Justitie te Roermond verzocht. Teruggekeerd. 'JJitltKampen schrijft men aan het Udbl.jZooals men weet, deserteerden in September van het vorige jaar in Melbourne (Australië) een aantal schepelingen, gedurende het tiendaagsc'u verblijf aldaar van H. M. oorlogsschepen Regentes, De Noord-Brabant en De Ruyter. Een de zer deserteurs, de marinier D., uit Zwolle, heeft zich thans aan de ka- zernewacht van het instructie-bataljon aangemeld. Hij had na zjjn desertie als boerenknecht in zijn onderhoud voorzien, doch het verlangen naar huis werd hem te sterk. Hij nam 21 Decem ber als lichtmatroos dienst op de Reichenbach van de Duitsch-Ameri- kaansehe Stoombootmaatschappij Ham burg, en arriveerde 7 Febr. j.l. te Antwerpen, waar hij wegens vermin dering van manschappen werd afge monsterd. Na een verblijf van eenige dagen ten huize zijner ouders te Zwolle heelt hy zich op aandringen zjjner familie aangemeld. Twee menschen verdronkenOp de Boven-Merwede, dicht bij Werken dam, had een droevig ongeval plaats, hetwelk twee offers heelt geëiseht. Een zeilschip uit Sliedrecht hing ach ter den sleepboot Union. Daar het te kort was vastgemaakt, zou de schipper den draad wat vieren, doch door den wind ging dit zoo snel, dat het schip in aanvaring kwam mot het achter- hangende vaartuig. De schipper sloeg overboordde knecht wilde met de boot hem te hulp komen, doch ge raakte eveneens te water. De knecht van het tweede vaartuig begaf zich daarop ook nog te water, met het treurig gevolg, dat de beide knechts verdronken, terwijl de schipper nog bijtijds werd gered. De natuur gaat boven de leer. Zooals men weet kost het in plaatsen, waar woningnood heerscht, voor groote gezinnen veel moeite een huis te huren. De eigenaars zijn op kinderzegen niet gesteld. Te K., een Duitsch grens- plaatsje, was evenwel een verhuurder, die niet alleen geen groote gezinnen in zijn huizen wilde hebben, maar in het huurcontract met een paar jonge lui deze bepaling inlaschte „De huurder verzekert, geen eigen kinderen te bezitten en die ook niet te willen hebben. Wordt in Btryd met deze bepaling gehandeld, dan is het huurcontract verbroken en de huur der betaalt bovendien 1000 Mark aan den huiseigenaar." Men begrijpt de komische ontwik keling. Na eenigen tijd begon de vrouw van den huurder er zeer wel varend uit te zien en op een goeden dag werden de ooren des huiseige naars onaangenaam getroffen door het gekrijt van een baby. Vol bitterheid wendde de man zich tot den rechter. De aangeklaagde partij verweerde zich door te zeggen dat het voor jongge trouwde lni onmogelijk was een der gelijke bepaling na te komen en de wjjze rechter erkende het force ma jeure. De verhuurder kreeg geen 1000 Mark en zal wel een ander contract moeten maken. Portefeuille gevonden. Naar de D. Ct. verneemt, heeft de beurtschip per van Dordrecht op Lage Zwaluwe, Lucas, terwijl hij de vorige week langs het Hollandsch Diep nabij de spoor wegbrug van Moerdijk bezig was met het snijden van riet, tusschen de steenen een portefeuille gevonden, welke een aanzienlijk bedrag aan bankbiljetten bevatte. Hij heeft daar van terstond mededeeling gedaan aan den burgemeester van Hooge Zwaluwe, die de vondst in bewaring nam en een onderzoek heeft ingesteld, dat tot dusver echter nog geen resultaat heeft opgeleverd. Vermoed wordt, dat het geld van diefstal afkomstig is. Door den storm. De 68-jarige F. E. S., te Amsterdam, was Zaterdag avond bij kennissen op bezoek ge weest en begaf zich met de laatste tram van lijn 4 naar zijn woning terug. De familie wachtte en wachtte, doch de man verscheen niet en heden ochtend werd Zijn Ijk even voorbij den Watertoren aan den Amsteldjjk uit de rivier opgehaald. Het vermoe den ligt voor de hand, dat de man door de heftigen storm te water is geraakt. Dat het in die buurt ge spookt heeft, bewijst het feit, dat een zware, dikke boom gisterochtend ge heel ontworteld over den weg lag. Een brandewijnproces. In een Hongaarsche provinciestad is voorde rechtbank begonnen de openbare be handeling van een zeldzaam proces. Eenige maanden geleden Btierven b(j een begrafenismaal in een Hongaarsch dorp niet minder dan vijftien personen, en in twee andere dorpjes vier per sonen. Tegen den drogist, die den „begrafenisbrandewijn" had geleverd, en tegen diens bediende, die hem had klaargemaakt, werd een aanklacht ingediend, omdat in di n brandewijn methyl-alcohol gevonden werd. De drogist echter verklaarde onschuldig te zijn, daar h\j den spiritus, dien h(j bij de brandewijnfabricage gebruikte, had ingekocht van een te goeder naam en faam bekend staand huis. Aljaren lang had^hjj van dezelfde soort spiri tus gebruikt, en ook zjjn bediende had bjj het bereiden van den brandewijn, die dus vergiftigd heette te zijn, niets bijzonders gemerkt. Uit de getuigenverhooron van den eersten dag is het vermoeden echter zeer sterk geworden, dat de overleden brandewijndrinker» slachtoffer» ge worden zijn van hun buitengewone onmatigheid. Zoo werden er voor beelden genoemd, dat op één begra fenisplechtigheid, waaraan 60 perso nen deelnamen, 200 liter brandewijn werd gedronken, en geloofwaardige getuigen uit andere dorpen deden eveneens verhalen van een gebruik van niet minder dan 2 h 3 liter per hoofd 1 atorm. Te Weenen heeft het ge weldig gestormd. 35 personen werden door vallende dakpannen e.d gewond. Een wreed heer. Op zijn gewone onmenschelijke wjjze heeft sultan Moeley Hafid wraak genomen op een aantal van zijn vrouwen, die zich, men weet niet hoe, tegenover hem misdragen hadden. Drie negerinnen werden, op bevel van den sultan, voor do leeuwen geworpen. Eenige anderen liet hij in hechtenis nemen en met stokslagen bestraffen. Zichzelf geopereerd. Een 26-jarig Roemeensch arts, te Parijs, Fzaicon genaamd, heeft dezer dagen aan zich zelf een ernstige operatie verricht. Hij heeft een verdoovend middel uit gevonden, dat hij „Kaahi-Strycbno- Stovanisation" noemt, dat den patiënt zijn bewustzijn laat, maar voor pijn ongevoelig maakt. Bjj zijn promotie wil hij met deze uitvinding voor den dag komen. Nu heeft hij een breuk, waar hij reeds lang mee rondliep, ge opereerd en zelf de wond toegeuaaid, voor de tafel zittend De operatie duurde een uur. Daarbij kon hij na tuurlijk zijn eigen middel het beste probeeren. De heldendaad van den jongen man wekt algemeen opzien. De Studentenstaking. Nog steeds worden de colleges aan de universi teit te Moskou onderbroken door in vallen van stakende studenten, die zelfs een der professoren verjaagd hebben. De arrestaties houden aan. Zoo is ook de zoon van den beken den leider der constitutioneel demo cratische partij Milioekot gearresteerd. Een rare snuiter. Te Landeshut, in Silezië, was een arbeider in een herberg op een feestelijke bijeenkomst aan het dansen. Tegen drie uur 's och tends liep h0 den tuin in en hing zich daar op. Men sneed hem evenwel nog bijtyds los, waarop de zelfmoordenaar naar de zaal terugkeerde en weer dapper meewalste. Een probaat middel. De Staats ambtenaren te Trië3t zijn begonnen met „ljjdeljjk verzet", om zoodoende verbetering van positie te krijgen. Het „igdeRjk verzet' bestaat in een met de grootste nauwgezetheid op volgen der reglementen, welke in theorie bijzonder mooi, maar in de practgk even ondeugdelijk blijken. De beweging omvat reeds de be ambten van post, telephoon, douane, belastingen en havenbedrijf, wat na- tuurigk de onaangenaamste gevolgen heeft voor het handelsverkeer dier haven. Postpaketten komen uren en uren later in het bezit der geadres seerden. Aan de telephoon laat men de abonnés wanhopig lang wachten, voordat zij aansluiting krijgen (wat elders ook wel eens gebeurt zonder „lydeigk verzet" 1). De douanen laten iederen koffer, ieder pakje open ma ken. Die moeten dan tot op het laatste stukje van hun inhoud uitgepakt wor den. Hg, die met de douaneformali teiten uit ervaring bekend is, begrijpt welk een eindelooze vertraging deze handelwgze geven moet. De kooplieden, die somB honderden stukgoederen aan kregen, zyn wanhopig. Niet alleen echter wordt het publiek dupe van dit lijdelijk verzet, ook de schatkist lijdt er ernstige schade van. Dezer dagen kwam er op één dag 300.000 kronen minder in aan douanerechten en postontvangsten, dan andere dagen. Het heeft er allen schijn van, dat de beambten succes hebben zullen met hun actie. Laatste en Telegrafische Berichte». Dynamietontploffing. Heerlen, 20 Febr. In de Oranje- Nassau-mgn had Zaterdagmiddag door het te vroeg ontbranden van een lading dynamiet, bestemd voor het loswerken der steenen, een hevige ontploffing plaats, waardoor de op zichter B. en de werkman J. gedood en twee andere werklieden zwaar gewond werden. De Justitie heeft ver lof gegeven de Ijken te begraven. Groote brand- Havre, (Fr.) 20 Febr. In het goe derenstation alhier zijn 80 waggons met koopwaren verbrand. De schade loopt in de millioenen. Pestgevallen in Arabië. Konstantinopel, 20 Febr. Twee pestgevallen, waarvan eenmetdoode- lpken afloop, zijn te Djeddah gecon stateerd. Verbanningen uit Portugal. Lissabon, 20 Febr. De ex-ministers José Azeredo en Joar Continho zijn om politieke redenen uit het land verbannen. Aardbevingen- Forli, 20 Febr. Een hevige aardschok is alhier waargenomen. Tal van hnizen bekwamen kleine scheuren. Verschei dene schoorsteenen stortten omlaag, tengevolge waarvan twee personen licht gewond werden. Volgens berich ten moet deze schok ook te Teodoralo schade hebben aangericht. Monastlr, 20 Febr. Een hevige aardbeving werd te Starava waarge nomen. Bjjna alle huizen zijn vernield. Een vrouw is gedood, terwijl er twee gewonden zijn. Rome, 20 Febr In de nabüheid van Trocadero is tengevolge van een aardbeving een huis ingestort. Er zyn vijf gewonden. Rusland en China- Peking, 20 Febr. China zou heden het Russische ultimatum (zie Buiten land, Red.) beantwoorden. De regee ring erkent het verdrag, maar niet de uitbreiding ervan. Zy blijft vriend- scbappeigk gezind en betreurt de hou ding van Rusland. Moord en zelfmoord. Berlijn, 20 Febr. De plaatsvervan gende gouverneur van Kameroen meldt Te Buea, de zetel der regeering, schoot de secretaris Kerner in een aanval van zinsverbijstering het di strictshoofd Biernatzky en den secre taris Gniess dood, verwondde de sec retarissen Nagel en Schnaebele lich- telyk, en doodde daarna zich zelf Brand in een katoenpakhuis- Geesiemiinde, 20 Febr. Hier is een katoenpakhuis aan de haven af gebrand1500 balen katoen zyn ver nield. Door het instorten van het dak zyn vier brandwachts zwaar gewond. De schade is aanzienlyk. Oproer aan boord. Saloniki, 20 Febr. Het Engelsche stoomschip „Consett" zette 150 man der voor Tripolis bestemde Arabische aanvullingstroepen, die onderweg aan het muiten waren geslagen, aan land. Enkele soldaten, die het convooi be geleiden, werden gedood. Sneeuwstorm. Soechoem Trans Kaukasie),20 Febr. Tengevolge van een sneeuwstorm zijn in de kolonie Psyrtscha vele huizen ingestort, waarby 16 menschen en een menigte vee om het leven zijn geko men. dienst egehng Spoorwegen. Burgemeester en Wethouders van Goes maken bekend dat ter secretarie dezer gemeente ter inzage zijn neder- gelegd do ontwerpen voor de zomer dienstregeling 1911, aangeboden door de Hollandsche IJzeren Spoorweg- Maatschappij. Eventueele opmerkingen moeten vóór of op 1 Maart 1911 rechtstreeks worden ingezonden aan het Depar tement van Waterstaat. Goes, den 18 Februari 1911. Burgemeester en Wethouders voornoemd, D. D. VAN DEN BOUT, 1. b. De Secretaris, G. A. HAJENIUS. Marktberichten. Rotterdam, 20 Febr. Vlas op het land kalmer gestemd, marktaanvoer 10232 st. blauw 50 a 72 St., 3490 st. geel 60 a 68 St., 2835 st. wit 43 a 54 St., 650 st. Groningen onverkocht, handel traag. Ajuinaan- voer 2000 balen geen noteeringen opgemaakt. Aardappelen weinig aan voer veel vraag Zeeuwsehe bonte f 3,90 a f4,10, eigenheimers f4,50 a f4,75 overigens prijshoudend. Granen buiten- landsche zeer vast. Meel f 11%, kalm. Bouwman flink pryshoudend, noteerin gen onveranderd. Binnenlandsche Tarwef 10,hf 11,50 Haver - 7,50 - 7,40 Lijnzaad (voerzaad) - 13,- 15, Lynzaad (zaaizaad) - 16,- 19, Bruine Boonen- 10,— - 13,25 Koolzaad - 11,25 - 11,75 Karweizaad - 12,25 - 12,35 Mais, mixed st. - 113,„- Eieren Zeeuwsehe - 5,40 - 5,60 Overmaasche - 5,60 - 5,80 Varkensmarkt Rotterdam. Veeaanvoer varkens 777, 28 h 27 ct. Licht soort 27 </j h 26 ot. Zeer vlugge handel. AFLOOP VEILING 14 Feb. 1911, der Ceiiperatieve Vcreeiiiging lïotterdainscho Huidenclnli, Rotterdam. Ossehuiden v. 28 i/jtot32 ct. Id. besch. en worm 271/4 298/4 Koehuiden .291/4, 31 n ld. besch. en worm 26 29 it Vaarzenhuiden .30 31 Id. besch. en worm .27 301/4 Stierhuiden 26 s/4 27 ld. heseh. en worm .251/4. 27 Pinken .30 32 Id. besch. en worm .26 283/4 Kalfsvellen met kop en pooten .318/4, 40% Id. beschadigd 301/4. 40% n Id. z. kop en pooten 43 518/4 n ld. beschadigd 43 44 i/s Kalfsvellen nuchtere .36 418/4 Grasvellen met kop en pooten ,29V,„ 32 Id. z. kop en pooten .36 38 ld. m. kop z. pooten n Alles per /i K.G. Schapenvellen van 11,15 tot f5,50 p. st. Lamsvellen. -0,50 -3,80 Burgerlijke Stan.it Van 17—20 Febr. Geboren 19. Adriana, d. v. Cor nells van de Rafelaar en Cornelia de Groot. Overleden9. te Rotterdam Johan nes Reinhard van Beek. 53 j. gehuwd met Maria Magdalena Desirée van Leeuwen. Telegrafisch tt eerhci ictlt Verwachting tot den avond van 21 dezer Aanvankelyk krachtige tot storm achtige Westelijke tot Noordwestelijke wind met regen of hagelbuien, later krimpende en tijdelijk afnemende wind, tydelyk opklarend, ov< rdag zachter. A (loop Aanbestedingen en Verknopingen. Sohore. Uitslag der gehouden aan besteding, bouwen van een woonhuis voor de wed. Witkam op de hofstede van C. Boonman te Sohore M. F. Goedemond Hansweert f 4275 Jae Paasse Schore f 4240 J Priem Ove- zande f 42-10 L. Poeiers Kwaden- damme f 4225 J. M. Jacobs Goes f 4200 j M. v. Liere 's-Gravenpolder f 4195 J. Goedhloed Kloetinge f 4182 Johs. Eckhardt noedekens- kerke f4177 L. Minderhoud id. f 4169 J. J. Dronkers Kapelle (Z. B.) f4137; A. Paasse Kruiningen t 4085 A. Le Clerq idem f 4000 J. C. v. 't Veer Kapelle (Z. B.) f 3992 j A. M. Kuiper Heinkenszand f 3982 U. v. Koeve- ringe Sohore 1 3845. Gegund a. d. laagsten inschrijverschilder- en be- hangwerk aan L. de Paauw te Hans- weert. Wolphaartsdijk. By de Zaterdag door dhr. W. Bierens, bouwk. te Bie- zelinge, alhier gehouden aanbesteding van het bouwen van een woonhuis met schuur, enz., voor dhr. W. van Liere, landbouwer te Biezelinge, be grooting f 4069.83, werd ingeschreven door: J. Sanderse Middelburg f 4630 F. Rozeraond idem f 4625W. Gaan- derse Wolphaartsdijk f 4620;M.Alle- wjjn, Waarde, f 4399 J. Goedbloed, Kloetinge, f 4398D. J. B. Arents, Goes, f4395; P, den Herder, Wol phaartsdijk, f3940. Gegund aan den Herder. erko«plïi-,en tii Verpachtingen. Febr. 21 Goes, hoefje, Pilaar. 21 Goes, Heerenhuis, van Dissel. 22 s Heerenhoek, Verpachting schuur en bouwland en verkoi ping stroo, beesten- een, dorschmachiueNeervoort. 22 Ierseke, inspan, Hollmann Verhoek. 22 Nisse, Bouwland, Pilaar. 23 Kwadendamme, Boereninspan, Neervoort. 23 Kruiningen, Hofstede Oomshoek met bouw- en weiland, Schram en Fiocco., 23 Kat*, Woonhuizen, Pilaar. 23 Waarde, schuuraf braak, 4 vette vaarzr-n en werkpaard, holtmann Vet/n ek. 24 Hansweert, huisaf braak, Hollmann S; Verhoek. 24 Kapelle, paarden, ivagens, landbouw gereedschap, Liebert. 24 Borsele, kapitalen boereninspan, Pilaar. 24 Kamperland, paarden, hoornvee en landbouwgereedschappen, Noordijke. 24 Hansweert, Afbraak, Hollmann Verhoek. 24 Billand-Bath, vrachtrijders inspan, Schram. 25 Borselehoutwaren en varkens, Holl mann en Verhoek. 27 Wen eldingc, Vracht rijder si nspan, Hollmann Verhoek. 28 GoesWerkpaarden, bo'.renwager. en harnassement, Hollman Verhoek. Maart i Biezelinge, Meubilair, kippen en gereedschap, Hollmann Verhoek. 1 Kortgene, kapitalen boereninspan, Hioolen. 1 's-Gravenpolder, ruim 3 Heet. Weiland en nieuw woonhuis met schuur Neervoort. 1 Kapelle, meubil. goederen, Uebert. 2 Eversdijk, kapitalen boereninspan, van Dissel. 3 Wissenkerke, paarden, hoornvee en land bouwgereedschappen, Noordijke. 3 's Heer Arendskerke, kapitalen boeren inspan, Pilaar. 3 Hansweert, 3 huizen met tuin en erf en bouwterrein, Schram. 4 Ovezande, Houtwaren en Varkens, Hollmann Verhoek. 7 Goes, heerenhuis met grooten tuin, Pilaar. 8 Ovezande, inspan, v. d. Kloes 9 Nisse, Boereninspan, Neervoort. 9 Vlake, boereninspan, Schram. 10 Wilhetminadorp, werkpaarden, Holl mann Verhoek. i0 Schore, verpachting, Pilaar. 10 Borssele, Keetafbr^ak en Dircctickeet, Hollmann Verhoek. 15 Borsele, Woonhuis en ruim 17.5 H.A. bouw- en Weiland, Pilaar. 15 's Gravenpolder, Paarden en Hoornvee, Hollmann Verhoek. 16 Kruiningen, Boeretoinspan, Schram. 11 Wemeldinge, kapitalen boereninspan, v. Dissel. 22 Goes, inboedels, Hollmann en V crhoek. 23 't Heerenhoek, Inboedel, Hollmann Verhoek. Schor z, hoefje met \bouw- en weilanden, Pilaar. Aprt l. Kats, Hofstede „Vredehof" Pilaar. Aanbestedingen. Febr. 22 Kruiningen, bouwen van een w en schuur, Le Clercq. 25 hansweert bouwen van een nieuw voon- en winkelhuis, A. de Poorter. Maart. 3 Kruimngen, aanleggen van een grint weg, bet tuur waterschap Kruiningen. 8 hllewr utsdijk, het ver hoog en van den mlaagctijk, bestuur van het waterschap. Edewoutsdijk

Goessche Courant | 1911 | | pagina bijlage 1