BIJVOEGSEL GOESCHE COURANT VAN DE van ZATERDAG 28 JANUARI 1911. Binnenland. Leger uitbreidiug Men schrijft aan De Avp. Met het nieuwe Militie-ontwerp, waarbij het jaarlijks in te lij ven aan tal lotelingen van 17.500 op 23.000 zal worden gebracht, zal oen leger- uitbreiding gepaard gaan, bestaande in de oprichting van 4 zg. fortcom pagnieën per regiment infanterie. Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort. Het nieuwe rijksopvoedingsgesticht, dat het vorige jaar gebouwd is op den Amersfoortschen berg aan den U trecbt- schen straatweg en dat op het einde van November reeds in gebruik ge nomen is, is Woensdag officieel ge opend door den minister van justitie mr. E. R. H. Regont. Uit de Pers. Een pleidooi voor vrouwenkiesrecht. In de N. Arnh. Cour. verdedigt H. M. het algemeen vrouwenkiesrecht en schrjjtt „De waarheid is, dat men vreemd en vjjandig staat tegenover de ge dachte aan politieke medezegging schap der vrouw, doordat men sinds vele eeuwen is gewend geweest aan den arbeid der vrouw binnenshuis. Da vrouw trachtte er ia haar afge slotenheid, in haar afzondering, niet naar, zich met het openbaar leven te bemoeien, dat zjj nauwelijks kende. Maar nu is het opmerkelijke, dat de maatschappelijke ontwikkeling de scheiding tusschen man en vrouw op het terrein van den arbeid steeds doet verminderen en allicht ten leste ge heel opheffen zal. De tyd, dat de arbeid der vrouw binnenshuis lag, geheel en uitsluitend en voor allen, week al ver achteruit. Van uit het huis wordt de vrouw steeds meer gedrongen naar werk plaats en fabriek Zoodra de vrouw in grooten getale de invloeden van het maatschappelijk leven ondergaat, zal zij zeker trachten op haar beurt de maatschappij te bren gen onder haren invloed en wjj moeten dat billijken. Het kan niet anders. Dit is een allereenvoudigste mensch- kundige waarneming, die voor ieder kan worden gedaan. Het is een der duizendvoudige variaties op den levens regel, dat elke aktie haar eigen reaktie wekt. De diepste oorzaak van den toene- menden aandrang om aan de vrouw politiek recht te geven gelijk op met den man, ligt in de verplaatsing van den arbeid der vrouw vanuit het hais in de maatschappij. De diepste oorzaak ligt in de maat schappelijke ontwikkeling en daartegen te toornen is altijd dom en onvrucht baar geweest. In landen, waar het vrouwenkies recht is ingevoerd, blijkt, dat in de politieke verhoudingen, in den stand der partijen, weinig verandering wordt gebracht. Meestentijds zal de vrouw stemmen, zooals de man doet en daar door blijven de onderlinge verhou dingen dezelfde. Eerst langzamerhand, hoe verder de politieke ontwikkeling der vrouw doordringt, zal hierin mis schien wijziging komen, maar dan kan daartegen geen groot bezwaar meer bestaan, daar wijziging dan zou steunen op vermeerderde politieke er varenheid der vrouw. Alleen dan, wanneer ongeoorloofd- eenzijdig aan bepaalde maatschappe lijke groepen, aan arbeidersvrouwen alleen, of aan vronweu uit andere kringen alleen, kiesrecht werd uit gereikt, zou dit een schokkenden, verstorenden invloed hebben op de politieke ontwikkeling des lands. Alleen daarom reeds is dat soort beperkt vrouwenkiesrecht volstrekt onaannemelijk en verwerpelijk Liever zouden wjj het vraagstuk van het vrouwenkiesrecht verschuiven naar een tijd, dat men krachtens haar ontwikkeling alle vrouwen tegelijk kiesrecht zou willen geven, als men dan bevreesd is voor schadelijke ge volgen, dan toe te laten dat een kwaad van veel venijniger natuur werd aan gesticht, dit namelijkde regeling van vrouwenkiesrecht eene nieuwe aanleiding tot krakeel en wantrouwen en klassenstrijd. Dit vraagstuk is nog niet bedorven door politieke berekening van kleinen aard, laat ons het zuiver houden tot het laatst. De maatschappelijke ontwikkeling dringt naar politieke ge'ykstelling tusschen man en vrouw, politieke eer lijkheid dringt er naar, nu eens geen misbruik te maken van de regeling van het vrouwenkiesrecht tot bevredi ging van kleine partij-lusten ofgroo- tere klasse-lusten. School en Kerk. Schoonheid en Opvoeding. In een openbare bijeenkomst van de afd. Rotterdam van de Nederl. vereeniging Schoonheid in opvoeding en onderwijs, heeft mevr. W. A. L. Bos—Vrjjman, van 's-Gravenhage, ge- t sproken over schoonheid en opvoeding. jfiJDe spreekster lichtte de volgende stellingen toe Elk mensch heeft naast andere ziels vermogens het vermogen, om de hem omringende schoonheid te gevoelen, ervan bewust te worden, en schoon heid voort te brengen. Alhoewel dit vermogen in den mensch aanwezig is, moet het, om tot volle ontplooiing te komen, worden geleid en ontwikkeld. In de liefde voor het schoone ligt een tegenwicht voor al te groote materieele geneigdheid en wordt de wereld gezien in een juister licht, wordt het leven harmonisch en even wichtig, hetgeen zich uitdrukt in de daden, woorden, gedachten en ge voelens van de individu. Bechtzakc». Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Bij bevelschrift der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg is verwezen naar de terechtzitting met gevangen houding van den beklaagde de zaak tegen L de J., 32 j., arbeider, geboren te Ovezand, wonende te 's Heerenhoek, thans gedetineerd, beklaagd van meineed; idem tegen O. v. D., 17 j., schippersknecht, geb. te Roozendaal, wonende te Wolphaartsdijk, thans ge detineerd, ter zake van diefstal. Doodslag. Het Hoog Militair Gerechtshof heeft in hooger beroep behandeld de zaak tegen den 20-jarigen milicien-soldaat D., te Zaamslag, die in den nacht van 31 Aug. te Middelburg J. v. Wallen burg mot zijn bajonet een doodeljiken steek toebracht en deswege werd ver oordeeld tot vjjfjaren gevangenisstraf met vervallenverklaring van den mi litairen stand. De advocaat-fiskaal voor Hr. Ms. zee- en landmacht vroeg thans veroordeeling van beklaagde tot zeven jaar gevangenisstraf, met vervallen verklaring van den militairen stand en met aftrek van de in voorloopige ver zekerde bewaring doorgebrachten tijd. Heden, Vrijdag, werd voor de reehtbauk te Middelburg behandeld de zaak tegen H. A. van Dalsum, notaris te Hulst, uitgever van De Volks wil, beklaagd van opzettelijk de eer en goeden naam te hebben aangerand van den burgemeester van Hulst, door dezen in zijn blad ten laste te leggen dat hjj; bjj de justitie tegen hem een lasterlijk rapport heeft ingediend en te kwader trouw in een ambtsrapport een mede-inwoner bij de overheid heeft belasterd, In deze zaak waren twee getuigen gedagvaard: de burgemeester van Hulst en de drukker van De Volkswil. Door den ambtenaar van het O. M. werd een maand gevangenisstraf ge- eischt. De heer v. Dalsum pleitte zelf tot ontzeggiug van den eisch. De uit spraak is bepaald op 3 Febr. Laat de kinderkens tot mij komen De Rechtbank te Rotterdam ver oordeelde den voorzanger van de Chr. Zondagsschool te Middel harnis wegens het plegen van onzedelijke hande lingen met twee zijner leerlingen, die den leeftijd van 15 jaar nog niet had den bereikt, tot een gevangenisstraf van 4 jaar. ttaad «overzicht. Misschien is het voor heeren raads leden gemakkelijk ter bespoediging het debat in twee, drie stukjes te ver- deelen, die gelijktijdig ter weerszgden van den voorzittenden bnrgemeester worden onderhanden genomen, den toehoorder maakt deze verdeeling van het debat in verschillende onderonsjes het luisteren niet gemakkelijker. Niet alleen, dat hem, waar hij met zjjn twee ooren toch maar naar één kant hooren kan, een deel van het gesprokene noodwendig moet ontsnappen, maar, wanneer zooals gisteravond soms het geval was, overal en aan alle kanten dooreen gepraat wordt, dan lost zich voor zjjn gehoor 'sraads gewichtige beraadslaging op in een verward ge roezemoes van stemmen, waaruit geen enkel geluid dnideljjk geaccentueerd tot hem doordringt. Ons dunkt, een dergelijke wjjze van beraadslaging, zoo onaangenaam voor den luisteraar, moet toch aan een serieuze behande ling der gemeentebelangen niet be vorderlijk zijn- En het zou zeker aanbeveling verdienen, dat de voor zitter met zijn gezag de gelijke nis onzer raadsvergadering op een Pooisohen Landdag tot nul tracht te te reduceereu. Maar ook de ge meenteraadsleden hebben, zoo den burgemeester de macht ontbreekt, den plicht hiertoe hun best te doen. Gisteravond waren ze bljjkbaar niet in de stemming daaraan te denken. Zjj waren en misschien is dit ook een verontschuldiging voor den voor zitter - roeriger dan men het van vroede vaderen verwaebten mag. Of de behandelde onderwerpen daaraan schold waren 'i Zeker is, dat reeds het eerste onderwerp, dat uitvoerige bespreking uitlokte, de rumoerigheid erin bracht en zelfs een paar hooi den een oogenblik tot kookhitte ver warmde. Burgemeester en Wethouders had den een wijziging voorgesteld in de verordening op de keuring van vee en vleeseh, waarmee een der wet houders, de heer Mrl De Witt Hamer het blijkbaar niet vinden kon. De bedoeling was, hetj [invoeren, van vleeseh te vergemakkelijken door vee en vleeseh uit andere gemeenten toe te laten, ookzonderhetvereischt bewijs van herkomst en keuring, afgegeven door een gediplomeerd veearts, mits het vereischte keuringsinerk onzen keur meester voldoenden waarborg geeft. Door een dergelijke bepaling zouden we, meende Mr. de Witt Hamer, ge heel overgeleverd worden aan een onvoldoenden keuringsdienst. Dat bleek er bij den heer Dekker niet in te willen. De heer Dekker, die over deze aan gelegenheid, als trouwens over ieder andere, herhaaldelijk het woord voerde, toonde zich in dezen noeh consequent, noch ving van begrip. „Wjj zitten hier niet om de belangen van veeartsen of welke particulieren ook, maar om het algemeen belang te behartigen", zoo verklaarde hjj meer dan eens. En heel zijn strijd tegen De Witt Hamers' logische redeneeriDg kwam voort uit den wensch om particuliere belangen, die van de slagers en die van den hulpkeurmeester te behar tigen. Was deze wensch de oorzaak, waarom hij 's heeren Hamers' opvat ting met hardnekkige koppigheid be streed en van uiterst weinig begrips vermogen wat we anders allerminst van hem gewoon zjjn bljjk gaf? We hebben hier een hulpkeurmeester. Zoo'n hulpkeurmeester, gediplomeerd, zeker 1 dient te werken het woord zegt het reeds en de kennis van een dergelijk persoon maakt bet ten over vloede duidelijk onder een deskun dig keurmeester, een veearts. Nu wij in UoeB om redenen van zuinigheid ons de weelde van dit deskundig toezicht niet veroorlooven, hebben wij geen goed ingerichte keuringsdienst. Dit wil niet zeggen, dat de hulpkeur meester niet goed is, of zijn werk niet goed verslaat, maar dat wjj niet voor alle gevallen gedekt zijn, dat de keuringsdienst dus onvolledig werkt, hoe goed de hulpkeurmeester ook zijn vak moge verstaan. Dit kan gevaarlijk worden voor de algeineene gezondheid en het was dus allerminst in het algemeen balang daarover zoo gemakkelijk heen te stappen, als de heer Dekker deed. Maar deze heer wenschte blijkbaar de logica van den heer de Witt Hamer niet te begrijpen en bleef maar aldoor volhouden, dat dus, volgens diens beweren, de hulpkeurmeester niet goed zijn werk deed en lijj tegen een dergelijk verwijt moest opkomen. Was hier soms wat anders, vrees voor be nadeeling van een partijgenoot of iets dergeljj ks in het spel Foei meneer Dekker 1 Ook over het muntgas heeft de heer Dekker zich doen hooren. Maar zjjn optreden in deze deed aangenamer aan. Er was over de wensehelijkheid van de invoering van mantgas iang en breed gepraat. Een rapport der gas- cominissie van April 1910 moest dienst doen om de heeren voor die invoe ring beangst te maken. Er werd ge rekend en gecijferd dat het een lust was. De heer Fransen van de Pntte wist zelfs uit te rekenen, dat niemand ongeveer van het mantgas gebrnik zon maken, omdat de kleine ver bruikers zich zelf, goed berekend, zonden benadeelen. Toen kwam de heer Dekker er de heeren op attent rnakeu, dat er nog ietB anders was dan gas en cijfers, dat er menschen waren die voor heeren Fransen van de Putte, Pilaar en anderen misschien moeilijk te be grijpen liever het gas wat duurder betaalden en liever wat meer in totaal uitgaven, wanneer ze dat konden doen per 2 ','j cent, dan door zich zelf te bevoordeelen met het inkoopen van gaslampen en gascomforen en beta ling per maand. Er zjjn helaas nog altjjd menschen, die zich niet kannen indenken in de ünanciëele omstandig heden van den kleinen man, die meenen, dat ieder als een accuraat koopman kan uitrekenen hoeveel voor- deeliger contante betaling in sommige gevallen is, om dan in den gevulden buidel te tasten, maarniet begrijpen, dat sommige menschen nu eenmaal liever f 100 per jaar moeten uitgeven, wanneer ze dat per gulden kunnen doen dan f50 in eens. De heer Dekker dan heeft op den menscheljjken kant van muntgas-in- voering het licht laten vallen, heeft ook getoond, dat de heeren raadsleden niet alleen zitten om goed te rekenen in het belang der gemeente, maar oiu het belang der gemeente in alle opzichten te behartigen, heeft gewezen op het belang van den kleinen man bjj muntgas, enz. Toen hebben de heeren nog wat gepraat in genoeglijke onderonsjes, wat voor een groot deel onverstaan baar was van wege de veelheid en verscheidenheid der stemmen, heeft de heer Pilaar nog zjjn uiterste best gedaan om ten minste de levering van 200 M3 gas van iederen muntgasge- bruiker aan de gemeente te garan deeren en is ten slotte de vergadering in besloten zitting voortgezet. is t a u s li i e u w s. Gokd op de hoogte. Een hier tér stede verschijnend blad wist deze week als nieuwste nieuws mee te deelen, dat Hs. Ms. oorlogsschip „De Zeven Provinciën" te Pretoria was aangekomen en allerhartelijkst begroet 1 Als men nu bedenkt dat Pretoria, de hoofdstad van de Z. Afri- kaansche republiek, op eene vlakte tusschen de bergen, uren ver van zee ligt, zal ieder, die een klein wei- nigje gezond verstand heeft, begrij pen dat daar geen sprake kan zijn van de aankomst van oorlogsschepen 1 Wonderlijk dat bedoeld biad zjjn lezers ook nog niet verhaalde, dat oom Paul zich onder de ter begroeting aanwezige schare bevond l Mussohbngilde. Woensdag hield het Musschengilde „Tuin- en Landbouwbelang* in de Prins van Oranje alhier z'n twintigste algemeene jaarvergadering, welke werd bijgewoond door 45 leden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat in het afgeloopen jaar 2997 mus- schen, eitjes, enz. waren ingeleverd. De drie hoogste inbrengers waren dhrn. M. Eversdjjk, met 755, Jac. Meise, met 520 en J. Koekoek, met 220 stuks, wien daarvoor een extra prijs ten deel viel. In plaats van dhr. P. de Dren Mz., die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd als bestuurslid geko zen dhr. J. C. Hoogesteger. Hierna ging men over tot een tombola en eindigde den avond met een gezellig souper. Oeconomische spijsditdeeling. De commissie voor „de Oeconomi sche Spijsuitdeeling" te Goes maakt dankbaar melding van het inkomen ecner gift voor eene extrabedeeling van brood en spek op Zondag a. s. l'r o vineienieuws. Kloefingo. Toen de arbeider G. K bezig was met het boomenrooien had hij het ongeluk zich zoo ernstig in den voet te hakken, dat geneeskun dige hulp noodzakelijk bleek. Kapelle. Een timmermansknecht, werkzaam aan de villa van dhr. Lie- bert, had bet ongeluk van een ladder te vallen. Hij bezeerde zich nog al erg aan den voet, zoodat hij per rijtuig naar zjjn woonplaats (Goes) vervoerd moest worden. Een arbeider had deze week het twijfelachtige genoegen, dat onbeken den hem 's naciits een bezoek brach ten, en een zijner beste konijnen als gedachtenis meenamen. Krabbendijke In de verg. van het Groene Kruis op Donderdag 23 Januari bleek, dat het aantal leden toene mende is. In den loop van het jaar werden verschillende verjJlegingsart. aange schaft, waarvoor aan B. en W. verlof is gevraagd, die te mogen bergen in de z.g. oude school. Het voorstel om een eenvoudige draagstoel aan te schaffen werd met algem. stemmen goedgekeurd De ontvangsten bedroegen 1183,17, de uitgaven f 100,97 dus een goed slot van f 82,19 i/«. De stand van het fonds wasSaldo 1909 f 27,49 i/,, rente f 0,44, 10 {(Ct. v. d. Contributie f 10,301/2. Totaal f 38,24. Dhr. A. Koops, A. Tollenaar en'P. Smit werden benoemd om de rekening na te zien, en daarover de volgende verg. verslag uit te brengen. Tot afgevaardigde naar de alg. verg. werd benoemd dhr. Jae. Jacobusse. Tot bestuursleden werden herkozen dhr. Geill, J. P. Krijger en Jac. Jaeo- busse en gekozen dhr. J. Vogelaar en W. Sonke, inplaats van dhr. Jac. Welleman en H. Breker, die niet meer in aanmerking wensehten te komen. Daarna hield de voorzitter een leer rijke lezing over het onderwerp „Verkeerd doen". Rilland-Bath. Gisteravond om streeks 8 nur werden de ingezetenen alhier opgeschrikt door klokgelui. Het bleek, dat brand ontstaan was in de woning van mej. M. G. Daar de be woonster. wegens het voltrekben van haar huwelijk te 's-Gravenpolder, niet aanwezig was, moest men zich met geweld toegang tot de woning ver schaffen. Het bleek, dat eenig bedde- goed vuur gevat had, hetwelk met eenige emmers water spoedig uitge doofa werd. Oorzaak nog onbekend. Wolfaartsdijk. J.l. Donderdag had de knecht van den landbouwer H. terwijl hij met een voer graan naar Goes zou rjjden het ongeluk te vallen en onder een der wielen van den wagen te geraken, waardoor hij zijn arm brak. Benoemd tot keurmeester van vleeseh voor deze gemeente dhr. D. Westplate In de vaoature-J. Florein. Helnkenszand. In de jaarverg. der Sohietvereeniging „Nimrod* al hier bleek, dat was ontvangen f'116.285 en uitgegeven f 123 07, dus een na- deelig slot van f6.80f/2. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen, terwijl als bestuurslid in de plaats van dhr. Heier, die naar elders ver trok, is gekozen dhr. A. Paauwe Gz. Nog werd besloten dezen zomer een ouderlingen schietwedstrijd te houden. Baarland. Deze week trof den vrachtrijder D. Koole het ongeluk, dat zjjn beide paarden, die niet verzekerd zijn, plotseling stierven. De bjj het laatst gestorven paard ontboden vee arts was van oordeel, dat het geen geval was der op ons eiland heer- eehende ziekte. Ellewoutsdijk. ln""de Woensdag gehouden gemeenteraadsvergadering werd de gewijzigde begrooting 1910 vastgesteld tot een bedrag van f175, in ontvangst en uilgaaf', het kohier hondenbelasting 1911 tot een bedrag van f45, zjjnde den aanslag van 21 honden in de le en 3 honden in de 2e klasse. Gunstig werd beschikt op eenige verzoeken inzake plaatse lijke belastingen en op het verzoek der vereeniging „Zang en Vriend schap* tot het gebruiken van een schoollokaal tot het houden van webe- lijksche zangoefeningen. B(j de rondvraag werd door Wotli. Van Lier de aandacht gevraagd voor de reeds vroeger in overweging ge nomen vergroot ing van het haven terrein, wat volgens spreker op min kostbare wijze is tot stand te brengen. Na ampele besprekingen werd liet raadzaam geoordeeld, deze zaak uit te stellen, om te zyner tijd te be handelen. Kolijnsplaat. Woensdagavond trad in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente alhier op Ds. J. II. Donner, geref. predikant en directeur van het krankzinnigengesticht „Vrederust" te Bergen op Zoom, die eene opwek kende rede in het belang dier groote vereeniging hield. Vooreen zeer talrijke schare sprak Zjjn Eerwaarde naar aanleiding van Jesaja 38 vers 16 laatste gedeelteWant Gjj hebt mij gezond gemaakt en mij genezen", verklaarde wat krankzinnigheid in hare vele sehakeeringen is en besprak de mid delen, aangewend tot genezing. Thans zjjn er in „Vrederust" ongeveer 200 patiënten, verdeeld over 8 paviljoens. In Mei 1909 geopend, werden in den loop van dat jaar 18 als hersteld en in 1910 38 als genezen ontslagen. Aan het einde van den dienst werd eene collecte voor de vereeniging gehou den, welke 50 gulden opbracht. Wissenkerke. Woensdag werd in de openb. school alhier de alg. verg. der sohietvereeniging „Koningin Wil- helmina- gehouden. Uit het verslag en de rekeningen bleek dat de uit gaven hadden bedragen 1' 483,00 '/j, de ontvangsten f 467,261/*, te kort alzoo 115,74. En dat dit tekort -j- de ge wone jaarljjksche uitgaven hadden bedragen f 109,51, de gewone inkom sten f 112,22 Va, zoodat hel eind-goed- slot bedroeg f 2,71 Vs- Tot secretaris werd herkozen dhr. A. M. van Damme en tot commissarissen dr. P. J. Fret en P. Priester. Middelburg. In de jongste zitting van den Gemeenteraad is door den wethouder, den heer Den Bouwmees ter, een poging gedaan om het Raads besluit van 23 Nov. jl., waarbij een -sluitingsuur voor eafé's enz. werd in gevoerd, alsnog ongedaan te maken. Ged. Staten hadden het besluit terug gezonden, omdat zjj eenige wijzigin gen er in aangebracht wensehten te zien. De heer Den Bouwmeester stelde nu voor deze wijzigingen niet aan te brengen en hoopte dat dan de Kroon het besluit zou vernietigen. Met 7 legen 6 stemmen werd echter beslo ten de wijzigingen wel aan te brengen. Zierikzee. Naar wjj vernemen, zal aan de in Maart a. s. te honden alge meene vergadering van aandeelhou ders der Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee worden voorgesteld over 19 iO 5 pCt. dividend uit te keeren en een bedrag van ongeveer f6500 te bestemmen voor afschrijvingen eu re serves. Üetneiigd Nieuws. Arme kleine Een droevig onge val heeft nabjj Nieuw-Amsterdain jilaats gehad. Door de Dedemsvaartsehe Stoomtram werd even voorbij de Btop- plaats het zoontje van dhr. P. Lok overreden. De stumperd was met zjjn achterhoofd onder de tram geraakt en onmiddellijk dood. Om een borrel. Aan het tram station te Hees ontstak iemand, wien een borrel geweigerd werd, hierover in zulk een hevige woede, dat hjj de kasteleines te lijf ging, en met een mes of ander scherp voorwerp in den arm verwondde. Ook de zoon ontving een steek in den rug en moest door den jjiings ontboden geneesheer verbonden worden. De dader, door een rijksveldwachter gearresteerd, werd gevankeljjk naar 's-Boseh vervoerd. Kindermoord De justitie uit Maastricht deed Maandag te Vaals onderzoek in verband met den dood van een kindje van 11 maanden. Het kindje zou door de moeder in een vlaag van waanzin om het leven zjjn gebracht. Bedoelde vrouw meldde zich Zaterdagavond bij de politie te Maas tricht aan en ia naar het krankzinni gengesticht in het hospitaal Calvariëu- berg overgebracht. Toen de kinderen der familie Vrijdagmiddag huiswaarts keerden, vonden zij het geheele huis verlaten. Moeder was weg, terwijl het jongste zusje nog te bed lag. Zjj meenden, dat het kindje sliep, doch toegeschoten buren kwamen tot de bevinding, dat het dood was. Het ljjkje werd door de politie in beslag genomen. Een jammerlijk einde. Hoogst- waarschjjnljjk is, des avonds op zjjn terugreis van het bezoeken der zieken de geneesheer wonende te Maldeghem (een gemeente aan de Zeeuwsche Belgische grens) met paard enrjjtuig

Goessche Courant | 1911 | | pagina bijlage 1