is 1716 L. melk, 231 eieren en 16 Vi K.(i. vloesch, d. i. voor ruim 1' 226 minder dan in 1908. Voor het eerst werd de levering der melk aanbesteed, waardoor de prijs 2 cent daalde. Door een en ander steeg het batig saldo met bijna f73 Het ledental is steeds dalende. In 1909 ging hot inet 12 achter uit, sedert de oprichting in 1903 daalde het van 229 tot 124. In 1909 werden de statuten koninklijk goedgekeurd. Door een der leden werd staande de vergadering aan den penning meester een rijksdaalder ter hand ge steld van den ambachtsheer van lerseke, die te Parijs verbljjf houdt zijnde deze f2,50 de helft van de opbrengst der verpachting van het veer. Kruiningen.Vrijdag gafhet fanfare- gezelschap „10 It. M." op de bovenzaal van hötel „de Korenbeurs" een con cert. Een vijftal nummers werd door het gezelschap verdienstelijk ten ge- lioore gebracht, waarna een blijspel in drie bedrijven van Leonard „Ge- nezen" werd opgevoerd. Hot talrijke publiek amuseerde zich uitstekend en het bal, dat' den avond besloot, duurde tol laat in den nacht. Kattendijke. Vrijdag 1.1. gaf de Hederijkerskamer „Nut en Genoegen" alhier hare reeds te voren aangekon digde gratis soirée, ten einde ook de ingezetenen van het 10-jarig bestaan te doen genieten. Bjj de opening der soirée wees de voorzitter er op dat de vereeniging thans een dubbel feest vierde, aangezien het 10 jaar geleden v as, dat de kamer was opgericht en nu de nieuwe burgemeester voor het eerst eene soirée alhier bewoonde, waarvoor hij hem ook namens de vereeniging zijn hartelijken dank betuigde. Eenige minuten te voren had de burgemeester bij zijn binnentreden, waarbij hij al de leden der kamer in twee gelederen vond opgesteld, kennis met de leden der vereeniging kunnen maken. Het spel, dat nu een aanvang nam, werd met onverdeelde aandacht gevolgd en dit was het waard't was of de kamer dezen avond eens zijn beste beentje wilde voorzetten. Wel moesten de aanwezigen alle krachten inspannen om niet telkens in luid gelach uit te barsten, doch op een al te luidruchtige manier uiting geven aan zyne vroolijkheid eu tegelijk goed zien en luisteren, men toonde te begrijpen, dat dit niet samenging. Opgevoerd werden „Eene vrouw op schildwachtklucht met zang, „Ken Advocatenstreck", bljjspel in twee bedrijven en de komischo voordracht: „Naor de mert gewèst", terwijl een tweetal tableaux-vivants nl. Mijn Zegenen Kosa's httweljjk passende bij eerstgenoemd kluchtspol en eeu paar keurig uitgevoerde mu zieknummers, gegeven door eenige leden van het Harmoniegezelschap „Euphonia" van Goes een en ander afwisselden. Toen heL programma was afgespeeld dankte de voorzitter al de aanwezigen en in 't bijzonder den burgemeester, die door zijne tegen woordigheid blijk had gegeven van belangstelling en ook de aanwezige leden der zustervereeniging: „Crecsen- do" van lerseke. Hierop nam de bur gemeester het woord. Hij dankte do vereeniging voor de waarlijk genot volle uren, die men hem en zeker al de aanwezigen had bereid en gaf zich gaarne, indien men hem althans als zoodanig wilde opnemen, als donateur op. De voorzitter, zich ook van den moreelen steun van den burgemeester willende verzekeren, bood hem namens de vereeniging het beschermheerschap aan, wat de heer Lindeman v. Bloemen Waanders in hartelijken dank aan vaarde. Hierop werd het Wilhelmus aangeheven en de soirée oudergewoon te met het zingen van het Vereeni- gingslied gesloten. Ellewoutsdijk. Vrijdag 11. kwamen de leden van het „Groene Kruis" ter vergadering byeen. Van de 99 leden waren 51, benevens eenige belangstel lenden opgekomen. Verslag werd gedaan van het ver- eenigingsleven in hetafgeloopen jaar. Uit dat verslag bleek, dat de nog zoo jonge vereeniging reeds veel nut heeft gesticht. Menigeen heeft van het materiaal het goede kunnen leeren waardeeren. Menigmaal is het van dienst geweest. De penningmeester deed rekening en verantwoording. De rekening w erd gesteld in handen eener commissie ter onderzoek. De heer Wessel, arts te Wolphaartsdijk hield een voordracht over Bloedvergiftiging". Bjj de behandeling van dit interes sante onderwerp werd spreker met aandacht gevolgd. Het was dan ook wel een onderwerp, dat die aandacht verdiende. Tal van voorzorgen zijn te nemen, om het gevaar van bloedver giftiging zooveel doenlijk te beperken. En hierop verzuimde spreker niet tel wijzen. Dat zy'ne lezing dan ook een aansporing moge zyn die voorzorgen te nemen, die onder ieders bereik liggen. Nadat spreker geëindigd had, dankte de voorzitter hem voor zijn belang wekkende voordracht. Daarna werd de vergadering na rondvraag, die niemand tot spreken uitlokte, door den voorzitter gesloten, met een woord van dank aan de leden voor hun opkomst. Borssele. In de Vrijdag gehouden raadsvergadering waren aanwezig de voorzitter en alle leden. Benoemd werd een stembureau voor de a s. verkiezing voor eeu lid van den raad. De voorzitter doet voorlezing van de circulaire tot het oprichten van een N. V. waterleidingmaatschappy Zuid- Beveland. Met 5 tegen I stem (de voorzitter) wordt besloten niet deel te nemen aan de oprichting dier maat schappij, omdat de loden van meening zijn dat de financiëele offers voor de gemeente na toetreding te groot zullen zijn of konden worden en het idéé bestaat, wanneer zij toestemming ga ven, ze ook in de kosten zouden moeten deelen wanneer de waterleiding niet rendeerde en met verlies werkte (Hier uit zou kunnen worden opgemaakt dat de raadsleden het voorgelezenc door den voorzitter niet goed begrepen hebben. (Corespondent). Daarna komt aan de orde de dokters kwestie, die in een gesloten vergade ring besproken wordt. Na heropening deelt de voorzitter mede dat dr. Gelderblom te Nieuwdorp tot tijdelijk gemeente-geneesheer is benoemd, zoo lang er hier ter plaatse geen genees heer aanwezig is. Door mej. Drogtrop, benoemd tot onderwijzeres te Durnurge, gemeente Denekamp, wordt tegen 1 April a s. eervol ontslag gevraagd, hetgeen met algemeene stemmen wordt verleend. De bekende brochure van dr. ltitzcma Bos benevens oen schrijven van Ged. Staten aan de gemeentebesturen, waar in aan de gemeente steun en mede werking verzocht wordt voor de be strijding der Amerikaansche kruis- bessemueeldauw, wordt voorgelezen. De raad keurt met algemeene stemmen toegevoegde ontwerp-verordening van Ged. Staten goed, waarin bepalingen voorkomen ter bestrijding en voor koming dier ziekte. Voorts kan nog worden medegedeeld dat het tractement van den tijdelijk benoemden gemeente-geneesheer f500 zal bedragen. Vrijdagavond hield het fanfare- cops „Oefening Kweekt Kunst" haar laatste winter-concert. Niettegenstaan de het slechte weder was de opkomst zeer groot. Nadat eeuige voordrachten en een kluchtspel afgewisseld door muziek waren uitgevoerd, bleek liet publiek zeer ingenomen met het gc- notene. 's-Heerenhoek. Op Vrydag den 25 en Zaterdag den 26 Febr. jl. hield de schietvereeniging „Prinses Juliana" alhier haar eersten schietwedstrijd bij B. de Jonge alhier. Fersoneele baan (maximum 120 punten): le prijs M. Walraven, Kwa- dendamme, 112 punten 5 rozen 2e pr. J. de Kuiper, Nisse, 112 p. 3 rozen; 3e pr. A. de Blaaij, idem, 111 p. Vrije baan (maximum 60 punten, verkocht 127 kaarten): le prjjs M. Walraven, Kwadendamme, 60 p 2e pr. C. Bos, Nisse, 59 p. -(- ÏXSIP-I Se pr. F. Daalman, Kwadendamme, 59 p. -f 2 X 56 P- De prijzen werden Zaterdagavond door den voorzitter met eene toe passelijke toespraak uitgereikt. Kolijnsplaat. Uitgenoodigd door het bestuur der afdeeling Kolijnsplaat van de vereeniging tot Christelijke verzorging van krankzinnigen in Zee land trad j.l Woensdagavond in het kerkgebouw der Ned. Herv. gemeente alhier de heer Ds. H. Smelt van Wissekerke voor eene talrijke schare zoo van mannen als vrouwen van verschillende richting op. Naar aanleiding van psalm 146 middengedeelte „de Heere richt de gebogenen of gebondenen op" hield hij een krachtige, opwekkende rede, waarbij hy eerst schetste, hoe drank misbruik (en dat alleen 30 h 40 pet. van allen), ontucht, zucht naar weelde en diefstal vaak oorzaken van krank zinnigheid zijn, daarna de onmensche- lyke behandeling dier ongelukkigen in vorige eeuwentoen de behandeling door Christus van de bozetenen, in Israël, daarna sedert de derde eeuw na Christus de werkzaamheden dei- exorcisten of duivelbanners, tot by kwam aan het begin der vorige eeuw, toen men in Frankrijk en Engeland en ook later in Duitsehland en ons vader land begreep, dat krankzinnigen on gelukkigen waren, die goed verpleegd moesten worden, ook omdat er dan veel meer hoop op herstel is. In 1855 werd de vereeniging tot christelijke verzorging in ons land opgericht en verrees haar eerste ge sticht thans telt deze vereeniging reeds vier zulke gestichten. Iu 1905 werd zulk een vereeniging voor Zeeland opgericht en nu reeds heeft deze een fraai gesticht „Vrede rust" by Bergen op Zoom, met het zoo doeltreffende paviljoenstelsel, waar thans reeds 158 verpleegden zijn en waar men door de vele aanvragen, waarvan er verscheidene door plaats gebrek nog moesten afgewezen worden wel genoodzaakt is nog eenige pavil- oens bjj te bouwen, waar dan tenslotte nog 13'i personen meer kunnen opge nomen worden. Met een krachtig beroep op de of fervaardigheid dezer gemeente en een sterke aanmaning tot de aanwezigen nict-leden of niet begunstigers, om na afloop dezer rede de inteekenlyst van het lidmaatschap in de consistorio te teekenen, eindigde de bekwame spre ker zyne hoogst belangwekkende rede. Wissenkerke. By deu deze week gehouden onderlingen schietwedstrijd der schietvereeniging „Koningin Wil- helmina" alhier, beliaaldo dhr. J. A. Gaanderse,henevens den len prys rooi de 3e maal achtereen de onderschei- dings-medalje, waardoor deze zijn eigendom werd met 106 p., w. o. 4 rozende 2e prjjs word behaald door dhr. A. M. van Damme met 104 p., w. o. 2 rozen, en de 3e prijs door dhr. C. Suurland met 103 p., w. o. 3 rozen. Geschoten word met marga, afstand 12 M., te behalen punten 120 Rilland-Bath. liet Verslag van de uitvoering van het muziekgezelschap is te laat ontvangen voor dit nummer en wordt Woensdagavond opgenomen De Westkappclsche zeedijk Met de herstelling der oeverafschuiving, die aan bovengenoemden dijk is ont staan op 29 Januari jlis men thans zoover gevorderd, dat begonnen is kunnen worden met het heien van een nieuwe palenrij in plaats van de weggeslagene. Veel oponthoud wordt ondervonden, doordat nog steeds geen steen is kunnen gelost worden om te storten. Behalve aan het verdere horstel van bovengenoemde afschuiving, hebben de „dijkers" ook nog steeds veel werk aan de door den hevigen wind dei- laatste weken aangerichte storm schade. Van de drankwet, een wethouder en.... taartjes. Te Koudekerke is een uitvoering gegeven door het fanfare- gezelBChap en in een verslag in de Midd. Ct. lezen we o m. „Tot slot speelden ze: „Hulde aan de drankwet," wat schijnbaar een spot ternij inhield tegen de autoriteiten, die door de eigenaardige manier, waarop de ververschingen nu werden verschaft, geen kans zagen oin, zooals de vorige jaren geschiedde, proces verbaal op te maken tegen hem, die weer de con sumptie leverde." Wat dit beteekent leert ons een ingezonden stuk in hetzelfde blad, Waarin o a, het volgende verteld wordt: Op Koudekerke is het met het wet ten naleven treurig gesteld en een zeker wethouder gaat daarin voor. In de Openbare school wordt een uitvoering of feest gegeven. Daarin wordt dan wijn enz. verkocht zonder dat er verlof is, wat de drankwei eischt Nu is er al eenige keeren door de marechaussee's proces verbaal opge maakt, met het gevolg dat den laatsten keer de verkooper tot drie dagen hechtenis is veroordeeld. Nu heeft de wethouder wat anders verzonnen. Hij iaat taartjes verkoopen voor 20 cent en men kijjgt een glas wjjn toe Prachtig hé, precies als bij de mar- garineboter. Wat zegt ge er wel van H.II. ver- gunning- en verlofgangers, dat is nooit in Uw brein opgekomen, hé? Ja, ja, onze dorpspotehtaatjes weten wel lioo ze do wetten moeten ontduiken IIII. Kamerleden en Ministers hebben bjj het opmaken niet gedacht dat ze op het land zulke kranige koppen hadden andershadden ze het verkoopen van taartjes wel strafbaar gesteld. „De Volkswil" versus den bisschop. De bisschoppelijke brief tegen De Volks wil, waarvan we in een vorig nummer melding maakten,is Zondag in de Koom sche kerken in het dekenaat Hulst voorgelezen. Bjj de voorlezing ontstond er, meldt De Volkswil, zooveel protest, dat wegens het rumoer het laatste gedeelte niet kon worden verstaan. In de Missen van acht en tien uur was daarom de politie in de kerk. Den geheelen dag en avond tot laat in den nacht was het rumoerig op straat. De heer H. A van Dalsum, de stich ter van het blad, is op last van den bisschop kennis gegeven dat hem de H. Sacrementen publiek geweigerd moeten worden. De heer Van Dalsum heeft daarop geantwoord Ik heb met genoegen gelezen, dat de weg ter verzoening steeds open staat. En wel met genoegen, omdat ik voor mij op niemand boos ben, noch ooit geweest, en wat ik deed dan ook alleen was een daad van ver dediging tegen aanvallen. Als U en de uwen my niet meer aanvallen, dan is er vrede. Mgr. schijnt echter de zaak om te keeren. Daarom zou ik gaarne ver nemen in welke punten ik tot inkeer moet komen." Sport Gisteren (Zondag) werd de aange kondigde wedstrijd van de Zeeuwsche Competitie tusschen Zeelandia II (M en Zeelandia I van hier, wegens af keuring van liet terrein uitgesteld. Toeli was Zeelandia II opgekomen en werd besloten een vriendsehappe- lylcen wedstrijd te spelen, welke ein digde in 't voordeel van Zeelandia II met 41 goals. Landbouw, Veeteelt en Vlsselierij. Kruisbkssbnmeeldaüw. De door eenige leden van de Tweede Kamer gestelde vraag of sinds de indiening van het onderhavige wets ontwerp het gevaar dat het bedoelt te bestrijden, niet is geweken, is, blij kens de memorie van antwoord in outkeunendon zin te beantwoorden. liet gevaar voor overbrenging van besmetting uit het buitenland is noch verdwenen, noch zelfs verminderd. De uitbreidi ng die de ziekte in den vreemde, in het bijzonder in Duitseh land, Kusland, Zweden, Noorwegen, Groot Brittannië, Ierland en Amerika heeft verkregen, heeft tengevolge dat de kans zeer groot blijft dat voor invoer in ons land bestemde kruis- bessenslruiken door de ziekte zyn aangetast. Ook door invoer van de struiken van roode, witte en zwarte aalbessen en van frambozen kan de Amerikaansche kruisbessenmeeldauw nog steeds naar ons land worden over gebracht. Onder „deelen van heesters" worden nooit de vruchten dier ge wassen begrepen. Nooit is het dan ook de bedoeling geweest de wet op vruchten toepasselijk te doen zijn. Het gevaar voor besmetttng bij in- ot doorvoer van do bessen kan dus zonder bezwaar buiten rekening wor- don gelaten. Vhoeqe of late aardappelen Te Woubrugge heeft iemand dezer dagen aardappelen gerooid, die op den kouden zyn gegroeid. Eenige aard appelen zijn in liet najaar vermoe delijk achter do mestvaalt in den grond terechtgekomen toen zij zich ontwikkelden, heeft de eigenaar ze behoorlijk verzorgd en dezer dagen gerooid. In hoedanigheid en grootte deden zy geenszins onder voor de nieuwe aardappelen die anders in den zomer gegeten worden. ttcclitszaken De kantonrechter te Middelburg veroordeelde wegenshet wateren buiten de bakken, P. J., Nisse en C. J., Cortgene, ieder tot fl b. s. ld.h. School e ii Kerk Neutraliteit van het onderwijs. De afd. „Het Oosten van Zuid- Beveland, van den B. v. N. O. byeen in haar huishoudelijke vergadering van 26 Febr. 1910 besprekende de openingsrede van den Bondsvoorzitter op de algem. verg. te Leiden, en in 't bijzonder dat gedeelte waarin ge sproken werd over de deelneming der onderwijzers aan nationale feesten, sprak als haar meening uit, dat in punt h. van het Bondsprogram onder politieke dogma's alleen verstaan moet worden het propaganda maken voor partij-politiek, maar dat het volstrekt niet in strjid geacht moet worden met de neutraliteit der opanb. school, als de onderwijzers in de school nationale liederen leeren zingen en medewerken aan oranjefeesten. S t a tl s ii 1 e ii w s. Centrale premie-keürins. Naar men weet zal Vrydag a.s. al hier op de Grootc Markt de centrale hengstenkeuring worden gehouden. Zu' vangt aan te 9 uur 's morgens. Uitgeloofd zyn zes premies van f250 voor driejarige en 10 premies van f 350 voor vier- tot zesjarige heng sten, benevens een zilveren medaille. Deze premies worden verhoogd niet f50, wanneer door oflieieele beschei den bewezen wordt, dat de paarden afstammen van ouders, ingeschreven in ecnig erkend Nederlandsch stam boek of in bet stamboek van bet Belgiseh trekpaard. Voor de hengsten, aangevoerd uit Zeeuwscli-Vlaanderen, België en Zie- rikzee wordt een tegemoetkoming in de reiskosten van paard en geleider gegeven groot f25; voor die uit Wal cheren f 7,50 en voor die uit Noord- Beveland f10; voor die uit Zuid-Be- velaud f5. De vergoediug wordt niet uitgekeerd voor hengsten, waaraan een premie wordt toegekend. Tot deze premiekeuring zyn opge roepen acht 3-jai ige hengsten (waar van i uit Zuid-Beveland, nl. Saxson, eigenaar dhr. P. Dees te Krabben- dijke); en negentien 4- tot 6-jarige hengsten (waarvan 1 uit Zuid-Beve land, n.l. Icarus, eigenaar dhr, W. Kalcebeeke te Goes). Evenals het vorige jaar zal deze keuring weder heel wat menscheu naar onze stad trekken. Misschien dat de Bevelanders nu ook eens meer van hun belangstelling doen blyken. Ver leden jaar was het opmerkelijk hoe weinig Bevelanders er onder de vele vreemdelingen waren. En veel schoons voor paardenliefhebbers was er toen toch te zien. Een rare. Gisteren bracht een 16-jarig meisje de Kade in opschudding ze wilde zich verdrinken, beweerde ze, omdat haar broertje thuis een boek, dat zij wenschto te lezen, niet wilde afstaan. Het meisje maakte veel miBbaar en werd door voorbijgangers, die bevreesd waren dat zij werkelijk in het water zou springen, tegengehouden. De politic nam haar tenslotte mede, en bracht haar naar haar ouderlijk huis. Tentoonstelling Zaaigranen. De uitslag van de door de sociëteit „Landbouw en nandel" gehouden tentoonstelling van zaaigranen is als volgt Kroonerwten, le prys v. d. Bosch Co., idem 2e pr. Bosman en Goozen kort-looferwten, le pr. v. d. Bosch Co., idem 2e pr. Bosman en Goozen ptrubishaver, le pr. v. d. Bosch Co., idem 2e pr. Pilaar; Neumarket le pr. v. d. Bosch, idem 2e pr. JW. Komeijn Chevaliergerst, le pr. J. W. ltomeijn, idem 2e pr. dezelfde ronde br. boonen le pr. dezelfdelange br. boonen, le pr. Bosman en Goozen, idem 2e pr. J. W. llomeyn. G'einengd Mentis. Een geheimzinnige geschiedenis. in een der heerenhuizen op de Witsen- knde te Amsterdam, woont mevrouw M, W. Omstreeks 6 uur Zaterdagmor gen werd de geneeskundige dienst opgebeld door eenige omwonende buren met verzoek om hulp, daar de bnren mevrouw W. moord hadden liooren roepen. De beambten vonden, boven gekomen, de dame geheel ver brand door kokend water. Zij werd naar,liet Wilhelminagasthuis vervoerd. De inmiddels gewaarschuwde politie heeft ten huize van mevr. W. gear resteerd de dienstbode en haar bemin de. Het dienstmeisje had haar beminde zonder voorkennis van haar mevrouw in huis gehaald en de man had in dit huis tot zyn airestatie vertoefd. Uit een mevrouw IV. aigenomen verhoor valt op te maken, dat een tweetal gemaskerde personen (mevr. W. wist niet te zeggen of het 2 man nen, dan wel een man en een vrouw waren) haar slaapvertrek zyn binnen gedrongen eD haar met een ketel kokend water het geheele lichaam overgoten hebben. Op haar hulpge schrei verdwenen zy. liet dienstmeisje en haar beminde trachtte zieb van alle sehnld schoon te wasschen en beschuldigen elkander. Ook bevestigdo hy, dat zij hem tot de daad heeft opgezet en hem ver weten zou hebben, dat haar vroegere vrjjer flinker gohandold zou hebben. Zij hadden het plan, wanneer mevrouw vermoord zou zyn geweest, diefstal te plegen. Beiden zyn recidivisten. De toestand van mevrouw IV. is in het gasthuis gebleken redelyk te zyn. Vereeniging weduwenzorg. Door den algemeenen penuingmec ter van de vereeniging voor ge; on- sioneerde en gegageerde militairen van leger, marine en koloniën, v >or de wet van 1909. den heer A. J. van Tbiel le Den Beider, is van. de dames p. te L. de som van f 100 ontvangen, als blijk van belangstelling in die vereeniging. Onschuldig veroordeeld. In het voorjaar van 1890 werd zekere Koyer Williams tot veertig jaren gevangenis straf veroordeeld wegens moord. Eeni ge dagen geleden nu is gebleken, dat bij onschuldig ia veroordeeld, want de man, dien hy twintig jaren geleden heette vermoord te hebben, leeft nog. De geschiedenis droeg zich als volgt toeOp de buffelvangst geraakten Williams en zyn vriend Carter in twist. De messen kwamen al spoedig te voorschijn en eenige oogenblikken later werd Carter, door vele messteken verwond, door zijn tegenstander in de Pecos-rivier geworpen. Eenige weken later werd stroomopwaarts nit deze rivier het lyk opgehaald van een man, in wien men Carter meende te her kennen. Williams werd gearresteerd en wegens moord veroordeeld, maar Carter was niet dood. Als door een wonder was hy uit de rivier gered hy had onderdak en verpleging ge vonden in het hospitaal te El Paso. Geheel genezen verliet hij dat na eenige weken, waarop hij zich naar Midden-Amerika begaf, vanwaar hy tien jaren geleden als ryk man naar de Unie terugkeerde. Toevallig las nu Carter eenigen tijd geleden in een courant over wreedheden jegens ge vangenen in Texas geoefend. De naam Roger Williams, die in dat bericht werd genoemd, herinnerde hem aan de ongelukkigste uren van zyn leven. Ily besloot een onderzoek in te stellen en zoo bleek hem, dat zijn vroegere kameraad indertijd wegens moord op hem tot veertig jaren gevangenisstraf was veroordeeld. Carter diende on middellijk ten behoeve van Williams een verzoek om gratie in. Thans is aan den onschuldig veroordeelde gratie verleend, en Carter toonde zich edel moedig genoeg om den thans geheel gebroken en verouderden kameraad woning en levensonderhoud te ver schaffen. Een geheim genootschap. Eenigen tijd geleden werd te Goppenstein en Grig in Zwitserland een geheim ge nootschap ontdekt, waarvan men ver moedde dat het tot de Maffia in betrek king stond. Tal van Italianen, die in de zaak betrokken waren, verlieten het land, nadat andere van hun land- genooten in hechtenis genomen waren. Het gerechtelijk onderzoek is nu afge loopen en heeft aan het licht gebracht, dat er werkelijk een geheime vereeni ging bestond. De leden, uitsluitend Italianen, lieten zich door hun lands lieden sommen gelds betalen, tot 40 francs toe, onder bedreiging dat zy hen anders het gezicht zouden ker- n. Een vrouw, die niet wilde opdok .n, had werkelijk met een scheermes r en jaap over liet gezicht gekregen. ,cht van de in hechtenis genomen Itali non zyn over de Zwitsersehe grens ge bracht, een negende zal binnenkort terecht staan. Een Engelsche millioenenjuffrouw. Woensdag heeft de geschiedenis van

Goessche Courant | 1910 | | pagina 2