Ingezonden Mededeelingen. VENO'S BLIKSEMSNELLE HOESTGENEZIN& Ja. Vroom Liberaal Zijn vrouw was gereformeerd stond er. Ik ben benieuwd, welk geloof de op de komst zijnde spruit zal bezitten by de 10e Volkstelling. Daar de libe ralen tegenwoordig klappen krijgen durf ik 10 tegen 1 te zetten dat die wereldburger gereformeerd zal zijn. Zoo heb ik me tal van malen ver kneuterd. Maar ook heb ik me geërgerd. Twee malen in de drie dagen. Dat gaat dus wel. De eerste keer was ik nog al geraakt. Ik schelde nl. aan bij heel netto menschen. Het was reeds donker (U moet weten, dat ik de minder verlichte gedeelten over dag bezocht). De meid kwam voor en ik deed m'n boodschap. In de gang drentelde'n dame even heen en weer en hardop, natuurlijk, ómdat ik 't hooren zou zegt zij„Zulke men schen komen ook altijd 's avonds." Dame af. Tegen datzulke menschen" wenschte ik even te protesteeren. De Goesche volkstellers zijn allen door en door fatspenljjke menschen 1 Geen uitgezonderd 1 Die uitdrukking was beleedigend in hooge mate en had niet uit den mond van e'eno dame mogen ▼loeien. Die uitdrukking was tevens... dom. En ik vind niets versehrikkelij- kers dan domme gezegden uit den mond eener dame. U leest dit mis schien, juffrouw I Mag ik u even in lichten dat de waarde van een mensch, zijn net of niet net zijn, geenszins ver band houdt met zijne aardsche bezittin gen, met z'n geld dus (want dit kan door een toeval ons in den schoot ge worpen worden b.v. erfgename van groot fortuin), maar wel met z'n zede lijke eigenschappen, met zjjn „mensch" zijn Iedereen begrijpt niet waar, er zijn rijke menschen, die zeer onnet en ar men die heel net kunnen zijn, al was het alleen maar in 't uitdrukken der gedachten I K-ijk nu heb ik met een mijn hart eens gelucht. Dat doet een mensch soms goed, mits men zorgt, netjes te blijven. De tweede maal dat ik me ergerde was, toen ik bjj een vrouwtje komende, dat herhaaldelijk „niet thuis was geweest, me haast zag afgescheept met een „U komt niet gelegen mijn heer I D moet nog eens terugkomen 1" Hoewel we hier met humor te doen hebben, ergerde ik me en bracht ik haar aan 't verstand, dat dit nu toch niet aanging, omdat ik al zoo vaak geweest was. Ik was heusch wat kre gelig I Zjj was echter dankbaar toen 't werk gebeurd was en over tien jaren hoop ik haar weder te ontmoeten. Een Qoesche volksteller. Wijkverpleging. Met hartelijken dank ontving de wijkzuster f 2,50 en f 1,50 voor ver leende hulp, en f 1,00 uit het busje van de kinderen van dhr. W. S. 1>. Wapemhaxuel. Voor het gisteren alhier gehouden examen tot het verkrijgen van een bewijs van militaire bekwaamheid en lichamelijke geoefendheid hadden zich 24 aspiranten aangemeld, waarvan 1 niet is opgekomen. Geslaagd zijn voor militaire bekwaamheid 1, voor licha melijke geoefendheid 9 en voor beidé 5 aspiranten. Aan 8 kon geen bewijs, worden uitgereikt. Pensioen* Aan C. Sinke en H. Smids, beidén vroeger beambte aan het postkantoor alhier, is pensioen verleend respec tievelijk tot een bedrag van f 460 en f637. Geen bal. j Na de uitvoering van het Cagliostro- theater morgenavond zal geen gelegen heid zjjn tot dansen. Sparta. Vrijdagavond geeft de gymn.-ver. „Sparta" in de Prins v. Oranje een soirée. Behalve de gymn.-werkzaam heden bevat het programma do num mers van een bekenden coupletzanger en een humorist. Verder nog muziek en ten slotte bal. Het bestuur zou gaarne zien dat de leden en eere-leden niet zoo veel vuldig hun entree kaarten uitreikten aan hun dienstpersoneel, doch zelfde uitvoeringen kwamen bijwonen. 2 paarden dood. De vrachtrijder C. K. aan den 's-Heer Hendrikskinderendijk leed gisteren een zwaar verlies. Twee flinke paarden stierven dien dag aan koliek De cadavers werden onder politietoezicht begraven. V. P. N. Wegens plaatsgobrek moet het ver slag der V. P. N. tot een volgend nummer bljjven liggen. Vergadering van Oud-leerlingen der Winter-Landbodwsohool te Goes. Door de leden van bovengenoemde vereeniging werd gistermorgen in het „Hotel Centraal" alhier een algemeene vergadering gehouden, die slechts matig werd bezocht. Na het „welkom" aan de aanwezigen te hebben toege voegd, sprak de voorzitter, dhr. Jac Welleman, een inleidend woord over Ome plaats tusschen de verschillende landbouuivereenigingen. Tot zijn leed wezen moest hjj constateeren, dat nog niet die actie van de vereeniging uitging, die het bestuur zoo gaarne wilde zien bereiken, doch als vergoe lijkende reden is daarvoor aan te geven de groote afstand, waarop vele leden van een vergaderplaats afwonen en de niet zelden ongunstige weers gesteldheid, die het bezoeken der ver gaderingen beletten. Verder wees «pr. op de voordeelen, die uitgaan van het vereenigingsleven en spoorde de leden aan hunne opgedane ervaring en hun .bedrijf ook aan anderen mede te dea len. Spr. beschouwde de vereeniging niet alleen als een vak-, maar ook als een oeconomische vereeniging en als Zoodanig heeft zjj nog een uitgebreid arbeidsveld vóór zich. Een groot aantal punten op het gebied van den land bouw, die tegenwoordig aan de orde zyn, kunnen den leden stof geven tot een vruchtbare behandeling, evenals een menigte onderwerpen, door spr. genoemd, reeds behandeld zijn en wel met goede resultaten. Met een aan sporing tot de leden om in de volgens de statuten aangegeven richting voort te gaan, sloot hij zijn met veel aan dacht aangehoorde rede. Op voorstel van den eere-voorzitter, dhr. I. G. J. Kakebeeke, werd besloten het gesprokene in druk te doen ver schijnen en aan de ledèn uit te reiken. Als plaats waar de zomervergade ring zal worden gehouden werd, op voorstel van het bestuur, Botterdam gekozen, om meteen aldaar een bezoek te brengen aan de serum-inrichting in het abattoir. Herbenoemd werd tot voorzitter dhr Jac. Welleman, die de benoeming onder dank aannam. Als commissaris werd benoemd dhr. J. A. C. Notoboom, te Wolfertsdijk, in plaats van dhr. D. Lindenbergh, die niet herkiesbaar was. Vervolgens werd op voorstel van het bestuur, door dhr. Kakebeeke-in geleid Een onderzoek naar het pacht wezen in Engeland, Spr. wees op het groot aantal pachters in vergelijking met eigenaars, dat in ons land voor komt en leidde daaruit de hooge wenscheiijkheid af, de pachtcontracten anders in te richten dan ze tot nu toe meestal zijn on wel ten bate van den pachter. Reeds zijn in ons land daartoe pogingen gedaaneen aantal commis- siën, gevormd uit verschillende poli tieke partijen, hebben concept-con tracten ontworpen, die alle daarin overeenkomen, dat als eiseh moet worden gesteld, vergoeding aan den vertrekkenden pachter voor de ver beteringen, die hij aan het gepachte heeft toegebracht. Het is vrij zeker, vervolgde spr., dat de hier te lande ontstane beweging ter verbetering van het pachtwezen haar bron vindt in de Engelsche wet geving en om die te ieeren kennen zijn in 1907 en 1908 vanwege de Nederlandsche Staatscommissie be zoeken gebracht aan Engeland en Schotland, waarvan een verslag is gegeven door de Directies van den landbouw. Spr. die een dezer bezoe ken heeft medegemaakt, gaf daarvan een uitvoerige mededeeling en tevens een beschrijving vaD de wjjze, waarop in Engeland de landbouw wordt uit geoefend en van de daar bestaande pachtcontracten, die zoo sterk zjjn in het voordeel van den pachter. Deze bijzonderheden zjjn ook te vinden in de, Verslagen jen Mededeelingen van genoemde Directie, waarnaar spreker verwees. Hierna werd door dhr. C. Zwager man, zuivel-eonsulent voor Zeeland, ingeleid, „Onderlinge landbouwverze- kering." Hij begon met de opmerking dat van dit punt jvele landbouwers nog slecht op de hoogte zijn, en door de vele agenten hieromtrent ook niet al te heldere begrippen worden ver spreid. Spr. behandelde achtereen volgens een aantal artikelen uit de wet op het Arbeids-contract en wees op de verpliohtingen, die daaruit voor den werkger voortvloeien. Vervolgens behandelde hjj de landbouw-ongeval- lenwet, die er nog niet is, maar die wel komen zal. Tot zijn eigenlijk onderwerp ko mende gaf hfl aan hoe men zich de organisatie denkt. In elke provincie wordt eon ongavallen-verzekerings- vereeniging opgericht, dus ook een „Zeeuwscho Landbouw-Onderlinge". Daarvan kunnen alle boeren in Zeeland lid zijnde leden benoemen zelf een bestuur; alle provinciale vereenigin- gen sluiten zich weer aan tot een Centrale Landbouw-Onderlinge en elke verzekerde kan er op rekenen, dat, als een van zijn arbeiders of dienst boden een ongeluk krijgt, door do „Onderlinge" gan zijn verplichtingen zal worden voldaan. De verzekering bjj de,onderlinge" zou ongeveer de helft minder kosten dan volgens de wet, wat hij nader aan toonde. Hij kon de boeren in hun eigen belang niet genoeg aanraden te zorgen, dat, wanneer de zeeuwsche Landb.-Onderlinge wordt opgericht, ze los, zijn van elke Maatschappij, om zich by de „Onderlinge" te kunnen aansluiten. Hij eindigde met de opmerking, dat de sociale verzekeringen de volle aan dacht van de boeren verdienen en dat ze een hoogst nuttig werk doen met de Onderlinge Verzekering te bevor deren. Met de gebruikelijke plichtplegingen werd daarna de vergadering gesloten^ Protincienieuws. Vei-eoniging Zuid-Bevoland „Het Groene Kruis". Bij de in December 1909 gehouden verkiezing ter voorziening in éen vaca ture iD het hoofdbestuur is benoemd de heer ds. G. Steenkamer van 's Heer Hendrikskinderen met '20 van"|do 21 uitgebrachte stemmen. I - Te Kruiningen zijn gearriveerd de twee-wielige brancard en de jjskist. Het hoofdbestuur deelt mode dat om in elke gemeente enkele personen op de hoogte te brengen met de behande ling der raderbrancards, door de afdeo lingen voor dat doel do beschikking over de brancard nit Kruiningen kan verkregen worden. Kattendijke. Onze toekomstige burgemeester, dhr. A. Lindeman van Bloemen Waanders, bezocht gisteren het dorp. Na het een en ander bezich tigd te hebben verliet hy ons met de mededeeling, dat zjjn installatie zal plaats hebben Zaterdagmiddag te twee nnr, in het gemeentehuis te Wilhelminadorp. Maandagavond 1.1. hield de Bede- rijkerskamer „Nut en Genoegen" alhier eene feestvergadering ter herdenking van haar 10-jarig bestaan. Begunstigers en leden die met hunne danieB tot deze bijeenkomst waren uitgenoodigd, waren in flinken getale opgekomen en hebben zich zeer zeker den gang naa>- het net versierd koffie huis van dhr. Feleus niet beklaagd. De werkende leden toch gaven menige komische voordracht ten beste, die de aanwezigen deden schateren van la chen. Opdat ook de andere ingezetenen in een niet te ver verwijderd tijdstip zich op een prettige manier het 10-jarig bestaan zullen kunnen herinneren be sloot de vergadering in de maand Februari a.s. een gratis soirée voor dit doel te geven. 's-Gravenpolder. Dinsdagvoormid dag sloeg het voor een tilbury ge spannon paard van landbouwer B. uit Driewegen alhier in de dorpsstraat op hol. Door het stuk slaan der zwing raakte het vry en holde een eindweegs verder. De tilbury viel voorover, waar door de inzittenden op de straat te recht kwamen, gelukkig zonder letsel te bekomen. Behalve de schade aan het voertuig en het breken van een aantal eieren, liep het ongeval dns goed af. 's Heer Arendskerke. Wjj ver nemen dat voor het net aangelegde bloemtuintje aan het station alhier, (het welk dezen zomer zeer de aan dacht trok van het reizend publiek) aan den heer stationchef door de Maatsch. tot Expl. van S. S. een onderscheiding met gratificatie is toegekend. Vooral het ongunstige seizoen en de opgaande hoornen welke langs dien tuin staan en geregeld hun schaduw en water in dien tuin werpen, maakten het moeilijk een mooi geheel te geven. De rozen, de sierplanten en de vruchtboompjes z(jn geleverd en ge plant door de heeren P. v. 't Westeinde en Van den Dries, boomkweekers te Heinkenszand. ierseke. Gisternamiddag zon een jongen van ongeveer 13 jaar in een smidse met een boormachine spelen derwijze een gat in een hoefijzer ho ren. Bjj ongeluk kwam zijn linker hand tusschen het raderwerk met het gevolg dat twee vingers gedeeltelijk vermorzeld werden. Driewegen. De voordracht voor hoofd der o. 1. schooi alhier bestaat uit de heerenno. 1. G. A. van Oort, Arnemuiden; no. 2. G. Houtekamer, Middelburgno. 3. H. Blok, Alfen (Z.-H.) Wemeldinge. Maandagavond ver gaderden de leden van het kolenfonds „Help U Zeiven" in de zaal van M. Korstanje. Tegenwoordig waren 98 leden. De commissie welke aangewezen was om de rekening over 1909 na te zien stelde de vergadering voor die rekening goed te keuren. Cit die rekening bleek dat in 1909 was ontvangen f6711,17, uitgegeven f 5906,305 goed slot f 804,86>. Er zijn in 1909 67265 H L, kolen aangevoerd. De vereeniging telt thans 225 leden. Aan de beurt van aftreding waren de heeren A. Domlnicus, voorzitter en L. Mieras en H. Pieterse, bestuurs leden, welke beide laatste werden her kozen, en in plaat» van den heer Do- minicus, die niet meer in aanmerking wenschte te komen werd gekozen de heer J. Wabeke Az., welke die be noeming aannam en direct de voor zittersplaats innam. Het oplossen en vervoeren der be- noodigde kolen in 1910 werd bij in schrijving aan verschillende gegadig den gegund en den leden gelegenheid gegeven hun benoodigde kolen tegen het voorjaar op te geven. Een lid stelde voor en werd door andere leden ondersteund te trachten een geschikte afgesloten bergplaats te verkrijgen voor de eventueele voorraad kolen, het bestuur zal traohten op een vol gende vergadering met een plan ter tafel te komen. Voor dat de voorzitter de vergade ring sloot bracht hjj nog een woord van dank aan de afgetreden voorzit ter voor al het geene h\j voor do vereeniging heeft gedaan, waar alle leden mede instemden. Wolfertsdijk. Door de Middelburg- Bche politie is te Wolfaartsdjjk opge spoord en in beBlag genomen het rjjwiel, dat door den 18-jarigen J. P., die te Botterdam is gearresteerd, werd ontvreemd en verkocht. (M. Ct.) Hansweert. Bjj den schipper K. Rijkbals alhier brak, terwijl de vrouw aan haar werkzaamheden was, brand uit in de huiskamer. Het meubilair en een bankbiljet van f60 verbrandden De buren hebben den brand kunnen blusschen zoodat de spuit, die direct ter plaatse aanwezig was, niet behoef de te werken. Aan het huis is weinig schade. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Gisterennamiddag had er alhier op het kanaal eene aanvaring plaats tusschen de schepen „Lammarjohn", „Avontuur I' en „Waer", waarbjj de „Wear* een groot gat in het achter schip bekwam, terwijl de „Avontuur I' schade aan het voorschip opliep. De „Lamraerjohn" kreeg eveneens een gat in het voorschip, benevens schade aan het roer. Krabbendijke. Benoemd tot presi dent-kerkvoogd der Ned. Herv. Kerk dhr. M. Tollenaar. Heinkenszand. Dat in begin van Januari een hen met twaalf kuikens voor den dag komt is wel als een bijzonderheid te vermelden. Het had deze week plaats bij den gemeente werker alhier. Colijnsplaal. By Kon. Besl. is aan B. F. Bos, alhier pensioen verleend ten bedrage van f383. Middelburg. Bij Kon. Besl. is pen sion verleend aan B. Leijdekkers f 177 en J Jansen Czn. f487. Gemengd Niéuws. 28. Als een bijzonderheid kan worden gemeld, dat dezer dagen een zeug te Aalten in één worp 28 biggen ter wereld heeft gebracht. Ook een krant Dit de rubriek „Correspondentie" in het Nbl. v. d. Boekh. J. D. S. te P. De schoenenhande laar, tevens hoekverkooper-uitgever, is, klaarblijkelijk, van do courant eigenaar. Dus heeft hij het recht te weigeren elke annonce, waarvan plaatsing hem niet gewenscht schijnt, zooals de annonce van den concur reerenden schoenenhandelaar. Een ontaard ouderpaar te Tilburg heeft de stad verlaten met achterlating zyner vjjf onverzorgde kinderen. De vereeniging voor kinderbescherming heeft zich het lot der kinderen aan getrokken. Een belangrijke uitvinding. Onder dezen titel schrijft De Kampioen een artikel over een uitvinding van den heer W. Boswijk, le luit. der infanterie te Arnhem. Het is dezen heer gelukt een mechanisme te bedenken, dat de verstoring van het evenwicht van het vliegtuig geheel automatisch tegen gaat. Op het techniseh principe vair ;de teekening valt theoretisch,' hoe critisch men ook oordeelt, geen .aanmerking te maken. En wat de practische waarde van de uitvinding betreft is het blad van oordeel, dat zij alle factoren in zich vereenigt om het groote gevaar van de tegenwoordige vliegkunst, de permanente bedreiging van het even wicht, geheel automatisch te niét te doen. We verheugen ons met De Kam pioen gaarne dat ook in Holland wat op het gebied der aviatiek gedaan wordt. Het blad weet voorts mede te deelen dat de patentaanvragen voor de uit vinding deB heeren Boswjjk al in zee zijn. Prettig. De gemeenteraadsver kiezing, verleden jaar in Aohtkarspelen gehouden, heeft onder sommige stroo mingen der rechterzijde kwaad bloed gezet, wat nog altijd nawerkt, aldus de Tel. Dit blykt het best uit het feit, dat het hoofd der Christelijke schóól te Surhuisterveensterheide verlof heeft gekregen om een revolver te mogen dragen. Ellendige toestand. Reeds enkele weken huist in een veestal, midden op een groote, drassige weide, in de gemeente Lonneker, een gezin van 8 personen. Het werd 30 December vermeederd met een tweeling. Van gemeentewege is tevergeefs getracht een einde te maken aan die slechte huisvesting. Brandstichting te Berchem. Zon dagnacht heeft te Berchem een vrae- seljjke brand gewoed. Drie flinke boerderijen zijn tot den grond afge brand j niets is gered gewordende bewoners moesten in nachtgewaad door het raam wegvluchten. Zes ituks hoornvee, een paard en veertien var kens zjjn in de vlammen omgekomen. Uit een der drie huizen hebben een paard en een paar koeien kunnen los breken en redden zoodoende zichzel- ven. De huizen zijn zeer laag verze kerd, het vee en de inboedels in het goheel niet. Niettegenstaande het nachtelijk unr was de brandweer botrekkelijk spoe dig ter plaatse en het gelukte haar, den brand, die zich zeer dreigend liet aanzien, te stuiten, zoodat nog niet meer der omliggende huizen een prooi der vlammen werden. Men ver moedt, dat hier kwaadwilligheid in 'tgpel is geweest. Nader meldt men dat reeds gevan kelijk zyn opgebracht zekere M. d. L. en zijn vrouw, die onder zware verdenking staan. Een verschrikkelijke nacht. Een echtpaar in de Keiserstraat te Leiden, v. L., heeft, naar we in het L. Dbld. lezen, een verschrikkelyken nacht EEN OPEENVOLGING VAN VERBAZINGWEKKENDE GENEZINGEN GEDURENDE II JAAR. Veno's Bliksemsnelle Hoestgenezing wordt zeer veel nagemaakt, doch NIMMER overtroeven. Elf jaar geleden gaf het reeds meer genezingen dan elk ander geneesmiddel en thans is 't het voornaamste geneesmiddel over de geheele weTeld, daar het de grootste genezende kracht bezit. Het is zuiver en vry van verdoovende bestanddeelen en daardoor zelfs by zuigel ingen onschadelyk. Het is het snelste in werking en het beste geneesmiddel voor acute en chronische verkoudheid of hoest, bronchitis, chronische asthma, kinkhoest, influenza, neus-catarrh en longaandoening. Het wordt vervaardigd door de Veno Drug Co., Manchester, Engeland, van bestand deelen welke nog nooit in Holland zyn ■gebruikt en samengesteld op absoluut hygiënische wyze door de beste apothekers. Warm aanbevolen door de moeste doktoren. Prys 55 ets., 75 ets. en FI. 1,80 per flesch. Verkrygbaar by Gebrs. Mulder, Korte Kerkstraat, Na than Emanuel, Lange Kerkstraat te Goes Aa. C. Beniest, M. C. Braat te Vlis8ingenT. van BorsumWaalkes Noordstr. te Terneuzen; Joh. de Roos, C. A. Schulte Co. te MiddelburgMij de voornaamste Drogisten in Nederland waar niet verkrijgbaar direct per post van de Vkno Drug Co., N.-Z. Voor burgwal 230, msterdam, na ontvangst van postwissel met 10 ets. verhooging. Gratis Monsterilesch wordt door de Veno Drug Co., Amsterdam, toegezonden na ontvangst van 10 ets. voor porto. doorgebracht. Om half twaalf was het naar bed gegaan, de kindoren natuurlijk reeds vroeger. Toen alles in diepen slaap was, werden man en vrouw opeens wakker door geraas vlak by, tot op eens de ruiten werden stuk geslagen, boven achter het gordijn by hen. Te gelijk kwamen er twee ontbloote beenen doorheen, terwijl de eigenares daarvan schreeuwde wie zij was en om hulp riep, alsmede„hjj wil mij vermoorden, met een mes 1" Dat de echtelieden niet weinig schrikten, en dadelijk het bed uit sprongen, kan men begrjjpen. De man, tot bezinning gekomen, pakte de on- genoode vreemdelinge met buitenge wone kracht heet en voorkwam alzoo dat do ongelukkige niet in de Speel manspoort, welke ter z(jde aan het hnis grenst, te pletter viel. Nu bleek weldra dat men hier met een krankzinnige te doen had, die drie huizen verder woonde. Ze had bjjne geen kleeren aan en staarde met strakke oogen, steeds sprekende over moord en vermoorden, tot 't echtpaar, den toestand eindelijk eenigs- zins begrijpende, de ongelukkige er toe kon krijgen, bloedende aan haar voeten, in hun bed te gaan, wat zij deed, want, zeide ze, ze gevoelde zich by hen veilig. net bleek dat de ongelukkige langs dakgoten gevlucht was, terwjjl haar man tevergeefs beproefd had haar te weerhouden. Zij werd overgebracht naar een krankzinnigengesticht. Een apache. Parijs is weer op geschrikt door een ellendige misdaad. Zaterdagavond wilden twee politie agenten in de Andiy-le-Boucher-straat een jongen van twintig jaar, die zich onhebbelijk gedroeg, meenemen naar het bureau. Op het oogenblik, dat ze hem elk aan een arm aanpakten, stieten de agenten kreten van pijn uit, het individu had zijn armen, van de polsen tot de schouders, met leeren riemen omwonden, waar vlijmscherpe stalen punten uitstaken die de agen ten hevig wondden. Zoodra de han diet zich vrij voelde trok hij een pon jaard en viel op de agenten aan andere agenten snelden ter hulp, waarop de twintigjarige een pistool greep. Een der agenten, die reeds zes messteken in de borst had, kreeg twee schoten in den buik en stierf. Drie andere agenten zijn naar het ziekenhuis gebracht moeten worden wegens ernstige verwondingen. Van een hunner is de toestand zorgelijk. Ook de moordenaar is gewondtoen hy hoorde, dat hjj een agent gedood had, zeide hy, dat het hem speet, dat er maar één het leven gelaten had. De menschen op straat, die van het afschuwelijke voorval, getuigen waren, wilden zich op den woesteling werpen en hem lynchen, wat de politie niet dan met de grootste moeite heeft weten te beletten. Afgemaakt. Te Rosinjo (Hongarije) is een dokter, Joseph Fekete, in hechte nis genomen, onder beschuldiging, een van zyn patiënten, dio al tien jaar lang aan een ongeneeslijke ziekte leed, met toestemming van de familie ver giftigd te hebben. Zonderlinge perspolemiek. Te Mad rid i» een priester, Julio Celador, wegens een hem toegeschreven couran tenartikel op de openbare straat door politieke tegenstanders overvallen en mot stokken zoodanig afgeranseld, dat hjj bewusteloos bleef leggen. Zijn toe stand is zorgwekkend. Vreeselijk ongeluk. In het kleine Karintische dorpje Raibi heeft een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Door

Goessche Courant | 1910 | | pagina 2