Ingezonden Mededelingen- Stadsnieuws. Gemengd Hientrs. Kunst en Wetenschap. BRONCHITIS EN ASTHMA Antwerpen is verongelukt. Hy iB van een kaaimuur op een schip gevallen. Zyn lijk zal naar Hansweert worden overgebracht. M. Ot. Kattendljke. Tot burgemeester dezer gemeente is benoemd de heer A. Lindeman van Bloemen Waanders, De heer Lindeman is afkomstig uit Breda, waar hy tot voor eenigen tyd verschillende agentschappen had.Vroe ger was hy gedurende korten tyd volontair op de secretarie te Teterin- gen. De laatste jaren leefde de heer Lindeman ambteloos. De nieuwe burgemeester behoort tot de Ned. Herv. Kerk. In politiek opzicht is weinig meer van hem be kend dan dat zyn vader tot de liberale party behoorde. lerseke. Dinsdag vierde de heer W. Hage zjjn 25-jarige dienstvervul ling als beambte by de postei jjen en telegrafie. Hy begon zyn loopbaan als postbode en bestelhuishouder te Driewegen en werd 3 jaar later brie- ven- en telegrambesteller alhier. Aller- wege ondervond hy heden, hoe hy deelt in de achting en genegenheid zijner collega's en medeburgers. Behalve verschillende geschenken van bloedverwanten en vrienden, (waarby een mooie hanglamp) vereer den het kantoorpersoneel en de bond „De Post" afd. Noord- en Zuid-Beve land hem een fraaien armstoel en een ganglantaarn en de gemeentenaren een mooi gouden horloge. Het fanfare gezelschap Mozart" bracht hem een serenade. Dit alles maakte dezen feest dag voor den jubilaris werkelijk on- vergeteiyk. '•-Heeronhook. Maandagnamid dag kwam de ncgociant Jan Schr. met zijn kar geladen met meel en maïs en een konjjnenren er bovenop over den Molendijk gereden, toen eensklaps door het rammelen der ko- nynenren het paard schichtig werd, van den dyk sprong en de watergang in liep. Gelukkig dat er nog al eenige personen in de omgeving waren die spoedig hulp verleenden, waar door de schade betrekkelijk zeer ge ring is. Persooniy'ke ongelukken had den niet plaats. Sluis. De heer mr. P. C. J. Henne- quin, die dit jaar aan de beurt van aftreding is als lid der Prov. Staten voor het district Sluis, wenscht niet voor een eventueele herkiezing in aan merking te komen. De heer Hennequin heeft meer dan 25 jaar zitting in de Provinciale Staten. De bevolking van Middelburg. Op 1 Januari 1909 telde de hoofdstad van onze provincie 19569 inwonerB. In den loop van het jaar vermeer derde de bevolking met 7 mannen en 6 vrouwen, zoodat het aantal inwoners op 1 Januari 1910 bedroeg 19582. 'C ngelscho Ziekte is by Zuige- lingen dikwyls, en vooral door verkeerde voeding, de oorzaak, dat de ontwikkeling van armen en bee- nen in verhouding tot de grootte van het hoofd belangryk achteriyk blpft. Door de voeding met „Kufeke" en Koemelk voorkomt men die ziekte, omdat „Kufeke" op de ontwikkeling der beenderen- en spiervorming een zeer gunstigen invloed uitoefent. Hkt slot Ostende. De Midd. Ct. meldde, dat volgens geruchten het slot Ostende zou zün verkocht en dat ter plaatse een R.K school gesticht zou worden. Wy wendden ons om inlichtingen tot den eigenaar van het slot Ostende doch deze sprak het gerucht beslist tegen. Van andere zijde vernamen we, dat wel een fonds zou bestaan ten einde tot de stichting van een R. K. byzon- dere school te komen. Dit fonds is echter nog niet zoo groot, dat spoedig aan den bouw kan worden gedacht. Bovendien zou men bij aankoop van bouwgrond niet een terrein kiezen waarop zich een floreerende zaak be vindt, die natuuriyk ook gekocht zou moeten worden en den pry's buiten sporig hoog zou maken. Telegraaf en Telefoon. Op het telegraafkantoor alhier wer den in 1909 verzonden 12.818, ont vangen 14.013 en overgenomen en verder geseind 18.062 telegrammen, totaal 44.893. Gevoerd werden 6875 uitgaande, 6177 inkomende, 17.521 transito en 3079 locale telefoonge sprekkon, totaal 33.652. Benoemd. Onze vroegere stadgenoot mr. H. Oele Jz. is benoemd tot griffier bjj den Raad van Justitie te Padang. In dank ontvangen. De penningmeester der wijkverple ging bericht in dank ontvangen te hebben twee giften, f 5 en f 1, voor bewezen diensten der diacones. te New-York een nieuwe schouwburg geopend, gesticht jenjgeleid doorjde voornaamste rijkaards van de wereld stad. Het schy'nt dat de nieuwe onder neming goed gaat, want er zyn nu reeds plannen gemaakt, om haar uit te breiden. Volgens den correspondent van de Daily Mail toch bestaat het voornemon, nu nog een kleinen schouwburg voor „intieme stukken" te stichten en dat een Amerikaansch denkbeeld op het plattedak van den pas gebouwden nieuwen schouw burg. Schilders zonder armen en zonder penseel. N. schrjjft in de ,Groene". Min of meer begaafde, echte en on echte „kunstenaars", die een of meer lichaamsdeelen missen, zyn er steeds geweest, vooral op het gebied der muziek. Een Oost-Pruis zonder armen, die te Beriyn eenige malen is opge treden, speelt bv. piano met de teenen ja, er zjjn, ook uit oude tyden, ver halen tot ons gekomen van mannen en vrouwen zonder armen en beenen, die schreven met de tong. Ergens in Noord-Holland (ik meen dat 't te Zaandam was) moet zelfs eens een naaister geleefd hebben, die met de tong de naald hanteerde. Van schilders zonder armen hoort men echter eerst in onzen tyd. In 1896 gaf de Gartenlav.be eenige reproduc ties van portretten en landschappen, door den niet onbekwamen Dussel- dorfschen schilder Adam Siepen met den voet geschilderd. Zelf beschreof hy op de volgende wu'ze z(jn manier van werken„Ik zit voor myn ezel (die niet verschilt van die, welke door alle schilders gebruikt wordt) op een laag tafeltje, en bewoog myn schilder been gemakkelpk en elegant, zonder lat ot schilderstok, terwyl de palet op een lage stellage gemakkelijk „voor den voet" ligt". Siepen stierf in 1905, 5 jaar na den Franschen schilder Charles Felu, die ook met den voet werkte. Ook van een armloozen landgenoot van ons, (my tot nu toe niet bekend) Richard lieimans, was op de schilde ryen-tentoonstelling in het Glazen Paleis te Munchen in 1900, een zelf portret tentoongesteld, waarop hij was afgebeeld, in zijn atelier zittend. In Zuid-Frankrijk werkte de schilder Jean de Heran, en in Genève de tee- kenaarstcr Aimée Kapin eveneens met den voet. Ook zijn er vier namen van schilders te vermelden, die, by hun geboorte of door de een of andere katastrophe van den rechterarm beroofd zijnde, met de linkerhand het penseel hanteerden. Het zyn Montmorillon, Miranda, Ma- zolla en Prugendas. Deze laatste ver loor slechts tydeiyk het gebruik van zijn rechterhand, en oefende zich toen in 't werken met de linker. Dat er ook schilders hebben bestaan die zelfs zonder penseel werkten, is bijna ongelooflyk maar waar 1 Onze landgenoot Keitel b.v. beweerde dat hy alleen met den vinger kon schil- deron, en later deed hy 't zelfs met een teen. Hy was echter meer een zonderling, dan een schilder. Ook van den omstreeks 1650 geleefd hebbenden schilder Philipp Westphal wordt beweerd, dat hy op een altaar stuk, waarop de profeten waren afge beeld, de figuur van Daniël met de vingers zou hebben geschilderd. De organist van de kerk, waarvoor de schilderij gemaakt werd, moet hem tot model hebben gediend. Een schouwburg boven een schouwburg. Nog niet zoo heel lang geleden werd De nieuwe spoorweg-tarieven. Naar aan de N. Ct. by informatie is ge bleken, is de invoering der nieuwe spoorweg-tarieven ook dit jaar nog niet te verwachten. Een datum iB nog niet vastgesteldechter is het niet onmogelijk, dat zy begin 1911 zullen ingevoerd worden. Ontaarde ouders. De politie te Gouda heeft twee kinderen van 13 en 10 jaar van de straat opgenomen, die door de ouders in een volkslogement waren achtergelaten en door den loge menthouder buiten de deur gezet. De commissaris van politie heeft voor- loopig voor de kinderen gezorgd, ter wijl de ouders, genaamd Pieter Mantel en Anna Maria Hooft, worden opge spoord. De ,Sombere wolken". Men her innert zich het verhaal van den Haag- schen briefschrijver in De Standaard over de „sombere wolken", die boven de Residentie zouden hangen. (De socialisten zouden een heel weefsel van schandalen gereed hebben en de einden van de draden daarvan zouden in handen van een bekend sociaal democraat zyn) schrijft Het Volk, het orgaan der S. D. A. P. „Onzerzijds hebben wy over dit ver haal het volgendo te zeggen „Eenigen tyd geleden kwam ons ter oore dat lieden die zich in Den Haag tot een soort van chantage-eomplot hebben gevormd, om personen uit be middelde kringen die wat op hun kerfstok hebben, af te zetten, by hun pogingen daartoe dreigen met publi catie in Het Volk. „Dat Het Volk zelf daar niets van weet, spreekt van zelf, en dat er men- schen zyn die het karakter van ons blad zoo weinig kennen dat ze er in loopen, kunnen wy niet helpen. Tot het publiceeren van schandalen van uitsluitend particulieren aard zouden wy ons zeker niet leenen. AWelk „bekend Sociaal democraat" het zou zyn op wien in dit stukje ge doeld wordt, is ons onbekend". Mollen. Een lid van de Friesche Maatschappij van Landbouw stelde de vraag Durven de mannen van de theorie de leer nog aan, om de mol als zoo nuttig te beschouwen dat de land bouwers het dooden er van in wei landen achterwege moeten laten Dr. J. Ritzema Bos antwoordt in het „Friesch Weekblad": Wanneer de vraag zóó gesteld wordt„Durven de mannen van de theorie de leer nog aan om de mol als zoo nuttig te beschouwen, dat de landbouwer het dooden ervan in dc weilanden achter wege moet laten?" dan antwoord ik volmondig „Ja". De warmoezenier en in 't algomeen de tuinbouwer is soms genoodzaakt, mollen te vangen, wyl zy hem den grond in zyn bakken en op zyn bedden op lcouden grond, geheel omwoelen en het jeugdige gewas, dat daar op staat, aldus vernielen. De landbouwer kan evenmin op zyne akkers, waar hy vlas teelt, mol len dulden en ook op velden, waar suikerbieten, mangelwortels, koolzaad, karwy worden geteeld, doet de mol door zyn woelen soms schade. Maar op weiland is toch die schade niet van zoo groote beteekenisen het is toch niet zoo bezwaarlijk, de molshoopen, zoo noodig, te slechten. Op greidland, dat het eene jaar voor de weide, het andere jaar voor den hooioogst wordt gebruikt, kan men natuurlyk by het grasmaaien last van molshopen ondervinden. Do mol veroorzaakt ontegenzeggen- lyk soms last en schade. Dat men hem in tuinen, op vlasland, by de dyken (waar zyn woelen gevaarlijk kan wor den, daar hy op den duur de dyken ondermijnt) wegvangt, is noodig. Maar men late hom begaan overal waar het eenigszins khn. Dat de mol vele regenwormen doodt, is hem juist niet als verdienste aan te rekenen, want de regenwormen zyn daargelaten dat zij soms kievn- planten, o. a. van bieten en uien, in hunne gangen trekken in 't alge meen niet schadelijk; en de rol die zy als verbeteraars van den grond spelen, is hoogst belangrijk. Maar by de enorme vermeerdering der regen wormen is het van weinig beteekenis, dat er door do mollen een aantal wor den opgegeten. Trots de aanwezigheid van vele mollen blijven de regenwor men op alle gronden, die voor hun leven geschikt zyn in grooten getale bestaan. Ritnaalden schynen de mollen niet veel te eten. Maar ze zyn wel degelijk van groot nut door de groote massa's emelten (Tipula,) engerlingen (Melo- lontha), aardrupsen (Agrotis), gras rupsen (Charaeas graminis en andere soorten), die zy verdelgen. Daarom laat men den mol dhiir dooden, waar het moetmaar laat men geen oorlog te vuur en te zwaard tegen hem beginnen, en hem d.iar sparen waar het eenigszins kan. Het is wel merkwaardig, dat men juist in do laatste jaren, sedert zoo vele mollen worden weggevangen, omdat de .velletjes goed worden be taald, zooveel meer klachten hoort over vretery van emelten en gras rups in de weiden, dan vroeger. Wanneer in streken, waar geregeld engerlingen in de weiden leven, de mollen door hoogen waterstand gedu rende den winter zyn gedood de engerlingen geven daar niet om, al thans niet in den winter, wanneer zy in rust-toestand verkeeren) dan doen I de engerlingen in 't volgende voorjaar in 't algemeen veel meer kwaad, dan in winters, waarin het land niet onder 6tond. De mollen zyn, mot name in Fries land, maar ook elders in Nederland, sterk afgenomen, sedert zooveeljacht op hen wordt gemaakt, om de vellen te verkoopen. Die handel in mollevel- len heeft in de laatste jaren een ver- bazenden omvang aangenomen. Ik acht dit een zeer noodlottig ver schijnsel De dood van een voi stenzoon. Een zekere docteur H. brengt in do Matin onthullingen over den dood van den aartshertog Rudolf van Oostenryk, in leven gemaal van prinses Stephanie van België, een schoonzoon dus van den pas overleden koning Leopold. Volgens dr. H., die een der vertrou welingen van prinses Louise schijnt te zijn, zou Rudolf met een kandelaar doodgeslagen zyn. Op het slot Meyerling werd feest gevierd. Een aantal groote heeren en schoone vrouwen Boupeerden er na een jaehtparty. De wyn steeg naar de hoofden en het feest ontaardde in een woest bacchanaal. Naast Rudolf zat baronesse Vescera, zijn maitresse. Tusschen hen beiden komt het tot een twist. Rudolf beval de baronesse iets, dat zy niet wilde doen en trachtte haar toen met geweld daartoe te dwin gen. De barones greep nu een wyn- glas en wierp het den aartshertog naar het hoofd. Rudolf, die door een glas scherf gewond was, werd nu dol van dronkenmanswoede. Hy greep een revolver en schoot do barones neer. Daarop ontstond 'n algemeen gevecht. De gasten drongeu op den moordenaar iniemand zwaait met een zwaren kandelaar, die op het hoofd van den aartshertog terecht komt en hem den schedel verbrijzelt. Onder de gasten, die moordenaars werden, bevond zich ook de echtgenoot van prinses Louise van België. Het verhaal van dr. H. laat doorschemeren, dat het best mo gelijk is, dat deze de moordenaar van aartshertog Rudolf geweest is. Het doel der „onthullingen" schijnt een ver zoening te bewerken tusschen de prinsessen Stephanie on Louise Deze onthullingen zijn niet nieuw jaren geleden recus werd hetzelfde verhaal gedaan in een in Zwitserland verschenen boek Baron Vescera, du broer van de barones Marie V nscera, geeft echter in zyn onlangs gepuolicecrde memoires een geheel andere lezing van het ge val. Volgens hem zou Rudolf van plan geweest zyn, zich van Stephanie te laten scheiden, om daarna met Marie Vescera een morganatisch huwelijk te sluiten. Op 28 Januari 1889 was Rudolf te Meyerling in gezelschap van Bom bel les, graaf Uoyos en Vescera cn zijn zusters. De jacht leverde weinig op Den volgenden dag had Rudolf een langdurig gesprek met Marie Vescera. Zonder dat er iets voorviel, ging men tegen middernacht naai bed. 's Mor gens om 7 uur worden allen door een hevig lawaai wakker. Men ging naar de slaapkamer van den aartshertog, welke men echter gesloten vond. Met vereende krachten werd de deur in getrapt. Toen zag men Kndolf dood op bed liggen. Een revolver lag naast het bed op den grond en de aartshertog had een wond aan het hoofd. In een hoek van do katner zat Marie Vescera, geheel gehuld in een laken. Ook zij was dood en het bleek, dat zy vergif had ingenomen. Dit laatste verhaal komt vry wel over een met de ofticieele lezing, die inder- tyd van het geval gegeven werd. Brutaal. In het plaatsje Geins heim in Hessen, is op 31 December een boevenstuk vertoond, dat levendig herinnert aan het optreden van deu j kapitein van Köpeniek. 's Avonds ongeveer 6 uur, vervoeg- de zich een ongeveer 25 jarig man bij den ontvanger en deelde deze mede, dat by de inspectie te Darmstadt een anonieme brief was ontvangen, waa rin werd verklaard, dat de ontvanger zich aan onregelmatigheden in zijn beheer had schuldig gemaakt. Derhalve was hem opgedragen, zoo verklaarde do jonge man, de kas te revideeren. Twee andere ambtenaren waren met een automobiel onder weg en zouden bin nenkort aankomen. De ontvanger, hoe wel hy zieh van geen kwaad bewust was, stond bedremmeld en haalde boeken en contracten voor den dag. De controleur bladerde in de boeken, maakte quasi berekeningen, telde h it geld en zeide eindelijk„U kunt gerust zijn, mijnheer, ik heb de zaak in orde bevonden." Ik zal nu even naar Schulze (een restaurateur in de buurt) gaan, om de beide andere heeren te halen, die nu wel aangekomen zullen zijn. Als zy geteekend hebben is de zaak weder in orde." Peinzend OTer de slechtheid van de menschen, die zich niet ontzien een eerlyk ambtenaar onverdiend een smet aan te wrijven, bleef de ontvanger zitten wachten op de terugkomst van den controleur. Toen er echter na ge- rnimen tyd niemand kwam opdagen, begon hy argwaan te krijgen, hy telde het geld na en bemerkte, dat er 500 Mk. ontbraken. De ontvanger, die er in zyn verbouwereerdheid niet aan had gedacht zijn bezoeker naar zyn legitimatie te vragen, was het slacht offer van een 6luwen bedrieger ge worden. Reclame. Laaghartig. Een inspecteur van de myn Mars te St. Etienne heeft be merkt, dat in een der gangen 15 stut balken half doorgezaagd waren. Uit het onderzoek bleek, dat men bier met een misdadigen aanslag te doen had, die talrijke mynwerkers in gevaar bracht. Liefde en ijswater. Uit Philadelphia wordt gemeld, dat de 16-jarige doch ter van een millionair er van door is gegaan met een 50-jarigen kellner, die daarenboven getrouwd is. Toen het jonge meisje plotseling nit het ouderlijke hois verdwenen was, ver moedde men eerst, dat zij zelfmoord gepleegd had. Aanleiding voor dit vermoeden was een door haar achter gelaten briet. Uit brieven, die in de woning van den eveneens verdwenen kellner gevonden werden, bleek echter, dat het 16-jarige millioenen-kind een hovigen hartstocht voor den kellner had opgevat. De millionairsfamilie woonde in het voornaamste hotel van Philadelphia en het was den anderen gasten opgeval len, dat het meisje zulke groote hoe veelheden ijswater dronk. Nn was het raadsel opgelostgenoemde kellner moest de gasten ijswater brengen en bet meisje bestelde dit telkens, om den beminden man te zien. Men heeft nog geen spoor van de vluchtelingen ontdekt. Sneeuw. Uit Algiers wordt naar Parijs bericht, dat op de hoogvlakten van Constantino en Sétif zooveel sneeuw is gevallen, dat het treinver keer belangrijk bemoeilykt wordt. EUende. Te Dusseldorf heeit een arbeider, die al langen tyd werkloos was, nit broodzorgen zijn vrouw dood geschoten en poogde daarna zijn twee jarig zoontje en zich zeiven dood te schieten. Beidenwerden zwaar gewond. worden radicaal genezen door VENO'S BLIKSEMSNEL HOESTGENEESMIDDEL. Een ideaal geneesmiddel voor bronchitis, asthma, en alle chronische borst-aandoen- ingen is Veno's Bliksemsnel Geneesmiddel, een onschadelyk, zuiver en afdoend middel, dat nu allerwegen wordt aanbevolen door doctoren, geleerden, ziekenverpleegsters en het groote publiek. Veno's Bliksemsnel Hoestgeneesmiddel is gewaarborgd zuiver, bevat geen narcotische of gevaarlyke bestandeden, en brengt een verwonderlyk- M snelle genezing te weeg van hoest en ver- koudheid, bronchitis, asthma, hersenver- VJ koudheid, influenza, kinkhoest en croup. 1 Prys 55 ets., 75 ets. en FL 1,80 per flesch, verkrygbaar by Gebrs. Mulder, Korte Ker „straat, Na than Emanuel, Lange Kerkstraat te Goes; Aa. C. Beniest, M. C. Braat te VlissingenT. van Borsum—Waalkes Noordstr. te Terneuzen; Joh. de Roos, C. A. Sehulle Co. te Middelburg. Bjj de voornaamste Drogisten in Nederland; waar niet verkrygbaar direct per post van de Veno Drug Co., N.-Z. Voor burgwal 230, msterdamna ontvangst van postwissel met 10 ets. verhooging. Gratis Monsferflesch wordt door do Veno Drufl Co., Amsterdam, toegezonden na ontvangst van 10 ets. voor porto. Een zonderlinge staking is te Berehem in België uitgebroken. De koster, de koerknapen, de stoe lenverhuursters, de organist en neg a andere in de kerk van de stad werk zame personen hebben den arbeid 1 neergelegd, nit protest tegen het ont slag van een hunner. Sinds drie dagen woedt in de kerk geen mis meer ge- j lezen, en de geloovigen hebben kar dinaal Hercier t erzocht, een onderzoek te laten instellen. Een onbetrouwbaar politie-man. Te Odessa is een hoofdinspecteur van politie, Mikieff geheeten, veroordeeld I tot drie jaar gevangenisstraf. Het bleek, dat deze heer in 8 maanden tijd niet minder dat 12.000 roebel had geïnd door afpersing. Hy dreigdo ni. geheel onschuldige burgers met een aangifte „als politiek verdacht t" Ontploffingen in Spanje. Te Sara- I gossa had Zondagmorgen te half 8 by den ingang van de kerk del Pilar een I ontploffing plaats, juist toen een pro cessie voorbykwam. Ongevallen had den niet plaats, maar er ontstond een hevige paniek. Enkele oogenblikken later volgde een tweede ontploffing nabjj de kathedraal, op korten afstand van de vorige. Ook hier had geen ongeval plaats. Een derde bom werd gevonden by de kerk San Gaeten, een vierde by de kathedraal doch van beide was de lont gedoofd. Goed afgeloopen. Zuid-Bulgarye is geteisterd door overstroomingen. Bij bet station Katvenitza, ten Oosten van Philippopel stortte een brug in toen juist de sneltrein uit Constanti- nopel was voorby gekomen. Het ver keer op de ljjn Sofia—Constantinopel moest stop gezet worden. Ontzettend. Op Oudejaarsavond werd de feestvreugde in een der New-Yorksche restaurants op gruwe lijke wyze gestoord. Even voor mid dernacht gingen de lichten in het restaurant uit, ten einde een speciale electrische verlichting met het aan breken van het nieuwe jaar te ontste ken. Plotseling werd de kreet „brand" gehoord. De japon van een der aan wezige dames had, misschien dooi- een weggeworpen lucifer, vlam gevat. Als eon levende toorts rende de ongeluk kige door de zaal, totdat men er ten slotte in slaagde, haar te grypen en de vlammen te dooven. Zy werd in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis gebracht. Geknipt. Door de politie te Londen zyn twee vreemdelingen, een Hongaar en een Fransehman, gearresteerd, in wier bezit fotographische platen wer den gevonden, dienende voor de ver vaardiging van valsehe biljetten van de Oostenryksch-Hongaarsche bank Het blijkt nog niet, of de valsehe munters reeds zulke biljetten hadden uitgegeven. Zy werden gearresteerd tengevolge van een twist, waarby de Hongaar den Fransehman met een of ander bijtend vocht had overgoten, en de I ranschman den Hongaar met een fieBch op het hoofd had geslagen. Vol woede over de behandeling, van zyn vriend ondervonden, verklikte de Fransehman, dat de Hongaar een valsehe munter was en zoo nam de politie hen beide gevangen. Een vol ledige valsehe muntery werd in hun woning gevonden. Aanvaring. In de Iersche zee heeft een aanvaring plaats gehad tusschen de Ayrshire, met 200 passa giers aan boord en van Liverpool op weg naar Australië en de Arcadian van de Ellerman Lines. Dit laatste schip begon onmiddellijk na de aan varing te zinken. De bemanning echter kon zich redden, op twaalf personen na, die ook nog wel den tjjd zouden hebben gehad zich in veilig heid te brengen, maar die, terwyl het schip zinkende was, nog naar beneden gingen, om hun geld te redden. Zij kwamen niet weer boven en gingen met het schip te gronde. Zelfmoord uit teleurstelling. De vrouw van den geheimen agent der Russische politie Azew heeft dezer

Goessche Courant | 1910 | | pagina 2