er dr. Cook zeker geen dank voor weten, dat hjj de Noordpool ontdekt heeften de diplomatieke vraagstuk ken staan op het punt met één ver meerderd te worden. Na de Oostersche quaestie nu een Noordpool-quaestie Inderdaad is zjj al gesteld. De Ver- eenigde Staten verklaren, dat door het planten van de Unie-vlag op de pool, die streek hun rechtmatig toe behoort. „Pardon", komt Canada tusschen- beide, „de streek behoort my, want Alaska „Een oogenblik", reclameert Dene marken, „de Noordpool is een onder deel van Groenland, ,dat mij toebe hoort. Dus En ten leste zal nog de republiek San Marino haar rechtmatige eischen willen bewyzen, op iets wat eigenlyk niet meer dan een theoretisch punt van de aarde is. Doch dat - zal de diplomaten niet hinderen er naar har telust over te discussieeren. Wat wonder mag heeten, dat het nog geen natie ingevallen is, de maan voor zich op te efschen. Engeland bv zeer bekwaam in hot ianceeren van soort gelijke conclusiën, zon kunnen zeggen: „De maan behoort niemand toe.... Dus is ze van mi)." Natuurlijk, dat Duitschland oogen- blikkelijk met een ultimatum gereed staat, „le Kaiser" spreekt toch immers niet voor niets van droog kruit-en scherpe zwaarden. En wat een schouw spel de menschheid zich verscheurend ter wille van de oogen der blonde Phebe1 En toch, de pool, of de maan, is het practisch gesproken zoo'n groot ver schil ja misschien is het nog minder dwaas elkaar de maan dan de Noord pool te betwisten. Tot dusver kwam toch nog maar een dood-enkel sterve ling van de Noordpool, en wie telt er de velen die „uit de maan komen vallen Binnenland. Dr. A. Kuyper. Dr. A. Kuyper is gisteravond met den Staatsspoortrein van 7.7 uur van zjjn bnitenlandsche reis te 's Graven- hage teruggekeerd. Rechtzaken. Maandag werd te Rilland-Bath gearresteerd de 25-jarige J. G., muziekonderwijzer te Goes, wegens het ontvreemden van een stel biljart ballen, toebehoorende aan een her bergier, wonende onder Kruiningen. Genoemde persoon had reeds een paar dagen te voren getracht, de ballen alhier te verkoopen, wat hem evenwel niet gelukt was. Maandagmorgen bleek echter, dat ze door hem in het koffie huis „De Draak" te Bergen op Zoom verkocht waren. Tevens kwam men tot de ontdekking, dat het rijwiel, het welk hij in zijn bezit had, toebehoorde aan eene zekere de T. te Vlissingen. Dinsdagmorgen is de dader overge bracht naar het huis van bewaring te Middelburg. Raad van Beroep. De Raad van Beroep (ongevallen verzekering) te Middelburg bevestigde de beslissing van de Rijksbank inzake M. S. te Ierseke en ontzegde aan klager zyn vordering. C L. V. te Kamperland werd in zijn beroep ongegrond verklaard. Provincienieuws. '«•Heer Arendakerkc. Gisteren vergaderde de gemeenteraad. Medegedeeld werd dat de stukken betreffende den bouw van de school te Arendskerke Ouddorp goedgekeurd zyn terug ontvangen. Nadat taxatie van den bouwgrond geschied is, zal met den bouw kunnen worden aangevangen. De heeren J. Minnaar J. v. d. Poel en P. de Putter werden beeëdigd. Een verzoek van dhr. J. Valkier e. a. vragende aansluiting door mid del van een spreekcel te Arendskerke aan het interloeole thelephoonnet, werd gesteld in handen van B. en W. om advies. Dit verzoek zal de eerst volgende vergadering in behandeling komen. De gemeente-begrooting 1910 werd aangeboden en zal by de raadsleden circuleeren. De rekeningen van het Burge lij k en van het Groot Armbestuur over 1908 werden vastgesteld, de eerste in ontvang en uitgaaf op f 10109,92 f8318,33; de tweede op f 4224,70 f 2822,42. De gemeenterekening, dienst 1908, werd voorloopig voortgesteld in ont vang op f 41619,43 V«, in uitgaaf op f37908,9«. Wemeldinge. Dezen zomer is hier op 't kanaal van den aannemer Ver- strato een groote party lood gestolen. Door ijverig zoek is het eindelijk aan den brigadier Buteijn van Wemeldinge en den rijksveldwachter Ganseman van Bioeelinge mogen gelukken drie daders op te sporen. Ze zyn inwoners van Wemeldinge. Wemeldinge. Dinsdagavond ver gaderde de raad. Afwezig dhr. A. Kuijsaavd. De notulen werden aange houden tot een volgende vergadering. De herkozen leden Lindenbergh en Van Oosten werden op de gebruike lijke wijze heêedigd eu goinstalleerd. Benige reclames H. O. werden be- 1 handëla. Als wethouder is door het lot in plaats van dhr. C. van Oosten gekozen verklaard dhr. A. de Broekerd. Onder voorkomende zaken sprak dhr. Njjssen de wensoh uit, het lijk- lnisje op de gemeente begraafplaats bjj de kerk niet meer te laten ge bruiken voor bergplaats van de ver schillende brandstoffen ten dienste van de kerk B. en W. beloofden te trach ten daar verandering in te brengen. 'a-Gravenpolder. In de Dinsdag gehouden Raadsvergadering werden de herkozen raadsleden, de heeren L. Hubt'egtse en A. Nijsse beeëdigd. Verder werd de gemeentebegrooting 1910 aangeboden in ontvangst en uitgaaf op f8425.18 met een post voor onvoorziene uitgaven van f 152.55 Vs. De hoofdelijke omslag werd voorge- sl eld op f 1850 of f 100 meer dan dit jfutr. Tegenwoordig waren alle leden op één na. «r-aho. In de-Dinsdag voormiddag gehóuden voltallige raadsvergadering werden als ingekomen stukken ver in-ld do kennisgeving van1 den heer J llage, dat hij zjjne benoeming als lid der commissie tot wering van schoolverzuim aanneemt en van mej. J, Wesdorp te Kolijnsplaat, dat zij h ire- benoeming tot onderwijzeres aan school 2 aanneemt en op 1 -Nov. in functie zal treden. Na installatie der 4 ge-of herkozen lt rien, werd als wethouder met 8 der 11 uitgebrachte stemmen herbenoemd de heer T Cupéry, die deze benoeming verklaarde aan te nemen. By de laatste rondvraag vroeg de heer Sauer, of B. ën W. maatregelen getroffen hadden voor 't geval, dat zich hier een geval van cholera mocht voordoen en of het mogeljjk zou zijn een barak op te richten, indien dit noodig bleek. Op de eerste vraag kreeg de raad een bevestigend en geruststellend ant woord, Een barak achtte de voorzitter (de burgemeester) wel wat duur en ook minder noodig, omdat er een steeds beschikbaar ziekenhuis is. De heer Bom vroeg, of er ook tegen gewaakt kon worden, dat de Zuider- zoevisschers de besmetting overbrach ten, doch de voorzitter achtte dit zeer bezwaarlijk. Ten slotte achtte de heer Sauer het w enschelyk,dat de gemeente-arbeiders, indien zij ontsmettingadiensten moes ten verrichten, daarbij van gemeente- wege een passende kleeding kregen. De voorzitter wilde gaarne aan dien wenk gevolg geven. Daarna, werd de vergadering ge sloten. 3*ns«etrt, De gezondheidscom- missife van Kruiningen heeft op de sluizen alhier groote biljetten laten aanplakken met de waarschuwing om het drinkwater te koken. Bovendien heeft ze op het sluiskantoor honderden biljetten met uitvoerige raadgevingen en waarschuwingen gedeponeerd, welke biljetten door de sluismeesters aan iederen gescbut wordenden schip per wordep ..uitgereikt. De centrale gezondheidsraad te Utrecht zond aan den Rijksontvanger waarschuwingsbiljetten eveneens ter liitreikingklaringsdienst in linnen jas sen, hun van rijkswege daartoe ver strekt' Schore. Gisteravond vergaderde de raad dezer gemeente. Het nieuwe lid werd geïnstalleerd. De ingekomen stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het sup pletoir kohier H. O. werd vastgesteld op een bedrag van f 78.601/3 met 5 aanslagen. Over de in de vorige vergadering aangehouden begrooting Burg. Armb. staakten thans de stemmen. De gemeente begrooting 1910 werd do raad aangeboden en na eenelang durige discussie over de verhooging van f 80 van de salarissen van de burgemeester en secretaris werd be sloten voor deze titularissen f 30 ver hooging aan Gedeputeerde Staten voor te dragen. De geheele begrooting werd vastgesteld op een bedrag van f8014.16 t/j in uitgaven met een post onvoorzien van f 88,32 J/j. Besloten werd 10000 klinkers te ver koopen ter bestrijding dfer kosten van horlegging van den keiweggen het vervoer van de (jvefige vr|j gekomen klinkers, staande langs den njeuw_ legden keiweg. .-■/ r Bij de rondvraag vroeg-dhr. In t A aker zoo spoedig mogelijk herope ning van den afgestoten weg. De vilorzitter deelde mede, dat vergunning was gekregen tot afsluiting tot 15 Sept. Dhr. Sterk zag gaarne verlenging van den termijn van afsluiting en dhr. Verhangen deed het voorstel zoo spoe dig mogelijk aan Ged. Staten te vragen om tot 1 Oct. den weg te mogen af sluiten voor 't behoud van den ge- legden weg. Besloten werd den zand weg zoo mogelijk wat te verbeteren. Dhr. Verhangen vroeg aanleg van een klinkerpad van den nieuwgelegden weg tot aan 't erf van het postkantoor, wat werd toegezegd. Daarna werd de vergadering, die ruim 3 uren had ge duurd, gesloten. Boranele. In de gisteren gehouden raadsvergadering werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Gekozen raadsleden de heeren C. van 't Westeinde en M. de Regt Jz. beëdigd. Tot gemeente-secretaris werd met algemeene stemmen benoemd de heer J. Ij. Richel, burgemeester dezer ge meente, no. 2 der voordracht was de heer J. H. Beier, de heer Richel werd alsnu door den oudsten wethouder beëedigd als secretaris en als gekozen raadslid. Door den raad werd de borgstelling van den te benoemen gemeente-ont vanger vastgesteld op f 1800. Alvorens tot stemming over te gaan vroeg dhr. Bruinooge of de candidaat J. van Duijne voor de betrekking van ge meente-ontvanger geschikt is, waarop door andere leden werd opgemerkt, dat alles geleerd moet worden en dit ook wel te leeren is. Daarna tot stem ming overgaande wordt de heer J van Duijne als zoodanig gekozen met 6 stemmen, terwijl 1 stem op dhr. A de Priester werd uitgebracht. Tot wethouder werd gekozen dhr. •I Bruinooge met 6 stemmen, dhr A. Boone had 1 stem. Daarna bepaalde de raad de borgstel- ling van den te benoemen ontvanger van het burgerlijk armbostuur op f 200, Waarvoor als zoodanig werd gekozen met 6 stemmen dhr. J. Corstanje Gz. dhr. D. Wisse kreeg 1 stem. Een teelcening voor het bouwen van e;n doctersWoning werd den raad voorgelegd. Na inzage deelde de voor zitter, mede dat de woning zou kos- K n f 6750 zonder bouwgrond- De heer Wisse stelde voor geen woning door de gemeente .te doen bouwen, docb zulks over te laten aan den genees heer zelf, hetgeen natuurlijk instem ming vond. De voorzitter merkte op, dat men dan nooit een geneesheer hier ken houden, indien er geen woning beschikbaar werd gesteld. Na eenige bespreking werd besloten het tracte- ment van den geneesheer te brengen op f1000 zonder vrjje woning off 300 met vrjje woning Door mej. F. Stejjns, weduwe van wijlen den gemeente-secretaris J Been hakker was een verzoek ingekomen om eenig pensioen. De heer Boone kan zich met dat verzoek niet vereenigen, daar hjj over tuigd was, dat de weduwe Beenhak ker wel kon leven, waarvoor haar echtgenoot had gezorgd. Spr. zou alzoo tegen stemmen. De voorzitter antwoordde, dat een pensioentje gegeven kon worden uit waardeering voor den arbeid van haar overleden echtgenoot, die zooveel ja ren met tact en ijver de betrekking van secretaris had waargenomen. Na rondvraag werd het verzoek met 6 tegen 1 stem verworpen. Ten siotte werden tot leden ter bij woning der vergadering voor het tot- standbrengen van eene waterleiding op Zuid-Beveland benoemd de heeren D. Wisse en J. Bruinooge KMIland-8ath. In raadsvergade ring van Dinsdag werd met algemeene stemmen tot onderwijzeres aan de o. 1. school te Rilland benoemd mej. F. A. Fruijt van Hertog te Bergen op Zoom. Tevens werd in de plaats van wylen den heer J. Q. C. Wabeke tot bezoldigd ambtenaar van den burger lijken stand benoemd dhr. W. Griep, terwijl in diens plaats tot onbezoldigd ambtenaar van den burgerlijken stand dhr. J. Blok Jz. Jr. werd gekozen. Wianekerke- In de raadsverga dering van jl. Dinsdag waren afwezig de heeren Van Damme (wegens on gesteldheid) en wethouder van Nieu- wenhujjzen (wegens ontslagname als raadslid). Na de opening worden de herkozen raadsleden De Looff en Schippers be- cedigd en ua voorlezing van het gebed en de notulen onmiddellijk aan de orde gesteld, stemming over 't voorstel van U. en W. tot ontslaggave aan den onderwijzer Overtveld, waarover in de vorige vergadering de stemmen staak ten. Voor echter tot stemming wordt overgegaan zegt de voorzitter zich verplicht te achten te kennen te geven dat om de begrooting voor 1910 slui tend te kunnen maken de Hoofdei, omslag met f 500 zal dienen te worden verhoogd en dat dus B. en W. ondanks alle schamper geschrijf van couranten, enkel het financieel belang der ge meente met hun voorstel beoogen. Hierop ontspint zich discussie over 'de finantiëele en de onderwijsbelangen dezer gemeente, die. eindigt met ver werping van het voorstel van B. en W. met 5 tegen 4 stemmen om Overtveld te 'ontslaan. Tegen stemden de heeren Schippers, De Regt, Marcusse, Nieuw- dorp en Maris en voor de heeren De Looff, Abrahamse, Van der Maae en de Voorzitter. Daarop wordt voorgelezen een brief van den Wethouder van Nieuwen- hujjzen waarin deze te kennen geeft wegens vertrek uit de gemeente zyn ontslag te nemen als raadslid en als Wethouder |onder dankbetuiging aan den Raad voor de welwillende wjjze waarop steeds met hem tot beharti ging der gemeentebelangen is samen gewerkt. De voorzitter deeit hierop mede, dat de verkiezing van een nieuw raadslid is bepaald op 22 Sept., de stemming op 5 Oct. en de herstemming op 18 Oct. a. s. hjj Iaat daarop volgen, dat bjj, als wenschende niet meer aansprakeljjk te zjjn voor de eisehen die tegenwoordig aan de gemeente- finantiën gesteld worden, ook ontslag neemt als raadslid. Vervolgens worden overgelegd eene missive van Ged. Staten, houdende mededeeling van te veel genoten onderwjjs-bydrage over 1907 ad f 313,33 ij» en een brief van den direc teur-generaal der Post en Telegrafie, waarbjj deze toezendt 2 afschriften van adressen van Th Wolse en 6 andere ingezetenen dezer gemeente om interlokale aansluiting dezer ge nu ente, met verzoek spoedig te willen melden of de Raad bereid i^ daartoe een spreekcel bjj het telegraafkantoor te Wissenkcrke te willen aanvragen bij den Minister. Nadat de bijgevoegde adressen mede zijn voorgelezen en nadat de voorzitter te kennen heeft gegeven dat B. en W. de beslissing thans geheel aan den Raad wenschen over te laten, stelt de heerschippers voor thans de noodige aanvrage (van w ege de gemeente aan den Minister te doen, welk voorstel daarop uiet algemeenestemmenwordtaangenomen. i,Ue voorzitter hield zich hierbjj buiten stemming.) Aan de orde komt thans oen adres van 164 Kamperiandsche ingezetenen, den raad op verschillende gronden verzoekende te willen overgaan tot bet aanleggen eener begraafplaats hjj Kamperland ten dienste van dat ge hucht en zijne omgeving. Hoofdoor zaken van het verzoek zjjngrooten a Blandslechte weg in den bieten- tijd en groot verlet voor ou- en minvermogenden bij begravingen op •de tegeuw.oordigeJiegraafplaats bij de kom van het dorp. Ue voorzitter zegt dat B. en W. hiertegenover moeten opmerken, dat er jaarlijks slechts een klein getal begravingen uit Kamperland plaats hebben, zijnde gemiddeld 9 volwasse nen en 10 kinderen, dat er ook toch ni ig zuilen zjjn, die geen gebruik van een Kamperiandsch kerkhof zuilen maken omdat zij op 't tegenwoordige kerkhof eigen graven hebben, dat de Kampei'landsohe behoeften van den laatsten tjjd (trottoir en Kleiweg) reeds groote schulden aan de gemeente ver oorzaakt hebben, welke dan nu weder met een paar duizend gulden zullen moeten worden verhoogd en dat zjj en W.) daarom voorstellen in be ginsel wel tot den aanleg te besluiten, aoch met de uitvoering te wachten tot 1912, wanneer intrest en aflossing van de aanlegkosten uit vervallen annuiteiten van andere leeningen zul len kunnen worden gekweten. De heer Schippers meent, dat de voorstelling der kosten vaD aanleg, belooning grafdelver enz. te pessimis tisch zjjn. Hjj gelooft niet dat de kos ten f2000 zuilen bedragen eu meent dat met verhooging van traktement de grafdelver van Wissenkerke ook wel die functie te Kamperland kan uitoefenen. Hjj vindt bovendien de wachttjjd tot 1912 veel te lang en zou voor 't gemak der Kamperlanders den aanleg in 't volgend jaar willen zien geschieden. De heeren Nieuwdorp en Abrahamse ondersteunen den wensch van dhr. Schipper en voeren daarvoor nog eenige argumenten aan, doch het voorstel van B. en W. in stemming gebracht, wordt met 5 tegen 4 stem men aangenomen. Vóór stemden de heeren de Loofl, v. d. Maas, de Regt Maris en de voorzitter en tegen .le heeren Schippers, Abrahamse. Marcus se en Nieuwdorp. De rekening over 1908 van het Burgeri. Ambestuur wordt vastgesteld in ontvang op f 956.17, in uitgaaf f 822.34 eu alzoo met een gped slot van f 133.83. Daarna wordt vastgesteld de door dat bestuur opgemaakte be grooting waarvan ontvang en uitgaaf zijn geraamd op f 933 83 met eeu ge- meenteSubsidïe van f 750. Tot vast stelling van gemeld subsidie wordt met alg. stemmen een besluit genomen. Daarna geschiedt overlegging der gemeentebegrooting van 1910, waarbij als eindcjjfers van ontvang en uitgaaf worden genoemd f 26478,43 Vi en door den voorzitter eenige finantueele be schouwingen worden gegeven, waaruit zou moeten, dat voor 1910 nog f800 inkomsten worden gevonden, w. o. i 300 voor de telefoon. Dit laatste rijmt echter niet met het pasgenomen be id uit om nog voor 1 Oct. a. s. een spreekcel aan te vragen, zoodat die f 300 nog uit het dienstjaar 1909 zullen moeten worden gekweten. Ter tafel worden thans gebracht tuekeningen, volgens welke aan den distriots-schoplopziener verbouwing van de school te Geersdjjk zal worden voorgesteld. De, kosten daarvan wor den daarbij op 'f 12Ó0 geraamd. Het lid Schippers zegt met die plan nen te kunnen instemmen, doch vreest voor weigering door den schoolop ziener. Hjj komt voorbjj terug op de daareven gehouden flnanoieele he se houwing van den voorzitter en zegt, dat de f800 tekort wellicht wel te vinden zouden zijn uit verhooging der schoolgelden op de openbare scholen, waarmede het lid Nieuwdorp instemming betuigt daarbij tot voor beeld aanhalende do wjjze waarop minvermogenden op de bjjzondere scholen betalen. De voorzitter zegt, da daarvoor wijziging der schoolgeld- verordening noodig zou zjjn, waarop gemelde heeren te kennen geven, dat uit dan ook zou kunnen geschieden. Nadat de voorzitter over den ver- ti ekkenden wethouder van Nienwen- li ijzen eenige waardeerende woorden heeft gesproken, deelt hjj mede dat de keuze van een nieuwen wethouder wegens niet-aanwezig zjjn van het herkozen doch nog niet beëedigd raadslid van Damme, moet uitgesteld worden. Daarna geschiedt rondvraag waarbjj het lid Schippers informeert of er reeds maatregelen zjjn genomen tot wering van cholera-besmettings- gevaar, waarop, de voorzitter mede deelt, den havenmeesters op de kaaien te Kamperland en te Geersdijk order te hebben gegeven opmerkzaam toezicht te houden op uit Holland komende schepen. Colijnaplaaf. Bij Kon. Besluit is benoemd tot ontvanger der directie belastingen en accijnzen te Venray dhr. C. M. L. de Haan, alhier. Aan den heer H. van Gorsel, ei vielringenieur, opzichter bjj den provincialen waterstaat, standplaats alhier, is om gezondheidsredenen een verlof van zes maanden toegestaan en als waarnemer in zijne plaats aan gesteld dhv. J. Dronkers van Ierseke. Dinsdagmorgen had alhier een ernstig ongeluk plaats. Een knaapje van ongeveer twee jaar, zoontje van 'f werd door een wagen, met draineer- b'uizen geladen, over het beentje en den buik gereden. Al spoedig verleende dr. J. v. d. Drift van Kolijnsplaat de e irste geneeskundige hulp. De toe- si and van het knaapjë is zeer ernstig. Stadsnieuws. R. H. B. S. De cursus 1909 10 aan de Rijks Hooger Burger School is heden begon nen met 116 leerlingen, onder wie 21 meisjes. De le klas bevat 26, de 2e 29, de 3e 27, de 4e 19 en de 5e 14 leerlingen. De eerste drie klassen zjjn gesplitst in twee afdeelingen. HoMjANdsoh Tooneelgezelschap. Ook de tweede voorstelling door het Hollandsch Tooneelgezelschap in „de Prins van Oranje" gegeven was een beslist succeseen zeer goed bezette zaal en een warm gestemd publiek. We zullen niet veel zeggen van het bekende blijspel: „Mijn papa het Ka merlid", dat werd opgevoerd. Het is aardig zonder geestig te zjjn, geniet baar zonder veel van het intellect der toehoorders te vorderen en dus uit stekend geschikt voor een kermis avond. Er is veel en harteljjk gelachen. De vertolking der verschillende rol len was zonder uitzondering uitstekend. Vlot werd gespeeld en de indruk die dit gezelschap achterlaat is een zeer gunstige. Ongetwijfeld werd dan ook met vreugde vernomen de mededeeling van het tooneel gedaan, dat dit ge zelschap voornemens is het aanstaande winterseizoen hier ter stede vier abon- neraentsvoorstellingen te geven. Hier voor zullen eerdaags ljjsten worden gepresenteerd. Het plan bestaat bij de directie om dan te komen met de beste en nieuwste stukken Laatste kermisdag. Als gewoonljjk: een heele week dut de kermisvreugde om slechts nu en dan even te ontwaken, maar den laat sten dag wordt het anders. Van alle dorpen uit den omtrek begint 's morgens reeds een uittocht naar Goes, lange rjjen fietsrijders en rijtuigen bewegen zieh in de richting naar de stad. Het weer was gisteren niet heel best, maar gelukkig zjjn we op dit gebied niet verwend. Als het den heelen dag niet aan één stukje regent en de zon een oogenblik haar lichtend aanschijn laat zien, spreken we tegenwoordig reeds van een mooien dag. De kermis over het geheel is dit jaar wel minder geweest dan andere jaren. Een der oorzaken daarvan was, dat ze dit jaar toevallig samenviel met die te Roosendaal en kermisrei zigers die anders allicht naar Goes waren gekomen, nu op Brabantschen bodem bleven Enkelen hadden reeds een deel van het staangeld betaald, dat ze nu kwijt zijn omdat voor hen terrein was ge reserveerd. Ook hierdoor is de bate, die de ge meente uit het staangeld trekt slechts 'oetrekkelyk weinig minder dan het vorige jaar. Het vorige jaar werd ont vangen f1669, dit jaar f1613. Heel goede zaken hebben vele ker misreizigers dit jaar niet gemaakt en toen zjj 's Zaterdags het laatste deel van het staangeld moesten voldoen, klaagden sommigen dat zjj dit bedrag toen (dus in vijf kermisdagen) nog niet ontvangen hadden. De laatste dag zal echter nogal wat goed hebben gemaakt, waht reke ning houdende met het feit, dat er door het ongunstige weder buiten nog heel wat te doen valt, moet men zeg gen, dat het aantal bezoekers niet tegènviel. Bioscope en stoomdraaimolen vooral zullen een aardig sommetje hebben ontvangen en ook in de danstent ging het lustig toe. Trouwens, ook de andere gelegen heden waar „muziek voor den dans" was, zooals „de Prins van Oranje" en het „Slot Ostende" hadden geen klagen. 's Avonds was het vroeger stil dan andere jaren. Er werd weinig gehost en gezongen en tot het sluitingsuur der eafé's hebben slechts heel weinig kermisgangers het uitgehouden. Gemengd nieuws. Cholera. Te Rotterdam. Na de vorige opgave zjjn geen nieuwe ziektegevallen van cholera

Goessche Courant | 1909 | | pagina 2