zonden, waarin gewezen wordt op de wenscheljjkheid om de op zee zjjnde visschersschepen tegen het gebruik van Maaswater te waarschuwen. Maatregelen te 's-Gravenhage. Ten behoeve van de maatregelen, van gemeentewege reeds getroffen en nog te treffen, in verband met het voorkomen van choleragevallen te Rotterdam en andere plaatsen in het rijk, hebben B. en W. van 's-Graven hage den gemeenteraad voorgesteld, hun een crediet van f 25,000 te ver- leenen. Ons Prinsesje. Nu bij Prinses Juliana het „dummc Vierteljahr'" zoo als onze oostelijke buren de drie eerste maanden in het kinderleven noemen, achter den rug is, wordt met steeds grootere belangstelling naar berichten omtrent het Koningskind uitgezien. Het doet ons genoegen, aldus meldt de Tel., uit de meest betrouwbare bron te kunnen mededeelen, dat Prin ses Juliana een alleraardigst, kernge zond kincjje is, dat zich in elk opzicht voorspoedig ontwikkelt. Hoewel omtrent een kind van haar leeftijd met besliste zekerheid te dien opzichte nog niets kan worden gezegd, is men in de allernaaste omgeving der Prinses van oordeel, dat de Konink lijke baby hoe langer hoe meer op Haar Moeder gaat lijken. Haar heldere blauwe kjjkers zien vrooljjk de wereld inen daar het prinsesje een bijzonder levendig kind is, lacht ze bijna voortdurend. Koningin Wilhelmina is, naar men ons .verzekerde, in één woord een ideaal-moeder. Gelijk bekend is, voedt ze haar kind, althans in hoofdzaak, zelf. Ook de kleeding der prinses ver zorgt H. M. en legt daarbij veel smaak aan den dag. Het Prinsesje is steeds in het wit gekleed. Haar jurkjes zijn allerliefst, vooral door hun grooten eenvoud. Het ondergoed der Konink lijke baby (de luiermand werd inder tijd door de Koningin zelf in orde gemaakt) is, hoewel niet hyper-modern toch uiterst practisch. Reformstoffen werden voor het lcinderuitzet niet ge bruikt. Over 't geheel genomen, houdt men Prinses Juliana zoo rustig mogelijk. De omgeving van het Loo biedt volop gelegenheid tot wandelen. Ondanks den slechten zomer, heeft het Prinsesje veel buiten vertoefd. Alleen, wanneer het stortregende, bleef de kinderwagen dikwijls door de Koningin zelf gereden, binnen de muren van 't paleis. De kamers, waar 't Prinsesje en Hare ver zorgsters zich ophouden, zijn, evenals het geheele paleis te Apeldoorn, ouder- wetsch Er werd echter voor gezorgd, dat lucht en licht rijkelijk naar binnen kunnen stroomen. Groote openslaande deuren verleenen toegang tot den tuin. Overbodige luxe is in de vertrekken vermeden alles wat het kindje noodig heeft is practisch en eenvoudig. Dage lijks gebruiken de verzorgsters de kleedtafel, indertijd H. M. door de Utrechtsche vrouwen aangeboden. Dr. Haverschmidt te Apeldoorn heeft de algeheele medische behandeling, in zooverre men bij een kerngezond kind hiervan spreken kan, op zich genomen, maar toch komt ock dr. Roessingh af en toe naar het Prinsesje zien. De manier, waarop de Koninklijke ouders met Hun kindje omgaan, moet alleraardigst wezen en wanneer Konin gin Emma op het Loo is, vertoeft ze urenlang aan het ledikantje van Haar kleinkind, dat rustig ligt te slapen, onbewust van 't feit, dat de belang stelling van honderdduizenden in den lande op Haar is gericht. De Kamper Crt. over telefoon verbindingen „De vorige maand zijn binnen de stad gehouden 2625 gesprekken. Verder 429 op een belletje van hier met buiten de stad". Geen bewijzen. Wegens gebrek aan bewjjs zijn de vjjf in verband met den moord te Rucphen in hechtenis genomen personen uit het „Heike" op vrije voeten gesteld. Een raad aan den raad. In de jongste Raadsvergadering van Groen- lo was ingekomen een adres van G. H. Hahué over de woningtoestanden. Het slot luidde „zorgt dus voor de burgers van Groenlo, dan zullen ze reBpect voor je hebben en anders voor geen cent". Een onbesuisde landweerman. Een man te Delft, die in beschonken toe stand standjes met zjjn vrouw had, greep zyn karabijn, welke hjj als landweerpliehtige bezit en loste op zijn vrouw een schot, dat zy echter wist te ontwyken. De kogel kwam terecht bij een buurman, in een bed stede, waarin kinderen sliepen, doch ook deze bleven ongedeerd. Deze land weerman is niet van de zaak af. Driedubbele moord. Aan de Ass. Cf. wordt gemeld, dat Donderdagnacht het huisgezin van Hendrik Bakker onder Koekange, gem. de Wjjk, ver moord is. Man en knecht zjjn de hals afgesneden, een vrouw is geworgd. Kasten zijn opengebroken, blijkbaar was het een moord om diefstal te plegen. De woning is alleenstaand. Eerst Vrij dagmiddag is de misdaad ontdekt. Men meldt hierover nader De man, de 60-jarige Hendrik Bak- ker, lag met afgesneden hals in een hoek, het lijk van de vrouw, de 35-jarige huishoudster H. Bierma, eveneens met wonden aan den hals, langs de tafel, terwijl het ljjk van den knecht van Bakker, den 16 jarigen Jan Winters, buiten het huis in een sloot werd gevonden. Ook deze had zware wonden aan den hals. Waar schijnlijk is hjj toen de moord op Bak ker en zjjn huishoudster plaats greep, het huis uitgevlucht, achtervolgd en daarna vermoord. De kamer draagt de sporen van het vreeselijke tooneel hetwelk zich heeft afgespeeld, overal bloedspatten, terwijl, te oordeelen naar de herrie in deze kamer, een worste ling aan den moord is voorafgegaan. Donderdag was Bakker naar Meppel geweest, had aldaar schapen verkocht, waarvoor hy veel geld had ontvangen. Dit schijnen de moordenaars geweten te hebben, althans het gelkistje was opengebroken, terwijl uit hot zak boekje van Bakker" al het bankpapier was ontvreemd. Van de daders heeft men totaal niets kunnen ontdekken. De vermoorde Hendrik Bakker heeft de vorige week 43 en deze week 62 schapen op de markt te Meppel ver kocht, zoodat minstens een bedrag van f 600 aanwezig moet geweest zyn. Al dat geld is verdwenen. De gouden hoofdsierselen van de vrouw hebben de booswichten laten liggen. Het lijk van de vrouw vertoonde een kogel- wonde in het voorhoofd, terwijl het achterhoofd van den knecht eveneens een kogelwond had. Buiten het huis vond men nog een groote bloedplas, waarnaast eenige afgebrande lucifers werden opgemerkt. Vermoedelijk heb ben de dieven den knecht eerst neer geschoten om hem het vluchten te beletten en hem daarna onthalsd. StijlbloempjesUit zeker praead- vies over hygiënische toestanden aan boord van zeevissehers-vaartuigen „Het is te hopen, dat men bij mo gelijke uitbreiding der sanitaire wet geving ten behoeve der koopvaardij, in het bijzonder der visseherjj, de klippen weet te ontzeilen, die de sche pen zelf vormen". Geitenfokkerij op confessioneelen bodem. In een der jongste Staats couranten worden de statuten gepu bliceerd van de Provinciale Vereeni- ging ter bevordering der Geiten- fokkerij in Limburg, te Roermond. Om lid te worden van deze ver- eeniging moet men lo. houder of bezitter zjjn van geiten 2o. in Christelijken geest God, huisgezin en eigendom als noodzake lijke grondslagen der maatschappij eeroiedigen 3o. geen openbaar ergerlijk leven leiden. Beestachtig. Op den lotingsdag heeft men den 13-jarigen J. v. Bekkum, te Zoelen, zooveel jenever geschonken, dat hy by de Zoelensche brug bewus teloos neerviel. De jongen is ernstig ziek. De justitie stelt een onderzoek in. Donker Brabant. De moord te Rucphen heeft wederom de aandaeht gevestigd op een gedeelte van ons land, dat met recht den naam van „donker Holland" mag dragenhet is de streek tusschen Breda en Roosen daal, speciaal dat gedeelte, hetwelk „liet Heike" wordt genoemd, en dat een broeinest is van stroopers, wild dieven en moordenaars. Het gespuis, dat mensch noch dier ontziet, voert in die streken onbeperkte heerschappij, en de boeren in den omtrek zyn „als de dood" voor hen. Zoozeer heeft dit volkje den schrik onder de landelijke bevolking gebracht, dat het meer malen gebeurt, dat een boer vooraf door hen gewaarschuwd wordt, dat er 's nachts by hem zal worden inge broken, zonder dat de boer den moed heeft de politie er van in kennis te stellen. De marechaussees, die in deze streken, zonder overdrijving, een „hondenbaantje"hebben men denke aan Brusse's „Onder de menschen" kunnen niets tegen deze wandaden en onmenschen uitrichten, omdat de bossehen en de uitgestrekte terreinen te groot zijn voor het weinig aantal marechaussees. Naar wjj vernemen, worden dan ook door den kapitein commandant pogingen in het werk gesteld, om uitbreiding van politie macht in deze streken te krijgen. Zooals de toestand nu is, is zij een schande voor een beschaafden staat. Lichtgdoovige menschen. Op een dorp in het midden van Noord-Holland heeft men dezer dagen een eigenaar dig staaltje beleefd van bedrog eener- zijds en lichtgeloovighoid anderzijds, zco vertelt het N. v. d D. Een zeer eenvoudige arbeidersvrouw zit in de deur bloedkoralen te rijgen voor haar dochtertje, in bijzijn van b lar schoonmoeder. Een koopman, straatventer, kwam d ar voorbjj en vroeg haar: „Vrouwtje, «at doe je daar?" „Koralen rij gen" is het antwoord. „Weet je wel, dat dit een gevaarlijk werk is Die koralen zijn ziek, erg ook. Daar kan men de ergste ziekten, zelfs de pest van krijgen De vrouw schrikt hevig en legt de „zieke koralen" een eind verder neder. Zij is er bang voor geworden. Wat moet ze er mee beginnen? De koopman zegt, dat zy ze in het kanaal moet gooien, en als zij dat zelf niet durft te doen, dan wil hy het wel voor haar doen. Ten overvloede geeft h\j haar nog een onnoozel rin getje als vergoeding. De koopman neemt nu de koralen op en maakt bjj het kanaal een be weging alsof hij iets er in werpt, maar in werkelijkheid komen zij in zijn zak terecht. De vrouw was zeer blijde, dat zij van „dat gevaarlijke goedje" af was, en vond het erg lief van den koopman, die zoo goed was geweest dat gevaar lijke werk voor haar te willen ver richten. En wat gelukkig dat zusje de koralen nu niet om den hals kreeg „O sancta simplicitasü" zal de koop man gedacht hebben, ten minste wan neer hij zich te buiten ging aan La- tijnschc citaten. Moordenaar geval. De correspon dent van de 's-Hert. Ct. te Gemonde meldde Zaterdag Zoo juist is hier binnengebracht, zwaar geboeid, onder geleide van den rijksveldwachter en den gemeen te-veldwachter, A. H.die te Ge monde den gepems. militair van het O. I. leger Hozemans met voorbedach ten rade vermoordde. Er was een groote toeloop van volk. Nader telefooneert de correspon dent De mooi denaar is na een verwoede jacht in de bossehen van Gemonde, door 20 politiemannen met behulp vau speurhonden gevangen genomen Nader verneemt het blad nog Om kwart voor twaalf heden-voor middag waren 30 maréchaussees en rijksveldwachters in politiek te Ge monde op klopjacht, toen zij den bewusten dader eensklaps zagen loo- pen uit de woning van zijn broer in de Broekstraat in het nabijgelegen bosch. Direct werd het geheele bosch om singeld, toen eensklaps de politiehond van rijksveldwachter Seuren op een halven meter afstand van den dader aansloeg, waarop deze opsprong en zich direct door de nabij zijnde poli tiemannen omsingeld ziende, zich zonder eenige verdediging overgaf met de woordenhier heb je me Ruilhandel in vrouwen. In het Groninger dorp S., hebben 'n land bouwer en zyn arbeider geruild met hun vrouwen. De arbeider kreeg f 7200 toe. De ruil is reeds aange gaan en thans zullen ze echtscheiding aanvragen. Diefstal met braak. Zaterdag morgen ontdekte men, dat in de meubelfabriek der firma Eckhardt aan de Hendrik de Keyserstraat te Rot terdam was ingebroken. De nachte lijke bezoekers hebben de brandkast laten springen en f 10 baar en f 8000 aan effecten medegenomen. Uitgelachen uitvindingen. Geljjk men nog voor eenige jaren graaf Zeppelin voor een dwaas heeft uitge maakt, zoo is tevoren reeds met een aantal uitvinders gespot, zonder wier uitvindingen het moderne leven on denkbaar zou zjjn. Terwijl reeds in Engeland langen tijd de eerste spoor weg gebruikt werd, waren er op het vasteland nog een aantal mathematici en natuurkundigen, die met alle hulp middelen hunner wetenschap meenden te kunnen bewijzen, dat een spoorweg absoluut niet bestaanbaar was, daar gladde staalraderen op een gladde staalbaan zich niet konden voortbe wegen. Toen Franklin in de Royal Society zijn eerste voordracht over den bliksemafleider hield, behaalde liij een... reuzenlachsucces. Aan Le- born, een Franschman, aanwienmen grootendeels de invoering van de gas verlichting te danken heeft, werd, na zyn eerste voorstellen, namens de Parjjsche geleerden medegedeeld, dat een lamp zonder pit niet branden en daarom het gaslicht als verlichtings middel niet gebruikt kon worden. Ondertusschen werd te Birmingham het gas reeds gebruikt. Merkwaardig is ook de ontvangst, die de Edison-phonograaf genoot. Den Hen Maart 1878 vertoonde dr. De 1 ouzel, in de academie van weten schappen te Parjjs, voor het eerst deze uitvinding van Edison, en het gevolg was, dat de bekende humurist fiouil- laud woedend op De Mouzel aanvloog, en hem toebrulde, dat hy niet door een buikspreker voor den gek wensehte gehouden te worden Onschuldig Meester Lagasse, die onvermoeid voor den veroordeelden knecht Renard bljjft strjjden en die blijft verklaren, dat hy niet zal rusten eer hy dezen „volstrekt onschuldigen, door een ellendigen samenloop van omstandigheden op de grofst onrecht vaardige wjjze veroordeelden" man, recht zal hebben doen wedervaren, heeft heden in het Paleis van Justitie aun verschillende personeD verklaard, drt het gerucht als zou er werkelijk „een nieuw feit" zijn waarop een re visie gebaseerd kan worden, volkomen w.iar is. Het feit zou bij meester Lagasse aangebracht zyn door een persoon, die deel uitmaakte van de gezworenen, die te Versailles over de zaak Renard uitspraak gedaan hadden. Meester Lagasse hoeft het „nieuwe feit" nog niet openbaar willen maken om geen voorbarige polemiek uit te lokken. Lijfstraffen op Formosa. Door do Japansche autoriteiten is op Formosa, evenals later in Korea, de straf van stokslagen voor de inboorlingen inge voerd. Herhaaldelijk komt, het naar uit Yokohama aan de Vossische Zeitung wordt geschreven, voor, dat inboorlin gen, die de straf ondergingen daarbij het leven lieten. Op zich zelf staande ge vallen van dien aard worden dan ge neenlijk verheimelijktde nabe- staanden van den ongelukkigen ge strafte krijgen een gift in geld, de schuldige politiebeambte wordt naar elci.-rs overgeplaatst; en de zaak is daarmede uit. Onlangs had evenwel een politiebe ambte in een dorp niet ver van Takou acht of negen lieden, die tegen het vi ''bod op het spel hadden gezondigd, zé afgeranseld, dat drie hunner be zweken. De man werd vervolgd, doch vrijgesproken. In de aan het vonnis voorafgaande overwegingen werd opgemerkt, dat uit het feit, dat de gestraften onder de toegebrachte slagen waren bezweken, wel valt af te leiden, dat de beklaagde meel' slagen heeft doen toedienen, dan voorgeschreven is, maar dat de straf, die de lieden hadden ondergaan toch volmaakt in overeenstemming was met de wet! De beklaagde had dus slechts zijn plicht gedaan en kon daarvoor niet ter verantwoording worden geroepen 1 Martelingen- De 'onmenschelijke martelingen waaraan in Marokko de gevangenen van den Sultan bloot, staan, hebben reeds de aandacht der Mogendheden getrokken. Inmiddels is het uiterst moeilijk om nauwkeurig omschreven feiten te ver krijgen, daar meestentijds de folterin gen aan de waarnemingen van Euro- peaansche zijde onttrokken worden. Toch niet zoo geheel en al of er lekt nu en dan iets van door. Zoo wordt door een ooggetuige thans een verslag gepubliceerd van de vol trekking van een vonnis aan een ruim 60-jarigen eertijds invloedrijken eherif, die tegenstander van Moelai Hafid, des wege getuchtigd werd. Blootshoofds en op naakte voeten in den vroegen morgen op een plein voor het paleis van den Sultan geleid, werd hij daar door een ruwen begeleider ter aarde geworpen. In die houding werd in tegenwoordigheid van den Sultan en de oelema's, benevens den groot-kadi, het vonnis over hem gestrekente worden kaalgeschoren en vervolgens gegeeseld met toepassing van de zout- marteling. Aanstonds werd tot de voltrekking overgegaan, waarvan wjj de détails niet zullen publiceeren. Genoeg zij het te vermelden, dat om de kreten van het slachtoffer te smoren, gedu rende de executie in tegenwoordigheid van den Sultan en het Maghzen een oraest aanhoudend muziek maakte. De barbier van Moelai-Hafid, na den eherif te hebben geschoren, sneedt hem vervolgens alle peezen van de vingers door, waardoor deze voorgoed verlamd zijn. Daarna werd op de wonden zout gestort en het slacht- olier vervolgens met doorweekte hui den vastgebonden, die opgedroogd zich samentrekken en de pijnen doen verdubbelen. Vervolgens werd de oude eherif gegeeseld en op een kar door de straten van Fez gevoerd, terwjjl aldoor de muziek bleef door spelen Drie dagen lang werden de fo teringen herhaald, waarna de eherif in een der vuile gevangenissen werd geworpen, waar de verdere inartelin- gi n hem naar een onontwijkbaar einde zullen voeren. Terecht is de verontwaardiging over zulke feiten bij de Europeesche be volking algemeen. Doch of de Sultan zich hieraan veel zal storen, mag be twijfeld worden. De Fransche Minister raad evenwel, waar de zaak ter tafel kwam, besloot reeds stappen te doen ter zoo mogelijke beëindiging van het voortdurend verminken van gevan genen op last van den Sultan. Een telegram meldt, dat Moelai- Bufid besloten heeft den gevangen roghi te folteren. Hij heeft voor den gevangene een houten omhulsel laten vervaardigen met spijkers bekleed. De roghi blyft in tusschen nog steeds in zijn ijzeren kooi tentoongesteld. Een Cullinan-geschiedenis. De Londensche correspondent van het Berl. Tageblatt weet van een merk waardige Cullinan-episode te verhalen, die, al moge ze niet waar zyn, toch goed gevonden is. Hij put zyn mede- deelingen uit de „Transvaal Leader", welk blad echter ook de juistheid van het verhaal niet voor zijn rekening neemt. Men zal zich herinneren, dat de Cullinan ongeveer 4 jaren geleden in de Premier-myn gevonden werd. Nu zou deze kolossale diamant nog slechts een deel zijn geweest van den steen, die inderdaad gevonden werd. Er moet rug een stuk voorhanden zyn, dat 4 .23 karaat weegt, 10 duim omvang en 3Vi duim in doorsnede heeft. Dit f taiere en grootere deel van den steen w :rd door inboorlingen ontdekt en wordt, zooals het verhaal luidt, in een schuilhoek in een der versterkte plaat- s n van Zoutpansberg bewaard. Verscheidene bekende Hollanders in dit deel van het land kregen kennis van de vondst, ontdekten de bewaar plaats, en knoopten onderhandelingen a. .n over de teruggave van den steen. lTet inlandsche opperhoofd, aan wien de steen oorspronkelijk was toever trouwd, is thans naar Pretoria gegaan, t i heeft den steen daar aan den recht- matigen bezitter overhandigd, tegen betaling van 1000 pond sterling en de belofte, dat hij niet wegens onge- oorloofden diaonantkoop zal worden vervolgd. De ondet handelingen zouden zjjn gevoerd, door een Hollandsch sprekend Transvaler, die daarvoor een aanzien lijk bedrag zou hebben ontvangen. Noch op de Londensche bureaux van de Premiermijn echter, noch op de groote diamantmarkt van Hatton Garde, is iets van deze wel wat fan tastisch klinkende vondst bekend, en men zal dus verstandig doen, de ge schiedenis onder voorbehoud te aan vaarden. Op 't nippertje. De Duitsche zeden politie heeft de hand kunnen leggen o]< een gevaarlijken internationalen handelaar in blanke slavinuen. De man, Amerikaan, William Dent gehee- ten en 42 jaar oud, was naar Berlijn gekomen, alwaar hij betrekkingen had aangeknoopt met een 18-jarig meisje, dochter van eerzame klein burgers. Hij had met allerlei strijkages de liefde van het meisje weten te innen en haar onder voorspiegeling van een huwelijk naar Hamburg weten te lokken. Daar zouden zy juist op de boot naar Londen vertrekken toen een op het emplacement gestationneerde po- litie-agent het paar in het oog kreeg. Hem viel het verschil op tusschen liet uiterst ongunstig uiterlijk van den man en het lieftallige in het hem ver gezellende meisje. De politie-agent er meer van willende weten, sprak hen aan, waarop Dont het meisje haastig iets toefluisterde. Dit was voor den agent voldoende om haar apart te ondervragen, met het gevolg, dat bei den naar het posthuis geleid werden en kort daarna werd zy naar haar ouders gezonden, hij naar Berlijn als gevangene gevoerd. Maandag stond Dent terecht, ge vraagd was 2 jaar tuchthuisstraf, 4 jaar eereverlies en plaatsing onder politietoezicht. Doch als meestal by dit soort vergrijpen, was ook nu het bewjjs niet geheel te construeeren, en het delict niet voltooid. Weshalve werd Dent alleen wegens ontvoering en wel tot 2 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De liefde van een walvisch. Op pervlakkig zou men zeggen dat de teere, poëtische liefde en de kolossale, logge walvisch twee zaken zijn, die niets met elkander hebben uit te staan. Het is echter anders. Ook in een wal- visschenboezem ]eeft| de zoete liefde drang, zooals bljjkt uit een mededee- ling van Edmond Perrier in de Aca demie van Wetenschappen te Parijs over een walvisch, die het leven verliet, nadat zijn wijfje gestorven was. Het geval werd Perrier door den natuur kundige Anthony bericht. De soort van walvissehen. waartoe het dier behoorde, is zeer zeldzaam, en wordt weinig gezien, daar zjj zich maar weinig in de bewoonde streken waagt. Slechts 28 exemplaren van deze bij zondere soort worden tot dusver aan getroffen, en Anthony was de eerste, die een dier dezer soort van nabij kon bekijken. Het was 16 voet lang en had slechts twee tanden, in het mid den van de onderkaak. Volgens Perrier zijn deze walvis sehen onder de zoogdieren, wat de z g. „onafscheidelijken" (parkieten,etc.) onder de vogels zjjn. Paarsgewijze komen zjj naar de kust en sterft b.v. het mannetje, dan kan men met zeker heid verwachten, ook binnenkort het ljjk van 't wjjfje te zien aanspoelen Hondenvleesch. Of hondenvleesch eetbaar is, daarop schjjnen tot nu toe alleen de Saksers een antwoord te kunnen geven. Saksen toch is het eenige land in Europa, waar in de stedelijke slachthuizen honden worden geslacht voor de consumptie, en het gebruik van hondenvleesch schjjnt er gaandeweg toe te nemen. Blijkens de onlangs uitgegeven sta tistiek over het verbruik van ver schillende voedingsmiddelen werden in Saksen, in het jaar 1903, twee duizend zes honden geslachtverleden jaar was het aantal gestegen tot 3776. Chemnitz staat aan het hoofd met 707 ver achter haar komt Dresden met 145 en Zwickau met 94. Een van de zeer weinige Saksische steden, die bljjkbaar geen hondenvleesch-eters onder haar inwoners telt, is Leipzig In 1908 werden in het Leipziger slacht huis maar twee honden geslacht voor de consumptie. Jammer dat de statistiek niet zegt, tot welk ras die slachtoffers behoor den, of de slachters ze kochten of lieten vangen of het jonge honden waren of oude Een en ander te weten zou voor eigenaars van honden, die zjj toevallig vermist hebben, wel de moeite waard zjjn. Bijna ontsnapt. Dezer dagen zou te Ceuta in Marokko José Cano worden terechtgesteld. Hij had een reeks moorden, beroovingen en andere mis daden op zjjn geweten. Vier maal was 'them gelukt uit een gevangenis te ontsnappen. Van een vreemde had hij den kwaden weg niet geleerd. Zjjn vader is onder beulshanden gevallen en zjjn broeder zat te Ceuta in de gevangenis. José was 28 jaar. Aan de voeten geboeid, maar met de han den los, werd hij door een afdeeling Spaansche soldaten naar de plaats der terechtstelling geleid. De stoet moest daarbij over een terras, dat op de zee uitziet. Plots sprong José over den muur en kwam 8 M. diep op het strand terecht. Hjj had slechts weinig geloopen of de soldaten schoten hem dood.

Goessche Courant | 1909 | | pagina 2