wordt er veel minder gevoelig voor hjj wordt „immers", onvatbaarhoog stens een minuut voelt h(j wat, op zwellen doet het niet meer. In den regel werkt hij er even goed om door. In 't begin, als hy nog niet immuun is, wrijft hy de gestoken plaats in met wat vochtig zout, of zout met azijn, of een ander middeltje, en na een minuut of vijf moet hy zelf lachen om het geval en is het leed geleden. Later krijgt liij er schik in, dat hy zoo ongevoelig wordt en merkt ook op, dat hij niet zoo vaak meer gestoken wordthjj houdt zich kalm en bedaard, maakt de byen niet boos door onnoo- dige of driftige bewegingen, stoort zo niet telkens, grypt niet onnoodig in en houdt den adem terug. De vrees en angst voor den bijensteek zyn al heel gauw overwonnen, hij lacht er nu ommaar niettemin, al beweegt hy zich rustig en vrjj om en by den bjjenstal, ook al zoemt en gonst het om hem heen, indien hy zijn korven of kasten aan een meer dan; opper vlakkig onderzoek onderwerpt, dan als hy verstandig is wapent hy zich. Reclame. Ter voorkoming van Braak loop en Zonserdiarrheeên is feke" het beste voedsel dat men zuigelingen kan geven. De daarin aanwezige eiwitstoffen vormèn voor de ziektekiemen een zeer ongunstigen voedingsbodem, waardoor het ontstaan van braakloop wordt tegengehouden. Met de melk vermengd, maakt 't deze lichter verteerbaar en verhoogt in hopge mate het voedingsgehalte. Stadsnieuws. jubilé. Op heden was het 25 jaar geleden, dat de heer C. Kooman, assistent aan het postkantoor alhier, bij de poste ryen werd aangesteld. Na eerst als brievenbesteller te zyn werkzaam geweest, werd hy 1 Febr. 1897 tot assistent benoemd en sinds dien bedient hy onder meer als zoo danig het postzegelloket. Toen de jubilaris hedenmorgen ten kantore verscheen, vond hy daar het geheele personeel bijeen om hem te feliciteeren. De directeur, de heer Boomsma heette hem welkom en sprak hem, op eene van warme sym pathie getuigende wyze toe. Hy maakte zich tot den tolk van allen, die met den heer Kooman samenwer ken, om hem te betuigen, hoezeer hy ieders hoogachting en vriendschap verdient en geniet en besloot zijne rede, door hem namens allen een fraai ge schenk aan te bieden, bestaande in een salonkastje met coupesdaarbij daarbij den wenseh uitsprekende, dat de heer Kooman zich nog recht vele jaren aan den postdienst zou mogen wyden. De jubilaris dankte zeer ge troffen voor de hem gebrachte hulde, waarop de dienst weder aller werk kracht in beslag nam. Kermis. Bijna voortdurend spoot gisteren de regen en verdreef de betrekkelijk wei nigen, die zich kermis-lustig toonden. Zoo kreeg de Groote Markt geenszins het vroolijk, feestelijk aspect dat by een kermis behoort. Er bij komt nog dat de Markt slechts voor deel bezet is o. m. met een stoomdraaimolen, een bioscope, een Olympia-theater, een fotograaf, een kaartlegster en een werptent, een groot stuk van het plein is echter open gebleven. Op de Beesten markt een danstent en op de Vlasmarkt wafel- en pofferskrainen van P. van Bezooyen. en J. Smits. Strengholts specialiteiten. Een teleurstelling wa3 'tvoor zeer velen dat Speenhoff en Nap de la Mar wier komst aanvankelijk was toegezegd, niet zouden medekomen, zonder deze programma-wijziging zou het aantal bezoekers vermoedelijk wel groóter zyn geweest. Nu konden de toeschouwers genieten van de wel eens dubbelzinnige liedjes door Bella Kaart en de aardiger voordrachten door Nico de Haas, die eerst op slag kwam toen het weerzinwekkend ge zelschap van brooddronken jongens verdwenen was. Verder waren er nog een dansende clown, een paar lueht-gymnasten, een heel goede jongleur, een negerpaar dat de echte negerdansen uit het verre westen keurig uitvoerde, een jongmensch dat op een baiyo en op een xylophon. speelde en twee comische acrobaten. Ned. Bond van Gem.-Ambtenaren. In de vergadering 'van de onder- afdeeling Z - en N.-Beveland van den Ned. Bond van Gem.-Ambtenaren, ge houden in het hotel „Centraal" te Goes onder voorzitterschap van den heer G. A. Hajenius, secretaris van Goes, is in de plaats van dhr. J. L. Richel, burgemeester van Borssele, tot secre taris-penningmeester benoemd dhr. W. Griep, secretaris en ontvanger van Rilland-Bath. Tot afgevaardigden naar de te hou den afdeelings-vergadering op Donder dag 2 Sept. a. s. te Middelburg werd o.a. benoemd dhr. J. N. Elenbaas, burgemeester van Krabbendyke, en tot diens plaatsvervanger den heer W. Griep, voornoemd. Gevonden. Op het bureau van politie zijn in lichtingen te bekomen omtrent een wandelstok, een parapluie, een sleutel- ving met 4 sleutels en een porte- monae inhoudende een dubbeltje. De Commissaris, A. R. Holsheimer. Provincienieuws. Onderscheidingen. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin zyn o. m. de volgende onderscheidingen verleend Jhr. A. F. de Savornin Lohman, be noemd tot minister van Staatverder werden benoemd ridder Ned. Leeuw mr R Fruim, rijks-archivaris te Mid delburg ridder in de orde van Oranje Nassau P. Maes te Hulst; dito W. J. Wendel, oud-directeur rijkskweek school te Middelburgdito Snouck Hurgronje te Domburg commandeur Oranje Nassau Hennequin te Aai den burg ridder Oranje Nassau Ilombach te llulst: eerèmedaille in brons L. Piree, agent van politie te Sluis; dito M. J. P. Mynsbergen te Ierseke dito in zilver R. J. Louwers te Katsdilo J Minnaar te 's-Heer Arendskerke dito J. A. de Ridder, knecht by Van der Harst te Middelburg. 's-Heer- Arendskerke. Onder Gemengd Nieuws in dit nummer kan men het droeve bericht lezen dat een vrouw, die in deze gemeente gelogeerd had, op haar terugreis naar Rotterdam vermoedelijk door cholera is aangetast. Hetnkènszsnd. Raadsvergadering van jl. Maandagnhmiddag. Tegen woordig de voorz. (burgemeester) en alle leden. De notulen worden gelezen en goedgekeurd,'ingekomen stukken worden overgelegd en voor kennis geving aangenomen. Na uitgebracht rapport door de commissie benoemd tot het nazien der gem.-rekening over 1908, Wordt de rekening voorloopig vastgesteld in ontvang op f 14772,36, in uitgaaf op f 14305,77, sluitende i net oen voordeelig saldo van f466,59. De bfgrootipg ,.over 1910 werd de ver gadering aangeboden, sluitende iii ontvang en uitgaaf met een gelijk bedrag f 15119,18, met een post voor onvoorziene uitgaven f83,66. Een voorgestelde wijziging der begrooting over 191)9, strekkende tot af- en over schrijving eener som van f 47,31 werd algemeen besloten. Een suppletoir kohier van den hoof- dcljjken omslag over 1909 opgemaakt ten bedrage van f55,97 werd na be handeling vastgesteld met een totaal van f 57,12 1/». Vervolgens, na gedane rondvraag, neemt de voorzitter het woord tot het afgetreden raadslid, den heer A. de Koster, en zegt, wanneer de raad weder zal vergaderen, hem niet meer als raadslid in hun midden zal zyn, spreker betuigt aan dhr. de Koster zyn op rechten dank voor al hetgeen hy sedert zyn raadslidschap in het belang der gemeente hepft helpen tot stand bren gen en behartigd heeft als een plichts- vervullend raadslid, en dankte hem ook namens de raadsleden voor de welwillendheid altjjd in de raadszit tingen betoond. De voorzitter sprak den wensch uit, dat het dhr. de Koster in alle opzichten moge welgaan. Daarna nam dhr. de Koster het woord en dankte den voorzitter voor de hem hartelijke toegesproken woorden en vriendsdhap die hy ten allen tyde ook eveneens van de raadsleden had onder vonden. «meldinqe. In de Maandag ge houden raadsvergadering waar Mie leden aanwezig waren werd door B. en "Wc medegedeeld, dat by de laatst gehbuden kasopneming is gebleken dat boeken en kas in orde waren. Van het burgerlijk Armbestuur was een schrijven ingekomen dat het geen genoegen kon nemen met de f75 ver hooging van het tractement van den secretaris-ontvanger, wel wilden zij f50 verhoogen, waartoe dan ook na eenige besprekingen met 4 voor en 2 tegen werd besloten. Dhr. Lindenberg wilde aan de besprekingen en stemming gèen deelnemen. De commissie van onderzoek, ge meenterekening en rekening van het burgerlijk armbestuur 1908 en be grooting armbestuur 1910 adviseerde genoemde rekeningen en begrooting goed te keuren. De gemeenterekening 1908 in ont vangst op f 15795,07, in uitgaaf op f 15161,005, batig slot f <534,065. Rekening armbestuur 1908 in ont vangst op f 16610,37, in uitgaaf op f 10343,62, goedslot van f6266,75. Begrooting 1910 armbestuur in ont vangst en uitgaaf op f13130. Hoed ekens kerke. Tot voorzitter van' het fanfarecorps „Con Amore" is benoemd dhr. i. v. d. Linde. Tot seorltaris dhr. A. Moerland, zulks in pl jafsjvan dr. H. v. Ingen Schouten, fi ia hls bestuurslid bedankte en tot dusver beide functiën bekleedde. k -abbe dijke. Zondag vervoegde zich iemand in het hotel „De Koop handel". Hy gaf voor ingenieur te zyn en wenschte hier een paar maan den te blijven om opmetingen te doen in de Schelde. Den volgenden morgen di ed hy by den schoenmaker en den smid eenige bestellingen. Ook had hy eenige Werklieden aangenomen voor 1'2 per dag. Des morgens is bedoelde persoon evenwel met de noorderzon vertrokken. Dinsdag werd het tienjarig |be- staan van de bijzondere school eenig- zins feestelyk herdacht. Des middags werden de kinderen getracteerd en brachten zij een ovatie aan onzen burgemeester. W«rtpde. Maandag j.l. zyn eandi- daat gesteld voor lid van den gemeente raad in de plaats van dhr H. Stout- jesdyk de heeren M. Allewijn, L van Koeveringe en M. Weslstrate Chrz. De stemming heeft plaats op Vrij dag 10 September a s. Wïa»en»ei-ke Ondanks het minder gunstige weer wist A polio" onze ingezetenen weder door hare tonen uit hunne tenten te lokken. Vooral de jeugd nam weder in grooten getale deel aan den feestavond ter eere van H. M. jaardag. En tusschen de vlagen door was juist gelegenheid om het Julianafeest-vuurwerk af te steken, waarvan het slotstuk „Leve Juliana" geflankeerd en bekroond met andere andere stukken een prachtvol effect gaf. Te voren was schietwedstrijd ge houden waarin de prijzen als volgt werden beha&ld le pr. waaraan ver bonden eeremedaile, J. A. Gaanderse, 2e pr. Kr. lmanse, 3e pr. P. M. den Boer, 4e pr. N. D. v. d. Hejjde, 5e pr. Th. Wolse, 6e pr. C. Flipse, 7e pr. A. P. van Damrae, 8e pr. P. A. v. d. Broekke, 9e pr. P. J. Fret en 10e pr. A. T. C. Swenne. Zelfmoord Maandagmorgen leg de zich te Axel een werkman op de rails, toen de. trein uit NeuzeD aan kwam. De machinist kon onmogelijk meer stoppen, zoodat de hoofd van den man werd afgereden. Hy was terstond dood. (Midd. Crt.) Zeeland steeds in gevaar. Men schrijft uit Poortvliet Door ingelanden van ons waterschap is een buitengewone vergadering ge houden, ter bespreking van den onder- zeeschen oever, die in den laatsten tijd merkelijk was achteruitgegaan. Uit een onderzoek door hehnduiking en grondboring was gebleken dat voor ziening niet kon worden uitgesteld. N a toelichting van den waterschaps ambtenaar, werd besloten, dit jaar nog een stuk verdedigingswerk te laten zinken van 1000 M3. en te bestooten met 1 scheepston steen. tiemengd Nieuws Cholera. In Rotterdam. Hetaaksehip Albertina ligt in de Maashaven onder toezicht van den ontsmettingsdienst. De vrouw van den schipper wordt verdacht lijdende aan cholera te zyn. De schipper en de andere opvarenden zyn in observatie genomen. Sedert Maandagmiddag wordt ook als verdachte beschouwd de vrouw van den werkman N. B. uit de Ru- broekstraat. De ketelbikker Korteland uit de Atjehstraat in wiens gezin vier kin deren aan cholera gestorven zyn en verschillende andere personen, die ook te Katendrecht wonen, zyn uit observatie ontslagen. Een der zieken is overleden, vier nieuwe verdachte gevallen hebben zich voorgedaan. Een geval te Breda. Ook te Breda is een geval van cholera geconstateerd. De Br. Ct. meldt daaromtrent: Wij kregen de officieele mededeeling dat in onze gemeente een geval van Cholera asiatica is geconstateerd. Het betreft een persoon, werkzaam op de boot der firma Huijzer, varende op RotterdamZondag is de patiënt in de barakken te Breda opgenomen Maandagmiddag was de toestand van den patiënt goed. De patiënt, afkomstig uit Terheyden, heeft op de boot te Rotterdam water uit de haven aldaar gedronken en is te Breda onmiddellijk van de boot naar de barak vervoerd. De man is Maandagnacht overleden en Dinsdag onmiddellijk ter aarde besteld. Verdacht geval te Dordrecht. Maandagavond 8 uur is een vrouw, wonende te Rotterdam, die met haren man van 's Heer Arendskerke in Zee land, waar zjj een paar dagen vertoefd had, huiswaarts reisde, aan het spoor wegstation te Dordrecht plotseling onwel geworden. Aangezien zy aan braking en diarrhé leed, werd zy in de conducteurskamer gebracht en de hulp ingeroepen van het hoofd van den ontsmettingsdienst, den genees heer dr. W. F. Jong, die van oordeel was, dat men hier met een vermoe delijk geval van cholera te doen had, reden waarom hy de vrouw, wier toestand steeds erger werd, per bran card naar het Ziekenhuis heeft laten overbrengen, waar zy in de barak is opgenomen. Haar toestand was Dinsdagmiddag bevredigend. Do man, die geen ziekteverschijn selen vertoonde, is naar Rotterdam doorgereisd. Maatregelen. De hoofdinspecteur van de volks gezondheid voor Zuid-Holland en Zee land heeft de voorzitters van de ge- zondheidscommissiën en de inspecteurs op Woensdag 1 September in het gouvernementsgebouw te 's Gravenha- ge saamgeroepen, ter bespreking van de maatregelen te bestrijding der cho lera., - C-). In verband met de cholera-gcvallen te Rotterdam wordt te Middelburg op de van Rotterdam komende stoomboo- tcn en schepen van politiewege een onderzoek ingesteld naar het even- meel voorkomen van verdachte ziekte gevallen of anderszins tijdens de reis. Een doodelijlcej wespenst'rlr. Te Akkersloot (N. 11.) was de heer G. li. door een wesp gesloken. Er uiilsiond bloedvergiftiging en aan de gevolgen daarvan is hy overleden. Toch nog treurigDe inwoners van Üudehasko (Fr.) zijn w ijzer ge worden, wellicht door demcdcdoelin- gen in de pers. Werd der koopvrouw te N'ijehaske, beschuldigd van hekserij, eerst de deur gewezen, nu wordt ze weer toegelaten en heeft ze weer eenige klandisie gekregen. Al te gedienstig. Iemand te Bever wijk was met zijn zoontje naar U ijk aan Zee en hield zich eenigen lijd op in een café waar juist een liaarlem- sehe familie was uil-gespannen, i'uun deze laatste den terugreis ging aan vaarden, waarbij de koetsier do ge bruikelijke behulpzaamheid aan den dag legde, meende deze dat ook den kleine tot de familie behoorde en nam hem by zich o; den bok. In H aarlem slygt de familie uit, en wil zich reeds verwijderen, toen de koetsier hen attent maakt dat zy nog een kind „vergaten". Wederzijdsche verwon derde gezichten de koetsier begreep dat zijn gedienstigheid hem er had doen inloopen. Intusschen speelde zich te Wijk aan Zee een heel ander tafereel af. Toen dc heer R. de vermissing bespeurde, werd alles afgezocht en afgereden in de naaste omgeving. Eindelijk kwam do mededeeling dat het kind was ge zien op den bok van een rijtuig. Fluks naar Beverwijk en daar de politie in actie. Telegraaf- en telephoonkantoor waren echter reeds gesloten, maar de stationschef te Beverwijk was zoo vriendelijk door bemiddeling van zyn 1 laarlemschen college de hulp der politie aldaar in te roepen en eindelijk kwam de vondeling weer terecht. Alweer. In de lijst van onder scheidingen is weer een vergissing ge slopen, daar volgens die lijst de heeren dl'. C. E. Daniëls en J. IJzerman be vorderd worden tot officier in de orde van Oranje Nassau, terwijl beide hee ren reeds gerechtigd zyn tot het dra- geh van het officierskruis dier orde. Het Hbld. verzekert, dat van een fout in de lijst, althans wat dr. Daniëls betreft, geen sprake ishet heeft de beide officieele ministeriëele brieven gezien waarbij dr. Daniëls eerst in 1900 en thans weder in 1909 tot officier in de orde van Oranje-Nassau benoemd is. Er zyn nu twee mogelijkheden. De bedoeling kan zyn, dat iemand met twee gelijke ridderkruizen mag loo- pen,.... of aan het departement van binnenlandsche zaken stelt men zich, alvorens aan de Koningin voor te stellen iemand tot officier in een Neder- landsche orde te benoemen, niet op de hoogte of die onderscheiding reeds vroeger verdiend en verleend werd. Hoe onwaarschijnlijk hot ook moge lijken, dat hooge koninklijke onder scheidingen zoo weinig belangrijk worden geacht, dat men aan het depar tement van binnenlandsche zaken zelf niet weet, wie niet onderscheiden is, moeten wjj toch de laatste mogelijkheid het grootst achten. Van de advertentie-pagina's. Uit een Limburgsch advertentieblad „De advertentie in dit blad voor komende van Vrijdag den 20en dezer van de verloving van Elize P. en Guil. I., Sittard—Maastricht, is niets dan een valsch verzinsel, daar niemand der heele familie P. er iets van weet." Een advertentie „Dank aan Onze Lieve Vrouw Sterre der Zee, den H. Antonius en den H. Aloysius, voor het welslagen in een examen. G. R." Deze examinandus gaat met zyn tyd mede en verwacht blijkbaar hetzelfde van zijn beschermheiligen. Advertentie uit den Magdeburger Ztg. Beul buiten betrekking. Allwin En- gelhardt, die secjert het optreden van den minister Van justitie dr. Beseier zonder eenige reden broodeloos is ge maakt. zoekt weer plaatsing als kellner. Getuigschriften van zyn vroegere be kwaamheid staan ter beschikking". Bekwaamheid als kellner? of als.... beul Kinderroof Te Witmarsum (Fr.) passeerde een woonwagen. Plotseling riep een meisje uit dien wagen „daar zijn oom en tante, daar wil ik heen". Oom en tante herkenden het kind, haar rader woont te Leeuwarden en zy begrepen niet, hoe 't kind in dat gezel schap gekomen was. De politie houdt den wagen in het oog, totdat er be richt van den vader gekomen is. Overstrooming. Zooals we in ons vorig nummer in 't kort hebben ge meld is de stad Monterey in Mexico Vrijdagnacht voor een groot deel ver woest door een overstrooming, die aan honderden het leven heeft gekost en meer dan 10000 anderen dakloos maakte. De rivier Santa Catalina, die reeds sinds eenige dagen voortdurend wies, trad te middernacht betrekkelyk nog onverwacht, buiten hare oevers en de wilde wateren sloegen met woest geweld alles weg wat hen in hunne vaart stuitte. De helft van de stad en de geheele voorstad San Luisito werden overstroomd, de straten ver anderen in wilde beken, die gewone huizen wegspoelden en de kerken en andere stevige gebouwen onder mijnden. Het water steeg tot aan de daken der huizen, zoodat een aantal personen in hun bed verdronken. De electrische Centrale werd vernield en de geheele stad was in duisternis gehuld, zoodat er, voordat de dag was aangebroken, slechts weinig tot redding van de ongelulckigen kon geschieden. Maar zoodra de zon haar licht weder wierp over de troostelooze verwoesting, die in den nacht was aangericht, en de zware ramp eenigszins te overzien was, werden de ongelulckigen, die in zoo korten tyd beroofd waren van al hun have en goed, naar de hooger gelegen gedeelten van de stad ge bracht en iedere kerk en school in die wyken werd onmiddellijk tot zie kenhuis ingericht. De regeering heeft, zoodra zy kennis kreeg van het gebeurde, troepen naar de stad gezonden, ten einde aan de benarde inwoners hulp te brengen en tevens om de orde te handhaven Een achttiend'eeuwsch wonderkind. In de Deutsche Lehrcrztitung vinden we gewag gemaakt van een artikeltje, dezer dagen in een Hamburgsch blad verschenen, en waarin de levensloop van een op 6 Februari 1721 te Lubeek geboren wonderkind, Christian Hein- rich Heineken, verhaald wordt Toen het 10 maanden oud was, kon het spreken en vragen stellen aan zyn omgeving. Twee maanden later kon hij de vijf boeken van Mozes uit het hoofd opzeggen, nog een maand later kende hy het heele Oude Testament en weer een maand later ook het Nieuwe Testament. Toen hij 1 "i jaar oud was, studeerde hy in de algemeene geschiedenis, de aardrijkskunde en de ontleedkunde. Op drie-jarigen leeftijd werd hy by koning Frederik IV van Donemarken ontboden, waar hij in een plechtige audiëntie proeven van zyn geleerdheid moest afleggen Hy was toen lichamelijk nog zoo zwak, dat hij nauwelijks loopen kon, en nog steeds aan de borst zijner min gevoed werd. Tusschen zijn geleerde gesprek ken over politiek en kerkgeschiedenis verlangde hij zoo nu en dan naar zijn min, die hem dan aan de borst lei. Hy is slechts 4 jaar oud geworden. Met de gedachte aan den dood was hy zeer vertrouwd. Een doodshoofd was zijn liefste speelgoed. Zoo'n verhaal lezend moet men er kennen dat de fantasie der tegen woordige journalisten op verre na zoo stoutmoedig niet meer is als die van de 18e eeuwsche. Kanon gestolen. In de kazerne te Chalons sur Marne is een mitrail leuse gestolen. De diefstal schynt gepleegd te zyn door een korporaal, die sinds acht dagen gedeserteerd is. De man werd reeds eenigen tyd van spionnage verdacht en dat de diefstal met spionnage verband houdt, wordt afgeleid uit het gerucht, dat een auto met twee Duitschers dicht bij de kazerne geruimen tyd moet hebben staan wachten. Hoe het mogelijk geweest is, dat iemand met het 30 h 40 K.G. zware bovengedeelte van de mitrailleuse het onderstel heeft of hebben de dieven als voor hen waardeloos laten staan ongezien uit de kazerne is weten te komen, begrijpt niemand. Vandaar de veronderstelling, dat de verdachte korporaal by den diefstal medeplichtigen moet hebben gehad. Mishandeling. De Deli Ct. deelt mede dat te Medan op last van den Raad van Justitie in voorloopige hech tenis is genomen dr. E., geneesheer te Tebing Tinggi. Hij wordt verdacht van mishandeling van koelies. Ongeveer 3 maanden geleden was 's morgens om half zes uur op de ziekenzaal van het Centraal Hospitaal te Tebing Tinggi twist uitgebroken tusschen 2 koelies, een Javaan en een Chinees, beiden van de onderneming Pataboe, hetgeen in een kloppartij eindigde. Om 8 uur werd de vecht partij ter kennis van den geneesheer gebracht en een uur later trok hy beiden een gezonden voortand uit, met de bedoeling een voorbeeld te stellen en zoo een eind te maken aan de talrjjk voorkomende vechtpartijen. Voorts wordt dr. E. ten laste ge legd verontreiniging van het rivier water. Omstreeks midden Februari had een Javaansche contractkoelie Tromedjo genaamd van de onderne ming Goenoeng Kataran, die lijdende was aan dysenterie, zich opgehangen. Dr. E. gaf toen last het lichaam, dat reeds in gevorderden staat van ontbinding verkeerde, af te snijden en in de rivier te werpen, zoodoende alle beneden strooms liggende kam pongs aan het gevaar van besmetting blootstellend. Beide ten laste gelegde feiten zyn door den geneesheer bekend. Vrouwenmoord te Berlijn In een der Berlijnsche voorsteden, Baruem, is Vrijdagnacht een moord gepleegd, onder buitengewone omstandigheden. In een villatje aan de Amststrasse woont de voormalige operazangeres Josephine Kudolphi, een vrouw van 79 jaar. Vrijdagavond omstreeks acht uur en half negen hoorden de huis- genooten plotseling geraas en dof ge-

Goessche Courant | 1909 | | pagina 2