Ongetwjjfeld is de vroegél'e zeep fabrikant en burgemeester van liet 589 zielen tellende Achttienhoven, een respectabel man en wellicht een goed Christen", maar overigens behoort liij, buiten de antirevolutionaire lerin gen, tot de mindere goden, over wie niets te zeggen valt. De enkele malen dat hij beproefde een tnipder beschei den rolletje te spelen, eindigde dit pögen in een lachsucces. En wat van zijn kennis van Indië en van Indische toestanden en belan gen is gebleken, uit enkele even lange alsonbeteekenende redevoeringen, zou zelfs niet tot aanbeveling kunnen strek ken voor de minst verantwoordelijke betrekking in Indië, laat staan dan vyor (Je meest verantwoordelijke, die "vail"minister van koloniën, belastoni van uit Den Haag ons Kijk van Insu- linde te besturen. - En dat tfp- een tijdstip, waarop diep gaande kennis van land en volk zoo dringend van noode is, om niet vaste hand de koloniale bark te midden Van eurasisohö,Japansche en Chineesche klippen, in veilige haven te brengen nu Uy, tengevolge van het heengaan van ïqr. Elias, den beproefden steun van dezen jteefefarid-genferaaldoor kneden in Indische aangelegenheden, zal moeten missen. De meest bekende eigenschap van den heer De Waal Malefljt is zijn on verdachte aanhankelijkheid aan dr. Kuyper' en de antirevolutionaire! be ginselen. Doch deze'eigensehap eli de omstandigheid, dat hij enkele malen benoemd werd tot rapporteur van de Indische begrooting, door de stemmen zijner rècjits'che geestverwanten, stem pelen hem toch waarlijk niet tot den man aangewezen voor liet minister schap. Uit deze benoeming spreekt een minachting voor Indië en de Indische belangen, welke niet kan nalaten ergernis te wekken in Indische krin gen. Zij is een bedroevend staaltje van het „de buit voor de overwin naars 1" De Standaard De heer De Waal Malefljt, in de plaats van den heer Idenburg benoemd, neemt een zeer zware taak voor zijn rekening. Idenburg op te volgen, liet is iets waar moed toe behoorten uit de stemmen, die nu reeds opgaan in de pers, blijkt dat de lieer Malefljt dien moed zal behoeven. De teleur stelling over het heengaan van den heer Idenburg, verleidt enkelen tot onbillijke beoordeeling van zijn op volger. Het (K. K.) Huisgezin- Een Indische specialiteit kan men den heer De Waal Malefljt, al voerde liij in de Kamer over koloniale aan gelegenheden nogal eens het woord, niet precies noemen, hem in de verste verte niet met den heer Idenburg op één lijn stellen. Men kan alleen zeggen, dat hij niet ten volle heeft beantwoord aan de verwachtingen, die men, nadat hij in de Tweede Kamer had zitting ge nomen, van liem koesterde. Alleen, dit kan minder de schuld zyn van den heer Malefljt, dan wel van den roep, dien zjjn vrienden hem deden voorafgaan. Reclame. Oe oorzaken vi n darmziekten by flesscheiikinderen moeten] meestal ii: ondoelmatige ïnelkvöe&ing worden gezocht, w;iardoor darmgistingen ont staan, die het gemakkelijkst door de voeding met #,KufekeM en koemelk kunnen voorkomen worden. „Kufek<e" doet de koemelk fijnvlokkiger stollen, maakt ze lichter verteerbaar en ver hoogt tevens haar voedingswaarde Stadsnieuws. pnze schoone taal. Een stadgenoot ontving het vol gende schrijven Mijnheer M. Witluuv De Goetbijt beben heeniege gaden in mijne graf van mijne peden tuniaken voor wat logt tu hebben en dan lader met Vrics- senden weder dugtumaken. Zijt zosgoet mij eens tuhantworden naar Dees 1 latres (volgt het adres van den afzender). Colleüte. W,ti maken onze lez^Mupmerkzaan) (jliieen advertentie in (fit nummer, waal-in de gewtpie jaal-lijksche collecte 'vanwege de Vereehiging tot werkver schaffing aan hulpbehoevende biinden wordt aangekondigd. Hot gjoede tlpel der .vereenigihg zal ongetwijfeld onze stadgenooten bewe gen tot het schenken van een milde gift. .«90. Vermiste voorwerpen. De commissaris van politie alhier verzoekt opsporing van een paar gou den oorbellen (boerenknoopjes) en een zilveren remontair dameshorloge,welke voorwerpen ontvreemd zijn uit je wo ning van den arbeider J. Liplijn alhier. Provincienieuws. 'a-Heer Arendekerke. Zaterdag nacht is door de politie op lieeterdaad. betrapt de persoon P. v. d. Z., bezig zijnde dc haag te vernielen aan het erf van. den landbouwer D. L. alhier. Dit was reeds de vierde of vyfde maal dat die vernieling plaats had. Gvezand. Vrijdagavond had op de dorpstraat de landbóuwersknecht J. R. het ongeluk dat zijn paard, hetwelk voor een driewielskar was gespannen, schrikte en op hol sloeg,'waardoor hij onder de kar viel en een zijner beenen brak. Dr. Folmer van Driewegen ver leende geneeskundige hulp. Saas'landc Zondagmiddag 0111 één uur gingen een drietal jongelui uit Oudelande met hoogwater in de Schel de baden. Zekere J. van de Vekle begaf zich te water met het treurige gevolg, d it. hij in de diepte verdween 's avonds te half zes werd het lijk van den 19-jarigon jongeling opge haald en naar Oudelande vervoerd. Ëenige honderden waren op de plaats des onheils saaingestroomd Het ongeval schijnt te wijten aan verregaande onvoorzichtigheid, aan gezien de ongelukkige niet kon zwem men en er daar ter plaatse ongeveer vier meter sterk strooinend water stond. Wie zich aan een ander spiegelt, spiegelt zich zacht Borsselc. De Vrijdag gehouden gemeenterad werd bijgewoond door 'al de leden. Nadat cle notulen der vorige vergadering door den voor zitter waren voorgelezen en goedge keurd, bracht hij alsnog eenige waar de eren de wöoï'dën aan de nagedach tenis van wijlen den lieer J. Been hakker, in leven secretaris dezer gemeente, en deelde den raad mede dat de administratie en kas yan ge noemden" secretaris' door B. en W. in orde waren bevonden. Alsnu werd een commissie van 2 leden benoemd "tot liet nazien der ge- lootsbrieven der nieuw gekozen leden welke aceoo.nl werden bevonden, ter wijl de gemeenterekening werd aan geboden en door eene commissie, be staande uit de 5 raadsleden nagezien en in orde bevonden. Ontvangsten bedroegen f 18641,94. V»uitgaven f 18164,30. Een schrijven van Ged. Staten be vatte mededeeling dat het kohier II. O. was goedgekeurd. Door den voorzitter werd mededee ling gedaan van een verzoekschrift van mej. wed. N. de Munder alhier om vergoeding wegens de vele onkos ten besteed aan de verpleging en bij het overlijden van haren echtgenoot, waarop na eenige bespreking werd voorgesteld het verzoek door te zenden naar het burgerlijk armbestuur. Rilland-Eafh* Mejuffr. E. Noblet alhier is te 's-Gravenhage geslaagd voor. het examen Fransch 1. o. Wiesenkerke. In de jl. Vrijdag gehouden raadsvergadering waren af wezig de heeren van Nieuw en huij zen, de Regt en van Darnine, de laatste wegens ongesteldheid. N,a onderzoek der geloofsbrieven worden de herbenoemde raadsleden van Darame, de Looft' en Schippers toegelaten. Naar aanleiding der voorgelezen notulen deelt de voorzitter mede, dat aan den wenk van liet lid Marcusse, om een steigertje bij de landsluis van Heerjansz geen gevolg 'kan worden gegeven, daar de wagens dan ook over ander dan gemeente-terrein zouden moeten rijden. liet lid Marcusse merkte op, dat zijne bedoeling niet is geweest een steiger waar wagens voor konden ryden, maar eenvoudig een stelling waarop de dragers hunne manden konden plaatsen, teneinde gevaar bij het afdragen te voorkomen, waarop de voorzitter zeg.t, dat ze dan maar een paar leggers moeten gebruiken. Voorts geeft de voorzitter te kennen, dat op een naderen brief van den directeur-generaal omtrent aanleg in terlocal telefoon-kantoor, door B. en W. is bericht, dat daarop niet wordt ingegaan zoolang er niet meer behoefte aan wordt gevoeld. Het lid Schippers vraagt of van den minister nog geen bericht is ingekomen nunr aanleiding van het door 7 personen gezonden adres. De voorzitter antwoordt ont kennend en zegt, dat dit adres aan den gemeenteraad en niet aan den ïüinister ïfldest gezonden zijn. Daarna geschiedt voorlezing eener ^missive, van den districts-schoolop- ziener waarin de ontkennende be weringen van B. en W. worden weer legd en door hem het vernieuwen der Geersdijksche schöol- lri -ernstige over weging wordt gegeven, daar het eventueel stichten eener bijzondere school voor het gemeentebestuur geen reden mag zijn voor het verwaar- loozen zyn verplichtingen tegenover het openbaar onderwijs. De voorzitter deelt mede, dat B en W. besloten voor verbetering dier school iets meer op de begrooting te brengen. Ilij acht vervanging door een nieuwe school, die volgens hem f O a 7000 zou kosten, overbodig en wil chinook wachten tot de inspecteur de school afkeurt. Het lid Nieuwdorp merkt op, dat de voorzitter dc overdrijving nu toch te ver voert met zijne 6 a f 7000 kosten Spreker gaat geheel accoord met den schoolopziener en beaamt met hem, dat het met den toestand der Geers- dij ksche school treurig gesteld is en de schoolopzienér z. i. niets onbillijks verlangt. De school voldoet niet aan de eischeri, die tegenwoordig het onderwijs stelt. Daarop geschiedt vo'orlezing eenei missieve van de Maatschappij tot bouw^ en expl. van gemeentebedrijven, waarin die maatschappij aanbidt kosteloos op te maken een plan van den noodigen buizen-aanleg tot aansluiting aan de Zuid-Bevelandsche waterleiding mits zij bij eventueele aansluiting van Noord-Beveland, ook van deze ge meente, evenals van de overige in dit eiland». het recht van voorkeur erlangt, 0111 de dan daarvoor noodige werk zaamheden uit te voeren. Bij niet aan sluiting van Noord-Beveland wordt vooi de opmaking van het plan ook niets betaald. Op voorstel van den voorzitter wordt goedgevonden op deze aanbieding niet in te gaan en ze voor kennisgeving aan te nemen. Mededeeling geschiedt, dat van het gemeentebestuur van Kortgene is ont vangen de begrooting tot onderhoud van het Post- en Telegraafkantoor aldaar, waarin de bijdrage ten laste dezer gemeente wordt geschat op f 69,60. Daarna wordt de geineenterekeiiing voorloopig vastgesteld in ontvang op f 44729,45 "3 in uitgaaf op f 42668,96 ''i en mitsdien met een goed slot van f 2060,49. Tenslotte wordt, na voorlezing van een schrijven van den onderwijzer Overtveld alhier, waarbij hij kennis geeft van 't behalen zijner hoofdakte, door den voorzitter medegedeeld dat B. en W. thans den tijd gekomen achten, 0111 dien onderwijzer, tegen 1 November a. s. eervol ontslag te ver- leenen, daar de wet zijne handhaving met het oog 't leerlingen-aantal niet verplichtend stelt en B. en W. dus geen vrijheid vinden, hem, nu de wet f 100 verhooging van traktement voorschijft, langer in dienst te houden. Hierop geschiedt voorlezing van een adres van 't hoofd der betrokken school, den heer Swenne,*waarin deze zijn leedwezen over 't hem teroore gekomen voorstel van B. en W. te kennen geeft, en bij den Raad bepleit cle handhaving van een leerkracht, als de heer Overtveld heeft bewezen te zijn. De heer Nieuwdorp zegt in deze niet met B. en W. mede te gaan, ook liy acht met den heer Swenne in een gemeente als deze zulk een onderwijzer in 't belang van het onderwijs niet overbodig en vindt het eene onzuivere redeneering, zich te beroepen op het aantal thans schoolgaande kinderen, daar dat aantal hoogstwaarschijnlijk in Januari in,plaats van 100 wel 120 zal zijn. En dan is 't de f 190, die het de gemeente dan uit eigen zak slechts zal kosten, wel waard, dat 't ouderwijs goed cn deugdelijk blijft. De lieer Schippers sluit zich ten volle bij het betoog van den heer Nieuwdorp aan. Hoewel hij van mee ning was; dat de f'100, die Overtveld meer krijgt, door 't Rijk werden be taald, toch acht ook hij de handhaving billijk en t geld waard. Na re- en dupliek wordt het voor stel van B. en W. in stemming ge bracht. De heeren Nieuwdorp, Schippers, Marcusse en Maris, zijn voor behoud de heeren de Looft", Abrahamse, van der Maas en de voorzitter, tegen hand having van dén heer Overtveld, zoo dat, wijl de stemmen staken over deze zaak, in de volgende vergadering nog eens zal worden gestemd. Gemengd ftieuws. Kosteloos aardbeien voor kinderen. Een der medewerkers van het 11 bid. schrijft „Ik denk, zoo meldde een eigenaar van aardbeien-plantages, aan de Expresszoo ongeveer 250 a 300.000 kilogram aardbeien te hebben, die het plukloon niet zullen opbrengen en daarom stel ik ze ter beschikking voor ae arme kinderen van Londen. Het komt mij voor, zoo lezen wy, dat er een massa arme kinderen in Engelands Metropolis zijn die gaarne eens versehe aardbeien willen eten, zoo verseh van de plant! Ik ben geneigd mijn aard beienvelden ter beschikking tc stellen van een of ander instituut of vereeni- ging voor arme kinderen, onder de eenige voorwaarde, dat voldoende volwassenen de kleinen begeleiden om de orde te bewaren. Voor een kinder-aardbeienfeest is het voor dit jaar te laat, maar voor een aalbessen- oi kruisbessenl'eest nog niet. Wij weten het bij onderving dat ér op sommige buitenplaatsen heel wat bessen te loor gaan zij verrotten aan de struiken of worden door vogels, vo'oral door lijsters, weggepikt Wat zou men zoo geheel in „Engelschen stijl" een aantal arme kinderen ge lukkig kunnen maken. Men verzoekt de kinderen van de arme scholen die onder toezicht van de onderwijzers bessen mogen eten, terwijl hij er liet een en ander van verteld. Een Juliana-klok. Bij de geboorte van prinses Juliana werd de klok te Oude-Biltzijl (Fr.), welke was beves tigd in een torentje op de school, stuk geluid. De Doopsgezinde gemeen te in genoemd dorp, die een toren laat bouwen, is nu door H. M. de Koningin verrast met de schenking van een torenklok, die gegoten zal worden te Midwolda (Oldambt). De klok zal het volgende, door II. M. de Koningin zelf gekozen opschrift dragen De Juliana-Klok. Geschenk van II.M. de Koningin ter herinnering aan de geboorte van H. K. H. prinses Juliana 30 April 1909. Een kinderziekte. In de buurt van Alstaden, op de grens komt, in de kinderwereld een nieuwe ziekte voor. Op een gegeven oogenblik wor den de kinkeren verlamd. De doctoren staan machteloos tegenover deze „kin derverlamming en kennen dc midde len niet ter bestrijding. Een der aan getaste kinderen is reeds gestorven, ^et, heeft zelfs den schijn, alsof de ziekte aanstekend is. Gevaarlijke heeren. In den loop dezer week werd des nachts de in specteur van politie te Heerlen opge beld door twee personen, die zijn hulp verzochten, omdat zij door acht mail werden achtervolgd. De inspecteur ging met de beide personen mede en in de nabijheid dei- kolonie Mtisschemig hoorde hij gellui- ster. Hij ging eens achter de woning zien, waarachter hij de lluisterende stemmen hoorde. Daar schoten plotse ling de acht vervolgers tevoorschijn en gingen op dc vlucht. De inspecteur kon één dezer heeren bereiken, wierp hem op den grond en arresteerde hem. Toen bleek, dat deze een lang dolk mes in zijn mouw verborgen had. Het wapen werd in beslag genomen. Het dragen van dolken en revolvers neemt in Heerlen Weer voordurend toe. Iedere week neemt de gemeente-politie verschillende van die verboden wapens in beslag. Een put voor zichzelf gegraven. Voor het gemak van het dienstper soneel eli ook ora niet overstroomd te worden door de straatvensters, ziet men op de deurposten of achter de ruiten van sommige huizen een bordje, waarop staat„Aan de deur wordt niet gekocht. Drukwerken worden niet teruggegeven". Een bejaard man, te 's-Gravenhage, die te veel eergevoel heeft 0111 te be delen, tracht in zijn onderhoud te voorzien door het maken van deze straatkoopluiverjagers. Hij gaat er mee door verschillende straten, kijkt wie er nog niel van voorzien is, en biedt ze dan te koop aan. Een dezer dagen kwam hij bij een liuis, waar mevrouw niet te spreken was en gaf zoo'n bordje aan den knecht af, zeggende den volgende dag wel 0111 antwoord te komen. Toen hij den volgenden dag weer aanschelde kwam de knecht te voorschijn, wees den oude op het bordje, dat reeds een plaats achter de deurruit gekregen had en liet hem verbluft staan. Mislukte bankroof le Berlijn. In den vroegen morgen van Vrijdag werd in een der drukste gedeelten der Berlijnsche Friedrichstrasse, in het op den hoek der Mittelstrase geves tigde geld- en wisselkantoor van Al- bert Silberinann door een onbekend persoon een aanslag gepleegd op den zoon van den bankier, waarop onge twijfeld een berooving der bank had moeten volgen. Dank zy den krachtigen tegenstand mislukte de aanslag, maar het gelukte den dader in de algemeene verwarring door het voorval teweeggebracht, te ontkomen. Nadere bijzonderheden omtrent de zen brutalen aanslag luiden als volgt De bank- en loterijzaak van Silber inann bevindt zich in de benedenver dieping van het huis. Zij werd Vrij dagochtend op den gewonen tijd ge opend, maar ditmaal bij uitzondering alleen door den zoon van Silbermann terwijl anders zijn vader bij het openen van de zaak tegenwoordig is. Hun woning bevindt zich slechts een huis verder in de Mittelstrassc. Toen de jonge man bezig was met het in orde maken der uitstalling, verscheen een slank, eenigszins tenger heer in de zaak, die voor honderd mark Fransch geld wilde wisselen. Silberman zocht de verschillende muntsoorten uit, en begon hun waarde in Duits oh geld uit te rekenen. Bij dit werk kreeg hy eensklaps een ge weldigen slag op het hoofd, hem toe gebracht door den onbekende, zoodat zijn lorgnet afviel en hem het bloed uit het hoofd stroomde. De aangevallene behield echter ge noeg tegenwoordigheid van geest om op den aanrander toe te springen, waarop een worsteling volgde, in den loop waarvan dc jonge wisselkantoor man zijn aanvaller hoed en stok ont rukte. Toen door het lawaai andere per sonen opmerkzaam waren gemaakt en kwamen toesnellen, zocht de vreemde ling zijn heil in de vlucht. Hij ont kwam tussclien 't reeds drukke gewoel in de Mittelstrasse, ofschoon hij on middellijk vervolgd werd. De jonge Silberman herstelde zich spoedig en kon tehuis behandeld wor den, daar de hoofdwonde ongevaarlijk bleek. Van andere zijde wordt nog gemeld, dat er twee roovers aan het werk moeten zijn geweest. De stok, dien de aangevallene in handen wist te krijgen, behoorde aan den tweeden bandiet, die zijn handlanger eerst buiten dekte, maar, toen hij zag, dat de eerste slag niet raak was geweest, zijn makker te hulp kwam. Luchtreiziger tegen wil en dank. Te Pati hoeft bij de opstijging van een ballon een ongeluk plaats gehad, dat wonder boven wonder aftiep zonder een menschenleven te eischen. Wie zoo'n ballonopstyging heeft gezien, weet, dat een aantal inlanders uit de toeschouwers worden geïnviteerd, om tegen een vergoeding de touwen los te houden. Te Pati gebeurde dit even eens en toen de ballon vol was, riep de luchtreiziger, die reeds zijn trapeze vasthield „alles los". Een der inlan ders begreep dit bevel niet en waar schijnlijk in dc uieeniug verkeerende, dat gezegd werd nog harder le trekken aan het tonw, trok hij uit alle macht, maar werd op hetzelfde oogenblik met zulk een vaart meegenomen, dat hij reeds een aardig eind in de lucht was vóór hy goed begreep wat er met hem gebeurde. Van loslaten om nog veilig den grond te bereiken, geen sprake meer, indien hy zich liet vallen, zou hi.j zeker te pletter zyn geslagen. Het was voor de toeschouwers een ijzingwekkend gezicht, dan' man op zoo'n hoogte aan het einde van het touw te zien bengelen en zelfs de anders zoo kalme inlanders uitten huil ontzetting door luide kreten. Dank zij echter den 011 versaagden luchtreiziger kwam de man, die tegen wil en dank de luchtvaart medeihaakte, er heel huids af. De Engelschman liet zich een eindje langs het touw glijden, greep den inlander met de voeten vast, tilde hem zoo op, totdat hij hem met de eene hand kon vastgrijpen, en wist met hem weer de trapéze te bereiken. De inlander, die half gek geworden was van angst, deed allerlei pogingen 0111 den luchtreiziger van de trapéze af te gooien, om zelf daarop te gaan zitten, maar de Engelschman hield hem tussclien zijn beenen en een hand vast en liet zich door den man krabben en bijten zonder los te laten. Dit drama duurde vijf kwartier want de luchtreiziger waagde liet thans met met den hall-krankzinnigen man met de parachute omlaag te komen. Eerst toen de heetelucht in den ballon af gekoeld was, daalde deze langzaam neer en kwamen beiden behouden op den grond terecht. De inwoner van Pati brachten een ovatie aan den luchtreiziger en hiel den een inzameling, die f 100 opbracht, welk bedrag zij aan den luchtreiziger schonken. Deze gaf de helft van het geld aan den inlander die echter ver klaarde, dat hij voor tienmaal dat bedrag niet weer op zoo'n wijze lucht reiziger wou zijn. De misdaad te Neder-Hasselt. Oscar Geerts en zijn zuster Sidonie Games, die, zooals men weet, sedert vijf weken in hechtenis zijn, hebben thans bekend, dat zij de daders zijn van den dubbelen moord te Neder- Hasselt. Zoowel Oscar als Sidonie werden door hun familieleden er was ook nog een andere broer van Sidonie in hechtenis genomen er toe gebracht, om ten slotte een by na volledige be kentenis af te leggen, ten einde niet langer onschukligen onder de ver denking te doen lijden Ook Jean Camus, de man van Sidonie, had her haalde malen beproefd zijn vrouw aan het spreken te krijgen Uit het relaas van Oscar Geerts en Sidonie Canius blijkt, dat Sidonie haar broeder in den nacht van den moord heeft gewekt, door middel van een steen, dien zij tegen de ruiten van zijn kamer gooide. Oscar stond op en ging met Sinodie, die van een paar tonwen was voor zien, naar het café van vrouw De Glas. Sidonie klopte aan en werd door vrouw De Glas opengedaan. Eenige oogenbliklcen later kwam vrouw De Glas, gevolgd door Sidonie naar bui ten. Plotseling wierp Sidonie een touw, waarin eon strik was gelegd, over het hoofd van vrouw De Glas. Oscar schoot toe met een tweede touw en zoo werd het ongelukkige slachtoffer geworgd. Daarna keerden de moordenaars naar het café terug, drongen door tot de kamer, waar het meisje Octavia Verhaegen, de dochter van den ve'd- waekter sliepen ook dit kind werd vermoord. Deze laatste misdaad werd zooals men weet door een dochtertje van vrouw De Glas bespied, die er dan ook onmiddellijk melding van maakte. Tot dusver hebben Oscar en Sidonie zich nog niet uitgelaten, omtrent het geen zij tegen vrouw De Glas hebben gezegd, om haar te doen besluiten midden in den nacht uit haar huis te komen, en met hen mee te gaan. De nadeelen der beroemdheid. Louis Blériot wordt overstelpt met brieven, uitnoodigingen, aanbiedingen en ver zoeken van allerlei aard, zoodat hij, volgens De Kampioen, een paar sec retarissen voor zjjn correspondentie heeft moeten aannemen. Reeds den eersten dag heeft hij te Londen niet minder dan 9000 brieven ontvangen. Daarvan bevatten 1000 gelukweiiselieii van bekende staatslieden, schrijvers, mannen der wetenschap, financiers, enz., en 703 worden besloten met een uitnoodiging om te komen dïneeren. Voorts bestelden 226 een vliegtoestel. Rnim 600 brieven bevatten verzoeken om geld voor ziekenhuizen en^mdere inrichtingen of hulpbehoevende par ticulieren Verder waren er brieven van menschen, die een autogram vroegen van uitvinders, die verbe teringen voorsteldenvan photogra- fen, die het portret wilden maken van den heer en mevrouw Blériot; van schouwburgdirecteuren,, die vrij- biljetten aanboden, onder voorwaarde, dat zij het bezoek van Blériot aan hun schouwburg mochten aankondi-

Goessche Courant | 1909 | | pagina 2