Groot Nederl. Circus Roberti, Groote Gala Per Force-Voorstelling, Groote Gala Brillant-Yoorstelling, Groote Gala Élite-Yoorstelling, Dinsdag do Me Mie Dank- en MscMstoorsteiip, GOESCHE COURANT op Vrijdag 6 Heden Vrijdagavond Morgen (Zaterdag) Maandagavond BIJVOEGSEL ADV ERTEN TIEN. Woensdag 4 Aognstus 1909, 12 Perceelen Aardappels, Openbare Verknoping. 15 •verkoopen mot Schuur,Tuinhuisje, 2 Kippenhokken, Erf en open Grond, Openbare Verkooping. 2 perc. Haver en 1 pere. Aardappelen 1 perc. Haver 1 perc. Erwten 1 perc Aardappels Een H eerenhuis, staande met zyn reuzeutent op de Groote JMletrlct te Goes. VAN DE van ZATERDAG 31 JULI 1909. Stadsnieuws. Müzikals wandeling. B{j gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin-Moeder (Maan dag a.szullen de muziekverenigin gen .Hosanna" en „Eupkonia" dooi de stad eene muzikale promenade maken 'met fakkellicht. Disciplinaire maatregel. De stationchef alhier, dhr. Salomon, is in verband met het door nalatig heid veroorzaakte déraillement van den mailtrein, als adjunct-commies overgeplaatst naar Zutphen. Te Water. Woensdagavond reed iemand uit Hoedekenskerke (geheel vrij van aleo- holischen invloed was hjj niet) in de Westvest. De man ging kopje onder, doch eenige voorbijgangers brachten hem spoedig op het droge. Zonder zich lang te bedenken fietste de geredde in zijn druipende kleeding verder naar huis. Circüs-Roberti-Althoff. Ook gisteren en eergisteren waren de voorstellingen van het circus druk bezocht door een publiek, dat zich blijkbaar uitstekend amuseerde. Zeer sehoone staaltjes van paarden- dressuur werden weder vertoond en vaak ook waren de toeschouwers in de gelegenheid de kracht en behendig heid van verschillende artisten te be wonderen. Zoo was b.v. de worstel wedstrijd te paard buitengewoon in teressant. De heer Kleppini trad ook weder op. Personen uit het publiek boeiden hem, bonden hem, onder toezicht van een gevangenisbewaarder (een deskundige dus) met ijzeren kettingen, sloten die kettingen met de secuurste sloten en na een oogenblik alleen achter een gesloten gordijn te hebben vertoefd, trad Kleppini weder te voorschijn als vrij mande boeien en kettingen waren afgeworpen, zonder dat daarop een spoor van braak te bespeuren was. Een raadsel! Ook liet Kleppini zich met twee andere opsluiten in een groot vat, dat stevig dichtgeschroefd was en door ieder onderzocht kon worden, en toch weder wist h(j eruit te komen. Doch ook vele andere nummers van het program zijn interessantzoo de dressuur van hondende toeren der clowns, die nu het publiek in bewon dering brachten, het dan weder har telijk deed lachen ook de fietskunste- naar behaalde een groot en welver diend succes. En vooral mogen we mej. Robert! niet vergeten te vermelden, die een hoogst stoutmoedig paardrjjdster bleek. Over het algemeen dus weder een program, dat er zfjn mocht. In verhand met het groote succes wordt het verblijf van het circus hier ter stede verlengd tot en met Dinsdag. Dien dag zullen twee voorstellingen worden gegeven. Provincienieuws. Het Kamerlid J. H. Blwm. De Midd. Ct. verneemt, dat de heer J. H. Blum te Middelburg, het voornemen heeft om naast het lidmaatschap der Tweede Kamer zijn betrekking van lid van de Ged. Staten van Zeeland te bljjven vervullen. ■olfsrUdljk. In de vergadering van .Vrije Kiezers", die b(j oproeping aan het aanplakbord waren uitgenoo- digd in de zaal van dhr. S. Berrevoet te komen ten einde een candidaat te stellen voor den Gemeenteraad we gens het bedanken van het gekozen raadslid dhr. J. M. Parhan, ia besloten als candidaat te stellen dhr. J. M. Hou terman, die de candidatuur aanvaard heeft. Haniwsert. Het honten aakschip „Zeelanda luister", schipper Korsman met cokes van België naar Delft, is bniten Wemeldinge op een der zand banken omhoog gevaren en blijven zitten. Met laag water zit het schip ge heel droog. £1 Ie wo ut ad ijk. Door den haven meester dhr. Anth. Loojj Mz alhier is wegens hoogen leeftijd aan den Gemeenteraad verzocht, hem tegen 1 September a.s. ontslag uit die betrek king te verleenen. De titularis be kleedt deze betrekking reeds vanaf 1890. BIlland-Bath. Donderdagmorgen vergaderde de raad dezer gemeente. Aanwezig waren alle ledenéén vacature. Op. het ingekomen verzoek van mej. J. H. ten Napel, om ontslag als onder wijzeres tegen I Oct. a. s., werd gunstig beschikt. Naar aanleiding daarvan werd besloten voor deze vacant ko mende betrekking, sollicitanten op te roepentevens zou men ook wegens de nog te vervullen militieplichten door (den onderwijzer J. P. J. Ver- planke een tijdelijken onderwijzer of onderwijzeres oproepen. Vervolgens werden de geloofsbrie ven onderzocht van het herkozen lid Joh. de Jager en het gekozen lid Adr. Blok Jz. en tot hun toelating besloten. Voorts werden de gemeenterekening en die van het burgerlijk armbestuur over 1908 aangebodende eerste in ontvaug tot een bedrag van f 29084,04 en in uitgaaf van f28052,96 Vs, alzoo met een batig slot van f1031,07 Vs; de tweede in ontvang tot een bedrag van f2213,79 V, en in uitgaaf van f 1897,69 umitsdien met een goed slot van f316,10 1/9. Ook werd aange boden de begrooting van het burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1910, in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 1980,44 V«. Wegens periodieke aftreding van twee leden van het college van zetters, werd eene voordracht opgemaakt, be staande uit de heeren C. v. d. Werfï en A. Blok Jz. (aftr. leden), benevens de heeren C. de Jager en J. A. van Boven. Uit de Pers. Een calvinistisch oordeel over den lintjeshandel. Ons Tijdschrift, maandschrift voor jonge Calvinisten, schrijft over het Kuyperschandaal „Al kunnen w(j, onvolledig ingelicht als ook wij zijn over de hoofdzaak der beschuldiging, die, ware z(j be wezen, eenen minister voor de toekomst zeker onmogelijk zou maken, dit oor deel vooralsnog niet onderschrijven, toch achten ook w(j, wetende wat iedereen weet, den loop van zaken op zichzelf reeds bedenkelijk genoeg. Niet omdat wij oordeelen dat er door de aanklagers iets bewezen is van het door Dr. Kuyper nadrukkelijk ontkend verband tussehen de eontributiën van een gedecoreerde aan de anti-rev. partij-kas en diens decoratie, maar omdat Dr. Kuyper, hoezeer wij het tegendeel hadden gehoopten verwacht, voorloopig niet in staat schijnt te zijn geweest eene zoo ernstige besehuldi ging onmiddellijk met verpletterend tegenbewijs af te weren. Wat Dr. Kuy per tegenover die beschuldiging stelde, 't moge dan al voldoende geweest zijn om te doen gelooven dat aan „lin- tjeshandel" zijnerzijds niet is gedacht, het is o.i. volkomen onvoldoende om daarbij aan te nemen, dat de minister zich heeft weten vrij te houden van connecties, die er hunnerzijds maar al te zeer aan dachten." Nadat het blad heelt uiteengezet wie en wat mej. Westmeier en de heer Lehmann zijn, vervolgt het: .Hoe Dr. Kuyper er toe gekomen is, zijn reputatie aan zulke connecties te wagen, is vooralsnog onverklaard. Hij heeft beloofd, na zijn reis .buiten af" vollediger in zijn verweer te wezen dan hij in zijn „twaalf artikelen" zich uitte. Het past ons alvorens te oordeelen, die gegevens af te wach ten, en het er voor te houden dat Dr. Knypers spreekwoordelijk gebrek aan mensohenkennis, hetwelk men een der schaduwen van zijn gaven heet, hem tot zulk een luchthartigheid, al dan niet geboren uit ©verdreven bezorgd heid voor de anti-rev. strijdkas, heeft gevoerd. Wjj hopen, dat de zwijgende Dr. Kuyper betere wapenB in zijn tuighuis heeft dan het ketsende vuur roer dat hij in De Standaard op Mr. Tideman richtte. Immers, zooals de zaak thans staat, treft heel deze droeve historie elk christen, die het wel meent met volk en vaderland, als een per soonlijk leed". Over de houding der antirev. pers zegt het calvinistisch tijdschrift Van heel de anti-rev. pers, zy in de eerste plaats, had één kreet, één bede tot Dr. Kuyper moeten uitgaan om het voile licht. Dat z(j dit niet doet, niet dan bij uitzondering N Prov. Gron), dat z(j zelfs de besehul diging aan haar lezers onthoudt, dat De Standaard geen letter daarvan opnam en allen die alleen uit dat blad putten, van hetgeen in den lande beroering bracht volkomen onkundig liet, dat verwijten wjj die pers als een ernstige miskenning harer roeping. Gemengd nieuws. Bijna gestikt. Ten huize van den heer Hamhuis, drogist te Meppel, ver spreidde zich een ongewone lucht. Om de oorzaak te ontdekken, ging de heer H. naar de bergplaats en terwijl hij daar een lucifer ontstak, kwam hjj te vallen in.... een stroom spiritus, waar door alles in een ommezien in brand stond. De heer H. redde zieh zonder zich ernstig te bezeeren. Zjjn huurman wist met een snelblusscher groot on geil te voorkomen. Maar tijdens dien brand kwam de brigadier der mare chaussees aldaar in benarden toestand. Hij werd, zonder dit te weten, door den heer R. in de gang, welke naar het pakhuis leidt, opgesloten, daar deze de buitendeur afsloot, ten einde te voorkomen, dat de „onaangename" lucht verder in het woonhuis drong. De walm werd sterker en sterker en de brigadier stond op het puntte stikken. In zijn wanhoop trachtte hij het paneel der deur in te trappen, jnaar te vergeefs. Bijtijds werd zijn trappen vernomen en de deur geopend; een minuut of twee later zou hij het leven er bij ingeschoten hebben. Onschuldig verdacht. Te Frank- 'fort wordt een Internationale lueht- scheepvaarttentoonstelling gehoudeii, die in de bladen steeds bjj verkorting I. L. A. genoemd wordt. Een sportliefhebber uit Gieszen, die aan een gymnastiekfeest in Frankfurt had deelgenomen, kreeg dezer dagen van den eigenaar van een hotel, waar hij had gelogeerd een briefkaart met de hartelijke groeten, en met een uit- noodiging om meer te komen, welke in de volgende termen was vervat „Wanneer u onze Ila misschien nog eens komt bezoeken zullen we u weder gaarne ontvangen." Deze briefkaart kwam in handen van des sportmans vrouw, die er ten hoogste verontwaardigd om was. „Nu zie ik eens", riep zij, terwijl zij haar verbaasden echtgenoot de briefkaart onder den neus hield, „hoe je op reis bent, je met alle mogelijke vrouwspersonen afgeeft." Laatste en Teieqrafische berichten. De uitbreker. Naar men ons meldt zal morgen middag te 12 uur Kleppini, de uit breker van het circus Roberti, in een der cellen van het politiebureau zich laten opsluiten om te trachten er zonder werktuigen en zonder hulp van anderen weder uit te komen. 's-Gravrnpolder. In de heden ge houden raadsvergadering waren alle leden op één na tegenwoordig. De in de vorige vergadering aangeboden gemeenterekening werd thans goed gekeurd in ontvang op f 8720,09"-, in uitgaaf op f 8827,26 "s, dus met een nadeelig slot van 1' 107,17. Verder werden de geloofsbrieven van de her kozen raadsleden, de heeren L. Hu- bregtse en A. Nijsse, onderzocht en tot toelating besloten. Kapalle. Bij de gehouden aan besteding verbreeding steiger Willem- Annapolder werd het werk onder nadere goedkeuring gegund aan den minsten inschrijver L. Minderhoud te Hoedekenskerke voor f 2998. Hoogste inschrijverJ. v. Drongelen te Hoek voor f3940. Als candidaat voor lid van den gemeenteraad zijn gesteld dhrn. J. M. Houterman en D. Vleugel. Burgerlijke Stand van Goes van 2830 Juli. Ondertrouwd 29. Jan Reijerse 24 j. jm. en Neeltje Jacoba Quintina Koekkoek 23 j. jd. Getrodwd 29, Jan Hendrik Mun tendam 30 j. jm. Rotterdam en Marie Isebree Moens 27 j. jd. Goes, onlangs Rotferdapa, Geboren 29, Jezin'a Elisabeth d. v. Pieter Goedhart en Johanna Wilhel- mina Leijs. Overleden 28, Jacoba Maria Pie pers 84 j. ongehuwd. nik i&r,)* Juli. 31 81 Aug. 4 4 Sept, ib Biezelingc, Huis en er vruehtea te velde en moubiln re goederen, Lieoert. Goes, appels, pruimen, aardappelen en kroon» erwten Van D'ssel. Hansvreert, Boereninspan, Pilaar Kortgene, pere Aardappels, Neervoort. Krabbendyke, Kapitiltn boereninspan, Liehett. Kwadeiiiiamme, V.uchton te velde, Neervoort. Ilauaweert, hotit.de, boaw- en weiland, van Diesel. 's-Heer Abtskerke, Inspan, Pilaar Goes, dubbel wooihuis met schaar, ge bouwtje, tain en erf Van Dissel. Goes, Mest, vaarzen en harnassemeut, lloilmann Verhoek krainiagen, Nieuw gezaagd timmerhout, M. C Schram. 's-H<er Abtskarke, Inepan, Pilaar. Ellewoutsdjjk, Verpachting van bouw- en en weiland, dyken, bermen en visachery, Bestuur waterschap Ellewouttdyk Katte dyke, boereninspan, Schram Heinkenszand, Verhoring b ovr- en weiland Van Cleef Wemeldinga, Nieuw gezaagd timmerhout, M C. Schram. Ierseke, Nieuw gezaag timmerhout, M, C Schram. 'e.Heer Abtskerke, 14 H A bouw-en weiland PiLar. Hoedekenskerke, Buigerwoonhuis met schuur 6BX. Neervoort. Getrouwd: J. H. MUNTENDAM Tandarts, Dr. Dent. Surg, en MARIE ISEBREE MOENS Tandarts. Rotterdam, Goes. 29 Juli '09. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder zal in het Hotel „de Stadswijnkklder" te Kortgene op des avond 6 i/a uur, ten verzoeke van dhr. J- J- HendMSr*®-, in het openbaar verkoopen wassende in den Oud Kortgenepolder gemeente Kortgeneop het terrein met paaltjes aangeduid. De Notaris H. W. NEERVOORT, te }s-Gravenpolder, zal, ten verzoeke van dhr. H. Rit mem des voormiddags 11 uur, in de her berg van N. Gelok te Hoedekenskerke, in het openbaar geschikt voor bouwgrond, aan de Moolstraat te Hoedekenskerke sectie D no. 941, groot 4 Aren 87 Centiaren. Aanvaarding 1 November a. s. Grondlasten f 5,92. Nadere inlichtingen ten kantore-van genoemden Notaris. i 'i i* De Notaris H. W. NEERVOORT-te 's Gravenpolder zal in de herberg vam de Wed. De Baar te Kwadendamme des avonds 7 uur, in het openhaar verkoopen: Voor dhr. Wier. Ctiamaleau aan het Lange Weegje. Voor dhr. P. La Grand aan den Wouw weg. Voor dhr. N. v, d. DurpoC: aan den Grintweg naar Kwaden damme. Voor dhr. P. Poortvliet in Veerhoek. Terstond te huur te Goes, prachtige stand, ii f4 per week. Te bevragen onder letter C bureau dezer courant, beslaande uit 35 nummer?, waarin ook zal optreden de heer KLEPPINI, de Koning der uithrek- ra, io liet biervat. met optreden vair een geheel nieuw artistenpersoneel. Ook zal er hedenavond plaats hebben groot amateur-rijden, f 25 belooning voor diegene welke in staat is 3 maal staande te paard rondom ae manége te rijden. tot slot der voorstelling groote historische pantomime, getiteld de Zigeuners in het Bourgogrewoud of de moordaanslag op den houtvester Hubert in Brenuerwoud, in de Stey.-rsche Alpen. met een geheel nieuw programma, hetwelk tot nu in Goes nog niet is vertoond, 's Middags van 12 tot 2 UUP EXTRA VOORSTELLING voor hen die de gewone voorstellingen niet kunnen biiwonen. De prijzen der plaatsen in de middagvoorstelling zijn: Loge f 1,—Ie raug f0,75, 2e rang f0,50, 3e rang f0,30. '8 Avonds te 8 uur FINALE AFSCHEIDSVOORSTELLING, prijs der plaatsen; Loge f 1.50; Spirrsilz 11.25, le rang f 1—2e rang f0.60, 3e rang f 0.40 Aanbevelend, LE DIRECTEUR.

Goessche Courant | 1909 | | pagina bijlage 1