Een HOFSTEDE, fleeter 1. MM. prima Hosdenbraitd, Seld verkrijgbar BEDRIEGERS BEDROGEN advebtentien. Winkeliers, die U andere zeepsoorten IN DE HANDEN STOPPEN, ALS U SuNLlGHT- ZEEP VRAAGT, BEDRIEGEN ZICHZELF, want zij verliezen hun debiet. U wenscht de ZOO gunstig bekende SUNLIGHT. Zaterdag 31 Juli 1909, De vroege Appels en Pruimen De Pruimen 4 perceelen Bonte Aardappelen 5 perceelen dito 1 perceel dito 1 perceel dito 1 perceel Kroonerwten Openbare Verkooping. Vrijdag 30 Juli 1909, publiek verkoopen voorhanden Puike Ziiuiwikkeii voor Groenbemesting, TE KOOP puike Dwarsliggers Haagscfae Winkel, Gevestigd te Middelburg, Afzonderlijk Schuurtje, Tuin en Erf, Zaterdag 31 Juli, ONTVANGEN J. P. Boshoff Jr. Eenige korte woorden tot zijn helpers en daar verhief zich de vogel-mensch in de lucht. Eerst voerde Bleriot eenige manoeuvres uit en daarna ging het in één rechte lijn in de richting der Engelsche kust. Bij zijn vertrek was het 4 uur 35 en 23 minuten later landde Bleriot op Engelschen bodem. De Fransche tor pedojager Escopette begeleidde den koenen luchtreiziger. Te Dover maakte de aankomst van Bleriot geweldigen indruk Telegram men hadden reeds gemeld, dat Bleriot op zou stijgen en vol verwachting hadden reeds eenige honderden uit gekeken naar zee. In een weide nabij de stad landde de luchtreiziger. Bleriot was hevig ontroerd. Hij kon aanvankelijk geen woord uitbrengen, transpireerde hevig en zijn oogen waren opgezwollen. Met behulp van eenige personen verliet hij zijn zetel, daar zijn gekwetst been hem het gaan bemoeielijkte. Dadelijk daarop besteeg hij een auto, die hem naar de haven voerde, waar juist de Escopette binnenliep. Aan boord van dit vaartuig bevond zich mevrouw Bleriot. Het volk was uitgelateu en bracht den Franschman een zoo geestdriftige ovatie als slechts weinig mensehen ooit ten deel viel. Grappige incidenten vielen voor toen de vliegmachine op het punt stond neder te dalen. Vrouwen en kinderen vluchtten hevig verschrikt de huizen binnen, in de meening dat een ver schrikkelijk monster hen bedreigde. Bleriot heeft met dezen tocht een prijs van de Daily Mail ten bedrage van f' 12ÜUÜ gewonnen. Over zonderlinge vrouwenberoepen. Wie in de Amerikaansclie stad Tren ton (New-Jersey), de werkplaatsen van de groote ijzergieterij van Fisher bezoekt, kan daar getuige zijn van een eigenaardig schouwspel. Tusselien de rookende gietvormen, waarin het vloeibare metaal kookt met groen-gele schuimkoppen, loopt een vrouw rond in een langen, witten arbeiderskiel. Zij geeft den meester knecht een aanwijzing, probeert eens of het metaal de vereischte tempera tuur heeft gekregen en neemt dan een reusachtigen voorhamer op, dien zij met krachtige hand zwaait boven het witgloeiende ijzer. Deze vrouw, is de eigenares der ijzergieterij en dezelfde persoon, die des avonds na volbrachten arbeid in elegant toilet verschijnt in den schouwburg, waar heen haar equipage of automobiel haar brengt van de fraaie villa in de voorstad. Toen haar man stierf, zag uirs. Harriet Fisher zich gedrongen, zelf het beheer der ijzergieterij over te nemen, die haar man van een kleine ijzerwerkplaats had opgevoerd tot een belangrijke onderneming. En nu werkt ze ijverig mee, k „Ik bemerkte aldra," vertelt zij, „dat ik de achting van mijn arbeiders slechts kon verwerven als ik zelfden arbeid volkomen machtig was." En zij begon zich te oefenen met hamer en aambeeldzij leerde de groote hoogovens .stoken, de smeltkroezen handteeren en het gloeiende staal in de vormen gieten. Thans kent zij haar beroep tot in alle kleinigheden en dagelijks vertoeft zij een paar uur in de werkplaatsen. Zij is by haar arbeiders even be mind als Mary B. Green bij haar matrozen. Ook deze vrouw heeft de voetsporen van haar echtgenoot ge volgd en een beroep gekozen, dat tot nog toe alleen door het sterkere ge slacht werd beoefend. Mary Green heeft den bijnaam verworven van de „populaire kapitein der Ohio1'. Zij is de eenige vrouw, die op de Missisippi en de Ohio geheel zelfstandig over een stoomboot het gezag voert. Toen zij als jong meisje Gordon Green trouwde, greep een harstochte- lyke liefde voor het zeemansberoep haar aan en veel liever vergezelde zy haar man op zyn tochten dan thuis te zitten wachten op zijn terugkomst. In 't geheim echter bestudeerde zy de zeevaartkunde en na een tweejarige studie was zij de stuurmanskunst vol maakt meester. Zij kent nu op de Ohio alle ondiep ten en ritten op haar duimpje en aan boord va ft haar schip heerscht strenge discipline. Een hevige aanvaring heeft zy bijgewoond, docli met enorme koel bloedigheid en met zoo groote tegen woordigheid van geest gaf zij toen haar bevelen, dat de manschappen nieuwen moed schepten. Kalmte en rust keerden weevaan boord van het schip waar een paniek onvermijdelijk was geweest als de vronwelijke kapi tein niet zoo flink was opgetreden. laatste en Telegrafische berichten;. Driewegen. De raad dezer ge meente hield Zaterdag een vergadering waar alle leden present waren. Aan dhr. C. Almekinders werd f 0,50 afschrijving verleend voor hondenbe lasting. Een suppletoir kohier honden belasting over 1909 werd opgemaakt ten bedrage van f7. Drie reclames hoofdelijken omslag werden behandeld, op die van dhr. C. de Jager werd afwijzend beschikt, dhr. C. van Strien werd gebracht van de 16e naar de 15e klasse en de wed. D. van Oosten van de 16e naar de 11e klasse. De geloofsbrieven der herkozen leden W. Koels en W. Nieuwenbuize werden onderzocht en tot hunne toelating werd besloten. Dit de gemeentekas zal be taald worden de geneeskundige hulp voor den gemeenteveldwachter en zijn gezin. Voor voorloopige kosten in zake drinkwaterleiding werd f7 toegestaan, terwijl dit bedrag uit onvoorzien zal worden betaald. Op twee ingediende adressen tot aanleg van een grintweg door Coudorpe en van af den Baandjjk tot aan den Zeedijk werd gunstig be- sehikt op de vastgestelde voorwaarden door het Waterschap Ellewoutsdijk. Tenslotte werd de gemeenterekening over 1908 vastgesteld in ontvang met 1' 9987,48 en in uitgaaf met f 9966,66, alzoo met een goed slot van f20,82. Volgens beslissing van den Mi nister van Oorlog, zal aan de vrouw van G. N. en aan die van F. K. dhier f 0,50 en f 0,30 vergoeding worden uitgekeerd voor eiken dag van het verblijf onder de wapenen van bovengenoemde militieplichtigen. Hleiiedeeling,.-n van IBIerfiot. Nadat liet eerste oogenblik van ont roering geweken was, heeft Bleriot eenige journalisten te woord gestaan en het volgende medegedeeld Alles is normaal gegaan. Mijn toe stel vloog als een pijl uit een boog. Bij mvjn vertrek was het weder kalm, maar toen ik ongeveer de helft van den weg had afgelegd, kwam een hevige westenwind opzetten eu ik moest inet zorg manoeuvreeren om daartegen op te komen. Dat ik nu boven het zee-oppervlak en niet boven land zweefde was me totaal onverschillig. .Toen de mij begeleidende schepen van wal waren gestoken, steeg ik in de lucht", verhaalde Bleriot verder, „en stevende met een vaart van 60 KM. per uur naar de Engelsche kust. Later vermeerderde de snelheid aan zienlijk, zoodat ik gemiddeld een vaart vloog van 91 KM. per uur. Na tien minuten had ik liet land uit het ge zicht verloren en den torpedojager een goed eind achter me gelaten Ge durende een paar minuten kon ik noch de Fransche, noch de Engelsche kust zien, maar spoedig vond ik den direc- ten weg naar Dover. Het eerste zichtbare voorwerp was het kasteel, en vervolgens de haven." Bleriot vloog over eenige oorlogs schepen heen, en liet zich toen dooi den zuid-zuidwesten wind oostwaarts van het kasteel voeren, waar hij na twee volmaakte cirkels bij Greens ward daalde. Bjj het landen werd het toestel dooi den schok niet beschadigd. Talrijke feestelijkheden wachten Blériot. Re locht a*fr het ksnsnl, De Engelsche vereeniging voor luchtscheepvaart is voornemens een gedenkteeken te stichten op de plaats waar Bleriot landde. Latham, wiens poging de vorige week mislukte, deed gistermorgen een proeftocht. Daar z\jn motor echter niet geheel in orde was en de wind te veel aanwakkerde, keevde hij spoedig weder met zijn toestel in de loods terug. Vier kinfdi'en ievsnil begisven. Te Geer (België) waren gisteren een aantal kinderen van een kloos terschool onder toezicht van een on derwijzeres aan het spelen bij een zandafgraving. Plotseling had een zandstorting plaats, waardoor zeven kinderen on der het zand bedolven werden. Drie kinderen konden, hoewel zwaar gewond, nog levend te voor schijn worden gebracht. De vierandere waren echter reeds gestikt toen men lien opgroei'. Ongerustheid in Spanje. De ernst van de gebeurtenissen in de omstreken van Melilla, de nood zakelijkheid voor generaal Marina oin zich na een verschrikkelijk gevecht weder in zijn oorspronkelijke stellingen terug te trekken uit voorzichtigheid tegenover den eenige malen sterkeren v.jjand, veroorzaakt in Spanje ernstige ongerustheid, welke nog vermeerdert door den sluier van geheimzinnigheid waarmede de regeering een groot deel der feiten tracht te bedekken. De oflieiëele berichten zijn niet vol ledig en de bladen mogen geen tij dingen opnemen. Een zeer strenge censuur wordt uitgeoefend, waartegen hevige protesten opgaan. In deze censuur zien velen een op heffing der grondwettelijke rechten. Algemeen is echter het vertrouwen in het beieid van generaal Marina, den man, die de Spaansche troepen in het vuur leidt. Spanje en Marokko. Officieel wordt gemeld, dat Zater dagmiddag de artillerie-batterijen de bergpassen van Gurugu onder vuur namen, teneinde het vormen van nieuwe benden door den vijand te beletten- De kanonneerboot „Pinzon" nam deel aan het kanonvuur. Uit Madrid wordt gemeld, dat het vertrek van nieuwe versterkingstroe- pen zonder ongeregeldheden plaats had, dank zij het optreden van een aanzienlijke gewapende macht. Een bataljon luchtschipper» van het luchtseheepvaart-park te Guadalajara zal hedenavond naar Melilla ver trekken. Met wegtrek van Clemenoeau. De afgetreden Fransche minister president Clemeneeau is Zondagavond van Parijs naar Carlsbad vertrokken voor zijn jaarljjkseke kuur. Aan liet station bevonden zioli bij zijn vertrek de nieuwe premier Briand, de meeste ministers uit het vorige Kabinet en de hoogste ambtenaren van het departement van binnenland- sche zaken. nenrkwiwwwn en Vertoornen!*»". Juli 24 lorseke, huize» mot erf, scheur eu tuin en bouwland, Schram. 27 Goes, 24 rijwielen en 6 naaimachine», Holl- man k Verhoek. 28 Gors, Meubilaire goederen, Dissel. 28 Kamperland, Boerenioapan Noordjjke 28 Kertgene, kapitalen boereuinapau. Neergooit 29 's-Gravenpolêer, huis met erf en inboedel, Neervoort. 'P Kr.rtgene, boerminipan Neervocrt. 30 Kamperland, Inspau, M. Nv>rd\jke 30 Ovezand, Hofstodo v d Klr63 tl Biczel'nge, Huis en err, vruchten te velde eu maubila re goederen, Lie hert 81 Goes, appels, pruimen, aar appelen en kroon- erwten Van D'ssel Aug. 4 Hansweert, Boeteninspao, Pilaar 5 Krnobendyke, Kapitalen boereninspan, Liebert. 0 Hnnswcerfh-fsttde, buuw- eu weiland, van Diesel. fi 'a-Meer Abtskerke, lospaD, Pilaar 10 *8 Meer Hei drikakiade-eu. Muis eu erf, v. f 'isael 10 Goe?, dubbel woorhuis met schuur, ge bouwtje, tuiu eu erf Vao Dissel. 11 VHrer Abtskerke, Inspan, Pilaar. 11 EilewontsdyV, Verpachting van bouw. en en Wïiland, dyken, bermen en visschery, Bestuur waterschap Kllewout dijk 12 Katte.dyke, boereuinspan, Schram 'e-Heer Abtskerke, 14 H A birw en weiland Pil -nr van 2326 Jilli. Ie Huw Afk. 25Pieter Brael22j. j. m. Goes en Johanna Pieternella v. d. Velde 24 j. j. d. Kruiningen, on langs te Goes. Geboren 24 Pieternella Francina d. v. Guiljaam Bruel en Pieternella Wisse. 24 Jannetje d. v. Pi eter Hij man en Maatje Muilbroek. 26 Cornells Abra ham z. v. Leendert Corstanje en Sara Burger. 25 Petronella Johanna d. v Gerrit van den Driest en Jozina de Klerk. 24 Magrieta d. v. Willem Faasse en Paulina van der Weele te Dord recht Overleden 23 Maria de Fouw 62 j gehuwd met David Botbijl. Correspondentie. J. S. te Heinkenszand. Uw berichten zijn wel in ons bezit gekomen, doch kwamen ons niet belangrijk genoeg voor om ze op te nemen. Tciejrb.Ssch Weorbei ialst Hoogste barometerstand 767.9 te Horta. Laagste barometerstand 743.7 te Aberdeen. Verwachting (tot den (avond van 27 dezer)Meest matige tot krachtige zuidwestelijke wind, zwaar bewolkt, regenbuien, zelfde temperatuur. Marxthenchisr, Rotterdam 26 Juli 1909. (Per Telegraaf.) Vlas geen aanvoer. Aardappelen tamelijke aanv.-er, goede vraag, prijs houdend. Veevarkensaanvoer 431 f 24/42, 28 licht soort f 21/22. Granen buitenlandsche stil. Meel kalm f 15,75. Bouwman hpden stil, nauwelyks prijs- dend, prijzen onveranderd. Binnen- landsehe Tarwef 13,50 Af 15,25 Haver- 9,75 - 10,25 Mais, mixed- 142,-143, Foco,- - Kogge- - Kanariezaad - 12,- 13, Bruine Boonen- - ,- Erwten - - ,- Eieren Zeeuwsche - 4,- 4,30 Ovennaasehe - 4,40 - 4,60 VeilliiKxvoreenl^Ing Znlil.lloveland. Zaterdag 24 Juli 1909. Kleine Veiling. Frambozen 16 A 20 ct., Kersen 6 16 ct., Kruisbessen 1 a 3 et., Peren 10 ct., Aalbessen 4 a 6 ct., Aardappels 3 A 5 ct., alles per K.G.Komkommers 3 a 4 ct., Bloemkool 4 A 5 ct., beiden per stukTuinboonen 9 ct., Zwarte bessen 15 ct., beiden per mandje Pieterselie 3 et., Selderij 4 ct., Uien 6 ct., alles per bosAppels 42 ct. per kislje. Heden overleed in de stichting „Vrederust" te Bergen op Zoom onze geliefde Zoon, Broeder en Behuwd broeder CORNELIS MARINUS in den ouderdom van rnim 34 jaar. G. MEULENBERG M. MEULENBERG— geb. Rottier. Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Xerseke, 26 Juli. Voor Uwe deelneming bij het overlijden van onze geliefde zuster en behuwdzuster MARIA THERES1A VAN BUREN betuigen wij U onzen dank. C. li. WILTON VAN REEDE— Van Buren. J. A. WILTON VAN REEDE F. VAN BUREN J. M. VAN BUREN—Goemans. Goes, 26 Juli 1909. Voor het bewijs van vertrou wen, dat de kiezers mij schonken, door hun stem op mij uit te brengen ter benoeming tot Lid van den Ge meenteraad en de bij die gelegenheid ontvangen gelukwenschen, breng ik mijnen karteljjken dank. A. BLOK Jz. Rilland, Juli 1909. De Curator in het faillisse ment van MARIA ALLAART,. echtgenoote van P. J. Makion, koop vrouw, wonende te Goes, maakt bekend, dat op 23 Juli 1909, ter Griffie van de Arrondissements-Reeht- bank te Middelburg en van het Kan tongerecht te Goes is nedergelegd de uitdeelingslijst in bovenge noemd faillissement, om daar gedu rende tien dagen ter kostelooze in zage te liggen van de schuldeisehers. De Curator voornoemd, Mr. P. J. VAN BORTEL, Advocaat en Procureur te Oostburg. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op des namiddags om 2 uren, te Kloetinge, in de herberg bij de Wed. Akkenaar, publiek verkoopen voor den heer J. A. ïrimpe Burger te Kloetinge in zijne boomgaarden onder Kloetinge. in den boomgaard onder Kwaden- damme, aan het Langeweegje. te Kloetinge in Gasjeshoek a/d Zandput. aldaar in den boomgaard bij Jan Dagevos. aldaar aan het Zandpadje jby de spoorlijn. aldaar achter Hagenaar. En voor den heer C. Bre^weg, aldaar, te Kloetinge a.d. Steenpad hij Gasjes- hoek. Allea breeder bij biljetten. De Notaris J. VAN DER KLOES te Ellewoutsdijk, zal op des voormiddags te 10 uur, in de her berg bij J. F. Claeijs te Ovezande, in het openbaar verkoopen: bestaande in Woonhuis, Schuur en verdere gebouwen, met Erf, Tuin en Boomgaard in den Kruiuingenpolder, gemeente Nisse, groot 2 Hectaren 39 aren (ruim 6 gemeten) bewoond door dhr. W. L. DK Vrieze. De gebouwen zullen ook voor af braak geveild worden. In pacht kunnen volgen ongeveer 2.67.00 H A. bouwland, bij de hofstede gelegen. «.n af f IOO.A 41/, billijke conditiën en gemakkelijke af lossing. Geen kosten vooruit. Inlichtingen bij TOLHOEK Co., te Goes, Opril Beestenmarkt D 117. De Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, zal op DINSDAG 10 AUGUSTUS 1909, des avonds om 8 uur, te Goes, in de „Prins van Oranje", ten verzoeke van mej. de wed. C. Hole, bjj i. Hl. STRAUS, Kloetinge. Co na uit t« GOÏÏ8, toe huize Vej, M%RTECilv hoek 006TWAL, naast Café GEUS, e 1 k e ;«csm één fcalft «iPlivt bij Wachtpost 48. Voorstad üoes. DAGELIJKS Prachtige Morellen, Frambozen, Bessen, Fruitplantage„'t Koosjeshot'', Goes. Bestellingen worden aangenomen uitsluitend «oor Oogheelkunde, Van af 1 Augustus te consulteeren alle werkdagen 13, Donderdags 11-3. Loskade P 264'. -u,i waarin Paardenstal en Hooi zolder, Varkenshok en Geitenstal. groot 7 A. 90 c.Aonder 's-lleer Arendskerke te 's if eer Hendrikskinderen en liggende in den Goeschen polder. Genoemd perceel in de onmiddellijke nabijheid van Goes, is zeer geschikt voor tuiniersbedrijf. Aanvaarding 1 October 1909. De Installatie van den heer inr. J II. M ST1EGER, als enquêteur van den mid denstand, zal plaats hebben elf uur, ten Stadliuize. leder, die iets voelt voor de belangen van den mid denstand, worut beleefd verzocht hierbij tegenweer dig te zijn. De Commissie.voor den Middenstands- Enquête (3de afdeeling), Dr. J. NOUWENS, Voorz. F. DE VRIES, Secret. in baaltjes van 2K g. Aanbevelend, Er biedt' zich aan een HUIS HOUDSTER, middelb. leeftijd, voor boeren- of burgerstand. Adres firma F. P. D'HUIJ, Mid, delburg.

Goessche Courant | 1909 | | pagina 3