van de openbare school weg, maar den volgenden morgen kwam de moe der ze al weer terugbrengen, en deelde liet volgende mede De kapelaan Van Beuzekom had den katholieken vader overgehaald zijn kinderen naar de roomsche school te sturen, maar de vader besloot later in overleg met de protestantsche moeder de kinderen toch op de openbare school te laten Kort daarna werden de kinderen door een geestelijke onderwijzeres in de roomsche school geroepen en kregen de boodschap mee naar huis, dat ze den volgenden morgen op de Zuster school zouden worden geplaatst. De ouders verboden den kinderen hieraan gevolg te geven. Intusschen ging het drietal dit aan de onderwijzeres zég gen en deze hield ze nu kalm op school, plaatste ze ieder in een klas en gaf ze een briefje mee naar huis „Uwe 3 meisjes zijn hedenmorgen bij ons ter sehole gekomen". De moeder bracht de kinderen daags daarna zelf weer naar de openbare school en de ouders teekenden de volgende ver klaring Ondergeteekenden, ouders van Johanna Hendrika Kabbes Margaretha Geertruida Kabbes en Geertruida Kabbes, wonende Oostenburger voorstraat 73. verklaren, dat genoemde kinderen de openbare lagere school 110. 78 (Kattenburgerkade 38/39) bezoeken, en dat buiten hun voorkennis en tegen hun wil deze kinderen op Dinsdag 13 Juli 1909, des voorniiddags 9 uur op de Katholieke meisjesschool (Gr. Wit- tenb str.) zijn geplaatst en daar dien dag zijn gebleven. Op den avond van dien dag vernamen zij uit een schrij ven en uit den mond hunner kinderen, wat er gebeurd was, waarom de moe der op Woensdag 14 Juli des voor middags om 9 uur zeil" de kinderen naar school 78 heeft gebracht. Zjj geven het hoofd van school 78 b\j dezen verlof van deze verklaring gebruik te maken ter publiceering. w.g. J. KABBES. K BERSÉE. Men ziet, zegt de heer Zoethout, hoe vrij de „vrije" school is. Men deelt mede, dat ds. Van Lummel door de classis der Geref. Kerk in het ambt van predikant is gehandhaafd, is losgemaakt van de kerk te Delft en het beroep naar de Gerei'. Kerk te Zuidland heeft aangenomen. Reclame. Braakloop en zonterditprheeen worden het gemakkelijkst voorkomen door de kinderen met „Kufeko" te voeden, dat licht verteerbaar is, maag en darm ontziet en een slechte voe dingsbodem is voor de darmbacteriën. Bij reeds bestaande maag- en darm stoornissen geeft men „Kufeke" altijd zonder melk. Sïeshi/aken. KantongerecM te Goes. In de zitting van 19 Juli zijn ver oordeeld wegens Overtr. LeerplichtwetW. K. te Hansweerd, tot f5 b. s. 3d.h, A.G. te Kruiningen, J. N. te Hansweerd, ieder tot f 8 b. s. 4 d. li., A de S., A. de B. te Kamperland, ieder tot f 10 b. s. 5 d.h. In, gesl. jachttijd jagen zonder buiten- gew. macht, en verg.: N. H. te Kloe- tinge, tot 2 m. f3 b. s. 2 m. 2. h. uitl. geweer of f5 b. s. 3 d.h. Niet beletten dat hond wild op spoort: P. de V. te Borssele, tot 1' 2 b. s. 1 d. li., haas verb.-vorkl., W. J. S. te Colijnsplaat, tot f2 b. s. 1 d. li. Pogen met strik wild te bemachti gen A. G. te Goes, tot 1'8 b. s. 3 d. h., 4 str. verb.-verkl In Juni eieren van wild vervoeren J. G. te Oudelande tot f2 b. s. 1 d. h. uitl. 9 eendeieren of f 0,50 b. s. ld h. Visschen zonder acteJ. T. te Ier- seke tot f2 b. s. 2 d.h. Idem en zonder verg. A. 1). te Ierseke tot 2 m. f2 b. s. 2 m. 2 d.h. uitl. kruisnet en paling of 1'0,50 en 1 0,15 b. s. 2 m. 1 d. h., P. M. te Ierseke tot 2 in. f2 b. s. 2 m. 1 w. tuclits. uitl. kruisnet of f2 b. s. 1 w. tuclits. Strooperij J. van L. te Kapelle tot f 3 b. s 2 d. li. StraatschenderijM. L. te Wissen - lcerke tot f5 b. s. 3 d. li. Loopen over weiland, eieren van wild zoeken en zonder verg. eens anders perceel in Schelde bevisschen C. O. te Ierseke tot 3 m. f2 b. s. 3 m. 1 w. tuclits. Loopen over weilandJ. J. P. L. te Goes, tot 1'3 b. s. 2 d. h. Overtreding DrankwetP. R. te Goes, tot f20 b. s. 10 d. h. Overtr. regiem, spoorwegbrug over kanaal door Z.-Bevel.' O. K. te Dord recht tot f 15 b s. 5 d. h. Vleeseh van gestorven vee verkoo- pen J. E. W. te Vlake, tot 2 m. f3 b. s. 2 m. 2 d. li. 's Avonds met kar rijden zonder lichtJ S. te Goes, tot i'2 b. s. 1 d li. Fietsen zonder bel: J. J. Ie C. te Goes, tot f0,50 b. s. 1 w. tuclits. 's Avonds fietsen zonder lantaarn J. C. te Kattendijke, J. V. te Goes, ieder tot f 1 b. s. 1 w. tuckts., L. R. te Goes, I. A., A de W. te Heinkens- zand, M. N. te Kruiningen, C. W. te Nisse, C. van de P., C. C. de K., P. p., J. de W., M. M. te Ierseke, ieder tot f 1 b. s. 1 d. h. j Schelde bevisschen zonder consent G. M. V. te Nuuiansdorp, tot f 1 b. s. 1 d. h., J. F. te Hansweerd tot f 1 b s. 1 w. tuclits., P. J. E. te Santvliet tot f2 b. s. 1 w. tuclits., J. C. R. te Santvliet tot f3 b. s. 1 w. tuclits.; Zonder vergunning eens anders perceel in de Schelde bevisschen J. Z., A. V, C. M. K., E. M., 16 j., te Ierseke, ieder tot f2 b. s. 1 w. tuclits E. M., 40 j., te Ierseke, tot f 2 b. s. ,2 d. h. Zonder verg. zich op eens anders perceel in de Schelde bevinden A. V., C. M. K. te Ierseke, ieder tot f 2 b. s. 1 w. tuchts. Voor de kreeftenvisscherij hebben van een vaste inrichtingJ. den II. te Ierseke tot f2 b. s. 1 w. tuchts.; J. van der H. te Ierseke, F. van D. te Wemeldinge, ieder tot f3 b. s. 2 d. h Schelde bevisschen met verboden vischtuigP. J. te Barendrecht tot 1'5 b. s. 3d h met bevel tot vernieling van de botsehaar. 's Nachts geankerd liggen zonder licht: J. G. te Hansweerd tot f 3 b. s. 2 d. li. Kreukels rapen aan kanaal door Z.-Bevel.A. K. te Ierseke, tot f2b. s. 2 d. li. Dronkenschap: J. J. S. te Goes, P. W te 's lleerenhoek, J T. te Ierseke, ieder tot f 1. b. s. 1 tl. h.; J. II. G. te Goes, tot f 2 b s. 1 d. h.; P. V. te Krabbendijke, L. van H. te Cortgene, ieder tot f 3 b. s. 2 d. h.; I. Hf. te Cortgene, tot f 8 b. s. 3 d h. Idem bij le herliL. A. V. te Colijns plaat, tot f3 b s. 2 d h. Bevolen werd de teruggave aan de ouders zonder toepassing van straf van: P. S., J. de W., I. W. C., L. B. S te Ierseke, allen schuldig aan hettusschen Mei en October loopen over weiland en eieren van wild zoeken, L. J. W. te Goes, schuldig aan 's avonds fietsen zonder lantaarn, M. den T. te Ierseke, schuldig aan het zonder verg. eens an ders perceel in de Schelde bevisschen, J. M. te Ierseke, schuldig aan het zich zonder verg. op eens anders perceel in de Schelde bevinden. Stadsnieuws IIkt spoorwkgongeval. In verband met liet spoorwegonge val met den maïltrein aan het station alhier is een strafvervolging ingesteld tegen den 44-jarigen stationschef II. H. J. S., en, den 29-jarigen lijnwerker J. W. te Biezelinge. Geslaagd. Aan de Rijksschool voor Kunst nijverheid te Amsterdam is geslaagd voor liet theoretisch eindexamen dhr. F. Vonk, geb. te Goes. Provincienieuws Lotlng^dagen. De loting voor de lichting der na tionale «militie zal plaats hebben als volgt Voor Kapelle, Wemeldinge en Sehore op 7 Augustus te Kapelle Voor lvloetinge, Kattendijke en Wolphaartsdijk op 21 Augustus te Goes Voor Heinkenszand, 's Heerenhoek, Nisse, 's Heer Abtskerke en 's Heer Arendskerke op 23 Augustus te Hein kenszand Voor Wissekerke, Kortgene, Kats en Colijnsplaats op 30 Augustus te Wissekerke Voor Ierseke op 1 September te Ierseke Voor Kruiningen op 1 September te Kruiningen Voor Ellewoutsdijk, Borssele, Baar land, Oudeland, Driewegen. Ovezande en Hoedekenskerke op 0 September te Ellewoutsdijk. Kloetingc. Tot de Rijkslandbouw school te Wageningen is o.a. toege laten dhr. J. Q. C. Lenshoek alhier. 'a-Gravenpolder. In de ge houden raadsvergadering werd de gemeenterekening over 1908 overge legd in ontvang op f 8720,091/9, in uitgaaf op f 8827,26 i/j, sluitende dus met een nadeelig slot van f 107,17. Met ingang van 1 Augustus is door heeren kerkvoogden der Herv. Gemeente alhier benoemd tot organist de heer J. Lokerse, Jacz., zulks in de plaats van den heer J. Swart, die wegens aanstaand vertrek ontslag had ingediend. Heer Arendskerke. De heer D. A. Vermet, candidaat, is beroepen naar Scherpenisse en Herwijnen. liet beroep naar laatstgenoemde plaats heeft hij aangenomen. Wolferfsdijk. Inzake het stichten eener Hervormde school tedezer plaatse is in de laatsgehouden vergadering van denKerkeraad óp Vrij dagavond j.l. besloten haar besluit in te trekken en alzoo daartoe niet over te gaan. Wemeldinge. Zaterdag vergaderde de raad dezer gemeente. Aanwezig waren alle leden. Onder de ingekomen stukken kwa men vooreen schrijven van het pol derbestuur der Breede Watering be westen Ierseke, dat wel bereid is den Zwaakschen weg in onderhoud over te nemen, als de gemeente genoemden weg eerst in een goede verharding brengt een dankbetuiging van P. Butijn en bericht van Ged. Staten dat de ver hooging van de jaarwedde van mej. Zwitzelaar is goedgekeurd. Het voorstel aangaande het ver- leenen van concessie, uitweg eenige perceelen bouwtrrein aan den Kanaal dijk, is aangehouden en zal eerst nog eens worden overwogen. Toegestaan is het plaatsen van een muziektent op gemeentegrond in de Wilhelniinastraat. Aangeboden werd de rekening bur gerlijk armbestuur 1908 en zal do®r de commissie uit den raad worden onderzocht. Ierseke. Vrijdagavond trad hier op verzoek van de afd. Ierseke van de S. D. A. P. andermaal een partij genoot op in het belang van haar can didaat dhr. J. Ossewaarde. De heer Koekebakker, doopsgezind predikant te Aardenburg, hield hier nam. een rede ter aanbeveling van de soe. demo cratische beginselen. De toeloop was meer dan dubbel zoo groot als de vorige week Ook dhr. Ossewaarde voerde het woord. Bij de Ger. Gem. alhier is be roepen Ds. Brinkman te Beilen. Bij de herstemming voor den ge meenteraad op Zaterdag werden 456 st. uitgebracht, waarvan 10 ongeldige. Gekozen werd dhr. J. L. Bom (vrijz.- dem.) met 275 st. De heer J. Osse waarde (soc-dem.) verkreeg er 171. Sehore. Vrijdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente. Aanwezig waren de heeren van Nieuwenhujjze, tevens voorzitter, Rottier, Rijn en In 't Anker. Nadat de notulen voorgelezen waren, merkte de heer In 't Anker op, dat hij den vorigen keer nog gezegd heeft, dat de putten heel best uit den klinker- weg gehaald hadden kunnen worden. Nadat deze opmerking in de notulen opgenomen is, worden ze onveranderd goedgekeurd. De ingekomen stukken vermeldden een kennisgeving van den heer Ver- haagen, dat hij verhinderd is, deze vergadering bij te wonen een schrij ven van den Commissaris der Koningin, dat dhr. M. van dei' Vliet benoemd is tot lid der gezondheidscommissie, zetel Kruiningen het proces-verbaal van kasopname bij den gemeente ontvanger. I11 kas was en moest zijn f 313,42». Daarna kwam aan de orde de gunning van den te leggen keiweg. Op J4 Juli hebben B. en W. een open bare aanbesteding gehouden. Raming f 1670. Laagste inschrijver Iz. Douw te Zierikzee liet leggen van een nieu wen en het halen van de putten uit den bestaande keiweg f 1500het leggen van een nieuwen en herleggen van den bestaanden keiweg f 1550. De heer In 't Anker vroeg, hoelang de aannemer den weg voor zijn reke ning neemt, of de weg afgesloten wordt en de goot naast den weg lier- legd wordt, waarop de voorzit ter van antwoord diende. Nadat de voorzitter gewezen had op het feit dat met slechts f50 ver hooging het bestaande gedeelte weg opnieuw gelegd wordt, werd met alge- ïneene stemmen het leggen en her- leggen van den |keiweg aan den laagsten inschrijver gegund. Alsnu kwam aan de orde de geld- leening voor den keiweg. B. en W. stellen voor slechts f1500 te leenen. De 1'50, die meer noodig zijn, kunnen gemakkelijk gevonden worden uit de opbrengst van de te verkoopen klin kers. Een aanbieding is ingekomen van „gemeentecrediet" tegen 5,8 X. De voor zitter merkte op, dat nu gedurende 30 jaar 58 of f87 per jaar betaald wordt, waarna niets meer verschuldigd is, zoodat, 11a dien tijd tevens het kapitaal afgelost is. Wordt bij een ander geleend, dan moet minstens 1' 100 per jaar algelost plus rente betaald worden. Nadat de voorzitter er opgewezen had dat bij deze manier van geldleenen de kosten over langen tijd verdeeld worden, werd met algemeene stemmen besloten de geldleening te sluiten bij Gemeente-crediet. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter de vergadering. '■-Heerenhoek. Aan het Concours der nandboog-Sociëteit „Eensgezind heid" alhier, gehouden den 18 Juli j 1., namen 90 schutters deel. Dele hoofd vogel werk geschoten door dhr. W. de Jonge van „Eensgezindheid", de 2de door dhr. M. Raas van „Willem Teil", Ovezande. De 1ste z(jvogel door dhr. W. van 't Westeinde Wz. van Diana",'s-Hee- renhoek. de 2de zij vogel door dhr A. v. d. Dries van „de Vrije Schutters", 's-Heerenhoek, terwijl de twee kallen geschoten werden door dhr. Jan Reinijn Wz. van „Concordia II", 's-IIee- renhoek en door dhr. A Rijn A.Mz. van „Willem Teil". Nog dient vermelding, dat door dhr. D. Boonman Jz. van „Eensgezindheid" geschoten werden, de 3de hoofdvogel, twee 2de zijvogels en 2 kleine vogels, hetgeen gezamenlijk een bedrag uit maakte van f 22.50. Kruiningen. Zaterdagnamiddag hield de Afd. Kruiningen van de Maatsch. tot bev. van Landbouw en Veet. in Zeeland eene vergaderiug in Hotel „Korenbeurs". Op voorstel van het Bestuur werd de heer C. der Weduwe, (liealsvice- voorzitter der afd. had bedankt wegens hoogen leeftyd, benoemd tot Eerelid der afd. als bewjjs vau vvaardeering voor al hetgeen h\j in de vele jaren als bestuurslid in het belang van den bloei der afd. heeft gedaan. De voorzitter bracht een woord van dank uit aan al degenen die als leden der verschillende commissies der ge houden Landb. tentoonstelling hebben meegewerkt 0111 die tentoonstelling in alle opzichten te doen slagen, inzon derheid aan Mej. de Wed. van Iloote- tegem, die belangeloos haar boomgaard beschikbaar stelde voor die tentoon stelling. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat de ontvangsten voor de tentoonstelling hebben bedra gen 1*1901,92. De uitgaven bedroegen f 2201.37 i/j, behalve nog die van eenige kleine niet opgegeven postjes. De rekening sluit dus met een nadeelig saldo van ruim f'304. De voorzitter deelt mede, dat in de vorige maand te Utrecht is besloten tot de oprichting van een Onderlinge land- bouw-ongevallen-verzekering, waar van de Centrale is gevestigd te Utrecht In de verschillende provincies van het land zullen daarvan afd. bestaan, waarbij de leden der bestaande land bouw vereeniging zich zullen kunnen verzekeren tegen landbouwongevallen hunner werklieden, ook die verband houden met de toepassing van de wet op het arbeidscontract. Daar deze Onderlinge Verz. maatschappij eerst in Januari van het volgend jaar begint te werken, wordt aan de leden aan geraden, voor zoover zij hunne werk lieden niet hebben verzekerd, zich tot 1 Januari a s. te verzekeren bij eene particuliere maatschappij. De leden die daartoe lust hebben, kunnen zich opgeven bij den secretaris der afdeel in g. Wlasenkerke. In dejl. Vrijdag ge houden raadsvergadering waren alle leden met den voorzitter aanwezig, be halve wethouder Nieuwenhuyzen. Onder de ingekomen stukken ko men voorproces-verbaal kasopne- ming, waaruit blijkt dat f 503.56s in kas was; opgave van Rijksuitkeeringen van 1*216 voor lierk. onderwijs en f6888.36 voor 't gewoon lager onder wijs begroot.ing der gezondheids commissie te Veere, waarin de bijdrage voor deze gemeente wordt geraamd op 1' 155 55", waarin wordt berust. Daarna komt aan de orde behande- ling der verordening op de nieuwe verdeeling der wijken met de bebouwde kommen en, voorschriften voor aan giften voor de bij houding der bev. registers. Hoofdinhoud daarvan is, dat de gemeente, thans in 16 wjjkeu ver deeld, voortaan uit 3 wijken zal be staan, waarvan de grenzen ongeveer gelijk zullen gaan met de grenzen der schoolafdeelingen. Na toelichting van een en ander, wordt de voorgestelde verordening met algemeene stemmen vastgesteld. Vervolgens wordt voorgelezen een schrijven van den directeur van het Hoofdbestnur der Posterijen die, naar aanleiding van een bij den Minister ingekomen adres van deh heer Th. YVolse 0111 aansluiting zijner woning aan de interlocale telefoon-gemeen schap, inlichtingen vraagt in hoever de gemeente bereid zou zijn daartoe medewerking te verleenen. Uit het voorgelezen antwoord van B. en W. op voormeld schrijven blijkt, dat deze ongenegen zijn aan den Raad voor te stellen, de daartoe noodige kosten (geschat op 2 it 300 gulden) te maken. Na eenige discussie wordt besloten de beslissing over medewerking door de gemeente tot later aan te houden. Daarop wordt voorgelezen eene cor respondentie van het gemeentebestuur van Colijnsplaat omtrent aanvraag tot aanleg van zoodanige buizen door het comité van de waterleiding in Zuid-Beveland naar het Wolf. veer dat de mogelijkheid tot latere aan sluiting voor Noord-Beveland open wordt gehouden. De voorzitter deelt mede dat B. en W., hoewel zij meenen dat zulks met het oog op de meerdere kosten die daarvoor voor het comité 't gevolg zullen zijn, toch het verzoek van gemeld gemeentebestuur hebben gesteund, omdat daaraan geen gelde lijke verplichtingen verbonden zijn en 't wellicht toch gewenscht is die moge lijkheid voor de toekomst open te houden. Daarna volgt overlegging van een correspondentie, waaruit blijkt, dat voortaan de zittingen van den militie raad tot onderzoek enz. der lotelingen van Noord-Beveland, in deze gemeente zullen worden gehouden. En ten slotte komt nog ter tafel eene correspondentie tusschen den district schoolopziener en B. en W. waarbij van den kant van eerstge noemde wordt betoogd de wensche- lijkheid van eene geheel nieuwe school te Geersdijk, wegens de vele gebreken die de tegenwoordige school aankleven, terwijl van de zijde van laatstgenoem den wordt beweerd, dat die gebreken zonder ver- of nieuwen bouw kunnen worden opgeheven, terwijl de ver onderstelling wordt uitgesproken van de kans dat in de naaste toekomst aldaar wel een bijzondere school zal verrijzen. Besloten wordt af te wachten wat de schoolopziener aan B. en W. zal antwoorden. Na het nemen van een besluit tot af- en overschrijving voor polderlasten op 1909 en 11a overlegging der reke ning van 1908 is de agenda afge handeld De gewone rondvraag levert weinig belangrijks op. Gemengd Nieuws. Accuraat. Accuratesse is de on misbare deugd van een curator in een faillissement Tot 'n half eentje toe moet natuurlijk verantwoord wor den, en een enkele maal krijgen de schuldeiseliers van hun v rderingen niet veel meer dan juist zoo'n half eentje uitgekeerd. Aan de llaagsche Courant toonde men een postwissel van 't dubbele be drag. Die cent kostte inmiddels aan verzendings kosten 3 centen (1 cent formulier, 2 i/i-eents-postzegel), plus een wandeling naar het postkantoor. Niet van gisteren. Het volgende had plaats aan boord van een Haag sehen tramwageniDe conducteur opent het loketje van de deur van het voor balkon. Een der daarstaande heeren overhandigt hem een retourtje van den vorigen dag. Na eenig nadenken steekt de conducteur zijn hand weder door de opening en zegt met een be slistheid: „Het pasje is. maar ik beu niet van gisteren' Omgekomen. Vrijdagochtend heelt er op den Oyensehen Middelwaard een tredend ongeluk plaats gehad. Een zoon van den landbouwer T. te Alphen ging het paard halen uit een waard, die Maandag jl. voor een groot ge deelte onder geloopen was. Het paard was door blijven grazen. Toen de man nu op het paard zittende den dam over ging, waarmede deze waard aan den dijk te Maasbommel verbonden is, ver dwenen paard en ruiter plotseling in de diepte een oogenblik later kwamen zij nog even boven maar daar er geen boot in de nabijheid was en er geen hulp geboden kou worden, kwamen beiden om liet leven. Waarschijnlijk is er door den lellen stroom der rivier een gat in dien dam gevallen. Granaat gesprongen. Vrydagavond had in het kamp van Zeist een ernstig ongeval plaats. Door liet springen van een granaat werd de sergeant J. Bange zwaar gewond en een andere, C. de Kuiseher minder ernstig gekwetst. De zwaargewonde verkeert in levens gevaar. De zaak der kavalierenDe Tijd schrijft Ons werd de eisch gesteld, te herroepen wat in ons blad van den 3en Juli jl. op grond van mededee- lingen, welke wij niet anders dan betrouwbaar konden achten, werd bericht omtrent de handelingen van de club der „Kavalieren'' te Beek. Daar geene bedoeling ons verder ligt, dan, wie 't ook zij, een onver diende blaam aan te wrijven, ver klaarden wij ons hiertoe bereid, indien een verklaring kon worden overge legd van den burgemeester en nog enkele notabele ingezetenen, waarin de in ons nummer van 3 Juli j.l. vernielde feiten, onbewezen en, naar hunne overtuiging, ook onwaar wer den gelieeten. „Ondergeteekenden verklaren hier bij de in „De Tijd'' vermelde feiten omtrent de Kavalierenelub onbewezen en naar hun overtuiging ook onwaar. Ubbergen, 14 Juli 1909. De Burgemeester (get.) Dommel- van Poldersveldt. Van Wayenburg, Notaris. Dl'. P. P. C. Koch, Geneesheer. J. Bommezijn, Predikant J. van der Meer, Oud-raadslid. M. W. Jansen Jz., Kaadslid. Aan de door ons gestelde voorwaarde werd hiermede voldaan. Onzerzijds dus de verklaring, dat op grond van het hier boven mede gedeelde getuigenis waarvan wy de waarde op geenerlei wijze willen ge ringschatten of willen trachten te ver minderen, de plaatsing van het bedoel de artikel in ons blad van den 3en Juli door ons wordt betreurd: en wegens de verdenking, waarin daar door de ons geheel onbekende per sonen der Kavalierenelub kunnen ge bracht zijn, én wegens den minder goeden dunk, welke naar ons wordt medegedeeld omtrent het hotel „De groote Musschenberg'' door een en ander zou gewekt zyn. Het is ons volstrekt onbekend, dat in ons blad iets geschreven werd, wat om trent dit hötel of den houder ervan dien minder goeden dunk zou recht vaardigen, doch gaarne verklaren wy, dat daartoe, naar onze overtuiging, ook geen grond aanwezig is. Terwijl wij den bladen, die ons eerste artikel overnamen, verzoeken datzelfde te doen met dit bericht, is hiermede deze zaak, wat ons betreft, afgeloopen. Een slimme hond. Een Amster- damseh Nimrod had een jongen jacht hond gekocht, die, jammer genoeg, niet iieel kamerzindelijk was. Reeds den eersten nacht trakteerde hij zyn nieuwen baas op een paar extratje». De goede man wist er niets beters op te vinden, om hem die onhebbe lijkheid af te leeren, dan hem een paar maal met den snuit door het vuil te wrijven, hem bij den nek te pakken en hem door het raam in den tuin te slingeren. Dat gebeurde zoo vier- of vijfmaal achter elkander. De zesde maal gebeurde er heel iets bij zonders. De hond had weer iets gedaan wat liy niet moeht doen. Toen de baas opstond en liet bemerkte deed hjj het raam open de hond wachtte niet dat hij werd beetgepakt, maar wreef zelf zyn neus tweemaal door de bewijzen zy'ner aanwezigheid en sprong door het open raam den tuin in!

Goessche Courant | 1909 | | pagina 2