3 Zoo dikwijls Burgemeester en Wethouders dit noodig achten en voorschrijven, moet de gierput worden gereinigd en gele digd en de inhoud in geheel gesloten en waterdichte karren of wagens worden weggevoerd buiten de bebouwde kom. Dit vervoer mag slechts plaats hebben tusscheu 11 uur des avonds en 7 uur des morgens. Art. 6. Het is verboden mestvaalten of mestbakken, zonder ver gunning van Burgemeester en Wethouders op een anderen tijd te ledigen of den inhoud daarvan te vervoeren, dan tus- sehen 11 uur 's avonds en 10 uur des morgens. Voor dit vervoer mag alleen gebruik gemaakt worden van vervoer middelen, die zoodanig zijn ingericht dat daaruit niets ver spreid of gestort worden. Art. 7. Het ruimen van secreten en beerputten, het ledigen van beertonnen en het vervoer van fsecaliën, behalve door den Gemeentereinigingsdienst is verboden. In bijzondere gevallen kunnen Burgemeester en Wethouders ontheffing van dit verbod verleenen. In dit laatste geval mogen secreten, beerputten of beer tonnen alleen geledigd worden en de inhoud daarvan vervoerd worden tusschen 11 uur des avonds en 4 uur des morgens en niet anders dan in geheel gesloten en van een deksel voorziene karren, tonnen, potten of emmers. Dit verzoek tot ontheffing moet minstens 24 uur tevoren aan Burgemeester en Wethouders worden gedaan. Art, 8. De bepalingen van art. 4, le, 2e, 5e en 7e, zijn voor 1 Januari 1915 niet toepasselijk op de bestaande mestvaalten en hokken, bedoeld in artikel 2 dezer verordening, zoolang deze in gebruik zijn bij hen, die bij het in werking treden dezer verordening eigenaars, huurders of gebruikers zijn aan de overige bepalingen zullen die mestvaalten of hokken moeten voldoen binnen 3 maanden nd de inwerkingtreding dezer ver ordening.

Goessche Courant | 1907 | | pagina bijlage 3