3 bloed- of aanverwantschap bestaan, of indien de graad van bloed- of aanverwantschap een andere is dan die van eigen kind, stiefkind, vader, moeder, stiefvader, stiefmoeder, broeder, zuster, halfbroeder, halfzuster, grootvader, grootmoeder, behuwd- vader, behuwdmoeder, behuwdbroeder, behuwdzuster, behuwd- stiefvader, behuwdstiefmoeder, behuwdhalf broeder, behuwd- halfzusler, behuwdgrootvader of behuwdgrootmoeder. Van den regel, in het vorige lid gesteld, kan in bijzondere gevallen, ter beoordeeling van Onzen Minister van Oorlog, worden afgeweken. Artikel 5. Het bedrag der vergoeding wordt bepaald door Onzen Minister van Oorlog. Artikel 6. De vergoeding wordt uitbetaald door tusschen- komst van Burgemeester en Wethouders der gemeente van inwoning van den rechthebbende of de rechthebbenden, tenzij door Onzen Minister van Oorlog anders wordt bepaald. Artikel 7. Elk verzoek om vergoeding moet zijn onder teekend door hem, haar of hen, die vermeent of vermeenen daarvoor in aanmerking te komen. Indien de hiervoren bedoelde persoon of personen om bij zondere redenen niet in staat zijn, of worden geacht, om zelf over de vergoeding te beschikken, dan kan onderteekening van het in het vorige lid bedoelde verzoek plaats hebben door hem of haar, aan wien of aan wie in geval van toekenning van vergoeding de uitbetaliug geschieden zal. De dienstplichtige zal, zoo hij daartoe niet buiten staat is, moeten doen blijken van zijne instemming met het verzoek door mede-onderteekening daarvan. Ter uitvoering van het nieuwe wetsartikel en van voren- vermeld Landweer-Besluit III zijn door den Minister van Oorlog bij de Landweerinstructie III de noodige voorschriften gegeven. Mede in verband met deze voorschriften wordt de aandacht gevestigd op onderstaande bepalingen lo. Verzoekschriften om ontheffing ook indien daarbij tegelijk vergoeding wordt gevraagd moeten geadresseerd zijn aan de Koninginverzoekschriften, waarbij enkel vergoeding wordt gevraagd, aan den Minister van Oorlog Zo. Verzoekschriften enkel om vergoeding en die hetzij om vergoeding hetzij ontheffing moeten worden onderteekend door

Goessche Courant | 1906 | | pagina bijlage 5