4 te ledigen of den inhoud daarvan te vervoeren dan tusschen 11 uur 's avonds en 10 uur des morgens. Voor d;ït vervoer mag alleen gebruik gemaakt worden van vervoermiddelen, die zoodanig zijn ingericht dat daaruit niets verspreid o/ gestort wordt. Art. 8. Het ruimen van secreten en beerputten, het ledigeW van beertonnen en het vervoer van faecaliën, behalve door a\ftö_ Gemeëntereinigiiigsdienst is verboden. In bijzondere gevallen kunnen Burgemeester en Wethouders ontheffing van dit ver bod verleenen. In dit laatste geval mogen secreten, beerputten of beertonnen alleen geledigd worden en de inhoud daarvan vervoerd worden tusschen 11 uur des avonds en 4 uur des morgens en niet anders dan in geheel gesloten en van een deksel voorziene karren, tonnen, potten of emmers. Dit verzoek tot ontheffing moet minstens 24 uur tevoren aan Burgemeester en Wethouders worden gedaan. Art. 9. De bestaande mestvaalten en hokken, bedoeld in art. 2, en de stallen, bedoeld in art. 5 dezer verordening, binnen de bebouwde, kom, moeten vóór of op 1 Januari 1907 voldoen aan de in deze verordening gestelde voorwaarden en bepalingen. Art. 10. Elke overtreding van de bepalingen dezer verordening zal worden gestraft met eene geldboete van hoogstens vijftien gulden. Art. 11. Ter verzekering van de nakoming der bepalingen dezer ver ordening wordt aan de politie-beambten de last verstrekt om tusschen zous op- en ondergang de woningen, gebouwen en erven der ingezetenen huns ondanks binnen te treden met inachtne ming der bepalingen van de wet van 31 Augustus 1853 (Staatsblad no. 83). Art. 12. Deze verordening treedt in werking 1 maand na hare afkon diging alsdan vevvallen alle vroegere verordeningen betreffende de onderwerpen in deze verordening geregeld.

Goessche Courant | 1906 | | pagina bijlage 4