£5 eu Wethouders onverwijld kennis gegeven aan hem, die het beroep heeft ingesteld. AVijkt liet besluit van den Raad af van dat van Burge meester en Wethouders, dan geldt de bedoelde kennisgeving .als eene door Burgemeester en Wethouders gegeven vergunning. 9e Afdeeling. Art. 72. Strafbepalingen. De overtreding van een der voorschriften van de artikelen 4, 5, 6, 7 lslB lid, 9, ld tot en met 46, 48, 49, 50 en 51 of van eenige krachtens die artikelen gestelde voorwaarden of naderen eisch wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste twintig dagen of geldboete van ten hoogste honderd gulden. Deze bepaling geldt alleen voor woningen. Indien de overtreding gebouwen betreft, dan wordt de over treder gestraft met hechtenis van ten hoogste zes dagen of geldboete van ten hoogste vijf-en-twintig gulden. Aet. 72bis. Hij, die als eigenaar of in eenige andere hoedanigheid in gebruik geeft of krachtens eenig zakelijk recht in gebruik neemt een gebouw of een gedeelte van een gebouw, niet vol- doende aan de voorschriften van art. 47, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste tien dagen of geldboete van ten hoogste vijftig gulden. Art. 73. Indien eene woning, welke op het tijdstip van het in wer king treden dezer verordening bestond, niet voldoet aan een der voorschriften van de artikelen 52 tot en met 59 of aan eenigen, krachtens die artikelen gestelden naderen eisch, wordt de eigenaar of beheerder gestraft met eene geldboete van ten hoogste honderd gulden of hechtenis van ten hoogste twintig dagen. Art. 74. Bij overtreding van een der artikelen 60, 62, 63, 64, 66 en 67 wordt het hoofd van het gezin gestraft met eene geld boete van ten hoogste vijftig gulden of hechtenis van ten hoogste tien dagen.

Goessche Courant | 1905 | | pagina bijlage 24