dende aan daarvoor door Burgemeester en Wethouders te stellen eischen. Voor een gezin, bestaande uit twee volwassen personen en één kind beneden 12 jaren kan volstaan worden met een bed, bedstede of andere slaapgelegenheid. Twee kinderen beneden 12 jaren worden gerekend voor één bewoner. Art. 61. Indien door'ingesteld onderzoek is gebleken, dat een woning besmet is door ratten, wandluizen of ander ongedierte, ge lasten Burgemeester en Wethouders den eigenaar, hoofdbe woner of hem, die tot het aanbrengen van verbeteringen be voegd is om "binnen een door hen te bepalen tijd het huis te doen zuiveren. Art. 62. Het bewonen van een woning waarvan de inhoud der woon vertrekken na aftrek van alle betimmering minder bedraagt dan 100 M3., is verboden indien niet voor elk lid van het gezin aanwezig is eene inhoudsruimte van 10 M3. Twee kinderen beneden twaalf jaren worden gerekend voor één bewoner. Art. 63. In winkels, waar levensmiddelen worden verkocht, mogen noch slaapgelegenheden, noch privaten zijn. De woonvertrekken, die tevens slaapvertrekken zijn, mogen nimmer als keuken worden gebruikt, of daartoe bestemd. Art. 64-. In winkels, waar levensmiddelen worden verkocht, mogen geen gootsteenen zijn, tenzij zulks voor het winkelbedrijf nood zakelijk is. Art. 65. De woningen, en indien regenwater de drinkwatervoorziening uitmaakt, ook de daken der woningen moeten ten allen tijde behoorlijk rein worden gehouden. Indien de woning of in het in de eerste alinea genoemd geval het dak onrein wordt bevonden, wordt de hoofdbe woner door Burgemeester en Wethouders gelast om ze binnen

Goessche Courant | 1905 | | pagina bijlage 22