IB het gebruik. l)e eigenaar heeft echter het recht een nieuw onderzoek aan te vragen valt dit onderzoek in een voor hem ongunstigen zin uit dan moet hij echter de kosten betalen. Art. 40. Het water van de daken, voor drinkwater bestemd, moet worden afgeleid in een regenbak door middel van goten, ver vaardigd van zink of ander, voor drinkwater onschadelijk materiaal. De toevoer mag niet geschieden door looden buizen, terwijl ook in de regenbak geen looden buis aanwezig mag zijn. Het water van de daken, dat niet kan worden afgeleid in een regenbak, moet door middel van eene aan den gevel be vestigde goof en zinken of ijzeren buis worden afgeleid tot op een hoogte van niet meer dan 20 a 25 e.M. van den beganen grond, zoo die afwatering aan de openbare straat plaats heeft. Deze afvoerbuis moet een zoodanigen uitloop hebben, dat het water den gevel van het huis of den muur, waar tegen de buis bevestigd is niet kan bevochtigen. Art. 41. Het is verboden eenig deel van een gebouw over de straat te doen uitsteken. Dit verbod geldt niet voor kroonlijsten en dergelijke uit springende deelen, en bij straten van meer dan 8 M. breedte, evenmin voor balcons, mits die hooger dan 3 M. boven den beganen grond zijn en niet verder uitsteken dan 1 M. Het is verboden hekken, vleugels of schermen aan weers zijden van of op de stoepen te maken zonder vergunning van Burgemeester en Wethouders. De hekken, vleugels of schermen mogen niet voorzien zijn van uitstekende of scherpe punten. De daarin te maken draaiende gedeelten zullen nimmer naar de straat mogen openslaan. De onderzijden van reclameborden, markiezen, naam- of uit hangborden enz., die buiten den gevel uitspringen, mogen nimmer voor de stoep uitsteken, terwijl de onderzijde minstens 2.10 M. zich boven de stoep moet bevinden.

Goessche Courant | 1905 | | pagina bijlage 16