7 draagbare toestellen voor faecale stollen, volgens door Burge meester en Wethouders vastgesteld of vast te stellen model. Panden, bestemd tot koffiehuis, fabriek niet vallende onder de Hinderwet of Veiligheidswet ziekenhuis, school of eenig ander ook voor bet publiek openstaand gebouw, zijn onder deze bepalingen begrepen. De toestellen mogen nimmer in eene kamer geplaatst worden de ruimte, waarin de toestellen aanwezig zijn, mag geen on middellijke gemeenschap hebben met een woon-, slaapvertrek of keuken, doch moet voorzien zijn van een luclitraam van ten minste 0,10 M2. oppervlakte of luchtkoker van ten minste 0,015 M2. in doorsnede, die tot 1 M. boven het dak moet zijn opgetrokken en onmiddellijk met de buitenlucht gemeenschap hebbende. Het maken van beerputten is verboden. De laatste bepaling is niet toepasselijk op woningen, ge legen buiten de bebouwde kom der gemeente, of boerenhof steden of afzonderlijk staande villa's, staande minstens 10 Meter van den naastgelegen weg. Art. 14. Bij het bouwen of verbouwen van panden moet door het aanleggen van goede riolen gezorgd worden voor den afloop van water. Deze riolen kunnen zijn of gemetseld, of van Portland- cementbuizen, of van Engelsch-aarden buizen, of van gegoten ijzeren buizen, doch zijn aan de goedkeuring van Burgemeester en Wethouders onderworpen. Geen enkele rioleering mag door aanvulling uit bet gezicht worden gewerkt alvorens men aan den bouwmeester der Ge meentewerken kennis heeft gegeven dat de rioleering is gelegd, en deze door hem is goedgekeurd. Deze riolen moeten zoo noodig naar bet oordeel van Burge meester en Wethouders nabij de woning voorzien zijn van een 30 d.M3. grooten zinkput met stankscherm en gegoten ijzeren rooster, in den mond der buis geplaatst, Naar de haven, waterleidingen of riolen der gemeente mogen geen afleidings- of uitloozingsmiddelen worden gemaakt dan met schriftelijke vergunning van Burgemeester en Wethouders.

Goessche Courant | 1905 | | pagina bijlage 7