BIJVOEGSEL GOESCHE COURANT. ZATERDAG 22 OCTOBER 1904. No. 125. GOBS, 21 Oct. 1904. Naar aanleiding van de ophelde ring het Haagscho correspondentie bureau in de pen gegeven omtrent het tijdstip van het inwerking brongen der Drankwet, (zie ons Hoofdblad) schrijft men aan de AL R. Ct. Aan het Haagsche correspondentie bureau danken wij een berichtje, gevloeid uit »kringen, die met het raderwerk cn den gang van zaken in de departemen tale bureau's goed bekend zijn", waarin wordt verklaard, hoe het komen kon, dat in het koninklijk besluit lot in werking brenging van do Drankwet, waarvan het ontwerp den elfden naar de Koningin werd gezonden, de wet van don twaaljden met het nummer van het Staatsblad erbij, genoemd wordt. De oplossing komt hierop neer, dat het koninklijk besluit is bij geschreven, nadat do Koningin geteekend had. Men heeft eenvoudig een ontworp- besluit aan de Koningin ter teekening voorgelegd, waarin juist hetgeen, waar het op aan kwam, in blanco was gelaten 1 »De geheela zaak" voegt het be richtje daaraan toe, en dit is merkwaardig om de kringen, waaruit het komt »is eenvoudig en komt meer voor." Eenvoudig is dergelijke handelwijs zeker, doch, wij herhalen, is zij in orde Ons schijnt deze practijk zeker niet zonder bedenking. Doch er is meer. Blijkens eene ver klaring, door den minister van binnen- landsche zaken afgelegd bij gelegenheid van de discussie over het daarna inge trokken ontwerpje betreffende het onder de wapenen houden van de lichting 1900, in Juni 1903, voelt Zijne Excellentie sterk voor de waarheid" en de realiteit" van hetgeen aan de Koningin ter be krachtiging wordt voorgelegd. Had dit niet van dergelijke handelwijs moeten afhouden? Reëel is een besluit, waarbjj het voornaamste in blanco wordt gelaten, toch zeker niet. En is het waar? Komt niet de geheele manipulatie neer op antidateering van het koninklijk besluit Of wat is het anders, wanneer de Koningin een besluit teekent, waarvan de inhoud eerst later kan worden vastgesteld Heinkenszand. In de jl. Donder dag gehouden raadsvergadering was afwe zig met kennisgeving dhr. H. v. lwaarden. De begrooting voor 1905 werd in ont vang en uitgaaf vastgesteld op een bedrag van f 13248,51. Over het ontwerp-stratenplan staakten de stemmen, zoodat dit punt in een vol gende vergadering opnieuw moet worden behandeld. Nadat nog een groot deel van hot ontwerp der algemeene politieverordening was besproken werd do vergadering ge sloten. Vervolg Gemeenteraadszitting van Donderdag 20 October 1904. Gemeentebegrooting 1905. De fiaanciëole commissie heeft de eer het navolgende te rapporteeren als den uitslag van haar onderzoek van de ont- werp-gemeentebegrooting over 1905. Als algemeene bemerking worde voor opgesteld, dat het te betrouren is, dat do hoofdelijke omslag met f1500 ver hoogd is moeten worden (van f25500 op f27000), maar dat de onvermijdelijk heid daarvan aan de commissie onom- stootelijk is gebleken. Bjj het nagaan toch der uitgaven springt het in het oog, dat de zuinigheid is be tracht daar, waar sprake kan zijn van meerdere of mindere zuinigheid. Belangrijk hooger dan ten vorigen jare is de droevige post van verpleging, over brenging en geleide van krankzinnigen begroot, immers f2270 tegenover f 1325 dus f945 meer, maar hierin moet uit- teraard worden berust. Zoo komen er wel meer hooge uit gaven in de begrootiüg voor, de renten en aflossingen wijzen vooral eerbiedwaar dige getallen aan, maar daarop valt even min iets af te dingen. De zuinigheid is zelfs zóó ver doorge dreven, dat afdeeling 3 van hoofdstuk V der uitgaven onder den weidschen naam van »aanleg of vernieuwing" zich bepaalt tot Eén honderd gulden voor de beplanting van de wegen, alsof de bestrating en de rioleering dezer goede gemeente in vol komen gereedheid waren gebracht. Het moet erkend worden, dat de be grooting in haar geheel den indruk maakt van wat men noemt »benepen" te zijn, wat trouwens niet wel anders kan bij eene zoo hooge heffing als hierboven aangegeven. Waar de commissie na zorgvuldig on derzoek geen gewettigde bezuinigingen van eenige beteekenis in overweging kan geven, heeft zij zich de vraag gesteld of wellicht langs andere wegen kan wor den bereikt, dat in de naaste toekomst zonder verdere verhooging van den wei nig beminden hoofdelijken omslag meer ruimte van middelen kan worden ge vonden, ter bestrjjding van de allicht toenemende gewone uitgaven en om wat meer te kunnen beschikbaar stellen voor de afdeeling »aanleg en vernieuwing". Eene zaak slechts zou naar hare mee ning op dat punt overweging verdienen. Onder hoofdstuk VII, afd. 2, middel baar onderwijs, herinnert de memorie van toelichting aan het inderdaad nooit volprezen feit, »dat de Hoogere Burger- School door het Rijk is overgenomen" waarop dan volgt »wij ramen dus alleen de kosten van de Avondschool voor Am bachtslieden". Ietwat in strijd met dezen jubcleüden aanhef vindt men aan het eind dor me morie onder hoofdstuk XIV, uitgaven van verschillenden aard, sub 8, Bijdrage van de gemeente in de kosten van de R. fl. B. School, volgens contract, ge sloten met don Min. van Binnenl. Zaken, f2250." Voor duidelijkheid dor begrooting zou het wellicht aanbeveling verdienen dion post over te brengen naar Hoofdstuk VII, onderwijs, kunst en wetenschap, hetzij onder afd. If, middelbaar onderwjjs, hetzij onder afd. IV, andere inrichtingen van onderwijs, geljjk gehandeld wordt met de toelagen aan de gemeente-be waarschool, ambachtsschool en Rijksland bouwschool. Maar van meer gewicht mag het hee- ten of er geen termen gevonden kunnen worden om bij de Regeering aan te dringen op verlossing van deze knellende verplichting. Het komt der commissie voor, dat de onderwerpelijke begrooting van zelf bet antwoord geeft op de vraag of die ver plichting werkelijk knellend is. Grootere gemeenten verkeeren helaas in ernstigen nood en voorziening daarin is niet gemakkelijk aan te wijzen. Zóó droevig staat deze gemeente er gelukkig niet voor, maar hulp is wenschelijk en deze bescheiden hulp kan voor den Staat zeker allerminst bezwarend worden ge rekend. Deze overweging leidt de commissie er toe dit punt onder de aandacht van den Raad te brengen en bij het college van B. en W. aan te bevelen. Bij de algemeene beschouwingen zegt dhr. Dekker dat hij het vorig jaar tegen veie der posten gestemd heeft. Hoewel die posten nu op deze begrooting gelijk zijn gebleven, zal hij daartegen nu niet meer spreken, maar daarom wil hjj nog niet gehouden worden er mee in te stem men. Bij den post van jaarwedden van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand, deelt de Voorzitter mee, dat die van f 260 moet worden teruggebracht tot f 200, omdat de wethouders en gemeente-secre taris hiervoor geen salaris genieten. Mr. De Witt Hamer licht dit geval toe en nu blijkt, dat B. en W. oorspronkelijk die f 20 voor iederen wethouder en voor den secretaris niet hadden uitgetrokken. Gedeputeerde Staten kwamen toen met de lastgeving dat voor iederen wethouder en voor den secretaris f 20 moesten wor den uitgetrokken. De f 60 werden er toen opgebracht, doch daarna, nadat do begrooting reeds was gedrukt, kwam weer het bericht, dat die f 60 er toch niet bij mochten. Bij de post nummering van huizen vraagt dhr. Temperman wanneer toch eens een einde zal worden gemaakt aan die ellendige nummering met letters als toevoegsel. De Voorzitter zegt dat dit zal veran deren, zoodra de Singels zijn volgebouwd. Bij den post ophalen voor school- en marktgelden vraagt dhr. Hollmann of het niet billijk is, dat de gemeente-ont vanger daarvoor zorgt. De Voorzitter zegt dat in de instructie op de invordering van schoolgeld staat, dat een afzonderlijk persoon daarvoor wordt aangesteld. Dhr. Hamer zegt, dat de ontvanger dan van huis tot huis zou moeten gaan en hij natuurlijk velen niet thuis zou vinden. Dan zou hij minder op het kan toor kunnen zijn, of iemand er voor aan stellen, en dat is hem bij zijn instructie niet opgedragen. Dhr. V. d. Bout zegt dat de ontvanger meer is om te ontvangen dan om op te halen. Dhr. V. d. Leeuw zegt, dat op andere plaatsen marktgelden geïnd worden door den marktmeester. Als dit met een bon- boek geschiedt, dan kan de ontvanger controleeren en is die post van f 15 niet noodig. De Voorzitter zegt dat B. en W. het voorstel zullen onderzoeken. Dhr. Temperman meent, dat de markt meester dit geld moet innen. Bij den post van haur voor een rij wiel voor de politie vindt dhr. Dekker f50 te veel. Hij zou meenen dat de gemeente dan maar een rijwiel moest koopen dat zou goedkooper uitkomen. De Voorzitter is dit niet met dhr. Dekker eens. Een rijwiel kan geen drie jaar mee en men krijgt ieder jaar een nieuw rijwiel in huur. Bij den post keuring van levensmid delen en slachtvee zegt dhr. Risch, dat do keuring hier in deze gemeente niet is, als mag worden geëiseht. En daar in enkele omliggende gemeenten in dit op zicht betere verordeningen bestaan en lettende op den persoon, die de keuring doet en op de wijze waarop dit geschiedt, meent hij dat het meer dan tijd wordt dat onze verordening worde herzien. Dit zegt hij onbeschadigd de waardee ring voor dezen keurmeester, die jjverig en consciëntieus is. De persoon die be kwaam is keuring te verrichten is een veearts. Spr. meent Diet onbescheiden te zijn, als hij meedeelt, dat ook de Gezond heidscommissie in deze een voorstel zal doen. De keuring zooals die thans ge schiedt, geeft aanleiding tot valsche ge rustheid. De Voorzitter zegt dat het Dagelijksch Bestuur de voorstellen van dhr. Risch in overweging zal nemen. Dhr. v. d. Leeuw vraagt welke waar borgen we hebben voor de keuring van visch Spr. haalt eenige voorbeelden aan op welke wijze de visch soms wordt be handeld. Hij zou willen als men aan het verbeteren ging van de verordoning op hot keuren van vleesch, men dan ook de visch daaronder begreep. De Voorzitter zegt dit toe. Bij den post voor den sproeiwagen vraagt dhr. Donner of die wagon aan B. en W. voldoet Spr. zou meenen, dat die wagen te spoedig leeg is Maar als er f 25 moer voor wordt uitgetrok ken, dan zou hij wenschen, dat die wa gen ook meerdere wijken van de stad bezoekt, opdat allen ervan kunnen pro- fiteeren. Er zijn nu stadsgedeelten waar die wagen nooit komt. De Voorzitter zegt, dat die f25 meer zal maken, dat ook andere stadsgedeel ten door den wagen zullen worden be zocht. Dhr. Donner zegt, dat bij geen ant woord heeft op de vraag of het college van B. en W. tevreden is met dien wagen Dhr. de Witt Hamer merkt op, dat het Diet de vraag is of de wagen aan het college van B. en W. voldoet, maar hij zou willen vragen of de wagen den Raad voldoet. Het voorstel is van den Raad uitgegaan en deze heeft besloton hem aan te schaffen. Dhr. v. d. Leeuw brengt in herinnering, dat hjj een jaar geleden heeft aangera den om omtrent het vullen van den sproei wagen in onderhandeling te treden met den chef der brouwerij »de Gans." Die onderhandelingen hebben tot niets geleid, maar hij zou willen voorstellen, die nog eens te horvatten en dan iets toe te geven van don kant van het Dag. Bestuur. Het vullen kan dan voel vlugger geschieden. De Voorzitter zegt dat de wensch van öhr. v. dLeeuw zal worden over wogen. Bij den post naambordjes geeft dhr. Risch in overweging het bordje waarop staat »Stationsweg" niet te laten aan den kant van het station, maar aan den kant van den Dam. Ieder die van het station komt, begrijpt allicht dat hij op den stationsweg loopt, maar een vreemdeling die van de stad komend naar het station moet, zal dienst van het bordje kunnen hebben, als het aan den anderen kant komt. De Voorzitter zegt dat aan dien wensch zal worden voldaan. Bjj den post onderhoud beplantingen enz. vraagt dhr. Pilaar of het B. en W. is opgevallen dat de iepenspintkever weer in de boomen aan den Westsingel zit. Spr. meent dat het begint bij den hoop boomen, die half boven het water uit steken aan het begin van den Singel. Hij vraagt of er geen wijziging dient te worden gebracht in de toestemming om die boomen daar te leggen De Voorzitter zegt dat het volgend jaar de boomen met een pap zullen wor den bestreken. Hij meent dat de kever gekomen is uit een hoop boomen, die in de wei aan den Singel hebben gelegen. Dhr. Pilaar zegt dat een deskundige hem heeft verzekerd, dat juist die half rottende boomen, die in en naast het water liggen, de oorzaak zijn van den kever. De Voorzitter zegt een onderzoek toe. Bij den post beplanting van wegen, zegt dhr. Fransen v. d. Putte, dat de plantsoenen er goed uitzien en hij brengt daarvoor een woord van lof aan den burgemeester. Het wil hem voorkomon, dat de Raad in het verleden al te spoedig overging tot het vellen van boomen. In andere gemeenten treurt men als men een boom ziet vallen; hier jubelt men als een boom zoo groot is, dat hij geslacht kan worden en er geld uit kan worden geslagen. Nu de nieuwe beplanting aan de orde is, zou hij, wanneer men bijv. tot het uitroeien van de boomen aan den West- singel moest overgaan, wenschen dat er boomen geplant werden, die vlug groeien, mooi groeien en lang leven, kastanje- boomen of lindeboomen bjjv. Maar geen boomen die handelswaarde hebben men voorkomt daardoor dat de Raad er de hand aan zal slaan. Hij hoopt op de mede werking in deze van den burgemeester, die hart voor boomen heeft. De Voorzitter zegt dat met de wen schen van dhr. v. d. Putte rekening zal worden gehouden. Bij den post onderhoud van bezittingen, komt dhr. Dekker terug op het verven van het Mannenhuis en stelt hjj voor dien post te schrappen. De Voorzitter zegt, dat de bouw meester het noodig vond en het verven noodig is om het hout te bewaren voor verrotting. Dhr. Dekker zegt dat hjj die verrot ting voor zijn verantwoording durft te nemen. Het gebouw is niet verveloos h|j blijft er op aandringen om den post te schrappen. Dhr. Temperman zegt, dat indien het al mogelijk is, dat het éen jaar wordt uitgesteld, dan komt toch het volgend jaar zulks aan de beurt. Dhr. Dekker zegt dat dan toch de rente weg is voor éen jaar. Dhr. Temperman zegt, dat dhr. Dekker het toch niet beter zal weten dan de bouwmeester Dhr. Dekker zegt, dat als zijn huis geverfd moet worden, h|j er niet eerst oen verver bij haalt, maar zelf oordeelt. Dhr. v. d. Putte stelt dhr. Dekker voor zijn voorstel dan zoo te wijzigen, dat B. on W. verzocht worden nog eens nauwkeurig na te gaan of het verven wel noodig iB. Dhr. v. d. Bout zegt dat men gezwicht is voor het deskundig advies van den bouwmeester. Men heeft dezen eerst ge noeg op het hart gedrukt alleen het hoog noodige te vragen. Dhr. v. d. Leeuw kan dhr. Dekker niet geheel ongelijk geven, men behoeft geen examen te hebben gedaan, om te zien of geverfd moet worden. Spr. zou ook eerst nog wel eens willen onderzoeken. Dhr. Risch zegt, dat het op hem ook niet den indruk heeft gemaakt dat verven hoog noodig is. Mr. De Witt Hamer meent, dat men zich op gevaarlijk terrein begeeft als men dezen post gaat schrappen. Men heeft den deskundige eerst gezegd, dat hij alleen het hoog noodige moest opgeven en nu kunnen B. en W. niets anders doen dan den post handhaven. Dhr. Donner meent ook, dat men zich ook aan het advies van den deskundige moet houden men moet dien vertrouwen. Dhr. Dekker zegt, dat men de quaestie gaat omkeeren het is geen wantrouwen in den bouwmeester, dat hem tot dit voorstel drijft. De post wordt daarop goedgekeurd met 2 stemmen tegen, die van de h.h. Dekker v. d. Leeuw Bjj den post voor Schoolgelden (Inkom sten) zegt dhr. Dekker dat het hem ge troffen heeft, dat deze post van jaar tot jaar teruggaat. De groote schoolgelden zijn bijna geheel verdwenen. Hjj zou gaarno weten of de oorzaak hiervan soms gelegen kan zjjn in het feit, dat zoovele meisjes, die vroeger op de Meisjesschool gingen, thans de R. H. B. school bezoeken De Voorzitter zegt, dat B. en W. hier naar een onderzoek zullen instellen. De begrooting wordt daarna met al gemeene stemmen aangenomen tot een bedrag in inkomsten en uitgaven van f 106734,41. Bij de rondvraag zegt dhr. Temperman, dat hij in een der bladen (de Qoesche Courant) een stuk heeft gelezen over de verbetering der bestrating van den Oost singel. Spr. heeft er ook oen kijkje geno men en het heeft hem toegeschenen, dat er andere grond dan zand is aangebracht. Is dit zoo en waarom is dat geschied De Voorzitter leest eene verklaring voor, waaruit o. a. blijkt, dat onder de bestrating grond is gebracht, omdat er grint lag. Daarvoor heeft men, ook om finantieele reden, grond genomen van het terrein der gasfabriek, die ter beschik king was. Daartoe werd de straat, die voorheen vlak lag, opgehoogd. De aan grenzende huizen zullen daardoor niet meer last hebben van het waterjuist minder, omdat de straat nu afloopt. Dhr. Temperman vraagt of die grond laag nu is opgeruimd en er nu zand onder is gebracht De Voorzitter antwoordt toestemmond en brengt onder de aandacht, dat de straat onder zeer ongunstige toestanden is gelegd. Mindere qualiteit steen, min dere qualiteit grond, regen en zware vrachten worden daartoe gerekend. Het onderhoud blijft bjj den straatmaker. Dhr. Temperman raadt nu aan steeds zuiver zand te gebruiken en de kanten af te sluiten met zware steeneü. De Voorzitter meent niet, dat er van afwjjking sprake kan 2ijn 't is mogelijk, dat op enkele plaatsen door het uitwijken van wagens, de kanten wat afgereden zjjn. Dhr. Temperman bljjft er bij, dat het afsluiten met zware steenen een goede maatregel is. Dhr. V. d. Leeuw brengt in herinne ring, dat ook de Stationsweg verleden jaar is gelegd juist in don tijd vaD het bieten-vervoer. Hij geeft in overweging dergelijke werken voortaan in den zomer te laten verrichten. De Voorzitter zegt dat men gaarne aan dien wensch zal gevolg geven, maar het verzoek tot verbetering van dit ge deelte van den Singel is van den Raad uitgegaan. Er moesten eerst berekeningen worden gemaakt en de afsluiting moest worden goedgekeurd. Dat heeft opont houd gegeven. Dhr. Risch vestigt, nu men begonnen is met de opnieuw bestrating van de L. Vorststraat, de aandacht op de zink- putjes in die straat, die doordat ze een paar centimeter lager liggen dan de straat, niet ongevaarljjk zijn. Hij vraagt of hierin verbetering zal worden gebracht. De Voorzitter antwoordt toestemmend. Daarna wordt de vergadering gesloten. Kerknieuws. Ned. Hervormde Kerk. Te 's-Heerenboek zjjn gekozen tot leden van het kiescollege dbrn. C. op H Hof A. BolierR. van Dalen en L. Traas. richten eener Vereeniging ter onderlinge bespreking van onderwerpen van weten schappelijk en van meer algemeen belang. Zij stellen zich voor dat die besprekingen gehouden zullen worden in beslotene en soms ook in openbare bjjeenkomsten en dat de onderwerpen, hetzjj door de leder», die zich daartoe bereid verklaren, hetzjj door sprekers buiten Goes wonende in geleid zullen worden, terwjjl in de meeste gevallen gelegenheid tot het vragen van inlichtingen en tot het houden van debat gegeven zal worden. Op deze wijze kan dikwijls beter inzicht en meerdere belangstelling in vele ge wichtige ondorwerpen verworven, het intellectueel leven verhoogd worden. Teneinde de ontworpen plannen te be spreken, en zoo mogeljjk vast te stellen, zal Maandag a. s., des avonds te 8 uren, in de sociëteit »Van Ongenuchten Vrjj" eene vergadering worden gehouden. Een druk bezoek wordt gewenscht. Rechtzaken. Het Gerechtshof te 's-Gravenhage deed gisteren uitspraak op het hooger beroep van de gebroeders J. O. on H. van Hoytemakassiers en commissionairs in effecten te Delft, tegen hunne veroor deeling door de Haagsche Rechtbank tot resp. 2 i/a jaar en 9 maanden gevangenis straf wegens do bekende verduisteringen van effecten. Het Hof bevestigde het vonnis der Rechtbank. De zaak-Der Mouw. Dinsdag diende voor de rechtbank te Arnhem de zaak van dr. Der Mouw. Dr. Sissingh, als des kundige geboord, verklaarde'beklaagde psychisch volkomen toerekenbaar, al meende hij op sommige punten eenige afwjjkingen te kunnen constateeren. Het O. M. persisteerde bjj zijn eisch van f'150 bcete subs. 30 dagen hechtenis. Mr. P. J. Troehtra, die niet optrad, zal nu, vol gens berichten, pleiten, zoo noodig voor het Gerechtshof. Land- en Tuinbouw en Veeteelt. Invoer van vee enz, in België. Uit Brussel wordt gemeld Tot nu toe stond de Belgische grens slechts open voor uit Holland komende geiten, schapen, kippen en de gewone vleeschsoorten op den len en 15en van elke maand. De minister van landbouw heeft beslist, dat daartoe voortaan de grens tweemaal per week zal openstaan, nl. 'b Woensdags van 9 tot 10 uur en 's Zaterdags van 3 tot 4 uur. Op dezelfde dagen mogen Nederlandsche koeien en vaarzeD inge voerd worden. De oorlog in het Oosten. Kunst en Wetenschap. De H.H. Dr. H. Leignes Bakliovm, 1. G. J. Kakebeeke en Dr. D. J. Hissink heb ben, zooals velen onzer lezers uit eene circulaire reeds zullen weten, het voor nomen, eene poging te doen tot het op De zegeberichten van de Russen ver stommen reedsze zjjn tot hun ware grootte teruggebracht en bet blijkt, dat er enkel sprake is geweest van een plaat selijk voordeeltje. Toch hebben deze be richten een tijdlang vreugde gebracht in de Russische hoofdstad en in Tokio diepe verslagenheid over het ongelukje, dat Yamagata heeft getroffen. Volgens don correspondent van Reuter uit het hoofdkwartier van generaal Okoe heeft de Japansche linie thans denzelfden vorm als bij het begin van den slag, maar is 24 K.M. noordwaarts naar voren ge schoven. Het leger rustte op den 19den dezer, en deze rust zal waarschijnlijk nog verscheidene dagen duren. Uit Moekden wordt nu ook bericht, dat de groote veldslag geëindigd is en de twee legers nu tegenover elkaar staan, gescheiden door de Sja-bo. De Russen hebben een uitstekende stel ling bezet op een hoogen heuvel, die de Sja-ho bestrijkt. Gemengde Berichten. Op uitnoodiging bezichtigden wij in het Ontraal-kloudingmagazijn van dhr. F. Q. C. den Hollander alhier een kas register, een allernuttigst ingerichte ma chine van geringen omvang, zoodat zij op de toonbank van eiken winkel ge makkelijk een plaats kan vinden. Dit register controleert alles wat in de zaak omgaathet teekent aan de ontvangsten en uitgaven, en of hot gekochtèA contant of op rekening is genomen en tot welk bedrag, zoodat de kooper zich kan over tuigen of het juist genoteerd is. Bjj een nauwkeurige behandeling der machine ii elke vergissing uitgesloten en zoo er eene mocht begaan zjjn, wordt zjj on middel) jjk ontdekt. Nog zjj gemeld, dat het register aan de koopers een bon afgeeft, waarop het bedrag van het gekochte is genoteerd en zoodra een bepaalde som aan bons is bijeengebracht ontvangt men daarvoor eeD extra-cadeau. Dhr. den H. is gaarne bereid deze interessante machine aan belangstellenden te toonen en te verklaren. De minderjarige persoon C. uit Amsterdam, die heimelijk de woning al daar had verlaten, en alhier Dinsdag door de politie werd aangehouden, bad zich, zooals later bleek, schuldig gemaakt aan diefstal, o. a. van een gouden hor loge-ketting ten nadeele van zijn zus'er. Omtrent de arrestatie vernamen wjj

Goessche Courant | 1904 | | pagina bijlage 1