AÜVKRTENTIKN. het leger, zoo plotseling, tot verbazing van allen, zijn defensieve houding aan de Hoenho heeft laten varen on tot het offensieve is overgegaan, dan moet men wel aannemen, dat de opperbevelhebber plotseling van inzicht is veranderd en daarmee zelf zijn vroegere houding heeft veroordeeld, of men moet geloof slaan aan de talrijke stemmen, die beweren, dat een hoogere autoriteit generaal Koero- patkin bevel hooft gegeven offensief op te treden. Daarbij schijnen van Russische zijde bij het offensief optreden ook nog groote fouten te zijn gemaakt. Men heeft er maar op gerekend, dat het Japanscho leger zou blijven in de positie, waarin het zich bevond, en enkel zou trachten de aanvallers af te slaan. Men heeft daar mee te eenenmale den aard der Japan- sehe legeraanvoerders miskend. Deze toch lieten hunne voorposten over de geheele linie kalm terug dringen, en gingen, toen de Russische hoofdmacht werkelijk in aantocht was, terstond tot deD tegenaan val over. Hierdoor werden de zwarig heden, die een eenvoudigen aanval voor de Russen reeds opleverde, zooveel te grooter. Het zal onzen lezers weinig belang inboezemen, op welke wijze de slag is geleverd bij gebrek aan voldoende kaar ten kunnen wij er trouwens zelf niet precies uit wijs worden. Het voornaamste is, dat de Russen geheel teruggeslagen zgn niet alleen, maar dat weer een groot aantal kanonnon, geweren, enz. in handen van de Japanners zijn gevallen. En nog, terwijl wij dit sehrijven, ver keert een groot deel van het Russische leger, het Centrum, waarbij zich vermoe delijk ook generaal Koeropatlcin bevindt, in het gevaar van te worden afgesneden. Bovendien staan de Russen voor de zeer moeilijke taak, om, terwijl de vijand hen achtervolgt, de Hoenho weer over te trekken. De verliezen zjjn ontzettend geweest. Van de Japanners moeten wij de getallen nog afwachten; ze zijn echter zeer groot, dat weet men reedsde Russische be dragen, volgens berichten uit Petersburg, 15000 man. Deze totaal mislukte aanval heeft na tuurlijk het lot van Port-Arthur niet verbeterd. Het heet, dat de Japanners de laatste kleine forten om de stad ge nomen hebben, «n dat zij met hun groot geschut de vesting thans volkomen be- heerschen. Admiraal Togo heeft daaren boven 37 stukken zwaar belegeringsge schut ontscheept om to gebruiken bij den eerstvolgenden aanval. Te Petersburg schgnt men diep onder den indruk te zijnwat de correspon denten van Parijscho bladen seinen, duidt daar op. Zoo seint die van het Petit JournalHet is een nederlaag, een ramp. De Japanners zijn door het centrum en den linkervleugel, die een omtrekkende beweging had moeten maken en zoo Koe- ropatkins plan doen slag9n, heengebroken. De terugtocht is algemeen. De Chineezen zijn op verschillende punten in Mantsjoe- rije opgestaan. Hot lijfregiment van Alexander 111 is vernietigd en vaD nog twee andere regimenten zijn nog slechts enkele mannen overgebleven. Het 6e le gerkorps wordt als verloren beschouwd. Do correspondent van de Echo de Paris seintOp den Russischen rechtervleugel is generaal Tsatsjioh gesneuveld. Zijn bri gade heeft meer dau de helft der man schappen verloren en drie kwart der of ficieren. Intusschen gelooft men niet, dat Koeropatlcin in gevaar is zijn verbindin gen zijn niet verbrokon. Die van het Journal heeft van een van de adjudanten van den Czar gehoord, dat twee regimenten van den rechter vleugel der Russen, volgens "ambtelijk bericht, den 12en 's ochtends 1500 man en 36 kanonnen verloren hebben, 's Avonds was het gevecht nog noodlotttger. De Russen moesten overhaast vluchten, met achterlating van al hun geschut, 76 ka nonnen Gemengde Berichten. Gisterennacht werden aan de Kleine Kade alhier, vier H.L. aardappelen, be stemd voor de boot, ontvreemd. 's«Heerenlioek. Zaterdag was alhier iets nieuws te zien op het gebied van landbouw-machines, dat heel wat toe schouwers lokte. Door don heer Jac. Martenswerd n.l. een »Egeley" dorsch- machine, gedreven door een petroleum- motor, geleverd door tusschenkomst van den heer D. v. d. Dries, van de firma wed. Massee en Zoon to Goes, voor het eerst in werking gesteld. Prachtig is de inriehting en werking dezer machine en als men weet, dat men hiermede 120125 HL. haver, 7080 HL. erwten of tarwe, per dag marktschoon kan dorschen, zal iedereen begrijpen, dat deze machine een groote vooruitgang is op het gebied van landbouw-machines. Men gelooft dan ook algemeen, dat de landbouwers hiervan gretig zullen gebruik maken. Schore. Zaterdagmorgen had de schip persknecht T. v. B. bjj het laden van een kist spek op een vrachtwagen het ongeluk een zijner beenen te breken. Waarde. Zaterdagavond j.l. werd door het muziekgezelschap ♦Paul Kruger" al hier den ijvorigen directeur, dhr. Bril bij gelegenheid van zijn veertigsten ge boortedag een serenade gebracht. Bjj monde van den vice-voorzitter werd hij mot dezen dag namens do veroeniging gelukgewenscht en als bewijs van erkente lijkheid werd hem een geechenk aange- 1 boden. Na afloop werden de leden door den directeur flink onthaald. Vervolgens werd een wandeling door het dorp gemaakt. Kolijnsplaat. Sedert een paar dagen is er alhier, op last van den heer Van der Tak te Rotterdam, een blazersschuit van Ouddorp, gevoerd door schipper Sperlingbezig om de bij den oesterput laatst gezonken benzinemotor van Ierseke op te zoeken en zoo mogelijk te lichten. Tot nog toe echter tevergeeis. Een merkwaardig geval doet zich te Asten bij een 11-jarigen jongen voor, zegt de L. K. Op Zondag 2 Oct. j. 1. thuis komende, klaagde het kind over inwendige pijn. Te bed gegaau zijnde, viel hij in slaap en is sedort dien nog niet wakker ge worden, hoewel door den geneesheer al het mogelijke is gedaan om den jongen vrakker te krijgen. Bij het toedienen van een weinig drank, voornamelijk om de lippen te bevochtigen, hoort men een zacht steunen of kermen. Sedert de Belgische douanen in de Zeeuwsche grensgemeenten bij iederen varkenshouder een inventaris hebben op gemaakt van de aanwezige varkens, is het smokkelen van varkens, dat vroeger op zoo ruime schaal plaats had, en aan velen een goed bestaan opleverde, bijna onmogelijk geworden. Nu en dan gelukt het nog wel eens enkele krulstaarten frauduleus binnen te voeren, doch dit zijn dan toch werkelijk uitzonderingen. De varkenshouders zijn nu, door nood gedwongen, wel verplicht hun varkens te mesten en te verkoopen. Zij doen dit aan de export-slagerijen te Zuiddorpe en Overslag, wat voordeeliger is, dan ze als biggen van 8 9 weken in België te ver koopen. In de genoemde exportslagerijen heerscht voortdurend een groote bedrijvigheid en worden wekelijks tusschen de 150 en 200 varkens geslacht en naar Engeland ver zonden. Iemand te Oud-Beierland heeft een stoommachine zonder cylinder vervaar digd, waarvan de lengte en hoogte slechts 8 centimeter bedragen en waarmede te gelijk een oliemolen met stampers, een scheprad, waarmede water verplaatst wordt en een heiblok (alles in 't klein natuurlijk) in beweging worden gehouden. Hoe de machino in elkaar zit, houdt de vervaar diger zorgvuldig geheim. Hij heeft groote verwachtingen or van als zijne vinding eens op een groote machino werd toe- Spoorwegongelukken. Zaterdagnacht ontspoorde nabij Warmond een goederen trein van Amsterdam bestemd voor Rotter dam. Drie wagens werden uit de rails geworpen en gedeeltelijk ingedrukt. De remmer H. Jansen uit Amsterdam werd gedood. Met veel personeel uit Leiden werd den geheelen nacht gewerkt om het spoor weder vrij te krijgen, wat ge- gelukte. De oorzaak was verkeerde wis selstand. Voor de betrekking van opzichter van don Algem. Nederl. Wielrijdersbond, op een aanvangsalaris van f 1000, hebben zich ruim 130 sollicitanten aangegeven. Eerste toepassing van de Drankwet In hot Ütrechtsch Nieuwsblad komt de vol gende advertentie voor Huweljjks aanvraag. Nieuwe Drankwet art. 47. Een weduwnaar met flink café-res taurant, die met de nieuwe Drankwet geen buffetjuffrouw mag, zoekt kennis making met een flinke weduwe, met twee zeer knappe dochters, welke geen huwe lijksplannen hebben. Geheimhouding op eerewoord verze kerd, franco brieven met portretten (welke direct teruggezonden worden) onder motto ♦Huwelijk", bureau van dit blad. Iu een der bladen bood zich dezer dagen een dienstbode aan, die aan 't einde van haar annonce aan de reflecteerende dames mededeelde ♦Briefkaarten komen niet in aanmer king". Stotteren. De Nederlandsche keel-, neus- en oorheelkundige vereeniging heeft besloten een onderzoek in te stellen naar de veelvuldigheid van het voorkomen vaD stotteren in ons land. De uitkomsten daarvan zullen dienen als uitgangspunt van een bespreking van de vraag Op welke wijze de behande ling en genezing van dat spraakgebrek het best te brengen is onder het bereik van allen, die daaraan lijden. Voor de oplossing vau dit zoo belaug- rijke vraagpunt heeft de vereeniging de medewerking ingeroepen van de hoofden van scholen, door op te geven het getal klassen der schoolhet getal mannelijke en vrouwelijke leerlingen, en het getal dat stottert of andere spraakgebrekken heeft, met vermelding van na&m en woon plaats. (/V v. d. D.) Onbestelbare briefkaarten. Ten einde de onbestelbare briefkaarten aan de af zenders te kunnen terugbezorgen, zullen op last van den directeur-generaal der postergen nieuwe formulieren worden gedrukt, waarop aan de voorzijde naam en woonplaats van den afzender kan wor den vermeld. Men mag echter wel vragen wat voor de post onbestelbaar is, als men leest, dat een prentbriefkaart uit Duisburg (Duitschland) met het volgende adres An klenken Zeelaand Heulst Jossef Van De riede in freederik Heereraard, dezer dagen aan het juiste adres to Zeeuwsch-Clinge besteld werd. De scherp zinnige postbeambten hadden in »Klenken Zeelaand Heulst" het Zeeuwsche dorp Clinge herkend Een meevaller. Woensdag stapten in het Victoriahotel te Rotterdam af twee Engelsche jockey's. Zij kwamen daar in gesprek met een der restanrantkelners en daar zij zijne diensten op prijs stel den, boden zij hem aan voor 5 pond sterling deel te nemen iu hun aandeel van 20 pond sterling in eene wedding schap op het paard Wear GraneDit werd door den kelner aanvaard. Kort daarop vertrokken de gaston, zon der dat zij hunne hotelrekening betaald hadden. Nu begon de kelner ongerust te worden over de door hom betaalde 5 pond en hg haalde de politie in 't geval. De politie kwam spoedig tot de ontdekking, dat da jockey's naar Velp vertrokken waren, nam de noodige maatregelen, en het govolg was, dat beiden floor den Burgemeester van Velp en een politie beambte uit Rotterdam in een hotel te Velp werdon aangehouden Zij waren zich echter van geen kwaad bewust en ver klaarden zich dan ook dadelijk bereid mede naar Rotterdam terug to gaaD. Het bleek nu niet alleon, dat er geen sprake was van kwade trouw, maar daar enboven bleek ook uit een telegram in de KölnZtg.dat het paard Wear Qrane gewonnen had, zoodat de kelner in plaats van zijn 5 pond kwijt te zijn, nu 10 maal zijn inzet uitbetaald krijgt, zijnde f600 {Tel.) Nu sinds eonigo dagen de beetwor telsuikerfabrieken te Oudenbosch »full speed" aan het draaien zijn, is het water in de Haven en ook reeds gedeeltelijk in de Mark door het daarin uitloopende fabriekswater geheel bedorven. De visch, geheel of gedeeltelijk er door bedwelmd, snakt naar zuiver water en komt daartoe naar de oppervlakte, waar tal van per sonen, zoowel van 6 7 jaar als ouderen van dagen, met ♦schepnetjes" aan lange hengels bevestigd, de visch ♦opscheppen". Werpt men deze spoedig in zuiver water, dan bekomt zij weer en laat zich ook goed eten. Jammer echter, dat ook dui zenden van jonge viscbjes aan het water onttrokken worden of door de kwade bestanddeelen in het water zelf sterven, waardoor het vroeger zoo vischrijke water langzamerhand geheel ontvolkt wordt. Waterbommen.ln New-York had iemand de gevaarlijke aardigheid om een gallon water in een papieren zak uit een raam van de twintigste verdieping van een der skyscraperseen hoogte van meer dan 200 voet, onder een groep speculanten te werpen, die daar op het trottoir stonden te praten. De waterbom ging rakelings langs de hoofden van drie makelaars, die dicht bij elkander stonden, sloeg hun hoeden af en ontplofte op het voedpad met den knal van een bom, terwijl zij doornat werden van het uiteenspattende water. Had de bom iemand getroffen, dan zou deze voorzeker dood zijn geweest. Dit werpen van waterboromen uithooge gebouwen in het beursdistrict komt tegen woordig zeer voel voor. Het water wordt in een waterdichten papieren zak gedaan, dien men dicht bindt en welke dan met een hevigen knal ontploft. Te Worcester, in Massachusetts, (Ver. Staten), is dezer dagen een 93-jarig man in het huwelijk getreden met een 52-jarige vrouw. Alleen de allernaaste familie van het bruidspaar vulde reeds een bruiloftszaal want de bruidegom heeft 7 kinderen, 64 kleinkinderen, 17 achterkleinkinderen en 1 achter-achterkleinkind en de bruid heeft 5 kinderen en 28 kleinkinderen. In een gezin te New-York vertoonde een jongetje van ruim twee en een half jaar verschijnselen van jaloerschheid jegens zjjn pasgeboren zusje en menig maal hoorde men hem wenscheD, dat baby" maar weer weg zou gaan. Een paar maal had het kind de zuigeling reeds geslagen en eindelgk sloeg de jeug dige woesteling zijn zusje met een koperen borstbeeld zoodanig op het hoofd, dat de schedel gebroken werd en het kind over leed. De rechter verklaarde den jongen wegens dien jeugdigen leeftijd niet ver antwoordelijk voor zijn misdaad. Een moord te Weeneu baart zeer veel opzien. Een 78-jarige notabele en oud-lid van den gemeenteraad van Wee- nen, is door een zekere vrouw Klein in haar woning gedood en daarna met be hulp van haar echtgenoot in stukken ge sneden en achter de canapé verborgen. Daarop heeft de moordenares zijn bos sleutels genomen, is naar zijn huis ge gaan en heeft daar ongeveer 20,000 kro nen gestolen. Vervolgens heeft het echt paar Klein de vlucht genomen. Het echtpaar leefde op goeden voet en de moordenares was een vrouw van eenige ontwikkeling, had verschillende examens gedaan, doch reeds een vonnis wegens diefstal achter den rug. Men ver moedt, dat zij den ouden man rendez vous had gegeven in haar woning, toen een verdoovend middel in zijn thee heeft gedaan en hem daarna heeft vermoord. Tegen de echtscheiding, die een gevaar voor de natie begint te worden, zijn de predikanten in Amerika ijverig in de weer. Verleden jaar zijn 600,000 echtscheidingen uitgesproken, d. i. één op de vier huwelijken. In een district in 't Westen zijn op 40 huwelijken, 20 echt scheidingen voorgekomen, meest met geen ander doel dan om een ander huwelijk aan te gaan. Te verwonderen is deze toestand niet, wanneer men let op het groote gemak, waarmee jongelieden er veelal kunnen trouwen. In Wisconsin bjjv. kan elke knaap of meisje van zes tien jaar dit vrijelijk doen, zonder noe menswaardige formaliteiten en zonder iemands toestemming. In het gebouw aan de lersche Bank te Dublin heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Dit gebouw was vóór de vereeni ging van Ierland met Engeland de zetel van het lersche Parlement* Eenige toeristen bezochten de wapen zaal en do gids legde hun de werking van een oud vuursteen-geweer uit. Daarbjj viel een vonk op een vaatje buskruit, dat al meer dan een eeuw oud was. Er ontstond een verschrikkelijke ontploffing. Bijna alle bezookers worden bedwelmd ter aarde geworpen. Vier hunner zijn zeer ernstig gekwetst. Het geval pleit zeker voor de deugde lijkheid van het buskruit. Een Engelsch voerman te Ealing, werd onlangs wegens dierenmishandeling tot 2 maanden gevangenisstraf veroor deeld, omdat hij peper had gestrooid op een wond van zijn paard. Zijne verzeke ring, dat hij peper als geneesmiddel had toegepast, werd als een belachelijke uit vlucht beschouwd. Maar na het openbaar maken van zijne veroordeeÜDg in de couranten kwamen van alle zijden verklaringen in omtrent de geneeskracht vau peper. Het bleek, dat peper, hoewel in de veeartsenijkunde niet als geneesmiddel erkend, zeer vaak door paardonhandelaars en voerlieden voor wonden van paarden wordt gebruikt. Eu onder die omstandigheden gaf de Minister van Binnenlandsche Zaken last tot invrijheidstelling van don voerman. Deze had intusschen reeds de helft van zjju vonnis afgezeten. Op een weide bij Gehlsdorf, in Mecklenburg heeft men oen Weüdische woning gevonden. Nevens stukken van huisraad en menscbelgke beenderen, vond men er ook een ouden graanmolen, be staande uit twee steenen van grof rood graniet; een dier steenen, goed gecon serveerd, is 42 cM. in doorsnede en 10 c.M. dik, met een gat van 8 c.M. in 't midden van den anderen steen is slechts de helft aanwazigbeide steenon blijken jarenlaDg te zjjn gebruikt, want zo zijn op 'twrijfvlak sterk afgesleten. Een dynamietaanslag uit liefde. Te Buffalo heeft in de vestibule van een hotel een jonge man, teleurgesteld omdat een vrouwelijke bediende van bet hotel zijn huwelijksaanzoek geweigerd had, een bom naar het jonge meisje geworpen. De uitwerking was verschrikkelijk. De neus van het meisje sprong van haar gezicht en een been werd verbrijzeld. De dader werd het slachtoffer van zijn aanslag. Hij verloor een arm, een been en zijn twee oogen, en moest stervende naar een naburig hospitaal vervoerd worden. In de vestibule van hot hotel is een schrikbarende verwoesting aangericht door deze uitbarsting van liefde. Men berekent de schade, die de jongste werkstaking te Marseille heeft veroorzaakt, op 80 millioon francsde reederijen hebben 23,000,000 fr. verlo ren, de meelfabrieken 6,278,000, do olie slagergen 5,700,000 fr., de zeepfabrieken 4,020,000 fr. De matrozen van do koop vaardij leden per dag 39.000 fr. verlies, de dokwerkers 25.000 fr., de voerlieden plm. 12.000 fr., in 't kort alle arbeiders te zamen 120.000 fr. daags Onder de totaal- schade zijn niet begrepen de inkomsten, die de bankinstellingen door ongeveer vol komen stilstand in zaken derfden. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) M. d. R. Er heerscht eene verkeerde veronder stelling onder het Goesche publiek aan gaande het nieuw opgerichte Fanfare corps. Verscheidenen zien in dit nieuwe gezelschap een grooten concurrent vaD de beide hier bestaande Harmonieën, met name ♦Euphonia" en ♦Hosanna". Niets is echter minder waar dan dit. De toe dracht is deze. Eenige oud-leden van ♦Euphonia" met anderen hebben besloten om onderling de muziek te booofenen, en daarvoor eens per week een muziek avond te hóuden, enkel en alleen uit liefde tot de muziek. Wie kent de »Sympbonie" niet Wel iedereen Nu, de ♦Symphonie" werkt al meer dan 13 jaar uit liefde tot de muziek ze geeft uitvoeringen als het ingestudeerde programma voor uitvoering vatbaar is. Nu is het nieuwe Fanfare corps van hetzelfde denkbeeld doordron gen en kan er geen sprake van zijn om leden van andere gezelschappen af te troggelen. Alles wat voor het gezelschap benoodigd is, wordt uit eigen krachten bestreden. Dit ter kennisneming van verkeerd in gelichte personen. U mijnheer de Red. mijn dank voor de afgestane plaatsruimte. Ook een muziekliefhebber. Laatste en telegrapriische berichten. Ged. Staten van Zeeland stellen aan Prov. Staten voor te besluiten het verzoek van den Raad der gemeente Roedekens- kerke, om de booteD van den Provincialen stoombootdienst op de Wester-Schelde voortaan meermalen per week, dan tct nu toe geschiedt, aan den steiger aldaar te dooD aanleggen, af te wijzen. Stirgeriijka Stand van btw. van 1417 October. Huwelijks-ay kondiging 16, Jan To bias van Brussel, 54 j., weduwn. van Gerritje Spijker, te Utrecht en Catharina Baljeu, 40 j., jd., te Utrecht, onlangs te Goes. Geboren 14, Jaeomina Maria, d. v. Petrus Johannes Cardon en Catharina Maria Smolders Petrus Joannes, v. Josephus Johannes Witkam en Klasina Jobina Elisabeth Martein 15, Adriaan Hugo, 2. v. Arie Nijssen en Lenntje Geense16, Catharina Johanna, d. v. Johannes AnthoDius Brusket en Cornelia Jchanna van de Rafelaar. Overleden 16, Hendricus Kiters, 68 j., gehuwd met Maatje Reijnhout. Afloop Aanbestedingen en Verknopingen. Zaterdag werd te Utrecht ten be hoeve van het departement van oorlog aanbesteed de levering van levensmid delen. Het laagst werd o. a. ingeschreven voor 850 H.L groene erwten door den heer J. A. van Heel te Goes voor f 10,60 per H.L. Heer Abt6kerke. Zaterdag werd door not. Liebert voor het Burg. Armbest. te Baarsdorp publiek verkocht een huis en tuin groot 0.04.50 H.A. Koop^r werd dhr. J. Simons alhier, voor f282 plas 8 1/2 pet. onkosten. Door denzelfden not. werd voor het Burg. Armbest. van 's Heer Abtskerke verpacht 25.05.32 H. bouw- en weiland. Totale opbrengst f 1502,56 pl. 15 pet. onk. Weerbericht. Maandag 17 Cctober 1904. Sterke daling van den barometerstand in Schotland rijzing boven West Duitsch land. Eene eerste depressie bevindt zich over het noordelijk gedeelte van de Britsche eilanden. Laagste barometerstand 735 te Dun- rossness. Een tweede diepe depressie is versche nen en nadert ten W. van Ierland. Ge bied van hooge drukking boven Zuidelijk Frankrijk. Hoogste barometerstand in het gebiod van waarneming 770hoogste drukking te Biarritzin beteekenis toegenomen. Over het algemeen rijzing dor tempe ratuur. Verwachting: krachtige tot stormach tige Z.-Westelijke wind, betrokken lucht, regen, geringe toename in temperatuur. Verkocpingen en Verpachtingen. October. J8 Goes, beestiasl, Hollmann Verhoek. 18 Texel, ho'stede, hooi- en bouwland, De Boer te Texel en Daamen te Haarlem. 26 Klottinge, h utwaren, he berg-inventaris ea beestiaal, Hollmann Verhoek. November. 8 'a-Gravenpolder (Zwakt), boomen, Malock Houwer. 3 Goes, houtwaren. Hollmann Verhoek. 4 Borsole, bouw- en weiland, Van der Kloes. 9 Heinken?z*nd, boomen, Van Cleef. 10 Heinkeuszaud, id., id. 10 Kapelle, boo en, Mulock Houwer 14 Ooatdijk, boomen, Malock Houwer. 15 Goea, boomen (in verschillende gemeenten), Liebert 15 Kwadendamme, boomen, P. Overman. 15 Heinkentzand, id., id. 16 Nisse, idid. 17 'a-Gravenpolder, id., id. 18 Baarland. id., id. Watergetijen voor lerseke. Dagen. Hoogwater. Laag water. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 18 Oct. 10.19 11.2 3 39 4.17 19 11.43 5.7 5.36 20 0.17 0 46 6.15 6.33 21 1.15 1.36 7.2 7.20 22 1.59 2.12 7.44 7.57 23 2.34 2.45 8.16 8 30 24 3.9 3.20 8.44 9.— Marktberichten. Rotterdam, 17 Cctqber 1904. In Vlas op hot land was de handel beperktmarkt-aanvoer 5354 steen blauw schoon 38 a 46 St., half 33 a 40 St., 1500 steen Groningsch 26 a 32 St., 1300 steen geel 41 a 42 stuivers, goede koop lust. L ij n z a a d aanvoer flink, handel gering, f7,50 a f8,50. Ajuin aanvoer 13,000 balen, groote f 3,10, kleine f 3,7o, stroogele f 3,10, puike kwaliteit, alles per 60 kilogram. De handel was flauw. Aardappelen: Zeeuwsche f 2 a f 2,25 stil, Kar weizaad geëindigd. Meel f 11,50, handel beter. Bouwman vast, weinig handelnoteeringen onveranderd. Granen: baitenlandsche z' er vast, bin nenlandsche Jarige Tarwe per 100 K.G. - a N.Tarwe9,25 - 9,75 Rogge (zaaisoort) - 5,25- 5,60 Wintergerst per 100 K.G, - Zomerger8t - Chevaliergerst 8,40 - 8,60 Haver 7,20 - 7,50 Haver (nieuw) - Koolzaad - - Bruine Boonen - 11,75 - 11,25 Witte Boonen - 14,- 14.50 Erwten- 7,- 8,25 Kroonerwten - 8,- 8,50 Kar wij zaad - - Kanariezaad - - Mais Mixed (Amerik.) - 123,- 125, Zeeuwsche Eieren - 5,50- 5,70 Getrouwd L. VAN DELLEN en L. VERJAAL, die, ook namens wederzijdsche familie, hunnen dank betuigen voor de ondervon den belangstelling. Ouwerkerk, 14 Oct. 1904.

Goessche Courant | 1904 | | pagina 3