tonoindo dan een definitief bostuur to kunnen vormen. De aanwezigen waren geneigd tot deelnemen. Mr. C. Lucasse 1 'idde de vergadering. In de op Maandag jl. gehouden ver gadering der buurtvereeniging Keizer-, Koning-, Magdalenastraat en Opril Groote Markt, is besloten om aan het hoofd- comité voor de Koninginnefeesten in 1905 af te dragen f 125, zijnd) de geraamde geheele opbrengst dor voor dit doel te verkrijgen bijdragen in deze buurt. 's-Heepenhoek. Als een zeldzaam heid mag genoemd worden, dat e6n pere boom, bekend onder den naam van Beurre Ciairgeau, in den tuin van de wed. JC. alhier, op drie verschillende tijdstippon van bet jaar heeft gebloeid, en ook 3 ver schillende vruchten heeft voortgebracht. De vruchten van den eersten bloei zijn de beste, die van don 2en bloei minder, en die van den 3en nog mindertoch zijn de laatste nog zoo groot als eene groote noot. Alle peren zijn gelijk ge trokken. Kolijnsplaat. Heden (Woensdag) voormiddag ontstond er alhier brand in een stapel haverstroo, die geheel ver brandde. Door kleine jongens van 4 a 5 jaar, die met lucifers speelden, is deze brand ontstaan. Alles was golukkig ge assureerd. Men schrijft uit Arnhem aan de Tel. Omtrent het gebeurde in het jachtveld bp Neede, tusschen marechaussees en twee onbezoldigde rijksveldwachters, kun nen wij het navolgende mededeelon, uit het daaromtrent door de veldwachters ingediende rapport De jachtopzieners bemerkten des nachts in het veld een drietal stroopors, voorzien van oen lichtbak, terwijl een hunner een geweer droeg. Toen de veldwachters naderden, werd de lichtbak uitgeblazen, terwijl het geweer werd weggeworpen. Een der stroopers werd daarop vast gegrepen, terwijl nu door een der veld wachters dö lichtbak werd aangestoken, om het weggeworpen geweer te" kunnen opzoeken. Daarop verschenen de marechaussees, waarop een der veldwachters, zij stonden met hunnen rug naar de marechaussees, met het geweer in de hand zich omdraaide. Nu meende een marechaussee, dat men hem te lijf wilde, waarop deze begon te schieten. De vastgegrepen strooper, die door hon was aangehouden, verklaarde hetzelfde, zoodat de marechaussee wel wat te voor barig schjjnt te zijn opgetreden. Te Utrecht hebben twee personen getracht door middel van morphine zelf moord te plegen. De een, v. T, een me disch student van gevorderden leeftijd, maakte echter bij de bedwelming alarm, waardoor hulp verleend werd. Deze per soon, v. Tkwam bij, doch van den an deren, u. d. W. genaamd, kon, nadat hij naar het ziekenhuis overgebracht was, slechts de dood geconstateerd worden. Tegen v. T. is proces-verbaal opgemaakt hij zal te dezer zake vervolgd worden. Men schrijft uit Urk-aan de 2V. R. Ct; De storm in den nacht van 5 op 6 October heeft voor ons eiland treurige gevolgen gehad. Kommer en angst stonden er te lezen op de gezichten der vrouweD, als zij 's morgens vroeg over het eiland liepen, elkaar naar berichten vragend, waarvan zij zelve wisten dat zij hun toch nog niet konden bereiken. De eerste telegrammen kwamen aan, slechts sprekende van behouden aan komst, toen volgde de mare »Een schuit gestrand, do bemanning gered De to- legrambode komt wederom buiten en thans richt hij zijn schreden naar het huis vaa een predikant. Aan dezen de moeilijke taak om de verliezen van men- schonlevens aan de naastbestaanden mede te deelen. Vrouwen scholen voor zijn deur te zamen. Daar zien zij hem met somber gelaat naar buiten treden. Zij vragen hem, houden hem vast aan zijn jas. Waarheen? Waarheen? »Goddank mijn deur voorbij," zucht de een. »Hij slaat de straat waar ik woon niet in denkt de andere. Ziet daar gaat hij bin nen 't Is om aan een vader het verlies van zijn zoon te berichten. Uren gaan voorbij, berichten komen van behouden aankomst. Doch ook he laas, telegrammen bij den predikant, hem de zware taak op de schouders leggend, aan oen weduwe de doodstijding to bren gen van haar I eenigon kostwinner, aan een jonge vrouw het verdrinken te ver melden van haren man. Het wordt middag. Nog zijn tal van vrouwen in onrustvan tien schepen nog geea bericht. Vrouwen loepen han denwringend heen en weer. Weer een telegram. En het aantal schepen, waar van men nog niets weet, vermindert tot zes tot vier tot twee 't Wordt avond en nog geen bericht van deze laatste tweekunt ge u een voorstelling maken hoe deze vrouwen, deze moeders den nacht doorbrengen De nienwe morgen komtweer nog geen tijding. Men hoort fluisteren van schuiten, die omgeslagen en drijvende in de Noordzee gezien zijn. Daar komt een stoere vis- scher thuis. Hij is de man van haar, wier beide broeders de schippers waren van de twee vermiste vaartuigen en men ziet het, hij heeft geen goede tijding te brengen. Zijn anders zoo vroolijk gelaat staat somber. Hij kon slechts mededeelen, wie de schuiten drijvend zagen, helaas voor hen geen hoop meer. Veertien menschen van dit eiland heb ben het leven bij dezen storm gelaten. Zes weduwen en tien kinderen zijn broo- doloos. Men zou aandoenlijke tafereelen kunnen schotsen van oen jonge moeder, die zoo juist haar tweede kindje kreeg, of van een die spoedig het derde ver wacht of men zou kunuen spreken van eene die in de bitterste armoede met vijf kinderen achter blijft. Ook zou men kunnen spreken van eene weduwe die reeds vroeger haar man en haar zoon verloor en die thans haar beide laatste jongens moest afstaan aan de zee. Wat al ellende 1 Minister Kuypers leven bedreigd. Vrijdagavond werd, dus lezen wij in Haarl. Dgbld., op den Dam te Amsterdam een als heer gekleed persoon door de politie in verzekerde bewaring gesteld, omdat hij aldaar anarchistische redevoe ringen hield, waardoor een volksoploop ontstond. Nauwelijks was de man evenwel op gesloten of hij wist te ontvluchten en slaagde er in do eloctrischo tram te be reiken, waarmede hij naar Haarlem reisde. Hier bleef hij evenwel niet, doch nam de laatsto stoomtram naar Leiden. Nabij Lisse begon de man, die reeds door zijn zonderlinge manieren de aandacht ge trokken had, met een revolver te spelen. Op de vraag van den conducteur, wat of dat beteekenen moest, antwoordde het gevaarlijk heerschap brutaal: »Wel, ik ben anarchist, en ben op reis naar den Haag om Minister Kuyper voor zijn »kop" te schieten." En waarom vroeg de con ducteur kalm aan den man, die nog altijd met de revolver zat te spelen, »omdat die kerel de menschen in armoede heoft gedompeld, door zijn stakingswet- ten en ik zal niot missen ook, hoor", verzekerde hij den trambeambte. Intusschen was de tram Lisse genaderd en verliet de conducteur den vreemden reiziger, om spoedig vergezeld van den politie-dienaar Vermolen weder bij hem terug te keeren. Op dat oogenblik had de zo'nderling de revolver in zijn binnen zak gestoken en wildo hij het doen voor komen, alsof hij geen wapen bezat. Doch de veldwachter wist wel beter; zonder aarzelen pakte hij den anarchist beet en haalde weldra het vuurwapen te voor schijn, dat met 6 scherpe patronen ge laden bleek te zijn. De man werd vervolgens in verzekerde bewaring gesteld, en Zaterdag naar Haar lem vervoerd, alwaar hij des middags door den recliter-oommissaris aan een scherp vorhoor werd onderworpen. Tijdens zijn overbrengen van Lisse naar het Paleis van Justitie ta Haarlem deed de man aan de Politie hetzelfde verhaal als aan den conducteur. Na het verhoor is hij naar het huis van bewaring overgebracht, zoodat hij vooreerst zijn snood voornemen wel niet ten uitvoer zal kunnen brengen. Hij zal nu zeer waarschijnlijk daar hij zonder middelen van bestaan is ter zake van landlooperij en het dra gen van verboden wapenen worden ver oordeeld. Nader is nog aan het licht gekomen, dat de man is genaamd Jacobus van Gestelvan beroep wever en geboren te Tilburg. Door de Belgische politie is hg over de grens gezet, omdat bij te Mechelen uit een winkel een jas sta), die hij aan een ongelukkig man gaf, die zijn me delijden had opgewekt. Blijkbaar heeft men dus hier te doen met iemand, die niet geheel toerekenbaar is, maar daardoor dan ook des te ge vaarlijker voor do maatschappij. Het hospitaal-kerkschip De Hoop is door zwaar stormweer te Grimsby binnengoloopen. Alles wel aan boord. Door een Engelsehe firma moeten 200.000 Goudsebe kazen aan Japan wor den geleverd, die hier te lande zullen worden aangekocht. Naar de Tel. ver neemt, is de levering opgedragen aan de firma Van Eijk te Gouda. Door de Rotterdamsche politie zijn opgespoord een viertal Delftsche studen ten uit Amsterdam, den Haag en Utrecht, verdacht de belhamels te zijn van het incident, dat Vrijdagavond in hetcircus- Pflaging te Rotterdam is voorgevallen. Een hunner is gevankelijk uit den Haag naar Rotterdam gebracht, doch weder vrijgelaten, daar hij niet pertinent hor kend werd. Baldadigheden. Te Groesbeek hebben Vrijdag ernstige ongeregeldheden plaats gehad. Een zekere L. J. lag altijd in onmin met zijn buren en was daardoor niet erg gezien. Het schijnt, dat men nu besloten had wraak te nemen, althans een twintig personen, meest opgeschoten jongens, trokken naar zijn woning en begonnen deze te bombardeeren met alles wat maar voor het grijpen was, niet eerder tevreden, voordat het huis totaal was vernield. Geen deur of raam was meer gaaf, terwijl geen pan zich meer op het dak bevond. Toen de politie kwam met de marechaus see, namen allen de vluchthet mocht haar echter gelukken 5 van de raddraaiers te arresteeren. Het huis binnentredende, vond men de bewoners meer dood dan levend in een hoek op den zolder ver borgen onder aldaar staande kisten. De slachtoffers van de ramp te Calloo. In een der vertrekken van het fort Sinte Marie hebben tot Zaterdagmiddag de lijken gelegen van de elf slachtoffers der ontploffing. Vele bloedverwanten der ongelukkigen zijn naar Calloo gekomen en hartverscheurende tooneelen zjjn af- Zaterdag middag had de begrafenis plaats. Met militaire eer, geleid door de hoofdofficieren, zijn do dooden ter aarde besteld. De gewonden, die in het militaire hospitaal te Antwerpen liggen, maken het tamelijk goed. De oorzaak van de ramp is nog steeds onbekend. Als algemeen vermoeden wordt het volgende aangenomen. In de ver woeste werkplaats werden projectielen gevuld, dezen keer voor do mortieren van 21 conti meter. Om het projectiel te vullen, laat men het buskruit er in glijden en stampt dit samen met een houten voorwerp, net zoo lang tot dn ladingen (5 kilo, 700 gram) er gehool in is daarna wordt het projectiel gesloten. Hier nu werd de lading vernieuwd en oen de oude lading te verwijderen, moet tegen de wand van het projectiel worden ge wreven. Nu vermoedt men, dat door dat krabben en wrijven het buskruit vlam heoft gevat. Juist bij buskruit, dat in slechten staat verkeert, is die b-werking zeer gevaarlijk. De militaire overheid neemt echter aan, dat er tegen de voorschriften ge handeld is. Dit wordt bovestigd door bot vindeu van een afgernkten voet, die met een laars geschoeid was, terwijl de man schappen, die belast zijn met het vullen van de granaten, gedurende dat werk linnen schoenen met kaootsjoek zolen moeten dragen. Het fort zelf heeft van de ontploffing weinig geleden. Door dit ongeluk is een geheele batterij vernietigdslechts de kommandant pn het kader blijven ovethot is de grootste ramp, die het Belgische leger in jaren heeft getroffen. Een bekend straat-type te Brussel, een krantenventer, die op een derde ver dieping in een der achterbuurten woonde, kreeg dezer dagen ruzie met zijn vrouw en het ging er heftig toe Plotseling kwam de arme man op de steenen der binnenplaats tuimelen. De ongelukkige was nog niet dood en in de weinige woorden, die hij nog tot de ijlings toe geschoten buren sprak, beschuldigde hij zijne vrouw, hem uit het raam geworpen te hebben. Eenige oogenblikken later stierf hij. Zijn vrouw werd door de politie ingerekend. In de Rue de la Chapelle te Parijs is een kind geboren in een motor-rijtuig. De chauffeur bespeurde op een bank in een plantsoen een dame, die blijkbaar veel pijn leed. Op haar bede nam bij haar op, om haar naar een gasthuis te brengen en hoewel do motor zoo snel mogelijk reed, bereikte men met zijn drieön het hospitaal. Uit Ardèche uit het Loire-gebied en uit het gebied van de Doubs wordt be richt, dat daar een hevige koude heerscht en dat zich op de bergen sneeuw begint te vertoonen. Ook in Zwitserland is Zondag veel sneeuw gevallen. Sommige bergspoortjes hebben hun dienst voor een doel al moeten staken. Op den Kleinen Sckeidogg ligt de sneeuw 40 centimeter, op den Êiger- gletscher 60 centimeter hoog. Ook in Bern zagen Zondagnamiddag de daken wit. Een batterij geschut was onlaDgs nabij Standerton opgesteld om Lord Milner bij diens aankomst mot kanongebulder te ontvangen. Een boeren-trouwpartij werd bij vergissing aangezien vöor den optocht van den grooten man en het saluut werd afgevuurd tot groote ver bazing der boeren. Toen de rechte partij haar verschijning maakte, blies de hoorn »Vuur!" doch helaas de munitie was op en de hooge commissaris arriveerde in een deftige stilte. Uit het Pransche plaatsje Rive do Gier wordt bericht, dat, door tot nog toe onbekende oorzaak, de boorwerkplaatsen van een der mijnen, vernield zijn. Hier door z|jn een 300tal arbeiders tot werke loosheid gedoemd. Een visscher te H&vro had dezer dagen een kabeljauw van middelbare grootte gevangen. Hij gaf hem aan zijn vrouw en daar deze bemerkte, dat er een of ander zwaar voorwerp in de maag van hot dier zat, besloot zij hem te open. Haar man dacht, dat het een steen zou zijn, daar deze vischen zeer vraat zuchtig zijn en het niet zelden voorkomt dat zij met eenig voedsel een steen mede inslikken. Groot was dus hun verbazing en vreugde, toen zij geen steen, maar een gouden armketting in de maag van het dier vonden. Te Brionderie en Chadtenay (Fr.) zijn een paar oude vrouwtjes, 75 en 89 jaar oud, op ellendige wijze om bot leven gekomen, 's Nachts ontstond in het huis, waarvan zij op een zolderkamertje sliepen, brand. Spoedig stond het geheele huis in lichte laaie, zonde* dat men om de oudjes dacht Toen men op het denkbeeld kwam, dat zij er zich nog bevonden, was de trap, die naar hun kamers voerde, reeds verbrand en om haar door de ven sters te redden was ook reeds te laat. De beide ongelukkigen moeten dus levend verbrand zijn. Te Bilbao werden Dinsdag voor de Santiagokerk een dynamieibom en verscheidene dynamietpatronen gevonden. Dientengevolge zijn talrijke arrestatiën van bekende anarchisten voorgekomen. Uit het Duitsche plaatsje Dessau wordt bericht, dat het water binnen gedrongen is in een bruinkool-mijn en zulk een massa slik gevormd heeft, dat de mijningang over een lengte van 1000 M. er mee versperd is. Een deel der mijn werkers, die zich nog in de mijn be vonden, zijn op deze wijze opgesloten en men vreest, dat 18 menschen omge komen zijn. Te Berlijn heeft August Schroder de oudste huurkoetsier aldaar, zijn zes tigjarig ambtsjubileum gevierd. Zaterdag werd lig reeds verrast met oen postwissel van 100 mk. uit hot kabinet van den Keizer. Schroder is nn 87 jaar oud en dónkt binnenkort den hok voorgoed te verlaten, daar hij een gebrek aan zgn rechterhand heeft. Een vreeselijk automobiel ongeluk heefc dezer dagen plaats gehad te New- York, en het is erger, als men weet, dat het aan drankmisbruik te wijten is. De bestuurder was mot nog acht vrienden aan het kermisvieren geweest en had een stevig glas gedronken, na afloop zou men een automohioltocht maken. Zoo gezegd, zoo gedaan, plotseling geraakt de onge lukkige echter het stuur kwijt, met het gevolg, dat de automobiel van een 10 M. hooge holling afreed en op een spoor baan viel, waar juist een trein met oen snelheid van 75 K.M. in 't uur aange sneld kwam. De automobiel werd aangegrepen en in duizend stukken geslagen. De bestuur der en twee anderen werden gedood. De zes overigen levensgevaarlijk gowond. Een ernstige les dus voor bostuurdors van automobiels, dia misbruik van sterken drank maken. In Amerika is weer iets nieuws. Men kan nu op automatische wij zo een bed krijgen, wanneer men ver van zgn eigou huis verwijderd is. Bevindt men zich b.v. aan het station, en wil men geen hotel opzoeken, dan werpt men slechts een twee stuiverstuk in een gleufje in don muur en ziet, eene met leer bekleede rustbank, mot een heerlijken roisdoken er op, komt uit den muur te voorschijn en het bed is in orde men behoeft er maar 'in te stappen. Een verrassing is er echter aan verbondon moet men er even uit en komt men terug, dan is het bed weer verdwenen en kost het u opnieuw een paar stuivers. Wat de gekwetsten lijdenDe Roes- kaja Wiedomosti verhaalt van een trein, waarin 700 Russische gewonden vervoerd werden, liggende op den ongereinigden bodem van wagens, waarin pas paarden vervoerd waren, zonder goneesmiddelen of verplegingsartikelen. De ongelukkigen moesten daarin verscheidene dagen door brengen zonder warm voedsel te krijgen. De engeltjesmaakster voor de Ham burger rechtbank. Vrijdag en Zaterdag werden de verhandelingen voortgezet. De dochter der beklaagde, als getuige gehoord, hoeft verklaard, dat hare moeder in haar tegenwoordigheid, onmiddellijk na de geboorte, het door haar (de doch ter) ter wereld gebrachte kind doodde, door het in een emmer met water te stoppen. Zij zag, dat het leefde, want het spartelde met de beentjes. De dochter, Paula herkefeldverklaarde vervolgens, dat zij door haar moeder op een allerschandelijkste wijze geëxploi teerd is. Zaterdag werd de poging tot moord op beklaagde's echtgenoot behandeld. De beklaagde heeft dien trachten te dooden door zgn koffie te vergiftigen. Vrouw Wiese is, nadat do gozworenen twee uur lang beraadslaagd hadden, schul dig bevonden aan moord in vijf gevallen, en vervolgens door de rechtbank ter dood veroordeeld. De heer Clarence Dally t vroeger hoofdbediende aan het Edison's laborato rium te Orange (Vereenigde Staten), is het slachtoffer geworden van zijn toe wijding aan do wetenschap. Na een ver schrikkelijk lijden van zeven jaren is hij bezweken. De armen en handen van den heer Dailywaren zeven jaar geleden bjj oen wetenschappelijke proefneming een hee- len tijd achtereen blootgesteld geweest aan de werking vau de x-stralen. Het gevolg hiervan was een ontsteking van de bovenhuid, die als 't ware bracdvlek- ken toonde. Kort daarna verloor Daily zgn baard en zgn hoofdhaar. Aanvankelijk gevoelde hjj niets meer dan eene algemeeno malaise, die gepaard ging met een gevoel van licbto verdoo- ving, dat nu en dan terugkeerde. Twee jaar later kreeg hij echter ontvellingen aan zijn linkerduim, die allengs zulk een omvang aannamen, dat men stukken huid van do beenen moest nemen, om die op zgn duim te enteD. Deze operatie beantwoordde niet aan de verwachtingen. De ontvellingen werden al erger en erger. In Augustus moest Daily's linkerarm wor den afgezet. Niet lang daarna vertoon den zich de ontvellingen aan den pink van de rechterhand. Ten slotte zag men zich genoodzaakt den pink af te zeiten. In Juni 1903 moesten nog drie andere vingers worden afgezet. Maar de kwaal ging niet weg, doch kwam telkens weer op Nadat men hem beide armen had moeten afzetten, gaf men hem een paar kunstarmen. Allengs tastte de kwaal zgn gansche organisme aan. Het werd oen langzaam wegsterven. Do medische wereld interosseerde zich ten zeerste voor het geval. Dally is be handeld door de beroemste specialiteiten. Maar al hun zorgen zijn vergeefseh ge weest Edison zelf heeft met beslistheid verklaard, dat de inwerking der x-stralen de oorzaak van alles moest zgn. Bij een tocht op den Grand Paradis, die dicht bij den Mont-Blanc is gelegen, en 13000 voet hoog is, zgn vier Engel- schen, namelgk twee professoren, een dokter en een student in een afgrond neergevallen en gedood. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) L. S. Do Afdeeling Goes van het »Neder- landsch Onderwijzers Genootschap" heeft besloten eene openbare vergadering te houden op 15 October a. s., 's avonds 7 uur, in de Prins van Oranje" te Goes, waarin de heer K. Andriesse van Amster dam, s crotaris van het hoofdbestuur, zal bespreken de door de regeering in gediende voorstellen tot wijziging der wet op het L O. Waar, als de voorstellen der regeering wet zullen worden, het openhaar lager onderwijs zoo'n gevoelige knak zal worden toegebracht, waar zooveel openbare onder wijzers, geheel buiten hun schuld, broode loos zullen worden, daar is o. i. eene ernstige bespreking der ingediende voor stellen noodzakelijk. Wij roepen daarom allen op, wien de openbare school ter harte gaat en die met ons wilen streven om haren val te verhoeden. Wij verwachten U allen, onderwijzers bij het openbaar onderwijs, opdat gij hooren kunt hoe ernstig wel de grieven tegen de voorstellen zijn. Wij verwachten ook U gaarne, onder wijzers en voorstanders van hot bijzonder onderwijs, opdat Uw wederwoord de vele bezwaren trachte te weerleggen. Het Bestuur der Afd. Goes van 't N. O. Genootschap. Laatste en telegraphists berichten. De oorlog in het Oosten. Uit Moekden wordt hedon geseind, dat er Maandag en Dinsdag den geheelen dag hevig werd gevuurd ten N. van Jen- tai de Russische voorposten trokken Zondag op tot binnen 4 wersten van Jentai. Maandag brachten de Japanners een sterke reserve met geschut in het veld en het vuren duurde den ganschen dag en nacht. De Japanners behielden niei alleen hun stellingen, doch traden ook aanvallend op, Dadat zij de Russische posities met een welgericht kanonvuur hadden bestookt. In den avond trokken de Russen terug over de Shilirivier, een zijrivier van de Hoenho, maar zij kwamen Dinsdag weder de rivier over. Bij afzending van het telegram was een hevig gevecht aan den gang op 8 wersten ten N. van Jentai, waarvan de uitslag twgfelachtig scheen. Nader wordt geseind, dat de strijd eerst des nachts eindigde. Hij bad tengevolge, dat de Japanners uit eenige vooruitge schoven stellingen tot de kolen mijnen van Jentai werden teruggeworpen. De rechter vleugel der Japanners is tot eenige kilo meters ten Z. van Jentai geweken, de linkervleugel houdt stand, maar zal waar schijnlijk terugtrekken. Den Hen begon opnieuw een geschut- gevecht de spoorweg is bijna tot het station Jentai in handen der Russen. Het station Jentai is bijna geheel ver nield. Weerbericht. Woensdag 12. October 1904. Daling van den barometerstand op het vasteland van Europarijzing in Schot land en Ierland. Een eerste depressie bevindt zich laDgs de Noordscbe kust. Laagste barometerstand 755 te Bodö. Een ondiepe depressie in N.-Oostelgke richting verplaatst. Een tweede ondiepe depressie bevindt zich boven Noord-Duilscbland. Een gebied van hooge drukking is ten W. van de Britsche eilanden. De hoogste barometerstand in het ge bied van waarneming 770 hoogste druk king te Valentia. Het gebied van hooge drukking is over westelijk Europa uit gebreid. Daling in temperatuur in Groot Bri- tanniërijzing over het algemeen. VerwachtingZwakke w-'nd, ver anderlijk,, droog weer. Marktberichten. GOES, 11 October 1904. De aanvoeren blijven klein, alleen Bruine Boe nen we. den iets hooger verkocht. Oude TARWE per He~t. f a f Nieuwe TARWE 7,EO a 7,85 Nie we ROGGE 5,a 6,25 W1NTERGERST per 100 KG. 7 EO a 8,— HAVER per 101 K G 6,50 a r 7,— KOOKERWTEN 710 a 8,— KROON ERWTEN r 8— a - 8,EO BRUINE BOONEN - 10,75 a - 11,25 BOTER per K.G. 1,20 r 130 FIEREN per 100 stuks 4,40 a 5,20 Mïddenp ijs eieren f 1,25 per 25 stuks, idem boter f 0;64 per R-®1- Aanvoer van boter en eieren tamelijk. Op do gisteren alhier gebonden veemarkt waren aangevoerd 69 stuks hoornvee. KRUINLNGEN, 12 October 1904. Tarwe f 7,50 a f 7,90, Rogge f 5,25 a f 5,50 per HL, Wintergerst f 7,50 a f 8,Haver f 7,25 a f 7,50 per 100 KG, Erwten f 7 25 a f8,Br. booneu f 10,25 a fll,per H L. ROTTERDAM, 11 October 1904. Op de veemarkt waren aangevoerd 41 paarden, veulen, 1966 magere en 473 vette rundoren, 160 vette, 88 nuchtere en 765 greskalveren, schapen of lammeren,varkens, 185 biggen. Koeien en ossen 26 tot 35 c., stieren 24 tot 29 o., kalveren 38 tot 49 c., schapen tot c., lammeren tot c., varkens tot c. en lichte varkens voor export a o. per '/j kilo. Melkkoeien fllOa 245, kalfkoeieu f 175 a 300, stieren f40 a 190, pinken f 50 a 95, graskalveren f25,a 60, va rzen f55 a 135, alles mager vee; biggen f 6,a 8,£0, paarden f 55 90. Nuchtere kalveren, fok- f 9,a 12, slacht- f 5,— a 8,50 Aanvoer van vette runderen geringprijz n hoog. Spoelingvee 2 cent boven noteering Prima vette kalveren werden iets boven noteering ver kocht, doch met slechten handel. Gr skalveren overvloedig ter markt, omzet viij goed. Pok-, melk- en mager vee voor het buitenland zeer good te plaatsen. Do prijzen der boter weren als volgt :1e quel. f60, 2e qual. f56, 3e qual. f52. Per kilo 70 a 75 o.

Goessche Courant | 1904 | | pagina 3