Nagekomen Advertentie. WILLEM ANNA-P0LDER. Aanbesteding Maandag 17 October 1904. Zij a 81-jarige te Puttershoek wonende zoon kwam hem gelukwenschen. Stormberichten. Een Goereesehe bla zer O. O. 19, schipper Oriuwis, is, het Goereesehe Gat inzeilende, vermoedelijk door den storm omgeslagen van het lot der bemanning is niets bekend. Later is hjj aangetroffen, aangedreven op de ribben. Omtrent het lot van nog 5 blazers, nl. 7, 20, 24, 26 en 35 verkeerde men in het onzekere. Door het omslsan van de Texelsche blazerschuit T. X, 122, die bij Petten op het strand is geslagen, zijn twee jonge mannen, K. Mossel, oud 25 en A. Eelman oud 27 jaren, verdronken. Reiden waren ongehuwd. Het lijk van Eelman word in de schuit gevonden. Hetzelfde vaartuig, dat verzekerd was bij de Vereeniging »Helpt elkander", sloeg ook 7 jaar geleden om, toen von den 3 jonge lieden den dood in de golven. De storm heeft van Scheveningen ook een offer geëischt. De logger Johanna Corneliaschipper A. Pluggekwam Donderdag binnen met verlies van twee der opvarenden en van de geheele vleet. Het vaartuig werd door een stortzee overvallen, waarbij de schip per en twee matrozen over boord sloegen. De schipper is nog levend aan boord woten te komen, de beide matrozen zijn verdronken. Voor zoover reeds bekend is, heeft de storm te Urk vier slachtoffers geëischt van het eiland. Van botter UK 48 sloeg de jonge K. Weerstand over boord en ver dronk. UK 94 strandde, doch de be manning is gered. Van meer dan 20 viB- schersvaartuigen was nog niets bekend en men vreest voor groote rampen. De drie opvarenden der UK 57, die bij Castricum gestrand is zijn verdronken. Ook het Enkhuizer visschersvaartuig EU. 180 is in den storm van Donderdag ochtend vergaanvan de opvarenden J. Schenkschipper, gehuwd en vader van 1 kind en Tj. Blokgehuwd en vader van zes kinderen, is niets vernomen, zoodat het zoo goed als zeker is, dat zij zijn omgekomen. Van de andere vaartuigen is bericht gekomen, dat zij zijn binnen- geloopen. Het eiland Marken staat weder onder water, een gevolg van de Noordwesten winden. Een brug in brand. Te Haarlem heeft Vrijdagochtend een eigenaardige brand gewoed. Er stond een brug de Lange brug in vuur en vlam In de Tel. wordt daaromtrent het volgende verhaald Toen wij ons langs het Spaarne er heen spoedden, was daar het mooiste dagvuurwerk te zien, dat men zich den ken kan. Over die brug gaat de electri- sche tram naar Amsterdam, en voor 8troomlevering loopt er een kabel door het water, die aansluiting heeft met een afsluiter aan een der palen van de brug die afsluiter was, door oververzadiging, zei men, in brand geraaktdaardoor brandde ook de dikke kabel en vooral waar die in aanraking komt met het ijzer van de brug, sloegen de mooiste electri- sche vlammen uit. De brug werd daar door leelijk geblakerd en het houtwerk voor een deel vernield. Het technische personeel was spoedig aanwezig en tracht te den draad door te knippen, doch dat lukte niet spoedig en telkens, als deze weer in aanraking kwam met een der palen, sloeg oen knetterende vlam uit. Toen de draad boven door was, kon men eens beneden gaan zien en toen bleek, dat een heel eind kabel totaal was door gebrand. Het verkeer over de brug was nu gestremd. De wagens moesten met de hand over de brug worden geduwd. Hon derden stonden aan weerszijden het be langwekkende schouwspel aan te staren, Te Amsterdam zijn twee personen aangehouden, verdacht met kaartspel in een theetuin te Rotterdam een bejaard heer tweeduizend gulden aan Russische effecten afhandig te hebben gemaakt. Nadat de een aan de anderen quasi f 3500 verloren had, die hij ook uitbetaalde, kreeg de oude heer lust om mee te spelen, en haalde daartoe de effecten, die hij na tuurlijk verloor. De effecten zijn te Am sterdam in beslag genomen, en beide personen aan het gerecht overgeleverd. Ongelukken. Vrijdagavond is, door een trein van Winschoten, een besteller van Van Qend Loos uit Harlingen overreden. De borstkas werd hem inge drukt, tengevolge waarvan de man direct dood was. Vermoedelijk door de duisternis mis leid, is te Halfweg een koopman ruim 60 jaar oud, met zijn hondekar in de Ringvaart van de Haarlemmermeer ge reden, met het gevolg, dat hij verdronk. Te Rijswijk is Vrijdagmiddag een man door den bliksem gedood. In den Circus-Pjlaginq te Rotterdam hebben pas ontgroende studenten uit Delft Vrijdagavond danig misbaar gemaakt. Het is gebruik, dat op den Vrijdagavond door de eerstejaars een bezoek gebracht wordt aan de verschillende specialiteiteninrich tingen van Rotterdam. Zoo was ook Vrij dag een talrijk troepje naar PJlaging ge trokken ramoerig werd het door hen al spoedig en weldra maakten de heeren zulk een kabaal, dat zij verwijderd moes ten worden. Het kwam tot een formeel gevecht, waarbij ook politie te pas kwam. Ook buiten het gebouw duurde het ge vecht nog voort en van weerskanten werd er onbarmhartig op los geslagen, zoodat ook menigeen een klap kreeg die er niets mee te maken had. De voorstelling, die al op het einde liep, werd door het standje te vroeg afgebroken. Reeds om 8 uur hadden een 150 Delft- Bche studenten de stalles en tribuni in den Ciroas-PJldging bezet. Den geheelen avond waren zjj reeds luidruchtig ge weest, zoodat tegen half 11 enkelen ver wijderd moesten worden. Dit scheen het sein tot een algemeenen opstand, want toen even daarna een soubrette optrad, stonden bijna allen gelijktijdig op en gin gen aan het hossen in de parterre-ruimte. Daardoor kwatneu zij in botsing met de andere bezoekers, waarvan het gevolg was een algemeene kloppartij. Toen de bezoe kers der galerij dit zagen, stormden een 50-tal naar beneden, om een handje te helpen, en ontstond een geweldig hand gemeen. Stoelen en bierglazen vlogen door de zaal. Men sloeg met alles wat men maar gr ij pon kon, waarop de te hulp geroepen politie met de blanke sabel op trad. Een politieagent kreeg een slag, dat hij moest worden weggebracht. De vechtpartij werd in de gangen en op de trappen voortgezet, en daarna op straat. Daar kregen de studenten zooda nig klop, dat zij hals over kop de vlucht namen naar het station D. P., waar zij over de hekken heen vlogen, om den trein te bereiken. Tal van personen wer den verwond, en onnoodig te zeggen, dat in de zaal verscheidene juffrouwen flauw vielen. Arrestatiën hebben niet plaats gehad, ofschoon verschillende der belha mels bij de politie bekend zijn. De toestand van den politieagent, die bjj het schandaal bewusteloos geslagen werd, is zoodanig verergerd, dat bij ia het ziekenhuis is opgenomen moeten worden. Tegen de studenten, die in den nacht van de ontgroening te Delft ongeregeld heden pleegden en eerst later bekend zijn gewordeD, is proces-verbaal te dier zake opgemaakt. Nieuwe poststempelmachines. Sedert eenigen tijd kan men op sommige brieven en briefkaarten, die uit het binnenland komen, eenige eigenaardige golflijnen naast liet poststempel ontdekken. De af stempeling der poststukken met een reeks golflijnen, die doen denken aan een wap perende vlag, is betrekkelijk nieuw, en wat ons land betreft, zeer nieuw. In Engeland is de Amerikaansche ma chine reeds in 1903 in gebruik genomen. De oude manier van afstempeling is zeer tijdroovend. De nieuwe stempelraa- chine drukt bet stempel van de plaats van afzending met den datum enz. af, naast de postzegels, dus op het papier. Eene reeks golvende strepen gaan dan door de twee of drie postzegels en ver nietigen de waarde daarvan. De machine, die voor deze nieuwe stempelmanier gebruikt wordt, is een soort van 8cbrokop. Zij eet 1 etterigk de brieven, die haar toegeschoven worden. Aan 400 per minuut heeft zij niet genoeg en de postmensehen kunnen de stapels niet zóó snel aanbrengen of de machine is reeds met de duizenden gestempelde brieven klaar. Natuurlijk moeten do postzegels geplakt zijn op de behoorlijke manier, d. w. z. rechts bovenaan. De behoorlijk bepostzegelde brieven en kaarten worden bij hoopjes van 50 of 100 stuks met de adreszijde achter op een schuif, die naar de machine loopt, geplaatst. Vreemdsoortig gevormde cou verten worden er uitgehaald, om met de hand gestempeld te worden. De rest nadert de machine, schuift langs het stem pel en wordt in een oogwenk gestempeld eruit geworpeD. De snelheid der werking kan, wanneer electriciteit als drijfkracht gebruikt wordt, opgevoerd worden tot het enorm getal van 27.000 brioven per uur. Een zeer goed geoefend stempelaar kan volgens de oude metbode het hoogs tens tot 120 per minuut brengen of 2700 per uur wanneer bij de 6tempel- machine van Pearson-Hill gebruikt. Met een bandstempel wordt het afstempelen van 80 brieven per minuut al heel aardig werk gevonden. In Amerika heeft men de stempelaf drukken dezer nieuwe machines natuur lijk weer tot allerlei aüdere doeleinden gebruikt en bij de strepen ook de nati onale sterren gevoegd. Eigen Haard.) Vrijdagmorgen brak te Enschedé een staking uit bij de firma J. Ten Cate Bz. (stoomdrukkerij en cartonnagefabriek). De oorzaak daarvan is de volgendeDe firma had, voor de berekening van offerten voor haar eliëntele, reeds vroeger, tot Juli 1904, (gedurende 18 maanden), de maatregel ingevoerd, dat ieder arbeider in een boekje moest noteeren don werk- tjjd, aan ieder stuk werk verricht. Sinds dien tjjd werd de maatregel niet gehand haafd. Nu wilde de firma hem weer invoeren, doch stuitte daarbij af op den onwil van do arbeiders. Herhaaldelijk verzocht, bleef men weigeren. Toen volgde ontslag met 14 dagen, volgens fabrieks- reglement, waarop allen de inrichting verlieten. De arbeiders vinden de invul ling der boekjes niet doenljjk. Zjj worden nl. telkens aan nieuw werk gezet, en hebben bovendien grieven tegen het boete stelsel, dat, volgens hen, alléén den pa troon zou ten goede komen. Een droovig ongeluk had Vrijdag namiddag te N.-Pekela (Gr.) plaats. Een echtpaar was daar aan 't aardappels rooien. Hun kindje, pas een half jaar oud, lag op 't veld in een houten bakje te slapen. Er voor gespannen lag de hond, trouw de wacht houdende over het wicht. Het goede dier kreeg echter dorst, liep naar de wjjk on trok het primitieve wiegje mee. Het bakje rolde in 't water en daarmee het zoo rustig slapende kindje. En toen de arme vader en moeder eens naar hun lieveling wilden kijken, vonden ze het koud, nat, gestorven aan den kant van de wijk. En op den wal droef starend de arme hond Een gevaarlijk spel, dat door som mige kinderen nogal dikwijls wordt ge speeld, had te Ter Apel bijna aan een kind het leven gekost. Door eenige jon gens werd het »rechtbank-spelen" uit geoefend en moest op een hunner de doodstraf worden toegepast. Het knaapje werd een dun touwtje om den bals ge bonden en aan een stookpot opgehangen. Weldra kon de kleine geen geluid meer geven, en was niet de moeder toevallig ter plaatse gekomen, zeer zeker zou de kleine bet tijdeljjke met het eeuwige hebben verwisseld. De storm. De geweldige Wester storm, die over de Noordzee en het Ka naal heeft gewoed, teisterde ook hevig do Engelsche kusten en bracht groote schade aan de scheepvaart toe. Van alle kust plaatsen wordt het vergaan van schepen gemeld, voornamelijk visschersvaartuigen, die door den storm zijn overvallen. Alle havens zijn vol met beschadigde schepen, vooral op de kust sloegen vaartuigen uit een en van meer dan eenareddingssration moesten booten worden uitgezonden meestal werkten deze met succes en het is opvallend, dat zoo woinig menschet - levens te betreuren zijn. Tot nu toe werd alleen gemeld, dat drie man en een jon gen van een op Copspoint uiteengesla gen visschersvaartuig van Nowbaven zjjn verdronken. Te Fraserburgh deed een hond dienst als menschenredder. De Duit- sche bark Maria was namelijk tusschen Sosesuerty cn Sandbaven geBtrand en het bleek onmogelijk van den wal af verbin ding met bet schip te krijgen. Een hond van een daar wonenden bankier zwom toen naar het wrak, keerde van daar met het eind van een touw in den bek terug en toen eenmaal deze verbinding met bet strand was tot Btand gebracht, was de in nood verkeerende bemanning spoedig ge red. Ook op de Fransche kust heeft de storm huis gehouden. Daar zijn 30 vis- schersvaartuigen, die in de havens bij Bresk lagen, tegen do rotsen stukgesla gen. Gelukkig zijn er geen menscben bij omgekomen, maar vele visschersgezinnen zullen toch tengevolge van deze ramp van den winter gebrek moeten lijden. Aan den wal zijn daken afgerukt en hui zen in aanbouw vernield. Verschillende rivieren zijn bovendien in den nacht van Dinsdag op Woensdag buiten hare oevers getreden, het water stroomde de huizen binnen en de bewoners moesten haastig het lijf bergen. OrtploJJing bij Antwerpen. Vrijdag ochtend om half elf is een projectiel ontploft in het fort St. Marie te Calloo bij Antwerpen, waaromtrent het Hdbl. van Antw. het volgende mededeelt »Het ongeluk had plaats des morgens te 9 uur op het fort St. Marie, in een gebouw, bekend onder den naam van hot Klein Poeiermagazijn. Door de kracht van do ontploffing is dit magazijn, zoo groot als het was, totaal in gruis geslagen. Er bleef niet meer van over. Twee en vijftg bommen zijn gesprongen, alles doodend en vernielend wat in de nabijheid was. Er werden 11 man gedood en 2 doodo- lijk gewond, wat doet veronderstellen, dat er nog eene menigte minder gekwet sten zijn. Al de lijken zjjo onkenbaar, voor zoo ver het nog mogelijk is armen, beenen en stukken lichaam tot een geheel te brengen. Veeleer is het een vormelooze massa overblijfselen. Aan een vinger heeft men twee ringen gevonden en daaraan herkende men, dat de afgerukte arm die was van een wacht meester. De verslagenheid in bet dorp Calloo is onbeschrijflijk. Men heeft op do plaats der ramp stukken armen, beenen, weggeslagen hoof den, enz., in manden bijeen verzameld het was in 'een woord afgrijselijk om te zien. Naar het heet, had d9 ontploffiog plaats tgdens het laden van do bommen, waarvan een door onbekende oorzaak sprong. Onmiddellijk daarna vloog alles in de lucht." Een schouwburgbrand te Bazel. Te Bazel is vrijdagmorgen tusschen 2 en 3 uur een hevige sqhuowburgbrand uitgebarsten. Tegen 4 nur was de schouw burg van binnen totaal uitgebrand, zoodat nog slechts de vier muren zijn overge bleven. De brandweer was machteloos; de belendende »Kunsthalle" was zwaar beschadigd. Een brandweerman bekwam hevige wonden. Om 2 uur in den morgen werd in de omgeving van den schouwburg een sterke brandlucht waargenomen. Toen de aan stonds gewaarschuwde brandweer op het terrein aankwam, vlamde reeds een ge weldige vuurmassa op. Een kwartier later was het geheele tbeather een zee van vlammen. Met razende snelheid ver spreidde zich het vuur. Over de omlig gende huizen op een afstand van vele honderde meters viel een reusachtige vonkenregen neer, die vele gebouwen be schadigde Aan de redding van den schouw burg was niet te denken. De bibliotheek en de geheele garderobe zijn verbrand. Tegen 7 uur in den mor gen was het binnenste van den schouw burg nog een gloeiende vuurhaard. Het was onmogelijk van het regenapparaat gebruik te maken, waardoor het geheele tooneel onder water gezet kon worden; men kon er niet bij komen. De tooneel- spelers lijden de grootste schade. Het theather en de garderobe waren voor 1 i/a millioen frank verzekerd. Aardbeving op het eiland Samos. Voor de tweede maal in twee maanden is het eiland Samos door een bevige aardbeving goteisterd. Op het eind van Augustus werd een veertigtal huizen, waaronder het paleis van don goxweneur te Vatby, verwoest en dertig personen werden te Chora gedood en honderd gewond. Dit maal is het getal verwoeste buizen nog grooter. Menschenlevens zijn er niet te betreuren, doch meer dan 2000 personen zijn zonder onderdak. Dat een aanslag op den Czaar is gepleegd, toen deze naar Odessa reisde, wordt ook in een telegram uit Weenen aan de Daily Tel bevestigd. Nabg Bara- nowitza poogde men door een bom den keizerlijken trein te vernielen. Dat de aanslag mislukte wordt toegeschreven aan den ijver van een eor6t onlangs in gesteld politiecorps, dat uitsluitend voor do persoonlijke veiligheid van den Czaar heeft te waken. Het corps bestaat uit 50 gewezen officie ren met generaal-majoor Schonkin als com mandant, een detachement van het corps, onder bevel van laatstgenoemd officier, vergezelde ook den keizerlijken trein naar Odessa. Officiéél worden echter de geruchten omtrent den aanslag tegengesproken. Te Brussel heeft iemand, die zich noemde de baron de Santignaceen goud smid op slimme wijze bestolen. Hij zocht juweelen uit ter waarde van 7000 franks, welke in een pakje werden gebonden, waarop hij zijn zegel plaatste. Iutusschen zag bij nog een horlogeketting, die bem beviel en door hem gekccht werd. Hij had 50/q korting bedongen voor contante beta ling, maar toen hij het bedrag uit zjju brie- ventasck wilde halen, bleken twee duizend franks te ontbreken. Bij legde daarom althans zoo leek het het pakje, dat hij al bjj zich had gestoken, en den ketting weder op de toonbank en ging heen om het ontbrekende geld te halen. Maar hij bleef weg en toen de goudsmid, argwaaD krij gend, het verzegeld pakje opende, dat störk op het andere geleek, vond bjj daarin slechts papier en kiezelsteentjes. Surijeriijke Stsüd van Soe*. van 710 October. Ondertrouwd 9, Jacob Abraham W< - melsfelder, 24 j., jm., te Goes en Jan- nigje Verschoor, 22 j jd., te Strijen. Laatste m taiegraphischa berichten. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer nam heden de drank wet in behandeling, die door dhr. Van Bouten op de gronden, in zijn nota uit eengezet, werd bestreden. Het ernstigste bezwaar had spr. er tegen, dat noch autoriteiten, noch publiek deze wet zullen kennen, als zjj deze week zal worden afge kondigd. Voor die overhaasting stelde spr. minister Kuyper veraotwoordeljjk, evenals voor de behandeling in de incomplete Eer ste Kamer, waardoor de rechtsgeldigheid dezer wet door den rechter zal worden betwijfeld. Hij aebtte dit ontwerp be denkelijk als een uitbreiding van admini stratieve en politieke bemoeiing en zou met voile overtuiging tegen stemmen. Dhr. Hovy verklaarde zijn stem er niet aan te zullen onthouden, doch betreurde het meten met twee maten, dat deze wet doet. Morgen voortzetting. Min. Kuy\ was, ofschoon zijne ongesteldheid nog niet was geweken, tegenwoordig. en Vcrkscpingen. Zaterdag werden ten overstaan van den notaris Joh. Pilaar te Goes, in het koffiehuis »Slot Oostende", publiek ver kocht de hofstede »Land- en Dorpzicht" aan het dorp Kattendijke met bouw- - n weilanden, als volgt In de gemeente Kattendijkele perc. de hofstede, groot 1.22.80 H A., voer f 4500 aan dhr. C. de Wilde Az. c. p. te Kattendijke2e perc. 2 47.70 H.A bouwland voor f3987,97 aan denzelfden 3e perc. 0.53 30 H.A. weiland voor f 903,44 aan dhr. F. J. Felius aldaar 4e perc. 1.33 50 H.A. bouwland voor f2015,85 aan dhr. Jac. Smits aldaar 5e perc. 0.55.50 H.A. weiland voor f 843,05 aan dhr. A. Arnoldi c. s. aldaar 6e perc. 1.12.00 H.A. bouwland voor f 1864,80 aan dhr. O. de Wilde Az. c f, aldaar7e perc. 1.84.90 H.A. weiland voor f2311,25 aan dhr. W. v. d. Linde aldaar8e perc. 2 38.00 H.A. weiland voor f 3017,84 aan dbr. I. D. Fransen v. d. Putte to Goes9e perc. 1 52.10 H.A. bouwland voor f 1843,45 aan dhr. Izaak Keukelaar te Kattendijke 10e perc. 3 22.20 H.A. weiland voor f 4630,72 aan dhr. C. de Wilde Az. c. s. aldaar; 11e perc. 0.41.40 H.A. bouwland voor f668,61 aan dhr. Jac. Dagevos aldaar12e perc. 0.65.20 H.A, boiiwland voor f 1026,90 aan dhr. P. v. Kleunen aldaar; 13e en 14e perc. 1.7310 H.A. bouwland voor f 3030,98 aan dbr M. v. Damme aldaar; 15e perc 1 65 20 H.A. bouw land voor f 3386,60 aan dhr. O. de Wilde Az. aldaar16e perc. 0.87.70 H.A. bouwland voor f 1806,22 aan den zelfden 17e perc. 0.23 90 H.A. bouwland voor f 387,18 aan dhr. A. Spruit aldaar; 18e perc. 2.07.70 H.A. bouwland voor f 2907,80 aan dhr. W. v. d. Linde aldaar 19e perc. 1.49.30 H.A. bouwland voor f 2396,27 aan dhr. Jac. Smit aldaar 20e en 21e perc. 3.29.50 H.A. bouwland voor f 4138,52 aan dhr. W. F. K. Lens hoek qq. te Kloetinge22e perc. 0.87.30 H.A. bouw- en weiland voor f 1265.85 aan dhr. Joh. Dagevos te Kattendijke; 23e perc. 0.30.70 H.A. bouwland voor f 595,50 aan de diaconie aldaar; 24e perc. 0.59 40 H.A. weiland voor f 475.20 aan J. F. Felius aldaar25e perc. 0.30.60 H.A. bouwland voor f443,70 aan A. Spruyt aldaar; 26e perc. 0.44.60 H.A. bouwland voor f 468,30 aan dhr. W. v. d. Linde aldaar 27e, 28e en 29e perc. bouw land voor f 3225,88 aan dbr. W. F. K. L°rsboek qq te Klcetinge30e perc. I.03.50 H.A. bouwland voor f 1139,54 aan denzelfden31e perc. 0.65.10 H.A. bouwland voor f 785,76 aan B. Smits te Kattendijke32 perc, 0.52.46 bouwland voor f 664,14 aan de Breede Watering bewesten Ierseke; 33e perc. 2 13.48 H.A. weiland voor f 2916,14 aan dhr. G. O. van Lieve te Kloetinge. Alles per hoop. In de gemeente Wemeldinge 34e perc. 0.66.60 H.A. bouwland voor f 882,45 den hoop aan dhr. Chr. ICole te Wemeldinge. Totale opbrengst f 57940,31. Onver minderd de 8 1/2 pet. onkosten. Weerbericht. Maandag 10 October 1904. Daling van den barometerstand gering. Rijzing op bet vaste land Van Europa. Een depressie bevindt zich boven Scan dinavië. Laagste barometerstand te Bodö 755. Een andore, vrij diepe depressie in N. Oostelijke richting verplaatst, nadert ten W. van Schotland. Gebied van hooge drukking boven Noord-Duitschlai d. Hoogst bekende barometerstand in het gebied van waarneming 755. De hoogste drukking wordt gevonden te Memel. Verandering van bet gebied van hooge drukking in N. Oosteljjke ricbtiDg. Over het a'gemeen daling in tempera tuur. Rijzing van temperatuur in Scan dinavië. Verwachting Zwakke Zuid-Westelij fee wind. Veranderlijk droog weer; geringe toename in temperatuur. Verkoopingen en Verpachtingen. October. ll Goes, beestiaal, Hollniann Verhoek. 14 '8-Heer Areodskerke, n eubilair, Van C>ef 16 'a-Heer Abtskerke, woonhuis, erf en t in, Liebert. 18 Texel, ho'atede, hooi- en bouwland, De Beer te Texel en Daamen te Haarlem. November. 8 'a-Gravenpolder (Zwak"), boomen, Mulock Houwer. 9 Heinken?zand, boomen, Van Cleef. 10 Heinkeuszand, id., id. 10 Kapelle, boo en, Mulock Houwer. 14 Oostelijk, boomen, Muloch Houwer. 16 Knadendamme, boomen, P. Overman. 15 Heinkenszund, id., id. 16 Niate, idid. 17 'a-Gravenpolder, id., id. 18 Baarland. id., id. Watergetijen voer Ierseke. Hoogwater. I Laagwater. jjagen. Vrm. Nam. Vrm. Nam. 11 Oct. 4.24 4.40 9.50 10.12 12 5.9 5 20 10.40 11 3 13 5.48 65 11.27 11.51 14 G.29 6 46 0.13 15 7.9 7.29 0.33 0.57 16 7.52 8.22 1.20 1 40 17 8.52 9.38 2.15 2.47 Marktberichten. Rotterdam, 10 October 1904. De Vlas aanvoer bedroeg 2906 steen blauw, 1600 steen Grocingsch, 2400 steen geel op het land handel bevredigend schoon blanw 38 tot 49 stuivers, vuil 30 tot 33 stuivers, Groningsch 28 tot 36 stui vers verkocht, geel gedeeltelik voor 40 tot 44 stuivers opgeruimd L g n z a a d ruime aanvoer, weinig omzet, onveran derd. Aardappelen: Zeeuwsche f2 a f2,25, Gelderscbe blauwe f 1,80 a f2, Brielscbe kralen f3 a f3,25. K a r w ij- zaad geë ndigd. Ajuin aanvoer 10,000 balen, groote f3, kleine f3,75, stroogele f3, puik, alles per 60 kilogram. Meel f 11 kalm, Bouwman onveranderd kalm, ruim prijshoudendnoteering on veranderd. Granen: buftenlandsche kalm, binnenlandsehe Jarige Tarwe per 100 K.G. a N.Tarwe 9,50 - 10, Rogge Rogge (zaaisoort) - - Wintergerst per 100 K.G. - Zomergerst - Chevaliergerst - Haver 7,25 - 7,50 Haver (nieuw) - Koolzaad - - Bruine Boonen - 11,- 11,50 Witte Boonen - 13,- 13.75 Erwten- 7,- 8,25 Kroonerwten - 8,25- 8,60 Karwijzaad - - Kanariezaad - - Mais Mixed (Amerik.) - 125,- Zeeuwsche Eieren - 5,- 5,30 VAN HET SCHOONMAKEN VAN DE WATERGANGEN in den polder OP Samenkomst te 9 Va uren aan de wo ning van M. FERDINANDUSSE.

Goessche Courant | 1904 | | pagina 3