werd toornig en gaf Herbert uit de hoogte tot bescheid »Ik had tot nu too gedacht, dat mijne Braudenburgsche vasallen met hun meester medegingen." Sinds dat oogenblik werden de oude banden verbroken en nooit weder aan geknoopt. Van weerskanten vergat men niet en de Keizer is zelfs niet op de begrafenis van zijn vroegeren vriend ver schenen. GOES, 5 Oct. 1904. Met ingang van 1 Dec. a. s. is verplaatst van Delft naar Goes de assistent der postergen dhr. A. Snoep, ter ver vanging van dhr. L. J. Muelman. In de op 4 October j.l. gehouden vergadering van Ingelanden van den »de Perponcherpolder" is besloten de subsidie, te verleenen aan de tram Borsele GoesWolfertsdijk, te bepalen op f 10 'sjaars gedurende 20 jaren, in plaats van 15 jaren, zooals vroeger bepaald was. Door Ingelanden van denSchenge- polder is besloten de subsidie, te ver leenen aan de tram BorseleGoes Wolfertsdjjk, te bepalen op 5 cent per Hectare gedurende 20 jaren, met dien verstande, dat deze subsidie alleen ge geven wordt van de gronden in de ge meente Wolfertsdijk gelegen. In eene vorige vergadering was besloten subsidie te verleenen gedurende 15 jaren. Door het hoofdbestuur der schip- persvereeniging >Schuttevaer" is aan den mininister van Waterstaat een adres ver zonden, houdende verzoek, het daarheen te willen leiden, dat de spoorwegbrug over het Zuid-Bovelandsche kanaal bij Ylake van een tweede doorvaartopening worde voorzien. In de bijeenkomst, waartoe de Eerste Kamer is saamgeroepon, zal vermoedelijk terstond, dus op Dinsdag 11 dezer, de Drankwet in openbare behandeling wor den genomen. (Hblad.J Bij de gisteren gehouden stemming voor een lid der Tweede Kamer in het district Assen werden uitgebracht 3527 geldige stemmen. De uitslag is, dat er herstemming moet plaats hebben tusschen mr. M. W.FTreub (vrijz.-dem.) met 1654 en N. O. Pierson (lib.) met 906 stemmen. De heer H. Bos Kzn. (antir.) had 670 en de heer A. van der Heide (soc.-dem.) 297 stemmen. Er is slecht gestemd. Door de familie in den Haag is bericht ontvangen, dat de le luitenant der infanterie P. Hvan Rijn in den ouderdom van 34 jaar te Lbo' Semawé (Atjeh) aan bekomen verwendingen is overleden. NC.j Veredeling van het ambacht. De Uit voerende Raad der Yereeniging ter Ver edeling van het Ambacht maakt bekend, dat ih December a.s. te 's-Gravenhage, te Groningen en te Arnhem gelegenheid zal wordon gegeven tot verkrijging van den graad van gezel of van meester in het timmeren, smeden, meabelmaken, huisschilderen, metselen en steenhouwen, na voldoende daarin afgelegde proeven van bekwaamheid. Deze proeven, afgenomen door com- missiën van zaakkundigen, bestaan uit lo. een of meer practische werk stukken, welke naar den aard van het vak één, twee of drie weken tijd vorderen 2o. mondeling, schriftelijk en teeken- kunstig werk, gedurende ééa dag voor den gezel en drie dagen voor dan meester. Aan hen, die voldaan hebben aan de gestelde eiscben, wordt een diploma uit gereikt, worden reis- en verblijfkosten naar een vastgesteld tarief vergoed tor- wijl aan hen, die geslaagd zijn, naar gelang van omstandigheden, nog een vergooding kan worden toegekend voor het door hen tijdens de proefafneming gedorven loon. De aangifte van deelnemers moet ge schieden met nauwkeurige opgaaf van naam, woonplaats, ouderdom, beroep en tegenwoordigen werkkring vóór 15 Oc tober a. s. aan het algemeen secretariaat der vereeniging, Visschersdgk 41, te 's Gravenhage, alwaar nadere inlichtingen te bekomen zijn. Elke aangifte moet gepaard gaan met toezending van f2.50 per postwissel, welke som verbeurd wordt, ingeval de opge roepen candidaat niet verschijnt, en terug gegeven wordt na deelneming aan de proefaflegging. Schore. Het zieken- en ondersteu ningsfonds te Schore en Ylake heeft zijn jaarvergadering gehouden. De vereeniging telt 21 leden en 26 begunstigers. De inkomsten bedragen f 152,45. Hiervan is uitgekeerd aan zieken f 152,02 zoodat het batig slot slechts f 0,43 bedraagt. Het is dus dubbel te hopen, dat de leden der vereeniging in den eersten tijd voor ziekte mogen blijven bewaard. Hoedekenskerke. Maandagavond werd hier een vergadering gehouden om tot de oprichting van eene Chr. school te komen. Ds. Kuijlman had hiertoe het initiatief genomen en de heeren Boot uit Kruinin- gen en v. d. Oraaf uit Rotterdam, waren gekomen om lezingen te houden en in lichtingen te geven. Slechts een 9 tal personen uit deze gemeente woonden de bijeenkomst bij, waaronder slechts een 4 tal gevonden werd, die een jaar lij ksche contributie van f5 over hadden om zich bg de vereeni ging voor Chr. volksonderwijs aan te sluiten. lerseke. Maandagavond vergaderde de Gemeenteraad tot afhandeling van de begrooting. Het voorstel tot verhooging met f 30 van hot salaris van den 2en klerk ter secretarie, waarover Vrijdag de stemmen staakten, werd nu met 6 tegen 5 stemmen aangenomen, en daarna de begrooting in haar geheel met alge- meene stemmen. Deze sluit met eind cijfers van f 31306,345. Door de reeds vermelde wijziging van enkele posten kon de post voor onvoorziene uitgaven met f 92,50 verhoogd worden. In geheime zitting werden bezwaar schriften tegen den Hoofd. Omslag be handeld en een suppletoir kohier voor die belasting opgemaakt. Praatlust in de Tweede Kamer. In eene amusante rede, waarmede hij de Kamer een half uur in de stemming van goedlachsheid hield, heeft de soc.- dem. afgevaardigde Schaper betoogd, dat het niet te pas kwam, dat in de Troon rede bedekt, en door den voorzitter rond weg aan de Kamer haar praatmanie was verweten. De voorzitter had in zijn inireê-redo o. s. gezegd, dat in andere Parlementen reeds maatregelen genomen zjjn tegen het vele spreken. Schaper vestigde er toen de aandacht op, dat men in ons Parlement nog nimmer zijn toevlucht tot de strijdmiddelen, in sommige andere Parlementen gebezigd, heeft genomen. »Hier vecht men," aldus dhr. Schaper »nog niet met inktpotten en tafelbellen. Niemand onzer begeert dat. Wij allen zijn te gemoedelijke Nederlanders, dan dat zoo iets noodig zoude zijn. Maar wij dachten, mijnheer de voorzitter, dat gij dan ook in uw qualitoit alle reden hadt voor u zeiven te denken aan de woorden Wees gelukkig en verblijd, Dat gij Nederlander zijt." {Gelach.) Onwillekeurig wordt door opmerkin gen als spr. wraakte, de oppositie ge troffen. De rechterzijde applaudisseerde bij de intreerede, en keek naar de linker zijde. De Nederlander schreef »eventueele halfbewuste obstruktie dor uiterste lin kerzijde." Wij wordon verantwoordelijk gesteld voor den langzamen gang van zaken. Ook nu weder knikt men aan de rechterzijde. Spr. zal dus cijfers noemer». Zeker, wij spreken veel {gelach)is men zoo onnoozel, te meenen, dat- wij zwijgen zullen, als spreken plicht is Ellenlange debatten worden hier gewijd aan juri dische haarkloverijen, en wij zouden de grieven van het volk verzwijgen Onze geheele aanwezigheid hier is voor u een ongepastheid al wat wij zeggen, ergert u men ontkent dit, maar de meest be- wusten onder u vinden het zeer ver keerd, dat wij het volk wijzer maken dan het is. Wij zullen niettemin blijven zeg gen wat ons op het hart ligt, ondanks troonrede en voorzittersvermaningen Maar de werkelijkheid is, dat de ker- kelijken een onevenredig groot deel van de Handelingen vullen. In 1901 spraken bij het algemeen de bat over de staatsbegrooting 26 leden daarvan waren er 12 van de rechterzijde. Hoeveel zouden het zgn geweest, als zij niet iomand als dr. Kuyper als premier hadden gehad Een stem Maar de lengte Schaper: Dat komt allemaal! In 1902 spraken 18 leden, van wie 11 van de rechterzijde, bij het algemeen be- grootingsdebat, of, zonder Staalman10. In 1903 van rechts 12, of, zonder Staal man 11, tegen 9 van links. En de leDgte in 1903 vulde in eersten termijn de rechterzijde 77 1/2 kolom, de linkerzijde 681/2 kolom; bij de dupliek alleen sprak de linkerzijde 16 kolom meer dan de vrienden der regeering. Dat alles, zonder de redevoeringen der mi nisters, en met inbegrip van »de veel pratende socialisten Bij wetsontwerpen houdt men rechts heele redevoeringen, die het ontwerp af breken, en die eindigen met de verkla ring ik stem er voorDat roept na tuurlijk de linkerzijde in het geweer. Het heele eed-debat bleef tot de rechter zijde beperkt. Bij het ontwerp op het hooger onderwijs verklaarde één christe- lijk-historisch lidik zal voor stemmen, maar met »oen enkel woord" zeggen waarom. Hg sprak ruim 11 kolom. Een ander christelijk-historisch lid zou »en- kele opmerkingen" maken. Hij vulde 14 kolom. Troelstra's eerste redevoering be sloeg 12 kolom, zij was 2 kolom korter dan i-enkele opmerkingen". De heer Van der Vlugt sprak 111/2 kolom. Een anti revolutionair lid, die zoo maar eens gaat staan praten, om dan een ware lintworm rede te houden, zou >een woord tot ver dediging" zeggen. Hij sprak 13 kolom. Een katholiek, die het *zoo kort mogelijk" zou maken, sprak 10 Va kolom, een ander katholiek, die het ontwerp bestreed, maar voor stemde, 16 kolom de heer Borgesius daarentegen maar 13 kolom. Wie zijn nu de veelpraters En dan bezit gij nog een minister, die zich waar lijk wel kan verdedigen In den eersten termijn voerden 10 sprekers van rechts het woord, 6 van links, daarbij maar één sociaal-democraat. Rechts sprak men, de rede van den heer De Visser niet meegerekend, 87 i/a kolom vollinks 601/2 kolom. Dr. Kuyper alleen sprak 33 kolom. Hebben die menschon het recht, ons te verwijten, dat wij veel praten Elk minister heeft rechts een paar paranymfenzoo gek kan hot niet zijn, of zij komen hun minister verdedigen Wilt gjj zooveel spreken, het is geen bewijs van uw kracht, maar gaat uw gang, en doet ons geen verwijten Het is gemakkelijk te zeggen, dat wij zoolang werk hebben aan de ontwerpen maar hoe kunnen wij spoedig afhandelen een ontwerp als de drankwet, waarin wij vast zaten als. de Japanners in prik keldraad De Standaarddeze rede van den heer Schaper besprekend, vindt, dat het betoog geen steek houdt, omdat het onjuist was opgezet, zooals zij meent. »De Tweede Kamer tolt 58 leden rechts tegen 42 leden links. Het ligt dus in den aard der zaak, dat; deze 58 leden wel eens meer kolommen vullen dan de 42. Maar dat was de quaestie niet. Het vraagstuk had aldus moeten ge steld worden De sociaal-democratische club telt, zoo men Van der Zwaag er bg rekent, 8 leden. Buiten hen tolt de Kamer 92 leden. Hoeveel kolommen nu vullon deze 8, en hoeveel kolommen deze 92 En eerst als dan bleek, dat door elkaar de sociaal-democraten por hoofd even veel kolommen vulden als de 92 door elkaar per hoofd, zouden ze aan het ver wijt, dat ze den nationalen tijd misbrui ken, ontkomen zijn. Of zegt men, en we stemmen het toe, dat een kleine partij per hoofd allicht over de grens gaat, stelle men het vraag stuk dan aldusEr zijn in de Kamer 7 groepen, de anti-revolutionairen, de christelijk-historischen, de vrijzinnig democraten, de roomsch-katholieken, de oud-liboralen, de Unie-liberalen en do sociaal-democraten. Tel nu bijeen, wat in de Kamer door elk van deze 7 groe pen gesproken is, en zie of de sociaal democratische groep even laag staat als de overige groepen. Het zou niet kwaad zijn, als iemand die tijd heeft, dat eens uitrekende." We zouden zoo zeggen, dat men zijn tijd nuttiger kan besteden dan met het oplossen van dit door de Standaard ge stelde sommetje. Het Volk noemt de eerst voorgestelde wijze van rekenen van de Standaard veel te omslachtig. Waarom" vraagt het blad ondeugend, waarom maar niet direct Troelstra vergeleken met P. van Vliet, Helsdingen met Van Asch van Wijk, Scha per met FruytierHugenholtz met Friesen, of Van der Zwaag met Beckers De tweede door de Standaard voorge stelde manier, noemt het Volk een aan gename truc. De Standaard verdeelt dan, zegt bet blad, haar regeeringslieden in drieëa, om tot betrekkelijk lage cijfers te komen. Kerknieuws. Ned. Hervormde Kerk. Gistervoormiddag werd door een aan tal predikanten, leden van de »Zeeuwsch Hervormde Broederkrans" in de consis torie der Herv. kerk alhier eene verga dering gehouden, waarin als onderwerpen vaD bespreking werden ingeleid a. Óns doopsformulier en do leer dor absolute praedestinatie door ds. H J. Couvee van Kortgone en b. Doop en Tucht door ds. C. R. van Lelyveld van Goes. ^emeldinge. In een Maandagavond gehouden vergadering is door notabelen der Ned. Herv. kerk alhier bij loting tot lid van bet kerkbestuur benoemd de hr. J. de Zeeuwdie evenveel stemmen had als de hr. F. Burger. De uitslag der stemming voor 4 leden van het kiescollege der Herv. gem. te Kloetinge, is dat zijn uitgebracht 28 stemmen. Daarvan verkregen L. Dekker 27, Bastiaan van Liere 28, Jacob van Liere 27 en D. Moojen 27 stemmen, zoodat de 4 aftredenden herkozen zijn. Gereformeerde kerken in Nedei'land. Heieikenszand* Beroepen te Zwijn- drecht ds. D. Hoek alhier. Onderwijs. Voor de scholen met den bijbel is gecollecteerd to Kattendgke (giften) f 5. Kunst en Wetenschap. „Op Hoop van zegen." In de laatste jaren werden hier meer dere stukken van onzen eersten tooneel- schrijver gegeven on ik meen te mogen beweren, dat daaraan door velen met heel veel genoegen zal worden terug gedacht. Maar van Heyermans meesterwerk »Op Hoop van zegen" moesten we tot heden verstoken big ven. Toch deed het reeds vier jaren gele den zijn intrede, om nadien overal in den lande te worden vertoond tot een onge kend groot aantal malen en met een onverflauwd succes. Op 22 Januari 1901 »ging" het (zoo heet dat in de föóneel-wereld) te Rot terdam, wat den tooneelcriticus van de Nieuwe JRotterd. Courant aanleiding gaf dien datum te stempelen »tot een bigden datum in het weinig verblijdende ge schiedboek van ons hedendaagsch Bol- landsch tooneel" en het stuk »een pracht stuk" te noemen. In datzelfde verslag verzuimde bij niet de Nederlandsche Tooneelvereeniging te hul digen voor de vertooning, daar de schrij ver en die vereeniging »als samen-een- geworden, als voor elkander geboren en ontwikkeld lijken." Welnu, binnen zeer kort, den 17en van deze maand, kunnen we hec genot smaken van dat meesterwerk door die vereeniging hier te zien geven. Maar er moet getcekend worden. We leven in een kleine stad en de bekende wel eens gevreesde lijst kan niet worden vermeden, om aan de onder neming eenige zekerheid te geven. Di© lijst >ging" heden »op hoop van zegen." Mocht zij steun, veel steun vinden, opdat deze gelegenheid tot kunstgenot aan onze plaats en omgeving niet ontvalle I. D. Fa. v. D. P. Goes, 5 Oct. 1904. Rechtzaken. In de bekende zaak van hef Doe- tinchemsche gymnasium heeft de recht bank to Arnhem baar vonnis uitgesteld, uit overweging, dat niet genoog onder zocht is of beklaagde, dr. Der Mouw wel toerekenbaar is. Dr. Sissinqli word belast met het onderzoek dienaangaande. Land- en Tuinbouw en Veeteeit. Grootscbe plannen heeft men ge maakt voor de internationale vruchten- teutoonstelling, die van 8 tot 16 October to Dusseldorp wordt gehouden. Do in zendingen vati Saus Souci en van de Hertogelijke Altenburgsche en Mecklen- burgsche tuinen zullen vooral zeer de aandacht trekken. Uit heel Duitscbland, Oostenrijk en Hongarije, zoomede uit Frankrijk worden bijzonder bolangrgke inzendingen verwacht, die naar de hooge ©ereprijzen zullen mededingen. Door om vang en gehalte zal, volgens deskundigen, deze vruchton-expositie alles overtreffen wat men tot hiertoe in Europa heeft aanschouwd. Smerigste Rerichteri. In ons voorgaand nummer meldden we, dat de door do weduwe de Valk alhier aan M. B. verhuurde velocipede zou verkocht zijn aan P. t© 's Graven polder. Uit een nader onderzoek is gebleken, dat genoemde P. wel eon velocipede voor f40 van den verdachte gekocht heeft, maar deze het merk had »de la Reij", toebehoort aan dhr. C. Dominions te Kat tendgke en eveneens in buur aan den verdachte was afgestaan, waarna het ge huurde rijwiel van de wed. de Valkmerk s-Concordia", door de politie terugge vonden is bij Dominions to Werneidinge, aan wien verdachte voor zijn vlucht bet heeft in banden gesteld om het te be zorgen bij zijn alhier won enden broeder. Maandag 3 Oct. had de jaarlij ksche onderlinge wedstrijd plaats van de Ko- ninkl. erkende Weerbaarheids vereeniging ^Koningin Wilhelmina" alhier. Door 18 leden werd er aan deelgenomen. Yoor alle deelnemers was een prijs beschikbaar. Bovendien hadden de heeren Dekker Faberij de JongeDe BooghOosterbaan en P. J. Somer nog extra-prijzen ter beschikking van de commissie voor den wedstrijd gesteld voor de meeste rozen, de meeat© elven en tienen, de meeste punten binnen kring 10 en het hoogst aantal punten in 3 opeenvolgende schoten. Deze laatste prijzen werden respectievelijk behaald door de heeren B. van Asperen VervenneDe HooghMolhoekFaberij de Jonge en B. van Asperen Vervenne. Van de aangekochte prijzen behaalden de heeren F. Vonk Jr., T. Faberij de Jonge en A. F. de Paauiu den le, 2e, en 3e prijs met 94, 93 en 93 punten. De 18e prijs werd toegekend met 63 punten. Dat ook Hoedekenskerke met zijn tijd mede gaat, blijkt wel zeker uit het feit, dat heden onze veldwachter zich per fiets op de wegen vertoonde, om te surveilleeren. Het rijwiel is hem van gemeentewege verstrekt en bewijst hem door de uit gebreidheid der gemeente goede diensten. Driewegen. Maandagnamiddag had de huisvrouw van C. d. J. alhier het ongeluk bij het verrichten van haar huis houdelijke bezigheden haar hoofd zoo danig tegen een der zolderbalken te stooten, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Een schedelbreuk werd geconstateerd. Kolijnsplaat. Gisternamiddag werd door de politie alhier een jong mensch in de gevangenis gebracht, verdacht van diefstal van erwten en haver op eene naburige hofstede. Stolijnsplaat. Dinsdagavond 11. had bij den oesterput (Glasjesnol), een groot kwartier westelijk van de kom dezer ge meente, eene ontploffing plaats op de b< i- zinemotorboot der oestervisscberij lerseke, eigenaars de heeren Plantsoen en Bannet. Gelukkig, dat de schipper Plantsoen en zijne beide knechts dadelijk van boord gingen, daar spoedig daarop een formeele ontploffing door het springen van het reservoir ontstond, waardoor de motor gezonken is. De motor is, hoewel laag, toch verzekerd. De Gemeenteraad van Philippine. De verslagen der gemeenteraadszittingen van Philippine kunnen uitnemend dienst doen om de kolommen voor »gemengd nieuws" in de bladen op niet onverma kelijke wijze te vullen. Omtrent de jongst gehouden vergadering lezen we in de Neuz. Ct. weer het volgende Alvorens de notulen voor te lezen, begint de Voorzitter, om de gemoederen, zoowel van publiek als van Raadsleden in heftige stemming te brengen, iets voor te lezen. Hij zegt daardoor eens uit te willen leggen, wie Wijne is. Dat hij in de Ter Neuzensche Courant gevraagd heeft naar den verslaggever van de Gemeente raadszittingen alhier en dat Wijne even eens in die Courant heeft bekend, die te zijn. Hierop leest hg verder voort, dat Wijne daarvoor niet bekwaam is, en dat er dus een ander achter het scherm zit. Waarop hij Wijne spottende toevoegt ^Notuleer Wijne Verder lezende komt in dat schrijven voor, dat Wijne een ruziemaker is, dat hij met den vroegeren Burgemeester ook moeite heeft gehad. Hierbij weder het raadslid Wijne toevoegende Notuleer WijneP Dat Wijne de voornaamste leider is geweest, dat wjjlen V. N. Voerman die ruim twintig jaren wethouder is ge weest, niet is herbenoemd en dat er nog een andere grijsaard is in de gemeente, waarvan bij liefst niets wil zeggen en dat nu het publiek maar oordeele. Zich weder met een sarcastischeu lach tot den heer Wijne keerende, zegt de Voorzitter wederom Wijne notuleer I" De heer Wijne vraagt op al die laster lijke aantijgingen het woord tot zijne verdediging, maar dit wordt hem ge weigerd. (Het publiek is zeer veront waardigd over de onheusche handelwijze van den Burgemeester). Hierop worden de notulon der vorige vergadering voorgelezen en goedgekeurd. 2. Vaststelling rekening 1903. De Voorzitter zegt, dat in do vorige raadsvergadering de rekeniDg niet is goedgekeurd, maar dat de Raad toch verplicht is zulks le doen. De heer Wijne vraagt het woord, doch het wordt hem geweigerd. Nog eens vraagt de heer Wijne het woord. De Burgemeester slaat met zijn hamer en zegt: Wijne, U moet zwijgen, of ik zal andere maatregelen nemen. De wethouder De Mulder zegt, dat hij er tegen is, om alles van die rekening goed te keuren. De Voorzitter: De Mulderl Je hebt niks te zeggen De Burgemeester brengt hot voorstel in omvraag. De heeren ArbroscheerTadmanRïs- kerlce en Minnebo vóór. De heeren De MulWijne en De Mulder tegen. 3. Nieuwe voordracht voor het College van Zetters. De Voorzitter leest een schrijven van H.H. Gedeputeerde Staten voor, waarin wordt te kennen gegeven, dat de Raads leden Wijne en Taelman voor dat ambt Diet in aanmerking mogen komen, omdat zij vergunning hebben, en d9 heer De Mul, omdat hij daarvoor niet de noodige be kwaamheid bezit. De heer Taelman merkt op, dat de vergunninghouders maar in een min aanzien zijn. De heer Wijne zegt daarop ja, maai de Burgemeester wag wol bittertjes drin ken, zooals bij ook doet, in herbergen zonder vergunning. Ze mochten de ver gunninghouders maar geen lid van den raad doen zgn. De Burgemeester Wijne, ik gelast je dadelijk te zwijgen of ik zal je verder brengen. De heer De MulBurgemeester, zou ik ook een afschrift kunnen verkrijgen, van hetgeeü U van een briefje hebt af gelezen bij het begin der raadszitting ten iaste van den heer Wijne De BurgemeesterBedoelt U dat kleine briefje dat zal in de courant komen. De heer De MulDan verzoek ik ook, dat U het woord zal verleenen aan den heer Wijne. De beer WijneBurgemeester, ik zal zeer kort zijn. Was dat niet voorgevallen in het begin van de raadszitting, dan was de Raad voornemens geweest U op eeriige punten te wijzen, om daardoor eene betere verstandhouding te verkrijgen, maar nu U op zulk eene wijze te werk gaat, schijnt dit niet mogelijkdaarom stel ik voor den secretaris (de burgemees ter is tevens secretaris) te ontslaan en verzoek U dit in omvraag te brengen. De Burgemeester Welke gronden zgn daarvoor De heer Wijne Burgemeester, als wij een anderen Secretaris zullen hebben, die alles zal aanteekenen en notuleeren, wat in den gemeenteraad verhandeld wordt, zal er stellig verbetering komen. De Burgemeester weigert het voorstol in omvraag te brengen en zegt dat de raad zulks niet kan, zonder goedkeuring van H. M. de Koningin. De heer Wijne Burgemeester dit laat ste weten wij en wg zullen dit verzoek ook doendus Burgemeester, daarom verzoek ik U nog eens mijn voorstel in omvraag te brengen. De BurgemeesterIk doe het niet, je kunnen me wederom maar beklagen. Hierop wordt de vergadering gesloten. Een deugniet. Zekere S., voortvluch tig uit Veenhuizen, heeft in het N. O. vaD Twente verschillende goedgeloovige liedeD opgelicht. Zich uitgevende voor een zoon van dr. Kuyper en voor gepen sioneerd officier van het Indisch leger met f 9 pensioen in de week, kreeg hij te Oldenzaal een kosthuis. Na een ver blgf van drie dagen ging hij heen, mee nemende een horloge met kettiDg, dat te Denekamp te gelde werd gemaakt. Van hier ging het naar Ootmarsum, waar hij bij zekeren Rockland een kosthuis vond, van korten duur evenwel, daar bg spoe dig verdween met een paar schoenen. Bij een boer te Nutter, waar hij vervolgens aanlandde, wist hg het zoover te breDgen met zijn praatjes, dat hij eenige dagen den kost voor niets kreeg. Zgn weg voerde hem hierna naar Mander, waar de ge stolen schoenen aan den man werden gebracht. Toen hij zich vervolgens naar Tubbergen begaf om daar zgn kwade praktijken voort te zetten, kwam hg in aanraking met de politie, die hem naar Almelo transporteerde. Ontgroenings-schandalen. Bij de ont groeningsfeesten onder de Delftsche stu denten hebben Zaterdagnacht meer dan ergerlijke tooneelen plaats gehad. Daar omtrent lezen wij in de N. R. Ct. Te ongeveer 4 uur (in den nanacht) is een club dier feestgangers, door midöe van opensluiting, een bovenwoning aan het Noord-Einde, bewoond door den heer V, binnengedrongen, hebben daar het licht ontstoken en de slapende Jiuisge- nooten overvallen. Op ruwe wijze zgn deze ongewenschte gasten in de vertrek-

Goessche Courant | 1904 | | pagina 2