BIJVOEGSEL GOESCHË COULANT. ZATERDAG 1 OCTOBER 1904. v No. 116. GOES, 30 Sep. 1904. Aan dhr. L. J. Muelmanadsistent der postergen alhier, is met ingang van 1 December a. s. eervol ontslag verleend. Heinkenszand. In de gemeente raadsvergadering, alhier jl. Donderdag gehouden, was afwezig dhr. M. Rijk. Door den voorzitter, den burgemeester, werd medegedeeld, dat herbenoemd zijn tot zetters de hh. Job v. d. Dries Jz. en Q. Nijsse Az. en dat de boeken en kas van den gemeente-ontvanger zijn opge nomen en in orde bevonden. In de begrooting over 1904 werd af- en overgeschreven een bedrag van f 13 75, in verband met de nieuwe regeling van de jaarwedde van den ambt. van den burgerl. stand. De begrooting dienst 1905 werd niet vastgesteld, daar over één post de stem men staakten, zoodat in een volgende vergadering zal beslist worden. Tot ambt. van den burg. stand werden met ingang van 1 October benoemd do heeren J. Barendregt Az. voor huwelijks voltrekkingen, J. Steketee voor alle andere werkzaamheden en J. Braamse als plaats vervanger de laatste onbezoldigd. Rechtzaken. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. In de zitting van heden zijn ver oordeeld L. J. S., 18 jaar, koopman te Goes, wegens verduistering tot 4 maanden ge vangenisstraf. J. P. K., 50 jaar, metselaar en P. P., 26 jaar, schilder, beiden te Goes, wegens wederspannigheid, de le tot 14 dagen, de 2e tot 1 maand gevangenisstraf. Gemengde Berichten. Heinkenszand. In den nacht van Dinsdag op Woensdag zijn alhier bij drie ingezetenen een aantal konijnen gedood. Men vond ze des morgens in of buiten de hokken liggen, zonder dat er eenige sporen van bloed werden gevonden oen was er aan een draad vastgeraakt, een ander onder een steen beklemd en een derde in den grond verborgen. Volgens gedaan onderzoek door de politie schijnt een hond de dader te zijn. De AT. Limb. Koerier hangt het vol gend tafereel op van de te Maastricht bestaande toestanden Het begint er in de stad hoe langer hoe gevaarlijker uit te zien. Zondagavond werd een zekere Rassin door een anderen vechtersbaas met een mes zoodanig ver wond, dat hij naar Calvarienberg werd overgebracht, waar men voor zijn behoud vreesde, 's Maandags kregen twee zwagers hooggaande ruzie, waarbij zij elkaar met bierglazen deerlijk toetakelden. Daarop schoot de eene vechtersbaas op den an deren zonder hem te raken, doch trof een kleinen jongen in het been. Denzeif- den dag ging het op den Heerderweg al even aardig toe. Daar gingen vader en zoon elkaar te lijf met messen. En Dins dag wederom trokken een paar gebroe ders er op uit met mes en bijl, om een tegenstander eens even mores ie leeren. Deze trok een revolver en schoot op zijn aanvallers zonder hen te raken. Dat zijn de laatste expeditiën van een soort roo- verbende, die in den laatsten tijd Maas tricht onveilig rnaakf. Des avonds bij het uitgaan der fabrieken merkt meD reeds iets bijzonders. Allerlei boeventronies loopen dan om en over de brug, om óf kameraden óf tegenstanders af te wachten. Het is thans, dat tal van kerels met dolken en pistolen gewapend de straten doorkruisen. Ernstig ongeluk. Woensdagochtend heeft te Amsterdam een droevig ongeluk plaats gehad. Bij het vertuigen van den steiger van een in aanbouw zjjud huis, viel een der zware palen om, doordien kinderen aan de touwen gingen hangen. Ongelukkig waren twee knapen van acht en zes jaar onder den steiger aan het spelen. Zij kregen den zwaren paal op het hoofd. Een hunner werd dadelijk dood geslagen, de andere zóó ernstig verwond, dat hij kort daarna aan de be komen verwondingen overleed. Te Charloi8 heeft Dinsdagavond wederom een moordaanslag plaats gehad. In een café, waarin reeds meerdere moord aanslagen plaats grepen, waren een aantal bezoekers bjjeen. Onder hen bevond zich ook de bierhuishouder L. B. Er kwam quaestie over het te betalen gelag. B. trok daarbij plotseling een degenstok en mikte op het hart van de vrouw, die achter de toonbank stond. De vrouw ontweek, zoodat zij den degenstoot kreeg in den linker-bovenarm. Onder hevig bloedverlies werd zij naar het politie bureau aldaar overgebracht, waar het bleek, dat een ader was doorgesneden. Dadelgk werd geneeskundige hulp inge roepen, waarna zij naar haar woning werd overgebracht. De dader, die nadat hij den degenstok had weggeworpen, gevlucht was, werd des nachts in zijn woning gearresteerd en naar het commissariaat van politie te Fijenoord overgebracht. Het einde van een zwerver. Een on geluk heeft te Breda het droef bestaan geëindigd van een bejaarden zwerveling aldaar. Hij had in een der logementjes den nacht doorgebracht en omstreeks 6 i/s uur wilde hij zich naar beneden begeven. Boven aan de trap overviel hem een duizeling, hij stortte naar beneden en brak don halswervel. Het drankgebruik in ons land. Jaar lijks wordt in Nederland aan Bterken drank uitgegeven ongeveer 80 millioen gulden (als het geld, aan wijn en bier uitgegeven, er bij berekend werd, zou do som naar matige schatting 150 mil lioen gulden bedragen). Opgestapeld in rjjksdaalders zouden deze tachtig millioen gulden de enorme hoogte vormen van 80.000 meter, de dikte van den rijks daalder berekend op 2.5 millimeter. De hoogste torens van ons land zijnde Domtoren te Utrecht 120 meterde St. Martinitoren te Groningen 95 meterdo Westertoren te Amsterdam 84 meter en de St. Laurenstoren te Rotterdam 60 meter. De toren van het geld, dat jaar lijks in Nederland wordt uitgegeven, vormt dus in rijksdaalders ongeveer een hoogte van 660 maal den toren te Utrecht, 840 maai den toren te Groningen, 950 maal den toren te Amsterdam en 1330 maal den toren te Rotterdam. Het bovenstaande is ontleend aan het correspondentie-orgaan der Geref. Ver. voor drankbestrijding. Tot opscherping van het vernuft. Aan de machinefabriek van Gebr. Stork cj- Co. te Hengelo is ruim een half jaar geleden, in navolging van hetgeen op sommige Amerikaansche fabrieken gebeurt, bij wijze van proef in de verschillende af- deelingen der fabriek een zoogenaamde opmerkingsbus geplaatst. Ieder werkman, die meent, dat op de een of andere wijze bot werk vereenvoudigd, da werktuigen verbeterd, de bewerking veranderd kan worden, kam zijn opmerking in de bus doen, voorzien van naam of letter. Die, opmerkingen worden op gezette tijden door een commissie nagegaan en big kt het, dat ze waarde hebben voor de fabriek, dan kan daaraan een prijs toegekend worden. In het eerste proef-balfjaar wa ren verschillende opmerkingen gemaakt. Aan een drietal kon door de commissie een prijs worden toegekend. Uit Limburg. Een mij nwerker, die beüeden in de mgn Oranje-Nassau werk zaam was, kreeg van een zijner vrien den het bericht, dat zijn vrouw druk bezig was m6t inpakken en op punt stond te vertrekken met den eerst komenden trein in gezelschap van een anderen mijn werker. Zoo spoedig mogelijk haastte zich de verbolgen echtgenoot naar boven en liep op een draf naar zijn woning in de Kolonie, waar hjj zich van de waarheid van het hem medegedeelde overtuigen kon. Toen onmiddellijk naar 't station. Hier aangekomen vond hij zjjn vrouw plus nog iemand gereed staan om te ver trekken. Zonder veel complimenten maak te de man zich meester van den koffer, die voor hem de meeste waarde had, en verwijderde zich even vlug als hij geko men was. Een zijner kennissen, die hem vroeg, waarom hjj zijn vrouw niet had m6e te ruggebracht, kreeg tot bescheid»Dat die naar den drommel loopt, daar was toch geen houden meer aan Het Nbr. Dbl. meldt omtrent den tijdens de kermis te Made gepleegden moord Do vermoorde was een jongmensch van nauwelijks 18 jaar en stond bij de poli tie wegeDS zijn herbaalde dronkenschap slecht aangeschreven. De dader meldde zichzelf bij de marechaussee aan. Daags na den doodslag hadden er in het dorp weder ernstige ongeregeldheden plaats. Voor 't raadhuis ontstond een samenscholing der opgewonden menigte, die een zeer dreigende houding aannam. De brigadier der rijks veld wacht, tracht te de menigte uit elkaar te doen gaan, doch hij en de politiemannen werden weldra onthaald op een regenbui van kei- steenen. Eerst nadat de brigadier een drietal revolverschoten gelost had ging de me nigte uiteen. In het koffiehuis »De Phoenix" te Delft ontstond gisteren tusschen den kellner en eenige jongelui oneenigheid. Een woordenwisseling volgde, waarbij, naar men meent door den kellner, een ruit werd ingestooten. Het gerinkel der scherven deed de wed. K eigenares van het koffiehuis, zoodanig ontstellen, dat zij op slag dood bleef. Een ijverig beambte Een Parijsche commissaris van politie, de heer D'Hom me, zat in den winkel van zijn barbier onder het mes, toen hij plotseling »houdt den dief" hoorde schreeuwen. Half ge schoren en met den handdoek om den hals, snelde hij de straat op, zag een man hard loopen en greep dezen aan. Met den doek, dien hij den man om de keel sloeg, hield hij hem vast, tot de agenten opdaagden. Toen liet hij zich kalm verder scheren. De vluchteling was een karvoerder, die er met gestolen geld van door wilde. Naar uit Kopenhage wordt gemeld, is in de nabijheid van Reykjavik, in de Patreksfjord, een sloep, waarin zich 13 personen bevonden van de visscbers- schoener Bergthornomgeslagen. Alle per sonen, waaronder ook ke kapitein en de stuurman van de schoener, kwamen om. Wie wil zijn huid verkoopen Een jonge rijke vrouw uit Evanston (bij Chi cago) mis§ Emma Qallapherhad zich eenige jaren geleden bij oen ontploffing van gazoline verbrand van den hals tot hot middel. Nu schijnt het, dat zij van tijd tot tijd van arme jonge meisjes stuk kon vel heeft gekregen, die zij op haar borst en hals heeft doen bevestigeü, om do sporen der brandwonden onzichtbaar te maken. Maar nv manke eren haar hog 30 c.M. vel in 't vierkant. Zij heeft du advertenties in de kranten geplaatst, waarin zij f 2500 belooft aan hem of haar, die haar de verlangde hoeveelheid vel levert. Oude dorpstwisien, tusschen jonge lieden der gemeenten Plouhinec en Mer- levenez (Bretagne), zijn Maandag in een soort van veldslag ontaard, waarbij ge schoten werd en gewonden vielen. Een der bewoners van Merlevenez bad n.l. een jachtgeweer meegebracht en schoot op een gegeven oogenblik te mid den in den drom zijner togenstanders. Bjjna allen werden licht gewond en sloe gen op do vlucht, maar een drietal bleef op den grond liggen, vooral een hunner werd zwaar gewond, men vreest voor zijn leven. De gendarmerie is op beide plaat sen aangekomen om de rust te herstellen zij doet onderzoek. De behoefte, om, ondanks alles, nieuwe bronnen van inkomsten te schep pen, heeft eenige industriëelen te Weenen er opgebracht, een onderneming te stich ten, die tot doel heeft, vergeetachtige lieden, of personen die drukke werkzaam heden hebben, te hulp te komen in zake hun geheugen. Ziehier boe het toegaat. Veronderstel, dat gij voor den 15en October een invi tatie tot dineeren ontvangen hebt. Gij gaat slechts den eersten den besten si garenwinkel binnen, en koopt een kaart en een enveloppe »Memento", de naam der onderneming staat er op gedrukt vervolgens schrijft gij op de kaart *15 October dineeren bij X" en sluit de kaart in do enveloppe, waarop ge schrijft »14 October" en uw adres. Nu doet meD de enveloppe maar in een bus en den 15en October krjjgt men met de eerste post de kaart, die u dus waarschuwt. De gebeele winst der onderneming be staat in bet verkoopen der kaarten, die 20 cents kosten. Brillen zullen misschien eerlang afgeschaft kunnen worden, althans wan neer de verwachtingen worden bewaar heid, welke men koestert van een nieuwe' methode van oogenbehandeling, uitge vonden door een oogarts te Londen. Die arts geneest nagenoeg verziendheid, bijziendheid of gebreken in de vorming van het oog, zoodat de patiënten geen bril meer behoeven te dragen. Van dertig door hem behandoldo patiën ten kunnen thans negen-en-twintig hun bril ontberen. Waai in eigenlijk zijn methode bestaat, is nog zijn geheim. Maar wel weet men, dat het een soort van massage van het oog is. De behandeling doet geen pijn en heeft geenerlei schadelijk gevolg. De patiënt, wordt slechts een paar minuten per dag onder handen genomen. Som migen waren .bijna in een week beter, bij anderen duurde het langermaar al de behandelde ooglgders zijn zeer snel genezen. Een concierge van een onbewoond huis te Parijs wilde dezer dagen 's avonds om een uur of 9 zich eens vergewissen of het neg niet noodig was de privaat- kuil ledig te doen maken. Hg ging dus den tuin in en boog zich over den rand van de diepte. Plotseling moet hij door een duizeling bevangen zijn geworden althans hij stortte er voorover in. Zijn schoonzoon, een 19-jarig jonkman, be merkte het ongeval en wilde hulp ver- leonen, doch door een ongelukkig toe val geraakte ook hg er in. Eenige uren later werden do lichamen der beide on- gelukkigen door brandweerlieden er nit- In Brusselsche hofkringen wordt verteld, dat prinses Louise van Koburg met haar gemaal tot een vergelijk is ge komen. De prinses zou ontslagen worden van haar curateele en een jaargeld van 100,000 francs krijgen. Wat de prins daartegenover heeft bedongen verneemt men niet. De Neue Freie Presse weet echter mee te deelen, dat, de onderhandelingen nog gaande zijn. De prinses zou evenwel reeds hebben toegestemd in een gematigde cu rateele en een onderzoek naar haren gees testoestand door psychiaters, welke de grootmeesteres van het Weensche hof zal aanwijzen. Prins Philip beweert, dat de Keizer geen notitie zal nemen van de mede- deelingen van prinses Ingezonden Stukken. verantwoordelijkheid der Aan alle Vereenigingen op Zuid-Beveland. De Landbouw en de Ongevallenwet. Door het Centraal Bestuur van het ^Algemeen Nederlandsch Werklieden- Verbond" is aan den Minister van Bin- nenlandsche Zaken het volgende adres gericht dat nu de Ongevallenwet van 1901 met 1 Febr. 1903 volledig is in werking getreden, terwijl de administratieve be palingen der wet met 1 Juni 1901 in werking werden gesteld, de omvangrijke werkzaamheid, verbonden aan de volledige invoering der wet, achter den rug is dat de voorriaamste reden bij de open bare behandeling van het ontwerp-Oa- gt vallen wet aangevoerd, voor, het niet opnemen van den landbouw ouder do bedrijven, op welke de Ongevallen wet van toepassing is, daarmede is vervallen dat de bedrijven van landbouw, vee houderij, tuinbouw en boschbouw, ook al wordt daarbij geen kracht werktuig gebruikt, tot vole ongelukken aanleiding geven, terwijl het wel geen betoog be- hopfr, dat bet gebruik maken van eenig krachtwerktuig bij deze bedrijven, do kansen op ongelukken aanzienlijk ver hoogt dat bot adrosseerend bestuur het daar om in booge mate wenschelijk acht, dat thans, zoo spoedig mogelijk, de verzeko- ringsplicht tegen bedrijfs-ongovallen wor de uitgebreid tot landbouw, veehouderij, tuinbouw en boschbouw, betzij onder afzonderlijke regeling, hetzij onder de bepalingen der Ongevallenwet van 1901, behoudens enkele afwijkingen in verband met bet oog op den bij zonderen aard dier takken van bedrijf; dat niet alleen deze verzekeringsplicht noodzakelijk wordt geacht voor de arbei ders in genoemde bedrijven, maar ook op de in menig opzicht in evea moeilijke levensomstandigheden verkeerende kleine landbouwers worde toegepast, die in hun bedrijf de plaats innemen van eenen ar beider en bij ontstentenis mooten laten vervangen door een ander. Redenen, waarom het voornoemd be stuur Uwer Excellentie verzoekt het daar heen te leiden, dat een voordracht van wet, betreffende verplichte verzekering tegen ongevallen in landbouw, veehou derij, tuinbouw en boschbouw spoedig bij de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal worde ingediend. 't Welk doende, N. G. Brouwer. J. Mussert. G. A. Aalderink. Op ons eiland beeft zich een comité gevormd, dat zich ten doel stelt, boven staand adres zoo krachtig mogelijk te steunen. Het Comité tracht dit dosl te bereiken door eene groote adresbeweginq op touw te zetten en door het houden van eene meeting waarop de noodzakelijkheid en het nut van een ongevallenwet voor landarbeiders zal worden betoogd. Vol vertrouwen doen wij een beroep op uwe medewerking en steun U kunt hiervan bljjk geven door 1. op bijgaand adres van adhaesie- betuiging zooveel arbeiders, arbeidsters, werkgevers, werkgeefsters en particu lieren te doen teekenen, als u bereiken kunt 2. op nevensgaande lijst gelden in te zamelen, om de kosten voor dat alles te helpen dekken 3. iedereen in uwen kring op te wek ken, de meeting te komen bijwonen. Wij vinden het onnoodig, bier de be hoefte aan eene ongevallenwet voor land arbeiders te bepleiten. Evenals wg, zult U van dit feit doordrongen zijn. Wij stellen ons voor, de meeting te houden op Zaterdag, zoo mogelijk 15 Oct., te Kapello. Programma volgt. Beleefd doch dringend verzoeken wg U èn adres, èn inteekenlgst met 't daarop voorkomende bedrag vóór of op 8 Oct. a. s. te zenden aan den secretaris M. Kole Jz., Kruiningen. Vereenigingen, die deze circulaire niet hebben ontvangen, kunnen deze op aan vrage nog bekomen bij dhr. Jac. Welleman, Krabben dij ke. Men zij erop bedacht, dat dezelfde persoon niet tweemaal teekent op 't adres. Het Comité: Jac. Welleman, Krabbendijke, Voorz. M. Kole Jz., Kruiningen, Secr.J. Griep, Hansweerd, Penningm.A. C. Bolugt, Goes J. H. O. Dominicus, Kruiningen M. Van Driel, KrabbendijkeD. Duin dam, Kruiningen M. Griep, Hansweerd M. Jacobusse, Krabbendijke M. Kostense, Kruiningen P. v. d. Linde, Wolfertsdijk J. F. Meeuse, Kapelle J. Mieras, Schore J. J. Mol, Waarde J. Noteboom, 's-Heer ArendskerkeM. Pols, Goes L. M. Raamsdonk, Baarland; F. J. Thiery, Goes. Burgerlijke StarnS van Gess. van 28 tot 30 September. Getrouwd 29, Marinus van Zweeden, 22 j., jm., en Tannetje Francina Adri- aanse, 22 j., jd.Antonie Adriaan Kamermans, 23 j., jm., te 's Graven- hage en Neeltje Wilhelmina Versé, 25 j., jd., te Goes. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingeii. Afloop der heden gehouden ver pachting van 39 perceelen bouw- en wei land onder de gemeenten Heinkenszand, 's-Heer Abtskerke, 's-Heer Arendskerke en Nisse, door notaris F. van Cleef, ten ver zoeke van den WelEd. heer B. I.Vermande voor den tijd van 7 jaren, alles per geniet. Perc. 1 groot 0.36.13 H.A. aan J. B. Koch voor f 65, perc. 2 groot 0.36.59 H.A. aan P. Krijger voor f 55, perc. 3 groot 0.38.15 H.A. aan H. Mussehe voor f 50, perc. 4 groot 0.3813 H.A. aan Is. de Kok voor f 48, alles tiend vrg bouwland; perc. 5 groot 1.04.97 H. A., aan Corn. Goeman, voor f45, perc. 6 groot 0.43.44 H.A., aan Com. van Damme, voor f50, perc. 7 groot 0.41.83 H.A., aan Corn, v. d. Reepe, voor f 50, perc. 8 groot 0.39 25 H. A., aan Isaak Uiterschout, voor f70, alles tiendplichtig bouwland. Perc. 9 groot 0.84.21 H.A. aan G. Kuzee voor f 45, perc. 10 groot 0.36.50 H.A. aan G. Kuzee voor f50, perc. 11 groot 0 35.00 H.A. aan B. Westrate voor f51, perc, 12 groot 0.32.00 H.A. aan A. Krjjger te Baarsdorp voor f 51, alles tiendplichtig bouwland, Perc. 13, 1.50.10 H.A. Weiland aan J. Rijk voor f42. In den Znidzak perc. 14, 0.46.90 H.A. tiendvrij Bouwland aan J. de Blauwe te Nisse voor f 60. In den Ouden Kamerpolder perc. 15, groot 0.70.06 H.A. aan M. v. Damme voor f 56, perc. 16, groot 0 50.46 H.A. aan W. Nijsse voor f 60, perc. 17, groot 0.44.98 H.A. aan Jac. Vermeulen Jz. voor f65, alles tiendplichtig Bouwland. Perc. 18 groot 0.34.90 H.A. weiland aan J. v. d. Does voor f 27, perc. 19 groot I.62.50 H.A. weiland aan J. Braamse voor f 44, perc. 20 groot 0.99,35 H.A. aan Corn. Goeman voor f 69, perc. 21 groot 0.99.35 H.A. aan W. Nieuwenhuize voor f 71, perc. 22 groot 0,78.20 H.A. aan Jac. v. d. Waart voor f 70, perc. 23 groot 0.84.09 H.A. aan Jac. de Meg voor f 72, perc. 24 groot 0.58.11 H.A. aan Jac. Janse Az. voor f 74, per. 25 groot 0.58.60 H.A. aan denzelfdon voor f 74, alles tiendvrij bouwland. In het Oudeland perc. 26 groot 0.56.80 H.A. aan H. Raas voor f61, perc. 27 groot 0.51.00 H.A. aan P. Goetheer voor f66, perc. 28 groot 0.62.40 H.A. aan G. van Dijke voor f67, perc. 29 groot 0.51.30 H.A. aan J. Rijk Jr. voor f70, perc 30 groot 0.49.10 H.A. aan Adr. Traas voor f70 alles tiendplichtig bouw land. Perc. 31 groot 0.38.20 H.A. aan Joh. Hoogerland voor f 73, perc. 32 groot 0.32.68 H.A. aan J. Vermeulen voor f71, perc. 33 groot 0.31.62 H.A. aan Joh. Nijsse voor f 72, alles tiendplichtig bouw land; perc. 34, 0.61.38 H.A. bouwland aan Adr. de Blauwe voor f57, perc. 35, 0.53.06 dito aan M. Kloet voor f 63. In Baarsdorp. Perc. 36, 1.37.20 H.A. Weiland aan Corn. Karelse voor f44. In de gemeente 's Hoer Arendskerke. Perc. 37, 1.13.90 H.A. Weiland aan P. Knuit voor f 43. In de gemeente Nisse. In Sluishoek perc. 38, 1.02.40 H.A. Weiland aan P. Krijger voor f 49, perc. 39, 2.08.01 H.A. dito aan M. de Mol te Nisse voor f40. De pachters, waarvan het tegendeel niet is vermeld, wonen te Heinkenszand. Weerbericht. Vrijdag 30 September 1904. Verwachting: veranderlijk weer, weinig verandering in tempertuur. Laatste en telegrafische berichten. Met ingang van 1 Oct. is tgdelgk geplaatst te Ierseke, dhr. Van Wiggelink- huizen, klerk bij de postergen en tele grafie te Rotterdam. De Regeering heeft afgezien van het denkbeeld om het stoffelijk overschot van President Kruger met een Nederlandsch oorlogsschip naar Zuid-Afrika terug te voeren. Het hoofdbestuur der Zuid-Afri- kaansche vereeniging heeft thans besloten als hulde van het Nederlandsche volk een afzonderlijk stoomschip voor de uit vaart beschikbaar te stellen. D« uitvoering van dij; plan is reeds verzekerd. 376ste Staatsloterij, 5e kl. Trekking Tan Dond.rd. 29 Sept., 12e lgst. 1000: 5292 11687 17019 18071 4003095 4303 5132 5535 8550 14930 200: 3356 14872 100: 453 4056 7500 8914 12459 12519 13399 16883 18138 18604 19203 701584 4207 4277 4284 4313 4405 5610 5618 7391 9286 9320 9341 9407 9825 10221 10234 10301 12665 r 1558 4234 4236 4316 5601 5635 5666 5685 5693 9359 9361 9404 9411 9433 9827 9844 10158 10164 10185 10202 10224 10286 10308 13159 18168 13186 17978 18320 Marktberichten. MIDDELBURG 29 September 1904. Ter graanmarkt van heden was nit Walcheren de aanvoer niet zoo ruim als voorgaande week. Witte Bonnen, Bruine Boonen en Kroonerwten werden het meeat gepresenteerd, terwjjl van andere artikelen het aanbod gering was, vooral van Zo- mergerst De noteering is als volgtJarige Walch. Tarwe f7,25, nieuwe dito f7,50 a 7.75, nieuwe Rogge f5,50 nominaal, Wintergerst niet getoond, Zomergerst f4,50 a 4,60, nieuwe Walch. Witte Boonen met veel vraag brachten f 13,50 a 13,75 op, ronde Brnine Boonen fll a 11,25, lange dito fll, Paardenboonen f6,50, groene Kook- erwten f 8,75 nominaal, Kroonerwten werden van f8,60 tot f8,75 gekocht. Kool- en Karweizaad niet ter markt. Boter f 1,13 a f 1,23 per kilo. Eieren f 4,30 per 100 stuks. Druk F. Kleeuwen» Zoon Gom.

Goessche Courant | 1904 | | pagina bijlage 1