HOOIWEIDE, Straatsteen, ADYERTENTIEN. afsluiting van contracten J. K0STENSE, Maandag 27 Juni 1904, verkoopen: WRAKHOUT Ijzererts Slakken, TE KOOP: TE KOOP: een mcc:e vlugge HIT, Waarom niet >Ik heb wel wat anders te doen dan te gaan stemmen". »WatWil je dan den Christus verkoopen voor een krop sla Te Nijmegen is een 15-jarige knaap, leerling der H. B. S., bij het zwemmen in de Waal verdronken. F iets-onderwijs bij het waterAl weder valt een treurig ongeluk te melden, nu uit Kuinre. Een dame, uit de gemeente Blankenham, was op den Zeedijk, tusschen Kuinre en Siijkenburg, met een vriendin bezig het wielrijden te leeren het ging aanvankelijk goed. Op een gegeven oogenblik echter zwenkte het rijwiel en reed de berijdster in het riviertje de Linde, juist op een plaats, waar hot vaarwater op het diepst is. Spoedig kwam op het angstgeschreeuw hulp opdagen, maar 't was helaas te laat. De dokter, ijlings ter plaatse aan wezig, moest na langdurige pogingen om de levensgeesten op te wekken, den dood constateeren. Tusschen de rails van den tram Joure—Lemmer zit een kievit op drie eieren te broeden. Zij verlaat het nest bij hot naderen van een tram en noemt daarin weer plaats, zoodra de tram gepasseerd is. VergiftigingTe Hilversum is voor een paar dagen een gezin ongesteld geworden met verschijn selen, welke deden denken aan dysenterie. Het hoofd van het gezin is overleden; de vrouw is nog bedlegerig en de twee andere personen zijn hersteld. Men zoekt de oorzaak in het gebruik van vleesch, dat in een koperen pan zou bewaard geweest zijn. Een infanterist van het garnizoen te Naar- don, die een week geleden bg de scbietoefeningen op de Laarderheide blootshoofds had geloopen en toen bg den terugkeer op den Laarderstraatweg ean flauwte kreeg, is thans aan de gevolgen van zonnesteek overleden. Men meldt uit Amsterdam Vrijdagmiddag stortten op de Da Costakade twee groote in aanbouw zijnde buizen in. De daarop werkende 35 werklieden stortten naar omlaag en bekwamen kneuzingenzeven hunner zóó ernstig, dat hun opneming in het gasthuis noodzakelijk bleek. Da oorzaak is onbekend. De huizen zagen er nogal soliede uit. De bouwpolitie stelde een on derzoek in. Nabg Grijpskerk is in bewusteloozen toestand een jonge dame gevonden. Hoewel geneeskundige hulp is verleend, is het aanvankelijk niet mogen gelukken, het bewustzijn te doon ierugkeeren. Men verkeerde daarom omtrent haar herkomst in het duister. Misdaad? De justitie te Haarlem heeft op vermoeden van vergiftiging hot lijk van een in Haarlemmermeer gestorven en aldaar begraven man, wederom doen opgraven, teneinde te onderzoeken of de geruchten waarheid bevatten, dat die man zou zijn overleden door vergif. Een commensaal van den overledene, van wien beweerd wordt, dat bij met diens vrouw in ongeoorloofde betrekking stond, is gehoord. De instructie heeft ten gevolge gehad, dat de vrouw van den vermoedelijk vergiftigde, zekeren Dadema, naar Haarlem is overgebracht, en opge sloten in het Huis van bewaring. Omtrent deze zaak meldt men nog, dat Dadema te Nieuw-Vennep woonde en 14 dagen geleden nog gezond en wol was. De verdachte kostganger snoefde er in het open baar op, dat hij het met vrouw D. hield, en zei dat hg wel zou zorgen met haar de zaak klaar te spelen. Het lijk is naar Hoofddorp gebracht, waar twee doctoren bet hebben geopend, waarop de ingewanden in een verzegelde bus naar Haarlem zjjn overge bracht. Do verontwaardiging over de ramp met de Oeneraal Slocum neemt in de Vereenigde Staten gedurig toe, daar gebleken is dat de veiligheids maatregelen aan boord van de stoomboot schandelijk verwaarloosd waren. In de ruimte van het voor schip aan stuurboordszij, waar de brand uitbrak, was een groote hoeveelheid brandbare stoffen zoo als olie, verf, stoelen en touw bijeen. Het brandsein werd bijtijds gegeven, maar toen de bemanning de spuit wilde gebruiken, gaf die geen water. De inspecteurs van stoomschepen hebben een bijeenkomst belegd om te protesteeren over betere veiligheidsmaatregelen aan boord van pleizierbooten. Langs de rivier rijden de ambulance-wagens in langen optocht, en in de lijkenhal liggen meer dan 500 dooden. De duikers verzekeren dat er in de gezonkeD boot nog vele lijken zijn, en do rivier spoelt nog voortdurend lgken aan. De duikers hebben twee kleine meisjes gevonden, die elkander stevig omarmd hielden. Zij droegen dezelfde kleertjes en heur haar was eender geschei den. Een vrouw, blijkbaar de moeder, was met de band aan een van de lijkjes stijf vastgeklemd. Eeu boot die bezig was met het opvisschen van lijken, was reeds vol lgken, toon men nog een lichaam vond, dat aan de boot vastgebonden en meegesleept werd. Het werd later op het havenhoofd naast de andere gelegd en daarna rnefc de andere naar een lgkenhuis gebracht. Daar ontdekte een vrouw, die naar het lijk van een bloedverwant zocht, dat het meisje nog ademhaalde. Een dokter werd te hulp geroepen en deze bracht het kind na een half uur bij. Hot meisje ligt nu in het gasthuis en is waar schijnlijk gered. Naast vele heldhaftige daden wordt ook melding gemaakt van veel laags en gemeens. De meeste meri8chen hebben de rivierarbeiders en het geharde personeel van de sleepbooten gered, die vlammen en rook moedig trotseerden. De bemanning van de boot maakte zich daarentegen schuldig aan laffe en zelfzuchtige handelingen. Sommige voorbij varende schepen namen geen notitie van de noodsignalen van de Generaal Slocum, met name een jacht, dat het niet eens noodig vcmd zijn vaart te verminderen. De eigenaar van bet jacht was niet aan boord, wel echter een heer in uniform, die door een binocle den brand van het schip begluurde. Men herinnert zich thans dat Cortelyou, de secre taris voor handel en nijverheid, kortgeleden in een rondzendbrief ernstig gewaarschuwd heeft tegen overlading van stoombooten, om ongelukken als er thans eeu mot de Generaal Slocum is gebeurd, te voorkomen. De burgemeester van New-York heeft eene in zameling geopend voor de hulpbehoevenden, en een begravenisonderneming heeft aangeboden, de lgken van onbemiddelden om niet op fatsoenlijke wijze ter aarde te bestellen. De griezeligste vondsten te Berlijn duren voort. Het rechterbeen van het vermoorde meisje, Lucie Berlin, is in het scheepvaartkanaal van Berlijn naar Sandan in de buurt van de Sandkrag-brug aan land gespoeld. Het was gewikkeld in een stuk rood doek. De politie heeft bij een huiszoeking in het huis, waar de familie Berlin woont, een bebloed mes gevonden. Dit mes was verstopt in de vuile wasch van een vrouw van 31 jaar, die het vak van friseeren uitoefentzij heeft haar vertrekken naast die van de familie Berlin. Het mes was gedeeltelijk schoon gemaakt met het waschgoed, maar aan het heft zaten nog bloedvlekken. Uit het verhoor bleek, dat die vrouw den dag na den moord, thuisgekomen was, nadat zij drie dagen in hechtenis had gezeten wegens een overtreding van de voorschriften der zedenpolitie. Juist op het oogenblik, dat de politie die vondst deed, kwam Oskar Berger haar woning binnen. Berger is een man van 35 jaren, herhaal delijk met den strafrechter in aanraking geweest en het laatst tot 11/2 jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens mishandeling. Ook in deze zaak werd hij verdacht, maar men had hem toch nog niet durven vasthouden. Zeer ernstig voor Berger is, dat een vriendinnetje van Lucie verklaard heeft, dat zij Berger met Lucie heeft zien loopen op den dag van den moord. Do vriendin had nog gevraagd met wien loop je daar en zij had toen gezegd dien man ken ik heel goed, ik doe een boodschap voor hem. Het vriendinnetje was in een vertrek gebracht, waar 20 mannen bijeen waren. Men vroeg haar aan te wijzen, wie de persoon was, die Donderdag met Lucie Berlin ge loopen had. Dadelgk wees zij toen Berger aan, die in verzekerde bewaring werd genomen. Ook te Charlottenburg is onlangs gevonden een vrouweromp en herkend als het lijk van een modiste, een gehuwde vrouw van 43 jaar, die gescheiden van haren man leefde. De vrouw had zich den 2den Juni begeven naar oen ^masseur" te Berlijn, om zich aan oen operatie te onderwerpen. Kort na de operatie stierf zij. De masseur" besloot toen het lijk weg te moffelen. Hij sneed het lijk aan stukken, trachtte een gedeelte ervan te verbranden en de rest wierp hij in het water. Hij heeft zijn misdaad bekend. Op de tentoonstelling te Düsseldorf, waar nu reeds honderden en honderden rozen bloeien in de vaste perken langs den Rijn, wordt den 25en dezer de tijdelijke rozententoonstelling geopend dan zul len 70.000 rozen bloeien 1 De vaste ballon van het bataljon luchtschippers is tijdens een oofeneniug bij Berlijn door den blik sem getroffen. De ballon ontplofte en is geheel en al verbrand. Twee onderofficieren es een soldaat, die den luchtbol bestuurden, hadden ernstige brand wonden opgeloopen. Een te Konstantinopel ontvangen sebrgven beweert, dat er van 25 April tot 29 Mei in het district Sassoen 3000 Armenische mannen, vrouwen en kinderen omgebracht, 50 dorpen vernield en in Moesj 31 aan Armeniërs behooreude winkels ge plunderd zijn. Het aantal vluchtelingen te Moesj schat het op 4000, die ongeveer zonder levensmid delen zijn. Zonder do tusschenkomst van den Fran- sehen consul zou het zeker in den omtrek van die stad tot groote slachtingen gekomen zijn. In het Sandsjak Moesj moeten evenwel de wreedheden te gen de Armoniërs nog voortduren. Een ontaarde of een krankzinnige moeder. Te Epernay, Frankrgk, meldde zich een vrouw van 35 jaar op het bureau van politie aan. Zij ver klaarde ongelukkig gehuwd te zijn en een paar uur geleden haar bed met petroleum te hebben over goten en haar woning in brand te hebben gestoken. Daarna had zij haar 3 kinderen op straat verlaten en had zij het voornemen opgevat te Epernay een kamer te huren, om zich daar door versfikking van het leven te beroovon. Zij had echter geen geld en kon daardoor haar voornemen niet ten uitvoer brengen. Het verhaal van de vrouw bleek bg onderzoek waar te zijn, voor een deel althans, want haar misdaad was feitelijk erger dan zij had willen er kennen. Op het oogenblik, dat zij de poging tot brand stichting deed, lagen haar 3 kinderen te slapen in het aangrenzende vertrek. En als de oudste niet toevallig wakker was geworden en om hulp had geroepen, zouden zij allen door verstikking zijn omgekomen. De drie kinderen zijn opgenomen in een lief dadigheidsinrichting en de moeder is ter beschik king van het parket gesteld. Volgens een Centraal-News-telegram uit New York, hebben roovers Donderdag te Bearmouth in Montana een sneltrein van de Nortbern-Pacific- spoor aangehouden. Den machinist en nog twee man schoten zij dood, en met rijken buit verdwenen zij. De politie is ze met bloedhonden aan het zoeken. - Te Wilkomir bg Kovno (Rusland) heeft een groote brand bijna 700 huizen in de asch gelegd. Een zeer hevige braud heeft te Berlgn ge woed op een terroin bij het spoorwegstation waar 150.000 geteerde eikenhouten dwarsliggers op sta pels van honderd, alsook een menigte telegraafpalen lagen, welke waarschijnlijk vlam hadden gevat door vonken uit de locomotief. Do geheele Berlijnsche brandweer kwam op, om de vlammen te bestrijden en dit gelukte haar niet, zoodat men nog de hulp van een garde regiment noodig had. De vlammen waren zoo fel, dat vele brandweermannen bezwijm den door de hitte en er was geen blusschen aan, 'al werkte men met 31 spuiten. Ton slotte maakte men door snel wegruimen van een aantal stapels een groote ledige ruimte, zoodat de vlammen ein delijk door gebrek aan voedsel werden gestuit. De geheele wijk was in dichte rookwolken gehuld en vele brandweermannen zijn ziek geworden door de rook. Burgerlijke Stand van See?. Van 1720 Juni. Overleden 18, Cornelis Moens, 69 j., weduw naar van Johanna Cornelia Folmer19, Tona Hengstmengel, 71 j., gehuwd met Cornelis Luijks. Afieop Aanbestedingen en Verknopingen. Kapelle* De kersenverkooping, Vrijdag te Wemeldinge door not. Liebert gehouden, bracht op f2333 en die van Zaterdag te Kapelle f 432. Er werden hooge prijzen besteed, f 0,13 f 0,14 per kilogram aan den boom. Posterijen. Lijst van brieven verzonden aan onbekenden over de le helft der maand Juni 1904. Van Breda V 1 i s s. D P. O. Dominicus, Kruiningen. Van RotterdamVenlo IV: C. Heijsen, Goes. Van Goes: H. Cathot, Antwerpen. Laatste en tslegraphische berichten. Hansweerd. De heer JA. Salomé, klerk der postergen en telegrafie alhier, is met ingang van 15 Juli verplaatst naar Oss. Stoomtram Borsele—Goes—Wolfertsdijksche Veer. Ged. Staten dezer provincie stellen de Prov. Staten voor te besluiten aan eene Nederlandsche maatschappij voor den aanleg en exploitatie van een stoomtramweg BorseleGoesWolfertsdgk, of bij naasting van dion tramweg door den Staat der Nederlanden, aan dezen een jaarlgkscb subsidie te verleenen tot een maximum van f 10414 gedurende twintig achtereenvolgende jaren, of in evenredig heid verminderd, indien de kosten van aanleg met inbegrip van aankoop van het rollend materieël minder zullen blijken te bedragen dan de geraamde som van f 625000, onder voorwaarden in een vol gend Dommer door ons meé te deelen. De oorlog in het Oosten. De slag bij Telissoe. Tokio, 20 Juni. In den slag bg Telissoe begon Okoe den opmarsch op 13 dezer in drie colonnes met cavallorie. De slag begon op den 14en te drie uur 'snm. met een artilleriegevecht. De Russen hadden 98 kanonneü, die met een hevig vuur ant woordden tot in den avond. De gezamonlijke strijd macht der Japanners dreef de Russen uit Tafang- Tsjeng en beklom de hoogten. Intusschen leed de rechterflank der Japanners ontzettend door het moordend vuur der Russische bat-tergen. Do Russen deden talrijke wanhopige tegenuitvallen, maar op het kritiekste moment trok de Japansche cavallerie de Russische stelling om en viel de linkerflank aan. Ondanks zg versterkingen kregen, werden de Russen op de vlucht gedreven. De linkerflank der Japanners slaagde er in 900 man Russische infan terie te verrassen, die terugtrokken. In de worste ling werden vele Russen gedood of gewond. De Japansche verliezen bedroegen 900 man, waaronder 8 officieren gedood en 14 gewond. Men seint later uit Tokio De Japanners begroeven 1516 Russen, gedood in een den slag te Telissoe, terwijl de Russen zelf nog een groot aantal begroeven. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATEF. Voorm. i Nam. Voorm. Nam. 21 Juni 8.59 9.25 2.17 2.50 22 10.8 10.36 3.29 44 23 11.17 11.45 4 44 5.15 24 0.29 5 47 6.20 25 0.54 1.31 6 44 7.16 26 1.43 2.27 7.37 8.5 27 2.38 3.14 8.20 8.49 Marktberichten. ROTTERDAM, 20 Juni 1904. V 1 s geen aanvoer. Aardappelen: duin zand f2,25 a f2,40, Westlandscho klei f 1,80 a f2, Meel f 10,25, beperkte handel, Bouwman kalm, nauwelijks prijshoudend, noteeringen onver anderd. Granen: buitenlandsche vast, binnen- landsche TARWEJ a J Nieuwe TARWE - 7,- 7,75 ROGGE- 4,50 - 5,25 WINTERGERST per 100 K.G- - ZOMERGERST per 100 K.G- - CHEVALIERGERST per 100 K.G- - HAVER per 100 K.G. - 6,50 - 7,— WITTE BOONEN - BRUINE BOONEN 6,50 - 10,- ERWTEN KROONERWTEN KARWIJZAAD - - KANARIEZAAD 9,50 - 13,— MAIS MIXED (Araerikaanseh) - 105,- 124, ZEEUWSCHE EIEREN- 3,30 - 3,40 Getrouwd D. VALKIER en J. S. SPRUIT, die tevens hartelijk dank betuigen aan allen, die belangstelling bg hun huwelgk betoonden. Wolphaartsdijk, 15 Juni 1904. Heden behaagde het den Almach tige van onze zjjde te ontrukken onze veel geliefde Echtgenoote en Dochter, Mrs. KORNELIA C. HARTNELL geboren Van Liïre, in den nog jeugdigen leeftijd van 22 jaren, na eene gelukkige echtvereeniging vau slechts 6 maanden. Haar treurende familie, Mr. H. C. HARTNELL. Mr. M. VAN LIERE, Mrs. M. VAN LIERE— PlEPIR. Brington, 1 Juni 1904. Kenosha County (N.-A.). Algemeene kennisgeving aan familie en bekenden. Do Heer en Mevrouw KRUIJSS— Zijlstra geven kennis van de geboorte van een Zoon. Wemeldinge, 19 Juni 1904. Heden overleed, na een langdu rig ljjden, in den ouderdom van 68 jaar en 3 maanden, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder JACOMINA SINKE— wed. A. Harthoorn. Waarde, 15 Juni 1904. Namens de familie, C. KLAP. ffW Mijn besten dank aan de Meever zekering-Maatschappij te Zwolle Directeur D. P. LINTHOUT, alsmede aan haren agent W. J. v. OEVEREN Lz., te lersekendam, voor de spoedige en volle uitbetaling van mijn gestorven paard. Deze onderneming verdient wegens hare lage premiën allo aanbeveling. J. OOSTDIJK, molenaar. lerseke, den 16 Juni 1904. Voor do talrgke bewijzen van hartelijke deelneming, bij het overlijden onzer geliefde echtgenoote en moedor ontvangen, betuigt ondergeteekende, mede uit naam zijner kinderen, welgemeenden dank. Mr. J. G. DE WITT HAMER. Amsterdam, 18 Juni 1904. Landbouwers en Landbouw- vereenigingen verzoek ik hun aan dacht te willen vestigen op de voor het voederseisoen 1904/1905 van Grondnotenkoek en Meel, Sesam- koek en Sesammeel onder vrije con trole Rijksproefstation, levering over het geheele voederseisoen naar keuze van de koopers. Indien men aan de voordeeligste prjj- zen terecht wil, verzuime men niet na reeds te contracteeren. Prgzen en con ditiën per correspondentie. Aanbevelend, KRUININGEN. De BURGEMEESTER van Kruiningen zal op 's voormiddags om 11 uur, bij de deuren- loods te Hansweertpubliek, tegen contant geld EEN GROOTE PARTIJ en ongeveer 12 N3. liggende bg gemelde deurenloods en op 2 p'aafcson aan den zeedijk van den polder Kruiningen. Alles afkomstig van het op 17 Maart 1904 in de Westerschelde onder de ge meente Kruiningen gezonken vaartuig >La Belgique". De Burgemeester voornoemd, C. DER WEDUWEN. groot 3i/s gemet. Te bevragen bureau Goesche Courant. OUDE en BflEIJWB bij F. DUIJNH0UWER, te Goes. Wegens plaatsgebrek te koop 7 jaar oud, (klein model). Adres POLDERMAN, Kapelle. Aan hetielfde adres een SNIJM0LEN te koop.

Goessche Courant | 1904 | | pagina 3