1903. ir. 129. Zaterdag 31 October. 90s" jaargang. Bij dit no. behoort een bijvoegsel. FEUILLETON Het BABYLON-HOTEL. De uitgave dezer Courant geschiedt Maandag-, Woensdag- en Vrijdagavond, uitgezonderd op feestdagen. Prjjs per kwartaal, zoo binnen als buiten Goes, Afzonderlijke nommers 5 cent. Inzending van adverieniicn vóór- 2 uren op den dag der uitgave. De prp3 der gewone advertentiön is van 1-5 rogels 50 cent, eiken regel meer 10 ct. Bp directe opgaaf van driemaal plaatsing derzelfde advertentie wordt de prijs slechts tweemaal berekend. Geboorte-, huwelfjks- en doodberichten en de daarop betrekking hebbende dankbetuigingen worden van 110 regels 1,berekend. Aanvragen om en vermelding van liefdegaven 5 cent por regel. Uitgave van de Naaml. Yennootschap „Goesche Courant". Directeur-Hoofdredacteur R. G. Rijkens. GOES, 30 Oct. 1903. Mej. EA. Donner alhier slaagde gisteren te 's-Hertogeabosch voor het apothekers-assistente- Met ingang van 2 Nov. a. s. is tot kommies te water bij de ambulante recherche te water 2e afd. tijdelijk aangesteld dhr. J. van Drieseen te Bath. In de St. Ct. maakt de minister van water staat bekend, dat te Utrecht met Rijkssubsidie is opgericht een cursus van de Nederlandsche Heide maatschappij tot opleiding van bosch- en werkbazen, boschwachters en opzichters. Het regiement voor dien cursus is in de St. Ct. opgenomen. Naar verluidt, zal het eerlang te verwachten wetsontwerp op de gemeentebedrijven deze materie regelen in den geest der Engelsche wetgeving ge heel zelfstandig beheer dier bedrijven door com mission, te benoemen door den gemeenteraad en aan dezen rekenplichtig, terwijl eventueele saldo's ten goede komen aau de gemeentekas. Ieder bedrijf zal dan als 't ware een naamlooze vennootschap wezen, waarvan de ingezetenen der gemeente de aandeelhouders, bedoelde commission de commissarissen, en de zittingen, waarin de vroedschap het beheer beoordeelt, de algemeene vergaderingen zijn. Centr.) lerseke. In de Donderdagavond gehoudon raads zitting werd o. a. behandeld een verzoek van de Panfarenvereeniging s>Mozart", om ter oefening van jongo leden een der schoollokalen van school 2 te mogen gebruiken. Het adres was te laat ingekomen om door B en W. behandeld te worden, en bovendien vond de voorzitter (de burgemeester) het niet genoegzaam omschreven. Daarom werd de beslissing aan B. en W. overgelaten, doch de wousch er bij gevoegd, dat voor vuur en licht een vergoeding zal gesteld worden in evenredigheid van hetgeen andere ver- eenigingen voor het gebruik van een schoollokaal betalen. 37 Naar het Engelsch, van Arnold Bennett. niet boord is ♦Is u er zeker van, dat vroeg Racksole. ♦Heel zeker," zei Hazell beslist, »ik weet hoe men een schip moet doorzoeken. Kijk maar eens," en hij stak Racksole een soort van stalen stok toe, die ongeveer twee voet lang was. ♦Dat is een van de middelen, die een douane-beambte bij het on derzoek ter zijner beschikking heeft." ♦Ik vermoed, dat het niet goed zou zijn om aan boord te gaan en de dame in kwestie te schaken vroeg Racksole aarzelend. ♦Ja," zei Hazell even weifelend, »wat dat be treft Waar gaat die heen?" Het was de dikke man, die Hazell in de rede viel. Zij keken in de rich ting, die de man hen aanwees en zagen allebei de een wat duidelijker dan de ander een wegglijden en in den mist verdwijnen. ♦Het is Jules, daar ben ik zeker van," riep Racksole uit. »Hem na, mannen een pond voor ieder van jullie als we hem inhalen." Doe je best jongens 1" zei Hazell en de zware boot schoot vooruit. »Ik vermoed, dat die kerel in de sloep is ge kropen, toen hij ons zag aankomen en het hazen pad heeft gekozen, zoo gauw als ik mijne hielen gelicht had. De boot gleed snel vooruit met den stroom mee. Het sturen ging meer op goed geluk af dan dat het een kunst was. Zoo nu en dan was Hazell, die de touwen van het stuur in handen had, verplicht aan het een of andere touw een harden ruk te geven om te voorkomen, dat zij tegen een schuit aanbonsden. Het was Racksole alsof er overal sche pen voor anker lagen. Hij keek angstig om zich heen, maar een heelen tijd lang kon hij niets zien dan mist en vage omtrekken van schepen. Dan zei hij plotseling zeer kalm♦We zijn den goeden kant uitgegaan, ik zie hem daar voor ons. We win nen op hem". Een oogenblik daarna was de sloep zeer duidelijk te zien, geen twintig meter voor hendegeen, die roeide en nu erg ingespannen roeide was zonder eenigen twijfel Jules Jules met een licht pak aan en een hoed op. »Ik begin heusch opgewonden te worden," zei De in de vorige vergadering ordening op de heffing en invordering van haven gelden enz. werd op verzoek van Gedeputeerde Staten opnieuw behandeld, omdat het tarief van havengelden alleen spreekt van den inhoud der vaartuigen, terwijl volgens de nieuw ingevoerde scheepsmeting het laadvermogen (waterverplaatsing) bepaald wordt. Daar de oude meetbrieven nog niet vervallen zijn, moeten de verordeningen voor inhoud en laadvermogen van toepassing zijn. Du» werden de verordeningen ingetrokken en gewijzigd opnieuw vastgesteld. Voordat de raad in geheime zitting overging tot vaststelling van suppletoire kohieren voor den hoofd, omslag en schoolgelden en de behandeling van re clames tegen den hoofd, omslag, drong dhr. Cupery bij de laatste rondvraag nogmaals aan op vermin dering van schoolgeld voor het herhalingsonderwgs, vooral voor meisjes, die 10 maal zooveel betalen als de dagschoolleerlingen, en vroeg hij hoe ver de voorbereiding der plannen voor een nieuw ge meentehuis en van een ruimer woning voor het hoofd van school I gevorderd waren. De voorz. antwoordde, dat die plannen gereed zijn en voor de loden ter inzage liggen. De heer Muller vroeg om verbetering van den opril bij de weegbrug, die zoodanig is uitgehold, dat er gevaar voor de wagens ontstaat. De voor zitter stelde de gevraagde verbetering in uitzicht. Op het denkbeeld van verplaatsing der weegbrug, door een ander lid geopperd, ging men niet in. Nog werd geklaagd over het walmen der straat lantarens, hetwelk naar gezegd wordt, ontstaat door bet gebruik van petroleum van geringe kwaliteit. Wolferfsdïjfc. Op Maandag 2 November's na middags zal onze gemeente bezocht worden door den Commissaris der Koningin in Zeeland. Rilland-Bath. Wegens staking der stemmen werd de begrooting voor 1904 in twee vergaderingen van den Raad afgedaan. In de eerste vergadering was afwezig de beer J. Blok Jz. wegens familie-omstandigheden. In deze vergadering was eon verzoekschrift ingekomen van den heer N. van de Wall te Bath om ontslag als secret, en lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim wegens vertrek naar elders. Toege- Hazell. »Het is meer opwindend dan het bespelen van een trombone in een orkest. Ik zal hem omver varen he en dan kunnen we hem uit het water visschen Racksole knikte, maar op dat oogenblik zagen zo plotseling een groote schuit voor zich en scheelde het maar weinig of hunne boot had zich te pletter geloopen. Toen ze er goed en wel voorbij waren en de gewone uiteenzetting met kalme vloeken af- geloopen was, zagen ze de sloep bijna niet meer en zat de dikke man zoo luid te bijgen, dat insn hem aan den wai wel bijna kon booren zuchten. Langzamerhand begonnen ze de sloep weer in te halen de roeiende man scheen moe te worden. Toen zij vlak bij baar waren, ontsnapte de sloep opeens en kroop weg tusschen twee schuiten, die op vijftig meter afstand van den wal voor anker Stuurboord", zei Racksole. ♦Neen", antwoordde Hazell, »we kunnen er niet door. Hij moet er aan den anderen kant weer uit komen, hij houdt ons voor den gek. We moeten recht doorvaren." En zij vervolgden hun tochtde dikke man kon bijna niet meerzijn gezicht glom zelfs in de duis ternis. De sloep, die tusscben de twee schuiten uit kwam glijden en in de richting van Greenwich voortdreef, was leeg De dikke man mompelde iets tegen zijn makker, waarop de sloep opeens stil bleef liggen. Het is in orde", zei de andere man. ♦Als u hem moet hebben, hij is op een van die schuiten, u behoeft dus alleen maar op die schuit te stappen en hem er afhalen." ♦Juist", zei een stem, die van de naastbij zijnde schuit kwam. Het was de stem van Jules, alias Tom Jackson. ♦Hoort u het zei de dikke man glimlachend. «Het is me een mooie. Maar als ik u was, meneer Hazell, of u meneer, zou ik niet zoo haastig in die schuit stappen." Zij keken allen naar boven. ♦Het is in orde," zei Racksole tegen Hazell. ♦Ik heb een revolver bij me. Hoe kan ik daar op klimmen ♦Ja, ik geloof graag, dat u een revolver hebt," antwoordde Hazell op scherpen toon. »Maar u moogt die niet gebruiken. Er mag geen lawaai zijn. We zouden ons in een oogenblik de water- politie op den hals halen ais er geschoten werd en dat zou een groot ongeluk voor mij zijn. Als er een onderzoek werd ingesteld, zou er volstrekt staan, onder dankbetuiging van den voorzitter. Medegedeeld werd dat het aandeel in de kwade posten op grond- en personeele belasting, dienst 1900, voor deze gemeente f 8 bedraagt. Verder dat een verzoek van de wegwerkers was ingekomen om verbooging hunner jaarwedde. Daarna deelde de Voorzitter mede, dat Burg. en Weth. de kas van den gemeente-ontvanger hadden opgenomen en dat er was ontv. f24436 en uitgeg. f23851,64, zoo dat er in kas was f584,64. Nog werd medegedeeld dat de olie voor de gemeente was aanbesteed voor 8 Vi cent per L. en de steenkolen voor f 0,80 per H.L. In de op Dondordag gehouden vergadering waren afwezig de leden J. Blok Jz. on Joh. de Jager. Ingekomen was een verzoek van dhr. Reijnhout om ontslag als lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim te Rilland, wegens vertrek uit de gemeente. Dit verzoek werd toegestaan, onder dankbetuiging door den Voorzitter. De jaarwedde der wegwerkers werd verhoogd met 40 cent por week. Ook werd op voorstel van den heer Griep de jaarwedde van het hoofd der school te Bath, dhr. M. Petri, met f 50 verhoogd en op f 800 gebracht. De begrooting werd vastgesteld op f 16624,10 in ontvang en uitgaaf. Omtrent een vraag van den heer Griep, in een vorige vergadering gedaan, om pogingen aan te wenden hier oen telefoonkantoor te verkrijgen, werd medegedeeld, dat bij verschil lende gemeentebesturen inlichtingen waren gevraagd. Later zal hierover worden beslist. Na bespreking van nog eenige ondorwerpen van minder belang werd de vergadering gesloten. Gemengde Berichten. KoE ij nep Iaat. Dat de omgeving dezer gemeente uog een rijk jachtveld aanbiedt, is deze week weer bewezen, daar een achttal Pransche jagers en twee heeren van bier als geïnviteerden alleen in den Oud- en Nieuw-Noord-Bevelandpolder on in den Annapolder Maandag 109, Dinsdag 106 en Woens dag 85 hazen schoten, samen 300 stuks «n daaren boven 24 patrijzen. De sfcoombargedienst MiddelburgVlissingen is thans weder gestaakt. De pogingen om met den geen rekening gehouden worden met het feit, dat mijn chef mij dat grapje op den hals had gehaald en zou men mij verzoeken mijn ontslag te nemen." ♦Wees maar niet bang," zei Racksole. ♦Ik neem natuurlijk geheel de verantwoordelijkheid op me." ♦Dat zou mij niets helpen," antwoordde Hazell, ♦u zondt me mijne betrekking niet kunnen weer geven en dus zou er een einde komen aan mijn loopbaan." Maar er zijn nog wel andera betrekkingen, zei Racksole, die er werkelijk naar verlangde zijn ex-kelner door een goed gemikten kogel te belet ten te ontsnappen. »Er zijn nog wel andere be trekkingen." ♦Ja, maar ik houd liever deze betrekking" zei Hazell, laten we dus niet schieten. We zullen een oogenblik wachten; bij kan niet ontsnappen. U kunt mijn stok krijgen als u wilten hij bood Racksole zijn stok aan. »U kunt doen wat u wilt, in geval u het voorzichtig doet en geen lawaai maakt." Plotseling scheurde de mist uiteen, alsof zij door een monster werd weggedreven. De hemel was nu te zien het was een heldere lucht en de maan scheen. Het was een van die plotselinge verande ringen in de weersgesteldheid, die op een groote ri?ier heel vaak voorkomen. Dat helpt," zei de dikke man. Op dat oogen blik verscheen een hoofd over den rand van de schuit. Het was het gezicht van Jules de uit drukking ervan was somber, dreigend, loerend. ♦Is meneer Racksole in die boot vroeg hjj kalm. ♦Als dat zoo is, laat meneer Racksole dan maar hier komen. Meneer Racksole heeft me over wonnen en hij kan mij krijgen als hij het komt wagen. Hier ben ik." Hij richtte zich in zijn volle lengte op en de vier mannen zagen, dat hij in zijn rechterhand een kort breed mes krampachtig vast hield. Welnu, meneer Racksole, n hebt me al een heelen tijd achtervolgd", hernam hij, »hier ben ik. Waarom komt u niet Als u er den moed niet toe hobt, haal dan een van de anderen over om het voor u te doen, ik zal allen op dezelfde wijze behandelen 1" Jules lachte, het was een zachte doordringende lach. Hij lachte nog, toen bij plotseling voorover hoog. Wat doe jij op mijn schuit Maak dat jn weg komt." Het was eon schrille jongensstem. De kleine gestalte van een haveloozen kleinen jongen was ge luidloos achter Jules komen staan en twee korte armen duwden hem geheel onverwacht in het water. winterdienst met slechts éen bootje te varen zijn dus ook mislukt. Op de spoorlijn EeclooGentTer Neuzen, niet ver vau bet station Langenbrugge, is Woensdag een jongentje uit een coupé tweede klasse gevallen. Het portier sprong open, toen de jongen uit het raampje hing om beter te kunnen uitkijken. Zjjn moeder trok dadelijk aan de noodrem, de trein hield stil, maar toen de conducteurs ter plaatse„van het ongeluk kwamen, was het kind al een lijk. Het hospitaal-kerkschip De Hoop is te Nieuwe- diep biunengeloopen. Alles wel aan boord. Een verlaten kind. Dinsdagmorgen vervoegde zich een persoon bij eenige ingezetenen te Durger- dam, met het verzoek, hem en zijn achtjarig doch tertje huisvesting te verleenen. Hij verklaarde decla mator te zijü, en vertelde dat hij dien morgen uit Gorkum herwaarts gekomen was. Het kina werd niet bij hem gezien. Nadat zijne pogingen herhaal delijk mislukt waren, begaf hij zich naar Ransdorp, in gezelschap van het kind. Hier beproefde hij evoneens tevergeefs bij de ingezetenen te worden toegelaten. Plotseling was hij echter spoorloos ver dwenen, met achterlating van het meisje, dat op hem wachtte. Het kind had een koffertje met klee- dingstukken bij zich en weet geen adres op te geven. Te Elspeet heeft men Dinsdagochtend den jachtopziener De Bruin dood in de bosschen ge vonden. Om half drie dien nacht was hij met twee opzieners op surveillance uitgegaan, en toen hij op den afgesproken tijd niet weer verscheen, zochten zijne kameraden hem en vonden hem dood liggen. De dokter heeft geen teekenen van geweld op het lijk kunnen vinden. De plotselinge dood is tot heden een raadsel, daar De Bruin een krachtige man van middelbaren leeftijd was. Uit de veenstreken. Een groote sthade hebben onderscheidene verveners uit Steen wijk en Steen wij kerwold geleden, doordat de groote veen polder ♦de Whee" onder water is geloopen. In die veen derij staan naar schatting nog 2000 roeden, d. i. 3,000,000 turven. De turfmakors in dien polder hebben hun wo ningen door het in allerijl opgooien van wallen moeten beschermen; wordt het water nog hooge., dan zullen zij hun woningen moeten verlaten. Hij viel er met een plomp in. Er bleek onmiddel lijk, dat zwemmen niet tot Jules' talenten be hoorde en hij verdween in de diepte. Toen hij boven water kwam, werd bij in het bootje getrokken. Het duurde niet lang of hij lag stevig vastgebonden op den bodem van de boot. Met behulp van een kwajongen, die misschien even weinig recht bad op de schuit als Jules, had Racksole het spel ge wonnen. Voor het eerst sedert verscheiden weken had de millionair een gevoel van zelfvoldoening en tevredenheid. Hij boog zich over de ineengedoken gestalte van Jules heen, met den stok van Hazell in zijne hand. Wat is u van plan om met hem te doen vroeg Hazell. ♦Laten we naar het trapje roeien, vlak over het hotel Babyion. Hij zal een heele goede kamer krijgen in mijn hotel, dat beloof ik hem." Jules sprak geen woord. Voordat Racksole afscheid nam van den douane beambte, was Jules veilig en wel vervoerd naar het hotel Babyion en hadden de twee mannen ieder tien pond gekregen. ♦Blijft u hier slapen vroeg de millionair aan den heer George Hazell. Het is al laat." Met veel genoegen," zei Hazell. Den volgenden morgen stond er een copieus ontbijt op hem te wachten en vond hij in zjjn servet een bankbiljet van honderd gulden. Maar ofschoon hij er eerst later iets van hoorde, waren er verscheiden dingen gebeurd, voordat Hazell dat ontbijt gebruikte. XXVII. De bekentenis vin den heer Tom Jackson. De kleine slaapkamer, die Jules tijdens zjjn oberkelner-schap in het hotel Babyion bewoond had, was onbewoond gebleven sedert zijn plotseling ontslag. Er was geen andere oberkelner benoemd de afwezigheid van een bediende al was het Jules kon bijna niet opgemerkt zijn in de reus achtige staf van bedienden van het hotel Babyion. Racksole kwam dan ook op het uitstekende idee om zijn gevangene zoo zachtjes mogelijk naar zijn vroegere slaapkamer te brengen. Dit bleek niet lastig te zijn, want Jules bukte geheel voor de overmacht. Racksole nara een oude commissionnair mee naar boven die jaren lang aan het hotel was geweest het was een grijzo man, die echter over heel wat lichaamskracht beschikte. (Wordt vervolgd.)

Goessche Courant | 1903 | | pagina 1