AANBESTEDING. ADVERTENT1EN. Festival 's-Heer Arendskerke. voor VerverschingstenteD. Op Woensdag den 1 Joli 1103, steld een. collectieve inzending door c^en "Wilhclmina- poider van paiarders, hdofnvóe, scnapën en darkens. Daar deze inzending werkelijk de tentoonstelling ten zeerste opluisterde, werd daaraan toegekend de groote zilveren medaille, geschonken door de Koningin-Regentes. Niet het minst aantrekkelijk punt der tentoon- J stelling was de doelmatig ingerichte overdekte loods, waarin de vrij ruime inzending van Pluimvee en Konijnen een plaats was gegeven. Heel wat bekijks heeft dit onderdeel der inzendingen gehad, en met recht. Kippen en Konijnen vormen den veestapel van groot en klein, rijk en arm, en velen kunnen ze met kennis van zaken bezichtigen, wat omtrent grootere landbouwdieren niet kan gezegd worden. Men vond er heel veel goeds en de vele soorten, die men er zag zullen de kennis dezer huisdieren niet weinig helpen uitbreiden en den lust opwekken ze aan te schaffen of zijn collectie er mede te vermeerderen. De Afd. Zeeland van de Ned. Mij. tot bevordeiing van de pluimvee-houderij en tamme-konijnenteelt heeft eene uitstekende gelegenheid getroffen en aan gegrepen om het doel van haar streven bokend en bemind te maken. Jammer, dat de inzendingen van meest alle ru brieken der tentoonstelling zich boofdzakeiyk be paalden tot die uit Zuid-Beveland. De lastige en kostbare vervoermiddelen te water, vooral van paarden en rundvee, moeten als een der eerste oorzaken daarvan beschouwd worden. Van de inzenders ter mededinging naar de uit geloofde prijzen werden Bekroond: Hengsten voor trekpaarden van minstens drie jaar: le prijs f50, premie N. P. S. f50 en groote zilveren med. geschonken door de Koningin, >Go- liath" van Johs. de Feijter, Zaarnslag. 2e pr f25 en premie N. P. S. f 50 «Lion Beige II" van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. Hengsten voor trekpaar den van twee jaar. le pr. f30, premie N. P. S. f25 en groote verguld zilv. medaille van »de Veld bode," «Jacob" van G. Lujjk, Vlake. 2o pr. f15 Botha" van J. Polderdyk, Nieuw- ©n St. Joosland. Hengsten voor trekpaarden van een jaarle pr. f50, «Baron" van G. Heynsdijk, Wolfertsdijk, 2e pr. f 10 «Cylvain" van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. Merriè'n als trekpaarden van minstens driejaar: le pr. 30 en premie N. P. S. van f25 «Minerva" van wed. O. Mattbeeussens en Zonen, Ossendrecht. 2e pr. f15 Bertha" van S. Paul,'s Gravenpolder. Merriè'n als trekpaarden van twee jaarle pr. f25 en premie N. P. S. f25 «Nora" van W. Ka- kebeeke, Goes. 2e pr. f15 »Kaat" van J. D. Elen- baas, 's-Heer Arendskerke. Merriën als trekpaarden van één jaar: le pr. f20 «Bertha" van E. van Hootegem, Biezelinge. 2e pr. f10 «Ideaal" van J. D. Elenbaas, 's-Heer Arendskerke. Merriën met veulen: le pr. f25 «Bella" van W. Kakebeeke, Goes. 2e pr. f15 «Mina" van wed. E. v. Hoote gem, Kruiningen. Spannen werkpaarden van minstens vier jaar le pr. f25 Pollux" en «Cula" van J. D. Elenbaas, 's-Heer Arendskerke. 2e pr. f 15 «Leeuw" en y Graaf" van M. de Dreu, Driewegen. Veulens, le pr. f 25, «Cato" van Wed. E. van Hootegem, Kruiningen 2e pr. zilveren med., uit geloofd door dhr. W. G. Witkam te Goes, «Leo" van S. Noteboom, Kloetinge. Stieren van minstens twee jaar. Ie pr. f 30 en de zilveren med., uitgeloofd door Prins Hendrik, i>Clay" van de Stierenvereeniging te Kruiningen 2e prijs f 20, «Botha" van C. Zuidweg, Wolferts- dijkeervolle vermelding, »Jan" van de Stieren vereeniging te Goes. Stieren van één jaar. le pr. f 30, «Herman" van S. Noteboom, Kloetinge2e pr. f 20, «Hans" van G. Nijsse, Heinkenszand eerv. verm., >Dirk" van G. Heijnsdijk, Wolferts dijk. Stieren met vier afstammelingen, le pr. f 30 en premie N. R. S. f 20, «Botha" van C. Zuidweg, Wolfertsdijk2e pr. f 20, «Clay" van de Stieren vereeniging te Kruiningen. Melkkoeien, drie stuks van een eigenaar, le pr. f 30, premie N. R. S. f 10 en groote verguld zil veren med. van De Veldbode P. Mange, Goes; 2e pr. f 15, C. Zuidweg, Wolfertsdijk. Melkkoeion, twee stuks van één eigenaar, le pr. f 20 en pre mie N. R. S. f 10, S. Noteboom, Kloetinge2e pr. f 10, W. Kakebeeke, Goes. Melkkoeien, le pr. f 15 en premie N. R. S. f 5, «Welkom" van C. de Back, Wemeldinge2e pr. f 10, »Bles" van wed. C. Kole, Kloetinge. Kalfvaarzen met 4 of meer tanden, le pr. f10 C. de Back, 2e pr. f 5 P. Lindenberg, beiden Wemeldinge. Vaarzen met minder dan 4 tanden, le pr. f10 M. Kostense, Kruiningen, 2e pr. f5 L. Koopman, Zierikzee. Vaarzen met de melk tanden. le pr. f10 en 2e pr. f5 Cent van Schelven, Brouwershaven. Schapen. Ram. 2e pr. f 5 C. Zuidweg, Wolfertsdijk. Ooien met lammeren, le pr. f 10 C. Zuidweg, 2e pr. f5 S. J. Klompe, beiden Wolfertsdijk. Zeugen met minstens 5 biggen, le pr. f 15 C. Zuidweg, Wolfertsdijk, 2e pr. f10 P. Mange, Goes. Volledige verzameling van de nieuwste en meest verbeterde landbouwwerktuigen, le pr. f 50 firma wed. J. C. Massee Zoon, Goes. Deze firma ver wierf ook een specialen prjjs en een verguld zilveren medaille, uitgeloofd door dhr. W. G. Witkam, Goes, voor een aardappel poter. 2e pr. f30 firma Franken en Goemans, Goes. Boter, le pr. f5 J, Noteboom, 's-Heer Arends kerke, 2 pr. f4 P. Lindenbergh, Wemeldinge. Een «eervolle vermelding" werd toegekend aan C. A. Vlieger te Kruiningen voor ter opluistering ingezonden kaas. Pluimvee en konijnen. In elke Afd. is uitge loofd een le prys van f4 en een 2e pr. van f2,50, benevens »Zeer Eervolle" en «Eervolle" vermel dingen. Patrijs-Leghorns. 2e pr., J. M. de Jonge Mz., Goes, Z. E. V., J. Koopman, Wilhelminadorp. Witte Leghorns, le pr., J. J. Glerum, Biezelinge, Z. E. V., J. Polderdijk, Nieuw- en Sint Joosland, E. V., J. L. Bom, Ierseke. Zwarte Minorca's. 2e pr., H. A. Hatiken, Wilhelminadorp, Z. E. V., J. L. Bom, Ierseke, E. V., J. M. Slegfc, Goes. Blauwe Andalusiers. le en 2e pr., P. Butler, Biezelinge. Lichte Brahma's. 2e pr., A. Geelhoed, 's-Graven- polder, Z. E. V., mevr. Folmer, Driewegen. Ply- moufcb-Rocks. le pr., C. Koopman, Zieriksee, 2e pr., J. Polderdyk, N. en St. Joosland, E. V., J. L. Bom, Ierseke. Zilver Wyandottes. Z. E. V., J. M. Slegt, Goes. Goud Wyandottes. le pr., A. N. ter Haar, 2e pr., Anna ter Haar, beiden te Goes, Z. E. V., J. Polderdyk, Nieuw- en Sint Joosland, Witte Wyandottes. 2e pr., J. M. de Jonge Mz., Goes, Z. E. V., C. Koopman, Zierikzee. Boerenhoenders. le pr., A. Geelhoed, 's Gravenpolder, 2e pr,, M. Rottier, Wilhelminadorp. Niet gevraagde rassen. E. V., J. Koopman, Wil helminadorp voor Zilver-Duckwing Leghorns, le pr., H. A. Hanken, Wilhelminadorp voor Hamburger Zilverpellen, 2o pr., J. C. Stern, Slui6 voor Hol- landsche Uilebaarden, Z. E. V., J. Polderdyk, N. en St. Joosland voor Chamois Padua. Peking-Eenden. 2e pr., A. Zandee, 's Heer Hen- drikskindereü. Indische loop-eenden. 2e pr., S. van der Peijl, Goes. Ganzen, le pr., C. Koopman, Zierikzee, 2e pr., J. Polderdyk, N. en St. Joosland. le pr., M. van Iwaarden, Baarsdorp voor Berg-eenden, 2a pr., J. Polderdijk, N. en St. Joosland voor Fluweel-eenden. Kalkoenen. 2e pr., J. Polderdyk, N. en St. Joos land, E. V., A. Zandee, 's Heer Hendrikskinderen. Konijnen. Beste Rammelaar, le pr., J. Rottier, Biezelinge, 2e pr., H. Bliek, Goes, Z. E. V. en E. V., A. J. A. Hoogvliet, Baarland. Beste voedster, le pr., J. Rottier, 2e pr., P. Butler, beiden Biezelinge, Z. E. V., H. Bliek, Goes, E. V., Mevr. Folmer, Driewegen en J. C. Stern, Sluis. Bastaard en zwaarste Rammelaar, le pr., Juds. KopmelB, Goes, 2e pr., Mevr. Folmer, Driewegen. Zwaarste voedster, le pr., J. de Leeuw Az., Biezelinge, E. V., J. Hannewijk, Driewegen. Beste Voedster met jongen, le pr., J. Rottier Az., Biezelinge, 2e pr., Mevr. Folmer, Driewegen, E. V., Juds. Kopmels, Goes. Niet gevraagde rassen. E. V., Mevr. Folmer, Driewegen, voor Zilverkonyn, terwijl een premie van f 10 werd toegekend aan J. Polderdyk voor de schoonste verzameling pluimgedierte (12 soorten) en aan J. Rottier, Biezelinge, een medaille, geschonken door De Veldbode Voor de inzendingen ter opluistering werd ook een Eervolle Vermelding toegekend aan J. A. Clarijs te 's-Heerenhoek voor rijtuigen en harnassement. De tentoonstelling werd door een zeer groot aantal personen bezocht, zoowel door leden, als door entree-betalenden. Vooral des namiddags was de belangstelling groot, toen men tevens kon ge nieten vaa een concert, dat van 2 4 Vf op het terrein werd gegeven door de harmonie «Euphonia" van Goes. Het vertrek omstreeks 4 uur der tentoongestelde dieren, die blijkbaar met pleizier weer huiswaarts keerden, was het sein, dat hel eigenlyke gedeelte van dit zoo goed geslaagde land- bouwfeest was geëindigd. De moeste bezoekers bleven echter nog in stad om te genieten van wat hen nog wachtte, nl. een volksconcert op de Groote Markt" door bet muziek gezelschap «Caecilia" van Vlissingen, een concert in den tuin der sociëteit V. O. V. door «Euphonia" en ten slotte te 10 uur een vuurwerk. En zij, die gebleven zijn, zullen zich dat niet hebben beklaagd de concerten vonden een druk gehoor en het vuur werk was heel aardig. Het doel van deze laatste feestnummers, het volk in stad te houden, is dan ook geheel bereikt. Zoo behoort dan dit landbouwfoest weer tot het verleden. Vele faktoren hebben medegewerkt om het in allo opzichten tot een werkelijk feest te hebben gemaakt. Het prachtige weerde y ver en toewijding, waarmede allen, die eenig aandeel aan de vele werkzaamheden hadden op zich genomen, hunne taak hebben volbrachthet groot aantal be zoekers de belangrijke onderwerpen, die op de vergaderingen zijn behandeldzooveel nuttigs, dat men door aanschouwing beeft leeren kennen en eindelijk de ontspanning, die velen zullen hebben genoten, zullen niet nalaten deze dagen vrucht dragend te doen zijn. Het doel der maatschappij, bevordering van landbouw en veeteelt in Zeeland, mag ongetwijfeld volkomen bereikt geacht worden. Het feest zal dan ook bij allen, die in eenig op zicht er bij betrokken waren niet het minst by de neringdoenden in gunstige herinnering blijven. Menig woord van dank is op de vergaderingen toegebracht aan hen, die zich voor deze tentoon stelling hebben geïnteresseerd, doch uit den aard der zaak kon dat niet worden gericht tot zoovele particulieren en commissië'n, die daar niet tegen woordig waren. Laat die allen zich bewust zijn, dat hunne verdiensten toch erkend worden. Onuit gesproken echter mag niet blijven een «Hulde'' aan de Maatschappij voor haar belangeloos streven den landbouw en veeteelt in onze provincie bevorderlijk te zyn. Kerknieuws. Doopsgezinde JcerJc. Zondag 28 Juni geen dienst. Ned. Hervormde Kerk In de classicale vergadering j.l. Woensdag alhier gehouden, waren aanwezig 26 predikanten en 32 ouderlingen. Benoemd werden tot Sec. Lid predikant Provinciaal kerkbestuur ds. H. J. Couvée te Kortgene. Van het Classicaal bestuurtot Scriba ds. O. E. Meloen te Kloetinge, Secundus ds. A. F. ChPont te Nisse, Lid predikant ds. C. vanKoets- veld te Goes, Secundus ds. D. Oerretsen te 's Gra venpolder, Lid ouderling P. K. van Daalen te Wil helminadorp, Secundus W. Cense te Goes, Questor ds. O. E. Meloen te Kloetinge, Sec. AF. Ch. Pont te Nisse. {De Z.) Ellewoudsdijk. Na des voormiddags bevestigd te zjjn door ds. Q. v, d. Giesen, predikant te Rot terdam, hoopt de naar hier beroepen predikant, de heer D. Bins Jr., candidaat te Rotterdam, op 12 Juli a. s., des namiddags zijn intrede te doen. Onderwijs. Voor de vacante betrekking van onderwijzeres aan School B alhier hebben zich 12 sollicitanten Rechtzaken. Ruim verdiendVoor de rechtbank te Arnhem stond terecht een man uit Ede, die op 21 April te Veenendaal een varken, dat in een waggon het anderen varkens lastig maakte, na zyn vinger in de oogen van het dier te hebben gestoken, deze met zeep heeft ingewreven. Het beest, dat natuur lijk verschrikkelijk pijn leed, liep met bebloede oogen door den waggon. De ambtenaar van het O. M. achtte deze mis handeling afschuwelijk en eischte het maximum der straf, die kan worden opgelegd, nl. drie maanden. Tegen den heer F. van der Goes werd voor het Hof te Amsterdam bevestiging gevorderd van het hem veroordeelend vonnis der Rechtbank aldaar, ter zake van opruiing. Land- en Tuinbouw en Veeteelt. Men meldt uit de Betuwe, dat er meer kersen zullen komen, dan men aanvankelijk had verwacht. Gemengde Berichten. Gisterenavond had ML. alhier, terwyl zy, leunende tegen de ballustrade in den Sfcoom- draaimolen mede draaide, het ongeluk te vallen, tengevolge waarvan zij haar arm verzwikte en verwondingen aan het gezicht bekwam. Hoewel zy een poosje buiten kennis bleef, is geen genees kundige hulp ingeroepen. Woensdag had de werkman v. Hwerkzaam bij de firma de Meulemeester, het ongeluk, zich by het machinaal vullen van flesschen zoodanig aan de hand te verwonden, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Windhandel. Men schrijft aan de H. Ct. De geldelyke verliezen in Nederland, geleden by den terugloop der Amerikaansche effectenmarkt en het gedobbel daarin, worden van bevoegde zijde geschat op een vierde van het vermogen dat in waarden, de laatste weken in ons land bestond Vreeselijk zyn de verliezen; verschillende personen hebben alles verloren. Voor de annalen. In een der kersen boom gaarden van de Betuwe werd dezer dagen in de hut voor de plukkers de kachel lustig gestookt Een veeg teeken. Bij aanplakbiljet looft de offi cier van justitie te Middelburg honderd gulden uit aan dengone, die zoodanige inlichtingen aan de justitie verschaft, dat tengevolge daarvan de dader of daders van den driedubbelen moord te Kuitaart worden veroordeeld. «De Hoop." Van 16 tot 22 Juni heeft De Hoop ter rede van Lerwick gelegen, onder aan houdend zwaren wind uit het N. O. Uit Nederland komen voortdurend veel schepen aan, doch deze blijven voor het meerendeel in de haven van Ler wick. Do dokter en de predikant hebben reeds hun handen vol21 mannen zijn onder behandeling, terwijl in het hospitaal van De Hoop 4 zwaar zie ken zyn opgenomen. Maandagavond is De Hoop onder goed weer in zee gestoken, teneinde de buiten zijnde schepen op te zoeken. De verpleegden in het hospitaal zijn aan boord gebleven. Is vroeger medegedeeld, hoe iemand te Haar lem werd opgeschrikt door eene aanmaning van den arrond. schoolopziener om te voldoen aan zyn verplichting van art. 20, 1 der leerplichtwet, om nl. zyn 28 jarige dochter, welke geen huisonderwijs geniet en waarvoor ook geen grond voor vrijstel ling bestond, alsnog naar de school te zenden, gis teren heeft dezelfde persoon, een oproeping van den secretaris der commissie B ontvangen om we gens schoolverzuim van zijn 28 jarig kind op 1 Juli a. s. voor die commissie te verschijnen. Hy deelt mede, dat, niettegenstaande bovenstaand bericht in bijna alle bladen van ons land de ronde heeft gedaan, men hem hardnekkig blijft vervolgen en zyn kind, na ruim volbrachte studiën, ten «en enmale hardnekkig blijft weigeren om nu op dien leeftyd weder de school te gaan bezoeken. Hij zal de bui maar afwachten. Burgerlijke Stand van Goes lm 24 tot 26 Juni 1903. Gehuwd 25, Fredorik de Visser, 29 j., jm., te 's-Gravenpolder, en Catharina Corstanje, 26 j., jd., te Goes. Geboeen 25, Catharina Maria Jacoba, d. y. Jacobus Verbeemen en Maria Jacoba Brusket; Cornelia, d. v. Willem Frederik den Herder en Maria Elisabeth Molhoek. Ovebleden 23, Krina Zandee, 67 j., w«d. y. Marinus Barnardus de Mnnck25, Jan, 7 j., z. y. Marinus Everso en Sara de Jonge. Marktberichten. MIDDELBURG, 25 Juni 1903. Ter graanmarkt van heden wa9 de aanvoer uit Walcheren weder kltin en bestond ho-fdzake'ijk nit Tarwa. Van andere artikelen werd niets aangeboden. Het gepasseerde in den handel waa van weinig beteekenis. De notcering is als volgt: Voor pnike nieuwe Walch Tarwe werd f7,20 a 7,40 naar kwali teit betaald Peulvruchten worden niet meer genoteerd, als zijnde opgeruimd. Boter f 0,47a f0,52»/, per 2/# KG. Eieren f8 30 per 100 stuk». Heden is tot onze diepe droef heid plotseling overleden onze innig geliefde Echtgenoot en Vader JANUS THORENAAR, in den ouderdom van 40 jaar. Wed. P. THORENAAR— Koeman. Ja. J». THORENAAR. Pa. THORENAAR. J». THORENAAR. Wolphaartsdijk, 20 Juni 1903. N°g treurende over ons geliefd dochtertje, dat ons voor 5 weken door don dood werd ontnomen, werd heden van ons ouderhart weggerukt ons geliefd zoontje JAN, in den nog jeugdigen leeftyd van ruim 7 jaar. De Heere zij onze troost en sterkte, en doe ons stille zyn en leer ons Amen zeggen op al Zijn doen. Goes, den 25 Juni 1903. M. EVERSE, S. EVERSE geb. de Jonge. Het BESTUUR der Vereeniging voor Christelijk Onderwijs te Nieuwdorp zal trachten AABT TE BESTEDEN: op MAANDAG 29 JUNI, 's middags om 3 ïfe uur, in de Consis torie der Ger. Kerk A. HET VERGROOTEN DER CHR. SCHOOL; B. DE LEVERING VAN HET BENOODIGDE AMEUBLE MENT. Bestek en teekening liggen ter in zage tot 27 Juni, van 's morgens 9 tot 's middags 6 uur, in de Consistorieka mer der Ger. Kerk aldaar. Aanwijzing 29 Juni, 's middags 12 uur, door den bouwkundige, den heer J. W. v. d. WEERT W.Jz te Goes. Het BESTUUR vim het Muziekgezel schap „Excelsior" zal trachten aan te bentellen Inschryvingen worden ingewacht vóór of op Dinsdag 30 Juni, by den voorzitter, den heer Chr. NIJSSE, bij wien tevens inlichtingen te bekomen zijn. 's-Heer Arendskerke, 22 Juni 1903. Chr. NIJSSE. des namiddags te 5 uren in het koffie huis van den heer Bierens te Kruiningen zal de heer C. Nieuwenhuijse aldaar aanbestedeni Het herbouwen van zijn WOON HUIS eu SCHUUR met ver dere werken, waarvan aanwijzing zal geschieden den dag van aanbesteding des namiddags te 3 uren. Nadere inlichtingen zyn te bekomen by den architect A. LE CLERCQ te Krui ningenby wien het bestek en de teekening op iederen werkdag ter inzage zyn. Bekendmaking ingevolge art. 31 W. v. K. Blykens akte op den 20 Juni 1903 voor den ondergeteekenden Notaris ver leden, is de, tusschen de beeren GOVERT MARINUS KLEMKERK te Goes, KAREL LE COINTRE te Middelburg en PETRUS OOSTERBAAN te Goesbestaan hebbende vennootschap onder de firma «Oosterbaan, Klemkerk en Le Cointre" ten doel heb bende de exploitatie der Boek-, Courant en Handelsdrukkerij met uitgeverszaak en handel in papier en aanverwante artikelen, ONTBONDEN, J. M PILAAR, Notaris. MF* De Boek-, Courant- en Handelsdrukkerij met handel in papier en aanverwante artikelen, te Goes, vroeger onder de firma „oosterbmvn, KlEMKERK Le Cointre", zal door de ondergetee kenden worden voortgezet. K. LE COINTRE. P. OOSTERBAAN.

Goessche Courant | 1903 | | pagina 2