mooie LOOPVARKENS, een Jachtveld, Besteding. S op ADVBRTENTIEN. Woensdag 28 Angs. 1901, publiek verkoopen 0.85.48 Heet. Aardappelen, 0.97.48 Beestenpeen, Ter overname gevraagd Donderdag 29 Augustus, Schoonmaken der Watergangen in den Polder, Openbare Verkooping. fd Vrijdag 30 Augustus 1901, verkoopen: Muurteksten en Wandversieringen, Openbare Verkooping p: Huis, Schuur en Bouwland, Bij inschrijving te koop: Nieuwe Schouwburgzaal „DE PRINS VAN ORANJE". 11 Auptus 1901, Belangrijke bijeenkomst, Voorradig prima LIJNKOEKEN en MEEL, dubbel gezeefd Katoenmeel, Liebig's Vleeschmeel, Varkensvoeder,Kalvermeel, enz. enz., Mi P. KOLE Cz. HH. Kapitalisten! taxeeren van Ipenboomea Einde]jjk heqffc men don (of oen) diefin ban den, die de omstreken van Amsterdam onveilig maakt, door de paarden van hun staarten te ont lasten. Zooals men weet, werd Buiksloot en Diemen door dien ongenoodon gast bezocht en ondervinden aldaar vele paarden de govolgen, doordien ze do insecten niet van het lijf kunnen verjagen. Het is te danken aan den heer Van den Broek, landbouwer te Sloterdijk, dat men den man gepakt heeft. In den vroegen ochtend reeds zag de heer V. d. B. iemand bezig in de Sloterdij kerm eer, de operatie op een paard toe te passen. V. d. B. zwom de Wetering over en greep den dief, waarna ook het personeel te hulp snelde. Men maakte kort procesbond den staartenliefhebber banden en voeten, logde hem op een kar en gaf hem aldus aan de politie over. De wandelpier te Scheveningen schijnt geen onbelangrijke bron van inkomsten. Niet minder toch dan 600,000 personen hebben er sedert de opening een bezoek gebracht enhun dubbeltje betaald. Uit 's-Gravenhage schrijft men aan de V. R. Ct Een automobiel, die Vrijdagavond te Schevenin gen achter het Hotel des Galeries tegen het hek stond geposteerd, vatte omstreeks half tien naar een ooggetuige mededeelt met een geweldigen slag vuur. De benzine was ontploft. De vlammen sloegen zeer hoog, tot aan de tweede etage, terwijl de vonken hoog in de lucht vlogen. Ofschoon er dus wel gevaar bestond voor het hotel, heeft de vlam geen schade veroorzaakt. De brandweer was na eenigen tijd eerst ter plaatse, terwijl de tijde lijke hulp der brandweer bij bet circus Schumann niet kon worden verleend, daar men daar geen materiaal kon missen. De inspecteur van politie, die terstond gealarmeerd had, deed daarom nog maals de brandschel aftrekken. Vijf minuten voor tienen werd door den inmiddels aangerukten wagon der brandweer met personeel water gegeven, toen de automobiel echter reeds zoo goed als geheel was uitgebrand. Op het terrein was intusschen met behulp der politie en der burgerij de straat opge broken en met zand was gepoogd bet vuur te dooven, doch zonder resultaat- De beheerder had zich juist verwijderd, toen de benzine ontplofte. Onder het opschrift»Een gerechtelijke dwa ling" schrijft men aan Het Volk Verleden week is ingebroken te Hoorn. De dader, zekere Van Ammers, werd op heeterdaad betrapt. Een paar jaar geleden was Schardam, een heel klein dorpje achter den zeedijk, in opschudding. Bij Van Ammers (den vader) was ingebroken en papiergeld gestolen. Men zocht en zocht en eindelijk vond zoonlief een der briefjes buiten op het erf. Het briefje was droog, hoewel 't hard ge regend had. De dienstbode werd verdacht en kreeg zes maan- den ze heeft nooit bekend en iedereen in de buurt hield haar voor onschuldig. Nu begint men nog sterker te twijfelen nu wordt de zoon (de inbreker) er voor gehouden. De dienstbode, Aaltje Vroom, is sedert getrouwd en woont nu te Enkhuizen. Een nieuw onderzoek is zeker zeer gewenscbt." Op verzoek van eene vrouw verleende een schipper, wiens schuit te Amsterdam aan den wal lag gemoerd, gastvrijheid aan een man, wiens toe stand verder vervoer bezwaarlijk maakte. Aldus werd de man in de schuit gelegd om zijn roes uit te slapeD. Toen men nu den volgenden ochtend dezen logé wilde wekken, bleek het, dat, bij den jeuoverdood was gestorven. In de nabijheid van Zwolle zijn vier boeren hoeven door feilen brand vernield. Naar men ver neemt is kwaadwilligheid de oorzaak. De brandstichter, een metselaar te Hasselt werk zaam, is onder politiegeleide te Zwolle binnenge bracht,. Naar enkele zijner uitlatingen te oordeelen moet men aan 's mans geestvermogens twijfelen. Naar verluidt werd bij nog juist Bijtijds betrapt, terwijl bij bezig was een vijfde huis in brand te steken. Bij een der hoeven sliepen drie arbeiders op den hooiberg, die het eerst aangestoken werd. Er stond een ladder tegen den berg en toen de a beiders, door de hitte en den rook gewekt, bemerkten dat het hooi brandde en zij naar beneden wilden gaan langs de ladder, was deze weggenomen, zoodat zij, ten einde raad, zich van het hooi moesten laten afvallen. Middelerwijl was het huis en de schuur ook in lichterlaaie geraakt, zoodat de zes bewoners zich in nachtgewaad uit het raam moesten redden. Bij een ander, waar zes kinderen wareü, heeft men de grootste moeite gehad ze nog weg te dragen, daar alles reeds brandde, toen de bewoners wakker, werden. Een verschil tusscben slager en veehouder in de schatting van het gewicht eener koe, al vele malen voorgekomen, heeft ook te Hilversum aan leiding gegeven tot een curieus geval. Een slager zou van een landbouwer te Korten- hoef een stier koopen. Ze waren 't niet eens over de zwaarte en dus ook niet over den prijs. Do slager schatte het op 650 pond, de boer hield vol dat 't zwaarder was. Na lang praten kwamen ze overeen dat de slager betalen zou f 3 voor elk pond vleesch, dat de stier zwaarder zou wegen dan 650 pond. De boer scheen de zaak toch niet te vortrouwen en bleef in gebreke bet beest te leveren. De slager nam nu een advocaat, die den boer sommeerde den stier te leveren, waaraan hij ten slotte dan ook gevolg gaf. Toen het beest dood was, kreeg de boer nog eens berouw en bood aan de zaak af te maken als de slager f180 gaf, doch die wilde daar niets van weten. Het einde was, dat bij weging bleek, dat de stier schoon aan den baak woog 742 pond, dus 92 zwaarder dan 650. De slager moest nu betalen 92 X °f f276, dat is f86 meer dan de werke lijke waarde was, welke geschat werd op f190. De slager moest ook nog den advocaat betalen. De Rappel bevatte Zaterdagochtend het volgend telegram van zijn particulieren correspondent te St. Petersburg »Een Rus, nauw verbonden met minister De Witte, deelt mij nopens bet bezoek van den Czaar in Frankrijk, een bericht mede, dat, hoe onverwacht het ook moge luiden, ik niet aarzel u over te brengen vanwege de bron waaruit het afkomstig is. Keizer Nicolaas II zou bij zijne komst in Frank rijk, om zoo te zeggen, den vrede tusschen de En- gelschen en de Boeren medebrengen. Hij zoude reeds als bemiddelaar onderhandelingen hebben aange knoopt, en bet schijnt dat de eindovereenkomst tot siand zal komen bij de ontmoeting, die de Czaar met Koning Eduard zal hebben, vóórdat.hij zich naar Duinkerken inscheept. Do vredesvoorwaarden zullen, naar hetgoen mijn berichtgever mij mededeelt, voor de Boeren en voor Engeland gelijkelijk eervol zijn. De beido Ropublio- ken zullen erkend worden als volkomen onafhan kelijke staten, maar Groot-Brittannil5 zou het gebied der mijnen van den Rand annexeeren en eene oor logsschatting vragen". Hoe verrassend dit bericht ook moge klinken, geheel onmogelijk is deze schikking niet, ofschoon zij mij voorkomt minstens voorbarig te zijn. Indien do afstand van den Rand de losprijs mocht wezen, waarvoor do Boeren den vrede en de erkenning hunner onaf hankelijkheid zouden koopen, is het evenwel te verwachten, dat tegenover die vermindering van gebied Engeland over zal dragen zijn voorkoops- recht op Lorenzo Marques en dat de oorlogsschade- loosstelling hiervoor zal worden gebruikt. Toch vrees ik dat dit alles slechts toekomstmuziek is, en het bloedvergieten in Zuid-Afrika dit jaar nog niet zal ophouden. Een oudje. Te Rualon is, op 103-jarigen leeftijd gestorven Charles Richards, die in den slag bg Waterloo heeft meegestreden. Bij zong op zijn 90ste jaar nog in het kerkekoor mee. Eiken dag rookte bij zwaar (4 ons tabak per week en hij was geen afschaffer. Bonderd-twee-en-tachtig afstammelingen betreuren zijn dood. Bij de laatst in Boheme gehouden jachten heeft Aartshertog Frans Ferdinand, neef des Kei zers, bg ongeluk een oude vrouw doodgeschoten. De vrouw lag gebukt om mos te plukken, waarop de aartshertog meende, dat hij een stuk wild voor zich had. In het grooto Nambar-woud, dat door den spoorweg van Assam en Bengalen (Britsch-Indiö) doorsneden wordt, is een trein door wilde olifanten tot staan gebracht. De locomotief botste op een der olifanten en de schok was zóó geweldig, dat het voorste gedeelte van den trein ontspoorde. De olifant zelf brak zijn achterpooten en werd afge maakt. Een ander jong dier werd door de loco motief omver geworpen, maar wist zich nog op te richten en liep ODder woedend gebrul met zijn makkers weg. De trein bad een paar uur opont houd. Laatste en telegraphische berichten. Hedennamiddag werd op den Polderschon weg een fiets-wedstrijd gehouden door een twintigtal jongelui naar prijzen, die bestonden uit medailles. De uitslag daarvan was als volgt. Over 1 K.M. voor jongens van 1016 jaar le prijs J. H. Janssen, 2e pr. C.J.Smit; over 1 K.M. voor deelnemers van eiken leeftijdle pr. C. van Strien, 2e pr. W. Pelle. Over 5 K. M. met keerpunt voor alle deelne mers le pr. C. van Strion, 2e pr. W. Pelle. Over 5 K. M. voor deelnemers van 1018 jaar le pr. Van Spijkeningen van Vlissingen, 2e pr. A. van Strien. Een medaille, uitgeloofd door dhr. J. Fabery de Jonge, over 10 K.M., werd behaald door C. van Strien, en een tweede medaille, uitgeloofd door de commissie, verkreeg J. Flipse. De winners, bij wier namen geen woonplaats ver meld is, wonen te Goes. fColijnsplaai. Hedenmorgen is, bij {bet korte, doch hevig onweder, dat plaats had, de bliksem geslagen in het gemeentehuis, waar eenipe pannen werden verbrijzeld, doch verder geen schade werd aangericht. Men seint ons Gistoren had n^bij de Belgische grens een gevecht plaats tusschen maréchaussees uit Sas-van-Gebt en eenige Belgen, die mot verboden visebtuig vischten. Een der maréchaussees, die onder water geduwd werd, maakte van zijn vuurwapen gebruik, met het gevolg dat hij zijn aanvaller doodde.' De vier andereu gingen toen op de vlucht, doch een hunner werd nog gevangen genomen. Burgerlijke Stand van Goes van 23 tot 26 Augustus 1901. Geboren 25, Jan, z. v.- Janus van Luijk en Pie- ternella de Busscher26, Adriaan, z. v. Maarten Meeuwse en Adriana van Heel. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Kolijnsplaat. Ten overstaan van notaris Paar- dekooper Overman te 's Gravenpolder zijn Vrijdag alhier voor dhrn. mr. L. A. Bijbau en jhr. W. J. de Jonge verpacht 25 perceelen bouwland in deze ge meente, groot 21.85.24 HA. voor 7 jaren. De jaarlijk- sche opbrengst bedraagt f2802,82 tegen f 1302.21 in de vorige 7 jaren. De prijzen liepen van f 47 tot f 63 per Sehouwsch geraet. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. 28 Ang 28 29 29 29 30 30 4 Sept. 10 13 Plaats. Informatiëu. Voorwerpen. Goes, verp hoveniering, boomgaard, bonw- en weiland. Pilaar. Biezelinge, aardappelen en beestenpeen. L. E. A Liebert. Waarde, meubilair enz ond porselein. Prins. Steenbergen, bouwland, J C. L. Schermer, te Steenbergen, en P. Overman. Weireldiogn, raanufactnren, sigsran enz., Hollmann. 's-Graven polder. loopvarkens, Hollmann. Kapelle, kofsteedje, hnis, schaar en bouwland. De Vos. 's Heerenhnek, woonhuizen, De Ronde Breaaer. Goes, woonhuizen enzMr. Liebert Ieraeke, woonhuis, LEA. Liebert. Marktberichten. ROTTERDAM, 26 Augustus 1901. Geen Vlas aanvoer. Aardappelen: Briel- sche kralen f2,80 a f3, Geldersche f2,20 a f2,40, blauwe f 2,20 af 2,40. Meel f 10,25 kalm, Bouw man onveranderd vast, maar stil, noteeringen on veranderd. Granen: buitonlandsche stil, binnen- landscbe TARWEf 5,50 a 7,10 Nieuwe TARWE- 6,75 - 7,60 ROGGE- - Nieuw ROGGE- 4.75 - 5,25 WINTERGERST per 100 kilo - 6,75 - 7,75 CHE VALIERGERST per 100 kilo- 7,75 - 8,50 HAVER- 2,75 - 3,50 BRUINE BOONEN - Nieuwe ERWTEN 8,25 - 9,40 KANARIEZAAD- 5,50 - 7,50 KOOLZAAD- 9,— - 10,10 Mijn hartelijken dank aan allen, die mij bewijzen van belangstelling gaven, bg mijn benoeming tot Hoofd der School te Kapelle. Kapelle, Augustus 1901. A. v. d. BRUGGE. De ondergeteekende betuigt zijn hartelijken dank aan vrienden en beken den voor de, vele bewijzen van belang stelling, ondervonden bij zijn 60sten ge boortedag, op 25 Augs. jl. M. RAAS. Heinkenszand, 27 Augs. 1901. Bij deze betuigen wij onzen har telijken dank voor de vele blijken van belangstelling op 24 dezer ondervonden. J. W. v. NIEUWENHUIJZEN en Echtgenoote. Sloe-polder. Notaris LIEBERT te Kapelle zal op des avonds 6 uren, in de herberg bij C. Menheeke te Biezelingevoor dhr. Simon Dekker te Goes, onder Kapelle in Kloosterboek i in perceelen. in de provincie Zeeland, om dadelijk te aanvaarden. Aanbiedingen worden inge- 1 wacht ten kantore van den Notaris DE MARET TAK, Vlissingen. Het BESTUUR van den Goeschen Polder zal op beginnende des namiddags te één uur, bij de herberg »de Oranjeboom", aan wijzing doen betreffende bet terwijl inmiddels inlichtingen zjjn te be komen bij den Dijkgraaf. Inschrijvingsbiljetten te bezorgen ten j kantore van den Ontvanger-Griffier vóór Vrijdag 30 Augustus, des avonds te i zeven uren. Het Bestuur voornoemd, M. DE BOKX, Dijkgraaf. W. KAKEBEEKE, Ontv.-Griffier. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 10 uren, in de her berg van dhr. H. Springer te Wentel- dinge, verkoopen: Gaianteriën, Schoenwerk, Petten, Manufacturen, en eene partij Sigaren. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes zal op des voormiddags om 10 uren, aan de schuur van mej. de wed. Vroonland te VGravenpoldervoor dhr. Jan Hooge- stegep aldaar, EENE PARTIJ en hetgeen meer zal geveild worden. bijzonder rijk gesorteerd, worden, door toevalligen aankoop eener zeer groote partij, tot buitengewoon lage prijzen uit verkocht. Zie étaloge Lange Vorststraat C 220. Stoomdrukkerij OOSTERBAAN, KLEM- KERK LE COINTRE. xuaumiw, jimnELBUsu, Zuidzijde Dam G 99, is eiken Dinsdag van half elf tot half drie te GOES te consultee ren ten huize van Mej. NIARTEIIf| Lange Kerkstraat. TE KAPELLE, ten overstaan van Notaris J. DE VOS te Middelburg, 's voormiddags half elf uren, in bet kof fiehuis van de wed. Hanson te Kapelle en ten verzoeke van den heer Hendrik de Jonge aldaar van HET gunstig gelegen aan den Biezelingschen straatweg, dicht bij het station Kapelle- Biezelinge kad. sectie E nos. 865 en 246, B no. 89 te zamen groot 2.45.50 Hectaren. In 10 perceelen afzonderlijk en gecom bineerd te presenteeren. Nader en breeder bij biljetten omschreven. Information ten kantore van den No taris. staande in »den Deugniet", gemeente Heinkenszand. Briefjes in te leveren aan de R. K. Pastorie, vóór 15 October 1901. Information te bekomen bij C. REMIJN, kerkmeester. inn 1VAAMKAABTJE8, in net XUU étui, met letter naar keuze, wor den voor 90 cent* geleverd door F. KmiWMH éc ZOOS 's avonds 7 1/2 uren. betreffende verschillende punten van bet MORMONISME, (de secto van Utah, N.-Amerika). Twee zendelingen zullen spreken. Toegang v r ij. Zitplaatsen 10 cent tot dekking der zaalkosten. bijzonder geschikt om als brood uit de hand te voederen aan MELKKOEIEN enz. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan tot het tegen 1 procent. M. VERMAAS, KAPELLE (bij Goes)»

Goessche Courant | 1901 | | pagina 3