Sistesvervoer. ADVEBTEKT1EN. S> en PiaDter' Op Zaterdag 24 Aug. 1901 aan te besteden Openbare Verkooping. a. Een Woonhuis en Erf, c. Een perceel Bouwland, Onderwijs, Do beer M. G. van Neck te Breda is benoemd tot leeraar in de Engelsche taal aan het stedelijk gymnasium te Utrecht. Gemengde Berichten. Baths Naar men ons mededeelt, zal van uit Antwerpen tot Bath op a. s. Zondag een zeilwed strijd van jachten plaats hebben. Circa 8 uur des morgens uit Antwerpen vertrek kende kunnen de vaartuigen alhier in den voor middag aankomen om in den namiddag weer der waarts te gaan. lereeke. Uit het verslag van den penning meester der werkmansvereeniging Eendracht maakt Macht", die deze week haar jaarvergadering hield, bleek, dat, ondanks het vertrek van eenige leden naar elders, het ledental met 65 steeg. Er kwamen 969 ziektedagen voor, waarvoor f698 werd uitge keerd. Op de postspaarbank werd ingebracht f275, waardoor de inleg steeg tot f 1774,45 Va- Het salaris van den penningmeester werd vastgesteld op f 25 de secretaris kreeg een gratificatie van f10. Aangaande de schutters-aardigheden te Mid delburg schrijft de heer J. H. S. de Hoogb, com mandant der schutterij te Middelburg, in de M. Ct.: In uw gisterenavond verschenen blad wordt een minder juiste voorstelling gegeven van bet gebeurde tijdens de laast gehouden oefening der schutterij alhier. Van de twee leden der schutterij, die hunne af- deeling (er werd sectiesgewijze geoefend) verlieten, was er éen die dat eigendunkelijk deed. Het an dere lid ging met voorkennis van mij, als leider der oefeningen, heen. Van een aanstekelijk werken was dus geen sprake, evenmin als dat van het zich vroolijk maken, al thans onder de schutters, iets bespeurd is kunnen worden. Integendeel was het merkbaar, dat het wangedrag door de overigen, misschien enkelen uitgezonderd, werd afgekeurd. Ten slotte kan ik u nog mededeelen, dat de strafschuldige schutter zijn dagvaarding om voor den schuttersraad te verschijnen reeds heeft ontvangen. »Kort recht" werd Woensdag op den middag op het Centraalstation te Amsterdam uitgeoefend door een reus van een kerel en zijn eega. De trein naar Rotterdam (Hollandsche spoor) staat tot ver trek gereed, bij welks wagons, derde klass*, de man inspectie houdt. Op eens stuift hij een coupé ia, grjjpt een reiziger bij den kraag en sleurt hem den wagon uit, het perron op. De trein vertrekt. Een woordenwisseling ontstaat tusschen beide man nen, die al dreigende zich begeven naar het ander deel van het perron, waar de trein der Staatsspoor wegen tot vertrek gereed staat. Hier had de vrouw zich op (en bank neergezet, en toen zij haar man met den ander, naar ons later bleek, hun gewezen kostganger, zag aankomen, diende zij den laatste enkele goed gerichte oorvegen toe, zonder dat de kostganger zich te vveer stelde. De oorzaak van het standje was, dat de kost ganger niet het bedrag wilde betalen, dat zijn kost baas opgaf nog van hem te vorderen te hebben. Inmiddels verschenen twee politie-agenten, en in hun bijzijn kwam men overeen, dat de kostganger voorloopig f 12,50 zou geven, zonder dat zijn ver- loopen spoorwegkaartje of zgn pak slaag in reke ning zouden gebracht worden. (De Tijd.) Sedert Zaterdag woedt ook onder de gemeente Ruinen (Dr.) een heidebrand, welke door zijn fel heid zich ernstig laat aanzien. Na een ingesteld onderzoek is gebleken, dat het \ejn over een zeer groote uitgestrektheid door het vuur is aangetast, zooda*; het. blusschen zoogoed als onmogelijk is go- worden. Men hoopt don brand tegen den straatweg RuinenPesse te stuiten. Gelukt zulks niet, dan bij lucifers en steekt licht aan. Maar wat is dat Een telegramHij was den geheelen dag uitge weest, had een aantal koffiehuizen b( zocht en zag nog juist helder genoeg om te lezen Moeder ziek. Wenscht u te zien. Kom ontnid- dellyk. Marie." Hij werd doodsbleek, zijne lippen beefden. Wat een telegram, dat aan Marie zooveel geld gekost had, beduidde, wist bij maar al te goed het was in den hoogsten nood gezonden. O, nu kwam de dood de dood ontnam hem zijne moeder, die alles voor hem had opgeofferd en wie hij nog niets anders dan zorg had bereid. En sedert drie jaar had hij haar niet meer gezien Reisgeld had hij niet, hij verkocht daarom zijn laatste have en goed, doch do opbrengst, was nog niet toereikend. Hij bad, weende, smeekte en vloekte, doch men wees hem schouderophalend op de treu rige ervaringen, welke men met hem beleefd had. Gij hebt uw horloge nog niet ingelost," wierp hem de eene voor de voeten. »Neen, Schultze, met leenen houd ik mij niet op," voegde hem een ander toe. Ten laatste had hij toeh het noodige reisgeld bij elkander gebedeld. Welk een treurige reis! Hjj zat geheel alleen in eene coupé, schoof zich in een hoek, zette de kraag van zijn jas op en beet zich op de lippen, opdat de conducteur niet merken zou, dat hjj weende. Hij keek aan elk station op de klok en telde de minuten, die nog vóór zjjn aankomst moesten ver- loopen. Eindelijk kwam hij aan het laatste stationnog een paar uren moest hij per omnibus afleggen. Zijne gedachten vlogen hem vooruit. In zijn ver beelding zag hij Marie, reeds schreiend aan de huis deur staan en zwijgend de hand uitstrekken naar de woonkamer, waarin zjjne moeder koud en ont zield ter neder lag. Het zweet brak hem uit, zijn hart stond bijna stil van angst. Eindelijk lag zijn geboortestadje vóór hem en weldra zag hij het schamele huisje, waarin zijne loopen >Anholt" en omliggende bosschen gevaar in asch gelegd te worden. Te meer, daar door de allesverschroeiende droogte het vernielend element ruim voedsel kan krijgen, deden de geweldige rook kolommen velen in dien omtrek opschrikken. Ver moedelijk is door een koffievuurtje, dat vele arbei ders gewoon zijn in het veld aan te leggen, dit onheil veroorzaakt. Men gaat gewoonlijk met zulk een vuurtje te roekeloos om, door het bijv. niet voldoende uit te dooven, als het gebruikt is. In de Waal te Herwijnen waren vier jongens aan 't baden. De golf van een voorbijvarende stoom boot trok een hunner in den stroom, waardoor hij werd medegevoerd en verdween. Zijn lijk is niet meer gezien." Te Amsterdam is een juffrouw, moeder van vijf kinderen, uit de tweede verdieping gevallen, doordat een drooglat, waarop zij steunde, onder haar gewicht bezweek. Zij werd bij de buren bin nengedragen een inderhaast geroepen geneesheer kon slechts den dood constateeren. Een moderne bruidstoet. Die tufs-tufs zijn toch overal voor geschikt. Men gaat er tegenwoordig ook al in trouwen Woensdagmorgen passeerde een bruidstoet van vijf automobielen de Rijnbrug te Arnhem. In de voorste zaten bruid en bruidegom, in de overige volgden de familieleden en de getuigen. De stoet kwam uit Apeldoorn en ging naar Eist, waar het huwelijk voltrokken zou worden. N. Am//. Ct.) Men meldt aan de N. R. Ct.: De eikenaardvloo vertoont zich thans in een groot deel van Gooilandzij heeft ook het eikenhakhout langs den Grebschen berg bij Renen vrij ernstig aangetast. Zelfs begint zij op kleiner schaal haar verwoesting op den Wageningschen berg, wellicht als voorspel van wat daar in 't volgend jaar te wachten staat. Te Maastricht heeft zich een geheimzinnig geval van vergiftiging voorgedaan. Een oppassend arbeider, werd, na in een herberg een glas bier te hebben gedronken, onwel en overleed den volgen den dag. De dokter constateerde vergiftiging. Een gerechtelijk onderzoek, hetwelk onmiddelijk werd ingesteld, vooral onder hot personeel der looierij, had tot nog toe geen resultaat. De ongelukkige stond bij zijn patroon goed aangeschreven en was een voorbeeldig werkman. Het gerechtelijk onder zoek wordt met ijver voortgezet. Aan een der beide schrijftafels in de hal van het postkantoor te Amsterdam werden twee jongens ontdekt, die zich onledig hielden met het schrijven vanbrandbrieven. De politie werd telepho- nisch met de verdachte houding der jongens in kennis gesteld en weldra verscheen een rechercheur, die een der knapen arresteerdo en den bijna vol tooiden brief in beslag nam. De tweede, de kleinste der jongens, wist te ontsnappen, toen zich nog een paar knapen bij het opstootje voegden, en de. rechercheur op den marmeren vloer uitgleed. De inbrekers gaan te Amsterdam ongestoord voort met hun werk en kiezen bij voorkeur lijdelijk onbewoonde huizen voor hun operatieveld. Thans is weer ingebroken in de woning van den heer Jos. Th. J. Guypers in de Voadelstraat aldaar, die met zijn familie te Roermond vertoeft. Omtrent deze inbraak vernam het N. v. d. D. de volgende bijzonderheden Zaterdagavond was de schoonmaakster nog in het buis geweest om de kat eten te geven en de bloemen te verzorgen. Zij had toen, gelijk zij ge woon was, den sleutel afgegeven in het huis naast dat van den heer C., bewoond door de familie Alberdingk Thijm. Mevr. Thijm had een uur na het vertrek van de schoonmaakster licht zien bran den op de balkonkamer, maar aangezien de boven- v( rdieping van het huis des heeren Cuypers bewoond moeder woonde. De bloemen stonden nog altijd voor het venster, doch de hoofden van moeder on zuster zag hij niet. Met een blik als van een ter dood veroordeelde keek hij Marie in de oogen en las daarin, dat het leven nog niet geheel ontvloden was. »Ga zachtjes binnen, Rudolf, moeder ijlthaar lijden zal weldra een einde nemen." Hij waggelde naar het voeteinde van het bod en verborg het gelaat in het kussen, *Ha zijt gij daar eindelijk Rudolf, mijn lieve jongen .help, help mij toch ik heb een zwaren last op de borst. Marie kan hem niet afnemen doe gij het, jongen, hoe Hef, dat gij gekomen zijt en uwe oude moeder helpt bad ik nog langer moeten wachten dan was mijn hart ineengedrukt. Zoo, dank u, goede jongen. Marie, loop gauw naar vrouw Mielke en zeg, Rudolf is nu werkelijk rechter gij komt om ons mee te nemen ik heb geen groote kamer noodig een klein hoekje, waar ik rustig liggen kan en den lieven God bidden de goedheid van mijn armen jongen voor zijne moeder te vergelden en wees goed ^oor Marie het is niet haar schuld dat zij niet zoo vroolijk en zoo ver standig is als gij. Neen, Marie van daag geen baring als wij den rechter ten eten hebben. Weten alle menschen in de stad dat gij nu rech ter zjjt Ach, nu ben ik moede en wil een weinig slapen. Neen, dank u lieve kinders ik heb niets meer noodig. Nu ga ik naar mijn zoon den reeh ter. Het werd op eens stil in de kamer. Rudolf richtte zijn weenend gelaat op. Zijne oude moeder was heengegaan naar het onbekende land, waar geen teleurgestelde verwachtingen meer zjjn. De oude moeder heeft vele lotgenooten op aarde geduldige, opofferende, op de toekomst vertrouwende moeders. Hebt medelijden met haar, gij zonen van zulke moeders wordt door den heer Povel en deze afwisselend buiten en in de stad vertoeft, had zij gemeend dat hij dien avond thuis was gekomen. In die meening was zij versterkt geworden, toen de schoon maakster haar den volgenden morgen (Zondag) was komen mededeelen, dat zij met den sleutel niet in het huis kon komen, aangezien do deur van binnen gegrendeld was. Toen evenwel die deur ook des Maandags nog gegrendeld bleek, begreep men, dat er iets niet in den haak was en werd de politie gewaarschuwd. Door een en ander was 't toen echter al Maandagmiddag geworden, zoodat de dieven ruimschoots gelegenheid hebben gehad den buit in veiligheid te brengen. Zooals reeds gemeld is, zijn de inbrekors van het Vondelpark uit door den tuin in huis gekomen. Zij hebben een raam weten open te krijgen en kwamen toen in de keukeu. De keukendeur, die toegang geeft tot het huis, was aan den binnenkant gegrendeld, zoodat loopers en valsehe sleutels hier niet konden baten. De dieven wisten echter raad. Zij hebben op hun gemak alle schroeven uit de deur gedraaid en konden haar toen uitlichten, waarna de toegang tot het overige van de woning openlag. Het onderzoek werd daarna aangevangen. Geen kamer is onbezocht gelaten. Zoowel het gedeelte bewoond door de familie Cuypers, als dat in gebruik bij de familie Povel, tot do meidenkamers op de derde verdieping toe, werden nauwkeurig door snuffeld. Overal lagen geledigde étui's en doozen over den grond verspreid. Zelfs de spaarpot van de kinderen en die van de boden werden van hun inhoud beroofd. De bergplaats van het tafelzilver, een weinig in 't oog loopende kast in den muur, is aan de aan dacht van de inbrekers ontsnapt, zoodat die onaan geroerd is gebleven. Veel schade is aan het meubilair niet toegebracht, maar voor een paar duizend gulden aan gouden en zilveren sieraden en juweelen is door de dieven medegenomen. Dezen hebben niet het geringste, dat tot eenige ontdekking leiden kan, achtergelaten en dit gevoegd bij de late ontdekking van het feit doet vreezen dat pogingen tot hun opsporing niet veel succes zullen hebben. Het Comité, waarvan het goede donbeeld uit ging om ten behoeve van de ongelukkige Boeren vrouwen en kinderen, slachtoffers van den oorlog in Zuid-Afrika, een tentoonstelling te organiseeren, heeft eer van zijn werk. Werd reeds eenige dagen geleden tot dat doel het »Afrikaanderhuis" op een terrein aan den Gevers Deynootweg to Schevoningen, naast het station van de Staatsstoomtram, geopend, thans is deze boeren woning in een passende omgeving geplaatst. Boe- renvrienden hebben daartoe een handje meegeholpen. Zoo is er rond het huisje een tuin aangelegd, waarin gewassen van Transvaalschen bodem, als lemoen- boompjes enz., en ook zijn er in dezen tuin eenige grootere en kleinere tenten en gebouwtjes opgesla gen, waarbinnen de bezoeker tal van voorwerpen aantreft, welke door krijgsgevangen Boeren op St. Helena en Ceylon vervaardigd zijn. Had de Afrikaanderwoning reeds veel aantrek kelijks voor belangstellenden, thans is de meer uit gebreide tentoonstelling, welke circa 2000 voorwer pen omvat, een bezoek overwaard, vooral ook met 't oog op het goede doel, waarvoor zij werd tot stand gebracht. En dat gebeurt iu het jaar 1901Te Eck- en-Wiel in Gelderland kwam dezer dagen iemand uit Lienden een pikzwarte kip zoeken, ten einde door marteling van dat dier zijn behekste vrouw te genezen Toen j.l. Zondagmorgen President Kruger uit de kerk te Hilversum naar huis reed, wierp een Pruisische jonge dame, aldaar gelogeerd, een fraai bouquet in het rijtuig. Op de witte en zwarte linten de Pruisische kleuren stond »In tiefster Vcrehrung einer Preussin". Burgerlijke Stand van Gees van 14 tot 16 Augustus 1901. Getrouwd 15, Janus Snoek, 24 j., jm. en Adriana Jacoha Botbijl, 23 j., jd.Wouter Botbjjl, 26 j., jm. en Johanna Josina Brusket, 21 j., jd. Geboren 14, Jokaunos Jacobus, z. v. Jan Borgh stijn en Johanna Jordina le Clercq Anna, d. v. Cornells Kloosterman en Cornelia Catalijna Verburg; 15, Cornelia Pieternella, d. v. Willem Hij man en Elizabeth Brandt. Posterijen. Lijst van onbekende brieven verzonden door het postkantoor te Goes over de le helft Augustus 1901. L. Nonnekes, RotterdamS. van Loenen, Goes. E. v. d. Kasteele, Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Kruidingen. De verkoop van appelen en peren, uit 10 boomgaarden, gisteren ten overstaan van den notaris C. Prins alhier gehouden, bracht f 8382 op. Marktberichten. MIDDELBURG, 15 Auguetut 1901. De aanvoer uit Walcheren bestond heden hoofdzakelijk uit Kroonerwten en Koo'zaad. Van Zomer- en Wintergerst waren eenige partijtjes ter tn&rkt, terwijl van andere artikelen het aanbod gering was. Tarwe (gewas 1900) werd in puike soort j 7 betaald. Van nieuwe Tarwe was een partijtje ter markt dat onverkocht bleef. Nieuwe Rogge, nog weim'g getoond, hield men op f 5,75, dito Wintergerst f 4,60 a 4,75, dito Zomergerst was tot f 4,50 te bekomen Witte Boonen zonder handel. Jarige Bruine Boonen tot f 7,50 a 8 aangehouden, nienwe Kroonerwten met veel vraag, werden van f 10,75 tot 10,80 gekocht, nienw Winter Koolzaad algemeen op f 10 gebonden, in pnike kwaliteit was beneden dien prijs niets te bekomen, Karwijzaad (10 per 50 kilo betaald, van nieuwe Witte en Bruine Boonen kan men bij droog weder over 2 of 3 weken eenige part\jtjea ter markt verwachten. Boter fl,20 1,40 per kilo. Eieren f3,40 par 100 atoks. 5*5 *5*5*5*5*5 *5*5*5*5*5 *5* A. s. Zaterdag 17 Augustus hopen onze geliefde ouders JAN MOL Jz., m JACOB A RIEMENS hunne ij 5 30-jarige Echtvereeniging te herdenken. fl» Hunne dankbare kinderen Üy behuwd- en kleinkinderen. Baarland, 13 Augustus 1901. 0 Voor de vele'bewijzen van be langstelling gedurende de ziekte, en de blijken van deelneming, na het over lijden van onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder, betuigen wij onzen har- telijken dank. Namens de familie, J. VAN DAMME. Ter Neuzen, 16 Aug. 1901. fftr De ONTVANGER-GRIFFIER van den polder KRUININGEN verzoekt dringend Kruiningen, 16 Aug*. 1901. SANGÏ1INOSR. Ik verklaar dat het gebruik der Sanguinose mij vau groot nut ge weest is bij een langdurig chro nisch maaglijden. In het bijzonder was eene verhoogde levensopge wektheid te bespeuren. Ik kan dit middel dringend aanbevelen. Frau Professor D. Wilhelm Halle. Herbst, Prijs ppr fl. f 1,50, 6 fl. f8, 12 fl. f 15,—. Te GOES bij alle Apothekers. wenscht ondergeteekende bij inschrijving het vervoer van ruim twee mil- lioen Kilo Suikerbieten, was sende in den Koningin- Emmapolder (gem. Clioge) van af het land, waarop de bieten staan, naar de haven in voornoemden polder. Inschrijvingsbiljetten in te leveren vóór of op den dag der aanbesteding, des voormiddags 111/9 uren, ton huize van J. MAGNUS in den Koningin-Emma- polder. Voorwaarden op aanvrage verkrijgbaar. J. i. VAN ARENTHALS, HANSWEERD. De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, gevestigd te 's-Gravenpolder, zal op Woensdag den 21 Augustus 1901, des voormiddags te 10 uren, in de her borg bij M. Korst an je te Wemeldinge, ten verzoeke van dhr. HL Springer aldaar, in het openbaar verkoopen ingericht tot winkel en bierhuis te Wemeldinge, kad. sectie C no. 1266, groot 155 Centiaren* Het Erfpachtsrecht van een perceel Grond, aldaar, aan het Loopweegje, met de daarop staande Gebouwen, kad. sectie C no. 1458, gWot 226 Centi aren. aldaar iu Stelhoek, kad. sectio A no. 108, groot 1.46.70 Hectaren in pacht tot roovon van den oogst 1904 bij J. Verbrugge Fz., tegen 125,71 's jaars. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. KV Inmiddels uit de hand te koop.

Goessche Courant | 1901 | | pagina 2