De Weekmarkt 27 Nagekomen Advertentiën. TE KRUININGEN een Ist6 en een 2de KNECHT, eene Dienstmeid, BAKKERSKNECHT zindeliike Dienstbode, zoodoende hoopt men het goud te vinden. Oogen- echynlyk lykt dit een vernuftig denkbeeld, maar wanneer men weet, dat in do laatste jaren geregeld door zandzuigers gewerkt is, nu eens hier en dan •ens daar in de nabyheid van het wrak, laat het zich aanzien, dat ook ditmaal de poging wel zonder •acces zal blijven. Uit Malaga wordt nog gemeld dat de com mandant van de Gneisejiau, kapitein Kretschmann, op eervolle wijze zijn dood heeft gevonden. Hy weigerde alle hulp. Toen een Spaansch matroos met een sloep bij de korvet kwam en een lijn uit gooide, wierp de commandant hem, als belooning roor zyn moed, zyn degen toe. De eerste-machi- nist van het schip stierf aan zijn zijde. De eerste- officier, kapitein-luitenant Berninghaus, worstelde een uur lang met de golven al dien tyd klemde hij zich vast aan een plank, tot hij geheel uitge put zonk. Het aantal gewonden, die in het hospi taal liggen, is 150. De meesten hebben kwetsuren aan het hoofd, velen ook aan de handen. Men heeft beproefd of de Alexander III brug te Parys wel sterk genoeg was. Men heeft 28 vrachtwagens genomen, alle beladen met 20 ton aan steenen, en bespannen met vijf paarden. De batterg stelde zich tegelyk in beweging op een hoornsignaal, hield in het midden der brug stil, draaide en zwenkte daar en reed viermaal op en neer. Alles hield zich prachtig. Er waren eenige ingenieurs van de Creuzot-fa- briekan, die de afwykingen met hun toestellen con troleerden, ook zonder toestellen kon men op zekere punten van de brug wel bemerken, welk ontzettend gewicht zy te torsan had. Een prettige proef voor paarden en voerlui in- tusschen. Koningin Elena, voor dezen prinses van Montenegro, die ia October 1896 in het huwelyk is getreden met den troonopvolger den toenmaligen prins tan Napels, nu koning Victor Emmanuel, ziet tegen einde Juni de geboorte van een troonopvolger te gemoet, naar de koning heeft medegedeeld aan den premier, klaarblykelyk zonder ta bedenken dat het toch evengoed een meisje kan wezen Een Engelsche cyferaar heeft voor de aardig heid eens uitgerekend, hoeveel verliezen De Wet volgens de Engelsche telegrammen reeds geleden heeft en kwam tot het eerbiedwaardig cyfer van een verlies van 24,000 paarden en 50,000,000 pa tronen. De Wet, gaat deze spottende cyferaar voort, is sedert zes maanden onafgebroken aan drie kanten omsingeld geweest en moest elk uur de wapans neerleggen zyn Burgers moesten onophoudeiyk van hongjr sterven an geen moed meer hebben hy is tweemaal gesneuveld en éénmaal gewond en heeft op zyn vluchten meer proviand achtergelaten dan het geheele Engelsche leger in drie jaar op eten kan, en ten slotte op zyn vlucht een afstand afgelegd, die precies twee maal de lengte van den evenaar bedraagt. Waarschynlyk heeft hy zyn gegevens geput uit de rapporten van Lord Roberts Het Brusselsche blad Petit Bleu heeft een in zameling gehouden om Koningin Wilhelmina een huweiyks-geschenk aan te bieden. De beeldhouwer Leroy, zal denkelijk opdracht krygen voor zijn ontwerp, voorstellende de Koningin met een olyftak in de hand en den President be schermend, terwyl de oorlogsfurie achter de Konin gin in de eene hand den degen, in de andere den oorlogsfakkel zwaait. Koningin Wilhelmina, in een antiek gewaad, staat op een scheepsromp met het opschrift »Gelderland." Hare eene hand legt zy op den schouder van Oom Paul, die in de rechter een hoed, in de linkerhand een perkamentrol houdt. Het Volk.) Laatste en telegraphische berichten. TWEEDE KAMER. Morgenochtend 10 uur afdee- lingsonderzoek van het wetsontwerp, betreffende het huwelyk der Koningin. M)t 40 tegen 21 st. is besloten tot oprichting van een poststation te Utrecht. Goedgekeurd zijn verder verscheidene wetsontwerpen onder meer de begrooting voor de landsdrukkerij, waarbjj de mi nister de klachten van dhr. Schaper over de handel wijze van den directeur jegens het personeel ont zaglijk overdreven noemde. Ook zijn goedgekeurd de onteigenings-voorstellen voor uitbreiding van het station Roosendaal en voor den Locaalspoorweg HaarlemAmsterdam. Vervolgens werd het marine- dabat voortgezet. Benoemd tot dijkgraaf van don Zuid-Kraaiert- polder dhr. M. B. Slabbekoorn te Nieuwdorp en tot plaatsvervangend dykgraaf van den Kramer polder dhr. A. Geelhoed te St. Phihpsland. 's-Gravenhage. By de aanbesteding van het driejarig onderhoud van de strafgevangenis te Goes op heden was minste inschrijver A. Jacobs te Goes voor f 6056. Ingezonden Stukken. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Goes, 20—12—1900. Aan de redactie der Goesche Courant. Ook de leerlingen der H. B. Scholen in Neder land wenschen onze Koningin een blijk van hulde by Haar huwelyk aan te bieden. Het hoofdcomité, daartoe werkzaam, heeft ons verzocht ook hier eene commissie te vormen om zyn arbeid te ondersteu nen en ons opgedragen U te verzoeken bijgaande circulaire, die onder de jongens verspreid is, wel in uw blad te willen opnemen. Namens het Hoofdcomité, het onder-comité te Goes, S. W. A. Leignes Bakhoven. L. Prins. J. H. Kromhout. F. K. M. Wertheim Salomonson. December 1900. Aan de leerlingen van alle H. B. Scholen in Nederland. Zooals U allen bekend is, zal H. M. onze ge liefde Koningin Wilhelmina eerstdaags in het hu welyk treden met Zyne Hoogheid Hertog Hendrik van Mecklenburg-Schwerin. Op initiatief van de H. B. S. te Haarlem zyn eenige leerlingen van H. B. Scholen te Amsterdam, Rotterdam, 's-Gravenhage, Haarlem en Leiden samen gekomen om het plan te bespreken, taneinde by die gelegenheid H. M. een huldeblijk aan te bieden. Algemeen vond dit by val en staande de vergadering werd een bestuur gekozen, om te trachten dit doel te bereiken an de deelname te erlangen van alle H. B. Scholen in Nederland. Wy twijfelen niet of het geopperde denkbeeld zal U aller goedkeuring en sympathie wegdragen. Wy, die voor het Hoofdbestuur gekozen zyn, wen den ons thans tot U met het beleefd en dringend verzoek van Uwe instemming te doen blijken en ons door Uwe inteekening in staat te stellen het zoo schoone plan ten uitvoer te brengen. Daartoe teekene een ieder in naar zyn vermogen. Die veel kan missen geeft veel, wien het minder gelegen komt geeft slechts een kleine bijdrage, maar een ieder van U allen geve wathoe gering het bedrag ook zyn moge, opdat wy met trots kunnen zeggen »Het is een geschenk van alle leerlingen van alle H. B. Scholen in Nederland." Het Hoofdbestuur. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Gisteren werden ten overstaan van den notaris J. M. Pilaar, voor de erfgenamen van den heer J. Zandee Jz. ia »de Prins van Oranje" te Goes toe gewezen Perceel 16. Eene hofstede, aan den 's Heer H en drikskiD deren dijk, met buuw- en wei landen groot 19.18.20 H.A., waarvan 17.05.80 H.A. in den Goeschen Polder, aan dhr. Jacob Zandee Cz. voor f 930 per H.A.Perc. 7. Weiland onder Wis- sekerke, groot 0.77.20 H.A., aan dhr. Jozias Ver burg voor f1170 per H.A.Perc. 8. Weiland aldaar, groot 0.61.50 H.A.. aan denzelfde, voor f1205 per H.A.Perc. 9. Tiendrecht in de gemeente Hoede- kenskerke, aan dhr. J. Korstanje Lz., voor f16. Perc. 10. Een woonhuig en erf, te Goes, aan de kleine kade, aan dhr. Jozias Ossev\ aarde, voor f3160 Perc. 11. Eene schuldvordering groot f750, ren tende 5 pet., aan dhr. J. Korstanje Lz. voor f660. Alles onverminderd 8 1/3 pet. onkosten. Het woonhuis en erf te Goes, aan de Lange Vorststraat, voor dhr. C. Laban geveild, is onver kocht gebleven. Wem«ldinge. Ten overstaan van notaris L. A. Paardekooper Overman zyn Woensdag, ten ver zoeke van de erfgenamen van Pranke van Belois in het openbaar verkocht de navolgende in deze gemeente gelegen onroerende goederen lo. Een woonhuis, schuur, erf en boomgaard groot 24 aren aan Jacob Kole Jz. voor f2055; 2o. Boomgaard groot 0.92.90 H.A. aan Jacs. de Zeeuw voor f 4060 3o. Een woonhuis en erf, groot 1 are 18 centiaren, aan Jan Kole voor f725; 4o. Bouwland, groot 1.92.00 H.A., aan Adriaan Burggraaf voor f550 per gemet of f2691.13 den hoop 5o. Weiland, groot 0.47.20 H.A., voor f325; 60. Bouwland, groot 0.51.40 H.A., aan de wed. J. Louwerens voor f 1000 den hoop. De koopers wonen allen alhier. Onkos ten 8 pet. Middelburg. Aan het gebouw van het prov. bestuur werd hedenmorgen aanbesteed het veriagen van de bermen van de rijks groote wegen op Zuid- Beveland. Raming f 450. Inschry vors de heeren P. J. Visser Pz. te Hanswoerd voor f 466, C. de Wilde Az. te Kattendyke voor f 438, L. van de Velde te Bruinisse voor f 435, P. Dronkers te Kapalle voor f 429 en A. A. de Wilde te Goes voor f 428. Nog werd aanbesteed het maken van den onder bouw met toebehooren van twee groote hyschkranen in de tramweghavens aan het Zijpe in verband met den stoomtramweg van Zype naar Brouwershaven en van den Willempolder naar Steenbergen. Raming f 43700. Minste inschryver de heer Mees Visser te Papendrecht voor f 35400. Nog hadden 0. a. inge schreven de heeren J.Lindenbergh Cz. te Wemeldinge voor f37770 en C. de Wilde Az. te Kattendyke voor f 37890. Te houden Aanbestedingen. Detail. Plaats. Voorwerpen. Information. 29 Dec., Rllland-Bath, boawen nieuwe pastorie, A. Ie Clercq. Verkoopingen en Verpachtingen. flatam. Plaats. Voorwerpen, Informatiën. 8/7 Deo., Dordrecht, verpachting Staats- visscherijen, Ontvanger Registratie Zevenbergen. 27 Biezalinge, hoornen, Mulock Houwer. 2S Heinkenszand. boomen, Pilaar. 29 Borsele, boimen en hakhout, Van der Kloea. 29 's Grsvenpolder, boomen, P. Overman. 31 IJzendyke, woonhuizen, leerlooierij, pakhuis en tuin. Hammacher. 3 Jan., Wdfert8<iijk, logementkoffiehuis, Mulock Houwer. 4 Orezand, planken, varkens, meubilair, HollmaDn 11 Iersske, pachtrecht oesterperceel, L E. A. Liebert 16/23 Jan., Hulst, bouwland, v. Rijso >rt v Meur» 7 Febr Goes, hofstede, P. Overman. 80 'a-Heer Arendskerke, inspin, Hollmann. 21 Krabbendyke, schapen, Prins. 22 Kruiuingen, inspan, De Vos. 28 v Krabbendijke, inspan, Prins. 1 Mrt, Kloetinge, inspan, Mr. Liebert. 6 - Kloetinge, inspan, P. Overman. 7/8 Kwadandamme, inspan, P. Overman. Burgerlijke Stand van Goes van 19 tot 21 Dec. 1900. Getrouwd 20, Cornells Willem Lamain, 24 j., jm., en Cornelia van Sluijs, 30 j., wed. van Jaco bus ScheeleJacobus Melse, 47 j wedr. van Maatje Constand en Johanna Roelse, 51 j., jd. Geboren 19, Willem, z. v. Pieter Joosse en Stoffelina Dane. 365ste Staatsloterij, 3e kl. Trekking van Donderdag 20 Dec., 4e lijst. 1500: 7767 1000: 11914 14147 200 20872 1007850 452537 Watergetijen voor ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorin. Nam. Voorm. Nam. 22 December 3.21 3.35 9.1 9.16 23 3.59 4.14 9.41 9.55 24 4.35 4.51 10.19 10.29 25 5.12 5.31 10.55 11.4 26 5.49 6.10 11.35 11.46 27 6.29 6.51 0.17 28 7.12 7.41 0.31 1.4 Marktberichten. MIDDELBURG, 20 December 1900. Ter graanmarkt van beden was i.it Walcheren een nime aanveer van alle granen en peulvruchten, rn met uitzondering van Tarwe. Wi tergeivt, Bruioe Boonen en Kroonerwtan bleven prijzen van alle au^ere artikelen onveranderd De noleerh g is als volgt- nieuwe Walcher-che Tarwe, in puike soort, f 6.50 b^ta^ld, Rogge op f 6 gehouden, VV iutergerst f 5 a 6,10, Zomer dito f 4,SO a 4.90, Walch. Wjtte Boenen algemeen op f 12 gehouden, slechts enkele parfij'jes konden tot f 11,75 a 11,90 gekocht worden ronde Bruine Boonnn weinig gevraagd on f 10 h 10,2a voor de be*te betaald, lange dito f9 a 9,25, Wal».h. Pasrdenbooren op f 6^5 gehouden, groene Erwten, in puike kooksoort, f9.75, Kroonerwten, 50 ct lager en f9,75 voor de beste betaald, Koolzaad tot 112 aangeboden Boter f 1.15 a 1,25 per kilo. Eieren f6 60 per 100 stnks. zal uithoofde van het Kerstfeest gehouden worden op GEVRAAGD tegen Maart 1901, een ongehuwde en een gehuwde woning aanwezig en die goed kan wasschen, nu of tegen Mei, by E. VAN HOOTEGEM, Kruiningen. direct gevraagd, die zelfstandig kan werken. Brieven of in persoon aan W. VERLARE, Krabbendijke. Gevraagd eene O in een klein gezin te Rotterdam, welke zelfstandig kan werken dadelijk in dienst treden. Loon 100 gulden. Brieven adres den heer C. BERKHOFF, Oostzeedijk 344a, Rotterdam. Druk F. Kleeuwans Zoon Goe«.

Goessche Courant | 1900 | | pagina bijlage 2