Boereninspan. Advertentiën. Zijden Damast 75 ets. Woensdag 21 Februari 1900, verkoopen: zijn aandeel in den „Oesterput aan Roelslioek." de rechten van pacht Maandag 26 Februari 1900, verkoopen: eenig HUISRAAD. Openbare Verkooping op Dinsdag 13 Maart 1900, een WOONHUIS volgenden dag was liet jongmensch reeds bij bom in dienstbinnen 14 dagen werd de notaris ont boden, want het jongmenseh bad de zaak gekocht met een winst voor den bakker van f 2500. De notaris weigerde echter akte op te maken zonder borgen of eene storting van f 1000. De kooper kon daaraan niet voldoen, doch zou bet geld bij zjjn moeter te Breda gaan balen. Hij is in het bezit van eenige geleende gelden en met achter lating van een oude reistasch, voorzien van aan maningen tot betalen, afgereisd en nog niet weer gekeerd (R. N Naar De Fiets verneemt, heeft de Minister van Waterstaat zijn goedkeuring gehecht aan een voorstel om op alle lijnen van de Hollandsche Spoorweg-Maatschappij een uniform-tarief van 20 cent te heffen voor het vervoer van een rijwiel als bagagegoed. Een veehandelaar van Boeholt ging te Zutphen een weddingschap aan om van Boeholt naar Rhede, een afstand van 3 kwartier, in 7 minuten te rijden. Hjj won de weddingschap, maar overreed eerst een vrouw, die gevaarljjk gewond in het Ziekenhuis werd opgenomen, en viel zelf, te Boeholt aange komen, van het karretje en bleef op de plaats dood. De justitie uit Zwolle heeft te Hattem een onderzoek doen instellen naar het plotseling over laden van de onderwijzeres, mej. De V. De ver schijnselen, waaronder het overlijden plaats groep, doen vergiftiging vermoeden. Tengevolge van de hevige sneeuw en ruk winden kon de postiljon van de postkar van Leiden naar Amsterdam, die om 1 uur 's nachts vertrekt, nabij Oogstgeest gekomen, den weg niet meer onder scheiden. De kar kwam in een greppel en raakte door de sneeuw zoo vast, dat de post per vigilante naar Leiden moest worden teruggebracht, terwijl de kar moest blijven zitten. De post kon eerst Vrij dagochtend per trein en met andere hulpmid delen vervoerd worden. Toen de vorige week op de markt to Wichera twet zoons van Scherf, te Batenburg eon koe wilden verkoopen, werd door het volk beweerd dat de duivel in het beest was gevaren de beide mannen waren genoodzaakt de markt ijlings t® verlaten, onder bescherming der politie en achtervolgd door een groote volksmenigte. De rijkspolitie, die te Appeltern, waar nu alles rustig is, aanwezig was, is naar hare verschil lende standplaatsen teruggekeeid. Alleen blijven er de marechaussees. Te Tiel loopt hel gerucht, dat Scherf te Medemblik is overleden. Deze tijding zou door den officier van justitie ontvangen zjjn. Eer aan de dooden. Een telegram uit het kamp van Sterkstroom (divisie Gatacre) bericht, dat ko lonel Eager van de Royal frish Fusiliers, door de Boeren bjj Stormberg gewond en gevangen genomen, Donderdag in hun kamp te Burgirsdorp is overleden. De Boeren, altjjd correct en ridderlijk, hebben het lijk tot op enkele mijlen van Molteno vervoerd en toen aan de Britsche troepen overgegeven. Een mooi cadeau. Een onbekende stuurde duizend paarden uit Brisbane naar de Britsche troepen in Zuid-Afrika. De Duitsehe schoenfabriek van Blasig te Berljjn heeft van de Transvaalsche Regeering een bestelling gekregen van 10,000 paar laarzen. De opgewondenheid te Londen, nu de be richten van Kimberley's »ontzet", zooals men bet te Londen bljjft noemen, eindelijk eens een over winning doen vermoeden, is groot. Opgewondenheid te Londen is een zwak woord zegt het Handelsbl. Zij ontaardde, beter nog, zjj steeg, hier-©n-daar tot delirium. Het venten van bladen is te Londen aan een ongeveer gelijke poli tieverordening onderworpen als te Amsterdam. Maar geen Londensche »bobby" die er aan dacht, het gebrul der krantenjongens te verbieden. Zg stonden hun handen te wrijven, terwijl de jongens als een wervelwind Londen doorwarrelden, met veelkleurige papieren zwaaiende en voortdurend gillend hun >Relief of Kimberley" (ontzet van Kimberley). Het was één, alles overeenstemmende kreet, die bet eindelooze gevoel van de drukke wereldstad scheen te overstemmen. Men juichte het elkaar toe men stoof de huizen uitde passagiers boven op de bussen, stonden overeind, wuifden met hoeden en zakdoeken. Het was een straattooneel, zooals men zelden te Londen aanschouwd had. Naar het departement van oorlog stroomde het als een wilde vloedgolf; er was slechts één rich ting Pali Mali En daar stond het in drie regels op dezelfde groene borden, die reeds zoo dikwijls Maar daar werd niet aan gedachtMen omhelsde er elkaar, gilde het uit van dolle opgewondenheid, iedereen trachtte er den buurman zijn geestdrift kenbaar te maken. Aan het Engelsche departement van oorlog stond gisteren aangeplakt: »De koningin heeft hare goed keuring geschonken aan de bevordering van kolonel en plaatselijk luitenant-generaal French tot generaal- majoor, en van luitenant-kolonel Kekewich tot ko lonel wegens diensten, in verband met de verdedi ging en het ontzet van Kimberley." De Morning Leader verneemt uit New-York, dat per Oceanic 300 jonge mannen als tusschen- dekspassagiers van Engeland naar Amerika zijn overgebracht, die de eigenaardige verklaring af legden, dat zij hun vaderland verlaten hadden, om de loting te ontduiken, welke >door iedereen als zeker werd verwacht". Te Sint-Louis heeft een professor aan de Universiteit een plant ontdekt, waarvan de bladeren slaapwekkend werken. Men behoeft slechts een of twee in te slikken en men raakt in een diepen rustigen slaap, terwjjl het middel geen gevaar op levert. In de Vereenigde Staten telt men reeds 300 vrouweljjke predikanten. Lotingsdrama in België. Een oude vrouw van Gentbrugge stierf van vreugde toen haar kleinzoon vrij geloot had. De zoon van een der voornaamste familiën van Berlaere was, toen hij de hand in de bus stak om er zijn nummer uit te halen, zoo ontroerd, dat hij dood in elkaar zakte. Te Londen bestaat een winkel van kappers- artikelen, waar in de étalagekast meisjes zitten, die den geheelen dag haar rug naar de straat moe ten keeren, om met haar buitengewoon woelderigen haartooi reclame te maken voor zekere soorten haarolie. En tegen dergelijke schandeljjke vrouwen-exploi tatie geeft de Engelsche wet geen raiddel, om te doen ingrijpen van overheidswege. Ook in Zwitserland heeft oen geweldige storm' van sneeuw en regen en bliksem vergezeld, groote schade aangericht. Telefoon- en telegraafdraden zijn stuk geslagenin het Unteremmenthal, 4waar de vruchtboomen reeds uitgeloopon waren, zijn alle boomgaarden voor den oogst bedorvengroote stukken bosch zijn door den vliegenden wind om ver geworpen in Herzogenbüchsee is een trein door den storm tegen een anderen opgedreven, zoodat vijf wagens geheel werden vernield. In som mige dorpen zijn huizen omgewaaid, en op de meren zijn een paar schepen vergaan. Hutton, de correspondent van Reuter, die den lOen uit Ladysmith ontsnapt is en na een uiterst moeilijken tocht bet kamp te Chievely heeft be reikt, verhaalt dat men in de belegerde stad nog volop paardevleescb en muilenvleescb heeft, maar hij erkent dat dit voedsel eeDtonig wordt, en bet gemis van groenten erg gevoeld wordt. Eieren en melk zijn nog wel te krijgen, maar de eieren bij voorbeeld kosten 3 shillings per stuk. Tabak en sterkedrank zijn uiterst scbaarsch, tabak doet meer dan 50 gulden bet pond, en een kist whisky werd bij opbod verkocht voor 145. Om het voedsel wat beter genietbaar te maken, beeft men een worst- stopperij opgericht (paardenvleesch) natuurlijk, waar ook (paarden- soep gekookt wordt. De mannen de armen waardeeren die spijsverandering zeer, zegt de berichtgever. Laatste en telegraphische berichten. Londen^ 19 Febr. Buller bericht den kop Mon- techristo te hebben genomen en de Boeren over de Tugela te hebben teruggedreven. Verliezen ge ring de Boeren hebben Dordrecht ontruimd zon der verzet. Ingezonden Stukken. Het is de Commissie alhier, voor de workelooze diamantslijpers in Amsterdam, aangenaam, onder dankzegging voor de ontvangen bijdragen on mede werking, speciaal aan de jonge dames, die persoon lijk bijdragen zijn gaan ontvangen, te kunnen be richten dat heden een bedrag van f 413,10 door baar naar Amsterdam is overgemaakt. Goes, 17 Februari 1900. Burgerlijke Stand van Goes van 16 tot 19 Febr. 1900. Eerste huwelijksafkondiging 18, Jan Schipper, 31 j., jm te Wolfertsdijk en Adriana Ventevogel, 24 j., jd., te Wolfertsdijk, onlangs te Goes. Geboren 18, Kornelis, z. v. Cornelis Aarnout Schrijver en Anna Adriana van de Vijver Jacob, z. t. Marinus Anthoni Labeur en Janna Polderman. Overleden 15, te Rosmalen, Cornelis van dor Klooster, 34 j., gehuwd met Laurina Kriekaard. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Door burg. en wetb dezer gemeente wa» tegen Zaterdagmiddag 12 uren de inschrijving open gesteld voor twee staanplaatsen op de Groote Markt gedu rende de kermis, van 28 Aug. tot 4 Septeen voor een stoomcarousel of daarmede geljjk te stellen in richting, en een voor een hypodröme. Daar al de inschrijvingen beneden het door burg. en Weth. gestelde minimum bleven, werd geen toewijzing gedaan, maar zal eene nieuwe inschrijving geopend worden. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën. 20 Febr., Goes, verp. oesterperceelen, Van der Kloes. 21 - '8 Heer Arendek., beeBtiaal. enz., Hollmann. 21 Krabbendijke, aandeel oesterput, Pilaar. 22 Kapelle huisraad, Hollmann. 22 Kloetinge. woonhuis, erf en huisraad, Mulock Houwer. 12 Wolfertsdijk, bouwland, huis en erf, Pilaar 22 Driewegen, huisraad enz., Van der Kloes 22 Kruiningen, inspan, Mr Liebert. 28 Kruiningen, landbouwwerktnigan enz Mr. Liebort. 23 Zieriksee, calé biljart met inventaris, J Franss. 23 Kr-lynsplaat, woon-en winkelhuis. Roelof/Noordyke. 24 Kapelle, bouw- en weiland, LEA Liebert. 26 Hoer Abtskerkp, inspan, Hollmann. 26 - Vlake, verp. bouw- en weiland en boomgaard, Prins. 26 Vlake. gebouwen voor afbraak, Prins. 25 v Krniuiugen, ploeger., stroo enz., Prins 27 Kamperland, inspaD, Noordijke. 28 Goes, meubelen, Mr. Liebert. 21 i Ellewondsdijk, inspan, De Vos 28 Ilansweerd, huissen en tuingrond, Prins. 1 Maart, Kattendijke. inspan, Mulock Houwer. 1 v Kwadendatnme, smederij, woonhui» enz., P. Overman. 1 Kwadendamme, inboedel, P. Overman. 1 Heiukenszatd, buish. goederen, beestiaal enz., De Ronde Bresser. 2 Vlake inspan, Prins. 2 Kortgene, inspan, Roelof. 2 Baarland, houtwaren en meubilair, Hollmann. 2 Oudelande, houtwaren eu meubilair, Hollmann. 7 - Goes, vendutie, Hollmann. 8 Hoedekenskerke, woonhuis, bouwland en inboedel, P. Overman. 12 Zieriksee, verp. schelpdieren- en weervisscherij, Bestuur Visscherijen, Bergen op Zoom. IS Goes, woonhui* en erf, Pilaar. ierseke. Vrjjdag werd door notaris Liebert te Kapelle, publiek verkocht1. Een dubbel woon huis en erf aan den Havendjjk, groot 0.01.57 H.A. 2. 2 woonhuizon en erf in den Burenpolder, groot 0.01.57 en 0.01.58 H.A. Eigendom van dhr. A. Nolet te Rotterdam. Koopers werden dbrn. J. F. M. Bergman en C. Stobbelaar alhier, gecombineerd voor f1775 plus 81/2 pet. onkosten. Te Middelburg werd Vrijdag door den polder Walcheren aanbesteed het maken van twee nieuwe paalhoofden voor den Westkapelschen zeedijk. Minste inschrijver de heer C. de Wilde te Kattendijke voor f 16,956. Rectificatie. In ons vorig no. is abusievelijk gemeld, dat de Soirée van ^Oefening en Uitspanning" plaats had ten voordeele van de St. Jozefs-Vereeniging. Dit moet zijn de Vincentius-Vereeniging. Marktberichten. ROTTERDAM, 19 Februari 1900. Naar Vlas op het land was veel vraag, vooral naar Spinvlasaanvoer 11566 steen blauw, 2300 steen Groningsch, 1455 steen Zeeuwsch ter markt veel handel, vooral in gemeen goedblauw tegen 38 a 52 stuivers, Groningsch tegen 36 a 44 stui- yors, Zeeuwsch tegen 28 a 35 stuivers verkocht. L ij n z a a d onveranderd, geringe aanvoer, f 11,50 a f 12,50 per Hectoliter. Aardappelen geen verandering. Ajuin aanvoer 3000 balen, puike kwaliteit fl,60 per 60 Kilogram. Me*l f10 stil, Bouwman prijshoudend, noteeringen onveran derd. Granen: buitenlandsche stil. TARWE5,40 a 6,25 ROGGE- 4,50 - 5,25 WINTERGERST per 100 kilo - 7,25 - 8,25 ZOMERGERST - - CHEVALIERGERSTper 100 kilo- 7,25 - 8,— HAVER- 2,60 - 3,60 WITTE BOONEN - 9,25 - 10,— BRUINE BOONEN - 7- 8,30 ERWTEN- 6,40 - 7 KANARIEZAAD- 6,— - 7,75 Op Zondag 25 Februari a. s. ho- (fcj pen onze geliefde ouders A JACOB SMIT 3) 3) t) MARIA NIEU WEN HUIZE hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. 's-Heer Arendskerke, 20 Febr. 1900. Hedenavond behaagde het den Heere van mijne zijde weg te nemen mijn geliefden echtgenoot JAN SCHOUT, rustend landbouwer te Kloetinge, in den ouderdom van byna 76 jaren. Zwaar treft mij dit verlies. De stille hoop, dat zijn einde vrede is, troost mij in deze zware beproeving. Wed. MARIA SCHOUT— Niïuwenhüijze. Kloetinge, 14 Februari 1900. Heden ontvingen wij de treurige tijding, dat onze geliefde vader, na een kort en pijnlijk lijden, in het Ziekenhuis te Leiden is overleden. Zwaar valt ons het verlies. Zijn bedroefde dochters, PIETERNELLA PHILIPSE te Breda. JANNA PHILIPSE te Blankenham. 14 Februari, 1900. Strekkende als kennisgeving aan vrienden en bekenden. Heden ontving ik de treurige tijding, dat mijn geliefde echtgenoot CORNELIS VAN DER KLOOSTER te Rosmalen is overleden, in den ouderdom van 34 jaren, mij nalatende vijf jeugdige kinderen. Mede uit naam van wederzjjdsche familiën, Wed. C. VAN DER KLOOSTER— Kriekaard. Goes, 15 Februari 1900. Heden overleed onze geliefde broeder en behuwdbroeder, de hoer KA REL BUISE, in den ouderdom van 68 jaren. Uit aller naam, M. A. POLDERDIJK—Buise. C. POLDERDIJK. Heinkenszand, 16 Februari 1900. Heden overleed te St.-Philipsland onze innig geliefde moeder en behuwd- moeder AALTJE STOLS—Mol, in den ouderdom van ruim 88 jaren. J. A. STOLS en Echtgenoote. 's-Heor Hendrikskinderen, 18 Februari 1900. Bp deze betuigen wjj onzen harte- lijken dank voor de vele bewijzen van deelneming, ontvangen bij het overlijden van onzen geliefden echtgenoot, vader en bekuwdvader WILHELMUS FRAN- CISCUS PHILIPPÜS DE VALK. Wed. W. F. Pu. DE VALK—Geers en kinderen. De zaak zal op denzelfcfien voet worden voortgezet. Voor de vele bewpzen van deel neming, ontvangen bij het overlpden onzer geliefde moeder, betuigen wij onzen vriend elij ken dank. Wolfertsdijk, 19 Februari 1900. De familie NOTEBOOM. tot 14,65 p. Meter zoowel als zwarte, witte en gekleurde Henneberg-Zijde van 45 ets. tot 14,65 per Meter effen, gestreept, geruit, gemoest, damasten enz. (circa 240 versch. kwal. en 2000 versch. kleuren, dessins enz.) Franco en vrij van invoerrechten aan huis. Monsters omgaand. Briefport naar Zwitserland 0,12i/2. G. Henneberg's Zijdenfabrieken (k. en k. Hofl.) Z li r i c h. De Notaris PILAAR zal des voormiddags to 11 uren, te Krab bendijke, in het stationskoffiehuis, voor den heer J. Adam, VOORTS: van de perceelen 58a met overloop- schen vloeiput, 156, 159# en 160a der Ierseke Oesterbank en van de perceelen 3026, 302c, 302cZ, 302c, 302/ en 302g der Bergsche Oes terbank. De Deurwaarder HOLLMANN te Goes ral op deE voormiddags om 9 Va uren op de hof stede en ten verzoeke van dhr. J, Bos te la ar te 's-Heer Abtskerke, Vos Merriepaard oud 2 jaar, Vosveulen-Mer- riepaard oud G jaar, Zwart Huiupaard oud 8 jaar, Bruin Veuleti-merriepaard oud 20 jaar, 7 Melkkoeien, 2 1 'M -jarige Vaarzen. 2 éénjarige Vaarzen, éenjarigen Os, 4 Aanhoudkalvers, Varkens, Karnhond met hok, Kippen en Hanen, Menwagen, 2 Tentwagens, Arreslede, Drie- wielskar, Wind-, Snij- en Moesmo len, Ploegen en Eggen, Rolblok, Ladders, partij Harnassement, Wei- en Kanthooi, Rogge-, Erw ten-, Tarwe- en Boonstroo, Bees tenpeeën, Aardappels, Melk-, Stal en Zoldergereedschappen. BENEVENS Geen stalling. des avonds te 8 uren, te Goes, in het koffiehuis »de Prins van Oranje", voor de erfgenamen van mej. W. A. de Jongh, ten overstaau van den Notaris J. M. PILAAR, van en ERF, te Goes, aan de Sint Magdalenastraat, wijk D no. 13, kadaster sectie D no. 417, groot 96 Centiaren. Grondbelasting 1900 f 17,61. Te bezichtigen Donderdag 8 en Vrijdag 9 Maart, op toegangsbewijs, te verkrijgen bij den heer I. D. Fransen van de Putte.

Goessche Courant | 1900 | | pagina 3