Aanbesteding. Advertentie n. Zaterdag den 24 Juni 1899, aanbesteden: Voorhanden Van de andere zijde een trein in volle vaart kwam aanstoomen, doch dat een ledige trein, die reeds eenigeu tijd aan de andere zijde van het station had gestaan, zonder order te vroeg door den machi nist in beweging word gebracht. Dit werd echter aanstonds door het stationspersoneel ontdekt, dat dezen trein deed stoppen, zoodat daardoor het gevaar, dat die trein op den locaal-trein zou zijn geloopen, werd voorkomen. De rol, die de conducteur van den locaaltrein in deze zaak heeft gespeeld, is dus ook in het eerste bericht in wel wat te schoone kleuren geschilderd. Wat reeds zoo menig Friesch per schaats heeft gedaan, n.l. om op een dag de 11 steden van Friesland te bezoeken, hebben thans twee jongelui, W. Ruardi te Irnsum en Y. Gomeraad te Roorda- huizum. per fiets volbracht. Zij vertrokken des morgens kwart voor vier en waren 's avonds half elf weer thuis. In iedere stad werd de handteeke- ning of de naamstempel van een ingezetene ge vraagd. Behalve de elf steden werden 41 dorpen bezocht. Te VGravenhage is Donderdagnamiddag door eenige jongens met een haak aan een touw uit de Trekvaart opgehaald het lijk van het sinds 24 April vermiste knaapje van Wezel. Ten behoeve van de stoomtram Bergen-op- ZoomHalsterenSteenbergen is van Steenbergen uit begonnen met het leggen van rails. Binnen zes weken zal de tramlijn gereed zijn voor het verkeer. Men meldt aan het Dagblad dat mevr. D. R. W. te Leeuwarden, veroordeeld tot 8 dagen ge vangenisstraf wegens mishandeling van een rijks veldwachter, naar het buitenland is vertrokken. Een 14-tal personen bij den bleeker R. te IJselmuiden werden de vorige week in meer of min dere mate ongesteld. Daar zij allen een paar dagen te voren hetzelfde eten gebruikt hadden, vermoedt men dat de oorzaak der ongesteldheid moet te wijten zijn óf aan de ondeugdelijkheid van het eten óf aan den pot, waarin het bereid werd, zoodat b.v. vergiftiging de oorzaak kon zijn. Reeds is een der verbruikers, een gehuwd man van 36 jaren, aan de gevolgen bezweken, terwijl nog een 2-tal in bedenkelijken toestand verkeert. Nader meldt men De justitie uit Zwolle is in verband met de vergiftigingsgevallen reeds een paar malen te Kampen geweest. Dr. Frank, aan wien de gerechtelijke lijkschouwing was opgedragen, constateerde een hevige maag- en darmaandoening. Het chemisch onderzoek is aan twee apothekers te Kampen opgedragen. De gerechten, die men den middag voor het on geval gegeten heeft, zijn soep met balletjes, aard appelen met spek en sla. De soep was opgewarmd van Zondag, zoodat men reden heeft om aan te nemen, dat de soep en dus het daarvoor gebruikte vleesch niet de oorzaak is geweest. Woensdag is te New-York gehuwd prins Frans von Auersperg, uit Oostenrijk, met de zestienjarige miss Florence Hazard, die een millioen dollar mede ten huwelijk brengt. De prins had zijn erfdeel te Weenen verspild, kwam arm in Amerika en werd te New-York bediende bij een Hotel-lift. Daarna ging hij in de medicijnen studeeren, verkreeg een diploma en leerde het rijke meisje kennen. De kooplust, welke voor baron Christiani's wandelstok bestaat (hij wil dien echter niet missen), wordt nog overtroffen door het reeële bod, dat door een Amerikaan voor den hoed van president Loubet is gedaan. De Yankee seinde dadelijk na het gebeurde te Auteuil, dat hij 2720 dollars bood, doch het Elysee heeft zich zelfs niet verwaardigd te antwoorden. Ook het Westen der Vereenigde Staten is door wervelstormen geteisterd 25 steden zijn ver nield, 300 personen gedood en 700 gewond. De materiëele schade bedraagt 2 millioen dollars. - Het aantal metselaars te Berlijn, dat door de uitsluiting vanwege de patroons zonder werk is, wordt thans op 8000 geschat. Het einde van de zingende LuchtfeeEen slachtoffer van haar beroep is geworden miss Selina, die onder den naam van »De zingende Luchtfee" vermaard is geworden en indertijd ook te Rotter dam in den circus aan het Stationsplein gedurende eenigen tijd het publiek door haar toeren bewon dering heeft afgedwongen. Miss Selina trad Zondag Marie, je bent volstrekt niet aardig. Als je de jonge juffrouw Zwarts bedoelt, dat is een kind, een meisje van een jaar of zestien." »0 jé, gisteren was ze al zeventien. Nu, 't is maar malligheid, hoor't Is nog niet eens zeker, dat zij je hebben wil en wij willen je niet missen, hoor Marie, nu zou ik mijn mond houden," zei mama. En daarmede was het uit, want moeder Van Zor gen was een lieve, maar op sommige punten strenge vrouw en ze vond het werkelijk niet goed, een jong mensch op die manier te plagen »als ze ner gens over denken, beginnen ze juist door zulke grapjes zich wat in 't hoofd te halen," zei ze altijd tegen moeders, die op dezelfde wijze haar dochters het hoofd in de war plachten te brengen. Willem's hoofd was echter al wat in de war, alweer door die aantrekkelijkheid van het onbekende; hij wist niet, hoe Zwart's dochter heette en hij gaf haar in zijn gedachten allerlei mooie namen, zooals Louise, Hebe, Irene en hjj stelde heele samen spraken op, die hij met haar houden zou en hij las nog eens het toen pas uitgekomen Eline Vere over en hoewel zijn Louise of Ethel, of hoe zij dan ook heette, nog maar een kind was, naar zijn woorden, groeide zij in zijn verbeelding tot een wel ontwikkelde, wel opgevoede, in alle vrouwelijke koketterie doorknede, maar in-reine Vestaalsche maagd, die hij bestemd was voor een keel ander altaar te leiden dan waarop zij tot jl. met den Leopard-troupe in het Apollo-theater te Rixdorf (Berlijn) op. Met de voeten hield Selina zich aan een trapéze vast, terwijl zij met de handen andere toestellen, als ringen en trapéze vasthield, waaraan de andere leden van den troop hun acro batische toeren verrichtten. Het voornaamste num mer bestond hierin, dat Selina een ijzeren ring vasthield, waaraan tegelijkertijd drie personen werk ten. Dezen toer begeleidde Selina met gezang. Toen Zondagavond de troep met zijn werkzaam heden klaar was, kwam er bijna geen einde aan het gejuich van het publiek. Selina ging naar haar kleedkamer, doch werd daar plotseling ongesteld. Haar echtgenoot, die te hulp snelde, fluisterde zij nog toe »Ik heb zulke steken hier 1" Zij greep naar de hartstreek en zonk bowusteloos in zijn armen. Een dokter, die middelerwijl ont boden was, constateerde den dood tengevolge van hartverlamming. Miss Selina, die 46 jaar oud ge worden is, werkte reeds sinds haar 12de jaar aan de trapéze. Drie lieden, die tijdens den intocht van Mar- chand te Parijs, »A bas les juifs" hebben geroepen, zijn elk veroordeeld tot drie dagen gevangenisstraf en 15 francs boete. De directeur van de Anti-juif is tot 1000 francs boete en 10,000 francs schadevergoeding veroordeeld wegens beleediging van den heer Hirsch te Parijs. De schrijver van 't beleedigend artikel is tot 15 dagen gevangenisstraf veroordeeld. Vibratorium, zoo heet de uitvinding van een Engelschman, die beweert door muziek zieken te kunnen genezen. Het bestaat volgens de Inventors Review uit een kast die aan stangen schommelt en waarin de patiënt plaats neemt. De kast is door orgelpijpen omringd en op deze worden muziek stukken uitgevoerd, naarmate de toestand van den patiënt medebrengt. Te Rome wandelde doctor Bondi, directeur von een der hospitalen, over de Tiber-brug, toen iemand, die achter hem liep, hem twee dolksteken in de rug toebracht. Bondi zakte dood ter aarde. De moordenaar nam de vlucht, maar werd gepakt. Hij bleek te zijn de 40-jarige Cajoni, een tering lijder, die eenigen tijd in Bondi's hospitaal was geweest, maar ten slotte was weggezonden om plaats te maken voor een ander. Omtrent de schaking van de dochter van een aanzienlijk burger te Wahring, een voorstad van Weenen, door den Nederlandschen pianist Sieveking, meldt men uit Weenen aan de BerL Lokal Anz. nader De ouders bewaakten het kind als hun oog appel. Des te meer waren zij verrast, toen het meisje, anders 's morgens het eerst op, wegbleef. Men opende haar kamer deze was leeg. Het ontbreken van effecten, sieraden en geld liet geen twijfel over. Zij had waarschijnlijk na mid dernacht het ouderlijk huis verlaten. De buren wis ten spoedig te vertellen dat een geheime, door de ouders ontdekte, doch niet goedgekeurde liefde voor een kunstenaar, de oorzaak van het plotseling ver trek was. En deze kunstenaar was niemand anders dan de heer Sieveking. Deze woonde nl. in 't vo rige jaar dicht bij de woning van 't meisje en toen reeds ontstond tusschen beiden een platonische verhouding. Zonder dat de ouders het wisten, correspondeerde het meisje sedert dien met Sieveking, en in de laatste dagen vroeg hij schriftelijk de hand der dochter aan den vader. Deze brief werd afwijzend beantwoord en klaarblijkelijk is de vlucht van 't meisje hiervan 't gevolg. Een verschrikkelijke ontploffing heeft plaats gehad in eeD mijn van Caledonia bij Cap Breton (Canada). Men vreest dat van de 190 arbeiders, die in de mijn waren, er 160 zijn gedood. Tot nog toe zijn 20 lijken te voorschijn gehaald. Bij het nabij Stettin gelegen plaatsje Züllchow is de pleizierstoomboot Blücher door de stoomboot Pülitz aangevaren en gezonken. Een aantal personen, naar opgaaf dertig, verdronken tien werden gered. Door een zwaren storm is de reuzen-passa giersstoomboot Niagara op de Wolga nabij Tscher- nyjar vergaan. Het grootste deel. der passagiers, wier aantal nog niet is vastgesteld, vonden den dood in de golven. Te Chicago heeft zekere Beno, bijgenaamd »het menschelijk wonder", zich laten begraven. Acht dagen daarna zal hij worden opgegraven en nu toe het vuur brandend gehouden had. Verliefd tot in zijn vingertoppen, zonder te weten op wieHij was in dat opzicht precies als elke jongen van twintig jaar. Gelukkige leeftijd! Nu, Willem was een-en-twintig en hij had nog stofgoud op de vlerken daar had zijn moeder voor gezorgd, zonder ooit te doen vermoeden, dat het er door sommige aanrakingen van afgedreven kan worden. Gelukkige toestand Eindelijk de Zondag kwam, en goed geschoren, goed geknipt met de scheiding in het midden, zooals toen de mode was, met staande boord en blauwe lange das, en nieuwe, pas opgerekte gepoederde lichte handschoenen, ging Willem van Zorgen tegen vier uur, door de spionnetjes nagekeken door de heele familie, op weg naar het diner bij Zwarts. Zou hij er alleen zijn Zou het werkelijk een familiaar dinertje zijn Zou hij naast Pauline of hoe ze dan ook alweer heette, zitten Als men maar geen port vooraf schonk, of wat nog erger zou zijn, hem bitter presenteerde, want het zou onbeleefd zijn om te weigeren en toch hij dronk thuis nooit zoo ietsZjjn opgewektheid, zijn blijd schap maakte plaats voor beklemdheid, voor angst hij begon zich niet meer als begunstigd te gevoelen en toen hij, na een loop van een half uur, aan schelde, was hij in zijn eigen oogen veeleer een slachtoffer. Enfin, het moestHij had gescheld er mocht dan komen, wat wilde toen ging de deur open. (Wordt vervolgd.) gezond en wel te voorschijn komen. Dit wezen heeft gevoel, smaak, noch reuk. Geen vergif doet hem kwaad en hij brengt dagen aaneen in bewuste- loozen staat zonder voedsel door. Het is niet dui delijk of hij ook buiten ademhaling kan, dan wel op een of andere wijze voor luchtverversching in zijne kist gezorgd wordt. Een achttienjarig vrouwtje, pas drie maanden getrouwd, is bij Pau, terwijl zij bezig was een wagen te laden, door den bliksem doodgeslagen, alsook eene koe, die vlak bij haar stond. De wagen verbrandde. Vrijdag is uitspraak gedaan in de zaak tegen graaf de Dion en zijn medestanders in de manifesta- tiën te Auteuil tegen den president der republiek. De Dion en een andere beklaagde werden veroor deeld tot 14 dagen gevangenisstraf en 100 francs boete twee kregen 3 maanden en 200 francs een 1 maand een 2 maanden een 200 francs boete en een werd vrijgesproken. De zaak-Dreyfus. De Echo de Paris zegt uit bron te hebben vernomen dat het proces van Dreyfus te Rennes den 17den Juli zal beginnen. De leden van den krijgsraad zouden allen reeds benoemd zijn. Voorzitter is de kolonel van de genie Jouaust. Quesnay de Beaurepaire vervolgt in de Echo de Paris zijn artikelen over de zaak. In het blad van Vrij dagmorgen beweert hij nogmaals, in 't bezit van de meest overtuigende bewijzen van de schuld van Dreyfus te zijn. »Ik geef den Dreyfusards rendez-vous voor den krijgsraad van Rennes", zegt Q. de B. »Daar zullen zij de onthullingen hooren, die ik heb ontvangen en die ik nog elk uur ont vang zij zullen de getuigen hooren, van wie God mij vergund heeft de om wraak roepende confiden ties te hooren. Dat zal een schoone revanche zijn voor 't publieke geweten. Dreyfus de verrader zal worden veroordeeld. Tot weldra, burgers De burgemeester van Monbrun en die van Saint- Georges-sur-Mouton (Cher) hebben de aanplakbil jetten met het vonnis van het Hof van Cassatie teruggezonden met het beleefd bericht, dat zij met hun zwakke krachten niet mee wilden werken in het belang van een verrader. De Ligue des droits de Phomme heeft Vrijdag haar eerste jaarlijksche vergadering gehouden te Parijs. Zeer veel afgevaardigden uit verschillende streken van Frankrijk waren aanwezig. Trarieux, de president, hield een speech en de vergadering nam een motie van hulde aan voor Picquart, Scheurer-Kestner en Zola, verklaarde vastbesloten te zijn de grondbeginselen der groote Revolutie te blijven verdedigen en protesteerde tegen de sluiting der colleges van professor Augagnard te Lyon, wiens lessen door legervereerders gestoord zijn. Majoor Du Paty de Clam heeft vergunning verkregen om zijn advocaat en zijn familie in de gevangenis bij zich te ontvangen. Aan de familie Dreyfus is vergunning geweigerd, om den terugkeerenden banneling bij de landing te Brest te mogen begroeten. Een nieuwe goedkoope weefstof In Engeland worden thans uit celluloid van dennenhout weef sels vervaardigd, die zoo dun zijn als neteldoek, en zeer goedkoop. Graaf Henckel von Donnersmarck, die in Silezië fabrieken voor houtstoffen bezit, heeft, voor 20,000 het octrooi gekocht en begint eerst daags met het vervaardigen van deze nieuwe klee- dingstof, welke voor ruim 1 cent den meter kan worden geleverd. Volgens Duitsche bladen is hem al 1 millioen mark voor het octrooi geboden en heeft deze nieuwe houtstof een groote toekomst. Uit Engeland worden reeds groote hoeveelheden vooral naar China gezonden. Burgerlijke Stand van Goes van 16 tot 19 Juni 1899. Geboren 17, Petrus Johannes, z. v. Jacobus Bosdijk en Josina Clasina de Brandt18, Maatje, d. v. Jacob Verboom en Neeltje Karelse 19, Pieter, z. v. Izaak Reijerse en Jannetje Kraak Maria Adriana Josephina, d. v. Wilhelmus Josephus Maria Stieger en Hendrika Petronella Boosten. Watergetijen voor ierseke. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen Voor de aanbesteding der onderhoudswerken van den polder Oost-Beveland is Zaterdag inge- geschreven doorJoh. de Jonge te Middelburg f 2787, A. Foudraine te Goes f 2747, J. Lindenbergh te Wemeldinge f 2740, C. de Wilde te Kattendijke f 2696. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatica. 22 Jnni, Rilland Bath, woonhuis en erf, P. Overman. 23 - Ierseke, hooi en nagras. Pilaar. 23 Ierseke, verp. weiland, Pilaar. 23 - Kloetinge, kersen, hooigras, klavers en kanthooi, Mulock Houwer 24 - Kapelle, kersen, pruimen enz., Mr. Liebert en Pilaar 24 Kapelle, kersen en pruimen, Mnlock Houw _r 24 Halst. koolzaad, v Rijsoort v. Meur8 24 Kapelle, kersen, L. E .1 Liebert 27 - Weraeldiü ge, kersen, L E. A Liebert 27 Goes, vlas, Hollmann. 27 Goes, vlas, Pilaar. 28 Ovezand, hooigras, Pilaar. 29 - Goes, zwarte bessen, Pilaar. 29 - Goes, zwarte bessen, Hollmann. 3 Juli 'a-Gravenpolder, hotstede. mr. Liebeit. 5 r Goes, verp bouw- en weiland, Mr Liebert. 13 Waarde, landbonwersinspan, De Vos. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 20 Juni 0.22 5.33 6.3 21 0.46 1.21 6.30 7.— 22 1.43 2.16 7.22 7.51 23 2.36 3.9 8.10 8.38 24 3.26 3.58 8.57 9.27 25 4.18 4.45 9.45 10.16 26 5.5 5.30 10.33 11.6 Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Informatiën 23 Juni, Kapelle, onderhoudswerken Willem-Annapolder, M. Ferdinau dime. 24 Goes, onderhoudswerken en ver zwaren zeedijk Jacobpolder, F. Slur ra. 24 Bonele, onderhoudswerken Ellewoudsdijk B >rsele, Bestuur Marktberichten. ROTTERDAM, 19 Juni 1899. Vlas aanvoer 3020 steen blauw, 1300 steen Groningech, ter markt werd eenig oud vlas tegen vaste prijzen verkocht. Aardappelen geen aanvoer. Meel f 10,75 stil, Bouwman vast, met goeden handel, prima f 11,25 a f12, eerste quali- teit f 10,25 af 11. Granen, buitenlandsche vast. Nieuwe TARWE5,40 a 6,90 ROGGE- 4,75 - 5,75 ZOMERGERST HAVER- 3,— - 3,80 PAARDENBOONEN- 5,70 - 6,25 BRUINE BOONEN - 8,— - 11,75 WITTE BOONEN - 9,50 - 11,25 ERWTEN- 6,40 - 7,50 KANARIEZAAD- 5,50 - 6,75 Voorspoedig bevallen van een Meisje H. P. STIEGER—Boosten. Goes, 19 Juni 1899. Bij vonnis der Arrondissements-Recht- bank te Middelburg, dd. 17 Mei 1899, is het huwelijk, bestaande tusschen MA- GRIETA BEENAKKER en ADRIAAN SCHRIJVER, logementhouder, wonende te Goes, door echtscheiding ont bonden verklaard, met al de wette lijke gevolgen van dien. GOES. Mr. J. DE WITT HAMER J.Gz., Procureur. Het BESTUUR van den Jacobpolder zal op des middags om 12 uren, in het Hotel Zoutkeet" te Goes, onder nadere goed keuring, Het herstel, de vernieuwing en het onderhoud tot en met 30 April 1900 der Aarde-, Kram-,Rijs- en Steenglooiing- werken aan de waterkeering van bovengenoemden pol der en bet verhoogen en verzwaren van den Zeedijk over 1850 M. lengte, het leggen van 19600 MJ. bezoding en 15200 M2. Krammat, het opruimen van Rijsbeslag en het leggen van 7830 M2. glooiing van nieuwe Basaltzetsteen op nieuw te leveren puin en van 9570 M2. glooiing van aanwezigen steen op nieuw te leveren puin, het leveren en verwerken van 15660 stuks eiken Perkoen- palen, lang 1,60 M. en het ver werken van 7830 stuks aan wezige Perkoenpalen. Het bestek is verkrijgbaar tegen 0,50 bij de firma F. KLEEUWENS ZOON te Goes. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Opzichter van den Provincialen Waterstaat F. STURM te Goes. Aanwijzing op Dinsdag den 20 Juni, 's namiddags om vijf uren. Het Bestuur van den Jacobpolder, J. VAN NIEUWENHUIJZEN, Dijkgraaf. HOLLMANN, Ontvanger-Griffier. deze en de volgende maand t alle soorten van KOOLPLANTEN, minstens 50000, k f 1,per 1000, bij A. KOOMAN, Tuinier te KAPELLE (bij Goes).

Goessche Courant | 1899 | | pagina 3