De Engelicke stoomboot Drummondverleden week te Antwerpen aangekomen en in het nieuwe bassin gelaten, had aan boord 166 schapen en 183 stuks rundvee. Gedurende het verbljjf van dit vaar tuig in het kleine oude bassin is er iets heel bij zonders voorgevallen alle huizen in de nabjjheid van het bassin werden bestormd door de vliegen, die dit vee had medegevoerdhet was een Egyp tische plaag Als die vreemde bloedzuigers nu maar niet ac- climatiseeren in Antwerpen en zich van daar over het land verspreiden In Whitechapel (Londen) zijn een man en een vrouw vermoord gevonden. Toen de politie agenten het huis binnenkwamen, hoorden zjj iemand de trap op vlnchten. Zjj achtervolgden den man, en deze sprong uit de derde verdieping naar be neden, zoodat hy ernstig gekwetst werd. De man, die vermoedelyk de moordenaar ia, werd in het hospitaal opgenomen. Het nieuwste wat de EngelBche, meer in 't byzonder de Londensche rywielsporfc aanbiedt, zijn rywielen, welke zoodanig geschilderd zyn, dat zy met het comstuum der rjjwielster harmonieeren. Deze mode is het product der vindingrijkheid van de schoone lady Warwich. Haar zomerfiets en haar zomerfiatscostuum zjjn hagelwit; haar herfstkleuren zijn mosgroen en by slecht weder rjjdt zy op een chocoladekleurig rij wiel in «en dito rykleed. De negers te Atlanta in Georgië, die tot de secte der »ascensionniBten" bahooren, verkeeren in een toestand van overspannen zenuwachtigheid en daar is waarlyk wel reden toe. De volgelingen dezer godsdienstige secte, ten ge tale van ruim 200, waren in de vaste overtuiging, dat zy eenigen tjjd geleden op een bepaalden dag, door een wervelwind ten hemel zouden varen. De metsten hunner ruimden al hun bezittingen voor een spotprysje op, of schonken al hun have weg aan hun vrienden, overtuigd als zij waren, dat zjj alle deze dingen niet meer noodig zouden hebben. Een negerin zelfs had haar beide kinderen verlaten, uit vrees, dat ze haar bij haar hemelvaart zouden hinderen en de arme kinderen zouden van honger gestorven zijn, indien de politie zich hunner niet bad aangetrokken. Men zal zich een denkbeeld kun nen vormen van de consternatie, veroorzaakt onder de >a$ceasionnists" toen zy van een Londensch dag blad, dat in Amerika reclame wilde maken, een aan hen geadresseerd telegram ontvingen, waarin hnn werd gemeld, dat de hemelvaart zeven jaar en zeven maanden werd uitgesteld, Een zeer hevige brand heeft g*woed te Ma nilla. Vierduizend huizen zijn verniel 1, zoodat 30,000 personen van dak beroofd zijn. Voor zoover bekend is, zjjn geen menschen bij de ramp omgekomen. De Duitsche Keizer ontving onlangs uit Ra- tibor eeu brief, waarin de schryfstflr zich een kin derlijk verzoek" veroorloofdezjj vroeg nl. een onderstand van 3000 mark voor hair hoogbejaarde ouders. Bjj onderzoek te Ratibor bleek, dat het kinderlijk verzoek gedaan was door ean 20-jarige dame, wier vader in de vermogensbelasting is aan geslagen. De brief was buiten {weten der ouders verzonden. Typhus, roodvonk en mazelen heerschen reeds sedert maanden epidemisch te St. Petersburg au breiden zich van week tot week uit. De stedelijke ziekenhuizen zijn overvuld, zoodat dagelijks 75 pet. der aanvragen tot opneming afwijzend moeten wor den beantwoord. Men hreft zelfs zijn toevlucht motten nemen tot den, voor een residentie on gel oofel ijk *-n maatregel, twee zieken in één bed te leggen. In het begin van October van het vorig jaar bevonden zich in de stedelijke hospitalen 1100 ljjders aan besmet telijke ziekten en half Februari van dit jaar was dit aantal reeds tot 2800 gestegen. In eenige hos pitalen zijn onder het mindere dienstpersoneel on de ziekenverpleegsters verscheidene gevallen van typhus voorgekomen. Ia de Grondwet Michleest men het vol gende omtrent de Weis of Weisz bende, waarvan de leden thans te Chicago terecht staan, wegens roof- en moordtochten tusschen Chicago en het westen tot aan Denver onveilig maakten. Door bunnen rijkdom kunne* zij flinke advocaten aan stellen en wettige straffen ontgaan. De bende werd 30 jaar geleden in een klein van den weg gelegen huisje, aan de Copper st. in Lake View, opgericht. Margaretha Weisz, een ervarene zakken rolster, woonde daar met hare 8 kinderen, 6 jongens en 2 meisjes. Toen zy opgroeiden, huwden zy met de dochters van vrouw Reinch, een bekende heelster aan Olybourn ave, naby Ogdens Grove, en uit deze onderlinge verbinding ontstond de beruchte Weisz" bende. Vrouw Reinch vormde de kinderen tot zakkenrollers en onder hare leiding wies elk klein kind tot «ene onovertroffen misdadiger op. De zandige bodem onder het huisje van vrouw Weisz was zeer dienstig tot het maken van onder- aardsche gewelven of kelders, waarin de gestolene goederen ter waarde van duizende dollars een veilige plaats vonden, totdat zij zonder gevaar naar Mil waukee of St. Louis gebracht konden worden om ze daar te verkoopen. Elke poging der politie om de bende in handeD te krijgen, was tevergeefsmen kon de eigenaars der gestolen goederen nooit ontdekken, omdat alle herkenningsteekenen steeds zorgvuldig verwijderd werden. De bende zal nu ongeveer 100 leden tellen, die tusschen Chicago en San Francisco opereeren, maar eenmaal 'sjaars in het hoofdnest in Lake View bij elkander komen. Te Hottellerie-de-Flée, naby Segré, zyn de bewoners eener boerenhoeve Alexis, Alexander en Fanny Bouhier, des nachts opgeklopt door iemand, die per véiocipède zeide te zijn gekomen om hen te waarschuwen dat hun broeder te Chatelais erg ziek lag. De broeders en zusters reden naar CbiUe- lais. Nauweljjks weg, kwam iemand de knechts roe pan, zeggende dat hunne meesters een ongeluk had den bekomen. Het paard had te Fresney een been gebroken. De oudste knecht haastte zich naar Fres- nay, den jongsten knecht, oud 12 jaren, mot de zorg voor de hoeve belastende. De knecht vond te Fres- nay niets en zyn achterdocht, dat er op de hoove wat moest gebeurd zijn terwyl hy weg was, werd bewaarheid. Hy vond den jongen vermoord, een bast opengebroken en 270 fres. verdwenen. De Bouhier's keerden na een poos ook vol angst terug, want hun broeder te Cb&telais mankeerde niets. Zij wisten dus al, het slachtoffer te zyu van een valsch alarm. De dader moet goed met de gewoonten vau de hoeve-bewoners bekend zijn geweest. Hij moet ook geweten hebben, dat den vorigen dag 800 fres. waren ontvangen, welke som hy echter niet heeft gevonden. Een verver, vroeger knecht bij de Bou hier's, is aangehouden. De olifant Albert, die drie jaar geleden om zyn boosaardigheid uit een circus verwijderd en door zyn eigenaar aan de diergaarde te Frankfort geschonken werd, is dezer dagen, des morgens in d9 vroegte, doodgeschoten. Het dier was namelijk zoo woest, dat het de sterkste afsluitingen verbrak en ernstig gevaar voor zyn bewakers opleverde. Hot eerste schot, op het voorhoofdsbeen.van den prachtigen olifant gericht, had geen uitwerking doch de tweede kogel, die in den slaap van het dier drong, doodde het onmiddellijk. De Klein* Presse die dit bericht mededeelde, voegde er bij •Naar wij vernemen zal in den ZoÖlogischen tuin een olifanten-feestmaaltijd plaats vinden waarvan het menu uitsluitend bestaat uit de voortreffelijkste en edelste deelen van het zeldzame wild, dat met het oog op zijn jeugdigen leeftyd zeer malsch moet zijn. Men wil hierdoor de proef nemenof olifan- teiavleesch voor de consumtie geschikt is. Aanmel dingen tot kostelooze deelneming aan den maaltijd worden ingewacht door den pachter der buffetten van de diergaarde-sociëteit." Dit Aprilviscbje lokte velen in de val en be zorgde den pachter voornoemd een dag vol komische wederwaardigheden. Hij werd zelfs belegerd door een drom sollicitanten naar de kliekjes van het feest maal Op de Schelde by Termonde heeft een treurig ongeval plaats gehad. Van een sleepboot, die vier schepen achter zich had, is de ketel gesprongen. 't Was een vreeselijke slag. De sleepboot zonk, met een zandschip dat langs zy meevoer. Een viertal personen werden hoog in de lucht geslingerd. De slachtoffers zyn twee rivierloodsen, de machi nist en twee zoons van den kapitein der sleepboot, de schipper van het houtschip. Tot dusver zyn nog slechts vier van de twaalf lyken gevonden. In de buurt van Cransac (Aveyron) zyn sedert eeuwen de steenkolenlagen van den berg Montet aan het brandendoor een grondverzakking heeft het vuur echter zoo'n uitbreiding gekregen, dat de vlammen zich verscheidene meters boven den beganen grond verheffen en de Montent wel een vulkaan gelijkt. De brandende berg levert een grooisch schouwspel op, dat echter een groot gevaar voor de mynen in den omtrek oplevert. Het stadje Tauton (Engeland) werd dezer dagen door het bezoek van een reizead beestenspel vereerd, welks pièce de resistance eene zachtzinnige olifante was, die ineer dan drie ton woog en zoo groot was, als •een villa in de voorstad." Gezegde olifante, dia zich scheen te vervelen, besloot het stadje eens op haar eigen gelegenheid te aanschouwen en brak 's nachts ter sluiks los. Zij was echter nog niet ver gegaan, toen een heerlyke geur uit eene bakkerjj haar reukorgaan streelde; de avonturierster besloot een nader onderzoek in te stellen en drukte met zaeht geweld de deur ia. In de bakkery deed zy zich te goed aan twee zakken mee], elk van 140 pond, 20 pond rozynen, 14 bussen frambozengelei, 14 pond amandelen en 7 pond eitroenenschillen, alles schoon opmakende." Na dat maal geraakte de olifante in zulk een goede luim, dat zy op een naburig pleintje een dansje ging doen, waarbij zij twee pompen en andere kleine hindernissen wegrukte*. Het ramoer wekte de buien en spoedig daarop stond de olifante weer op stal. (A. Ct.) De burgemeester van het stadje Mittenwalde vond dezer dagen by het doorzoeken van het stad huisarchief een curieus document uit het jaar 1562. Het was een schuldbekentenis van keizer Joachim, groot 400 gouden üorynen, die hy tegen 6 van de stad Mittenwalde had geleend. Het museum der Mark Brandenburg trachtte het oude perkament, dat zich in uitstekend geconserveerden toestand be vond, daar het in een looden koker was opgesloten, in bezit te verkrijgen, doch de stad Mittenwalde weigerde, zich van die stukken te ontdoen. Dit bad een reden. In de laatste zitting van den gemeente raad werd namelyk bjj acclamatie aangenomen het voorstel van B. en W. om de erfgenamen van den keizer Joachim" in rechten aan te spreken tot be taling dezer schuld met de interessen sedert den jare 1562 Laatste en telegraphische berichten. 's-QravenhaffO Een officiéél telegram uit At- jeh van heden luidtGeneraal Vetter en 9e ba taljon gisteren aangekomen. Gouverneur Dejjkerhof eervol ontslagen; Toekoe Djohan, nog ia afwach tende houding, versterkt de VI Moekims geducht." 35le Staatsloterij, 3o kl. Trekking ven Dinsdag 7 April le lyst Getrokken pryzen. 5000 2647 2000: 5806 1000: 2598 5949 4005291 200: 11247 12405 14454 100: 10 4114 11239 12233 17069 45 442 1332 1395 1805 1817 2507 2512 2556 2593 2602 2610 6353 12704 14941 20464 20479 Trekking van Woensdag 8 April. 2e ljjet. f 25000 19038 1000: 496 1520 8794 400713 200: 5437 19645 1004402 4776 5823 45: 387 417 438 471 1254 1265 1366 2517 2588 2611 12709 14944 Burgerlijke stand van soes van 3 tot 8 April 1896. Eerste Huwelijksafkondiging: 5, van Joseph Daniel Timmermans, 21 j., jm., te Viissingen en Geertruida Laurina den Boer, 18 j., jd., te Goes. Geboren 5, Elisabeth, d. r. Dingenus Jacobs en Janna van den Dries; 6, eene oneente dochter; 7, Marie, d. v. Franz Xaverius Mannhart en Adriana Cornelia Willeboer; 8, Cornelia Susanna, d. v. Jo- sephus Franciscus Joossens en Anna Maria Geer truida Geul. Overleden 4, Pieter Willem, 12 d., z. v. Hen drik Willem Helling van den Berg en Dirkje de Vreugd; 7, Lijntje Susanna van den Barge, 68 j., gehuwd met Jan Kriekaard. Druk F. Kieeuwens Zoon Goes.

Goessche Courant | 1896 | | pagina bijlage 2