Groote te imitatie en aatarelle Pelterijen, 11 V.om WOONHUIS 11111, Lange Vorststraat. DVBRTENTIBN. Nagekomen Advertentie. verkoopen: Huisraad eu Inboedel, 2°. een Woonhuis eu Erf, KATHOLIEKE KRIEKENDE KRIEKSKE, Hoest, Heeschheid, Druiven-Borsthoning*) Barnes- en Einder SISKBIUTELS en REGEHA8TELS Japon-, Rok- en Flanel -Stoffen; Rokken, Blouses, Tricot-Tailles en Onder-Tailles AVONDDOEKEN, ÉCHARPES EN FICHUS; Handschoenen, Kousen teeringijzer sterk en billijk Corsetten. Heeren-, Dames- eu Kinder-Wollen Oudergoederen P. V DE LIGXY - fiOES. De voordeeligste Briquetteo |G. Bergervoet, te Goes. Men schrjjft uit Amsterdam, dd. 30 October aan het D. In de words-bazar op het tentoonstellingsterrein is gister middag een gevecht ontstaan tusschen een 30-tal Turken, die daar exposeeren en de politie van het tentoonstellingsterrein. Eenige Turken wil den midden in den doorgang eenige artikelen op een tafeltje uitstallen, wat hun door een hoofdopzichter verboden werd. Toen hij hen dreigde politiehulp te gaan kaleD, om het desnoods met geweld te beletten werd lijj eensklaps van verscheiden zijden door de Turken aangevallen en leelijk toegetakeld. Juist op het oogenblik dat een dolk flikkerde om hem te treffen zoo verhaalde ons de mishandelde kwamen eenige politieoppassers ter hulpe gesneld. De verwoede Turken gaven echter den strijd niet op, en trachtten de politie-beambten ook te mis handelen, wat hun echter niet gelukte. Twee der voornaamste vechtersbazen werden naar het politiebureau op het Leidsche Plein gebracht, doch na enkele uren daar vertoefd te hebben, we derom losgelaten. De mishandelde heeft nog erge pijnen in rug en Behouders, zoodat deze vechtpartij hem nog wel eenigen tijd zal heugen. Zooals men wellicht niet algemeen weet, han gen in de wachtkamer voor de burgemeesterskamer ten stadhuize te Amsterdam wapenborden, waarop o. a. de familiewapens, de namen der wethouders en de jaren dat zij in functie waren, worden ver eeuwigd. Zoo zijn daarop ook aangebracht de wapens van de nieuwe wethouders en prijken daarop ook de wethouders van één dagFabius en Blooker. Van den eerste is het wapen reeds in het vak geschil derd, van den tweede is het veld nog open en schjjnt het wapen nog gemaakt te moeten worden. Ofschoon de beide heeren den wethouderlijken zetel niet bezeten hebben, behooren zjj voor de ge schiedenis tot de wethouders van Amsterdam. (R. N Een heer te Scharwoude smaakt deze week het genoegen den dag te herdenken, waarop hij vóór 30 jaren in den echt werd verbonden met zijn vierde vrouw. In Spanje is de wijn dit jaar buitengewoon overvloedig en bijgevolg zeer goedkoopalthans in eenige deelen des lands. Volgens de Correspondencia de Espana weet mei in Castilië haast geen weg met den overvloed van druiven, en vele wijngaar deniers laten de trossen maar hangen, omdat het binnenbrengen van den oogst de kosten niet loont. Te Medina de Riosero kost een cantara wijn (111/2 liter) Diet meer dan 12 centen. De belasting, welke voor den wijn moet worden betaald, is veel hooger dan de prijs. Te Madrid, waar hooge Btedelijke rechten geheven worden, be taalt men een cantara rooden wjjn met 5 peseta's of franken. De hooge rechten zijn ook voornamelijk oorzaak, dat de wijngaardeniers opzien tegen den uitvoer van wijn. De heer Von Renngarten, een journalist, die tien Duitsche bladen vertegenwoordigt, waarvan er vijf in Rusland worden uitgegeven, is 9 October aangekomen te Tashkend. Den 27 Augustus 1894 vertrok hij van Riga, en wandelde door Rusland, den Kaukasus, Perzië, de Traus-Kaspische provincies, Bokhara en Russisch Turkestan, een afstand van ongeveer 4000 mijlen. Van Tashkend zal hp öf naar Wladiwo8tock, öf naar Kamsehafcka wandelen. Wan neer hg den eersten weg neemt, zal hij zich te Wladiwostock inschepen naar Japan en San Fran cisco, van waar hg zal wandelen naar New-York gaat hij naar Kamschatka, dan begeeft hij zich van daar door Aljaska naar New-York. In deze laatste stad zal hij passage nemen voor Lissabon en het is zijn plan om van de Portugeesche hoofdstad naar Riga te wandelen. Hij verwacht drie jaar op reis te zijn. De heer Von Renngarten draagt slechts wollen kleeren, en schoeisel, hetwelk men gewoon is te dragen in de streken, die hg doortrekt. Hij heeft tot nog toe niet de hulp van een dokter nooiig gshad, doch heeft Z9er veol in gewicht ver loren. Een huis in Narrow street bij het Strand te Londen is ingestort ten gevolge van een hevige ontploffing. De belendende huizen werden gedeelte lijk vernield, de puinhoopen geraakten in brand. De oorzaak is nog niet opgehelderd. Gelukkig zijn geen menschenlevens te betreuren. De locomotief, die zoo onverwachts de rust op het plein Montparnasse te Parijs kwam ver storen, heeft geruimen tijd op haar kop voor den gevel van het station gelegen. Alle pogingen om het gevaarte te verwijderen zijn tot dusver vruch teloos gebleven. Eerst is om de locomotief, die een halven meter in den grond is gedrongen, een diepe kuil gegraven, waarop twaalf man beproefden haar op te hijschen en in meer schuinen stand te bren gen. Zij konden er echter geen beweging in krijgen, evenmin «als zeventien krachtige paarden, die haar naar links zouden trekken. De ingenieurs verklaarden, dat een atoommachine en een ijzeren stelling noodig zijn om het gevaarte omhoog te beuren. Dit is gebeurd, met het gevolg dat het gevaarte thans voor het vervoer gereed is. De Petite République deelt mede dat door Engelsche kapitalisten zeer geslaagde proeven zijn genomen met een nieuw geweer, dat uitgevonden is door Fransche ingenieurs, die het eerst hebben aan geboden aan de commissie voor uitvindingen aan het ministerie van oorlog. Deze stelde er evenwel weinig belang in. Het geweer weegt slechts 31/2 Kilogram en heeft een zeer kunstig mechanisme. Een kogel uit dit geweer is op een afstand van 6000 Meter nog doodelijk. Thans doet de commissie voor uitvindingen alle moeite om zich van het eigendom van het geweer te verzekeren, doch men vreest dat het nu te laat zal zijn. De bekende avonturierster, Adele Spitzeder, is te Miinchen in groote ellende gestorven. Dat ster ven herinnert ons weder aan het groote Dachauer bankschandaal, in 1870, dat Europa in beroering heeft gebracht en waarin deze zeer energieke vrouw aanvoerderes is geweest. Spitzeder was indertijd too- neelspeelster, maar toen zij geen kans zag als zoo danig op den voorgrond te treden, verliet zij de planken voor goed en begon in de Dacha uerstrasze te Miinchen de beruchte bankonderneming, waar voor in bewaring gegeven gelden hooge interesten werden uitbetaald. Deze interestuitbetaling werd gedekt door de altijd toevloeiende gelden, want de Müncheners vertrouwden haar, misleid door de groote luxa, waarin zij leefde, en de vroomheid, die zij de wereld toonde. Eindeljjk in 1873/vond de justitie de gelegenheid zich in de haar steeds meer verdacht wordende zaak te mengen en er volgde nu een reeks onthullingen, die heel München in een ont zettende agitatie bracht. Er was van het gestorte kapitaal geen pfennig meer over, boeken werden niet gehouden, het was in deze bank een onge- loofeljjke rommel, een bedriegerij zóó openlijk, zóó brutaal dat voor ons de goedgeloofsheid dar Mün cheners, die dat niet gezien hadden, eenvoudig over bluffend is. Een massa kleine luyden" waren door deze zaak totaal geruïneerd. Spitzeder werd gevangen genomen en tot 3 jaar tuchthuisstraf veroordeeld. Toen zij uit de gevangenis kwam, gevoelde zij voor fioanciëele oporatiën geen lu6t meer, zijkeeide terug tot de kunst. Onder den naam Adele Viotrad zij als reizend dirigente op. Adele was een mooie vrouwin haar gelaat, dat als uit marmer was ge sneden en omlijst van zwarte weelderige krullen, gloeiden twee koolzwarte schitterende oogen, die haar iets satanisch, en iets zinbedwelmends gaven. Duitschland en Italië liepen uit in de steden waar Yio kwam, om haar te zien. Zjj componeerde zelf, wilde, gloedvolle mavschen. Tot '80 leefde zij zoo in 't openbaar, toen verdween haar naam uit de lijst van de publiek levenden. Soms hoorde men weör iets van haar plannen tot nieuwe geldoperaties. Maar bij plannen is het gebleven. Nu is Adele Spitzeder in armoede gestorven en in een armen-graf zal de yrouw, van wie de wereld sprak, begraven worden. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Door hot college van regenten over de straf gevangenis te Goes is onder nadere goedkeuring van den Minister van Justitie de levering over 1896 gegund aan D. Cappon van roggebrood (alleen voor het le half jaar) per kilo a f 0,09 2/4, van tarwebrood per kilo «t, f 0,113/4 J. Visser van aardappelen per 50 kilo f 1,74:J. S. Bannet van rundvleeseh per kilo 4 0,82 J. Schneider van spek per kilo a, f 0,90 P. Schrijver van groenten per kilo f 0,05"/iooB. Janse, zout f 0,07, peper f 0,60, wgn-azgn per liter f0,10, wask«aarsen per kilo f 0,60, groene zeep f 0,20, witte zeep f0,40, soda f0,05, koffieboonen f 1,29, cichorei f 0,20, brandhout 1/4 vaam f 2,80, boenders per dozjjn f 0,38, bezems perdozgn 16 maal 4 f4,80, zand per H.L. f0,95, New-Castle steenkol-n per 100 kilo fl,60; A. J. Hendrikse, zoete melk per liter f 0,07a4/ioo» roggestroo per 500 kilo f 12,50firma wed. v. d. Reit, Ruhr-kolen per 100 kilo f 0,94, cokes bij loting per 100 kilo f 1,50, lange turf per 100 stuks f 1,25. Behalve J. Visser te Wilhelminadorp, wonen alle aannemers te Goes. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de le helft der maand October 1895. Van Krabbendijke: A. de Leeuw, Leiden. Datum. 2 Nov, 2 4 5 6 v 7 Verkoopingen en Verpachtingen. Voorwerpen. Informatiëu boomen, De Ronde Bresser. hoogaars, C. A. Kouion. Plaats. Krabbendijke, Arnemuiden, Kwadendamrae en Hoedekenskerke, Goes, Nisse, Schore, Biezelinge, boomen, boomen, boomen, verpachting bouwland, inboedel en woonhuis, 11 11 - 13 - 13 - 14 14 15 15 15 16 - 16 v 16 - 18 19 20 20 20/21 21 22 22 - 22 22 23 v 25 27 - Heinkenszand, boomen, Goes, hofstede, 's-Heer Areudskerke, boomen, Kapelle, wisschen, Kapelle, afbraak en boomen, Heinkenszand, boomen, Ierseke, Terp. land en regenbak, De Ronde Bresser. Pilaar. P Overman. Prins. Prins. P. Overman. Pilaar. De Itonde Bresser. Pelle. De Ronde Bresser. De Ronde Bresser. Ontvanger Ned. Herv. Gemeente. Sinoutskerke, boomen, De Ronde Bresser. 's-Gravenpolder, huishoudelijke inboedel, P. Overman. 's-Hcer Arendsk. boomen, P. Overman. Heinkenszand, huis, meubels eu arbeidersgereedschappen, De Ronde Bresser. Kapelle, wisschen on hakhout, Pilaar en mr Liebert. Nisse, boomen, Pilaar. Goes, woonhuis en erf, Mr. Liebert. Ovezand, boomen, I)e Ronde Bresser. Goes, hofstede en landeryen, Pelle en Lansen Croin. Goes, woonhuis, Pelle ea Lansen Croin. 's Heer Arendsk., boomen, Pilaar. Nieuwdorp, boomen, Van der Kloes. Goes, meubels, Pelle en Lansen Croin. Goes, boomen, Pilaar. Waarde, boomen, De Ronde Bresser. Krabbendijke, boomen. De Ronde Bresser. Ierseke, inboedel en huizen, Prins. Nisse, boomen, P. Overman. Kruiningen, boomen, De Ronde Bresser. Ovezand, boomen, De Ronde Bresser. Heinkenszand, hofstede, De Ronde Bresser. 's-Hoerenboek, boomen, P. Overman. Ierseke, huizen en erven, Pelle en Lansen Croin. Te houden Aanbestedingen. Datnm Plaats. Voorwerpen Information. 15 Nov. Middelburg, herstellen, vernieuwen en onderhouden van prov. waterstaats werken en wegen, Prov. ingenieurs en opzichters. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Toorn. Nam. 2 November 2.19 2.34 8.49 9.4 3 2.49 3.4 9.19 9.34 4 y 3.20 3.37 9.50 10.7 5 3.54 4.12 10.24 10.42 6 4.31 4.50 11.1 11.20 7 5.10 5.30 11.40 12.— 8 y 5.56 6.22 0.26 Burgerlijke Stand van Goes van 30 Oct. tot 1 Nov. 1895. Ondertrouwd 1 Nov., Joost Vader, 28 j., jm., te Vlissingen en Maria Elizabeth Maas, 21 j., jd., te Goes. Getrouwd 31 Oct., Petrus Joannes Rotthier, 25 j., jm., en Anthonia Adriana den Boer, 29 j., jd. Geboren 31 Oct., Philippus Eduardus, z. v. Gustaaf van Dam en Maatje Beulens; 1 Nov., Pieter, z. v. öornelis Marinus Lindenberg en Leijntje van Anrooij. Correspondentie. Aan K. te 8-Heer ArendsIcerJce. In verband met de verklaring in het jongste bericht, ons van par ticuliere zijde uit uwe gemeente toegezonden, achten wij het niet gewenscht nog op de zaak terug te komen. Marktberichten. MIDDELBURG, 31 Octobar 1895. Uit Walcheren was heden weder een matige aanvoer ter markt en bestond hoofdzakelijk uit Witte Boonen, die met minder vraag tot vorigen weekprijg worden gekocht. Van andere artikelen werd niet veel getoond. Jarige Walch. Tarwe niet ter markt. Nieuwe Walch. dito wainig getoond, werd naar deugd van f6,50 tot f7 gekocht. Nieuwe Rogge 25 ets. hooger en tot f4,75 aaugeboden. Dito Wintergerst niet ter veil. nominaal f 4,50 Dito Zomergerst f 3,4') a 3,50 met weinig aanbod. Nieuwe Groene Erwten op de kook naar deugd fT,f>0a7,7ö. Extra fijne kokers f8 a 8.50 Dito Kroon Erwten naar deugd en kwaliteit f7,50 a 8 50 Dito Bruine Boonen onveranderd iu de puike soort f 10 betaald enkel daarboven Dito Witte Boonen met minder vraag f 12,50 voor de beste soort betaald. Dito Paardenboonen en Tniaboonen f 5,25 a 5,50. Dito Winter Koolzaad niet ter markt. Dito Zoraerzaad op f8 gehouden. Boter f0,98 k 1.02 per K.G Eieren f5,80 per ÏOO stnks. De Notaris C. PRINS te Kruiningen zal op Vrijdag 2 2 November 189 5, des voormiddags ten 10 ure, ten huize van Marinus de Reet te Ierseke en ten verzoeke van den heer Curator in diens faillieten boedel, bestaande in Tafels, Stoelen, Mahoniehouten Linnenkast, Secretaire, Kabinet, Naaimachine, Kleeden en Karpet ten, Koper-, Tin-, Blik-, Glas- en Aardewerk en eenig Goud en Zilver. Timmermansgereedschappen, Ladders, Spijkers, Draadnagels, nieuwe Houtwaren, Verfwaren, Schaafbanken daarna des middags ten 2 ure in het Hotel >de Oesterbeurs" te lerselce, MET ANNEX Timmermanswerkplaats en Erf, op de Paardenmarkt te Ierseke, kadaster sectie G nummer 1475, groot 3 Aren 95 Centiaren op de Schotte te Iersekekadaster sectio G no. 554, groot 71 Centiaren. Alom is de inteekening opengesteld op don 29n Jaargang der het meest verspreide geïllustreerd wekelijksch tijdschrift va» Nederland en tevens het goedkoopste. Aan alle inteekenaren van don 29n jaargang wordt gratis toegezonden als "boekgeschenk een niet in den handel verkrjjgbare nieuwe en veel vermeerderde druk van BETUWSCHE GEDICHTEN DOOR II. VAN MKURS. Aan den eersten Rebus zijn verbonden 13 kostbare prijzen, die onder de goede oplossers van dien Rebus worden verloot. Abonnementsprijs negentig cent per drie maanden, dus een cent per dag. Men vrage het prospectue en een eerste nummer ter inzage. liris-, borst- on loagk walen, katarli kinkhoest, kiaderhoest enz. Ontelbare attesten. RIJNLANDSCHE onderzocht en goedgekeurd door dr. Frey- tag, koninklijke profrossor te Bonn dr. Bischoff te Berlijn; dr. Birnbaum, hof raad en professor te Karlsruhe; dr. Schults te Bochum dr. Graefe te Chemnitz en a. Volgens oordeel van dr. Rust, Grooth. medicinaalraad te Grabouw verdient dit middel bij hoest, verslijming, kuchhoest der kinderen de voorkeur boven de meeste andere middelen. In fl Jsschen a 65 cents, fl. 1,en fl. 2,— ver- krjjgbaar te Goes bij weduwe jhp^gjJ.'P. v- Does Lz., Ver- koophuisKruiningen bij C. De Munck; St.-Maartensdijk bij Joh. Pot; Vlissingen bij Jac. Dommiss a Cz.Zaamslag bij wed. A. Van Fraaijen- hove. in de grootste verscheidenheid CKÊPESIÏS, CïSEVSOTrS «n WAMES I. ASSENS; als: MOFFEN, KRAGEN, BOA'S, PELLERINES, COLS, GARNITUREN, VOETZAKKEN en PLAIDS, BONTE JONGENS- en MEISJESMUTSEN; IN DE GROOTSTE VERSCHEIDENHEID. zijn onderstaand merk van ASSELBERGS Co. Uitsluitend van Chemische houts kool gefabriceerd, zonder bijvoeging van turfkool zijn zjj geheel reuk aloes. Alleen verkrijgbaar bjj

Goessche Courant | 1895 | | pagina bijlage 2