Gerste- en Erwt! Firma wed. B. Faliery k Jonge, Goes. Najaars- en Wintermantels. vier Huizen Hopmans Yan Melle, 72 zware OLME- 2 Canadaboomen, OUDERS, Zeer voordeelige Lampen, Hanglampen, Staande Lampen, PETROLEUMKACHEL, A D V H R T B N T I E N. Het VARKEN, Vrijdag 18 October 1895, verkoopen: Openbare Verkooping. Woensdag 16 October 1895, met ERF I_.TUSGJ-:K: VEI HST. sckoone hoog en kalfstam Appel-, Pere en Kerseboomen hoogstam Fruitboomen, A C. de Blinde, Bouwkundig- of Yakteekenen. L. B. Mudde, HH. Grondeigenaars en Booingaardbezitters. STOÖMBOÜTDIEJNSÏ Middel tegen Eksteroogen. Gebr. MULDER. Verlrekuur „Goesciie Boot". De voordeeligste Briquette» G. Bergervoet, te Goes. Looplampen, Ganglantaarns, Gasornementen, Branders, Glazen, Katoen in soorten. Ganzepoortstraat no. 204 en 205. Ontvangen de nieuwste beeld Tan ongerustheid le verbannen. Daar ik zeer vermoeid was en het reeds middernacht was gewor den, sliep ik weldra in. Ik weet niet hoe lang ik al geslapen had, toen ik op eens met schrik wakker werd en deze woor den tot mij hoorde spreken »Het oogenblik is einde lijk gekomen Sta op en doe de deur open, die gij rechts aan het einde der kamer vindt ga de gang door en treed de kamer binnen, die gg dan voor u ziet Ik herkende de stem terstond O, geen twijfel het was die van Jeanne D. Ik richtte mij op en zag eon vaag beeld tusschen mijn bed en het venster. Op dat oogenblik drong het maan licht door de wolken, en wel op de verschijning. Ja het was de gedaante van de verloofde van Alexis W., die zich vóór mij bevond. Ik was er zoo van overtuigd, dat ik haar bij haar naam noemde en het bed uitsprong, maar toen ik haar naderde, ver dween de schim. Ik bleef eenige oogenblikken als verstijfd staan en het koude zweet stroomde mij van het voorhoofd. Langzamerhand kwam ik weer bij en begon te gelooven, dat hetgeen ik voor eene geestverschijning hield, slechts een droom was geweest. Ik begon zelfs te lachen om den angst, dien ik had doorgestaan, ging weer in bed en trachtte weer in te slapen, wat mij tamelijk spoedig gelukte. Even als de eerste maal werd ik na enkele oogenblikken wakker door dezelfde atem, die duidelijk tot mij sprak: ^Waarom hebt gij mij niet gehoorzaamd Nogmaals beveel ik u op op te staan en naar de kamer te gaan, die ik u heb aangewezen." Ik sprong op en toen ik de oogen opende zag ik weder de schim van Jeanne, die echter langzaam weer verdween. Ik ging het bed uit en als gedreven door een wil, die sterker was dan de mijne, gehoorzaamde ik aan het bevel, dat mij werd gegeven. Ik stak mijne baars op, trok haastig mijne kleeren aan en begaf mij naar de deur, die rechts van mij was. Ik kon haar gemakkelijk openen, want de sleutel stak in het slot, wat ik eenige oogenblikken te voren niet had opgemerkt. Een koude wied blies mij in het gezicht en doofde bijna mjjne kaars uit. Ik stapte moedig de lange, nauwe gang door, die men blijkbaar in langen tjjd niet was door gegaan, want de vloer was bedekt met eene dikke laag stof. Aan het eind gekomen bevond ik mij voor eene gesloten deur, maar ook daar stak de sleutel in het slot. Ik opende haar met eene bevende hand en onder scheidde aanvankelijk niets rondom mij. Eene scherpe lucht sloeg mij in de keelzonder twgfel was deze kamer langen tijd gesloten geweest. Toen ik er dieper in ging zag ik in het midden eene kleine tafel staan, waarop eene portefeuille en eenige papieren lagen, bedekt met stof en door den tjjd geel geworden. Achter in de kamer stond een ledikant, evenals dat, waarin ik had geslapen, maar met gordijnen. Ik ging er naar toe en mijne oogen bleven gevestigd op een schouwspel, dat ik op dit oogenblik nog even duidelijk zie als toen ik de verpletterende ontdekking deed. Mijn bloed, stolde in mijne aderen en ik miste bijna de kracht om mijn kandelaar vast te houden, want daar op dat bed lag een geraamte, het geraamte van een man en zonder eenigen twijfel was het dat van den ongelukkigen Alexis W. Daar ik vrij moedig was en eene zekere mate van tegenwoordigheid van geest bezat, verzamelde ik spoe dig weer al mijne gedachten en ik begon na te denken en met mij zei ven te overleggen, wat mg in deze omstandigheden te doen stond. Ik ging naar de tafel terug en onderzocht nauwkeurig de papieren, die er op lagen, evenwel zonder ze aan te raken. Niet tegenstaande stof en tijd kon ik op een der brieven zeer duidelijk den naam lezen van Alexis W. Voldaan over deze vondst verliet ik de kamer, sloot de deur en keerde naar de mijne terug. Ik ging weer in bed om mij wat te verwarmeD, maar het spreekt wel vanzelf, dat ik niet meer sliep, want ik had een verschrikkelijke taak te overdenken, waar voor ik niet kon en ook niet wilde terugdeinzen. De dag begon aan te breken en een vroolijke zonnestraal schoot weldra mijn kamer binnen. Ik stond op, kleedde mij aan en ging naar de eetkamer, waar reeds een goed vuur brandde. Mijne fcasch hing nog op dezelfde plaats, waar ik hem den vorigen avond had opgehangenik onderzocht hemhet bankbiljet was verdwenen. Ik maakte daarvan geen melding, noch aan den herbergier, noch aan de meid, ik ontbeet, betaalde en ging weg. Ik deed zoo spoedig mogelijk mjjne zaken af, die mij hierheen hadden geroepen en vervolgens achtte ik het mijn plicht de moeilijke zending te vervullen, die een verheven wil mij scheen opgelegd te hebben. Het komt mij overbodig voor den lezer in te wjjden in al de bijzonderheden, die van mijne ont dekking het gevolg waren. Ik deed aangifte bij de justitie en verder cam de zaak haren gereehtelijken loop. De misdaad werd natuurlijk toegeschreven aan Justin Gr. die eerst wel ontkende, maar in het nauw gebracht door sprekende feiten, eindelijk bekende. Hij had zijn slachtoffer, tijdens de afwezigheid van Jeanne, een slag met een hamer gegeven, waar door onmiddellijk de dood volgde, en het Ijjk ge bracht in eene kamer, die hij nooit gebruikte en waarin ook nooit iemand kwam. Zijn plan was het Ijjk op een verborgen pb'k te begraven, maar eene opeenvolging van verschillende omstandigheden had dit altjjd verhinderd en eindelijk durfde hij zelf niet meer in die kamer komen. Hij bepaalde zich er alleen toe de gangdeur, die toegang tot mijne slaapkamer gaf, af te sluiten. Door eene vergissing van de meid echter, was mg die kamer aangewezen, want sedert langen tijd was de toegang tot deze kamer voor eiken vreemde verboden en niemand kwam er dan ook in. De schuldige verklaarde, dat zijne vrouw geen deel had gehad aan de misdaad, maar dat zij integendeel nog getracht heeft die te verijdelen. Toen men Justin gevaDgen nam, was hij in het bezit van het bankbiljet, dat hij mij ontstolen had. Twee maanden na de ontdekking van den gepleeg- den moord werd hij ter dood veroordeeld, doch deze straf werd veranderd in levenslange dwangarbeid. Wat zal ik ten slotte zeggen van de waarlijk bui tengewone omstandigheden, die mij er toe brachten in deze zaak een rol te spelen Wat te denken van die verschijning en van die woorden, die tot twee maal toe zoo duidelijk tot mij kwamen Misschien was het slechts een droom, eene inbeelding van mijne verhitte hersens. Als ik evenwel de gevolgen van dien droom beschouw laat het dan niets dan een droom geweest zjjn dan ben ik na zooveel jaren toch nog vol bewondering. In elk geval is het waar, dat ik, zonder hat te willen, eene geheimzinnige ge beurtenis tot klaarheid heb gebracht. Verkoopingen en Verpachtingen. Plaats. Voorwerpen. Informatica. '«-Gravenpolder, vier huizen met erf, P. Overman. 16 Oct. 18 23 Heer Arendsk., gerste- en erwtenstroo, Pilaar. Kapelle, inboedel, wisschen, hakhout, woonhui», wisschenbosch, Prins. 25 h Kwadeudamme, boomen, Mulock Houwer. 25 Hjedekenskerke, houw- en weiland, Vau der Kloes. 7 Nov., Kruiningen, boomen, De Ronde Bresser. 8 Heiukenszand, boomen, P. Overman. 9 f Goes, hofstede, Pilaar 11 Kapelle, boomen, De Ronde Bresser. 13 Heinkenszand, boomen, De Ronde Bresser. 14 'a Heer Abtskerke, hoornen, De Ronde Bresser. 15 i 'a-Heer Arendsk. boomen, P. Overman. 18 Goes, hofstede en landeryen, Pelle en Lansen Croin. 19 Goes, woonhuis, Pelle en Lansen Crcin. 20/21 Goes, meubels, Pelle en Lansen Croin. 22 Nisse, boomen, P. Overman. 25 1 Ovezand, boomen, De Ronde Bresser. 27 Heinkenszand, hofstede, De Ronde Bresser. 28 - 's-Ileerenhoek, hoornen, P. Overman. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Hedenmorgen te 11 uur werd te Middelburg aan het gebouw van het prov. bestuur van Zeeland aanbesteed Het horstellen en het verwisselen van ijzeren deu ren van de groote schutsluizen van het kanaal door Zuid-Beveland te Hansweerd en te Wemeldinge. Raming f40,000. Er waren 3 biljetten ingekomen nl. van de Ned. S, heepsbouw-Maatschappij te Am sterdam voor f48950, van de firma Van der Klip en Jolmers te Middelburg voor f41900 en van den heer A. Prins Tz. te Sliedrecht voor f35840. Burgerlijke Stand van Soes van 9 tot 11 Oct. 1895. Geboren: 11, Elisabeth, d. v. Geerard Verrgzer en van Wilhelmina Hollemans. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voonn. Nam. 12 October 8.9 8.55 2 2.39 13 9.44 10.33 3.25 4.14 14 11.15 11.51 5.3 5.45 15 0.23 6.21 6.53 16 X> 0.48 1.11 7.18 7.41 17 1.34 1.54 8.4 8.24 18 2.14 2.34 8.44 9.4 Marktberichten. MIDDELBURG, 10 October 1895. De aanvoer uit Walcheren was van alle artikelen heden niet groot, uitgenomen Witte Boonen, die ruimer worden ge presenteerd en waarnaar weder een levendige vraag bestond. Jarige Walch. Tarwe weinig aangeboden en van f 6 tot 6,25 gekocht. Nieuwe Walch. dito onveranderd en f6,25 a 6,50 naar qnaliteit betaald. Nieuwe Rogge weinig gevraagd bracht in puike soort f4,50 op Dito Wintergerst niet veel getoond en f4,50 betaald Dito Zomergerst bijua niet ter markt fS,50 gekocht. Nieuwe Groene Erwten zeer weinig aangeboden en naar kwaliteit op de kook f7,50 a 7,75. Puike kokers (pol dersoort) f8 a 8,25 betaald. Nieuwe Kroon Erwten weinig getoond t7 a 7 50. Dito Bruine Boonen gevraagd en in puike soort tot f 8,75 a 9 gekocht. Dito Witto Boonen levendig gevraagd en volop f 10 betaald. Nieuwe Paardenfcoonen niet heneden de f5,25 te bekomen. Dito Tuinboonen iu verlezen soort niet getoond, gewone sooit f5.25. Dito Winter Koolzaad f 6 a 6,50 nominaal. In dito Zomerza&d ging niets om en op f7,80 a 7,90 in droge kwaliteit gehouden Boter f 0,90 1.10 per K G Eieren f 5,20 per 100 stuks Voorspoedig bevallen van een wel geschapen ZOOll A. M. M. WITKAM— geb. Stieger. Goes, 7 October 1895. Zoo de Heere wil en wij leven hoopt onze geliefde vader JOHANNES DE JONGE Lz. den 17 October zijn ©Osten geboorte dag te herdenken. Namens zgne dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Uit aller naam, LUCAS DE JONGE Jz. Kenosha (Wisconsin)g0 g tember ,95- U. S. of America J' 1 Heden overleed, zacht en kalm, na een smartelijk lijden, mijne geliefde vrouw E. S. A. JANSE—Olivierse in den ouderdom van 52 jaren. Mede uit naam der kinderen en behuwdkinderen, P. JANSE. H. d. S. Schore, 5 October 1895. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde zuster en behuwd zuster ELISABETH SUZANNA ANTOINETTA JANSE, geb. Olivierse, te Schore, in den ouderdom van 52 jaar. Uit aller raam, Pu. J. OLIVIERSE. 5 Oct. 1895. Bij den uitgever A. A. W. Bolland te Goes is verschenen wetenswaardigheden in bevattelijken vorm over liet fokken en mesten, door A. A. TER HAAR, Leeraar aan de Rijks-Winterlandbouwschool te Goes. Prijs 85 ct. Alom te bekomen. Ondergeteekende maakt het geëerde pu bliek bekend, dat hij van af heden weder met Omnibus naar het station Kruinin gen—lerseke rijdt. Aanbevelend, JHULAASSB, Ierseke, October. Logementhouder. De Notaris PILAAR zal des voormiddags te 10 uren, in de ge meente e-Heer Arendskerke, op de hof stede »Plantlust", eene groote partij De Notaris L. A. PAARDEKOOPER OVERMAN, te 's- Gravenpolder, zal op des voormiddags te 10 uren, in de her berg bij P. de Koster te 's-Gravenpolder, ten verzoeke van zijne principalen, in het openbaar verkoopen te 1 s-Gravenpolder, aan de Peperstraat, genaamd »de oude School", sectie A nos. 627, 628, 629 en 630, groot 1 Are 75 Centiaren. Nadere information zjjn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris. Een geëxamineerde Onderwij zeres in de IVuttige Handwerken nog eenige uren disponibel hebbende biedt zich aan tot het Brieven onder letter K bureau Goesche Courant. EN staande in den Boomgaard op de Hofstede bewoond door dhr. Foort de Back te Biezelinge. Inschrijvingsbiljetten worden ingewacht tot den 5den November a. s., 's na middags te 1 uur, bij Notaris MULOCK HOUWER te Goes. met 1-, 2- en 3jarige kronen, in diverse soorten, benevens 3000 ongeënte tegen concurreerende prijzenbij WEMELDINGE. Zij, die les wenschen in bovengenoemd teekenenvervoegen zich zoo spoedig "ijk bij Lange Vorstitraat C 152, Goes. Een boomkweeker biedt voor den aanst. planttijd een groote partij te koop aan (waaronder 1200 Court pendu en Belle fleur) ad 70 ets. per^stuk, franco naastbij gelegen station, stam- hoogte |2 Mtr. en op 1 Mtr., 9 a 12 c.M. omvang. Soortenlijst op aanvraag. Br. fr. motto »Boomgaard" bureau dezer courant. tusschen MIDDELBURG en ZIERIKSEE. CORRESPONDEERENDE VAN EN NAAR ZIERIKSEE OP DEN SPOORWEG TE GOES. OCTOBER. 1895. Amsterdamsen© Tijd. Zieriksee n. Middelb. 'sraor. 'srad. 7,50 2,30 v. Middelb n. Zieriksee. 'aiaor. 'smd. Zaterdag 12 7,40 2,30 Maandagl4 Diasdag 15 Woensd. 16 Donderd.l7 Vrijdag 13 Zaterdag 19 Zondag 20 Maandag2l Dinsdag 22 Woensd. 23 Donderd.24 Vrijdag 25 Zaterdag 26 7,40 2,— 7,40 2,— 7,40 2,— 7,40 2,— 7,40 2,— 7,40 2,— 7,40 7,40 2,— 7,40 7,40 7,40 7,40 7,40 2,— 2,— 2 Zaterdag 12 Zondag 13 n C'ortgene terug n. Z.z. Maandag 14 Dinsdag 15 Woensd. 16 Donderd.17 Vrijdag 18 Zaterdag 19 Zondag 20 Maandag21 Dinsdag 22 Woensd. 23 Donderd.24 Vrijdag 25 Zaterdag 26 7,50 9,15 7,50 2,30 7,50 2,.30 7,50 2,30 6,— 2.30 7,50 2,80 7,50 2,30 2,30 7,50 2,30 7,50 2,80 7,50 2,30 6,30 2,30 7,50 2,30 7,50 12,- De Omnibus in correspondentie rijdt af van Goes, plein Stalhouderij M. Rijk, 's-Heer-Hendrikskinderenstraat, op het uur van afvaart van Zierikzee en éen uur na afvaart van Middelburg. Lichte goederen 1/i uur te voren te be zorgen bij den Agent M. RIJK. Voor zware goederen afzonderlijke wagens. gij die uwe kinderen ziet verzwakken, bleek worden, hoesten, eetlust verliezen enz. wacht niet lang, gebruikt terstond de VANIER SIROOP van Hendrik van Aken, Apotheker te Selzaete, welke al de bestanddeelsn bevat onvermijdelijk tot het vormen en voeden van het bloed, de spieren en de beenderen. Deze siroop is ook een uitstekend middel tegen Klieren, Knobbelgezwel, Huidziekten voor kinderen en volwassenen. Prijs f 1,131/2 de flesch. DEPOT TE GOES: Te VLI3SINGEN de hoer Lutwieler, Drogist, Nieuwstraat. OCTOBER. Van GOES Zondag 13 'smor. 7, Van ROTTERD. Woensd. 16 'smor. 3, zijn onderstaand merk van ASSELBERGS Co. Uitsluitend van Chemische houts kool gefabriceerd, zonder bijvoeging van turfkool zgn zg geheel reuitvjcs. Alleen verkrijgbaar bg tegelijk fraai en soliede, zijn weer te bekomen. uitnemend geschikt op schrijftafels, De zoo gunstig bekende zuinig in gebruik, is opnieuw ontvangen.

Goessche Courant | 1895 | | pagina 3