m li SCHOUWING op Maandag 16 September 1895, ADVSRTBNTIEN. Watergangen, Heulen, Dammen enz. OPENBARE VERKOOPING OPENBARE VERKOOPING OPENBARE VERKOOPING OPENBARE VERKOOPING HOFSTEDE Afsluiting weg in Schore. PUCKHONDJES, naar het station begeven, de politie stond over een lengte van twee kilometer opgesteld, bereden politie Btond op bet voorplein gereed. Het volk wachtte op de komst van den vorst. Deze stapt dan ook werke lijk in zijn rijtuig, maar hij geeft bevel in een tegen overgestelde richting te rijden en bij het dorp Budueni den trein te laten stoppen. Er wordt verzekerd, dat nog vóór de opening van het parlement een verandering zal plaats grijpen. De vrouw van den vorst blijit met prins Boris stil buiten Bulgarjje. Te Debeczin, in Hongarije, zijn twee beren leiders in hechtenis genomen, beschuldigd dat zjj bun dieren hadden gevoed met menschenvleesch. Zij hebben bekend vier knapen te hebben gedood, om voedsel te krijgen voor hun beren. In bet district beerscbt dientengevolge groote opgewondenheid. Een zeeman vond onlangs in de baai van Che sapeake een doode eend op het water drijven, welker snavel door een mossel omsloten werd, die blijkbaar door de eend met geopende schaal was aangetroffen en als een lekker beetje was beschouwd. Maar de mossel sloot de schaal en zoo stierf de eend den hongerdood. Aangezien de regeering van Italië al heel wei nig gedaan heeft, om verbetering te brengen in den toestand op Sicilië, is het te begrijpen, dat de oude onlusten weer ontstaan. De ellende maakt de menscben wanhopig en de onrechtvaardige straf, op gelegd aan eenige verdedigers der verdrukten, kan niet voldoende afschrikken, wanneer dezelfde oor zaken, die toen de onlusten in het leven riepen, blijven bestaan. Generaal Mirri moet 200 overtuigd zjjn van de gegrondheid, dat hij niet voornemens is mee te werken tot een onderdrukking, die ernstiger gevolgen zal hebben dan de eerste, waarom hij ge vraagd heeft van zijn commando ontslagen te worden. Te Palermo, Milaan en Cesena zijn of worden personen door de krijgsraden veroordeeld, tot lid der Kamer gekozen, bij wijze van protest tegen de door Orispi's krijgsraden opgelegde straffen. Een geneesheer te Brunswijk schreef dezer dagen een zijner patiënten, een werkman chloorzure kali als mondspoeling en een geneesmiddel om in ta nemen voor. De man gebruikte echter bet ge neesmiddel om in te nemen als gorgeldrank en nam de geheele in water opgeloste hoeveelheid^ kali in. Door deze verwisseling stierf de man eenige uren later aan vergiftiging. Sir William Dragge is de gelukkige eigenaar van een prachtig stoomjacht, dat bij Bughton op de reede ligt. Het is een mooie, zoele dag, die als van zelf tot een pleizier tocht je op zee uitnoodigt. Sir William neemt dus een huurrijtuig, laat zich naar het strand rijden, en roept bij het uitstappen den koetsier toe, op hem te blijven wachten,totdat hjj terugkomt. Maar het tochtje is zóo heerlijk, het verbljjf op het geheel nieuw gerestaureerde jacht ia zóo aangenaam, dat onze Engelschman, die even min tijd als geld behoeft te ontzien, plotseling tot het besluit komt, een reis om de wereld te gaan doen. De koetsier aan den oever blijft wachten. Hij wacht een dag, hij wacht eon week, hij wacht twee weken. Wat zijn paard en wat hij zelf noodig heeft, laat hij uit de stad komenen als het weder lang zamerhand regenachtig en winderig begint te wor den, weet hij van de plaatselijke overheid verlof te krijgen om aan liet zeestrand een tent op te Blaan, onder welk beschuttend dak bij nu geduldig voort blijft wachten, totdat na verloop van ongeveer een jaar de aankomst van een jacht geseind wordt, en Sir William weinige uren later aan wal stapt. De eerste persoon, dien bij daar ontmoet, is zijn koetsier, die echter niet het minste of geringste blijk van verrassing geeft, maar den edelman bedaard naar zijn hotel rijdt. En even kalm en phlegmatiek vraagt de edelman nu wat hij schuldig is, waarop de koetsier hem de zorgvuldig bijgehouden rekening ter hand stelt, die circa f 750 bedraagt. Sir Willi am bedenkt zich geen oogenblik, haalt zijn porte feuille uit zijn zak, vult een wissel voor het ver schuldigde bedrag in, en overhandigt dien aan den geduldigen koetsier. Een verwoestende waterhoos heeft den staat Zacatecas in Mexico geteisterd. Overal werd ontzet tende schade aangericht, terwjjl in het dorp Hua- tingo bijna alle huizen in puinhoopen werden ver anderd. In de overstroomde huizen heeft men, voor zoover bekend is, reeds acht lijken gevonden, doch men vreest, dat veel meer slachtoffers den dood heb ben gevonden of door het water zijn meegesleurd. Volgens de Medical Press and Circular wordt het meer en meer gewoonte in Engeland om zich te tatoeëeren. Vele leden van het Hoogerhuis zijn, naar het blad meldt, reeds getatoeëerd, sommigen met eenvoudige initialen, anderen met wapens en zelfs een Prins van den bloede heeft op zijn boven arm een fraaie teekening. Kort geleden bezocht een welbekend lid van het Parlement, vergezeld van zijne vrouw en vijf kinderen, een tatoeëerder; de moeder en haar kroost werden, evenals het geachte lid zelf, getatoeëerd met hunne namen, titels en adressen, zoodat, »ingeval van een ongeluk", merkte hij op, »wjj onmiddellijk kenbaar zullen zijn". Te Londen heeft men op den District Rail way een nieuwigheid ingevoerd, die ook voor andere spoorwegen aanbeveling verdient. Door het in be weging brengen van de rem wordt namelijk in alle coupés een bordje te voorschijn gebracht, dat de naam aangeeft van het station, waar de trein stopt. Met het oog op somtijds onduidelijk roepen van plaatsnamen is deze maatregel uitstekend om ver gissingen te voorkomen. Een ontzettend spoorwegongeluk heeft plaats gehad aan de halte Rakowiza nabij Belgrado. Een sneltrein reed met volle vaart door een opeengepakte menigte van ongeveer 3000 wachtende pleizierrei- zigers, die met den trein huiswaarts wilden keeren. Onmiddellijk na het vreeseljjke ongeluk vond men 5 verpletterde ljjken en 20 ernstig gewonden. Ver scheidene anderen werden min of meer gekwetst en het is zeer waarschijnlijk, dat men door de ont zettende verwarring het aantal slachtoffers niet met juistheid heeft kunnen bepalen. Men wijt het onge luk aan het spoorwegbestuur, dat geen voldoende voorzorgsmaatregelen had genomen om de balte gedurende den donkeren nacht te verlichten. De Fransche gezant te Peking beeft bericht gezonden dat de Ohineesche regeering bereid is tot het betalen van een som van 4 millioen fr. als schadeloosstelling wegens de onlangs gepleegde ge welddaden op Fransche zendingsposten in Szetsjoean. Koning Alexander van Servië moet, bij het baden in de nabijheid van Biarritz in groot levens gevaar verkeerd hebben. Samen met een badmeester werd lig door den sterken golfslag meegevoerd. De koning wist zich zwemmend te redden, maar de badmeester is verdronken. Het ongeluk gebeurde vlak tegenover de villa van koningin Natalia. De Duitsche torpedoboot 41 is op de Deenscbe kust vergaan. Daaromtrent wordt uit Denemarken gemeldTen zuiden van Skagen manoeuvreerde Woensdag een smaldeel Duitsehe torpedobooten, zes tien kielen sterk, verdeeld in drie afdeelingen. Er woei een hevige storm, zoodat ervaren zeelui ver baasd waren dat de kleine booten niet onder de kust bescherming zochten. Plotseling kwam de tor pedoboot 41 dwarszees te liggen, draaide als een tol in do rondte en verdween onmiddellijk spoorloos in de diepte. De gezagvoerende officier en twee man, die aan dek waren toen het ongeluk gebeurde, werden door de golven meegespoeld en ten slotte door de andere torpedobooten gered. Dertien man, die beneden waren, zonken met het schip in de diepte zonder dat men een geluid van hen hoorde. Vóór dien tijd was bet al zulk bar weer dat van de drie andere torpedobooten verscheiden manschap pen van dek werden geslagenzij werden echter allen gered, ook de gezagvoerder van boot 58, die een kwartier in de kokende zee ronddreef en geheel uitgeput werd opgehaald. De Duitsehers, die verblijf houden aan Afri ka's Oostkust, hebben Bismarck een klein bewijs willen geven van bun hoogachting. Dat bewijs, Bis marck aangeboden door den officier van gezondheid dr. Becker, bestaat uit twee olifants-tanden. De eene weegt 114, de andere 117 pond. Een wielrijder te Blockbury, in Lancashire, is een zonderling ongeluk overkomen. De 23jarige J. Waller trachtte op den weg van Portnid de spoor lijn der electiiscbe tram over te steken. Hij viel met zijn machine op de rails, die juist met electri- citeit geladen waren. Het staal van het rijwiel kwam dus in |contact met de rails en de wielrijder werd blootgesteld aan een dubbelen electriscben stroom, waardoor hij op de plaats werd dood geslagen. Laatste en telegraphische berichten, Na her-examen zijn heden als leerlingen der Hoogere Burgerschool alhier toegelatentot de voorber. kl. A. Sandijck, tot de eerste kl. J. A. F. Swart en M. A. Schoutenen bevorderd tot de tweede kl. Ha. van Noppen, tot de derde kl. H. C. Ittmann, M. A. Ittmann en L. F. G. Kakebeeke. Na admissie-examen zijn toegelaten tot de eerste kl. B. Quist, M. Quist en (voorwaardelijk) J. Goedbloed. Burgerlijke Stand van Goes van 30 Aug. tot 2 Sept. 1895. Overleden 30, Pieternella Maria, 10 m., d. v. Dirk van de Visse en Anna Machelina de Kok. Posterijen. Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Goes, waarvan de geadresseerden op de plaats van bestemming onbekend zijn, gedurende de le helft der maand Augustus 1895. Van 's - Gravenpolder: H. Bakker, Nieuw- dorp. Van 's H. H. KinderenA. Ver hulst, Rotterdam. Van 's-Heerenkoek: P. Boumans, 's Bosch. Van Kruininge: J. van Woensel, Hoogezand. Te houden Aanbestedingen. Datum. Pl&ats. Voorwerpen. Inforaatiëc. 4 Sept., Middelburg, aanvaringarooster Steiger Borsele, lloofd-ingeiiieur en Ingenieur, Goes. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaats. Voorwerpen. Information. 10 Sept,, (loss, woonhuis en erf, Pelle en Lansen Croin. 10 's Heer Arendsk., huizen en tuin, P. Overman. 11/18 Sept., Antwerpen, hofsteden, bouw- en weilanden, Gheysens, Antwerpen. 12/19 Antwerpen, hofsteden, bouw- en weilanden, Gheysens, Antwerpen. Watergetijen voor lerseke. DAGEN. HOOGWATER. LAAGWATER. Voorm. Nam. Voorm. Nam. 3 September 2.27 2.42 8.57 9.12 4 2.57 3.12 9.27 9.42 5 3 25 3.39 9.55 10.9 6 3.54 4.8 10.24 10.38 7 4.23 4.37 10.53 11.7 8 4.51 5.5 11.21 11.35 9 5.20 5.35 11.50 Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Borsele. Door het bestuur van den Calamiteu- zen polder Borsele is Zaterdag alhier aanbesteed het delven van p.m. 2800 M. watergang en het twee- keer schoonmaken van 17000 M. waterleiding, in verschillende perceelen. Het delfwerk werd aanbe steed voor 7 tot 15 cent per M. of gemiddeld 9 cent, en het schoonmaken voor 60 tot 80 cent per 100 M. of gemiddeld 65 cent. lerseke. Vrijdag is alhier aanbesteed het bou wen van een steenen loods voor de firma De Groot en Bolier. Ingeschreven is door P. Dronkers te Ka- pelle, voor f 1299, A. Marteijn te lerseke, voor f 1115, W. Goeman aldaar, voor f 1066, L. Laban aldaar, voor f 1059. Marktberichten. ROTTERDAM, 2 September 1895. De VI as-aanvoer bedroeg 516 steen blauw. De Ajuin-aanvoer 8000 balen. Prijs der groote 90 ets., kleine t 1. Aardappelen: Blanwe i 1,40 a 1,50, jammen f 1,50 a 2,20. Granen. Bui- tenlandsche stil j M e e 1 onveranderd. Binnenlandsche, Haver, mindere 10 ets. lager. Jarige TARWEJ 4,50 a f 6,20 Nieuwe TARWE- 4,75 - 6, Jarige ROGGE- f Nieuwe ROGGE- 3,10 - 4,10 Nieuwe WINTERGERST - 2,75 - 3,75 ZOMERGERST2,75 - 3,50 HAVER (nieuwe) 1,90 - 2,80 HAVER (gewone) BRUINE BOONEN (nieuwe) - 10,- 11, ERWTEN5,— 7,25 KANARIEZAAD6,25 - 7,75 Nieuw KOOLZAAD - Heden overleed, na een kortstondig ljjden, in den ouderdom van ruim 56 jaar, onze gebeide, trouwe en altjjd zorgdra gende echtgenoot, vader, behuwd- en grootvader PAULÜS SONKE. Wed. J. SONKE—Brandt, kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Wemeldinge, 29 Aug. 1895. Algtmeene kennisgeving. Heden overleed tot onze diepe droefheid ons zeer geliefd kindje PIETER JACOBUS, in den nog jeugdigen leeftijd van slechts 10 maanden. W. VAN DE LINDE. P. VAN DE LINDE— Zandee. Kattendijke, 31 Augustus 1895. OP IVIeuwe-, West-, Woord-, Zuid en de fteide IVieinve Westkrnnijertpolders 's-Heerenhoek, 2 September 1895. Namens de Polderbesturen, L. LUCASSE, Dijkgraaf. J. G. P. TI&1ANS, Ontv.-Griffier. Studie van Ml" GHEYSENS, No taris te Antwerpen. OM UIT ONVERDEELDHEID TE SCHEIDEN. EENER onder Steenbergen (provincie Noord- Brabant). De Notaris Gheysens, voornoemd, daartoe in recht benoemd, zal op Woens dagen 11 en 18 September 1895, telkens om 11 ure voormiddag, ter Notariszaal, Minderbroedersstraat, no. 22, te Antwer pen, met winst van premie, openbaarlijk verkoopende volgende Tiendvrij e Goederen» onder Steenbergen gelegen, te weten: lo. De hofstede De Valhoevemet tuin, boomgaard en bouw- en weilanden, groot 40 Hectaren 28 Aren 60 Centi aren, in 7 koopen verdeeld. In pacht bij Jan Loos, mits 1500 gul den 's jaars. 2. Eenen blok bouw- en weiland» ter streke »Oost Graaf Hendrikspolder" tegen de Havendjjk, groot 10 Hectaren 50 Aren, in 4 koopen verdeeld. In pacht bij Cornells Luyks tot 11 No vember 1897, mits 650 gulden 's jaars. 3o. Eenen blok bouwland» ter streke »de Boispolder", groot 7 Hectaren 99 Aren 70 Centiaren, in 3 koopen verdeeld. In pacht bij Cornelis Loos, tot stop- peltijd 1898, mits 500 gulden 's jaars. 4o. Eenen blok bouwland» ter streke »de Heenschepolder" tegen den Molen weg, groot 25 Hectaren 68 Aren, in 4 koopen verdeeld. In pacht bij Hendrik Huysmans en Francis Loyen tot stoppeltjjd 1896, mits 1400 gulden 's jaars. EENER onder Dinteloord, Gastel en Hoeven. De Notaris Gheysens» te Antwerpen, daartoe in recht benoemd, zal op Woens dagen 11 en 18 September 1895, telkens om 3 ure namiddag, ter Notariszaal, Min- derbroedersstraat, no. 22, te Antwerpen, met winst van premie, openbaarlijk ver koopen, de volgende GOEDEItElV, te weten Onder Dinteloord, ter streke >de Oude Pruislandsche polder lo. Eene schoone hofstede met tuin, boomgaard, bouw- en weilanden en een huis met bof en land, tegen de noord en zuid Lange Weg en de tweede kruis weg, groot 53 Hectaren 94 Aren 60 Cen tiaren, in 7 koopen verdeeld. In pacht bij de kinderen Martelmans, mits 2200 gulden 's jaars. 2o. Een perceel weiland» tegen den Dorpsweg, groot 2 Hectaren 44 Aren 20 Centiaren. In pacht bij de weduwe Henri Vla- mings tot 11 November 1896, mits 160 gulden 's jaars. Onder Gastel ter streke Kaas en Brood": Eenen blok tiendvrij bouw- en wei land» tegen de Mark en Dintelrivier, groot 31 Hectaren 26 Aren, in 3 koopen verdeeld en uitmakende de koopen 9, 10 en 11. Koop 10 is onverhuurd en de koopen 9 en 11 zijn verhuurd aan Cornelia en Wilhelmus Kuystermans tot 1 October 1897, mits 1400 gulden 83 centen 'b jaars. Onder Hoeven, ter streke *de Goedbloem" Verschillige perceelen tiendvrij bouw en weiland tegen den Goudbloemschen- dtjk, samen groot 8 Hectaren 94 Aten 50 Centiaren, in 4 koopen verdeeld en uitmakende de koopen 12 tot 15. Verhuurd tot oogst en 25 November 1898, te wetende koopen 12, 13 en 15 aan Jacobus Gabriels, mits 552 gulden 48 centen 's jaars en koop 14 aan Leen- dert Hagens, mits 117 gulden 52 centen 's jaars. EENER onder Kruiningen, Schor e, Yerseke en Krabhendijke {Provincie Zeeland). De notaris Gheysens» te Antwerpen, daartoe in recht benoemd, zal op Donder dagen, 12 en 19 September 1895, telkens om 12 ure 's middags, ter notariszaal, Minderbroedersstraat, no. 22, te Ant werpen, met winst van premie, openbaar lijk verkoopen A. Een schoone hofstede» te Hans- weert, gemeente Kruiningen, met bouw en weilanden onder de gemeenten Krui ningen, Schore en Yerseke. B. Twee huizen» tuinen en land ter plaatse Hansweert, gemeente Kruiningen. Het alles groot 56 Hectaren 49 Aren 02 Centiaren in 20 koopen verdeeld en in pacht bij Pieter en Jan De Jonge tot 1 Maart 1896, mits 1700 gulden 's jaars boven de lasten. C. Verschillige perceelen bouwland» onder de gemeente Krabbendijke, ter streke Monnikenpolder en Zuidwesthoek" samen groot 15 Heet. 33 Aren 10 Cent., in 6 koopen verdeeld. In pacht bij Cornelis Pieter Vogelaer, tot Oogst 1896, mits 800 gulden 's jaars, boven de lasten. Alle die goederen zijn tiendvrij behalve degene onder Kruiningen, en de perceelen, wjjk D num. 857, 859. 862, 365, 365a en 3655 ouder Schore. EENER to Klootiiige (provincie Zeeland). De notaris Gheysens, te Antwerpen, daartoe in recht benoemd, zal op Donder dagen 12 en 19 September 1895, telkens om 3 ure namiddag, ter notariszaal, Min derbroedersstraat, no. 22, te Antwerpen, met winst van premie, openbaarlijk ver koopen Eene schoone hofstede, gelegen te Kloetinge en bestaande uit buizing, stal, schuur en verdere gebouwen, bakhuis met woning, tuin, boomgaard en bouw- en weilanden, groot 46 Heet. 94 Aren 68 Cent. in acht koopen verdeeld. In pacht bij de kinderen Janse Rijk tot 1 Maart 1901, mits 1177 gulden 's jaars boven de lasten. Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend, dat het gedeelte van den Bree- deweg In Schoretusschen den Koordweg I en den Sloordweg II op 5 September a. voor het verkeer met rij- en voertuigen en vee zal zjjn afge sloten. DE BRAUW, Voorzitter. W. POLMAN KRÜSEMAN, Griffier. Te koop TWEE I'UMÜITIEE 8 weken oud, K e u en T e e f. Te bevragen bg Boekb. J. J. VISSER te G o e e.

Goessche Courant | 1895 | | pagina 3