voorschrijft. Op het politiebureau worden hun na men opgeteekend on na eon bepaalde som gestort te hebben, werden zij weer vi ij gelaten. I)e heer Wacquant, de broeder van den voor zitter der Luxemburgsche Kamer, is in zijn woning te Eseh vermoord. De heer Wacquant, een grijsaard van 70 jaren, leidde een afgezonderd leven en bewoonde alleen een huis in de nabijheid van Eseh. Uitsluitend om zijn middagmaal in het höfcel-Kiop te gebruiken, verliet hij zijn huis. Zaterdagmiddag verschoen de heer Wacquant niet aan zijn gewone tafel. De ho telhouder maakte zich ongerust en begaf zich naar j zijn woning. Daar vond hij den grijsaard met ver- brijzelde hersenpan in de gang liggen. Hij had zijn parapluie nog in de hand. Vermoedelgk is hij dus aangevallen, terwijl hij op het punt stond uit i te gaan. De moord is blijkbaar gepleegd met het doel om den heer Wacquant, een vermogend man, te be- j rooven. Ten minste alle voorwerpen van eenige waarde waren verdwenen. Van de moordenaars is nog geen spoor ontdekt. In de hoofdstad heelt het geval g'-oote opschudding te weeg gebracht, daar de familie Wacquant in het groot-hertogdom alge meen bekend is. Aan de domkovk te Aarhuis werden herstel lingswerken uitgevoerd. Om de laatste hand aan bet werk te leggen, moest, een lood werker aan de torenspits soldeerwerk uitvoeren maar dit was zeer bezwaarlijk, want de ruimte waar kon worden gewerkt, was slechts zeer beperkt. Het werk kon slechts worden verricht wanneer de loodwerker op de schouders van een anderen workman stond. Twee goede kameraden vereenigden zich om het werk uit te voerenmet zijn gereedschap in de hand beklom de loodwerker de schouders van zijn kame raad. Het was halsbrekend werk, want de geringste onwillekeurige beweging zou beiden naar beneden hebben doen tuimelen. Toen nu de loodwerker aan den arbeid was, gebeurde het, dat door zijne onvoor zichtigheid gesmolten lood den onder hem staanden kameraad in 't gezicht druppelde. Haast ieder zou in dit vreeselijk oogenbiik de hand aan het gezicht gebracht hebben en misschien wel zijne zelf boheer- sching verloren hebben en dan was 't onvermijdelijk geweest, dat beiden vielenmaar zelfs met de brand wonden in het gelaat bleef de moedige man onwrik baar staan, totdat het werk verricht was. Ia de Oostenrijksehe Alpenstreken keerschfc nog altijd de gewoonte, de schedels van overledenen met allerlei symbolische figuren te beschilderen, een gewooute, die bij vele beschaafde volken is opge merkt. Daar de dorpskerkhoven over het algemeen vrij klein zjjn, hebben eens in de zooveel jaar op gravingen plaats om ruimte te maken. De familie der overledenen wordt dan vooruit gewaarschuwd, opdat zij gelegenheid heeft, voor een plaats in het beenderhuis te zorgen, waar de overblijfselen verder bewaard worden. Bij die gelegenheden worden de schedels beschilderd met bloemen of rozenkransen. Soms ook vindt men fceekeningeu van een slang die uit een oogholte kruipt en zich windt om het hoofd het symbool des doods. In Kürnter vond men een schedel, die geheel met getallen van 1 tot 90 was beschreven waarschijnlijk uit bijgeloof dat het geluk zou geven op 0011 loterij-nummer. De stoomboot Lyons is gisteravond te New- haven biunen gekomen met alle passagiers en de bemanning van de Engelsche stoomboot Seaford, die van Dieppe op weg was naar Newhaven. De Seaford kwam tijdens een dichten mist in botsing met de Lyons en zonk spoedig. De Lyons werd ernstig be schadigd. Van de passagiers werden er vier gewond. Alle opvarenden, ten getale van 297, werden door de Lyons aan boord genoinon. De trein van Parijs naar Ei3ors is in de nabij heid van Conflans-Sainte-Honorine aangereden door een extra-trein, waarmede dö bezoekers van de wed rennen te Deauvillo terugkeerden. Het ougeval had Maandagavond om half twaalf plaats. Van de rei zigers werden tien gekwetst, benevens drie van de beambten der Wesfcer-Spoorwagmaatsehappij, op wier lijn het ongeval gebeurde. Voor zoover bekend, ver keert geen der gewonden in levensgevaar. Mr. Thomas Hovenden, een bekend Ameri- kaansch artist, vond Woensdag te Morrislown, Phi ladelphia, een treurigen dood. Hij zag 9en klein kind op de spoorweglijn loopen, juist toen een trein in aantocht was. Hij sprong tusschen de rails en had juist het kind in zijn armen en was bijna van de lijn af, toen de trein hem greep en beiden op de plaats doodde. In Engeland heeft men tot vermaak van het publiek iets nieuws gevondeneen piramide-spoor weg. De passagier stijgt eeu groote hoogte op, neemt daar plaats in een spoorwegwaggon, die langs eeu spiraal naar beneden glijdt over eeu lengte van ongeveer een kwart mijl. Op den top der piramide en langs de spoorbaan worden wandelwegen aange legd in de piramide treedt een café-concert op. Burgerlijke Stand van Goes van 19 tot 21 Aug. 1895. Geboren 20, Sophia Catharina, d. v. Hendrikus Schrijver en Jacomina Adriana Koen21, Jacobus Corndis, z. v. Jacobus Cornells Voois en Maatje Smallegange. Overleden 19, Leendert Engelvaart, 20 j., ongeh. Afloop Aanbestedingen en Verkoopingen. Door het bestuur van de vereeniging »de Ambachtsschool" alhier is gisteren aanbesteed het maken van een regenbak met bijbekoorende werken. Ingeschreven werd door firma W. de Beste voor f530, firma W. J. v. d. Weert Zonen voor f 514, M. D. Dekker voor f 442, M. Buitendijk voor f 430. Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. Alle inschrijvers wonen te Goes. Bij de publieke verpachting vau bouw- en weilanden in de gemeenten Goes, 's-Heer Hendriks kinderen, 's-Heer Arendskerke en Heinkenszand, voor het Burgerlijk Armbestuur te Goes, ten overstaan van den notaris J. M. Pilaar gehouden den 19 Augustus jl. op het »Slot Ostende" te Goes, zijn toegewezen 36 perceelen voor eene jaarlijksehe op brengst van f4214,84. De vorige 7 jaren bedroeg de opbrengst f 4458,54. 3 perceelen zijn onverpacht gebleven. Heden werden ten overstaan van notaris Mu- lock Houwer voor den polder »Breede Watering bew. Ierseke" voor 7 jaren verpacht: 103 perceelen bouw- en weiland enz., te zamen voor de som van f 4203,30 per jaar. Laatste en telegraphiscte barf enten. Te houden Aanbestedingen. Datum. Plaats 20 AugGoes, 29 Kats, 4 Sept., Middelburg, Voorwerpen. Information, regenbak enz., Bestuur Ambachtsschool, zeedijk polder, Bestuur polder Cats, aanvaringsrooster Steiger Borsele, lioofd-ingenieur en Ingenieur, Goes. Verkoopingen en Verpachtingen. Datum. Plaat3. Voorwerpen. Informatiën. 22 Aug., Heinkenszand, buitenplaats "Barbe- atein", De Ronde Bresser. 26 Bergon-op-Zoom, verpachting oester- en mosaelperceelen, Van Gruting. 2s Borsele, bouwland, Van der Kloes. 30 Ierseke, oesters, zeeften, Prins. 30 v Ierseke, erfpachtsrecht oesterput enz., Mulock Houwer. 10 SeptGoes, woonhuis en erf, Pelle en Lansen Croin. Watergetijen voor Ierseke. DAGEN. HOOGWATEB. LAAGWATEB. Voorin. Nam. Voorin. Nam. 22 Augustus 3 49 4.10 10.19 10.40 23 4.32 4.54 11.2 11.24 24 5.15 5.35 11.45 25 5.54 6.14 0.5 0.24 26 6.34 6.56 0.44 1.4 27 7.19 7.46 1.26 1.49 28 8.14 8.50 2.16 2.44 5,80 4,25 4,10 8,40 ^arktbarichten. GOES, 20 Augustus 1895. De markt werd weinig bezocht door drukke veldwerkziam- heden en wa3 de handel gering. TARWE per Hectoliter f 5,50 ROGGE r 4,— Nieuwe WINTERGERST 8,80 KOO K-ERWTEN - 7,50 BOTEIt per K.G. 1,20 EIEREN per 100 stuks 8,20 ROTTERDAM, 19 Augustas 1S95. Tarwe. Jarige- vond heden slechts tot eene verlaging vau 20 ets. eenige kooplust. Per heet f4,50 a 6,20 en per 100 kilo in mindere en goede qual. f 6,75 a 7,20. Van nicuwe- was heden nog al wat aangevoerd van uiteenloopende qual. waarvoor naar deugd vau f 4,75 tot 0 bedongen werd eu voorts per 100 kilo van f0,75 tot 7,70. Rogge. Jarige was onveranderd te plaatsen f 4,10 a 4,40. Nieuwe evenals da Tarwe zeer verschillend in droogte, bracht naar dengd op van f3,25 tot 4,25. Gerst. Wiuter was in puike, gedecideerd blanke soort 10 a 15 c. hooger te plaatsen en werd alzoo verkocht van f4,2o tot 4,70 per heet. en f7 a 7,50 per 100 kilo. Overige soorten waren tot vorige prijzen slechts geieefi.eiijk t9 verkoopen vooral geringe vindt weinig gading Naar qual. per heet. f 3 a 4 en per 100 kilo f 5,50 a 6,75. Chevalier van het nieuwe gewas, waaronder van zeer voldoende q talwerd verkocht vau f 4 tot 5. Haver prijshoudend f 1,75 a 3,25 per heet. Blauwe Erwten. Van den nieuwen oogst was heden eenige aauvoor, meerendeels wak, terwijl gebleken is dat de kook algemeen niet voldoende werd bevonden. Koolzaad, vóór den regen gsdorscht, als voren, f7,10 a f7,85. Overige soort moest 25 ets. lager worden afgegeven f5,50 a 6,75. K anariezaad met weinig kooplust 25 ets. lager f6,75 a f7,75. M e e 1 b e r i c h t. De vorige week bleef de markt onver anderd. Goed bakkende blanke merken zijn voor dadelijke le vering dringend gevraagd. Op levering werd tot lagere prijzen afgedaan. Heden onveranderd. Zeeuwse lie eieren f 8,40 a 3,60 de 100 stuks. Eene jonge vrouw van verdachte zeden, wonende in het gedeelte der gemeente Zoetorwoude bij Leidon gelegen, liep op de Breestraat te Leiden en begon op eenmaal hevig te schreien. Een heer, dit ziende, vroeg de reden daarvan, waarop zij antwoordde dat zij bp Leiden gelogeerd was en den weg niet meer wist te vindon. De beer bracht haar te huis en werd door haar uitgenoodigd een glaasje cognac te gebruikenhij gaf daaraan geboor en werd door het glaasje cognac zóo bedwelmd, dat hij eenige uren bewusteloos bleet. Weder tot bewustzijn ge komen zijnde, bemerkte hij dat hij zijn horloge kwijt was. De verdachte vrouw is naar elders ver trokken. In deze verdachte geschiedenis komt ons het mede lijden van den heer het meest verdacht" voor. Het Jumry-hotel te Denver, een gebouw van vijf verdiepingen, is tengevolge van de ontploffing van een stoomketel ingestort. Vijftig personen zjjn gedood, en er is weinig hoop dat de pogingen om de anderen te redden zullen slagen. In Rusland is het aantal ongelukken door rij wielen veroorzaakt, zeer gering, wordt er beweerd. En wel om deze redenNiemand mag »het stalen ros" berijden vóór hij een examen heeft afgelegd voor deskundigen, di9 te St. Petersburg zitting hou den het valt rnoeieiijk de vereischte toestemming te krijgen. In een der nachten van de afgeloopen week kwam een rijtuig, bespannen mot oen zwart paard in snellen draf voorbij bet Belgische kantoor te Montenakon gereden, geladen met 250 kilogr. tabak. Het rijtuig was ingericht voor smokkelhandel. Het was voorzien van twee groote ijzeren platen, om het paard te beveiligen voor de kogels. De smokkelaars, niet luisterende naar het halt geroep der ambtenaren, reden met snelheid voort. Een der ambtenaren loste zijn revolver en schoot zes maal. Het rijtuig reed maar altijd voort tot aan de gemeente Riemts, omtrent 3 kilometer van het kan toor, en altijd achtervolgd door de ambtenaren, toen op eens het paard neerstortte. De ambtenaren na men alles in beslag. De smokkelaars hadden het hazenpad gekozen en zijn nog niet bekend. Het paard kon nog naar het bureau gebracht worden. Daar gekomen is het dier weldra dood gevallen. Een kogel had de ijzeren plaat doorboord en was in den buik van het beest gedrongen. Nog een rijtuig is denzelfden nacht en aan het zelfde kantoor in beslag genomen. Een persoon van Tongeren had een nieuw rijtuig in Maastricht ge kocht en wilde het binnensmokkelen, maar slaagde daarin niet. Het paard van een zijner buren, dat voor het rjjtuig gespannen was, is insgelijks in be slag genomen. Tegen betaling van 500 francs kan hij paard en rijtuig terug krijgen. Het schijnt, dat de streken van onzen aardbol, die het dichtst bij de Noordpool liggen, langzamer hand ontvolkt worden. Zoowel in het noorden van Noord-Amerika en Groenland als in Siberiö wonen nu minder menschen dan een halve eeuw geleden. En in Rusland heeft de laatste volkstelling bewezen, dat de noordelijkste provincie, Archangel, tienduizend bewoners minder telt dan tien jaar geleden. Het blijkt dat de menschen meer en meer zich ophoopen tusschen de 40 en 60 graden of, nog nauwer, tus- schen de 45 en 55 graden Noorder- en Zuiderbreedte. In Engeland bestaat een wet, die ieder militair, in uniform zijnde, doch zich niet overeenkomstig de regelen en gebruiken gedragende, zwaar straft. Voor de eerste maal is deze wet toegepast. Eenige dagen geleden reed een Schotsche hoog lander op een ezel door de straten van Glasgow. Men nam hem onmiddellijk in hechtenis. Wel be weerde hij, dat het hier een weddenschap gold, doch de militaire autoriteiten oordeelden, dat hij de uni form belachelijk had gemaakt en veroordeelden hem dientengevolge tot een boete van drie pond sterling, bij niet-betaling te vervangen door een maand ge vangenisstraf. Een ambtenaar, die thans nog in het genot van een uitstekende gezondheid in het stadje Jauer (Silezie) woont, heeft zijn eigen doodakte uit het jaar 1870 bewaard. Hij was in den slag van Wörth aan het hoofd en den rug gewond en voor dood op genomen, zoodat da chef van het regiment, waarbij hij stond, aan de ouders het bericht zond van zijn overlijden. Hij kwam echter in een hospitaal in Zuid-Duitschland terecht en daaruit werd de zwaar gekwetste na een langdurige verpleging geheel her steld ontslagen. Bij het aan leggen van een nieuwe straat te Parijs is dezer dagen een huis afgebroken, dat een historische herinnering heeft wakker geroepen. Tegen den muur van het huis in de Rue Fontaine au Roi werd den 24 Mei 1871 een knaap van 12 jaar ge plaatst, die, met een aantal communards op een barrikade gevangen genomen, bestemd was door de troepen van Versailles te worden doodgeschoten. Op het oogenbiik dat men het kind wilde fusil- leeren, vroeg het den bevel voerenden officier, of het zjjn moeder, die in eene naburige straat woonde, eerst zijn horloge mocht brengen. De officier, wien het neerschieten van een kind als geen bengdings- waardige taak mag zijn voorgekomen, gaf het ge vraagde verlof, waarschijnlijk overtuigd, dat de jon gen het hazenpad zou kiezen. Hoe verbaasd was hg, toen de knaap eenige minuten later kalm terug keerde en vanzelf zich voor den muur plaatste om den doodenden kogel af te wachten. Victor Hugo bezong dit feit. Jammer genoeg is er van dezen heldhaftigen knaap, wiens naam Victor Hugo op steenen tafelen wilde groeven, een deugniet en schelm gegroeid, die slecht aan zjjn einde is gekomen. De laatste Peruaansche burgeroorlog had zjjn heldin, Martha de marketenster genaamd, die op het oogenbiik een der populairste personen des lands is. DoiO vrouw, vr.n Indhanschea tlocTe, nun ge durende de laatste omwenteling hypotheek op een huisje, dat zjj in de provincie Callao bezat, kocht met het aldus verkregen geld geweren en revolvers en liet zich indeelen bij het regiment van kolonel Oré. Te paard en gekleed in een schitterend uniform, veeleer amazone dan zoetelaarster, zag men haar nu eons in de eerste gelederen deelnemen aan den strjjd, dan weer de gekwetsten verplegen. Bij de in neming vau Chorilios en den aanval op Lima, sleepte Martha de soldaten door haar voorbeeld mede en, bij het verwoede straatgevecht te Lima, werd zij aan d n rechtervoet gewond. De Peruaansche vrouwen verloochenen, gelijk men ziet, de rol niet, die zjj altijd gespeeld hebben in de onophoudelijke burgeroorlogen in baar land, waar roen eertijds mevrouw Gamarra te paard de soldaten van generaal Gamarra zag aanvuren en hem het presidentschap verschaffen. Een hevige brand, die in een groote karton fabriek uitbrak, heeft te Philadelphia, door den wied aangewakkerd, meer dan twintig naast elkaar gele gen gebouwen aangetast. Twee meisjes, die een sprong uit hot venster waagden, zijn met gebroken leJe- matea en zware inwoudige kneuzingen op de straat terecht gekomen. Vijf personen worden vermist; vier brandweermannen zijn zwaar gekwetst. Wie zou gedacht hebben, dat zelfs lintwormen vervalscht kunnen worden Wij hebben hiermede het oog op de lint- of baudwormen, die de Fransche apothekers als reclame voor hunne geneesmiddelen op flesschen met spiritus in hunne etalage-kasten plegen te zetten. Bij voorkeur voorzien de apothekers de flescli nog van een etiquet, waarop de naam van den vroegeren eigenaar, bij wien het beestje in den kost was, k6tg6en iemand natuurlijk niet altijd aan genaam is en dat dikwijls aanleiding tot procedures heeft gegeven. Zoo werd onlangs nog een apotheker aangeklaagd omdat hij op een zijner flesschen het opschrift had gesteldLintworm, acht meter lang, verwijderd uit het lichaam van den afgevaardigde X." De afgevaardigde wenschte natuurlijk zijn intieme aangelegenheden niet zoo bekend gemaakt te hebben en diende een aanklacht in, waarvan het gevolg was, dat het etiquet verwijderd werd. Onder het volk loopt het sprookje, dat de ten toongestelde, griezelig lange dieren heel gewoon van wit katoen gehaakt zijn en dat vele oude vrouwen in Frankrjjk mot de lintworm-fabricatie haai brood verdienen. Dat dit een sprookje is wordt door een hoogö medische autoriteit bevestigd. Deze heer, een lid van den Franschen gezondheidsdienst, verhaalt evenwel, hoe hij, in zijn jeugd, toen hij geldgebrek had, de middelen ter voltooiing zijner studie in de medicijnen verwierf door aan de Parijsche apothekers de gewilde tentoonstellingsproducten te leveren. Hg had bemerkt, dat iedere Parijsche hond zijn lint worm, dikwerf zelfs zijne twee, drie, en zelfs vijf lintwormen bezit. Hij maakte een contract met den vilder, die de lijken der door de politie in de Fonr- rière gedoode honden weghaalt. Zooals men weet, is een hond ook na zijn dood een zeer nattig dier. Van het vel bij voorbeeld, maakt men hertelederen" handschoenen en van de beenderen krijgt men door doelmatige afkoking de smakelijke gelatine, waarvan de Parijsche vleeschwarenhandclaar zulke prachtige haut-reiiefs op de bankethammetjes weet te maken. Ook de fijne Fransche confituren weten wat gelatine is, nu, enfia, wat niet weet, wat niet deert De jonge student ontdekte, dat ook uit de darmen der honden voordeel te behalen was. Hij opende de lgken en verwijderde daaruit zorgvuldig de lint wormen. Daarmede begaf hij zich naar de apothekers, aan wie hij zich voorstelde als een hospitaalbediende uit het Necker-ziekenhuis. In deze inriohting worden namelijk de lintwormlijders behandeld en den zaal oppassers, die met de bezorging van het afval be last zijn, bestelden de apothekers hunne reclame- dieren. Dit was destijds de eenig3 bron waar het artikel kon worden betrokken, de vraag was daarom groot en de prijs tamelijk hoog. Per stuk betaalde men 4 a 5 gulden behalve de fooitjes. De jonge medicus leverde ze echter voor f 2.50 vrij thuis, zoodat het geen wonder was, dat hij de klandizie kreeg en uitstekende zaken maakte. Zijn zaak was reeds tot grooten bloei gekomen en hij had zelfs handelsrelatiöa met apothekers in de provincie steden aangeknoopt, toen hij promoveerde en zijn winstgevend zaakje voor het veel minder looneude beroep van geneesheer moest prijs geven. (E. N.) Twee groote maatschappijen, de Wostinghouse Electric Company van Pittsburg en de Baldwin Lo comotive Works van Philadelphia hebben eene over komst gesloteu, die eene revolutie belooft in de methoden vari vervoer. Eene in theorie reeds lang uitgemaakte besparing schijnt door eene gedeeltelijke proef te zijn bevestigd, en niet lang meer, zoo wordt bericht, zal het duren of de Amerikaansche spoor wegmaatschappijen hebben de stoomkracht vervan gen door die der electriciteit. Een vreeselijke paniek ontstond Vrijdag te Praag in de Ferdinandstraat, waar een menigte, hoofd aan hoofd, schouder aan schouder, stond te wachten op den optocht van de gasten van de Mora vische tentoonstelling. Bij li9t voorbijgaan van het 88ste regiment der infanterie werd op het kruis punt van de Ferdinand9trasse, de Obstgasse en de Perlgasse, het paard van den kolonel van den gene- ralen staf, Ovitkovitsch, schichtig. Het paard wierp zijn ruiter op den grond en rende op de menigte in. Er ontstond nu een verschrikkelijke chaos; de vluchtenden vonden gevaarlijke hindernissen in de gelegenheidstribunes; velen vielen, doch de achter geblevenen liepen over de gevallenen heen. Het paard werd bij den Nationalen Schouwburg gegrepen. Van twee personen is het bekend, dat zij zwaar gewond zijn; drie hebben minder ernstige verwondingen be komen talrijke personen, vooral kinderen, zijn even eens licht gekwetst; er heerschte groote opgewon denheid in de stad. Een gezelschap van 15 Hollandsche wielrijders, dames en heeren, is te Frankfort door de politie opgebracht, omdat zij geen nommers aan hun rij- wÏQj-n btflcu, zoo Ti c!o pbTsffijVo v?ror4crirg Geslaagd voor de acte Fransch 1. 0. te 's-Gra- venhage mej. F. A. Ochtman te Goes. 's-Omvenltnge. Herbenoemd tot burgemeester van Heinkenszand dhr. B. Vermande. Baarland. Door eene onbekende oorzaak ont stond gisteren brand op de mestvaalt van het hoefje van T. onder deze gemeente. Spoedige hulp wist den brand te beperken tot een hoop stroo. Vlissinffen. Bij herstemming zijn tot leden van den gemeenteraad gekozen de heeren W. N. ROTTIER {lib.) met 374 en mr. C. BAKKER Czn. {lib.) met 371 stemmen. De heeren C. M. Dommisse en H. M. Kloppers (anti-rev. gesteund door de Kath.) hr.dd^n r~spAct:07ol3k 31.6 en 327 stommen. ROTTERDAM, 20 Augustus 1895, Op da ree markt waron hedan aangeroerd450 vatte runderen, 1014 magere dito, 302 vette en graskalveren, 69 nuch- tore kalveren, schapen of lammeren, varkens, 154 biggen. Prijzen waren als volgt: kosien le qual. 68 c. 2e qual. C4 c., Se qual. 56 c., osseu Ie qual. 68 c., 2e qual 62 c., 3e qual. 56 c., stieren le qual. 58 c2e qual. 52 e8e qual. c kalveren le qual. 80 c2e qual. 70 c., Se qual. 60 c., schapen le qual. c, 2e qual. c, varkens le qual. c., 2e qual. c, 3e qual. c. Handel in eerste qualiteit runderen vlug, ia mindere qualiteit flauwer, stieren in la qual. vlugger. Melkkoeien met ruimen aanvoer en trageu handel tegen lagere prijzen. Kalfkoeien met weinig handel. Vaarkoeien on stieren prijshoudend Tweejarige os^en iets minder dan voiigo week, jonge ossen eu aanfokvee duur. De prijzen der boter waren heden als volgt 1 le qual. f 50fc 2e qual. f46, 3e qual. f42, per l/k kilo 55 a 65 c,

Goessche Courant | 1895 | | pagina 3