AANBESTEDING. de HOFSTEDE AANBESTEDING. -A.d.-v©rt©rxti©n op Maandag 10 Juni 1895, op Zaterdag den 29 Juni 1895, op 5 Juni 1895, openbaar aanbesteden op Donderdag 6 Juni 1895, verkoopen: eene partij Planken. Openbare Verkooping. op Vrijdag 7 Juni 1895, LUCERNEKLAVERS Verpachting bij inschrijving Bouw- en Weilanden, op Woensdag 5 Juui 1895, LOOPVARKENS, Lucerneklavers, eeu Hectare BRUINE KLWER, Openbare Verkooping onroerende en roerende zaken op Vrijdag 21 Juni 1895, op Maandag 24 Juni 1895, G It INI). H. C. UöLTHUIZEN. Heden overleed na eene korte ongesteldheid onze geliefde echtgenoot en vader A. J. VROEGOP, in den ouderdom van 61 jaren. Ook namens de kinderen en behuwdkin deren, Wed. A. J. VROEGOP— Vermevle. Ellewoustdgk, 28 Mei 1895. Eenige en algemeene kennisgeving te koopen, omdat de pry zen, die gevraagd werden te hoog waren, heelt thans, naar wij vernemen, aan de eigenaars van huizen, gelegen in de lange Wal- straat, het verzoek gericht om opgave van den prijs, waarvoor zij hunne panden aan haar zouden willen verkoopen. Mochten de eischen te hoog gesteld wor den, dan ziet de maatschappij van haar plan om hare fabriek daar te vergrooten af, en zal zij zich elders uitbreiden. (N. R. Ct.) De Maatschappy tot exploitatie van Staatsspoorwegen keert dit jaar een dividend uit van 2 pCt. In eene beschouwing over de al of niet wen- schelykheid van de polemiek tusschen g e e s t - verwante bladen," beweerde dezer dagen de Stand., zegt de Uaagsche Courantdat het begrip geestverwant" nog heel wat nadere bepaling vergt. Zoo o. a. zei het blad of geestverwant" gra den toelaat. Of »geestverwant" zeggen wil geest verwant, zooals de Roode Duivel geestverwant is van Recht voor Allen en Recht voor Allen geestverwant van de Baanbreker en de Baanbreker van de Volks stem en de Volksstem van de Amsterdammer en de Amsterdammer van de Telegraaf en de Telegraaf van het Handelsblad en het Handelsblad van de N. Rott. Ct. Dit overnemend, merkte de Amst. op »Men voelt lust, die lijn verder door te trekken en zou dan van de N. Rott. Ct. bijv. op de Liberaal, van deze op de Vaderlander, voorts op de anti-rev. Nederlander en dan op de Standaard zelve kunnen komen. Wie weet of volkomen bekendheid met de va- derlandsche journalistiek, in al hare nuanceeringen, wat nu het aanzien van een opgaande lijn heelt, niet over de Standaard heen en langs Patrimonium BoodschapperExtra-Tijdingenz. tot een cirkel zou doen ombuigen, zoodat men weer in de buurt van de Roode Duivel terecht kwam. Dan zou tweeërlei zijn bewezenlo. dat wij allen broeders zijn, en 2o. dat de uitersten elkander raken." Te Rozendaal beijvert men zich om generaal J. A. V e 11 e r bij zijne aankomst aldaar morgen eene waardige ontvangst te bereiden. De beide Koninkl. harmoniën zullen hem aan het station eene ovatie brengen en de heer Aug. Coenen, burgemeester der gemeente, zal zich aan het hoofd dezer harmo nica stellen. In tegenspraak met een vroeger bericht dat de regoering zou besloten hebben tot bet zenden van oorlogsschepen naar de kust van Ma rokko, verneemt de N. R. Ct. thans, dat een besluit van dien aard door de regeering tot nog toe niet genomen is. Getrouwd WILHELMUS J. VAN DEN DUNGEN en FRANCINA P. FAGEL, die, mede namens wederzijdsche familie betrekkingen, hunnen dank betuigen voor de bewijzen van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Goes, 30 Mei 1895. Gehuwd J. RISSEEUW, van Goes, en ZENA MACKUS, van Gr. Rapids. Gr. Rapids (Michigan), 16 Mei 1895. Bevallen van een dochter W. L. VAN STRIEN —Brouwer. Middelburg, 30 Mei 1895. Woensdag 5 Juni hoop ik NIKLAAS ALLEMEKINDERS, mijn 8Osfc0D jaardag te vieren, en te herdenken dat ik al die 80 jaren in het- zellde huis heb gewoond. Maar ik verkies geen woord meer tegen je spreken, vóir en aleer je je presentabel gemaakt hebt 1 Ga heen, roos van de wereld 1 en trek een droge japon aan 1" »Maar," vroeg zij op weemoedigen toon, »wie zal dan de kamer verder aan kant maken Ik stel er altijd mijne eer in om af te maken wat ik een maal begonnen ben en bovendien ik heb het tante Sara beloofd 1" »Heel best. Dan zal ik je wel een handje helpen. Vertel mij maar eenswat moet er nu het eerst gedaan worden Kom! dat meen je toch niet?'* Maar Jack trok zijn jas reeds uit, en keek met een blik van trotsche zelfvoldoening in 't rond, alsof by in vollen ernst brandde van verlangen om aan 't werk te gaan. >Nu", ging Dolly voort, »als je het dan toch wezenlijk wilt doen" (Jack trok oen zuurzoet gezicht) »zal ik het je niet beletten, voor alles ter wereld niet I Ga dan maar dadelyk aan 't werk asjeblieft. Ik twijfel er niet aan of het werken zal je goed doen, en je een aanmerkelijke dosis levenservaring rijker maken. Intusschen, het grootste gedeelte is reeds gedaan. Wij behoeven nog slechts den vloer te dweilen, de matten neer te leggen, de stoelen er in te zetten, de gordijnen op te hangen, en Houd op! genoeg! genoeg! En voor welk ver- eerend bezoek moeten al die toebereidselen dienen, want er wordt hier iemand verwacht, dat begreep ik al dadelyk op het eerste gezicht." Dolly begon weer te lachen. •Een of ander hoogst deftig persoontje, waar schijnlijk. Want zie je, het rechte van de zaak weten wij eigenlijk niet, wij vermoeden slechts dat M. P. CORNELISSE. p. p. c. Het bestuur van liet waterschap Waarde zal des namiddags ten 3 ure in het gemeente huis te Waarde aanbesteden, de levering van 50 scheepston ges. Vilv. steen, 25 Waalpuin, 25 bos. Holl. haringband, 3000 Brab. rijs, 2000 stuks staken, 1000 dennen perkoenpalen lang 1.60 M. gecreosoteerd met 180 L., vrij voor den wal op aan te wyzen plaatsen aan den Zeedijk. Inschry vingsbiljetten franco in te leveren tot 12 ure des middags op den dag der besteding bij den ontvanger-griffier H. O. J. DOMINICUS te Kruiningen. Inlichtingen te bekomen bij den op zichter J. BLOK Sz. Waarde, 28 Mei 1895. J. BUTIJN, wnd.-Dijkgraaf. H. C. J. DOMINIOUS, Ontv.-Griffier. Het Bestuur der naterkeerin; van het Calamitt'use waterschap KUewoutsdijk en den Calaini- teusen polder Borssele zal des namiddags te 2 uren, in de Directie kamer te Borssele, volgens 1 der A. B., aanbesteden: hel maken van werken tot verdediging van den oever te Ellewoutsdijk, geraamd op f 31720,—. Het bestek zal van 13 Juni ter lezing liggen in voormelde kamer en ten kantore van den Secretaris-Ontvanger, bij wien het dan tevens verkrijgbaar zal zijn voor 55 cent. Aanwijzing door het Bestuur op 21 en 24 Juni, telkens des namiddags van 2 tot 4 uren. Samenkomst by de haven te Elle woutsdijk. Buitendien geschiedt geene aan wyzing. Borssele, 31 Mei 1895. Het Bestuur voornoemd, Am. POLDERDIJK. Voorzitter. J. BEENHAKKER, Secretaris-Ontvanger. het een vertegenwoordiger van het sterkere geslacht zal zijn. Papa heeft enkel aan tante Sara getelegra feerd, of zij een zijner beste kennissen een poosje zou kunnen logeeren." Jack Bently zette den leeggeloopen emmer onder steboven, en nam bedaard op den omgekeerden bodem plaats. •Dolly, hoe lang heb je nu reeds het genoegen my te kennen vroeg hij in eens, schijnbaar om over iets anders te praten. Zij lachte hartelijk. •Precies drie jaar en zes maanden", antwoordde zij heel preutsch, »en ik moet bekennen, dat ik niets goeds van je zou weten te vertellen." Maar de vriendelijke glans in hare vroolijke bruine oogen logenstrafte hare vinnige woorden. Jack ging met verheven kalmte voort Ik ga je hatelijkheden voorbij met al de min achting, die zij verdienenRoos der wereld, heb je wel eens beloofd, met mij te zullen trouwen (als de omstandigheden het toelieten) of heb je dat niet beloofd?" Zij sloop een beetje dichter naar hem toe. Ik ik vreos, dat ik het wèl beloofd heb", antwoordde zij, half fluisterend. >Maar, o Jack! papa zou woedend zijn, als hij het wist! Hij zal er nooit in toestemmen omdat Omdat ik zoo arm ben als de spreekwoordelijke kerkrat; en hij zich stellig en zeker in 't hoofd heeft gezet, dat je de vrouw zult worden van Horace Dillingham, den schatrijken makelaar 1" Jack >'t Is de waarheid, lieveling, de zuivere waar heid l En luister nu eens goed naar het verhaal mijner avonturen. Ik ben hier om hier te blijven Het College van Regenten over de Strafgevangenis te Goes zal des avonds ten zeven-en-een-half ure, onder nadere goedkeuring van Zijne Excel lentie den heer Minister van Justitie, in een der localen van genoemd gesticht, in het de levering van ROGGE BROOD voor liet 2e half jaar 1895. De voorwaarden van besteding liggen ter inzage op het bureau van den Cipier der voormelde gevangenis, alwaar de in schry vingsbiljetten moeten ingeleverd zijn des namiddags ten een ure van den dag der besteding in eene daartoe bestemde bus. Goes, den 30 Mei 1895. Namens het College voornoemd, De Regent-Secretaris, C. RISSEEUW. De Deurwaarder HOLLMANN zal des voormiddags om 11 uren, aan de herberg van dhr. A. Op 't Hof te Schor e, 3 Werkpaarden4 Koeien, 4 tweejarige- en 4 eenjarige Run deren, Stier, Tilbury, Varkens en De Deurwaarder HOLLMANN zal ten verzoeke van den heer II. A. van Weel, te 's- Gravenpolder, voormiddags om 10 uur in den Willem- Annapolder gemeente Kapellete begin nen aan den Nolhaag verkoopen 7.84.80 H.A. of 20 Gemeten om twee maal te maaien. VAN „P1AST1IJSX", MET 55.88.1? nagenoeg gebee] tïendvrije onder s-Hcer Arendskerke en nabij Goes. Aanwijzing door den bewoner. Biljetten in te leveren vóór of op Dins dag 4 Juni 1895, 's middags te 12 uur, ten kantore van ondergeteekenden, alwaar dagelijks inlichtingen zijn te bekomen. Fransen van de Putte Zoon, GOES. Ik ben de verwachte logé van je tante Sara. Heb je daar vrede meö, schatje •Vrede?! O, Jack!" Geen woord werd er meer gesproken maar om de een of andere reden scheen hij volkomen content. •Maar leg het me nu toch asjeblieft eens uit vroeg zij beschroomd, na een lange, verrukkelijke stilte. Jack haalde een geopenden brief uit zijn zak, aan hem persoonlijk geadresseerd, en stelde dien Dolly ter hand. Het schrijven begonWaarde vriend", en eindigde Als altijd de uwe" buitengewoon minzaam" voegde Jack er tusschen twee haakjes bij), »Rufus Thorpe." In dien brief bleek de heer Thorpe, Dolly's vader, zijn waarden vriend" den raad te geven, terstond een uitstapje te gaan maken naar Millside, tusscheu de heuvelen bij Amblemont, naar het huis zijner schoonzuster mejuffrouw Sara Deans er ter loops bijvoegend, dat zijne dochter, mejuffrouw Dolly, hem daar voorzeker hartelijk welkom zou heeten. Dolly's gezichtje nam een uitdrukking van de grootst mogelijke verbazing aan, toen zij dien brief van haren vader gelezen had. Wat moest dit alleB beteekenen Maar, Jack! hoe komt papa op eens zóo ver anderd? Hij was vroeger altijd zoo heftig tegen je gekant, zooals je weet. Ik kan er letterlijk niets van begrijpen 1" •Nu, ik wel", antwoordde Jack, met een sluw lachje. Hij schreef dezen brief aan mynheer Dilling ham, en tegelijkertijd ook een aan mij, hoewel de voor my bestemde van gansch anderen aard en inhoud zal geweest zijn, zou ik zeggen. In zijn haast beging hij een niet ongewone vergissing; hij De Deurwaarder HOLLMANN zal des voormiddags om 11 uren, aan de herberg van den eerz. J. Meijaakd te Wolfertsdijk, VERKOOPEN: fjÈS' 3 Koeien, 15 Noord- JSffes» Hollandsehe Kalvers, 2 flinke Werkpaarden, oud 8 en 9 jaren, 2 Menwagens op ijzeren assen, een Drieling wagen, Sak sische en Zeeuwsche Ploegen, Eggen, Rolblokken, Windkoren- molen, Zeeft, Geeselsteen met Paard, Utrechtsch Wagentje, Wie- ploeg, 2 Moesmolens en meer Landbouwgereedschappen ver der Mest, Tarwe- en Gerste- stroo en alsmede 35 Ares of 850 Hoeden liggende aan den Bokkenweg en gelegen te s-Heer-Hendrikskinderenin den Oosterlandpolder. te IHR8BHH, ten overstaan van Notaris J. DE VOS te Middelburg, ten verzoeke van den heer mr. A. C. A. JACOBSE BOUDEWIJNSE, advocaat-procureur te Middelburgals cura tor in het faillissement van Jan mol hoek, van de van dat faillissement, als: 's morgens 10 uren, in het café •Oester- beurs" van dhr. Van Eijkeren te Ierséke van de OJVROEBEWDE Ï1REY, en 's morgens 10 uren, aan het huis van Molhoek, van de ROËM&KTDia ZAEEH. Nader te adverteeren en pübliceeren. Wie genegen mocht zijn in Juli 1895 aan den polder Borsele lOO m3. grind van 1 tot 3 cM. te leveren, gelieve zijn inschrijvingsbiljet vóór IS Juni a. s. inteleveren bij J. BEENHAKKER te Borsele. Ondergetoekende geeft bij deze kennis, dat hij zijn ZAAtt heeft over gedaan aan dhr. MOEM'IIER.S en ver zoekt het ia hem gestelde vertrouwen op zijn opvolger te willen overbrengen, tevens zijn hartelfjken dank betuigende voor de gunst hem zoowel van de bui tenlieden als der inwoners dezer gemeente verleend. GOES, den 31 Mei 1895. sloot mijn brief in de aan Dillingham geadresseerde enveloppe, en viea versa. De uitnoodiging voor den heer Dillingham, waar geen naam boven stond, werd door mij ontvangen. Wat kon ik anders doen, dan er gebruik van maken •Ja, inderdaad, wat anders riep Dolly lachend. •En nu je toch eenmaal hier bent, zullen wij aller genoeglijkste daagjes doorbrengen." Nadat zij haar de toedracht der zaak in vertrou wen hadden medegedeeld, kon tante Sara het niet van zich verkrijgen, er eenig bezwaar tegen te ma ken, want op Jack was letterlijk niet het minste of geringste aan te merken, behalve dat hij niet rjjk was. Maar toch bekleedde hij een goede betrekking op een bloeiende fabriek, en was zyne bevordering eigenlijk nog maar een quaestie van tijd. De heer Rufus Thorpe bleef op zekeren dag sprake loos van verbazing, terwijl by goed en wel op zijn kantoor zat, bij de verschijning van de twee jonge booswichten, die hem de ongelooflijke mededeeling kwamen brengen, dat zjj dien ochtend stilletjes ge trouwd waren. •Ik heb haar onder valsche voorgevens verkregen maar met dat al is zij nu toch de mijnevoegde de jonge deugniet er zonder blikken of blozen bij. Maar toen de heer Thorpe vernomen had, dat een verre neef van Jack Bently juist in die dagen het tijdelijke met het eeuwige verwisseld en hem tot éénig erfgenaam van een aardig fortuintje be noemd bad, begon hy anders en beter over het gesloten huwelijk te denken en hechtte hij er weldra zijne onverdeelde goedkeuring aan.

Goessche Courant | 1895 | | pagina 2